Johanna Coninghame. Uit de Provincie FEUILLETON J. B. van D!Jk Op 79-jarigen leeftijd. i3 te Oisterwijk overleden de heer J. B. van Dijk, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal voor de R. K. staatspartij, oud-lid van den Gemeenteraad van Amsterdam en oud-voorzitter van don Raad van Toe zicht op de Rijksverzekeringsbank. Het incasseeren van kleine vorderingen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Arnhem en omstreken heeft naar aanleiding van een hernieuwd onderzoek bij een aantal ondernemingen in haar district naar het incasseeren van kleine vorderingen een adres gezonden aan den minister van justitie, waarin zij haar on gerustheid uitspreekt over den gang van zaken met het aangekondigde wetsont werp, houdende regeling van een vereen voudigde procedure voor het innen van kleine vorderingen en de wenschelijkheid betoogt van een spoedige voorziening in dezo materie. Minister van Onderwijs. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Werenschappen a.i. zal eiken Maan dag te beginnen met 27 Mei 1935, des namiddags te 2 uur, aan het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- I en allen ontvangen, die hem over de za ken van zijn Departement wenschen te spreken. Nieuwe voorzitter van den Volksraad. Bij K. B. is benoemd tot lid, tevens voorzitter, 'an den Volksraad ven Ned,- Ind-Ü: lo. t*«©r (t.*-n vwderen duur van het op 15 Juni 1931 aangevangen tijd perk, 2o voor den duur van het op 15 Juni 1935 aanvangende tijdperk van vier jaren- mr W H. van Helsdingen, thans burgemeester van Soerabaja. Ned Chr. Grafische Bond. Onder leiding van den heer J. Hofman is gisteren aangevangen de 24e alge- meene vergadering van den Red. Ghr. Grafischen Bond. In zijn openingsrede wees de voorzitter er op, dat deze vergadering niet onder opwekkende omstandigheden bijeenkomt Sedert de vorige algemeene vergadering in 1933 is in de algemeene toestand geen verbetering gekomen en met name de werkloosheid onder de Nederlandsche aibeiders toegenomen. L"e terugloop in le dental heeft zich dan ook over heel do linie ingezet en er zijn verschgnse.en, die er op wijzen, dat nu hij eenmaal gekomen is, hij verder gaan zal dan ocut te voren. Do toenemende aanhang van nationaal- tojialisten en communisten zijn gevaar- l jk voor de vakbeweging in het algemeen cn do Ghr. vakbeweging in het bijzon- eer. De arbeidersbeweging is dan ook in het tijdperk van strijd en loutering getre den. Ook is het proces van loonsverlaging in vollen gang. Te nauw verband tusschen politieke partij en vakbeweging en oppervlakkige agitatie wreken zich hier. De Ghr. vakbe weging beeft altijd zich gewacht voor het samengaan met de een of andere politieke partij. Zij zal zich daarvoor moeten blij ven wachten. Wat de grafische bedrijven betreft, tot iheden heeft iedere vernieuwing van de collectieve arbeidsovereenkomst aanzien lijke loonsverlaging gebracht. Ook de werkloosheid deed zich als een uitbrei dend en blijvend kwaad kennen. Wat de moreele positie der arbeiders betreft, is echter zeer veel staande gebleven in deze tijden van ontwrichting. Spr. oordeelt dat in het grafisch bedrijf met z'n collectieve overeenkomst en pensioenregeling werk staking en uitsluiting ongeoorloofde mid delen moeten worden geacht, als partijen op bepaalde punten niet tot overeenstem ming kunnen komen. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Daaruit blijkt, dat het ledental 31 Dec. j.l. bedroeg 2957. Er was een toe name van 92 leden. Het finantieel verslag sluit in ontvangsten en uitgaven met een eindcijfer van f 64.871 en een batig saldo van f 2338.95. De verslagen werden na bespreking goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur om alle leden, dat zijn dege nen die boven de 17 jaar zijn, als deel nemer aan het t.b.c.