Kerknieuws. Onderwijs Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten Rechtszaken Land- en Tuinbouw Volgens het oordeel der keurmeesters waren de aangevoerde melkkoeien van zeer goede kwaliteit, het eenige wat ech ter ontbreekt is een goede stamboekstier. De kampioenprijs beschikbaar gesteld door de Coöperatie Eiland Walcheren werd behaald door Boerinne met 85 pun ten, eigenaar J. Bosselaar en de kam- pioenprijs beschikbaar gesteld door de Coöp. Zuivelfabriek te Middelburg door Emma met 84 punten eigenaar de wed. P. Dekker, beiden alhier. Vervolgens werden nog verschillende prijzen toegekend. Koudekerke. Loop der bevolking van 1 tot 15 Mei. Ingekomen; A. Vrolijk met gezin, E 22, uit Vlissingen; F. de Koning met gezin, E 223a, uit Middelburg; L. Meliefste met gezin, E 104, uit 0. en W. Souburg; G. Verstraate, B 245, uit O. en W. Souburg; mej. R. Prins E 128, uit Ambt-Hardenberg; mej. J. Boone B 321, uit Grijipskerke; G. Steutel met gezin E 144 uit Middelburg; B. Hemme- kam met gezin, B 257, uit Vlissingen; A. Starreveld met gezin, B 50, uit Vlissin gen'; J. Jobse, B 143, uit Grijpskerke; J. Gehrmann met gezin, E 199a, uit 0. en W. Souburg; mej. A. Alewijnse wijk D 220, uit Middelburg; W. Jacobse B 83, uil Grijpskerke; M. Jobse, G. 61, uit Grijps kerke; H. Brasser met gezin, C 61, uit Grijipskerke; A. v. d. Driest, A 48 uit Aagtekerke; Mej. J. W. Caljouw A 120 uit Biggekerke. Vertrokken: J. Melse met gezin, E 199d, naar 's Gravenhage; mej. A. Meijers, B 125 naar Biggekerke; mej. A. E. Eskens E 64, naar Okkebroek; W. Verhage, B 175 naar St. Laurens; P. Pattenier, B 157, naar Biggekerke; Kesteloo, G 20 naai Vlissingen, mevr. de wed. C. Koole geb. van Westen E 199a, naar Dordrecht; G W. Boot, E 199a, naar Dordrecht; L. v. Sluys met gezin, G 13, naar Biggekerke C. Schot, B 142 k, naar Amsterdam; mej. M. J. Morel, B 71, naar Middelburg; J. Jobse, C 61, naar Biggekerke; mej. P. A. Stoutjesdijk E 114, naar Den Helder, J. Klap, B 6, naar Ned.-Indië; A. Suur- mond, D 107, naar Vlissingen; K. Visser met gezin, E 219 naar Eindhoven. (V. G.) Grijpskerke. Dinsdagavond vergaderde de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond onder voorzitterschap van dhr A. v. Sluis, op welke vergadering namens het Hoofdbestuur aanwezig was dhr A. Vin gerling uit Goes. Hoofdpunt was de bespreking van het af te sluiten contract, waarbij in bespre king werd genomen het laatste gewijzigde voorstel der patroons. Met leedwezen werd door de gansche afdeeling kennis genomen van de onwel willende houding door het bestuur van den G. B. T. B. aangenomen op de ge houden conferentie waar dhr Vingerling werd beschuldigd te zijn een misleider der arbeiders. Aangetoond werd, dat de loonen der losse arbeiders te Grijpskerke lager zijn dan de gecontracteerde loonen te Ga- pinge, Veere, Vrouwepolder, Koudekerke, Souburg en Serooskerke. Na ernstig overleg werd het standpunt der afdeeling vastgesteld hetwelk aan de afd. van den C. B. T. B. zal worden me degedeeld. St. Laurens. In de zitting van het hoofdstembureau werden de candidaten- lijsten voor de gemeenteraadsverkiezing op 19 Juni a.s. als volgt genummerd: 1. S. G. P.; 2. A.-R.; 3. C.-H.; 4. Gemeente belang. Voetbal. Souburg. Dinsdagavond werd alhier een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen S. V. S. I van Souburg en R. V. G. I van Ritth^ mor welken wed strijd een zilveren bexer was beschikbaar gesteld door den depothouder van Jamin te Souburg, waarvan S. V. S. I winnaar werd met 53. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roodeschool, G. L. Bonman te Winschoten. Te Twello, A. Hdjmans te Nijver dal. Te Westbroek c.a. J. Bakker te Veenendaal. Aangenomen naar Goutum (Fr.), K. J. Quast te Frederiksoord. D s K. den Holland er f. Gis teravond is plotseling in den ouderdom van 69 jaar overleden Ds K. den Hol lander, Ned. Herv. pred. te Amersfoort,. D'e overledene werd op 26 Juni 1904 te Nijehaske in het ambt bevestigd. Van daar vertrok hij in Maart 1909 naar Amersfoort. i Benoemd tot hoofd der openbare school te Bruinisse de heer M. G. van Weele, onderwijzer te Strijen. „Judas Maccabaus". Door de afdeeling Goes van „Toon kunst", directeur de heer Otto Lies, is gisteravond in de „Prins van Oranje" het Mei-concert gegeven. Ter herdenking van Handel's 250sten geboortedag werd uit gevoerd „Judas Maccabaus", Oratorium in drie deelen voor gemengd koor, soli en orkest van G. F. Handel, geb. 23 Febr 1685, overl. 14 April 1759. Instrumentatie der Aria's en Duetten en verdere orkest bewerking door Otto Lies. Dit Oratorium is niet een van Handel's meest belangrijke composities. Het is b.v, niet te vergelijken met zijn „Messias", maar toch zal dit werk, met zijn vele schoone melodieën niet nalaten te boeien. De tekst is door Thomas Morell, een Engelsch geestelijke, bewerkt uit de vol gende geschiedenis: In de tweede eeuw voor Christus had de Syrische koning Antioohus de weer- looze Joden van Jeruzalem omgebracht, hun tempel ontheilgd en de afgodendienst ingevoerd. In het apocriefe boek „De Maccabeën" wordt verhaald hoe de oude priester Mat- thatias er naar streefde om de verloren staatkundige en godsdienstige vrijheden te herwinnen, doch door zijn sterven scheen alle hoop op herstel uitgesloten. Wie zou, begaafd met moed en kracht de gehate banden verbreken, en tochzou Jehovah, iDie wonderen kan werken, dan het gebed van Zijn volk niet hooren? Dan verschijnt de als van God aangewezen volksleider „Judas de Maccabeër", die als nationale vrijheidsheld ten strijde trekt en als overwinnaar terugkeert. Bovenstaand Oratorium is na een stu dietijd van slechts 2'/s maand door „Toonkunst" op frissche wijze uitgevoerd. Een groot voordeel is het, dat deze ver- eeniging onder haar leden veel muziek kenners en beoefenaars telt. Niettemin moeten wij toch respect hebben voor het doorzettingsvermogen van den heer Otto Lies, om na zóó'n korte voorbereiding, op die manier voor den dag te komen. De koren zijn onder zijn rustige, doch flink beheerschende leiding, prachtig vertolkt. Wij hebben er te veel aangeteekend om ze alle te noemen, daarom vermelden wij en kele koren die, naar onze meening, de beste uit de besten waren, n.l.: „Hör uns, 0 Herr", „Stimmt ihn an", „Heil, Heil Judaa", „Du sinkst" en in het bijzonder het z.g.n. „Fall-koor", dat niettegenstaan de zijn technische moeilijkheden uitste kend is weergegeven. Wij mogen wel zeggen, dat „Toonkunst" met de uitvoering van „Judas Maccabaus" uitnemend is geslaagd in zjjn Handel- herdenking. Een heele schaar van medewerkenden stond de vereeniging hierin ter zijde. De eereplaats hiervan werd ingenomen door de sopraan-soliste, Mevr. L. v, d. Kreek- Kerstens te Bergen op Zoom. Deze be schikt over sierlijke gaven in stem en voordracht. Zij zong met eenvoud, bescha ving en fijn gevoel de haar toebedeelde partij. Vooral de