NATIONALE ■15 millioen gulden Uit de Provincie. Examens In aantocht. Kerknieuws LEVENSVERZEKERING-BANK In 1934 aan polishouders uitgekeerd. Da bedijking van 't Zuldsrichor bi' St. Phiilpsland. Dinsdagmorgen werd het waterschap „Rumoirt" bezocht door den Commissaris der Koningin, de Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, leden van Ged. Staten, de Griffier en de Chef van de 2de af- deeling. Het bezoek had ten doel de bedijkingswerken te bezichtigen, waar voor de heeren groote belangstelling koesterden. Na het geheele werkobjecl van den nieuwen dijk te hebben bezich tigd, ging men naar de directiekeet, waar de koffie werd gebruikt. De heer A. Wisse heette de Commis saris en andere autoriteiten hartelijk wel kom. Hij bracht den Commissaris op rechten dank voor de medewerking welke hot waterschap mocht ondervinden van het Prov. Bestuur, waardoor van H. M. do Koningin de concessie verkregen werd, alsmede voor het bezoek aan dit voor het Waterschap grootsche werk. Ean weg van Koewacht naar St. Jansteen Naar „Vooruit" verneemt is thans tus- schen de bouwarbeidersbonden en het Werkfonds overeenstemming verkregen o.a. over het volgende object Aanleg van een weg in Zeeuwsch- Vlaanderen van Koewacht naar Sint Jansteen. Raming f 143.543. De ministerieele commissie, heeft de ovtreéng^iomen loonen en arbeidsvoor waarden voor dit werk goedgekeurd, zoo dat de aanbesteding binnenkort tegemoet kan worden gezien. Kapalle. Da afdeeling Kapelle voorver- pleging van krankzinnigen in de stich ting Vrederust te Bergen op Zoom Lvam in algemeene ledenvergadering bijeen, on der voorzitterschap van Ds A. Scheele. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het ©verleden bestuurslid J. Ganseman, walke jaren bestuurslid is ge weest en mede de belangen der stichting vanaf de oprichting heeft helpen behar tigen. Uit het verslag van den Penningmees ter dhr J. van Wingen bleek, dat het kas tekort f 5,87 bedroeg. Staande de verga dering werd dit gedekt. Herkozen werden de aftredende be stuursleden J. van Wingen, Penningm., en M. de Jager Az., secretaris. In de vacature wijlen J. Ganseman werd ge kozen dhr P. C. van der Vliet. Als afgevaardigden naar de jaarver gadering der stichting werden benoemd do heeren J. van Wingen, M. de Jager en P. M. Keim. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat twee nieuwe leden waren toe getreden, de vereeniging telt 66 leden en 1 corporatie. Getracht zal worden om nieuwe leden te winnen. Ook werd besloten om een spreker te doen optreden voor de belan gen der Stichting. In 1934 is geveild door de veilings vereeniging K.-B. en O. te Kapelle voor 1483037,80 totaal. Geveild werden 675924 Kg. aardbeien voor f 110417,54, roode bessen 532441 Kg voor f24270,60, zwarte bessen 32104 Kg. voor f3176,93, kruisbessen 1119776 Kg. voor f 33502,76, witte bessen 3446 Kg. voor f245,76, frambozen 34221 Kg. voor f 9530,68. Aan kersen tot een bedrag van f 31989, pruimen f 37276, appels f 96337, peren f85358 enz. Hansweert. Het Fransche tankschip „Naphta 2", ledig komende van Straats burg naar Antwerpen, is op het kanaal tegen een due d'alve gevaren waardoor het schip een gat kreeg en de due d'alve ook beschadigd werd. Na borg stelling bij den Rijkswaterstaat voor do v» roorzaakte schade kon het schip de reis voortzetten. Gravenpolder. Gisteravond was liet openbare zitting van het hoofdstembu reau tot geldigverklaring der ingeleverde camdidatenlijsten. Er was veel publiek aanwezig. De voorzitter zegt, dat de R- K. lijst in orde was. Bij nader onderzoek stonden de onderteekenaars op de kie zerslijst. En de lijst voor dhr Schouten is verbeterd. Dhr Verhulst meent, dat dit niet mag. De voorzitter zegt: een ver zuim mag hersteld worden. Dhr Verhulst meent, dat dit geen verzuim is, waarvan de wet in art. 41 spreekt. Er kwamen op deze lijst 4 namen tekort om te voldoen aan artikel 43. Er waren eenige valsche handteekeningen bij. Dhr. Schouten zegt: die zijn niet