DE ZEEUW TWEEDE BLAD Voor den Zondag De verdeeling der zetels. Johanna Coninghame. HET ADRES A. WILKING Uit de Provincie Wat er deze week voorviel FEUILLETON. VAN ZATERDAG 18 MEI 1935. Nr. 193. ZEKERHEID DES GELOOFS. De ECeere kent degenen die de Zijnen zijn. 2 Tim. 2 19. Het gebouw dea heils staat vast en onbewogen, omdat het fundament vast is. Ik, de Heere, wordt niet veranderd; daarom zijlt gij, O kinderen Jakoba niet verteerd. Het besluit des heils en het werk des heils voor een zondaar is alleen in en uit Hem, bij Wien geene verandering is, of schaduw van omkeering. Lag de vastheid der zaligheid bij den mensch, in zijn hart, in zijn geloof, dan was er van vastheid zelfs geen sprake, maar was alles onzekerder dan de om- zekerheid. Nu steunt de zaligheid voor al Gods verkorenen op een vast fundament; de vrijmachtige verkiezing Gods. Die is vas ter dan een rots, zij is even vast en on beweeglijk als het wezen Gods. Wie op dit fundament het huis zijner zaligheid leerde bouwen, die komt bin nen in de stad, welker Kunstenaar en Bouwheer God is. Door Hem, door Hem alleen, om het eeuwig welbehagen! Dat welbehagen Gods is bestendig, vast en zeker. Zijn trouw, Zijn verkiezing wankelt of bezwijkt nooit. Want, zoo zegt de Heere uw Ontfermer: Bergen zullen wijken en heuvelen wan kelen, maar mijtoe goedertierenheid zal van u niet wijken en het verbond mijtos vredes zal niet wankelen. Een der lezers vraagt ons nogeens in 'tkort te willen meedeelen, hoe bij de verkiezing van raadsleden de verdeeling der zetels over de diverse partijen of groepen plaats vindt, een verzoek waar aan wij gaarne voldoen. Als straks de stemming heeft plaats gehad, begint men met den k i e s d e e- ler vast te stellen, door het totaal aan tal uitgebrachte geldige stemmen te dee- len door het getal der te bezetten zetels. Wanneer b.v. 700 geldige stemmen zijn uitgebracht en het getal der te kiezen raadsleden bedraagt 7, dan is de kies- deeler 700 7=100. Vervolgens wordt nagegaan hoeveel malen de kiesdeeler begrepen is in het stemcijfer van elk der lijsten. Als de kiesdeeler 100 is en er zijn op een lijst 200 stemmen uitgebracht, dan worden aan die lijst twee zetels toegekend. Gewoonlijk gaat het echter zoo, dat niet dadelijk alle zetels kunnen worden toe gewezen. In dat geval begint de toewijzing der z.g. restzetels voor de stemmen-over- schotten. Hierbij moet in het oog worden gehou den, dat voor deze verdeeling niet in aan merking komen lijsten, met een stern- cijfer, dat lager is dan 75 van den kiesdeeler. Is de kiesdeeler 100, dan val len dus lijsten met minder dan 75 stem men, althans voorloopig af. Vervolgens worden de resteerende zetels toegekend aan de partijen, die de grootste overschotten hebben. Mochten wat wel niet vaak voor zal komen na de toewijzing van zetels voor de overschotten nog plaatsen te ver vullen blijven, dan wordt het stelsel van de grootste gemiddelden toegepast, waar bij ook de lijsten, die het niet tot 75 van den kiesdeeler brachten, in aanmer king komen. Ter verduidelijking het volgende voor beeld. Uitgebracht 700 geldige stemmen; kies deeler 100. Hiervan 75 is 75. {Vrij naar het Engelsch.) 19) o— Gertrude voelde zich alles behalve op haar gemak. Ze vreesde, dat Charlie zich niet op den goeden weg bevond en plot seling herinnerde ze zich weer het geld, dat ze hem geleend had en de vele malen, dat ze hem stilletjes binnen had gelaten, als hij te laat thuis kwam. Maar dat kon ze toch niet allemaal aan haar va der verklikken, maar ze wilde toch wel aan Charlie zeggen, dat bijl geen geld meer van haar kreeg en dat ze hem niet meer zou helpen en in zijn verkeerdheden stijven. Dat hij den avond te voren niet in de pastorie was verschenen, zich eerst op den terugweg bij hen had gevoegd, lag haar noig zwaar op het gemoed. Ze had geen recht om zich met de za ken van haar broer' te bemoeien, hield ze zich zelf voor, maar