Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen. Financiëele Berichten. Marktberichten. Posterijen en Telegrafie Minister Marchant overgegaan tot de Roomsch-Katholieke Kerk afwijzend te beschikken. DU wordt aan genomen. Bijt de rondvraag vraagt dhr v. Gorzel naar eenige bepalingen in bet contract tusschen de kerkvoogdij der Ned. Horv, Kerk en de gemeente over den toren. Dit zal binnen kort zijn beslag krijgen. Verder vraagt dhr v. Gorsel of nog geen bericht is ingekomen van Gedep. Staten over het al of niet verstrekken van een renteloos voorschot voor verbetering van den weg Dit blijkt neg niet het geval te zijn. Dhr Koole vraagt inlichtingen over het leggen van den kabel voor electriciteit in den Tweeden weg. De voorzitter deelt mede dat deze er zal komen. Dhr Dansen vraagt of het niet mogelijk is dat er door B. en W. pogingen worden aangewend, de werkloozen bij de boeren te plaatsen, terwijl nu reeds zooveel vreemde arbeiders hier werken. Door den voorzitter wordt gezegd, dat door hem po gingen in jdien geest zijn aangewend, waarvan het resultaat nog niet ten volle bekend is. Dhr Dronkers vraag of de werkloozen welke er nu nog zijn ook nog te werk kun nen worden gesteld in de gemeente. Dhr. Kale zegt, dat het erg moeilijk is, want dat er menschen zijn welke het zelf be derven, en liever bij de werkverschaffing blijven dan naar de boeren gaan. De voorz. zegt dat de werkverschaffing eigen lijk te lang heeft geduurd. Dhr Kole vraagt of het niet mogelijk is een proef te nemen met een stuk te verbeteren van den weg naar Bath, daar de menschen toch moeten werken om te eten. Dit blijkt niet te kunnen aangezien hiervoor ver gunning van Gedep. Staten noodig is. Baarland. Zaterdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. De voor zitter deelt mede, dat de begrooting 1935 is goedgekeurd; ook de verkoop grond aan den Stelschen dijk; de gemeente rekening 1933 en de winkelsluitingsver ordening. De steenslag is aangekocht voor f3.13. Het lossen is aanbesteed voor 25 ct. en vervoeren 75 ct. Aangenomen wordt de heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting. Thans wordt be sloten het vergunningsrecht te heffen naar den verkoop van drank, voorheen was dit naar de grootte der lokaliteit. B. en W. stellen voor in te gaan op het aanbod van Nat. Crisis-Comité, dat een bedrag van f220 schenkt aan de werk loozen, klasse B, waarvan de gemeente f 46 betaalt. Dhr Zeevaart kan zich hier mede vereenigen als de uitkeering ge schiedt door een commissie. Dhr Traas vindt het een groote moeilijkheid om uit te maken, wie hiervoor in aanmerking komen. De voorz. zegt: de commissie zal bestaan uit werkgevers, werknemers en den voorzitter. Op een verzoek van de vereeniging tot verbetering van het geitenras om f7.50 subsidie, wordt afwijzend beschikt. Een verzoek van dhr J. J. Hoogvliet om ver goeding reiskosten voor zijn leerplichtig kind, dat de school in Goes bezoekt, wordt toegestaan. Voorstel van B. en W. om den Nieuwen Weg te teeren. De kosten zijn f280 voor een oppervlakte van 800 vierk. M. Dhr Traas kan, gezien den financiëelen toe stand der gemeente, geen vrijheid vinden hier voor te stemmen. Hij wijst tevens op de bestrating in den Noordhoek. Dhr de Vriend beziet de zaak uit een hygië nisch oogpunt en acht het voorstel daar om wenschlijk, daar als het droog is, veel last van stof wordt ondervonden. Dhr Traas zegt, dat dit op het dorp ook voorkomt. Dhr de Rijk zegt voor teer- wegen te zijn, maar wil gezien den goe den toestand waarin deze weg verkeert, niet zoo een groot b^irag geven voor stofbestrijding. