Ingezonden Stukken Onderwijs. Land- en Tuinbouw Openbare Verkoopingen en Verpachtingen avond bij «en Hchtpaal van het electrische net een bedrag aan geld moest deponee- ren van f 85. Hem werd medegedeeld dat hij hier de politie niet in mooht kennen, terwijl, in dien mocht blijken, dat hij zou pogen aan de betaling te ontkomen, hij werd be dreigd dat men zijn vee zou dooden. De brief was geteekend: „Wij zijn niet bang, De zwarte Bende." ÓndankB de bedreiging dat de politie hierin niet gekend mocht worden, deelde de landbouwer aan de brigade der Kon. Marechaussee mede „wat hem was over komen. Des avonds werd op de afgesproken plaats een enveloppe gevuld met eenige stukken krantenpapier gedeponeerd, ter wijl in de omgeving eenige marechaus- see's verdekt stonden opgesteld. De Zwarte Bende kwam echter niet op dagen, zoodat de marechaussee's onver richter zake terugkeerden. Ruim een week later vond de landbou wer op één der ramen van zijn veestal we derom een brief geplakt van „De Zwarte Bende" waarin hem werd gesommeerd ditmaal een bedrag van f 125 des avonds om half negen bij het stalraam neer te leggen. Indien hieraan niet zou worden vol daan, dan zou al het vee onherroepelijk worden gedood. Op den afgesproken tijd werd een ledige enveloppe op de aangeduide plaats neer gelegd, terwijl wederom marechaussee's zich verdekt hadden opgesteld. Ruim een uur lang gebeurde er niets, doch het was goed half tien, toen een wielrijder bh de boerderij afstapte en zijn fiets wegzette om vervolgens zich zeer behoedzaam naar het aangeduide stalvenster te begeven, al waar hij de enveloppe weghaalde. Plotseling sprongen de marechaussee te voorschijn, zoo vlug, dat de man geen tijd had om op zijn fiets te springen. Van de duisternis gebruik makende wist de man echter zijn achtervolgers te ontko men. Na een vergeefsche achtervolging kwa men de marechaussee's terug, teneinde de fiets in beslag te nemen. Het bleek, dat in het zadeltaschje de naam van den vermoedelijken dader stond, n.l. K. uit Rucphen. Dien zelfen avond werd hij van zijn bed gelicht en gearresteerd. Aanvankelijk ontkende hij zich aan deze poging tot afpersing te hebben schul dig gemaakt, doch toen men hem het vuur na aan de voeten legde, bekende hij1 vol ledig. K. was het vorig jaar bij den landbou wer in dienst geweest. Fietsrijder aangereden. Zaterdagavond is de 18-jarige v. H., uit Alkmaar, toen hij met zijn vriend op weg was naar Petten, op den Helderschenweg, aangereden door een euto, bestuurd door den heer de Haas uit Alkmaar, die ver blind was door de lichten van een andere auto, waardoor hij de fietsers te laat be merkte. De jongeman werd tegen den grond geslingerd en bleef bewusteloos liggen. De heer de H. keerde direct naar Alk maar terug om politie te waarschuwen en geneeskundige hulp te halen. Het duur de circa 50 minuten eer deze ter plaatse was. Gedurende het transport naar het Zie kenhuis te Alkmaar is het slachtoffer overleden. Twee voetgangers dood gereden. Zondagavond heeft op den weg tusschen Kessenich en Ophoven, eenige K.M. over de Nederlandsch-Bel- gische grens een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Op dien tijd kwam een van de auto's van den Provincialen Waterstaat te Maastricht, bestuurd door den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, ir. de R., uit de richting Maesijck. Tusschen Ophoven en Kesse nich reed de auto door tot nu toe onbe kende oorzaak, twee voetgangers, die ter plaatse uit een café kwamen, aan. Beid9 wandelaars werden tegen den grond ge slagen en moeten vrijwel op slag gedood zijn. Dé slachtoffers zijn de 56-jarige K. uit Kessenich, vader van een groot ge zin en de ongeveer 20-jarige ongehuwde van T. uit Ophoven. De inzittenden van de auto zijn door het parket verhoord. 