valsch, dat is met goedvin den gebeurd. Dhr Verhulst zegt: een handteekening is valsch of echt. Het is nog de vraag, of het geen strafbaar feit is. De handteekening is de giondslag voor de uitvoering van alle wetten. De voorz. blijft bij zijn meening en dhr Schouten sluit zich hierbij aan, waarop de lijsten worden goedgekeurd met 2 te gen 1 stem (die van dhr Verhulst). Deze zegt van deze beslissing in beroep te zul len gaan bij Ged. Staten. Driewegen. Woensdag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig 6 leden. De bur gemeester en dhr Noels wegens ziekte niet aanwezig. Wijziging in de begrooting over 1934 werd vastgesteld. Borssele. Gisterenavond werd alhier in een vergadering, staande onder leiding van Ds H. Fransen, Geref. pred. te Drie wegen, een „A.R.J.A." opgericht, die als naam draagt „A. W. F. Idenburg". Er gaven zich 11 leden en eenige adspi- rant-leden op. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Fraanje, voorz.; N. J. da Ragt, neer.; ntej. M. Geelhoed, ffaa- ningm.eese; G. Dieleman, alg. adj. en mej. M. de Regt. Qoetkapelle. Woensdag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Mededeeling is ontvangen van Gedep. Staten dat de re kening over 1933 is goedgekeurd. De voorzitter brengi in bespreking het reeds in de vorige vergadering aangehouden verzoek van het Bestuur van het Zee- hoepitium „Zonneveld" om aan den nieu wen ingang van de stichting een lantaarn te plaatsen. Het Bestuur is bereid jaar lijks de helft der kosten bij te dragen. De Raad is algemeen van de noodzakelijkheid van een lantaarn daar ter plaatse over tuigd en besluit tot inwilliging van het verzoek. Ingekomen is een verzoek van de drie caféhouders om, evenals dat in verschil lende andere gemeenten plaats heeft, de grondslag voor de personeele belasting voor de biljarten te willen verlagen. B. en W. stellen voor, gezien de minder goe de uitkomsten van het koffiehuisbedrijf, om den grondslag met de helft te verlagen en te brengen van f 20 op f 10. Dhr Zwemer voelt wel voor de practi- sche zijde van het voorstel, maar is om principieelel redenen er tegen. Dhr Brand zegt, dat hij tegen dit voor stel is omdat in het algemeen er steeds belastingverhooging plaats heeft, en hij het niet gemotiveerd vindt om in dit ge val verlaging toe te staan. Hij zon wel gaarne de betrokkenen willen helpen, maar is van meening dat deze hun kosten op de gebruikers moeten trachten af te wentelen. Dhr Maljaars vraagt of het niet moge lijk is dat voor de biljarten geen opcen ten geheven worden, omdat hij het niet billijk vindt dat voor iets wat niet meer rendeert, meer moet worden betaald. De voorz. zegt dat dit niet mogelijk is, wel kan de hoofdsom worden verlaagd. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 4 tegen 3 st., tegen dhrn de Kam, Zwemer en Brand. Besloten wordt tot toekenning van de driejaarlijksche vergoeding aan de Bijz Lagere school. B. en W. deelen mede, dat de slacht plaatsen in deze gemeente niet voldoen aan de eischen der Vleeschkeuringswet, hetgeen oogluikend wordt toegelaten, om dat het vorige sollege van B. en W. op het standpunt stond, dat het met het oog op de volksgezondheid en in het belang van den keuriu^Hienst gewenscht is, het slachten in deze gemeente te verbieden, zoodra er een apenhaar slachthuis is te Vlissingen of Middelburg, waar de sla gers uit deze gemeente zouden kunnen slachten. B. en W. stellen voor de uitspraak van den Raad alsnog aan te houden en de 'Openstelling van een openbaar slachthuis, waarheen de plaatselijke slagers zouden kunnen warden verwezen, af te wachten. In verband met het door de Ned. Heide Mij. ingediende ontwerp Algemeene Begraafplaats stellen B. en W. voor het achterste gedeelte van het perceel, groot 5800 vierk. M. bij openbare inschrijving te verpachten voor den tijd van één jaar. De beschikbare grafruimte is op dit oogenblik gerekend zeker voldoende voor den tijld van 50 jaren, waarom tegen verhuur van het overige deel geen