Uit de Provincie. tegen de Kamer geen bezwaar bleek te hebben. Waarschijnlijk omdat te weinig leden aanwezig waren, bleef de Kamer steken in een ontwerp, houdende bepalingen vooi- zeevaart- en zeevischvaart-diploma's. De Voorzitter deelde bij de sluiting mede, dat hij de Kamer eerst dan weder bijeen zal roepen indien voldoende wets ontwerpen van meer dan gewoon belang (bezuinigingsontwerp?) op de agenda kunnen worden geplaatst. HET AFTREDEN VAN MINISTER MARCHANT. De Standaard zegt, dat de over gang van Minister Marchant vele vragen oproept, waaraan zij echter geen uiting zal geven. Als de heer Marchant van zijn zoo ver rassende en tevens zoo diepingrijpende verandering niet zelf een verklaring wenscht te geven, dan heeft het stellen van deze vragen geen vrucht en zou de steder daarvan in elk geval den schijn op tich laden van indiscreet te willen zijn. Wat de politieke kant van de zaak betreft, het blad acht de ontslag-aanvrage van den heer Marchant juist. Nu zich een zoo buitengewoon belang rijke verandering in hem voltrok, kwam er tevens een vérstrekkende wijziging in zijn politieke positie, waarbij zijn ver zoek om ontslag als Minister geheel past. „Het kabinet-Golijn ondervindt wel in zeer ernstige mate teleurstellingen. Be- halvs de tgitearstellingen, welke sen ge volg zijn van de ontwikkeling der inter nationale en nationale financieele en eco nomische verhoudingen deze zijn waarlijk reeds talrijk en groot genoeg ervaart het in ruime mate ook die, welke verbonden zijn aan elke persoonswisse ling in een Kabinet. Eerst moest Minis ter Verschuur tengevolge van ernstige on gesteldheid ontslag vragen, daarna ont viel Minister Kalfi aan het Kabinet door den dood, en thans is het Minister Mar chant, die, als onze onderstelling juist is, vervangen zal moeten worden. De moei lijkheid, waarvoor het Kabinet dienten gevolge wordt geplaatst, is des te groo- ter, omdat in het wetsontwerp tot ver laging van de openbare uitga\en de maatregelen tot beperking van de onder wijsuitgaven een zoo belangrijke plaats innemen. Moge het Kabinet in staal worden ge steld ook deze ernstige moeilijkheid te oerwinnen." De Nederlander oordeelt eenigs- zias anders. Na er op gewezen te hebben dat men eerbied zal hebben voor de ge- wc'ensbeslissing, waarvan 's ministers ke-jl it getuigt, vervolgt dit orgaan: „Voor het Kabinet beteekent dit aftre den een verlies. Binnenkort zal het 't Be zuinigingsontwerp met de Staten-Gene- raal te behandelen hebben. Wij wezen er reeds op welk een groote plaats de on- derwijsvoorstellen in dit ontwerp inne men. De man, van wien deze voorstellen afkomstig zijn en op wien de taak der ver dediging zou komen te rusten, zal dan, naar verwachting, geen deel meer uit maken van den Raad van Ministers. Een ander zal zijn moeilijke functie moeten overnemen. Aan den anderen kant mag niet uit het oog worden verloren, dat deze strijdlus tige natuur tijdens zijn ministerschap on- noodig grooten weerstand heeft gewekt. Zijn optreden prikkelde tot verzet. Door zijn spellingsexperimenten heeft hij, niet tot het crediet van het Kabinet bijgedra gen. Bovendien was de minister met zijn wetgevenden arbeid op meer dan een punt vastgeloopen. Het Grondslagen-ontwerp, met zekeren ophef aangekondigd, werd nog niet ingediend. Het Kweekschoolont- werp kreeg geen plaats op de agenda der Tweede Kamer. Daarom ware het voor barig te zeggen, dat het Kabinet door dit aftreden wordt verzwakt. De vraag zal zijn wie, indien EL M. de Koningin het gevraagde ontslag inwilligt, de opengevallen plaats zal innemen. Mo gelijk zal deze gebeurtenis