-fonds Draagt elkan ders lasten" van het G.N.V., in te schrij ven. (Vrij naar het Engelsch.) 22.) o— Het winkeltje van den ouden Spiers was, zooals Gertrude terecht had gezegd, een heel akelig bedrijfje. Charlie was zfch bewust, dat hij nog geen zes maanden geleden kwaad zou zijn geworden, had iemand er op gezinspeeld, dat hij wel eens in het krot van Spiers kwam. Want meer dan dat was het niet. Het stond een eindje van den weg af in een van de buitenwijken van Minsterholme. Een smalle laan, die 't speelterrein van de school aan den eenen kant begrensde, leidde er heen. Men kon er tegen rede lijken prijs gr aberbier, limonade en een zoeten drank, die juffrouw Spiers zelf maakte, verkrijgen. Ja, cr bestond een vermoeden, dat de jongehecren er wel iets krachtigers dan genoemde dranken kon den bekomen ook. Iloe het ook zij, het winkeltje van Spiers was verboden ter rein voor alle schooljongens en sinds mijnheer Birchall aan het hoofd van de school stond, was het zaakje van den ouden man in verval geraakt. MAATREGELEN TEN BEHOEVE VAN EENIGE TAKKEN VAN VISSCHERIJ. Minimum-prijzen voor mosselen en garnalen. Naar wij vernemen, heeft de minister van economische zakan bij ds centraiu commissie, bedoeld in artikel 27 van de laiidijouw-crisiswet 1933 de volgende re gelingen aanhangig gemaakt. De huidige regeling ten behoeve van de mosselcultuur en mosselvis- s c h e r ij, welke voornamelijk een prijs zetting bij den uitvoer beoogt, blijkt in de praktijk niet geheel te voldoen. Het hand haven van de minimumprijzen bij den uit voer ondervindt groote bezwaren, zoodat thans wordt voorgesteld om over te gaan tot een geheel ander stelsel, dat vele vis- schers reeds lang hebben gewenscht, n.l. het vestigen van een centraal verkoopkan toor voor mosselen. Dit centraal verkoopkantoor zal tot taak hebben bemiddeling te verleenen bij den afzet van mosselen door kweekers en visschers aan den handel. Het in den han del brengen van mosselen zal alleen mo gelijk zijn door bemiddeling van het ver koopkantoor. Indien lus een handelaar mosselen noodig heeft, zal hij zich heb ben te wenden tot dit kantoor. Eit verdeelt de ingekomen orders onder de kweekers. De aangewezen kweekers voeren de or ders uit tegen minimumprijzen welke door den minister van economische zaken zul len worden bepaald. De exportvergunningen zullen worden gehandhaafd met dien verstande echter, dat geen minimumprijzen bij export meer zullen worden voorgeschreven. Het ligt in de bedoeling bet verkoop kantoor te vestigen te Bergen op Zoom. Evenals dit bet geval was voor mosse len is ook bij degarnalenregeling gebleken, dat het stelsel van de minimum prijzen voor den export en den handel niet voldoet. Om aan de aan dit stelsel verbonden bezwaren tegemoet te komen, is thans een regeling voorgesteld, waarbij aan de visschers een minimum prijs wordt gegarandeerd. D'e aflevering van consumptiegar nalen door de visschers zal voortaan geschieden onder controle. De binnenland- sche handel zal geheel worden vrijgela ten. De uitvoer zal, mede in verband met gerezen moeilijkheden, de contingentee- ring in het buitenland betreffende, worden gemonopoliseerd. Inzake den invoer van aal en paling en den uitvoer van tong zijn eveneens maatregelen getroffen. Arbeidsvoorwaarden landbouwbedrijf De minister van oeconomische zaken heeft aan de landbouwers te