vertolking van „Fromme Thranen" „Er nahm den Raub" en „Dann tönt der Harfe Klang", getuigden van een fijnbesnaard innerlijk. Zij werd vereerd met bloemen. Er is ook allé reden om de twee dames- medewerksters, Mej. J. Kousemaker, 2e sopraan en Mej. J. Kloosterman, alt-solis te, groote verdienste toe te kennen,. Wat zij hebben gepresteerd reikt boven met middelmatige. Misschien mogen wij op merken, dat eerstgenoemde zich er op mag toeleggen om in de hoogte de scher pe kantjes wat af te slijpen, een enkele maal b.v. was de g2 niet rond van klank. Wat de alt betreft gelooven wij, dat meer vrijmoedigheid in het optreden haar voor deel zou geven. Soms misten wij door te veel vibreeren een vastheid in de stem. Overigens hebben deze solisten zich doen kennen als uitstekende zangeressen, voor al ook door wat zij ons gaven in de duetten. De tenor, de heer Corn, van Munster, Rotterdam, heeft getoond zijn talenten te kunnen aanwenden om zijn gehoor te boeien. In de hooge, forti klanken konden wij zijn stem niet altijd bewonderen, zijn techniek is dermate ontwikkeld, dat hij veel succes had met de weergave van „Be- waffne dich mit Mut", „Dem Krieger" en meer andere. Het optreden van den heer Dr v. d. Kamp, Domburg, hebben wij veeltijds met genoegen gevolgd. Zijn weergave van „Auf! Heer des Herrn", „Jehovah sieh" en „In unsre Chore" was zoo veelzijdig goed, dat wij zijn bekende slordigheidjes 1 nde uitspraak en zijn vergissing in Arie 41 met: „Errettet unser Gott" wel over het hoofd kunnen zien. Het orkest heeft een waardige plaats ingenomen bij deze uitvoering. Er is met veer animo en stipte gehoorzaamheid aan de leiding, gespeeld. Ook de heer Jan Rijn, die de cembalo partij op den vleugel vertolkte, heeft zich doen kennen als een flinke kracht. Dit valt te meer op als men weet,dat hij veeltijds wat de maat betreft, op zichzelf is aan gewezen. De tevredenheid over het genot dat deze uitvoering verschafte bleek duidelijk uit het enthousiasme van het publiek. Het bezoek was. zoo talrijk als wij te voren nooit zagen. D'e zaal was vol. Een bewijs, dat de proef om de entree-prijs voor dames en heeren gelijk te stellen, goed is geslaagd. Ongelukken. Gisteravond heeft te Oss een ernstige autobotsing plaats ge had. De marktkoopman v. D. uit Geldrop, reed met twee passagiers per vrachtauto met manufacturen in de richting Hees. Eensklaps sprong een autoband, met hei gevolg, dat de wagen slipte. De chauffeur verloor hierdoor de macht over het stuur en botste in volle vaart tegen een boom. De bestuurder had ernstige verwondinge.) aan de armen bekomen. De beide andere inzittenden liepen huid- en schaafwon den op. Gisteravond is te Santpoort een 11-jarig meisje aangereden door een vrachtauto. Zwaar gewond werd het meisje opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, waar het spoedig is overleden. Gistermiddag heeft op den Rijksstraat weg tusschen Halfweg en Haarlem een tragisch omgeval plaats gehad, dat aan den ongeveer 50 jarigen venter P. uit Haarlem het leven heeft gekost. Deze be stuurde een driewielige bakfiets, geladen met kruidenierswaren. Hij werd achterop gereden door een personenauto, Door on bekende oorzaak kwam de wagen in aan raking met de bakfiets en sleurde deze ongeveer vijftig meter mee. P. werd nog een tiental meters verder meegesleurd. Hij werd zwaar verminkt en was vrijwel op slag doiod. Te Uitgeest is gisteravond de 15-jarige S. met zijn fiets tegen een per sonenauto gereden. De knaap werd door de voorruit gesmakt en brak den nek. Hij was op slag dood. 