tot verschui vingen leiden in de politieke verhoudin gen binnen het Kabinet. Het schijnt ons niet a priori noodig, dat opnieuw een vi'ijiinnig-dem. voor Onderwijls wordt aan gezocht. Daaromtrent is uiteraard thans nog niets bekend. Moge het een figuur zijn, die verstaat wat er op het terrein van het onderwijs ter rechterzijde leeft en door zijn gestie ook daar vertrouwen wekt." 1 Het „Handelsblad" weet nog te melden, dat minister Oud, nadat minister Marchant de vorige week aan het einde der vergadering van den ministerraad had medegedeeld, dat hij tot de Katho lieke Kerk was overgegaan, aan den mi nister-president heeft doen weten onder deze omstandigheden niet langer teza men met minister Marchant deel te kun nen uitmaken van het kabinet. Hierop volgde nog eenige briefwisseling tusschen den heer Marchant en minister Colijln, waarop Zaterdag j.l. de heer Marchant tot zijn ontslagaanvrage besloten heeft. Werkloosheid. Overzicht van den stand der werkloos heid per 30 April j.l., ons verstrekt door de Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Middelburg 1053, Vlissingon 1065, Aag- tekerke 12, Arnemuiden 196, Baarland 23, Biggokerke 19, Borsselen 21, Colijnsplaat 42, Domlburg 62, Driewegen, 18, Ellewouts- dijk 15, Goes 228, 's-Gravenpolder 1, Grijpskerke 13, 's-Heer Abtskerke 4, 's-H. Arendskerke 93, 's-Heerenhoek 60, Hein kenszand 44, Hoedekenskerke 35, lerseke 170, Kapelle 45, Kate 15, Kattendijke 10, Kloetinge 26, Kortgene 17, Koudekerke 85, Krabbendijke 15, Kruiningen 88, Me- liskerke 14, Nieuwland 17, Nisse 7, Oost- kapelle 21, Oudelande 35, Ovezande 49, Rilland-Bath 22, Ritthem 19, Schore 29, Serooskerke 29, St Laurens 17, Souburg 279, Veere 24, Vrouwepolder 38, Waarde 26, Wemeldinge 49, Westkapelle 214, Wissenkerke 81, Wolfaartsdijk 38, Zou- telande 23. Totaal stonden ingeschreven op 30 Apr. 1935 4516 werkzoekenden. Het dorschen met de hand. Gisteren hebben te Goes besprekingen plaats gehad tusschen diverse vertrou wensmannen van landbouwers- en land- arbeidersorganisaties over het dorschen met de hand van graan- en peulvruchten, zooals dit vorigen winter met rijkstoeslag in Zeeuwsch-Vlaanderen plaats had. In beginsel kwam men tot overeenstemming en men heeft besloten den minister te ver zoeken om eenzelfde regeling voor Zuid- Beveland ter bestrijding van de werk loosheid ten plattelande. Diefstal van vee. In den morgen van een dezer dagen kwam, zoo meldt het „Dagbld. van Zeel.", de landbouwer J. te Koewacht tot de ont dekking, dat een zwart bonte xalfvaara uit zijn weide gelegen onder de gemeente Koewacht waarin nog vier stuks vee lie pen, was ontvreemd. Aangezien de weide slechts eenige me ters van de Neder landsch-Belgische grens is verwijderd en het hek dat tot de weide toegang geeft niet met slot en sleutel was gesloten, zoodat het gemakkelijk was te openen, wordt vermoed, dat het dier is gestolen en frauduleus België is binnen gevoerd. Voor den bestolene is dit een schadepost van f 130. Ziekenhuisverpleging op Walcheren. De Vereen. Ziekenhuisverpleging op Walcheren houdt op Zaterdag 1 Juni a.s. haar algemeene vergadering te Middel burg. De aftredende voorzitter, Jhr H. A. van Doorn, stelt zich om gezondheids redenen niet meer herkiesbaar. In deze vacature worden aanbevolen Jhr Mr A. P. C. de Casembroot te Westkapelle en dhr J. L. Dregmans te Koudekerke. De secretaris, de heer L. Onderdijk, meldt in zijn jaarverslag, dat er een zui vere ledenwinst over 1934 is van bijna 1300. Verwacht mag worden, dat in 1935 de 25.000 zal worden volgemaakt. Het Bestuur ziet in de uitkomsten van 1934 geen