Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Zoeklichtjes. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. daling der valuta tot ongeveer de helft gereduceerd, dus tot circa 1,500.000.000 R.M. De totaalschuld bedroeg dus na on geveer twee jaar natlonaal-socialistische politiek- 1U.0S7.700.000 R.M. Maar, zegt het Amsterdamsch blad er bij, de kosten voor de werkverschaffings- politiek zijn in dit bedrag niet inbegre pen, en deze laatste worden door dit blad op 5.500.000.000 R.M. geschat. Wanneer wij aannemen, dat dit inder daad juist is te laag zal dit bedrag zeker niet zijn! dan is de Duitsche staatsschuld, na twee jaar Hitler-bewind, dus met ongeveer 5.500.000.000 R.M. ge stegen. Dat loopt spaak. Het bankroet kan niet ver meer af zijn. Natuurlijk worden eerst de buitenland- sche schuldeischers geslachtofferd. Ook de Nederlandsche. Maar dan zal ook het eigen volk, ook de kleine spaarders aan de beurt komen. De Sociale Verzekering loopt ook ern stig gevaar. MaarHitier heeft het leger nog! Strenge nachtvorsten. In de afgeloopen week is in Zeeland op zeer veel plaatsen groote schade aangericht door de strenge nachtvorsten. Vele velden met aardappelen staan momenteel geheel zwart, terwijl de aardbeien in niet min- derï mate hebben geleden. Opgepast voor de pseudo- verpleegster. Onze lezers zullen zich herinneren de berichten, die voor enkele maanden ook in ons blad ver schenen, betreffende de handelingen van een pseudo-verpleegster, die hier en daar relaties trachtte aan te knoopen, die voor de andere partij weinig voordeel beloof den. Zij is deswege gearresteerd en ge- ruimen tijd gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, doch de vorige week door de rechtbank vrijgesproken. De aandacht, vooral van hotelhouders, wordt er op gevestigd, dat bedoelde dame weer op stap is gegaan. Middelburg. Gisteravond ontstond een schoorsteenbrand ten huize van L. in de Lange Gortstraat. Twee man van de brandweer hebben uitbreiding voorko men. M e J. M. G. A. de Man 8 0 j a a r. Morgen (Zondag) hoopt de bekende munt- en penningkundige, mej. Marie G. A. de Man, alhier, haar 80sten verjaar dag te herdenken. Zij heeft een leven van hard werken in numismatiek achter den rug. Op 25-jarigen leeftijd begon zij haar studie in die richting, toen haar vader de bekende Middelburgsche medicus en geschiedenisvorscher, Dr J. C. de Man, die ook een zeer hoogen leeftijd heeft mogen bereiken, haar belangstelling op wekte voor munten, die hij toevallig had gevonden. Nadat zij reeds had medegewerkt bij het overbrengen van het museum van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen in 1888 naar het gebouw, waar het nu nog is ondergebracht, werd zij in 1889 benoemd tot conservatrice van de munten en penningen en zij heeft deze afdeeling beheerd tot begin 1933, dus ongeveer 44 jaar. Niet alleen bewerkte zij in 1907 een Catalogus der Numismatische Verzame ling van het Genootschap, doch talrijk zijn ook de artikelen en geschriften van haar hand in het binnen- en buitenland over hetgeen nog steeds haar volle belang stelling heeft, nu zij sedert twee jaar als eere-lid van het Genootschap niet direct meer actief voor het museum werkt. Met haar zuster, mej. Anna M. de Man, heeft zij ook veel gedaan voor de Zeeuw- sche kleederdrachten, met name de Wal- chersche Kamer in het Museum. Vlissingen. Het harmonie-gezelschap „Ons Genoegen", directeur de heer P. de Rooy, zal Woensdag a.s. des avonds te 8 uur, zijn eerste concert in dit seizoen ge ven op den boulevard Evertsen. Goes. Zooals in dit nummer wordt ge annonceerd, geeft „Toonkunst" a.a. Dins dagavond onder de beproefde leiding van den heer Otto Lies een uitvoering van „Judas Maccabaus". Dit is voor de Zuid-Bevelanders (want behalve uit Goes zijn ook belangstellenden uit de dorpen welkom) weer een mooie gelegenheid om een avond van kunstge nieting mee te maken. Behalve dameskaarten worden nu voor bet eerst