'Nieuwe oplichterstruc. Bij een ingezetene van Tilburg vervoegde zich Maandagnamiddag een als heer ge kleed persoon, die zich voorstelde als in specteur van de Brandverzekering. In deze kwaliteit verzocht hij den heer des huizes even inzage te mogen nemen van de brandpolis. Na kennis te hebben geno men van de verzekerde som suggereerde de „inspecteur" den man handig, dat deze som in de huidige omstandigheden, nu alles omlaag gaat, toch wel wat aan den hoogen kant was. De verzekerde was 't daarmee uiter aard roerend eens. De verlaging kon meteen in orde wor den gebracht. Men werd het eens over de nieuwe verzekerde som en als de man nu maar even het bedrag der verlaagde pre mie ad f 19.50 wilde betalen, dan zou de inspecteur dat zaakje even in orde maken. De verzekerde haalde het geld en de „inspecteur" maakte op de polis de aan- teekening, dat „kennes genomen werdt", dat het verzekerd bedrag ad„ver laagt werdt" tot enz. enz. Bovendien kreeg de verzekerde een kwitantie voor een bedrag van f 19,50. De zaak was nu in orde: de „inspecteur" streek het geld op en vertrok, vriendelijk groetend. Toen later op den dag de huisgenoo- ten thuis kwamen en vader vertelde wat er gebeurd wa^, trokken de zonen des huizes al dadelijk 'n bedenkelijk gezicht. Een informatie bij den plaatselijken agent van de brandverzekering wees dan ook al aanstonds uit, dat men het slachtoffer ge worden was van een geraffineerd heer schap. Aangifte bij de politie volgde. Man in zijn woning over vallen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in het Duitsche plaatsje Hassum even over de Nederlandsche grens dicht bij Kleef en Gogh een moord gepleegd. De beheerder van het postkantoor, tevens penningmeester van de Crediet- en Spaarbank H. Janssen, die alleen thuis was, is vermoedelijk 's avonds laat in zijn woning overvallen en door slagen op het hoofd gedood. Lieden, die des mor gens aan de woning kwamen, kregen geen gehoor en toen zij zich naar binnen be gaven, vonden zij het lijk van Janssen achter zijn schrijftafel liggen in een groo- ten bloedplas. Aanvankelijk stond men voor een raad sel, doch toen de politie aan de hand van verschillende aanwijzingen het onderzoek verder uitstrekte, rezen zware vermoe dens tegen een 29-jarigen graanhandelaar, die te Gennep in een hotel logeerde. Deze man verbleef veel in het Duitsche grens gebied en had relaties met Janssen. Toen bovendien kwam vast te staan, dat deze graanhandelaar in benarde finan- ciëele omstandigheden verkeerde, stelde de Duitsche politie zich in verbinding met de marechaussee te Gennep, die een onder zoek instelde naar de gedragingen van den verdachte in de laatste dagen. Daar bij kwam men tot de verrassende ont dekking, dat de man, die in zijn hotel een groot bedrag aan kostgeld schuldig was, daar nog dezer dagen f 200 had vol daan. Bovendien werd vastgesteld, dat hij aan het begin van de week bij een Nijmeegsche bankinstelling een aanzien lijk bedrag aan Duitsch geld had inge wisseld tegen Nederlandsch geld. Een en ander was aanleiding om den man aan te houden en aan een langdurig verhoor te onderwerpen. Tijdens dit verhoor heeft hij hardnekkig ontkend zich aan het mis drijf te hebben schuldig gemaakt. Even wel is hij niet in staat om een behoorlijke verklaring te geven van zijn doen en laten in den