Sommels- dijk, Middelharnis, El 1 e w o u t s d ij k, Goeree en Driewegen (Zuid-Beveland) medegedeeld, dat bij verdere ongemoti veerde weigering om inzake het loons- vraagstuk overleg te plegen met de land arbeidersbonden, op grond van de crisis- organisatiebeschikking dat overleg dwin gend zal worden opgelegd. De arbeidersorganisaties zullen nu de landbouwers in die dorpen opnieuw tot besprekingen uitnoodigen. Daar ook de landbouw-werkgevers in de navolgende dorpen van Zuid-Beveland: Oudelande, 's-Gravenpolder, Waarde, Kloe- tinge, Kapelle, Biezelinge, Nisse, Schore, Hoedekenskerke, Borssele, Wemeldinge, Nieuwdorp, 's Heer Arendskerke, Goes en Wolf aartsdijk, geheel of voor een groot gedeelte, overleg inzake de vaststelling der loonen hebben geweigerd, hebben de Chr. en R.-K. en Moderne landarbeiders- bonden de tusschenkomst van den minis ter van oeconomische zaken ingeroepen. Keuringsdienst van Waren te Goes. Aan het ons toegezonden verslag om trent de bevindingen en handelingen van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Goes over het dienstjaar 1934 ont- leenen wij het volgende: Wegens noodzakelijke bezuiniging werd dit jaar gewerkt met personeel, welks be zetting met ruim 25 pet. was verminderd. Het afgeloopen jaar stond sterk in het teeken der bezuiniging. Door reorganisa tie van den dienst en vereenvoudiging van administratie is er naar gestreefd een zelfde arbeidsprestatie te leveren als Het echtpaar Spiers had twee, er zeer twijfelachtig uitziende zoons, die lang- oorige konijnen, eekhorentjes, muizen en andere dieren hielden, waar school jongens soms plotseling een manie voor krijgen. Door handel te drijven in deze dieren, wisten ze een aardig weekgeld je op te halen. Ook was er een veldje ach ter het huis van de familie Spiers, waar alle mogelijke kansspelen, als het wer pen met munten enz. konden worden beoefend natuurlijk was het allen schooljongens ten strengste verboden er te komen. Charlie Prendergast wist dit maar al te goed; en het zou moeilijk te zeggen zijn wat voor genoegen hij er in vond zich met de familie Spiers te bemoeien. Maar de eene verkeerde stap leidt tot de andere en zoo langzamerhand was hij er aan gewoon geraakt er met Weston en een of twee kostjongens van tijd to. tijd binnen te loopen. Eenige dagen te voren hadden Weston en een van de jongens Spiers oneenigheid gekregen over een konijn, dat Weston gekocht had, en er waren harde woorden gevallen; Weston had zich zelf tot rechter opgeworpen en den jongen, die, naar hij zei, hem be drogen had, een klap gegeven. Lie klap was nogal aangekomen en had den jongen Spiers een blauw oog voorheen. Van het personeel werd een zeer groote krachtsinspanning gevergd en gaarne gegeven om dit doel te benaderen. In het laboratorum werden 11798 mon sters onderzocht, waaronder 8314 mon sters melk. Door de keurmeesters werden 9112 inspecties verricht vai bereid-, be waar- en verxoci.jl.>dtsen waarbij 322970 partijen ter plaatse werden gekeurd. In totaal werden 384 partijen buiten consumptie gebracht en 714 waarschu wingen gegeven terwijl in 51 gevallen proces verbaal moest worden opgemaakt. Door de keurmeesters moeten ruim 5000 kruideniers, bakkers en slagerswin kels, ruim 1700 melkverkoopers en ruim 1U0O consumptieijsverkoopers, fabrieken, molenaars, garnalenpellers, bonbonver pakkers, rivierventers enz. gecontroleerd worden. Om deze controle behoorlijk te vervul len wordt van de drie keurmeesters met den hoofdkeurmeester, ook al doordat Zeeland zeer moeilijk te bereizen is, een zwaren dienst veilangd. Als gevolg van het nieuwe