bij wijze van proef ook heerenkaarten verkocht. Gaarne wekken wij op tot een druk bezoek. Rilland. In de Donderdag gehouden vergadering van ingelanden van den Eersten Bathpolder is de rekening over het dienstjaar 1934-'35 vastgesteld in ont vang op f 6215.79, en in uitg. op f 4996.90 sluitende alzoo met een goed slot van f 1218,89. De begrooting voor het dienstjaar '35- '36 is in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f 6070,75, met een post onvoor zien ad f 889,42, terwijl het dijkgeschot bepaald is op f9 per h.a. (in het vorig dienstjaar bedroeg dit f 8 per ha.). In de Donderdag gehouden verga dering van ingelanden van den Tweeden Bathpolder, is de rekening over 't dienst jaar 1934-'35 vastgesteld in ontvang op f 4456,24, en in uitgaaf op f3426,11, slui tende alzoo met een goed slot v. f 1030,13. De begrooting voor het dienstjaar 1935- '36 is in ontvang en in uitgaaf vastge steld op f4877.59, met een post onvoor zien ad f 729,26, terwijl het dijkgeschot bepaald is op f0 pe'r ba. (in bet vorig dianctj&ar feè&eaa dik 17 per ba.). Oudetondt. Donderdagavond werd al hier een vergadering gehouden van den Ned. Chr, Landarb. Bond. Na opening der vergadering door den voorzitter P. v. d. Volde, werd medegedeeld, dat door 9 werkgevers een leencontract werd ge- teekend. De penningmeester deed verslag van den toestand der werkloozenkas, waaruit bleek, dat in den afgeloopen winter was uitgegeven f 784,40. Tot bode werd benoemd J. van 'tVeer. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren be sproken, sprak dhr Vingerling over Me dezeggenschap. Na eenige bespreking werd de vergadering door den voorz. ge sloten, waarna dhr Vingerling voorging in dankgebed. De vergadering was door 22 leden bezocht. Borssele. Vrijdagmiddag vergaderde de Gemeenteraad. Weth. de Regt kwam drie kwartier later ter vergadering. Oude en nieuwe tijd speelde hem parten. Een ver zoek van dhr A. van Zweeden om plaat sing van een lantaarn, werd wegens de hooge kosten afgewezen. Verder deelde de voorzitter mede, dat van de PZEM bericht was gekomen, dat dezen zomer de verlichting voor de ge meentebedrijven verminderd zal worden met 2 cent en van 34 op 32. cent per KWU gebracht wordt. Door het Nationaal Crisis-Comité zal voor steuntrekkenden, welke daarvoor in aanmerking komen wanneer door de gemeente aan eenige verplichtingen wordt voldaan, een zeker bedrag gegeven worden om uit te reiken voor kleeding en schoeisel. De raad was eenparig van oordeel hierop te moeten ingaan. Daarna kwam ter tafel herziening van het haventarief. De voorzitter zeide, dat de wethouders 'tover tarief aardappelen niet eens konden worden. Weth. de Regt is de meening toegedaan 2 ct per mud te blijven heffen. Weth. Rottier wilde een ander tarief toegepast zien en wel, dat van iedere 1000 H.L. aardappelen 20 cent worde betaald. Bij aanvoer van 50.000 mud 2 ct. is 1000, volgens dhr de Regt. 50.000 mud f 0.20 per 1000 K.G. (een mud aardappelen ge rekend 70 K.G.) is ƒ700. Dit zou een na deel berokkenen van f300. In stemming gebracht, staakten de stemmen (drie om drie). Voor het voorstel-Rottier stemden Rottier, Dekker en Nijsten. Voor het voor- stel-de Regt, Bruinooge, Overbeeke en Almekinders. Voor een strook grond, staande op erf pacht en een strook dijk, vallende in den nieuw aan te leggen rijksweg, zal de af koopsom bedragen f250. Eenige zij kant weg in de gemeente, toebehoorende aan den polder Borssele, zal voor f 1 overge nomen worden. Door den polder Borssele zal een gedeelte weg in onderhoud bij de gemeente geheel vernieuwd worden. Dit gedeelte loopt van den Molenwg tot aan de haven. De raad wenscht nu in het vervolg van het onderhoud af te zijn door daarvoor ineens een som te geven aan den polder van f1000. Alle raadsleden konden zich hiermede vereenigen behalve dhr Almekinders, die de kosten te hoog vond. Daar er betreffen de de jachtwet met een paar grondeige naars eenige oneenigheid heeft