was het goed, kon het goed te praten zijn, dat ze hem den verkeerden weg zag opgaan, zonder te trachten hem terug te voeren van de dwalingen zijns weegs?Gharlie was altijd zoo openhartig en eerlijk geweest was De diverse partijen verkregen: A 261 stemmen 2 zetels overschot 61 B 139 C 68 D 65 E 59 F 58 G 50 II II 65 59 58 50 Partijen A en B komen nu allereerst voor een overschot in aanmerking, zoodat A 3 en B 2 zetels verkrijgt. Er moeten nu, daar geen der andere partijen tot 75 van den kiesdeeler kwam, nog twee zetels worden toegewezen, volgens het stelsel der grootste gemiddelden. Het gemiddelde bedraagt voor A 2614 65*4 voor B 139 3 46V», voor de overige partijen het verkregen stemcijfer. Het gevolg is dus, dat eerst een zetel wordt toegekend aan lijst C met een ge middelde van 68 en vervolgens een zetel aan lijst A met een gemiddelde van st. Lijst D met 65 stemmen, valt er dus nog precies buiten. Van de hier aangehaalde voorschriften wordt nog in één geval afgeweken, n.l. wanneer een der partijen wel de vol strekte meerderheid van het aantal uit gebrachte geldige stemmen verkreeg, maar bij de verdeeling der zetels in de minder heid bleef. De Kieswet schrijft n.l. voor, dat in zulk een geval aan een dergelijke lijst alsnog één plaats wordt toegekend, terwijl daar tegenover één plaats, toegekend aan de lijst, die voor het kleinste overschot een plaats heeft ontvangen, vervalt. Dit zijn echter uitzonderingen. Regel is, dat door eenvoudige toewijzing van overschotzetels, alle beschikbare plaatsen bezet worden. Het behoeft geen betoog, dat het ook bij deze stemmingen van één stem kan afhangen. Het gemis van een stem kan oorzaak zijn, dat 75 van den kiesdeeler niet wordt gehaald of dat bij de verdee ling dor overschotzetels een andere partij met den buit gaat strijken. MIDDELBURGSCHE BRIEVEN. Amice, Van dhr W. te Middelburg ontving ik een schrijven, waarin hij blijk geeft het niet eens te zijn met mijn beschouwin gen over de zuivelpropaganda in het al gemeen en den melkprijs in het bizonder. Gaarne stem ik hem toe, dat het een uiterst moeilijke zaak voor onze regee ring is en dat het hoofdzakelijk aan de regeeringsbemoeilngen te danken is, dat de landbouw en veehouderij voor totale ineenstorting bewaard is gebleven. Aan den anderen kant moeten we niet ver geten, dat de talrijke steunmaatregelen eigenlijk tegenstrijdig zijn aan de aan passingspolitiek van onze regeering. Door de steunmaatregelen zijn de prijzen van vele eerste levensbehoeften, zoo niet ver hoogd, dan toch ook niet in die mate verlaagd als het inkomenspeil in het al gemeen naar beneden is gegaan. Daar door wordt de aanpassing, die de regee ring juist bevorderen wil, tegengehouden. Mijn vorige brief had juist de strekking de veehouderij te steunen, door het melk- verbruik zoo hoog mogelijk op te voeren. En dit zou m.i. alleen mogelijk zijn door een sterke prijsverlaging. En de verdien sten van den tusschenhandel zouden niet in gevaar komen zooals dhr W. meent, daar door den grooteren omzet de ver dienste per eenheid iets lager zou kun nen zijn. Met de candidaatstelling voor den Ge meenteraad deze week, is de nieuwe po litieke kamp officiéél ingeluid. De lijst aanvoerder der A.-R. is geworden de heer W. A. den Hollander. Na het wegvallen van Mr A. A. de Veer lag het voor de hand, dat dhr den Hollander, die reeds 12 jaar onafgebroken zitting had voor de A.-R., en in de laatste zittingsperiode als wethouder werd aangewezen, doch door omstandigheden buiten zijn wil deze be noeming toen niet kon aannemen, als nummer 1 op de A.