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met de stemmen van de wethouders voor. Dhr Koopmans vraagt of er ook verbetering komt bij den gevaarlijken dijk bij dhr Poortvliet. De voorzitter zegt, dat B. en W. hierin geen medewerking ondervinden van den heer Burger. Hierna sluiting. De linksche kiezers stellen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de volgende candidaten: 1. Mevr. H. G. Ste- ktteeHoogvliet; 2. J. Bruggeman; 3. P Dionkers Gz.; 4. P. Schoe; 5 P. Brugge man; 6. A. Burger. Arnemuiden. Door de visschers is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing de vol gende vrije candidatenlijst vastgesteld: 1. J van Belzen Jzn., 2. W. van Belzen Dzn., 3. M. de Ridder J.Pzn., 4. P. Jobse Johz., en 5. J. de Nooyer Gzn. Souburg. Dronken militairen. Zaterdagavond bevonden zich alhier twee militairen in min of meer dronken toe stand, loien zij zich omstreeks half elf naar hun bestemming zouden begeven per rijwiel, werd een hunner door enkele „vrienden" daarop geplaatst. Nauwelijks gezeten kwam hij echter met groote vaart te vallen en bleef met een bloedende wond naast het rechteroog bewusteloos liggen. Nadat hij daar enkele minuten gelegen had werd hij in dezen toestand dcor zijr. „vrienden" vanaf den winkel van de Broederband weggesjouwd naar den ga ragehouder H., die hem met ziju collega en enke'e jongens naar zijn bestemming vervoerde. De Zaterdag gehouden collecte door het comité van actie voor het uitzenden van jeugdige werkloozen naar de daar voor bestemde werkkampen, heeft te Sou burg opgebracht f 124.76 M en te Ritthem f 27.96. (Belangeloos bericht.) Bruinlsse. Zaterdagavond gaf dhr H. Schilperoort uit Rotterdam een demon stratie door het varen in een ton door de haven. Deze niet alledaagsche vertoo ning trok veel bekijks. Temmen. De A.R. Kieevereeniging stelde de volgende candidatenlijst vcor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vast: 1. Jac. den Hamer, 2. P. J. van Strien, 3. J. A. Meertens, 4. G. Tichelman, 5. B. J. v. d. Berg, 6. W. Oostdijk. Voetbal. Chr. Nederl. Voetbalbond. Afd. XIII. Uitslagen 11 Mei: S. D. 0. IUnitas 7—1; D. V. O.Rohda 8—4. 25 Mei: UnitasRohda; S. D. 0. I D. V. O. Goes. Zaterdagmiddag speelden alhier op het Gem. Sportterrein Goes 4 tegen Goes A een vriendschappelijken wedstrijd. In dezen wedstrijd wist Goes 4 een 83 overwinning te behalen. Wemeldinge. Zaterdag speelde Wemel- dinge II haar tweede nederlaagwedstrijd tegen Ierseke II. Ierseke won met 71. 's Heer Abtskerke. Zaterdagmiddag speelde S. D. O. II uit Goes een vriend schappelijke wedstrijd tegen D.O.S. alhier. Ruststand 20, eindstand 21 beide voor D.O.S. Kapelle. Zaterdagmiddag speelde Ka- \pelle I een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hansweert I. Deze wedstrijd werd door Kapelle I met 42 gewonnen. Kortgene. Zaterdagavond speelde D. V. O. II tegen Wolphaartsdijk II. Uitslag 3—2 voor D. V. O. II. Oostkapelle. De tweede wedstrijd voor de eerste ronde van den bekerwedstrijd werd Zaterdagmiddag gespeeld door Oostkapelle I tegen S. M. Z. uit Vlissin- gen. Ruststand 23. Eindstand 53 in het voordeel van Oostkapelle I. Korfbal. Ierseke. Zaterdag speelde de korfbal- vereeniging Volharding tegen Togoi uit Goes. Rust 20. Eind 21. Beide in hel voordeel van Volharding. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Assendelft, H. J. Barnouw te Zierikzee. Te Durgerdam, J. S. Sickesz cand. te Driebergen. Te Oldebroek, W. L. Mulder te Hoevelaken. T'e Bergschenhoek, E. Schimmel te Ameide. Bij de Indische Kerken, W. G. Reddingius te Westzaan. Te Arnemuiden, J. J. Poot, cand. te Bo degraven. Geref. Kerken. Tweetal te Glind (Achterveld), N 't Hart te Maassluis en L. W. Korvinus, hulppred. te Hoorn. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Rotterdam-Zuid, D. Driessen te Amsterdam-Oost. D s J. E. B ij 1 f. Te Voorburg is, 58 jaar oud, overleden Ds J. E. Bijl, emeri tus predikant van de Ned. Herv. Kerk De overledene ving zijn ambtsbediening in de Ned. Herv. Kerk te Renswoude aan. Daarna diende hij de gemeente van Gouda van 1911 af tot 1 Jan. 1933, toen hij zijn eervol emeritaat verkreeg. DsJ. Speekman f. Te Haren (Groningen) is, 57 jaar oud, overleden Ds J. Speekman, em. pred. van de Ned. Herv. Gem. te Schalsum. Voordien stond hij te Hornhuizen, te Peperga, te Onder- dendam en te Aduard. Woensdag 19 Juni zal het curato rium der Theol. School van de Geref. Gemeenten vergaderen in het gebouw Westersingel 64 te Rotterdam, tot onder zoek van hen die zich geroepen achten tot de bediening van Gods Woord in de Geref. Gemeenten. Algemeene boete- en bededag. De Classis 's Gravenhage der Geref. Kerken, daartoe aangewezen door de Gen. Synode, heeft uitgeschreven een algemeene boete- en bededag voor den nood der tijden, welke gehouden zal wor den op Zondag 2 Juni. Geslaagd voor Technisch Ambtenaar bij den Rijiks Waterstaat de heer A. de Graag, geb. van 's H. Abtskerke, thans opzichter bij! den Prov. Waterstaat te Breda, en G. van Doorn, vroeger te Krab- I bendijke, thans opzichter bij den Prov. Waterstaat te Haamstede. Aagtekerke. Te Dordrecht slaagde voor het schriftelijk gedeelte Gemeente-Admi nistratie de heer S. Bosselaar, volontair ter secretarie alhier. Kortgene. De heeren A. Markusse Jzn. en Johs Kramer Izn. (de laatste thans woonachtig te Axel) slaagden te 's Gra venhage voor Technisch Ambtenaar hij den Rijks Waterstaat. Bruinlsse. Aan de Rijks-Universiteit te Utrecht slaagde voor theor. tandheelk. examen 2e gedeelte dhr D. Hage. Vereen. Schoolmuseum te Middelburg. Aan het in de op 22 Mei te Middelburg te houden vergadering van de Vereeni ging „Schoolmuseum" uit te brengen jaar verslag over 1934/1935, ontleenen wij, dat het aantal onderwijzersleden bedraagt 340, dat der andere leden 84, samen 424 tegen 464 in het vorige vereenigingsjaar. Het aantal subsidie verleenende gemeen ten bleef 27, het aantal schoolbesturen en vereenigingen, dat steunt, resp. 26 en 5. Het dalen van het ledental moet toe geschreven worden aan vertrek en be danken uit bezuiniginge- en andere over wegingen. Tegenover afschrijvingen, om welke reden dan ook, staat slechts een geringe aanwinst van nieuwe leden. Ver schillende onderwijzers bedanken, of schoon bezuiniging niet de drijfveer be hoeft te zijn. Zij mogen bedenken, dat het Schoolmuseum alles doet om hel onderwijs in al zijn schakeeringen te die nen, door zijn permanente tentoonstel ling van leermiddelen en het houden van tentoonstellingen, voordrachten en cur sussen, tot nut van het geheele onder wijzerscorps. Dank wordt gebracht aan het gemeente bestuur van Middelburg voor de daad werkelijke hulp, door nu vier lokalen in de school aan de Langedelft beschikbaar te stellen, toen de ruimte in de school aan de Nieuwe Haven te klein werd. In het eerste halfjaar van 1934 kwam er, in verband met de op komst zijnde nieuwe spelling, niet veel uit. Na de in voering der spellingwijziging kwam een stroom van nieuwe drukken ter vervan ging van de uitgaven in de oude spel ling. Nog steeds gaat deze vernieuwing voort. Het aantal bezoekers over het afgeloo- pon jaar was ongeveer hetzelfde als in het voorafgaande jaar. Bijzondere vergaderingen of tentoon stellingen werden dit jaar niet gehouden. Wel organiseerde het Schoolmuseum een tiental voordrachten over „De gees telijke en economische ontwikkeling van Ned.-Oost-Indië" uitgaande vanwege het Kon. Koloniaal Instituut te Amsterdam. Er waren 92 deelnemers, die allen vol aandacht de voordrachten hebben ge volgd. Een studietocht naar bedoeld In stituut te Amsterdam door ongeveer 30 deelnemers, slaagde uitstekend. De rekening over 1934/1935 geeft een batig slot aan van f 54. Totaal is er nu een saldo van f 400. „Vrederust". Op 10 en 11 Mei werd alhier het examen gehouden voor het verpleegpersoneel ter verkrijging van het Rijksdiploma B. Als Regeeringsgedelegeerden waren bij deze examens tegenwoordig de heeren Dr P. J. Piebenga te Franeker, Dr J. H. M. Koenen te 's-Hertogenbosch en Dr G. Kraus te Santpoort. Aan het examen namen deel 