1 Windhoos over Leeuwar den. Over een gedeelte van Leeuwarden trok Zaterdagmiddag een windhoos, die gelukkig niet veel schade heeft aange richt. Tuinders ten Zuiden van de stad, zagen plotseling de hoos naderen. Op het land van den gardenier K. en diens buur man werden een tiental glazen ramen op genomen en hoog in de lucht geworpen, waarna ze tegen den grond werden ver brijzeld, in hun val enkele aardbeienbed- den vernielend. Op heeterdaad betrapt. Den laatsten tijd is te Arnhem op verschei dene plaatsen ingebroken, 's Maandags morgens bleek meermalen, dat in scholen of kantoren was ingebroken, en dat de inbraak dan tusschen Zaterdag en Maan dag was gepleegd. De politie kon aan vankelijk geen spoor van den dader vin den. Toen werd de recherche speciaal des Zondags versterkt. Zondagmiddag was weer een groot aantal rechercheurs onder leiding van den inspecteur van de recherche uitgerukt, en waren uitgebrei de maatregelen genomen om te trachten, den dader in handen te krijgen. Dit is in derdaad des middags gelukt door een re chercheur, die een jongen van 18 jaar, bakker van beroep, op heeterdaad be trapte bij een poging tot diefstal in een gebouw van gemeentewerken. Hij had zich doos inklimming toegang tot het kantoor weten te verschaffen, maar werd daarbij door den reohercheur verrast. Hij heeft bekend, een groot aantal inbraken in scholen en kantoren te hebben ge pleegd, en wel des Zondags op klaarlioh- ten dag. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Expediteur wilde verdwij- n e n. Zaterdag is een personenauto aan de Nek bij Schellinkhout in het IJsel- meer gevonden, zonder dat er van den inzittende, een expediteur uit Hoorn, ook maar een spoor te bekennen viel. Een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat de expediteur den wagen opzettelijk in het water .heeft gereden en zich daarbij zelf tijdig in veiligheid heeft gesteld, vermoe delijk den indruk willende wekken, dat hij bij het ongeval om het leven is geko men. Nasporingen door de politie hebben uitgewezen, dat de man in leven is en zich elders ophoudt. In verband met een ander feit wordt hij gezocht. 1 Door knop van auto-por tier geraakt. Gistermiddag heeft op den Zuider IJsseldijk nabij Oudewater een ernstig ongeluk plaats gehad. De leerlingen van een missiehuis maakten in deze buurt een wandeling. Bij het over steken van den weg heeft de 13-jarige B. uit Kessel (Limburg) waarschijnlijk niet goed uitgekeken. Hij kwam in on zachte aanraking met den knop van het portier van een pasaee rende auto uit Maartensdijk. Door den hevigen schok werd de jongen tegen den grond gewor pen. Met een ernstige schedelfractuur is hij naar het ziekenhuis te Oudewater ver voerd. Zijn toestand is bedenkelijk. Auto rijdt op politi e-a gent i n. Zaterdag zag de agent van politie S. te Tilburg een luxe auto aankomen, waar in, naast den bestuurder, een bekende Til- burgsohe smokkelaar was gezeten. Daar de auto uit de richting van de Belgische grens kwam, vertrouwde de po litieman het zaakje niet en gaf een tee- ken om te stoppen. Inplaats van aan de Svmmatie te voldoen, gaf de autobestuur der plotseling vol gas en reed in razen de vaart op den politieman in, die zich slechts op het allerlaatste oogenbli'k, door vlug opzij te springen, voor een zeker doodelijke aanrijding kon behoeden. Bij onderzoek bleek, dat de auto toebe hoorde aan zekeren van R. te St. Mi chielsgestel. Een rechercheur en bedoelde agent van politie begaven zich naar ge noemde gemeente, om aldaar een onder zoek in te stellen. Men had weldra suc ces. De beide politiemannen zagen be doelde auto aldaar op den weg rijden. De politiemannen gaven toen opnieuw een teeken om te stoppen, aan welke som matie thans wel gevolg werd gegeven. De bestuurder, van R., werd door de politiemannen aangehouden, als verdacht van poging tot doodslag. Hij1 werd ter be schikking gesteld van den commissaris van politie te Tlburg. De pensionneering der zestigjarigen. De minister van on