bestaan, en een procedure ten gevolge had, waarbij later bleek dat genoemde grondeigenaars te veel voor het jachtrecht hadden be taald (ongeveer een f 1100) besloot de raad die zaak in der minne te schikken en het jachtrecht af te koopen. Algemeen goedgevonden. Wegens ziekte van mej. Everse (onder wijzeres O.L. school) moest een tijdelijke onderwijzeres met acte handwerken be noemd worden. De gemeente kon daar goedkoop van af. door het onderwijs te laten geven door dhr Lausanne (wacht gelder). Nuttige handwerken werden ge geven door mevr. de Voogd (in het bezit dier acte). De voorz. stelde den raad voor hiervoor een vergoeding te geven van f 25. Met alg. st. goedgevonden. Wanneer dezen zomer de gemeente eigendommen worden verpacht wenscht de voorzitter bij de verpachting van het vischwater de Westeindsche Weel een be paling toe te voegen, n.l. deze, dat de pachter weet dat in den winter wanneer de Weel dicht ligt met ijs de gemeente daarover de verdere beschikking heeft. Dhr v. Overbeeke informeert hoe het dan met schaatsenrijden enz. op Zondag staat. De voorz. zegt, dat dit later wel in behandeling kan komen. Betreffende den te verpachten zeedijk zal voor de zwemhokjes een gelijkluidende bepaling gelden. Algemeen goedgevonden. Verder werd beslaten voor gemeentereke ning een partij klinkers te koopen ten einde in het dorp daarmede verbeteringen aan te brengen. Bij de rondvraag vraagt dhr Dekker of B. en W. eens aandacht willen schenken aan den Molenweg, die z.i. in slechten staat verkeert. De voorz. zegde onderzoek toe. Verder zeide dhr Nijssen dat hij we gens vertrek uit de gemeente Borssele naar 's Heerenhoek ophoudt raadslid te zijn. De voorzitter dankte den heer Nijsse voor de prettige wijze van samenwerking. Daarna sluiting. Domburg. Voor de gemeenteraadsver kiezing op 19 Juni a.s. werden alhier 4 candidatenlijsten ingeleverd: A.-R. en G.-H. gecombineerd: J. de Visser Sz. (aftr.), M. Janse (aftr.), Adr. Francke Lz., Corns Louwerse, Jan Keste- loo, Ant. Poppe, R. Boogaard, W. Mal- jaars Jr., B. Bakker. Neutrale Kiesvereen. „Gemeentebelang" P. J. Elout( aftr.), W. Brand (aftr.), B. J. Westenburger (aftr.), A. Trieller Dzn, Corns Maas, P. Kampman, W. Vreeke Cs., H. d. Wells. Staatk. Geref. lijst: Jan de Pagter La. (aftr.), P. Wisse Sz., Corns Brouwer, Joh. de Visser Johz,, Adr. Labruyère Az. Lijst van de S. D, A. P.: C. Geldof, (af- tred.), J. Bimme! Cz,, Jan Pattenier, P. Brand. Kortgene. Werkloozenzorg. De zer dagen vergaderde het bestuur van de vereeniging voor werkloozenzorg met de commissie van toezicht. Uit de vergadering gingen stemmen van waardeering op over de toewijding, waarmede het bestuur gedurende den af geloopen winter zijn taak heeft vervuld. Ook werd hartelijk dank gebracht aan den heer Plantsoen, die toezicht op de bijeenkomsten heeft gehouden. Allen wa ren er van overtuigd, dat er nog veel te verbeteren valt. 'De vergadering vond het jammer, dat betrekkelijk zoo weinig oudere werklco- zen van het ontspanningslokaal gebruik maakten, maar ditzelfde bezwaar bleek men ook in andere gemeenten te hebben gevoeld. In elk geval zal worden getracht hier in verandering te brengen. Het voorne men is in het vervolg het lokaal des mid dags alléén open te stellen voor werkloo- zen van 17 jaar en ouder. Zaterdagsavonds zullen in het gym nastieklokaal alle werkloozen toegang hebben, dus ook de jongeren. Tevens zal waarschijnlijk een cursus in motorkennis worden georganiseerd. Dank werd gebracht aan gemeentebe stuur en kerkvoogdij voor de beschik baarstelling van de lokaliteiten. Met veel genoegen was vernomen, dat het werk kamp te Westhove zoo uitstekend ge slaagd was. (N.