enkel bezwaar bestaat. Verder komt het B. en W. practischer en financieel voordeeliger voor het lijken huisje onder te brengen in het wachtlo kaal. Naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten stellen B. en W. voor aan de Provincie Zeeland te verkoopen 10 c.A. grond, voor den prijs van f 1, onder voorwaarde dat de kosten van verkoop komen voor rekening der Pro vincie. Het betreft hier een strook grond bij de tramhalte Abeele. Naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten werd bij de behande ling der gemeentebegrooting 1935 in be ginsel besloten tot overdracht aan de Provincie in beheer en onderhoud van den Nieuwe Vlissingsche weg en tot af koop van den onderhoudsplicht door be taling van een afkoopsom in eens van f 12089, welke som zou worden gevonden Ingezonden Mededeeling. ROTTERDAM Tholen. Bij loting zijn door het hoofd stembureau de ingediende lijsten voor de aanstaande gemeenteraadverkiezing genummerd, te weten: 1. Overbeeke e.a. S.D.A.P.; 2. Deurloo e.a. Vrij G.H.; 3. v. d. Velde e.a. C.H.; 4. v. d. Berg e.a. St. Geref.; 5. Moelker e.a. Vrijh. Bond; 6. Wagenaar e.a. A.R.; 7. Mees, R.K.; 8. Gaossen, Gemeentebelang. Voor den landbouwhuishoudcursus hebben zich 20 leerlingen aangemeld, zoo dat aan de voorwaarden door den ge meenteraad gesteld, voldaan is. De cursus zal 7 Juni a.s. aanvangen. Koudekerke. Gisteren had in de verga dering van het hoofdstembureau de num mering plaats van de ingediende lijsten voor den gemeenteraad. Bij loting werd als no. 1 aangewezen de A.R., no. 2 G.H., no. 3 S.G.P., no. 4 Gemeentebelang en no. 5 S.D.A.P. Souburg. Morgen (Vrijdag)middag 2 uur vergadert de Raad. Aan de orde komen: Verzoek van H. G. van Dijk en A. Poelman om vergunning aanleg straat. Adres van J. J. Daalhui zen betreffende slachten in de gemeente. Verhuur grond Zaaihoek en ontwerp be graafplaats. Verkoop grond Nieuwe Vliss. weg aan Provincie. Overgave Nieuwe Vliss. weg aan Provincie en aangaan geldleening afkoop onderhoudsplicht. Beperking aantal Droukwetvergunningen en verloven. Benoeming leden schattings commissie, Wijlziging begrootingen. Geslo ten verklaring Nieuwe Vliss. weg voor wielrijders. Gasooucessie. Naar aanleiding van het verzoek van H. G. van Dijk alhier en A. Poelman te Ritthem, om vergunning voor den aan leg van een straat van de Burchtslr. naar de Deckerestr. stellen B. en W. voor le aan adressanten vergunning te verleenen tot aanleg van bedoelde straat onder en kele voorwaarden; 2e dat de grond, die voor straat bestemd is in eigendom aan de gemeente wordt overgedragen voor de som van f 1; 3e. tot uitbreiding van het net der waterleiding; 4e. tot overname van bedoelden grond in eigendom, beheer en onderhoud na goedkeuring der tweede 'oplevering uiterlijk één jaar na de eerste oplevering, welke plaats heeft terstond nadat het geheele werk zal zijn uitge voerd; 5e. tot straat te bestemmen een gedeelte tuingrond van het Gemeentelijk woningbedrijf groot ongeveer 75 vierk. M. Dhr J. J. Daalhuizen, slager alhier, wil zijn slagerszaak uitbreiden en wel zoodanig dat hij tevens kan slachten naar de voorschriften van de Vleeschkeurings wet. Maar hij wil alvorens deze groote kosten te maken gaarne eerst een besluit van den gemeenteraad, waarbij wordt be paald dat in de toekomst geen verbod is te verwachten tot het houden of oprichten van een slachtplaats enz. als door de Vleeschkeuringswet wordt vereischt. uit de opbrengst eener aan te gane geld leening. De verwachting dat het niet onmoge lijk zou zijn dat binnenkort tegen 4 pet. zou kunnen worden geleend, is niet in vervulling gegaan. De Mij', voor Gemeente-Crediet te Am sterdam is bereid een geldleening groot f 12089 met de gemeente aan te gaan tegen 4% pet. rente pari. B. en W. stellen voor: I. aan de Provincie te verzoeken om den Nieuwe Vlissingsche weg in beheer en onderhoud over te nemen tegen afkoop van den onderhoudsplicht voor de som van f12089; II. tot het aangaan van een geldlee