derwijs heeft een rondzendbrief gezonden aan gemeentebesturen en schoolbesturen, waarin het o.m. heet: „Zooals u waarschijnlijk zal gebleken zijn is in par. 27, sub A, van het ont werp van wet tot verlaging van de open bare uitgaven een regeling opgenomen op de voorloopige pensionneering van onder wijzers, die den leeftijd van zestig jaren hebben bereikt. Indien de Staten-Generaal zich met de voorgestelde regeling vereenigen, zullen op het tijdstip van in werking treding der regeling ongeveer 1600 personen voor voorloopig pensioen in aanmerking ko men. Het moet echter uitgesloten worden ge acht, dat de Pensioenraad, zonder dat speciale maatregelen worden genomen, in staat zal zijn dit zeer groote aantal pen sioenen tijdig te verleenen. Niettemin dient te worden voorkomen, dat de te pensionneeren onderwijzers korteren of langeren tijid zonder inkomsten zullen zijn. In het belang van hen is het daarom wenschelijk, dat bijzondere maatregelen worden getroffen, opdat de toekenning van voorloopig pensioen aan deze per sonen zooveel mogelijk wordt bespoedigd en dat in de gevallen, waarin tijdige re geling van het voorloopig pensioen niet mogelijk zal zijn, tijdig een voorschot op het voorloopig pensioen kan worden verleend. In verband hiermede verzoek ik u mij zoo spoedig mogelijk te willen doen toe komen een opgave van de namen, voor namen en volledige adressen van de aan uw school of scholen voor gewoon en uit gebreid lager onderwijs verbonden hoof den en (klasse-)onderwijzers, die op 1 September 1935 den leeftijd van 60 jaar zullen hebben bereikt. Bij deze opgave be hoort voor ieder dezer personen een vol ledig en nauwkeurig ingevulden staat van dienst te worden gevoegd. Ter voorkoming van misverstand merk ik hierbij uitdrukkelijk op, dat bovenbe doelde gegevens niet strekken als aan vraag om voorloopig pensioen. Komt de voorgestelde regeling ongewijzigd tot stand, dan zal, na bekomen ontslag, de belanghebbende zich om toekenning van voorloopig pensioen tot den Pensioenraad moeten wenden op dezelfde wijze als thans voor het aanvragen van definitief pensioen. Alleen het inzenden van een staat, van dienst zal dan achterwege kun nen blijven." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Mag ik zoo vrij zijn om een klein plaatsje in uw blad te verzoeken? Bij voorbaat mijn dank. In het nummer van 18 Mei j.l. stond er bij de opgave der candidatenlijisten onder Oudelande, dat er een lijst ia ingediend voor Jac. de Jager Jz., die naar men zegt bedoeld was om de N.S.B.'ers te steu nen. Ik verklaar echter openlijk, dat de lijst, noch rechtstreeks, noch zijdelings bedoeld is om de N. S. B.'ers te steunen, noch met eenige andere partij' iets uit staande heeft, en alleen bedoeld is om het algemeen belang te dienen. Ook verklaar ik, dat ik geen N.S.B.'er ben, of er iets mee uit te staan heb. JAC. DE JAGER Jz. Oudelande, 21 Mei 1935. COMITÉ VOOR NATIONALE VEILIG- HEID. Het hoofdbestuur van het Comité voor Nationale Veiligheid verzoekt ons opna me van het volgende: Het Comité voor Nationale Veiligheid heeft, in overleg met zijn Raad van Bij stand, in een pers-communiqué van den l'Sen Februari j.l. er op gewezen, dat ten einde de waarde van onze bewapening in een voor onze veiligheid noodzakelijke verhouding te brengen, ondanks de cri sis en met blijvende verzorging van soci ale belangen, een betere ontwikkeling ten bate van de nationale en algemeene vei ligheid kan en moet plaats hebben van de krachten, die in onze natie schuilen. Sindsdien is het veiligheidsvraagstuk meer en meer klemmend geworden, ter wijl thans opnieuw bezuiniging op onze defensie wordt aangekondigd. Hoewel niet iedere bezuiniging verdere aftake ling behoeft te beteekenen en wij vertrou wen kunnen, dat onder de huidige om standigheden onze Regeering zich daar voor hoeden zal, zoo is toch zeker, dat nog geen maatregelen, die kunnen