-R. lijst kwam. V.n.1. in de laatste periode heeft hij belang rijke voorstellen der rechterzijde mee voor bereid of ingediend en ook verwezenlijkt gezien Zijn langdurige ervaring en zijn helder inzicht in vele zaken van ge meentebeleid, met de eigenschap boven dien om zonder aanzien des persoons de zaken scherp te stellen, maakt hem tot den rechten man op de rechte plaats. het nu mogelijk dat hij nu slinks en leu genachtig werd? Dokter Prendergast zeide niet veel meer tegen Gertrude, behalve dan, dat hij haar volkomen vergaf; maar, voegde hij er aan toe, hij moest iets doen om ook jegens de anderen van zijn ongenoegen blijk te geven; en daarom had hij met tante Helen afgesproken, dat noch zij1, noch Charlie dien dag aan de maaltijd den mochten deelnemen en hij hoopte, dat ze de les nooit zouden vergeten. „Vader zou nooit zoo'n dwaze straf be dacht hebben, of we nog kleine kinderen zijn," merkte Gertrude tegen Charlie op: „Tante Helen heeft hem natuurlijk op het idee gebracht." „Het lijkt mij wel leuk om met zijn tweeën in de schoolkamer te eten," zeide Charlie. „Ik ben vandaag niet erg in de stem ming voor grapjes, Charlie," zei Ger trude; en terwijl ze haar boterham at en haar koffie dronk, lag er in haar oogen een nadenkende uitdrukking, die er niet, vaak te vinden was. Charlie neuriede en floot en ging zingende de trap op '0®a zich klaar te maken om naar de kerk te gaan, toen Oswald hem tegen hield. „Schei uit met die herrie, weet je niet, dat het huis zoo rustig mogelijk moet worden gehouden?" Wat mij is opgevallen, dat een can- didaat, die 4 jaar geleden op het stem biljet voorkwam als A.-R., thans op de C.-H. lijst een plaats heeft gekregen. Eveneens is dit het geval met no. 2 der bezuinigers 1931. Deze is thans geworden no. 1 op de nieuwe niet-politieke Middelburgsche eco nomische partij 1935-lijst. De eigenlijke vader dezer partij staat bescheiden op de de tweede plaats. Rekent hij misschien op twee zetels? Of zullen deze heeren stuivertje wisselen? Laten we 19 Juni afwachten en onder- tusschen onzen plicht doen. Groetend, STENTOR. Ingezonden Mededeellng. voor Manufacturen. Dames- en Klniderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen Is GOES HULST SAMENVOEGING DWERG GEMEENTEN. Initiatief dor Tweede Kamer verwacht De Centrale commissie, voor bezuini ging!, ingesteld door de Nederlandsche Mij. voor Nijverheid en Handel te Haar lem, heeft een adres aan de Tweede Ka mer gericht, waarin er op gewezen wordt, dat zij reeds eenige jaren lang gepleit heeft voor een meer rationeele gemeen telijke gebiedsindeeling ten plattelande en wel door systematische samenvoeging van daarvoor in aanmerking komende dwerg gemeenten waarvan ona land er nog zoo vele telt, tot grootere eenheden. Aan dit adres antieenen wij nog het volgende: Nog nimmer heeft men aangetoond, dat een bepaalde gemeente, ontstaan uit drie of vier dwerggemeenten, duurder beheerd werd dan te voren de samenstellende ge meenten. Evenmin heeft men kunnen weerleggen dat er door een dergelijke sa menvoeging! aanwijsbare besparingen zijin te bereiken, al was het slechts in de algemeene bestuursposten. En nog minder kan men ontkennen, dat het be staan van een groot aantal gezagskringe- tjes even zoovele wrijvingen oproept wan neer het gaat om behartiging van belan gen, die slechts in grcoter verband eco nomisch kunnen worden verzorgd. Hier bestaat een gelegenheid om met vermindering van uitgaven tot een meer doelmatig bestuur te komen, die zeker in dezen tijd van dringende bezuinigings- noodzaak niet verwaarloosd mag worden. Het heeft de Centrale Commissie dan ook zeer teleurgesteld, in de Memorie van Toelichting tot het wetsontwerp ter ver laging van de openbare uitgaven te lezen, dat de Regeering niet bereid is op groote schaal stappen te doen in de richting van samenvoeging van kleine gemeenten. Noodig is een systematische samenvoe ging van de zeer kleine gemeenten tot meer rationeele gebiedseenheden, om vattende elk ongeveer 5000 inwoners. De Regeering zou den Colleges van Gedepu teerde Staten in de onderscheidene pro vinciën kunnen opdragen daartoe op kor ten termijin de noodige plannen uit te werken en bij haar in te dienen, waarna dan, zooveel mogelijk in een