reden verandering te brengen in de vergoedingen, dank zij de flinke reserve, waarover beschikt wordt en de eenigszins betere uitkomsten over 1934 dan over 1933. Toch blijft voorzichtigheid geboden, mede in verband met het stij gend aantal opnamen in 1935. Het aantal opnamen bedroeg in 1934 614, waarvan 352 uit Middelburg en 262 van het platteland. (In 1933 656 gevallen). Op 1 Jan. 1935 bedroeg het ledental 24086 (1 Jan. 1934 22791). Per 1000 leden bedroeg het aantal op namen in 1934 26 (in 1933 30), het gemid deld bedrag per geval f63.50 (v. j. f63.50), het gemiddeld aantal verpleegdagen 17.67 (v. j. 17.75), de kosten gemiddeld per dag f3.66 (v. j. f3.57), Gemiddeld 53,1 der inwoners van de betrokken gemeenten is lid der vereeniging (Middelburg en omg. 54,5 de overige gemeenten 46,9 De exploitatierekening geeft een ont vang en uitgaaf aan van f53.104.38 (ex ploitatie-saldo f864.79). Het eindbedrag der verlies- en winstrekening is f2481.97, dat der balans f 46.125.43. Het reserve kapitaal is groot f 34.435.18, het voordeelig saldo op den kapitaalsdienst 1934 bedraagt f 1608.28. Afd. Zeeland van de Vereen, van Nederl. Gemeenten. De algemeene vergadering van de afd. Zeeland van de Vereeniging van Nederl. Gemeenten zal op Maandag 3 Juni te Middelburg plaats hebben. Na afhandeling der agenda zal Ir W. Q. Witteveen, stadsarchitect te Rotter dam een lezing houden over „De beteeke- nis der uitbreidingsplannen, streekplan nen, lintbebouwing en schoonheidscom missies". Autobus-concessie. Gedep. Staten hebben besloten aan de N.V. Stoomtram Walcheren vergunning te ver- leenen tot het in werking brengen van een autobusdienst gedurende de zomer maanden, van Westkapelle naar Domburg en omgekeerd (dagelijks, met uitzondering van den Zondag). Be houdens wijziging onder goedkeuring van Ged. Staten wordt langs den Schelpweg gereden. Vlissingen. Maandagavond hield de afd. Vlissingen van de Ver. Rijwielpad Walcheren haar jaarvergadering. De penningmeester deed verslag van het financieel beheer, waaruit bleek, dat in 1934 ruim 2000 leden hun contributie betaald hadden, terwijl hij het zoo be treurde, dat dit i zeker door de tijds omstandigheden in begin 1935 met pl.m. 400 was gedaald, waardoor een be langrijk mindere opbrengst te boeken viel, wat zeer spijtig is, daar het rijwielpad steeds veel onderhoud vergt, zal het zijn doel blijven behouden. Hij hoopt, dat ve len hun besluit nog zullen herzien. De penningmeester van de propaganda- commissie deed mededeeling van zijn ge houden beheer. Hieruit bleek, dat dit jaar f350 was afgedragen voor den aanleg van het z.g. ,,Slobberduinsche voetpad" als rijwielpad waardoor een betere ver harding tusschen Koudekerke en de dui nen was tot stand gebracht. Evenwel sloot het boekjaar met een klein nadee- lig saldo. Bij de inlevering van de lijst der Rev. S.A.P. bleek in kieskring 8 dat niet het verplicht aantal van 25 goede hand- teekeningen aanwezig was. Er is nu nog drie dagen tijd om dit alsnog in orde te brengen. In de Vrijdag te houden ver gadering van het hoofdstembureau zal over de geldigheid van de lijst worden beslist. Goos. Dhr Mr H. O. J. Zaaijer, benoemd tot lid van den Raad dezer gemeente in de vacature G. Adriaansen (V. B.) heeft deze benoeming aangenomen. Wemeldinge. Dé heer P. Lindenbergli wenscht in verband met zijn hoogen leef tijd geen candidatuur voor den Gemeen teraad meer te aanvaarden. Daarom komt zijn naam niet meer voor op de lijst van den Vrijheidsbond. lerseke. Dinsdag vergaderde de raad. Afwezig de heer L. van Es. Onder mededeelingen merkt de voorz. op, dat de beplantingen