consumptie- ijsbesluit waren alle destijds door den Burgemeester uitgereikte vergunningen vervallen en moest voortaan elke con- sumptie-ijsbereider ingeschreven worden in een door den Keuringsdienst aangelegd register. Het aantal consumptie-ijsberei- ders breidde zich uit van 180 tot 229. De wijzigingen van het eierenbesluit maakt het mogelijk, met meer succes te gen overtredingen de noodige maatregelen te nemen, zoodat belangrijke verbeterin gen konden worden bereikt. Het pellen van garnalen in huisindustrie neemt neg steeds toe. Behalve in Brouwershaven en Arnemuiden worden thans ook te Veere en Breskens garnalen gepeld. Er werden dit jaar 114 nieuwe pelvergunningen uit gereikt. Biji het indienen van een aan vrage voor een pelvergunning wordt eerst de woning geïnspecteerd, waarbij' tevens verschillende hygiënische voorschriften worden gegeven. Laat de zindelijkheids toestand te wenschen over, dan wordt ge adviseerd de pelvergunning niet uit te rei ken. Dit geval deed zich te Arnemuiden voor, waar de pelvergunning van vier pellers om bovengenoemde redenen voor een maand werd ingetrokken. Op onge regelde tijden wordt de controle gehouden. Over het algemeen werden de voorschrif ten goed nagekomen. In Arnemuiden kwam driemaal een ge val van typhus voor in gezinnen van gar nalenpellers. De patiënten werden direct op kosten van het Gemeentebestuur in het ziekenhuis te Middelburg opgenomen. Door den Keuringsdienst werd geadvi seerd de pelvergunningen zoowel van de betreffende gezinnen als van de familie leden en van de naaste buren onmiddellijk in te trekken. In totaal zijn op grond van typhusgevaar 14 vergunningen ingetrok ken. Steeds is door het Gemeentebestuur van Arnemuiden hierin de grootste mede werking betoond. Zoolang Arnemuiden echter nog niet aan de waterleiding is aangesloten blijft de toestand hier zeer gevaarlijk. Systematisch werden alle winkels, bak kerijen, melkverkoopers, fabrieken, con- sumptie-ijsbereidplaatsen, markten en an dere verkoopgelegenheden geïnspecteerd. Bij deze inspecties werden 360 partijen wegens ondeugdelijken toestand uit de consumptie verwijderd. Nog altijd worden bij de gehouden in specties in de winkels partijen waren aangetroffen, die in ondeugdelijken toe stand verkeeren. Meestal wordt volstaan met deze waren aan de consumptie te onttrekken en in overeenstemming met den betrokken winkelier ter plaatse ver nietigd. Toch zal niet kunnen worden vol staan met het toepassen van dezen maat regel. De winkeliers zullen moeten begin nen te begrijpen, dat het ten verkoop in voorraad hebben van ondeugdelijke waar strafbaar is. Het zal noodzakelijk zijn om ten opzichte hiervan strengere maatrege len te nemen. Het bakkerseczeem, dat eenige jaren vrij veelvuldig en in ernstigen graad voorkwam, is thans vrijwel verdwenen. Indertijd hebben verschillende bakkers, die hiervoor zeer gevoelig waren en waarbij deze huiduitslag in ernstige mate voorkwam hun beroep vaarwel gezegd. In nagenoeg alle bakkerijen zijn deeg machines ingevoerd, zoodat thans de aan raking van de huid met het deeg tot een minimum is beperkt. bezorgd. En toen de veelbelovende jonge man hierover zijn beklag bij' zijn vader had gedaan, was deze op de lumineuze gedachte gekomen, dat dit een mooi zaakje was, om geld uit te slaan. Zoon lief kreeg een verband om zijn hoofd en Weston ontving een boodschap, dat er den volgenden dag een klacht over hem zou warden ingediend, tenzij! hij de een of andere vergoeding gaf. „Zijn jongen," be weerde Spiers „hoefde niet voor niets de verdiensten van een heele week te