JONGENS VAN JAN DE WIT Uit de Provincie Johanna Coninghame. F LEIDEN weeft, maar wascht ook dekens met hun grootheid de besta verklaring van het waarachtige preslige, dat ze in de wereld hebben. Nederland is ook een land, dat op het gebied van organisatievermo0en \an nie mand afhankelijk is. De Nederlanders zijn de beste kolonisators. Het is een volk van kooplieden, zeevaarders en land bouwers. Pas laat hebben de Nederlanders zich can de industrie gewijd. De aard van hun I rjdueten wijst op het belangrijke aan- ejl, dat de persoonlijke talenten van de le.ders in deze industrie hebben gehad. Zij geven er de voorkeur aan in stilte te werken, zonder ongezonde reclame en zij verjazen de wereld door hun gedurfde initiatieven, die te voren rijp zijn over wogen en met succes worden bekroond, zooals men dit in de luchtvaarverbindin gen met Indië heeft kunnen constateeren. Het blad constateert vervolgens, dat Nederland over puike staatslieden be schikt en het wijst in dit verband op den tegenwoordigen minister-president dr H. Colijn. De „Metropols" vertelt tenslotte, dat zij voorstander is van een Nederlandsch- Belgische economische entente, daar bei de landen er groot belang bij hebben op onderlinge samenwerking aan tb sturen. AANVANG ZOMERTIJD. W'J hertwiöwren onze lezers er asn, dat de £omerti)^ a.r. 'Voersdag 15 Mei in werking treedt, zaodat man zijn klok Dinsdagaesnd één uur vooruit meet zet ten. Ingezonden Mededeeling. Uw Kind moet pittig zijn, stevig, struisch, sterk, gezond. Doet alt honderd duizenden andere moeders doengeet hun LIGA. Aan LIGA weet ga wat ga hebt. EEN ZEGEN VOOR UW KIND *jfiji ijl r> w-aé; Vergadering van Ghr. Besturenbonden. Zaterdag werd te Goes een goed bezochte vergadering gehouden van vertegenwoor digers van Chr. Besturenbonden en Ghr. sociale studieclubs in Zeeland. Alle Zee .wsche Chr. Besturenbonden hadden af^e\ aardigden gezonden. 1 e voorzitter, de heer L. Vermeu- 1 e n, bestuurslid van het Chr. Nat. Vak verbond te Utrecht, opende en leidde de vergadering. Hij wees er op, dat nu voor de eerste maal wordt vergaderd met de Chr. Besturenbonden n a de wintercam- pagne. Voorheen kwam men alléén vóór den winter bijeen. De heer J. Schipper, secretaris van het G. N. V. te Utrecht, hield vervolgens een inleiding over den arbeid in de stu dieclubs. Het is nog wel niet zoover geko men, dat overal waar een Ghr. Besturen bond bestaat, ook een studieclub werkt, maar toch mogen we dankbaar zijn voor wat hier is bereikt De opkomst der cur sisten is o er het algemeen vrij1 bevre- FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 15) *0 „Natuurlijk, en ik zou zoo denken, dat je thuis je eigen Zondagsschooltje hebt, met je twee kleine zusjes." „Neen; dat beschouwt tante Helen als haar terrein. Ik had het liever anders gehad; maar Gerirude en ik doen niets voor ze dan ze liefhebben en beder ven." „Het zijn zulke heerlijke snoezen", zei Co.,rude met vuur; „maar Cecil heeft gelijk, we hebben eigenlijk niets met ze te maken." „Maar dat lijkt me haast niel mogelijk, lieve". „En toch is het zoo. Tante Helen bemoeit zich uitsluitend met de kleintjes, zo gaat met ze uit, ze verzorgt ze en gaat Zondags met ze naar de kerk." „We gaan Zondags altijd met z'n al len", onderbrak Cecil. „Ja, dat is wel waar; maar tante be slist, of Daisy al of niet zal meegaan en wat Sybil aan moet trekken." digend en de leidraden worden vrijwel overal gebruikt. Ruim 95 studieclubs hebben naar wensch gefunctionneerd. Er is dus inderdaad iets belangrijks gepres teerd. Le leden moeten echter meer doen dan een inleiding aanhooren. Ze moeten zich voor de vergaderingen goed voorbe reiden. Als het goed is, moet er groei in dit werk zitten. Dehandeld zijn algemeen principieele, practische en meer economische onder werpen. le bedoeling van de studieclubs is een kern van geschoolde leden te kwee ken, van wie later leiding kan uitgaan. Daarom moeten vooral de meelevende jonge leden present zijn. Op deze in'eiding volgde een uitvoe rige