aan den Ouden Dijk en aan de J. Sinke-laan, niet zijn uit gevoerd, doordat de Sierteeltcentrale de boomen niet op t»id heeft geleverd. Nu zal tot najaar 1935 moeten worden ge wacht. Momenteel zijn hier 8 vergunningen. Besloten werd om dit zoo te laten. De werkloozen hadden een ontspan ningslokaal aangevraagd. Zonder discus sie werd besloten dit voor kennisgeving aan te nemen. De heer Cornelisse vraagt of de Vis- scherij centrale de salarissen der ambte naren der Visscherij centrale te lerseke nog uitbetaalt of dat alles voor rekening van de gemeente komt. De voorz. zegt: dat reeds langen tijd over een en ander met den minister van Economische Zaken wordt gecorrespondeerd. Nu is toezegging ontvangen, dat de minister bereid is voor iedere vergunning 10 cent vergoeding te geven. Dit is lang niet voldoende. Dit seizoen is van de oester- en mosselcultuur f 8000.ontvangen aan uitvoervergun ningen, zoodat de minister zeker uit dat bedrag de gelden zou kunnen beschik baar stellen. Bij de gasbegrooting 1934 zegt de voor zitter, dat de omzetbelasting 1934/1935 over het gas voor rekening van het bedrijf is gebracht. Een en ander zal f340 vragen. Bij de vaststelling radio-verordening merkt de heer Hirdes op, dat met deze verordening opgepast moet worden, daar storing-vrij maken soms onmogelijk is of veel geld zal kosten. De instructie ge meente-vroedvrouw wordt aldus gewij zigd, dat voortaan niet alleen armlastigen maar ook andere behoeftigen gratis kun nen worden geholpen. B. en W. stellen voor aan de werkloozen een steun te verleenen voor schoeisel en kleeding van f 102.90 ten bate van het Crisis-Comité. Alsdan zal voornoemd Co mité f 510 daarvoor beschikbaar kunnen stellen. B. en W. stellen voor (zulks naar aan leiding van een verzoekschrift der Chr. Bouwvakarbeiders) om allen, die in aan merking komen, gezien hun loon van f 15 of hooger, in de 8e klasse te brengen (steunregeling). Over deze quaestie ont spon zich een breedvoerige discussie. De heer Kooman zag gaarne, dat de geheele regeling kon worden herroepen. Z.i. zijn de menschen verkeerd behandeld. Het loonpeil te lerseke is altoos hooger ge weest dan op andere plaatsen. Dat was altijd een verschil van 35 gulden per week. lerseke moet naar een hoogere klasse. Z.i. is de burgemeester een loon bederver geweest, tegen welke uitdruk king de burgemeester en weth. de Koeijer ernstig protesteeren en de feiten tegen spreken. Tenslotte retireerde de heer Koo man dan ook. Ook weth. Mol en de heer Cornelisse meenen den heer Kooman te moeten bestraffen. De heer Ph. Bom raadt aan den Min. van Sociale Zaken de loonlijsten van vo rige jaren eens te laten raadplegen. De heer Hirdes is vol lof over den voor zitter, daar hij een prachtig werkobject heeft gevonden voor de werkloozen, dat ruim een honderd huisgezinnen ten goede komt. Bij de rondvraag klaagt de heer J. Ph. Bom over de ongeregelde toestanden in de Emmastraat; de heer Hirdes vraagt voor arme menschen gratis klokluiden bij begrafenissen; de heer Kooman wil de huur in de Emmastraat verlagen, de straat in den Burenpolder doortrekken en nog meer pannen aankoopen voor de gemeente. De heer Cornelisse vraagt naar de methode van verhuren in de gemeente woningen aan de Emmastraat, waarover de voorzitter hem in geheime zitting ver dere inlichtingen zal geven. Onze correspondent meldt ons, dat het bericht, als zouden drie autobussen van hier Zondag naar de voetbalmatch ta Brussel zijn vertrokken, onjuist is en op verkeerde gegevens berustte. Wedvlucht van Soignies 11 Mei. Afstand 102 K.M. Los 12 uur. N.O. wind. 1, 2, 3, 