strek ken ter verbetering van geoefendheid, sa menhang en materiëelvoorziening van onze weermacht, zijn in uitzicht gesteld. Wanneer wij ondanks de crisis een betere ontwikkeling der volkskrachten ten bate der nationale veiligheid mogelijk en noodzakelijk achten, dan zij daarbij de aandacht gevestigd op het feit, dat het verschijnsel der werkloosheid beschouwd moet worden los van de crisis. Het is immers onloochenbaar, dat in het tijdperk, hetwelk aan de crisisvoor- afging, in de Vereenigde Staten tegelij kertijd een ongekende welvaart en een on gekende mate van werkloosheid heersoh- ten en dat daar zelfs een blijvende en steeds toenemende welvaart werd voor speld, gepaard met een steeds toenemend overschot aan menschelijke werkkrachten tengevolge van de ontwikkeling der tech niek. Daarnaast is gebleken, dat toen Duitsch- land werkelijk ontwapend was en alle werkkrachten voor productieven arbeid vrijkwamen, die vroeger voor de weer macht werden in beslag genomen, voor deze werkkrachten geen plaats meer was in het productie-proces en dat een snel groeiend leger van werkloozen ontstond, doordat de wereld de producten van den arbeid niet kon opnemen. Het Comité voor Nationale Veiligheid vestigt de aandacht van het Nederiand- sche volk op deze onwederlegbare feiten, nu gesproken wordt over een „Plan van den Arbeid", waarin voor arbeid ten be hoeve van de nationale veiligheid geen plaats zal zijn, juist nu verhooging dier veiligheid een zoo dringende eisch is. Het Comité stelt vast, dat het alge meen Europeesch peil van bewapening nog zeer aanmerkelijk is gestegen, sinds onze regeering in de Memorie van Ant woord op de Algemeene Beschouwingen van de Tweede Kamer in 1934 gewezen heeft op het noodzakelijk verband, het welk met dat peil bewaard moet blijven, indien men de preventieve waarde van onze weermacht niet wil zien verloren gaan. En wellicht nog meer met het oog op de inte.griteit van ons rechtsgebied in In- dië, rust op het thans levende geslacht een zware verantwoordelijkheid, omdat de welvaartsbronnen aldaar voor latere geslachten zullen verloren gaan, indien wij den plicht om naar vermogen die in tegriteit te handhaven, zouden verwaar- loozen. Het Comité voor Nationale Veiligheid doet een beroep op het Nederlandsche Volk in al zijn geledingen, om eensge zind te streven naar het behoud van onze volkswelvaart. 'Daarbij mag men vooral niet vergeten, dat voor het behoud van die volkswelvaart, zoowel hier als in de over- zeesche gewesten, de veiligheid een on misbare voorwaarde is. Kruisbessenmeeldauw moei bestreden worden, Door ongunstige uitkomsten van do kruisbessenteelt is er de laatste jaren wei nig zorg besteed aan de verzorging der struiken. De bespuitingen tegen den Ame- rikaanschen kruisbessenmeeldauw zijn niet of niet zoo krachtig uitgevoerd als in den tijd van de loonende cultuur het geval was en de gevolgen zijn niet uitge bleven; de aantasting der bessen, die eenige jaren zeer gering ia geweest. neemt weer meer en meer toe, Tegen verslapping der bestrijdings maatregelen moet met klem gewaar schuwd worden, In den verzendtijd zal ter voorkoming van moeilijkheden bij den uit voerhandel streng op de aanwezigheid van „meeldauwbessen" worden gelet. Nu heeft de teler het nog in zijn macht meeldauwvrije bessen te telen. Door één bespuiting met alcalische Bourgondische pap, welke uitgevoerd moet worden als de vruchtjes de grootte van een kleine erwt hebben, wordt de aantasting der bes sen voorkomen. Aan telers van kruisbessen wordt daar om in hun eigen belang met nadruk aan geraden deze bespuiting uit te voeren. De sproeivloeistof wordt gemaakt door in 100 liter water een mengsel van W* k.g. fijne kopervitriool en lvi k.g. water- vrije soda (sodex) op te lossen. De pap mag alleen in houten of ge- emailleerde vaten worden klaar gemaakt. Bij de bespniting moeten vooral de bes sen goed