4 broeders en 12 zusters. Hiervan slaagden de broe ders: M. J. de Graaf en I. G. Schoonen en de zusters: A. L. van Driel, M. Over- beeke, G. Vermeulen, C. J. Poppe, P. L. Roks, J. P. Vlasblom, M. P. Braam, H. S. v. d. Klooster en N. P. Suurmond Ernstig motorongeluk te Renswoude. Zaterdagmiddag had te Renswoude een ernstig motoronge luk plaats. Een motorrijder met een ruo-rijder reed in volle vaart in een bocht tegen een boom. Beiden werden zeer zwaar gewond, de berij der zoodanig, dat men voor zij'n leven vreest. -Autobus tegen een boom gereden. Zaterdagmiddag heeft op den weg van Zwolle naar Kampen een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Door het bre ken van een voorveer is een autobus die den dienst Kampen op Zwolle onderhoudt tegen een boom gereden. Van de passa giers werden er vier gewond, waarvan drie ernstig. Den chauffeur treft geen schuld. Vliegtuig in zee gestort. Een Britsch driemotorig vliegtuig, dat van Le Bourget naar Londen was vertrok ken, is tusschen Dover en Folkestone in zee gevallen. De beide opvarenden, de piloot en de marconist, zijn gered. Pas sagiers waren niet aan boord, wel post. Prikkeldraad om Udde- lermeer en Hunenschans. Het Kroondomein heeft zich genoodzaakt gezien het Uddelermeer en de bekende Hunenschans, door middel van een afras tering af te sluiten. Le vernieling door het publiek en het achterlaten van afval nam zoodanige vormen aan, dat de omgeving van het meer en de schans zelf ernstig werden bedorven. Om het gansche terrein is langs den grindweg een hoog prikkeldraad ge plaatst. Toegang krijgt men slechts tegen een kleine vergoeding, of een bezoek aan het nabij gelegen theehuis. S mokkelen aan de grens. De smokkelhandel aan de Belgisch-Hol- landsche grens bloeit nog steeds. Suiker en margarine zijn nog altijd de hoofdar tikelen. Er wordt in België betaald on geveer 14 oent voor margarine en 12 cent voor suiker per kilo. In den laatsten tijd is ook varkens- vleesch, dat in België eveneens spotgoed koop is, een dankbaar smokkelobject. Een ander nieuw artikel is de Belgische roomboter, die daar niet meer dan 90 ct. per kilo kost. In de laatste weken werden weer tal van partijen smokkelwaar aangehouden. In de meeste gevallen weten de smok kelaars, die elk paadje in de grensstreek kennen, te ontkomen. Autobotsingen. Bij Heuke- lom op den Rijksweg VenloNijmegen heeft een botsing plaats gehad tusschen een personenauto en een vrachtauto. In heide wagens hadden marktkooplieden plaats genomen. Door de botsing geraakten zoowel de personen- als de vrachtauto van het weg dek; zij kwamen terecht op het vier meter lager gelegen bouwland. Vijf van de in zittenden liepen min of meer ernstige ver wondingen op. Op den rijksstraatweg tusschen Halfweg en Amsterdam heeft een ernstige autobotsing plaats gehad, waarbij twee dames werden gewond. Een vrachtauto wilde een personenauto voorbij rijden en gaf aan een achter hem rijdende personenauto daartoe een tee- ken. Desondanks trachtte de bestuurder van de laatste auto, waarin de heer P. A, J. van der P. uit Utrecht, diens dochter en haar vriendin gezeten waren, de vrachtauto nog voorbij te rijden. Bij het passeeren raakte de wagen op den berm van den weg, daarna schoot hij wederom dwars over den weg en de eerste tram baan heen en juist tegen een tramtrein, waarvan de wagen eerst van voren en toen van achteren een klap kreeg. De auto sloeg eenige malen over den kop en duwde daarbij de vrachtauto aan den kant van den weg. Nadat de inzittenden van de auto uit hun benarde positie waren be vrijd, bleek, dat zij er, gezien de hevigheid van de aanrijding, wonder boven wonder goed waren afgekomen. De dochter van den heer v. d. P. bleek haar rechter- sleutelbeen te hebben gebroken, terwijl haar vriendin een gebroken linkerboven arm bekomen had. Tevens hadden beide dames nog verschillende snijwonden op- geloopen. Rumoer