of meer al gemeene wetsontwerpen de noodige maat regelen kunnen worden samengevat. Opneming van een daartoe strekkende paragraaf in het ontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven is zeer ge- wenscht en de Centrale Commissie spreekt het vertrouwen uit, dat de Kamer tot deze aanvulling het initiatief zal ne men. In een bezuinigingsontwerp in grooten stijl mag een regeling om deze aangele genheid, naar het de oommissie voorkomt, niet ontbreken. Zooals wij in een vorig nummer mee deelden geeft de Regeering hoven samen voeging de voorkeur aan samenwerking van kleine gemeenten. „Bemoei je met je eigen zaken," luidde het antwoord, „ik zal zingen, als ik daar zin in heb." „Ik begrijp niet, hoe Charlie toch den laatsten tijd zoo veranderd is," zei Cissy, toen ze met Oswald naar de kerk wan delde. „Hij doet zoo onaangenaam en ik geloof, dat hijl niet de minste spijt heeft van de ongelukken, die hij gisteravond bijtoa heeft aangericht. Hij heeft er Ger trude toe aangezet en die is altijd dadelijk te vinden voor dingen, die last en opzien verwekken." Oswald gaf geen antwoord en juist wer den ze ingehaald door Lottie en May Guthbert en een oudere zuster, van wie de arme kinderen heel wat dwaze en aan stellerige maniertjes hadden afgekeken. Caroline Cuthbert was eens een dikke vriendin geweest van Cissy. Ze was en kele jaren ouder dan Cissy, waardoor deze zich zeer gevleid had gevoeld door de aandacht, die het oudere meisje aan haar besteedde. Daar ze de oudste doch ter was, mocht, ze wol eens mee uit di- neeren, als haar moeder verhinderd was, en daar deze ziekelijk was gebeurde dat nogal vaak. De laatste maanden echter had Carrie het te druk gehad met andere boezemvriendinnen. Ze was zelfs enkele weken uit de stad geweest en had gelo geerd bij een meisje, van wier vriend- Ellewouisdljk. Donderdagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig zonder kennisgeving de heeren Jeremiasse en Meulenherg. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over het jaar 1934 werd goedge keurd, waarbij de heer Goetheer mede deelt, dat het hem is opgevallen, dat slechts één bakker voor levering van brood voor de ondersteunden in aanmer king 'komt. Bovendien is het hem geble ken, dat 'gedurende de wintermaanden, derhalve in den ongunstigsten tijd, de ondersteuning met fO.50 per week is verminderd, terwijl bezuiniging op an dere posten wenisohelijiker ware geweest. Spreker wenscht daaromtrent nadere inlichtingen te ontvangen van het Arm bestuur. De drie andere leden voelen daar echter niets voor, waartegen de heeren Goetheer en Plartschorre protesteeren. Daarna wordt overgegaan tot de na dere vaststelling van de gemeentebegroo- ting voor het jaar 1935, welke van Gedep. Staten is terugontvangen. Diverse pasten moeten worden gewijzigd, terwijl de se cretarieleges en vergunningsrechten voor de drankwetlocaliteiton moeten worden verhoogd. De oonversiemogelijikheid van enkele geldleeningen dient alsnog te worden on derzocht. Tenslotte deelen Gedep. Staten mede, en dit was wel het kardinale punt dezer vergadering, dat de begroo ting niet kan worden goedge keurd, zoolang de kwestie tot combinatie van het gemeente lijk politietoezicht met de ge meente (Driewegen niet is op gelost. Een zoo belangrijke verlaging der uit gaven (f900) als deze combinatie mede brengt mag voor een noodlijdende ge meente niet verloren gaan. Do voorzitter pleit, evenals in de vorige vergadering, voor inwilliging van het verlangen van Ged. Staten. Hij' deelt mede, dat de beide wethouders echter hun afwijzende hou ding handhaven, hoewel hij hun de ge volgen daarvan goed onder het oog heeft gebraCht. Immers zoolang de begrooting niet is goedgekeurd mag slechts beschikt worden over de helft van de voor .1034 uitgetrokken bedragen. Dientengevolge wordt het onmogelijk den asphaltweg, welke f 10.000 'heeft ge kost, behoorlijk te onderhouden, zoodat