geraakt worden; daar de meel dauw het eerst optreedt op de bessen aan de onderste takken, dicht bij den grond, dienen deze bijzonder goed geraakt te worden, wat alleen bereikt wordt door de onderste takken tijdens bet spuiten op te lichten. Zij, die verdere inlichtingen wenschen, kunnen zich daartoe wenden tot den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa- geningen of tot de op verschillende plaat sen werkzaam gestelde ambtenaren van dezen Dienst, zoomede tot de Rijkstuin- bouwconsulenten. Kuikens opfokken. Bedrog met „gesexte" kuikens. Over het opfokken van kuikens wor den jaarlijks boekdeelen volgeschreven en iederen dag, als ik zie wat er aan brieven en doode kuikens binnenkomt, verbaas ik me weer over zooveel on kunde die er nog op dit gebied heerscht. Er Sterven jaarlijks nog duizenden en duizenden kuikens "door fouten, die tij dens het opfokken gemaakt worden en men moet niet vergeten, dat fouten die in het kuikenstadium doorleefd worden, zich in het legstadium wreken. Het heil van onzen pluimveestapel hangt af van een gezonde kuikenopfok. Laat mij direct weer eens de praktijk aanhalen om u te laten zien hoe vreemd de menschen met kuikens scharrelen. Een lezer schrijft: „We hebben kui kens en de een na den ander sterft weg. Wilt u die eens onderzoeken? In een hok van 27 vierk. meter zitten 200 kuikens bij een kachelkunstmoeder. Toen we ze pas hadden waren het flinke, mooie kuikens en wij gaven ze het beste voer vanMaar al ras bleek!, dat er slechte bij kwamen. Ze waren aan de diarrhee en alle kuikens leken erg zwak. Toen dachten wij', dat het voer niet j krachtig genoeg was en daar er tevens al veel dood gingen hebben wij' op folk voer gekocht. Eerst leek het of ze er wat beter op werden, maar het was toch niets. Eerst staan ze een dag te slapen en persen, en laten de vleugel tjes hangen en dan gaan ze onverwacht dood. Nu kwamen er vorige week Don derdag reizigers vanbij ons en die vertelden, dat zij er we) wat aan doen konden. Zij gaven tien druppels op een liter water te drinken en dan moest hun voer daarbij gevoerd worden. Maar weer werden ze niet beter." Kijk eens, een der eerste vereischten bjj kuikenopfok is, dat men goed voer regelmatig verstrekt en niet met het voer van den hak op den tak springt. Deze eigenaar nu speelt het in zijn onschuld klaar om binnen een paar weken drie maal ander voer te geven, eerst van een groote coöperatie, dan van twee goed bekende fabrieken. Zelfs als men gezonde kuikens zoo behandelt, heeft men kans ze ziek te maken, laat staan dus deze kuikens, die bij onder zoek aan pullorum bleken te lijden. De laatste voederhandelaar speelt blijkbaar meteen voor kwakzalver, want hij be handelt met zijn druppeltjes een ziekte, waar hij niets van weet en tracht dan op die manier meteen zijn voer te verkoo- pen. Denk er dus om bij ziekte aan de Rijksseruminrichting onderzoek aan te vragen en niet onmiddellijk het voer te veranderen. Dat de fouten van de kui kens zich bij de hennen wreken, blijkt uit den volgenden brief: „Ik zou gaarne deze kip onderzocht hebben, -Waar ze aan dood gegaan is. Van de 250 kippen zijn er in een week tijds 10 gestorven en i'k moest er 25 ver- koopen, daar zij zoo maar uitdrogen. Ze krijgen eerst bleeke en dan blauwe kam men." Deze sterfte onder de hennen wordt veroorzaakt door de Klein'-sche ziekte, een gevolg van de pulloramziekte, waar aan de hennen in het kuikenstadium ge leden hebben. De kippen krijgen daar door „een zeer ernstige hartziekte en bljjven voor hun verdere leven zwakke lingen met zeer gering weerstandsver mogen. Wie kuikens op moet fokken, moet beginnen met te zorgen voor een behoorlijke ruimte, een goede kunst- moeder en goed voer. In den beginne kan men wel 50 kuikens in een kleine hokje van een paar vierkante meter hebben, doch als men te veel kuikens op een te kleine oppervlakte brengt, loopt