nacht van Vrijdag op Zater dag. In verband hiermede is hij in voor- loopige hechtenis gesteld. Vorstschade. Tengevolge van de nachtvorsten aan het einde der vorige week zijn de te velde staande gewassen van de tuinders in Ter Aar en omstreken geheel vernietigd. Ook de oudere gewas sen, zooals doperwten, peulen en aard appelen hebben veel van de vorst te lij den gehad. Men zal thans een groot gedeelte weer opnieuw moeten zaaien en poten. Het gevaarlijke wapen. De landbouwer D. wonende te Hillegers- berg, stond Maandagavond op zijn erf, toen een buurman hem kwam vragen zijn flobertbuks even af te staan, teneinde op eenig schadelijk gedierte te schieten. De bewuste buurman, H. genaamd, laadde de buks, daar hij' de bestemde patronen bij zich droeg. Terwijl de heer H. nog enkele oogen- blikken met zijn buurman D. in gesprek bleef, raakte zijn hand plotseling de haan van het geweer, met het noodlottig gevolg, dat het schot af ging. Het 11-jarig doch tertje van D., die op het erf aan het spe len was, werd in den buik getroffen en stortte neer. In het ziekenhuis is de kogel verwijderd kunnen worden. De toestand van de klei ne was gistermorgen vrij wel. 1 Tijger uit zijn kooi ont vlucht. Gistermorgen is door een sa menloop van omstandigheden de Suma- traansche tijger in den Haagschen Die rentuin uit zijn nachtverblijf kunnen ont vluchten. Het dier kwam hierdoor terecht in de voorgalerij, waar verschillende op passers bezig waren schoon te maken. Het geschoolde personeel wist onmid dellijk welke maatregelen te nemen en het eerste wat men deed, was natuurlijk de deur naar buiten af te sluiten. Het was nu zaak den tijger door middel van vleesch in zijn nachtverblijf terug te bren gen. Dit mocht helaas niet gelukken, in tegendeel, het dier begon onrustig te worden. Derhalve werd besloten om ten einde ongelukken te voorkomen, den tij ger op te offeren. Van uit een der binnenkooien kon het dier dan ook gemakkelijk onder schot gebracht worden en met één enkel schot was het leed voor het dier geleden. Een hulpoppasser schijnt een kooi on voldoende te hebben gesloten. Schoolhoofd sticht brand. Zaterdagnacht is hrand uitge broken in de openbare school te Dirks- land. Een voorbijganger, die de vlammen ontdekte, waarschuwde de gemeentepo litie. Toen deze de school binnendrong, vond zij in een lokaal, dat geheel met rook ge vuld was, het hoofd, zittend naast een brandend gat in den vloer. De ongeluk kige had in een vlaag van verstandsver bijstering getracht het schoolgebouw in brand te steken. De gordijnen waren reeds door het vuur verteerd en eenige ruiten gesprongen, een paar banken brandden al. Een aantal wandplaten was ais brandstapel in het lo- kal opgestapeld. Was men eenigen tijd later gekomen, dan zou het schoolgebouw in vlammen zijn opgegaan en het hoofd der school zou omgekomen zijn. Het gelukte nu den brand met enkele emmers water te blusschen. Het hoofd der school is naar een in richting overgebracht. Prinses Juliana licht ongesteld. DEN HAAG. H. K. H. de Prinses, die momenteel op het Huis ten Bosch ver toeft, heeft een lichte keelaandoening met een weinig verhoogde temperatuur. In verband daarmede is H. M. de Ko ningin hedenmorgen naar het Loo ver trokken om zich in te richten op eenige dagen langer verblijf in Den Haag, waar heen H. M. hedenavond weder terugkeert. Verlaging van de loodsgelden voor zeeschepen. DEN HAAG. De regeering heeft over wogen op