ning als bovenbedoeld, af te lossen in 40 jaarlijksche annuïteiten. Door de Nat. Comm. tegen het Al coholisme is een verzoek ingediend om te geraken tot verlaging van het maximum aantal Drankwetvergunningen en -ver loven, terwijl van den Bond van Ned. Brouwerijen een adres is ontvangen hou dende verzoek niet tot verlaging van het maximum aantal verloven A over te gaan. Volgens art. 5 der Drankwet is het maximum aantal vergunningen en verlo ven A voor deze gemeente 18 naar het aantal inwoners. Het maximum aantal vergunningen is reeds verlaagd tot 10. Er zijn in deze gemeente thans aanwezig 9 vergunningen en 1 verlof A. Hieruit blijkt, dat de behoefte aan in richtingen met een vergunning of verlof niet groot is in deze gemeente, terwijl drankmisbruik alhier niet voorkomt. Waarom B. en W. het niet noodig achten wederom een verlaging van de bedoelde maxima aan de Kroon voor te stellen. De Nieuwe Vlissingsche weg, voor- zoover deze buiten de bebouwde kom der gemeente is gelegen, is door Gedep. Sta ten gesloten verklaard voor wielrijders, zoodat deze zich buiten noodzaak niet op dien weg mogen begeven. Deze maatregel is genomen in het be lang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer langs dien weg en dat van de wielrijders zelf. B. en W. achten het om die zelfde reden ook van belang dat het voor het algemeen verkeer bestemde ge deelte van dien weg in de kom gelegen, eveneens gesloten verklaard wordt, zon der noodzaak voor het berijden met rij wielen. Bij raadsbesluit van SO Nov. 19J4 werd ontbonden verklaard de ten name van de Imperial Continental Gasassoc'n.- tion te Vlissingen loopende concessie, en tot 1 Juli 1935 die concessie geconti nueerd ten name van de N. V. Nederl.- Ind. Gas-Maatschappijl ten behoeve van de in voorbereiding van oprichting zijnde N.V. ZeeuWsche Gas Maatschappij. Deze Zeeuwsche Gas Maatschappij (ZEGAM) is inmiddels tot atod gekomen. B. en W. stellen thans voor aan de „Zegam" een concessie te verleenen. Axel. Gisteren vergaderde de Gemeen- teraad. In antwoord op vragen van <!i n heer C. Hamelink, antwoorden B. en W. het volgende: Sinds 1 Januari 1934 zijn dertien ver zoeken om steun afgewezen, omdat de aanvragers niet den door den Min. van Sociale Zaken in de steunregeling voor geschreven tijd in loondienst in het vrije bedrijf hebben gewerkt. In zeven van die gevallen betrof het personen, die als regel niet in loondienst werkzaam waren, terwijl in twee gevallen slechts steun kon worden verleend, in dien zij na het tijdstip van hun huwelijks voltrekking voldoende in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Naar het Burgerlijk Armbestuur of naar eenige andere instelling van wel dadigheid wordt niemand verwezen en alleen wanneer de betrokkenen daarnaar vragen wordt het adres van bestuurders van instellingen van weldadigheid, waar onder ook het plaatselijk Crisiscomité is begrepen, medegedeeld. Het instellen van een afzonderlijk or gaan achten B. en W. niet noodzakelijk of gewenscht. De heer 't Gilde ging uitvoerig op deze zaak in, en vond het jammer, dat de heer Hamelink thans door afwezigheid schitterde. Met B. en W. heeft hij even wel de overtuiging, dat men naast het Burgerlijk Armbestuur, de steun-commis- sie en het Crisis-Comité in een plaats als Axel geen orgaan voor Maatschappelijk Hulpbetoon behoeft te gaan stichten. Toch drong de heer 't Gilde er op aan, slechts bij uiterste noodzaak de jonggehuwde werkloozen als deze buiten de steunrege ling vallen, naar het Armbestuur tö ver wijzen. B. en W. konden hierin geen verande ring toezeggen. Adres van verschillende ingezetenen uit de gemeente, die met hun tuingronden grenzen aan het woonwagenkamp, waar bij verzocht wordt om dit terrein vanwege den grooten overlast, dien zij daarvan ondervinden, te verplaatsen en zoo dit niet mogelijk is, een verscherpt toezicht. Het blijkt, dat B. en W. hierin niets meer kunnen doen. Na langdurige discussie wordt met 8 tegen 3 st. besloten tot