het mis. Kuikens groeien snel, en spoedig wordt de ruimte te klein. Te genwoordig behelpt men zich, nu er bij vele broederqen en fokkers weinig vraag naar kuikens is om de haantjes op den eersten dag te laten uithoeken. Daar door krijgen de hennetjes meer ruimte en groeien ook beter op, maar toch is overbevolking ook dan nog spoedig te vTeezen als de diertjes aan het groeien gaan. In het voorbijgaan waarschuw ik even tegen een leelijke bedriegerij, als bege leidingsverschijnsel van hot „sexen", d. w.z. net uitzoeken der haantjes. Mij zijn gevallen bekend, waar de uitge zochte haantjes tegen den prijs van 7 ct. aan opkoopers verkocht worden. En wat doen die er mee? Ze gaan langs de boerderijen en veikoopen zo als één- dagskuikens tegen een zoet winstje. Fokt men dan eenige weken deze kui kentjes op, dan bl\|kt het, dat men allemaal haantjes heeft. Een nieuw soort bedrog waarvan ieder de dupe kan wor den die zoo dom i3 kuikens van onbe kenden te koppen. Denk aan mijn ad vies: Betaal liever wat meer bij een goed fokker. Denk er om, dat het kuikenopfok-hok goed tochtvrij moet zijn, vooral geen tocht over den grond. De kunstmoeder- fcachel zuigt toch al koude lucht genoeg aan en als er dan in het hok tochtgaten zitten vatten de diertjes kou en sterven aan longontsteking. Zoo was ik dezer dagen bij iemand waar een paar hon derd kuikens van een paar weken/ oud liepen in een groot hok. De diertjes zagen er grauw vufil». uit, ruige veeren, lange vleugeltjes, inge trokken kopjes en buikjes. Het voer was mjj bekend en best, doch wat was het geval? Een week geleden op een war men dag was er een bezoeker gekomen en had bevonden, dat het hok veel te benauwd was. Dus alles open, alle ramen en schuiven boven de deuren. Nu ia 't deze week koud en guur geweest, doch onze kuikenopfokker had trou/w alles maar opengelaten, zoodat een een koude wind door het hok streek en de kuikens zaten te kleumen van de kou. Ruimte en ventilatie is noodig, maar denk er om, dat de kachels veel lucht aanzuigen en dus, vooral bij guur weer, heel weinig ventilatie noodig heb ben. Er gaan heel wat meer kuikens dood door "kouvatten en longontsteking dan door gebrek aan lucht. Als strooisel prefereer ik ver boven alles goed droog wit zand, maar hout- krulletjes, kaf, turfstrooisel is ook wel te gebruiken, als er maar gezorgd wordt, dat in ,de voer en drinkbakken geen strooisel gekrabd kan worden, door deze op een verhoogd gaasbodemtje te plaat sen. i Dr B. J. G. TE HENNÈPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. mi..-.-™ «I Mei. 21 Kloetinge, huis met erf en tuin, Ver bist. 21 Middelburg (Notarishuis), Meubel veiling, de Groot en Hondius. 21 Goes (Pr. v. Oranje), 2.88.30 H.A. Boomgaard, Jonkers. 22 Ritthem, verpachting Bouw- en Wei land, Paap. 22 Oostkapelle, huis met schuur en tuin, v. d. Harst. 22 Oost-Souburg (Kanaalstraat A 36) inboedel, Blaupot ten Cate. 23 Middelburg (Vijf Ringen), Rijwielvei ling, Vervaat en Willeboordse. 24 Goes (Prins van Oranje), Inboedel, Jonkers. 24 Ellewoutsdijk, Bouwland, v. Dissel en Mijs. 25 Arnemuiden (Spoorzicht), Garnalen Pellerij-Drogerij en Bouwland, Bat ten. 27 Waarde, Woonhuis met schuur, van Dijke. 28 Goes (Prins van Oranje), Woonhuis, Julianastraat 6, Van Dissel. 29 Middelburg (Mercurius), 3 Huizen m. erven, Terpstra. 31 Goes (Stadhuis), Verpachting Vis- scherij en Grasgewas. 31 Ierseke, Woonhuis, Damstraat C 118, Kram. Juni. 1 Serooskerke, Hofsteedje, v. d. Harst. 5 Zoutelande, Huis en Hofstede, Loeff. 5 Ovezand, Verpachting 71 perc. Bouw en Weiland, Hamelynck. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Mei: Zwakke tot matige N. tot N.O. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk nog kans op regenbuien, iets zachter over dag. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsen: 1 Woensdag 9 u. 22 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6