welke wijze aan de Nederland sche havens hulp geboden kan worden in verband met de moeilijkheden, welke door de devaluatie van de Belgische munt zijn ontstaan. Zij is tot de overtuiging gekomen, dat het niet mogelijk zal zijn door maatregelen der centrale overheid de moeilijkheden geheel te overbruggen. Zulks is inzonderheid niet mogelijk bij de haven- en kadegelden en de verdere plaatskosten. Anders staat het echter met de loodstarieven. Het kabinet bevordert, dat op korten termijn een wetsontwerp wordt ingediend strekkende tot een aan merkelijke verlaging der loodstarieven voor zeeschepen, waardoor het mogelijk zal zijn de Nederlandsche loodstarieven te brengen op het peil der Belgische. Het Koninklijk bezoek aan Den Helder. DEN HAAG. Bij het bezoek aan Den Helder zullen de Koningin en Prinses zich o.a. inschepen aan boord van het pantserschip „Hertog Hendrik". Ter reede zullen eenige oefeningen worden bijge woond, te houden door schepen en vlieg tuigen van de Koninklijke Marine Kindje overreden. SOMMELSDIJK. Gisteravond is een 4- jarig dochtertje van den landbouwer van den Broeke, op den weg van Dirksland naar Sommelsdijk, toen het trachtte juist voor een motorrijwiel den weg over te steken, door het windscherm van den motor geraakt. Het kind werd ernstig ge wond en overleed spoedig. Noodlanding. ARNHEM. Hedenmiddag omstreeks 1 uur heeft een militair vliegtuig, afkom stig uit het vliegkamp „De Kooij" bij den Helder, een noodlanding gemaakt, wegens motordefect, op een terrein aan den Apel- doornschen straatweg bij Arnhem. De beide inzittenden bleven ongedeerd. Het toestel, dat licht beschadigd is, zal ter plaatse worden gedemonteerd. Zeker, U heeft gelijk. Niets beter ten slotte dan een fijn boterkoekje. Maar dan ook iets lekkers. Zonne bloemen b.v. Ons nieuwste koekje. BAKKERIJ VAN MELLE. Telef. 114, (Adv.) MIDDELBURG. Bevallen: A, Wonder- gemMeulmeester, z.; C. G. Wattelvan den Broeke, z.; J. L. »W. PundkeGoed hart, z. Overleden: M. de Pagter, 47 j., geh. met J. J. Geldof; P. Huijbregsen, 65 j., gei met A. Prinse. GOES. Veiling van 22 Mei. Aardbeien f 1.02 p. k.g., bloemkool 1323, kropsla 1.905, violenplanten 0,70, dahliaknol len 7 gld. alles per 100 stuks; rammenas 2,803,40, radijs 0.801,20, rabarber 34 gld. alles per 100 bos; spinazie 6 13, postelein 57 gld. beide per 100 k.g., honing 25 ct. p. flacon. ROTETRBAM. Ter Rotterdamsche eier- veiling, Warmoeziersstraat 37—39, werden 215.000 eieren aangevoerd. Prijs: Kipeie ren f 1.65-12.45, Eendeieren f 1.70—f 1.90. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdanischo Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 170 1701/» Ned. Handel Mij. 30 30 Philipslampen 251 251 Unilever 981/» 99 A. K. U. 25 y, 26 Amsterd. Rubber 105 Vs 106 Kon. Olie 179 184/5 Deli Mij. 126 K 125 Scheepvaart Unie 33 3234 4 pet. Nederland 1934 985/s 98V2 4 pet. Ned.-Indië 1934 97/4 967/s U.S. Steel 2016/ie 207/s Anaconda Copper 10 lOVs Beth. Steel 167/u 1614 Shell Union öVu 67/i. Intern. Nickel Mij. 1714 17e/i, Het waren vandaag voornamelijk aan deelen Koninklijke Petroleum, die met een groote sprong naar boven, de aan dacht vroegen. Daarnaast hield men zich bezig met Amerikaansche olie-aandeelen, als Continental Oil. De beleggingsmarkt was prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Mei, 2.30 u. Londen 7.247.2514. Berlijn 59.4259.47. Parijs 9.73349.74Vs. Brussel 25.00—25.05. New-York 1.47 34—1.48. N.V. „The