6, 8, 16 A. Pols Az.; 4, 18 G- de Waal; 5, 13 C. Pikaar; 7 F. Nieuwen- huizen; 9, 14, 19 Joh. Bom; 10 W. Koge- lenberg; 11 Jac. de Wee; 12 C. J. van Es; 15 J. v. d. Plasse; 17 Van Os. Ie duif 1.47.39, laatste 2.16.40 uur. Heinkenszand. Door dhr A Fokker, alhier, is met ingang van 16 Sept. a.s. eervol ontslag gevraagd als bode-concierge en met ingang van 1 Oct. a.s. als ge meenteveldwachter. Kapelle. In een onbewaakt oogenblik viel het 2-jarig zoontje van dhr M. G. ir een emmer met kokend water. Met he vige brandwonden werd de kleine direct naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Ritthem. Maandag vergaderde de Ge meenteraad. Daar de gemeenterekening over het jaar 1933 door Gedep. Staten is vastgesteld werd besloten d® zekerheids stelling van den heer Vader op te heffen. Bij de wij'ziging der begrooting 1934 hebben besprekingen plaats omtrent de post onderhoud toren. Deze post is met een belangrijk bedrag overschreden dou noodzakelijke werkzaamheden, een gevolg van de minder correcte wijze, waarop de verbeteringen, acht jaar geleden werden aangebracht. De begrootingswijziging wordt goedge keurd. In verband met de primitieve inrich ting van een rookplaats, die dhr Lobbezoo aan het slachthuis verbonden had, werd van gemeentewege overeenstemming be reikt tot het stichten van een ijizeren rook plaats, waarbij dhr Lobbezoo de helft van de kosten zal bijdragen. Vervolgens is een verzoek door dhr Lobbezoo ingediend om de motor van de koelinstallatie te mogen verplaatsen. In verband met deze verplaatsing zal een ander privaat moeten worden geconstru eerd. Dhr v. d. Putte merkt op, dat de ge meente nu weer voor uitgaven komt te staan, waar in 't geheel niet op gerekend was. De heer P. J. de Pagter antwoordt dat de verplaatsing absoluut noodzake lijk is. De N.V. Frigidaire Mij. voert de verplaatsing alsnog kosteloos uit, indien ze direct kan plaats hebben De heeren de Visser en J. Cevaal zijn niet tevreden over den bouw van het slachthuis. Tenslotte wordt besloten alsnog de ver bouwing te doen plaats hebben door dhr Poelman voor de door hem begroote som van f 39. De aftredende leden der schattingscom missie Rijksinkomstenbelasting worden herbenoemd. Werkverschaffing. De Chr. Landarbeidersbond alhier heeft een ver zoek tot den raad gericht om tot werkver schaffing over te gaan. Door B. en W. was geadviseerd voorloopig nog geen al- geheele werkverschaffing in te stellen, ge zien de resultaten der verdiende loonen in 1934 en 1935 maar alleen die personen te helpen, die daarvoor direct in aanmer king komen. Gezien de verdiende loonen aan het bunkerstation over de laatste weken is het resultaat wel zeer treurig te noemen, wat ook wel gedeeltelijk verband houdt met de daling van de muntpariteit in België. Toen dan ook het verzoek tot den Raad gericht werd (ongeveer een maand geleden), was de toestand nog niet zóó slecht, maar dit is in de laatste weken in hooge mate veranderd. Daarom moe ten zij, die het meest voor werkverschaf fing in aanmerking komen, geholpen worden. Dhr J. de Pagter deelt mede, dat, zoo dra een regentijd aanbreekt voldoende werk zal zijn vooral op het land. Hier mede kunnen verschillende raadsleden zich echter niet vereenigen. Dhr v. d. Putte vraagt of het niet mo gelijk is, werkloozen bij' particulieren te werk te stellen, en dan met steun van de gemeente. Ook stelt spr. voor het oogsten niet met de machine, maar door werklieden tel doen plaats hebben. Wat het loon bij de werkverschaffing betreft, zegt dhr Tange, dat zijns in ziens een loon van f 2 per dag, vooral in de! zomermaanden (MeiOctober) alles behalve te hoog is te noemen. Dhr P. J. de Pagter zegt dat het ge middelde loon in vele gemeenten per dag f 2 bedraagt, terwijl er nog verscheidene gemeenten zijn die beneden f 2 per dag blijven. Besloten wordt het loon op f 2 per dag te handhaven. Dhr v. d. Putte vraagt hoe lang per dag in werkverschaffing wordt gewerkt. Vol gens hem is deze tijd te kort te noemen in vergelijking met de landarbeiders, die veel langer per dag werken. Spreker stelt daarom voor den arbeidsduur uit te brei den. Het begin der werkzaamheden wordt bepaald op des voormiddags om kwart voor zeven en 't einde des namiddags om kwart over zes. De werkzaamheden aan den Ritthem- schen straatweg zijn thans beëindigd Door verschillende aangelanden is ver zocht het restant of een derde gedeelte der aankoopsom te mogen ontvangen, aangezien de kadastrale opmeting nog steeds op zich laat wachten. Algemeen is men het eens dat de uitbetaling van 't restant wel lang werd uitgesteld, maar men achtte het toch beter daarmede te wachten tot de kadastrale opmeting is geschied, ook in verband met de dijk- en polderlasten. Ook was een schrijven ingekomen van dhr v. Eenennaam te Wittem (L.) in ver band met het eigendomsrecht van het voormalige tolhuis, gelegen aan den Rit- themschen straatweg. Daar, na ingewon nen inlichtingen voldoende gebleken is dat de gemeente eigenaar is van het ge heele perceel grond, gelegen rondom het huis met uitzondering van de achterzijde van de woning, werd besloten bet desbe treffende schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Dhr Cevaal vraagt of het de bedoeling is dat de aarden wegen in werkverschaf fing worden opgeknapt. Na een discussie over een bedrag van f 2.50 voor het le digen van een aschbak volgt sluiting. Biggekerke. Dinsdagmiddag vergader de de gemeenteraad. Bij de ingekomen stukken behoorde o.a. een goedkeuring van Ged. Staten f 30 op de begrooting te plaatsen teneinde de werkloozen een kolentoeslag te geven. Dhr P. Janse merkte hierbij op, dat deze verdeeling minder gunstig heeft plaats gehad, zoodat ook kdlen verstrekt zijn aan gezinnen die het minder noodig hadden. Hij zou willen dat de daarvoor aangestelde com missie haar werk een volgende maal nauwkeuriger deed. Ook dhr Lamport is een geval ter oore gekomen, dat kolen bezorgd waren bij iemand die nog een flinken voorraad had. Dhr Poppe vroeg den heer Janse namen te noemen. Dhr Janse was daartoe echter niet beieid. De voorzitter merkt op, dat door B. en W. het advies is gevraagd van de werklie den-organisaties, doch bij een volgende gelegenheid zal scherper opgelet worden. Een verzoek van de nationale com missie tegen het alcoholisme betreffende vermindering van het aantal vergunnin gen en verloven ingevolge de wet, werd voor kennisgeving aangenomen. Aan de plaatselijke geitenfokvereen. werd een subsidie verleend van f 10. Z.h.st. werd aangenomen een voorstel 'Ctm f 25.20 beschikbaar te stellen voor extra hulp in natura aan werkloozen, dit is 21 pet. van een bedrag waarvan dan het crisiscomité de overige 79 pet. voor zijn rekening neemt. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot opheffing van een gedeelte van het voetpad naar Zoutelande (bij1 de hof stede van dhr G. Schout). Ingekomen was een verzoek van A. Brasser en andere aangelanden tot ophef fing van het voetpad in de richting van den molen. Ondanks bezwaren van de heeren P. Janse, Verhage en Poppe werd z.h.st. een voorstel van B. en W. om het pad op te heffen, aangenomen. Hierop werd overgegaan in geheime zitting. Na heropening der vergadering werden B. en W. gemachtigd nogmaals te trach ten het vroon bij Klein Valkenisse te ver huren. Besloten werd de bestaande steun regeling welke 30 April ten einde was geloopen te doen doorgaan tot 21 Juni. Op een vraag van dhr P. Janse werd geantwoord, dat dit alleen geldt de gel delijke uitkeering. Het plaatsen van ar beiders in het landbouwbedrijf met steun van de gemeente is nu afgeloopen. Besproken werd het invoeren van een hondenbelasting. Een voorstel van dhr J. Lampert dienaangaande werd echter met 5 tegen 2 st. verworpen (voor stemden de heeren Lampert en J. Janse). Als argu menten tegen de belasting werd aange voerd dat men geen nieuwe lasten op de gemeente wilde leggen nu de gemeente kas dit nog niet dringend eischt. Ook werd gewezen op het nut der hon den bij1 de bestrijding der ratten. Na rondvraag volgt sluiting. CANDIDAATSTELLINGEN GEMEENTERAAD. Goes. S. D. A. P.: P. Crucq, J..S. Vis- scher, A. Buijs, A. Labruyère, J. Ooms, P. Rijn Jz., C. Schrijver Wz., A. Harinck Sz. en J. de Rijk. De lijsten der andere partijen (A.-R., C.-H., R.-K. en V.-B.) zijn reeds vermeld. Kloetinge. Door de vrijz.-democratische partij: is als candidaat gesteld dhr J. Oele Azn. 's H. Arendskerke. Anti-Rev.: J. Hom mes, J. v. d-1 Weele, J. Snoodijk, K. Fraanje, J. Dekker Szn, Chr. Zandee, A. J. de Jager, J. van Boven Rjoomsch-Kath.: P. v. d. Dries, E. Rentmeester, J. Vermue, A. G. de Koo ning. Vrijheidsbond: D. W. Lindenbergh, II van Gorsel, N. Otte, M. A. Nijsse, A. J Vermet, J. Noteboom. Staatk. Geref.: M. Moerdijk, W. Moer dijk, A. Witte, P. Riemens. Chr .-Hist.: C. Philipse, H. Goedegebure, J. Vermeule Mzn., K. Janse, G. op 't Hol, J. de Schipper, M. Duijnkerke, J. Dom misse, M. Schipper Mzn., C. de Nooijer, J. Polderdijk. Uitgaande van een groep kiezers: G. de Leeuw. J. Klompe, J. van Oosten, J. M. Westslrate, J. Nagelkerku. 's Gravenpolder. Ingeleverd zijn zes lijsten. Gemeld zijn reeds de A.R. en G.IL- lij'sten. De arbeiderslijst is gewijzigd en luidt thans: W. Gijzel Jr., J. W. Braamse, L. Kesselaar, P. Braam. Door de Staatk. Geref.: A. Bakker, A. Hoogesteger, G. Riemens, J. Everse, Jac. Moelker, J. de Dood. Een vrije groep leverde in: L. Schouten, J. de Schipper, G. H. Blok. Op deze lijst kwamen drie handteekeningen voor. ver moedelijk door één persoon geplaatst. Dit zal onderzocht worden. R.-Kath.: E'. Vermue, J. Vermue, P. S. Verbeek. Op deze lijst kwamen twee na men voor van personen die geen kiezers zijn, zoodat deze nog gelegenheid krijgen die fout te herstellen. Kapelle. Ingeleverd 6 lijsten, één voor de A.R. partij, 2 voor de C.H., 1 vanwege de V.D. en V.B., 1 voor de S.D.A.P. Deze laatste zijn nog nimmer met een lijst uit gekomen. Ook werd een lijst ingediend voor het aftredend raadslid dhr P. Fraanje, waarop ook voorkomt dhr C. Traas Jr. Schore. Rechtsche lijst: A. Bierens (aftr. weth.), H. Glerum (aftr.), J. L. van den Brink (aftr.), M. Mol, M. Meijer. Arbeiderslijst: J. Mieras Nz., G. Slabbe- koorn, Anth. Potter, A. Willemstein. Vrije lijst: W. Rijn J.Pz. Groep vrije kiezers: W. Karelse (aftr. weth.), A. Bruijnzeel (aftr.), G. de Vrieze (aftr.), J. G. van Nieuwenhuijzen (aftr.), P. H. A. Polderman, W. Hemmekam. Heinkenszand. Door de Anti-Rev. kies- vereen. zijn candidaat gesteld voor leden van den gemeenteraad de heeren J. Ste- ketee (aftr.), H. Lammers, G. Lokerse Az., S. v. Vessem, G. van Baaien. Kruiningen. Ingeleverd 7 candidaten- Iijsten( 4 rechtsche en 3 linksche). St.k. Geref.: Jan de Bat (aftr.), B. M. Blok, A. Lokerse, Joost Verschuure, W. Verspuy v. Rietschoten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2