in Den Haag. Zater dagnacht werd op het Tesselscheplein in Den Haag naar een passeerende auto met steenen gegooid. Ook een motor der po litie, welke naar aanleiding van deze ordeverstoring uitrukte, werd met stee nen bekogeld, waarna door een aantal agenten van politie een uit circa 1000 man bestaande menigte, weike blijkbaar zich daar verzameld had, in afwachting van de komst van lectuurverspreidende leden van de N. S. B., werd verspreid. De politie moest daarbij van den gummistok gebruik maken, terwijl enkele schoten in de lucht werden gelost. DEN HAAG. Minister Marchant deelt mede, dat hij is overgegaan tot de Roomsch-Katholieke Kerk en dat hij is getreden uit den Vrijz.-Dem. Bond. Hij heeft aan H. M. de Koningin ontslag uit zijn ambt van Minister verzocht. Veerverbinding Flakkeer— N.-Brabant. MIDDELHARNIS. Hedenmiddag om 12.30 heeft aan de Galateesche haven te Ooltgensplaat de officiëele opening plaats gehad van de veerverbinding Ooltgens plaatDinteloord door Z.Exc. Mr Dr van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Met de nieuwe veerboot te Dintelsas afgehaald, arriveerde hij met vele genoo- digden van Noord-Brabant en het vaste land van Zuid-Holland om 12 uur in de haven, alwaar hij werd opgewacht door het bestuur der stichting veerverbinding Flakkee—Noord-Brabant. Nadat de heer Donkersloot, burgemeester van Ooltgens plaat en voorzitter der vereeniging, de genoodigden had verwelkomd, ging de Commissaris der Koningin over tot 't ope nen van het veer door het dwars over de brug der ponton gespannen oranjelint door te knippen. Hierna werd met ongeveer 200 genoo digden een proefvaart gemaakt. AMSTERDAM. Aan den heer Mr J. W. Beyen, directeur der Rotterdamsche Bank- vereeniging, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, in verband met zijn benoeming tot plv. president van de Bank van Internationale betalingen te Bazel. Een schot in de kerk. DEN HAAG. In de R.-K. kerk alhier aan het Kamperfoelieplein, werd gister tijdens de mis omstreeks 12 uur groote consternatie gewekt, door het lossen van een schot uit een revolver. Achter in de kerk stond een man, die het wapen op zich zelf had gericht en afgeschoten had. Hij werd ernstig in het hoofd ge troffen en zakte ineen. Het bleek een 64-jarige man te zijn, die aan zwaarmoe digheid leed. ASSEN. Onder groote belangstelling uit het geheele land heeft hedenmiddag de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer Harm Smeenge, Een schat van bloemen dekte de baar. Woonhuis afgebrand. VLIJMEN. Gisteravond is te Vlijmen de woning van den heer K. tot den grond afgebrand. De chauffeur van een juist passeerende vrachtauto ontdekte den brand en waarschuwde de bewoners, die reeds te bed lagen, en in allerijl in nacht gewaad moesten vluchten. Een kindje van 4 maanden is met moeite gered, daar de wieg reeds had vlam gevat. Bok tegen een spoorbrug gebotst. DEVENTER. Hedenmorgen is de drij vende bok van een Rotterdamsche trans portfirma, die een nieuwe spoorbrug van Vlissingen naar Zwolle had vervoerd, op de terugreis te Deventer tegen de spoor brug gebotst, doordat men geen rekening had gehouden met den waterstand. Met een hevige slag botste de bok tegen de brug. Het Noorder voetpad werd ver nield. Zware ijzeren balken werden ver bogen en knapten af. De hoofdliggers van de brug werden ontzet. Van den bok brak een deel van den kop af. Het spoorweg verkeer en het rij verkeer ondervonden geen vertraging, het voetgangersverkeer werd over het Zuider-pad gelegd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Vlootmanesuvres. HONOLOELOE. In den Stillen Oceaan worden vlootmanoeuvres gehouden, die met een sluier van geheimzinnigheid zijn omgeven. Gister is deze sluier voor kor ten tijd opgelicht toen 32 groote schepen in de vlootbasis van Pearl Habor binnen liepen. Bij deze gelegenheid kreeg men ook het eerste bericht aangaande den stand van de vlucht der 48 marinevlieg tuigen, die Donderdagavond van Pearl Ilahor waren gestart. Deze eskadervlucht is met succes volbracht. De vlootbewegin- gen worden overigens nog steeds zeer geheim gehouden. Alle garnizoenen aan do kust van den Stillen Oceaan zijn op alles voorbereid, daar ieder oogenblik een v.ootmanoeuvre kan plaats hebben. HONKONG. In de haven van Honkong is een petroleumlichter in de lucht ge vlogen, met het gevolg, dat 10 van de 11 opvarenden werden gedood. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdanischo Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden 180 178'/* 287/e 28 3A 244 242-7* 94 yt 95 287» 28 1013A 102 K 165 1671/* 124 123 98"/ie 985S% 967s 96-3/8 20 20 y, H. V. A. Ned. Handel Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. Amsterd. Rubber Kon Olie Deli Mij. Scheepvaart Unie 4 pet. Nederland 1934 4 pet. Ned.-Indië 1934 U.S. Steel Anaconda Copper 9Vs 9). Beth. Steel 16Vi. 16 X Shell Union 5 K 53/e Intern. Nickel Mij. 17 Yt 173/s De locale markt viel na de vaste koer sen op de ochtendbeurs tegen. Behalve aandeelen Kon. Olie die nog steeds goed gevraagd blijven waren de meeste soorten lager dan Zaterdag. De Amerikanen ech ter ontmoetten belangstelling, die geleide lijk toeneemt. Prolongatie was wat lager op 2% pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Mei, 2.30 u. Londen 7.207.21. Berlijn 59.4059.45. Parijs 9.719.7572. Brussel 24.9325.03. New-York 1.47—1.48 Rotterdam, 13 Mei 1935. Veemarkt. Aanvoer 596 vette run deren; 345 vette kalveren; 254 schapen en lammeren; 593 varkens; 3 nuchtere kalveren. I Prijzen per K.G.: vette koeien tot 52, j tot 46, 30—36; ossen tot 48, tot 44, 3540; vette kalveren tot 65, tot 55, 35—40; var kens (lev. gew.) 35, 34, 33; schapen 37, 33, 30;, lammeren 39, 34, 30; schapen per stuk f 16, 12, 8; lammeren per stuk f 13, 10, 7. Aanvoer vette koeien en ossen, als vo rige week, handel slecht, prijzen als vo rige week, een prima koe tot 55 cent, prima os tot 50 cent. Vette kalveren aanvoer iets korter, han del zeer slecht, prijzen lager. Een prima kalf tot 75 cent. Schapen en lammeren aanvoer korter, handel flauw, prijzen on veranderd. Varkens aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen iets lager. Een prima beest 1 cent boven noteering. Enkele par tijen schapen voor export verkocht. Vlas. 4000 K.G. wit f 0.50— i 0.55; 1500 K.G. Holl. geel f 0.53—f 0.58; 2100 K.G. Groningen f 0.55f 0.65. De. vraag blijft voldoende om al het geproduceerde vlas op te nemen. De prij zen blijven onveranderd. Alles verkocht. Aardappelen: Eigenheimers f 1.60 f2.50, Bravo f2.60f2.90, Drielingen bonte en blauwe f 1.45f 2.20, Zeeuwsche bonte f 2.50—f 3.20, Zeeuwsche blauwe f3.25— f 3.75,, Red Star f2.40—f2.80, alles per H.L. Winter Malta's 910, Malta Spring 14 —15 ct. Graanmarkt. Gerst Chevalier f5 f 5.25, Kleine groene erwten f 8—f 10.80, Schokkers f 10f 12.80, Bruine boonen f 11.50f 13, Zaaiboonen er boven betaald, alles per 100 K.G. Schokkers op basis aan te wijzen los plaats te leveren. Le plata mais f 89 per last. GOES, 13 Mei 1935. Aardbeien f 165 f180, idem II en III f50f103, beiden per 100 K.G. Postelein 710, Spinazie 2 4, Schorseneeren 2, Aardappels (Bevelan ders) 22.20 gulden, alles per 100 K.G. Wortelen f 9, Radijs f 0.70— f 1.20, Ramme nas f 4f 4.50, Rabarber f 3f 4, Sjalot ten f 1.30f 1.40, Tulpen f 4f 5, Irissen f 5f 12, alles per 100 bos. Bloemkool f 9 f 15, idem II en III f 4f 8, Kropsla f 1.40 f 5, alles per 100 stuks. Cactussen f 11 ct. per 100 pot. Stoofsla f 0.25f 0.37 per krat. Rijkspostspaarbank. Op gave betreffende het kantoor te Goes. In den loop der maand April 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f39.706.30; en terugbetaald f 70.704.30. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f30.998.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3