-B.) Poortvliet. Woensdag kwam de ge meenteraad in vergadering bijeen. De heer Vogelaar was wegens ziekte afwe zig. De voorzitter, burgemeester W. Dron- kers, opent de vergadering. Alvorens de notulen voor te lezen stelt de heer J. van Nieuwen'huize voor om art. 37 van 't re glement van orde, Iaa;tste zinsnede als volgt te lezen: „De benoeming geschiedt door den raad". („De benoeming ge schiedt door den voorz." staat er thans.) Dit voorstel wordt ondersteund door den heer Murre. De voorzitter wenscht hierop niet in te gaan. De 'heer Bogaart vraagt aanteekening van het feit, dat naar zijn meening de rekening van 't Algemeen Armbestuur 1933 en de begrooting voor 1935 zonder voldoende controle vastgesteld is, omdat beide niet door een commissie zijn nage zien. Ingekomen stukken: 1. Benoeming schattingscommissie. Af tredend zijn de 'beeren: E. v. d. Slikke, Job. Elenbaas, G. P. Vogelaar en M. K. Krijger. Door B. en W. zijn aanbevolen: E. van der Slikke, Joh. van Nieuwen- huize, M. K. Krijger, W. J. Bogaart en C. 'Geuze Me. Na stemming blijkt dat gekozen zijn de beeren Chr. Bevelander, G. de Graaff, W. Carels en Job. Elenbaas. De voorzitter zegt het te betreuren, dat de beer E. v. d. Slikke, die reeds 20 jaar lid was van de söhattingscommissie, nu door den raad niet meer 'geschikt geacht wordt om herbenoemd te worden. Er volgt nu een heftig diispuut tusschen den voor zitter eenerzijds en de heeren Bogaart en Murre anderzijds. 2. Wijziging begrooting 1934. De beer van Nieuwen'huize kan zich hiermee niet vereenigen. In stemming gebracht staken de stemmen 33, B. en W. voor. Een volgend punt van bespreking was de instructie van den gemeentegenees heer. 'De heer Bogaart, die hierover het woord neemt, deelt mede, dat sinds het over lijden van den gemeentegeneesheer van Rysel in 1902 is benoemd de heer Hame- teman, die echter na een zeer kort ver blijf zijn ontslag heeft aangevraagd. Daar na volgden als waarnemend geneesheer de heeren Geluk en Tazelaar, beiden te St. Maartensdijk in 1906. Nadien zijn nog pogingen in het werk gesteld een eigen geneesheer te benoemen, doch zonder suc ces. Uit deze pogingen staat vast dat Dr Tazelaar tijdelijk benoemd is geweest en trekt spreker hieruit de conclusie, dat sedert het overlijden van van Rysel een vacature is geweest en adviseert op die gronden over te gaan tot 'benoeming van Dr Poortvliet (die zich in deze gemeente gevestigd heeft) als gemeente-geneesheer; en mitsdien Dr Tazelaar eervol ontslag te geven. B. en W. stellen voor het nog aan te houden tot de volgende vergadering, waartoe beslaten wordt. Rondvraag. De heer Bogaart vraagt waarom uit deze gemeente in den polder te St. Philipsland geen werkloozen zijn te werk gesteld. 'Ook uit andere gemeen ten zijn er te weTk gesteld. De voorzitter deelt mede, dat voor een bespreking, die door onderscheidenen vertegenwoordigers van 'gemeenten uit den omtrek werd bij gewoond (waar deze zaak ter sprake kwam) door 'hem geen uitnoodigirug is ontvangen. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Borne, G. Bos te Dederr-,- vaart. Te Tjerkgaast, H. Langman te Mui- derberg. Aangenomen naar De Krim, A. v. d. Lee, cand. te Vreeland. Geref. Kerken. Beroepen te De Glind, N. 't Hart, cand. te Maassluis. Chr, Gsrsf. Kerk. Beroepen te Nieuwpoort, P. de Groot te Gorinchem. Afscheid, bevestiging on intrede. Ds A. T. W. de Kluis, predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te V1 i s- singen, die het beroep naar Rotterdam heeft aangenomen, is voornemens Zon dag 15 September afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente. Den 22 September zal Ds de Kluis zijn intrede doen in de Groote Kerk te Rot terdam, na bevestiging door DS D. J. Vossers te Vlissingen. OpvolgerDsMerkelijn. In de Dinsdag gehouden vergadering van de classis Middelburg deelde Ds Heij mede, dat 23 Mei a.s. de Deputaten hopen te vergaderen met het Zendingscomité der zendende Kerk om, zoo mogelijk, te komen tot het beroepen van een opvolger van Ds Merkelijn. Provinciale Synode. Door de classis Middelburg der Geref. Kerken werden benoemd tot afgevaardigden naar de Prov. Synode, de predikanten Heij en Vreugdenhil primi en Bremmer en Koning secundi; de ouderlingen