mis sen". Ze eischten tien gulden, doch Weston hoopte dat ze voorloopig wel met minder genoegen zonden nemen, maar hij had zoo goed als geen cent en zijn vrienden waren niet van de soort, die hem waar schijnlijk zouden helpen. Van Charlie had hij eenig geld los ge kregen en om nog meer gevraagd. Maar Charlie wist ook niet, waar hij het van daan moest halen en de oude Spiers en zijn zoon hadden verklaard, dat ze der volgenden dag naar den directeur zoudej gaan om zich te beklagen over Weston, den zoon van den dokter en den oudsten jorven Stokes, de kost jongen, die ook bij de zaak betrokken was. Nu wisten de jongens heel goed, dat mijnheer Birchall iets veel ernstigers in de zaak zou zien dan het bloote L der Niet onmogelijk is het, dat het feit, dat thans meer inlandsch meel verwerkt wordt op dit ziekteverschijnsel van gun- stigen invloed is geweest. Een bakker was zijn bedrijf gaan ui oefenen in een schuurtje op een zeer pri mitieve wijze. In verband met de bepalin gen in het algemeen besluit en het brood- besluit werd hem verboden op deze wijze voort te gaan, waarna het bedrijf door hem is opgeheven. Een andere bakker had zijn bewaar plaats voor brood ingericht in een schuur. Deze schuur diende tevens voor varkens hok, bergplaats voor hout en bovendien bevond zich hierin een privaat. Het spreekt vanzelf, dat aan dezen wantoe stand onmiddellijk een eind is gemaakt en door den bakker een afzonderlijke be waarplaats voor brood is ingericht. (Slot volgt.) Aangehouden. Door de mare chaussee te Terneuzen is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Mid delburg gesteld zekere C. J. d. O., schip per, gedomicilieerd te Hansweert, die er van verdacht wordt onlangs het vaartuig „de Hoop", waarop hij schipper was, op een zandplaat onder de gemeente Dintel- oord opzettelijk te hebben doen stranden. Herbenoemd. Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot burgemeester van Ier- seke de heer H. G. J. Gunning en tot burgemeester van Hoek mr J. A. van Tienhoven. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente O v e z a n d e, A. J. Schelfaut, thans marechaussée te Breskens. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Oct. a.s. aan A. Fokker, op eigen verzoek, eervol ontslag verleend als bezoldigd veldwachter in de gemeente Heinkenszand. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Tortelduif, De Zeeuw, L. Geere K 219; Port. met inh., Scheele, Rusthuis Bol werk; Taschje met inh., W. Daane, Joden- gang K 236; Geldstuk, M. Meijers, 'tZand Breeweg D 182; Vulpen, P. Geldof, Jas mijnstraat W 140; Paar handschoenen, Vader, Goesche Korenmarkt; Sierspeld, B. v. P.; Ulster (weegwerktuig), K. Beek man, Vliss. Bolwerk Q 300; Schortje, Paardekoper, Segeersingel V 50; 1 paar handschoenen, Vereeke, Seisweg R 172; Belastingmerk, M. Tazelaar, Noordweg R 13b; Heerenhandschoen, De Vos, Brak straat O 254; Kinderport. met inh., Ver- hage, N.Z. Dam N 2; paar Beenkappen, Tellingen, Molenwater M 38; Belasting merk, H. Romp, B. v. P.; Tabakspijp, De Witte, Bellinkstr. G 198; Port. met inh., Flier, Wal A 10; Mantelband, L. Hen- drikse, K. Giststr. A 130; Mes, P. Verduin, Veerschesingel S 127; Belastingmerk (kos teloos), J. Tollenaar, B. v. P.; Rolletje gedichten, J. de Rijke, Arnebrug D 11; Postduif, J. A. Mennes, L. Noordstraat L 114; Ragebol, Mej. v. d. Brink, Veersche singel F 224; Pulover, N. de Nies, Begijn hofstraat E 191; Mes met schede, Poppe, Arn. Voetpad, F 99; Port, met inh., Dinge- manse, Domb. Schuitvlot Q 209; Vulpot lood, de Munck, N. Vliss. weg E 1762. G e m e e n t e r a a d s v e r k i e zing. Hedenmorgen had in de vergade ring van het hoofdstembureau voor de leden van den gemeenteraad de loting plaats voor de volgorde van de lijsten op het stembiljet. Het resultaat was: 1. Communisten; 2. R.K.; 3. Chr.