deze in den komenden winter aan ver nietiging is prijsgegeven. Verbetering van straten kan niet plaats vindon, evenmin als het onderhoud van de gemeentege bouwen. Kortom de geheele huishouding der gemeente wordt in de war gestuurd. Wetlh. van de Volde schuift de schuld daarvan op het college van Ged. Staten hetgeen door den voorzitter wordt tegen gesproken. De Raad begeeft zich op eens anders terrein. De heer Goetheer zegt, wanneer de wethouders op hun standpunt blijven staan, dit groote schade voor de gemeen te mee zal brengen. Hij wijst er op dat thans reeds f45 schade is geleden, doordat een partij grintzand voor asphalteering dezer da gen op zeer voordeelige voorwaarden aangekocht had kunnen worden. Hij wijst er verder op dat de beide wethouders den eed hebben afgelegd om de belangen der gemeente naar beste weten te behartigen, terwijl thans van totale verwaarloozing kan worden gesproken. Hij: vraagt of ze de verantwoording daarvan ook dragen. Wethouder van de Velde zegt, dat het gemeentebelang meebrengt, dat er vol doende politietoezicht is, waarop de voor zitter nogmaals zegt, dat andere autori teiten daarover beslissen. Tenslotte spreekt de raad zich met 3 tegen 2 stemmen uit om niet aan het verlangen van Gedep Staten te voldoen. Tegen stemmen de beide wethouders en de heer Stoutlhamer, Vóór de heeren Goetheer en Platsohorre. Daarna wordt nog besloten de vergunningsrechten voor de caf-é's van f 5 op f 12.50 per f 50 huur waarde te brengen. Zijnde ook een ge volg van de noodlijdendheid der ge meente. schap ze meende te kunnen profiteeren. Carrie begroette Cissy nu allerharte lijkst en begon uit te weiden over de ge zellige wandeling, die de kinderen, zooals Lottie en May thuis altijd genoemd wer den, den avond te voren met Johanna gemaakt hadden; en ze voegde er aan toe, dat haar moeder hoopte, dat zij en de twee meisjes Prendergast den volgenden middag met elkaar zouden gaan wandelen en bij de Cuthberts zouden komen thee drinken. Cissy wilde de uitnoodiging ta melijk koel afslaan, toen ze bemerkte, dat Sybil zich bij haar gevoegd had. „Waar is Johanna?" vroeg Lottie. „Komt ze achteraan met Gertrude?" „Johanna ligt ziek te bed," zei het kind. „We moeten heel stil zijn in buis, heeft vader gezegd en we mogen niet de trappen op en af ballen bij haar kamer." „Ziek te bedl Gisteren haperde er nog niets aan. Wat scheelt haar?" Sybil was er zelf niet heelemaal zeker van. Ze was er zich vaag van bewust, dat er iets geheimzinnigs om die ziekte zweefde en ze herinnerde zich ook, dat ze 's avonds laat wakker was geworden, doordat er een plotseling rumoer in huis was ontstaan. Een van de dienstmeisjes had iets gezegd van een stuip en Sybil meende, dat dit. een van do ergste dingen was, die iemand kon overkomen. Ze her- Groot opzien bracht Maandag het be richt, dat Minister Marchant tot de R.-K. Kerk was overgegaan, uit den Vrijz. Dem. Bond was getreden en aan H.M. de Ko ningin ontslag had gevraagd als Minis ter. .Later is gebleken, dat „men", die al «enigen tijd van dezen overgang had ge fluisterd» het bij het goede eind had, want eind December is Mr Marchant reeds Roomach-Katholiek geworden. Men ziet nu wederom, welks waarde men soms san officiëele tegenspraak, waaraan het ook in dit geval natuurlijk niet ontbroken heeft, kan hechten. Intuaschen is het nu ook geen geheim moor, dat Minister Max- chant er i zacht gezegd niet. zoo heel veel voelde, can ontslag te vragen. Hij had wel een duwtje noodi- van den voorzitter van den Ministerraad en zijn ex-partij genoot Oud. Bijzonder gelogen komt deze ontslag aanvrage echter niet. Regeering en volks vertegenwoordiging maken zich klaar voor de bestudeering en behandeling van het groote bezuinigingsrapport. De Twee de Kamer onderzocht het reeds in de af- deelingen. De bezwaren en protesten be ginnen nu pas los te komen. En de sterk ste aanvallen zal do Minister