J. Bos- selaar en C. Polderman primi en J. Baarschers en D. H. Loodewijk secundi. Door de classis Zierikzee werden be noemd de predikanten v. d. Ende en Meester primi en Vogelaar en Mulder secundi; de ouderlingen Bij de Vaate en Kestelaar primi en 'Dees en de Waal secundi. Proteateerende Kerk voogd ij en. De Vereen, van Protestee- rende Kerkvoogdijen heeft te Utrecht haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. In zijn openingswoord heeft de voor zitter, de heer H. A. van de Westeringh, van Heelse, het vraagstuk van fusie met de Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk besproken. Na een bree- de gedachtenwisseling werd in beginsel besloten dit vraagstuk op een 6 Juni e.k. te beleggen algemeene vergadering op nieuw aan de orde te stellen. Indien het statutair vastgestelde aantal leden op deze vergadering niet aanwezig is, zal toch de vergadering gehouden worden. De aftredende bestuursleden, de hee ren: J. Smit, van Zwijndrecht; J. Lok horst, van Driel en Mr M. P. Th a Th. van der Hoop van Slochteren, van Doorn, werden alle herkozen. In een vacature, ontstaan door het bedanken van den heer D. Meurs, werd gekozen de beer G. Leeuw, van Oosterblokker. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Homburg, 's H. Abtskerke, vm. ds Hansen, nm. dhr Overgaauw. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms. Examen Leermeesterge zel typografie. Vanwege de centrale leerlingen-commissie in de typografie ge slaagd voor het diploma boekdrukken: J. Kaashoek te Vlissingen. Geslaagd voor examen Paedagogiek M. O. B. dhr. P. W. J. Steinz, leeraar aan de Koningin Wilhelminakweekschool te Rotterdam. Trambotsing te Lisse. Vele gewonden. Bij het afrijden van de Jannetjesbrug tusschen Lisse en Sassen- heim zijn gisteravond twee trams van de N. Z. H. Tramweg Mij tegen elkaar gereden. De beide bestuurders en een aantal passagiers werden gewond, hoe wel niet ernstig. De materiaale schade is zeer groot. Over de Jannetjesbrug loopt een klein gedeelte enkel spoor. Op de spoorstrengs- ling voor de Tuinbouwschool he8ft de tram uit de richting Haarlem volgens de bepalingen voorrang. De bestuurder van de tram uit Leiden meende vrij te zijn van de kruising. De bestuurder van de Haarlemsche tram, reed volgens de be palingen door. Hij zag te laat, dat de kruising niet vrij was, en kon bij het afgaan van de brug niet tijdig genoeg remmen. Het gevolg was, dat beide wagens boven op elkaar reden en gedeeltelijk in elkaar schoven. De voorbalkons van de beide motorwagens waren één ruïne. Voor het personeel en voor de passa giers vielen de gevolgen van de botsing nogal mee. De schrik bleek voor de meesten het ergste te zijn. De bestuurder van 3e Haarlemsche tram, de 48-jarige v. d. Wal uit Leiden klaagde over in wendige pijn en pijn aan het rechter dijbeen, zoodat het noodig werd geacht hem naar het Academisch ziekenhuis te Leiden over te brengen, waar zijn verwondingen intusschen niet van ernsfi- gen aard bléken te zijn. De bestuurder van da tram uit Leiden, de 30-jarige Van Rooy, werd in een hoek van het bestuurdersbalcon gekwakt. Wonder bo ven wonder kreeg hij alleen een bloeden- da wonde aan het voorhoofd en aan zjjn neus. Omtrent het aantal passagiers, zoowel mannelijke als vrouwelijke, dat gewond is, loopen de meeningen nogal uiteen. Het aantal en de namen zijn moeilijk te achterhalen of na te gaan, omdat z$ nagenoeg allen na da botsing zjjn Ds Heij heeft gisteren in de districts vergadering van den Schoolraad terecht de aandacht gevestigd op het voorrecht, dat we in ons land in volle vrijheid onze meening mogen zeggen ook over regee- ringsmaatregelen. Een voorrecht, dat blijkens de vele stemmen onlangs op de N. S. B. uitge bracht, nog te weinig waardeering vindt. Maar het is ook als een voorrecht te zien, dat er door organisaties als de Schoolraad voortdurend gewaakt wordt voor de handhaving van het eigen karak ter van de Christelijke