-Hist.; 4. Fin. Ec. partij 1935; 5. Vrijz.-Dem.; 6. Antirev.; 7. Anti fascisten; 8. Staatk. Geref.; 9. Vrijheids bond 10. S.D.A.P. i De ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. W. J. Priems, in leven directeur der R.H.B.S. alhier, is bepaald op Vrijdag middag kwart over drie vanaf de woning aan de Loskade. Vlissingen. Chr. Besturenbond. In het jaarverslag van den Chr. Besturen bond alhier over 1934, uitgebracht door den secretaris, den heer F. Luijk, wijst deze allereerst op de economische crisis. De moeilijke tijdsomstandigheden hebben ook op de vakbeweging invloed. Het leden tal loopt achteruit, hoewel het C.N.V. het minste verlies had te boeken. Voor dezen Besturenbond bedroeg het verlies 28 leden. Het aantal aangesloten organisaties bleef 15. De Bond van Chr. Marinepersoneel geweldpleging. Welke flinke jongen heeft er nu niet eens een blauw oog gehad? Maar sinds mijnheer Birchall aan het hoofd van de school had gestaan, was 't winkeltje van Spiers verboden terrein ge weest, zoowel voor de kost- als voor de dagjongens en de jongens wisten heel goed, dat ze zijn uitdrukkelijk verbod overtreden hadden. „Luister eens, Trude," begon Charlie, na een poosje, „zie jij' kans, op de een of andere manier aan geld te komen? Maak je nu maar niet zoo boos, want je zult het alles behalve prettig vinden, als ik mor gen van school gestuurd wordt. Er zullen heel wat dingen aan het licht komen, als die oude gek bij zijn plan blijft en ons aanklaagt, bijvoorbeeld, dat hij zijn gem- berbierflesschen vult met whisky en wa ter en ons die verkoopt. Weston is hem heel wat geld schuldig, ik trouwens ook, wat dat betreft." „O, Charlie, Charlie," riep Gertrude wanhopig uit, „het is zoo verschrikke lijk." „Nu Trude, help me uit de klem, als een flinke meid." „Ik kan het niet, ik kan het niet. Ik heb geen stuiver meer in mijn portemonnaie, en als ik mijn maandgeld krijg, moet ik het grootste deel ervan Cissy geven om- werd opgeheven en als nieuwe afdeeling trad toe de afd. drankbereiders van den N.C.V.G.B. Het aantal leden op 31 Dec. 1934 was 1057. Voor het steunfonds voor de werkloozen werd sinds'de oprichting bijeengebracht f5973.54. Tegen Kerstmis 1934 werd uit gekeerd f 1300. Verder wordt met dank baarheid gememoreerd het werk der com missie voor ontspanning van werkloozen. In het afgeloopen jaar bedroeg het aantal bezoeken meer dan 14.000. Van het Bureau voor rechtskundige ad viezen werd in 1934 door 263 personen gebruik gemaakt. Het aantal deelnemers aan het T. B. C.- fonds „Draagt Elkanders Lasten" steeg in 1934 tot 404. In Vlissingen is voor hulp verleening enz. in 1934 ontvangen f583.45. De ontvangsten van het T. B. C.-fonds be droegen f 737.56%, de uitgaven f 733.55%, saldo f3.95. De ontvangsten van den Chr. Besturen bond bedroegen f 578.41%, de uitgaven f 574.03%, saldo f4.38. Goes. Gisteren herdachten de echtparen W. Borgs-Govers, Heernisseweg; A. Frankin-Van Htese, Lange Vorststraat, en A. Heynsdijk-Versee, Emmastraat, den dag, dat zii voor 50 jaar in den echt wer den verbonden. Deze drie huwelijken werden 50 jaar geleden ook allen te Goes gesloten. Kloetinge. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan deze ge meente een voorschot uit 's Rijks kas ver leend tot een maximum van f 3145, ter verstrekking aan de vereeniging, in die gemeente uitsluitend werkzaam ter be vordering van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders, ter uitbe taling van het door een landarbeider be- noodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. i Dinsdagavond vierde de afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond haar 30-jarig bestaan. De voorzitter Ds Raams, opende op gebruikelijke wijze deze ver gadering en sprak naar aanleiding van Joh. 20 een openingswoord. De secretaris gaf een keurig overzicht over de afgeloo pen 30 jaren en wees op den grooten zegen door de afd. gebracht. Op 23 Mei 1905 werd deze afdeeling door wijlen Ds Meloen opgericht. De bode, de heer W. Leijs, herdacht zijn 20-jarigen arbeid. Verschillende afgevaar digden brachten hun gelukwenschen over. De vergadering droeg een feestelijk ka rakter. Voordrachten en een kopje choco lademelk ontbraken niet. lerseke. Maandag werd een voordracht wedstrijd gehouden door de Jongelings- vereen. Obadja. Afd. A: W. Catshoek le pr.; W. Honders 2e pr.; afd. B.: L. v. d. Vliet le pd.; D. van Strien 2e pr.; P. Lu- teijn 3e pr., W. Goeman 4e pr.; J. Mol 5e pr. De jury bestond uit mej. C. de Veij, en de heeren W. Honders en C. de Jonge. Wolphaartsdijk. Maandagavond hield de Landbouwvereen. Landbouw en Vee teelt een alg. vergadering onder leiding van dhr J. M. Klompe. Tegenwoordig waren 57 leden en 22 volmachten, zoodat totaal vertegenwoor digd waren 79 leden. Deze vergadering was in hoofdzaak belegd tot benoeming van een commissie van liquidatie der ver eeniging. Een poging van den oud-voor zitter der vereen., dhr J. Lindenbergh, om alsnog van de opheffing der vereen, af te zien, had geen succes. Tot stemming over gegaan zijnde werden in bovengenoemde commissie gekozen de heeren C. Remijnse, M. J. Mol, P. Blok, J. M. Klompe en T. Cok. De goederen der vereen, zullen bij publieke inschrijving worden verkocht. Zaterdag werd de eerste steen ge legd van de Herv. Bewaarschool door Ds van Dijk. Het woord werd hierbij gevoerd door genoemden predikant, door dhr S. A. N. van Oeveren en door dhr N. Val kier. Er was vrij veel belangstelling. Aagtekerke. Maandagavond had door het centraal stembureau de nummering plaats van de 5 ingeleverde lijsten voor de leden van den gemeenteraad. De lijsten werden als volgt genummerd: nr 1 lijst S.G.P., nr 2 C.-H., nr 3 Vrij'e lijst, nr 4 A.R., en nr 5 lijst Gemeentebelang. Dinsdag werd te Aagtekerke de jaar- lijksche rundveekeuring gehouden. Er waren aangevoerd 6 stieren en 24 stuks vrouwelijk vee. dat ik haar gevraagd had het een of an dere idiote ding voor me te koopen, toen ze met tante naar Londen ging." „Wat was het? Misschien kan ik er wel iets voor krijgen." „O, neen, vast niet. Het is allang ge broken en bedorven, het was een akelige ketting, waar ik geen steek om geef. Ik begrijp nog niet, hoe ik er toe ben geko men haar die te laten meebrengen. Maar Charlie, je deed het verstandigste, als je naar vader ging, hem alles vertelde en hem vroeg je te helpen." „Wat een onzin, alsof ik de andere jongens zou kunnen verraden." „Nu, ik zie er geen andere weg op, tenzij „Wat tenziji. „Tenzij Johanna het me zou willen lee- nen. Maar dat zou niet goed zijn. O, ik wöu, dat ik wist, of het goed was." Het was een oogenblik van besluiteloos heid en zwakte, een zeer moeilijk oogen blik voor de arme Gertrude. Charlie de schande te besparen van school gestuurd te worden, dat was wel zeer verleidelijk. Wat zouden ze er niet een verdriet van hebben, wat zou er over gepraat worden! En toch, was het wel goed? (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2