Vitrite Works" te Middelburg. De winst- en verliesrekening van de N. V. „The Vitrite Works" te Middelburg over 1934 geeft de volgende cijfers: Debet: bedrijfsverlies f 1951,66; alge meens onkosten f 52.006,85V2; korting en koersverschil f 268; verlies op vorderin gen f 55,80; koersverschil van effecten f 8331,25; afschrijving op de gebouwen f 11973,53; idem op de inrichting 36560,36 gld; idem op 't kantoormeubilair f 118,13; reserve voor buitenlandsche Hyp. Vorde ring f 17371,54; dotatie ondersteunings fonds f 1791,20; Cum., dividend op pref. aandeelen, incl. belasting f 2181. Credit: bedrijfswinst f 105.999,04V2; rente f 14484,47; winst op deelnamen f 12100; provisie f 25,81. D'e balans geeft aan passiva: aandeelen- kapitaal f 208.000; res. fonds f 241294,96; reserve koersverschil effecten f 6708,75; reserve voor buitenlandsche hypothecaire vordering f 2565,45; aan pensioenfonds f 387.775,52; crediteuren f 32858,30; winst en verliesrekening f 69.995,76. De activa zijn: ongeplaatste aandeelen f 600.000; gebouwen en erven f 119.735,29; inrichting f 243.735,70; kantoormeubilair f 788,55; grondstoffen en fabrikaten f 99968,55; debiteuren f 190.513,97; kas en kassiers f 29620,18; effecten 469835,50; deelnamen f 195.000; octrooien f 1. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: M. Pieters te Schore. Recbter-commissa ris Mr G. E. Muller, rechter. Curator: Mr G. M. Kegge, advocaat te Goes. Hitler beleedigd. W. de R., districtsbestuurder van den Algem. Ned. Mijnwerkersbond te Kerkrade was door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf wegens het in voorraad hebben van voor het hoofd van een bevriende staat beleedi- gende artikelen in strooibiljetten. Inhoo- ger beroep werd verdachte door het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch veroor deeld tot f 300 boete of 40 d. h. en bo vendien een maand gevangenisstraf voor waardelijk. Bond van Zuid-Bevelandsche paarden fokkers. Gistermiddag hield de Bond van Zuid- Bevelandsche paardenfokkers in de melk- salon de Landbouw te Goes zijn alge- meene vergadering onder voorzitterschap van den heer P. Dekker. Medegedeeld werd, dat het ledental met enkelen is toegenomen en dat de rekening sluit met een batig saldo van f 612.67. De aftredende bestuursleden de heeren P. Dekker en G. Mol werden herkozen. Het voorstel van bet bestuur om dit jaar op vier plaatsen veulenkeuringen te houden, n.l. te Krabbendijke, Kloetinge, 's H. H.kinderen en 's Heerenhoek (vo rige jaren op drie plaatsen) ondervond eenige bestrijding. De heeren Van Hotegem en Nijsse we zen er op, dat boe meer keuringsplaatsen er komen, des te meer de keuringen aan waarde verliezen. Eerstgenoemde vreesde, dat men op uitbreiding van bet aantal plaatsen zal blijven aandringen. De voorzitter en het bestuurslid, dhr P. Scbeele, antwoordden, dat de keu ringsplaatsen met zorg zijn gekozen in verband met de woonplaatsen der leden. Allen kunnen nu aan de keuringen deel nemen. Doordat er nu 4 keuringsplaatsen komen, kan de dag voor de juryleden ook gemakkelijker worden ingedeeld. Ten slotte werd besloten voor dit jaar het bestuursvoorstel aan te nemen. Het Bestuur zal de terreinen kiezen in ver band met de aangiften. Als datum van de keuring werd gekozen 3 Juli. Behalve voor de veulens kan worden ingeschreven voor hengsten met 5 af stammelingen, evenals vorig jaar. Voor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3