scholen, voor de rechten der ouders, de vrijheid van on derwijs. En ik zie het eveneens als een voor recht, dat steeds sterker wordt de drang om de oplossing van het schoolvraag- stuk te zoeken in de richting van het ge wijzigde Unie-rapport. Niet omdat dit de gemakkelijkste en voordeeligste weg is, integendeel, maar omdat daar een waar borg ligt voor het behoud van vrijheid en recht. Er dreigen m.i. voor het onderwijs groote gevaren. Maar het grootste gevaar zou zijn als daarvoor opzettelijk de oogen werden gesloten. OPMERKER. vertrokken met passeerende auto's. Het staat echter vast, dat er geen ernstige gewonden zijn. Smokkelen van boter en suiker. De rijksambtenaren van Neer- itter ontdekten nabij de grens een troep smokkelaars, die zich betrapt wanend, het hazenpad kozen. Een hunner, een arbeider uit Roggel, werd aangehouden. Da smokkelwaar, bestaande uit 108 kg, boter, 150 kg. suiker, werd in beslag genomen; ook werd op een viertal rij wielen beslag gelegd. Tusschen Maarheeze en Leende werd op een binnenweg een luxe auto aange houden, beladen met 420 kg. Belgische margarine en 250 kg. suiker. De bestuur der van de auto liet wagen en smokkel waar in den steek en nam de vlucht. Haantjes voor twee cent. De jonge haantes (plm. 4 weken oud) brengen op het oogenblik 2 centen per stuk op te Barneveld. Vroeger ging dat goed veel naar Purmerend, waar ze on geveer een dubbeltje opbrachten, om ver volgens naar Frankrijk te worden geëxpor teerd, waar ze als „leeuweriken" op de tafels preken. Vorig jaar en in 1933 brachten ze een stuiver op, thans 2 centen, waarvan nog een cent markt- geld afgaat. Zij brengen dus niet eens meer op de kosten van het ei, waar uit ze gebroed zijn hun voeder- en transportkosten vormen zuiver verlies. Door kolendamp be dwelmd. Gisterenavond is het echt paar Molenbroek te Hilversum in bewus- teloozen toestand in zijn woning aange troffen. De beide menschen, waarvan de man en de vrouw resp. 68 en 67 jaar oud zftn, waren bedwelmd door kolendamp. De slachtoffers zijn in bewusteloozen toestand naar het Diaconnessengasthuis overgebracht. Eerst tegen elf uur bleek het aller ergste gevaar geweken, al was de toe stand in elk geval toen nog zeer ernstig. Het voorloopig onderzoek heeft uitge maakt, dat verstopping van den haard, door overmatige roetaanzetting de oor zaak van dit ongeluk moet zijn geweest. Hooger beroepen. Door den Ambtenaar van het openbaar ministerie bij het Kantongerecht is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter waarbij M. I. 42 j., vleesch- houwer te 's H. Arendskerke, wegen3 overtreding der Arbeidswet bij vierde herhaling is veroordeeld tot f25 boete of 20 d. h. De veroordeelde kwam eveneens in hooger beroep. Door L. K. V., 43 j., kolenhandelaar te Westkapelle, is hooger beroep aange teekend tegen het vonnis van den kanton rechter waarbij bij wegens overtr. van de Arbeidswet is veroordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis. Jachtwetovertreding. Door den Hoogen Raad der Nederlanden is bij arrest, vernietigd het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 25 Januari 1.1., bevestigende een vonnis van het Kan tongerecht te Terneuzen van 4 Dec. 1.1. waarbij L. v. C., jager te Axel, wegens overtreding van de Jachtwet, gepleegd bij herhaling, werd ontslagen van rechtsver volging, met veroordeeling van verdachte tot een boete van f 60 of 20 d. h. Chr. Boeren- en Tuindersbond. Afdeeling Zeeland. Het bestuur der afdeeling Zeeland van den Chr. B. en T. Bond vergaderde te Goes. Van de Pluimveecentrale was een schrijven ingekomen dat het bezwaar schrift tegen de voorgestelde inkrimping van den pluimveestapel later zal worden behandeld, en van de Veehouderij-Cen trale was bericht ontvangen, dat aan de bezwaren inzake kalverbeperking niet kan worden tegemoetgekomen. De gevestigde afdeeling Schouwen- Duiveland maakte haa? beswaren ken-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2