de stichting van een parkeerterrein aan de traverse. Besloten wordt zich in verbinding te stellen met een deskundige inzake uit breiding der gemeente. Aangekocht wordt een terrein naast het tegenwoordige gemeentelijke bouwterrein voor f 14.400. Hierop kunnen weer eenige honderden perceelen verrijzen. Kruiningien, Door het hoofdstembureaa werd heden de nummering der lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing bij apenbare loting als volgt aangegeven: 1. lijst Sïnke), 2. lijst Burkunk S.D.A.P., 3. lijst v. Hootegem R.K.; 4. lijst Francois C.H., 5. lijst de Bat St, Geref.; 6. lijst Verijzer A.R., 7. lijst v. d. Straaten. Poortvliet. Dinsdag werd ten gemeente huize de gewone jaarlijksche vergade ring gehouden van ingelanden der pol ders behoorende tot het Waterschap Poortvliet. Aanwezig waren 59 stemheb bende ingelanden, die gerechtigd waren tot het uitbrengen van 93 stemmen. Het eigendomsrecht van de van het Rijk in onderhoud overgenomen EOoog- kadeweg, zal van het Rijk worden over genomen tegen betaling van f 1. Goedgekeurd werd dat door het bestuur de z.g. gedempte Molenput tot wederop zegging in huur werd afgestaan aan de muziekvereen. „Kunst naar Kracht" te Poortvliet voor het bouwen van een mu ziektent tegen vergoeding van f2.50 per jaar. De rekeningen werden zonder discussie met alg. st. vastgesteld als volgt: Zes groote Polders: ontvang f 4368,43, uitg. f27272,84, batig slot f 16412.59; Bemaling: ontvangen f22677,88, uitg. f 14566,21, goed slot f8101,67; Watersch. Poortvliet: ontv. f 4547,6814, uitg. f 2623,69, batig slot f 1923,99V2; Smaalzij1: ontv. f 113,93, uitg. f 70,47, batig slot f 43,46; Baarsdijk: ontv. f 92.45, uitg. f 49, batig slot f 43,45; Polder Pluimpot: ontv. f 125,26, uitg. f 76,80, goed slot f 48,46. Op verzoek van den ambtenaar A. Ver burg, vergezeld van een schrijven van den bond van technische ambtenaren, om in verband met de verplichte pensioenstor ting van 10 pet., zijn salaris te verhoogen werd met 65 tegen 28 st. afwijzend be schikt. Eveneens werd afwijzend beschikt op het verzoek van de aannemers P. Polder man en G. Stoutjesdij'k te St. Maartens dijk om een toeslag op hun aannemings som voor het bouwen van een beton-be- schoeiing. Met alg. st. werd een voorstel van het bestuur tot verbetering der steen glooiingen tusschen de dijkpalen 13 en 15 aangenomen. Dit werk zal worden uitgevoerd in 1935 en 1936, terwijl de kosten zijn geraamd op f 10.000. Nadat nog was meegedeeld dat alle obligatiehöu'ders der 5 en 4,5-pct. leenin gen ten laste van het waterschap accoord gaan met 4 pet. rente op deze obligaties vanaf 1 Juli a.s., werden de begrootingen met alg. st. vastgesteld. Het geschot der Zes groote Polders is met f 1 per H.A. verlaagd en bedraagt thans f 12 per H.A. plus f 4.20 gemid deld per H.A. voor bemaling. Verworpen werd een voorstel van dhr J. L. van Gorsel te Oud-Vossemeer tot wij ziging der classificatie voor de bemaling, met 65 tegen 31 st. Een kalme beheerschte zenuwtoestand is dan van groot belang. Mijnhardt's Zenuwtabletten houden U rustig, geven U het noodige zelfvertrou wen en maken U het examen doen lich ter. Neem ze nu reeds in deze drukke dagen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Bruinisse. In de gehouden Raadsverga dering kwam in behandeling een adres van dhr H. W. Betz, hoofd der o. 1. school, inhoudende het verzoek om zijn ontslag dat hem door B. en W. ingevolge de door den Raad vastgestelde verordening met ingang van 1 Augustus 1935 eervol is verleend, te doen ingaan met 1 Jan. 1936. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend op het adres te beschikken. Na breed voerige gedachtenwisseling wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met de stem van dhr de Koning tegen. Aan de orde is de benoeming van een Hoofd der o. 1. school. De voordracht luidt: 1. W. Dane, hoofd eener school te Oudelande en 2. M. C. van Weele, hoofd eener school te Strijen. Na gehouden stemming verkrijgt no. 1 2 stemmen en no. 2 5 stemmen, zoodat deze is benoemd met ingang van 1 Aug. De huur van de woning wordt bepaald op f250.per jaar, verhoogd met het abonnement voor watervoorziening. Komt in behandeling een schrijven van Ged. Staten, waarbij de begrooting voor 1935 wordt teruggezonden, met het ver zoek daarin verschillende met name ge noemde posten te veriagen, in verband met den wensch van het College om te bezuinigen. Voorts wordt in overweging gegeven een gedeelte van het nadeelig slot van 1934, hetwelk vermoedelijk f3100 zal bedragen, een som van f 2000 ten laste van 1935 te brengen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen de begrooting te wijzigen, evenwel niet zooals Ged. Staten wenschen, omdat in verband met de verhooging van den post werkverschaffing en steunverleening met f 16.000 (thans uitgetrokken op f 14.000) het College er niet in slaagt de begrooting sluitend te maken, indien f2000 van het nadeelig slot van 1934 ten laste van 1935 wordt gebracht. Wordt deze som weggelaten en andere posten van uitgaaf verlaagd, dan sluit de begrooting met nog een klein bedrag voor onvoor ziene uitgaven. Na breedvoerige bespre kingen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten een adres te richten ter bevoeg- der plaatse, waarin wordt aangedrongen op behoud van de tram op ons eiland. Bij de rondvraag zegt de heer Van den Berg, in het raadsverslag van Zierikzee te hebben gelezen, dat een inwoner van Bruinisse, inmiddels naar die gemeente verhuisd, wegens armlastigheid aldaar bedeeld is geworden, terwijl volgens uit lating van den Burgemeester van Zierik zee de gemeente Bruinisse gedurende 1 jaar verplicht is in die kosten bij te dragen. Spr. vraagt inlichtingen daarover. De voorzitter antwoordt uitvoerig en zegt dat deze zaak in behandeling is bij Ged. Staten. Spr. betwijfelt of de uitlating van zijn ambtgenoot te Zierikzee omtrent de betaling der kosten door Bruinisse, wel juist is. Daarna wordt de vergadering gesloten. Sf. Maartensdijk. Dinsdag j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare raads vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken bevonden zich een tweetal ver zoeken der plaatselijke caféhouders. Het eene behelsde een verzoek om de belas ting op de biljarts af te schaffen en het andere om de café's, wat den aanslag in de Personeele belasting betreft, gelijk te stellen met winkels. B. en W. advi seerden om aan het eerste verzoek te vol doen en op het tweede, gezien den toe stand der gemeente-finantiën, afwijzend te beschikken. De raad ging met dit voor stel accoord. Voorts hadden eenige schippers tot den Raad het verzoek gericht om ook op toer beurt in de gelegenheid gesteld te worden de werkloozen, die te werk gesteld worden bij de inpolderingswerken te St.-Philips- land, met hun schip te mogen vervoe ren. Het vervoer is tot nog toe opgedragen aan den schipper van Damme voor f60 per week. Waar de meerderheid van den raad (één lid stemde tegen), van de bil lijkheid van het verzoek overtuigd was, werd het verzoek ingewilligd. Voetbal. Middelburg. Gisterenavond werd op het gemeentelijk sportterrein alhier de tweede nederlaagwedstrijd om den zilveren, beker gespeeld tusschen D.O.S. en E.M. V.V.V. Laatstgenoemde vereeniging won dezen wedstrijd met 60, na met de rust reeds een 1—0 voorsprong te hebben gehad. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosthem, W. Oost te Aal- sum. Te Nieuw-Amsterdam, W. F. Dank baar te Kuinre. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rijssen, J. Fraanje te Bar- neveld. 1 Het Zendingsfeest uitgaande van den Walcherschen Zendingsraad zal dit jaar worden gehouden op den Tweeden Pinksterdag te Valkenisse onder Bigge- kerke. Sprekers zijn: Ds L. C. Spijker boer te Oost- en West-Souburg, Ds J. W. van Kooten te Koudekerke, Dr K. J. Brouwer, zendingsdirector, B. de Jager te Vlissingen en Ds W. J. Bakker te Me- lhskerke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2