van Onder wijs wel te verduren hebben (op de schoolraad-vergadering te Goes ontbrak het b.v. niet aan zij het dan opbou wende crltiek), zoodat een Ministers- wisseling aan dit departement wel zeer te onpas komt. Met de Rijksimid delen loopt het nog steeds niet geheel naar wensch. Ze brach ten in April 1935 wel f2 miljoen meer op dan in April 1934, maar bleven toch f 4 miljoen beneden de raming. En intus- schen verlangt men maar steeds meer steun van don Staat of van de burgers, wai practised op hetzelfde neerkomt. Het maakt voor den belastingbetaler al boel weinig verschil, of nij directe, dan wol indireote belasting betalen mag. Van de laatste is in sociaal opzicht alleen nog wat meer kwaad te zeggen. Op 1 Juni zal de steun aan de melk veehouders worden 'beperkt. "Wat we daar van lazen, gaf ons den indruk, dat hier St. Bureaucratius den schepter heeft ge zwaaid, en onze eenvoudige melkveehou ders mot een stel paperassen heeft opge knapt, waar ze lang niet mee te felioi- teeren zijn- De regeeringsbemoeiingon met de zuivel zijn tot heden niet de best geslaagde! De Franscha minister Laval kon vol gens de berichten te Moscou groot suc ces boeken. De communistische actie in Frankrijk zal worden gestaakt. De Fran scha en Russische generale staven sullen waarschijnlijk in overleg treden. Nieuwe toenadering van Polen tot Frankrijk wordt verwacht, terwijl Litwinov binnen kort naar Parijs zal komen om alle3 na der te regelen. In Duitschland wordt een groote be zorgdheid over deze Fransch-Russische toenadering aan den dag gelegd. Dö Duitsche pers die steeds van bo ven dictatoriaal geïnspireerd wordt of gedicteerd krijgt, slaat een toon aan, welke zelfs verontrustend zou kunnen werken, indien men niet wist, dat deze opgecommandeerd hoog-opslaande gol ven weer even snel tot volkomen rust be volen kunnen worden. De aanvankelijk voor gisteren aange kondigde groote rede van Hitler over Duitsöhlands houding inzake de interna tionale problemen is tot Dinsdag van de volgende week uitgesteld. Waarom? Ten eerste is daar het feit, dat het heengaan van Pilsoedski een sluier over de naaste ontwikkeling der Poolsche po litiek heeft geworpen, zoodat men in Ber lijn eenige dagen neemt om die evolutie gade te slaan. Don is er de te Berlijn nog steeds ge koesterde hoop, dat de Fransch© minister van Buitenlandsohe Zaken, Laval, op de terugreis van Moskou Berlijn zal aan doen, om een bespreking met Hitier te hebben. Of daarvan nog iets komen zal, is momenteel echter nog onzeker. Ten slotte is er het Italiaansoh-Abessi- nisch conflict, dat niet alleen in Parijs, en Londen, doch bijna meer nog in Ber lijn met groote belangstelling gevolgd wordt. De kans om voordeden uit het geschil innerde zich, da.t Daisy een stuip had ge had, toen ze nog een baby was en Sara had gezegd, dat ze nooit weer geheel de oude was geworden. Op Cissy's waar schuwende blikken lette ze niet en juist toen ze de kerkdeur bereikten, zei Sybil plechtig: „Johanna heeft een stuip gehad." „Onzin, Sybil," zei Cissy scherp, „je weet er niets van af." Maar de Cuthberts hadden aan dien wenk genoeg en het nieuwtje verspreid de zich snel door de kennissenkring, ieder vertelde het op zijn eigen manier, maar telkens weer kwam het hier op neer, dat Johanna leed aan toevallen, dat haar hoofd niet zoo sterk was, wat dan ook het feit verklaarde, dat Lady Beauclerc haar het liefst onder da hoede van een dokter stelde. Gedurende meerdere dagen hield dokter Prendergast Johanna onder behandeling. Hij verbood haar alle opwinding en Lottie en May Cuthbert werden niet tot haar toegelaten, toen ze naar haar kwamen in- foirmeeren. Somwijlen kwam er plotseling een verschrikte blik in haar oogen en versnelde haar ademhaling, schijnbaar zonder eenige oorzaak en het oog van den dokter wns te scherp, om zulke teeke nen over het hoofd te zien (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5