bespreking, die grcotendeels over vragen van practischen aard betreffende het werk der studieclubs ging. Ee heer Schipper zeide toe te zullen trachten alle leidraden voor de volgende campagne vóór 1 Jan. 1936 toe te zenden. Tweede spreker was de heer Vermeulen over: „Het crisiswerk van ons Verbond". In zijn inleiding deelde Spr. mede, dat er eerst eenige vrees bestond of de gelden voor de kampen voor onze jeugdige werk- loozen wel zouden binnen komen. Maar deze vrees is wel zeer beschaamd. God heeft de harten bewerkt en er blijkt voor dit werk groote offervaardigheid te be staan. Nu het geld er komt, moeten we ook alle krachten geven aan dit werk. Spr. behandelde vervolgens de werkloo- zenzorg en de steunverleening. De werk lozenkassen keerden in 1934 f 21,3 mil- lioen uit, waarvan f 13,2 millioen was ge subsidieerd door rijk en gemeenten, zoo dat f 8.1 millioen door de arbeiders zelf was bijeengebracht, een bedrag, dat, ook tegenover nat.-socialistische critici, ge noemd mag worden. Bij de werkverschaffing waren in het begin van dit jaar 58.000 arbeiders ge plaatst. Op 15 Maart j.l. waren er 903 gemeenten, die een werkverschaffing had den. Op 31 Dec. 1934 hadden 650 ge meenten een steunverleening, waarin het Rijk subsidieerde. 159.222 werkloozen waren daarin opgenomen. Alleen aan steun en werkverschaffing is in 1934 door Rijk en gemeenten f 111 millioen uitgegeven. H/et G.N.V. is in de diverse commissies vertegenwoordigd en doet al wat mogelijk is voor de arbeiders. Spr. geeft een op somming van wat de contact-commissie bij de regeering in het belang der arbei ders heeft bereikt. Ocik buiten deze com missie om is herhaaldelijk met de betrok ken Ministers geconfereerd en gecorres pondeerd. Verder bespreekt Spr. nog kort het werkfonds, de verlaging der woninghu- ren en de bouw van goedkoope arbeiders woningen. Ten slotte maakt Spr. nog met waar deering melding van wat in den kring der Chr. vakbeweging door het particu lier initiatief is gedaan om den nood der werkloozen eenigszins te verzachten. In 50 Besturenbonden bestaat een commissie voor extra-hulp. Ook op deze inleiding volgde een ge animeerde bespreking, waarbij1 tal van aange'egenheiden uit de practijk ter spra ke kwamen. Het Bestuur van het C.N.V. zal verschillende punten nader onder bet oog zien. De jeugdige werkloozen. Te heer Schipper beantwoordde ver schillende vragen de jeugdige werkloozen betreffende. liet Gomité „Jong Holland snakt naar werk" - aldus de heer Schipper heeft na rijp beraad besloten niet over te gaan tot één groot centraal kamp voor jeug dige werkloozen op de Veluwe. De jon gens zouden dan vele weken aaneen uit de gezinssfeer worden gehaald en ook waren er moeilijkheden met het oog op den Zondag. Daarom werd besloten het kampwerk gedeeltelijk te decentraliseeren. Behalve het kamp te Ede, dat Maandag (vandaag) door Minister Slotemaker de Bruine wordt geopend, zal in Oostvoorne eind Juni een tweede kamp worden ge organiseerd, terwijl ook plannen bestaan voor het Gooi, Twente, Achterhoek en Drente. Het geld voor dit werk is er, dus nu moet het ook met volle kracht worden aangepakt. De moeilijkheid vooral voor een pro vincie als Zeeland, die zoo excentrisch is gelegen en groote bezwaren met het oog op de reisgelegenheden oplevert is „Zit de zaak zoo in elkaar" ant woordde mevrouw Stuart; „maar Ger trude, we hebben zooals jij het uit drukt, met iedereen te maken, die in onze omgeving is. Geen woord, geen daad is zonder invloed op degenen, die om ons zijn; want niemand leeft alleen voor en om zichzelf". In de blauwe oogen van het meisje stond belangstelling te lezen. En dien verderen middag hadden de anderen zich dikwijls af te vragen, waar de vroolijke Gertrude zoo diepzinnig over nadacht. „Onbewust, maar daarom niet minder zeker hebben we allen invloed op onze omgeving; en dat is wel een gedachte, waarvan we ons rekenschap dienen te geven." „Inderdaad", zeide Cecil zacht; maar zoo met broers en zusters onder elkaar zonder moeder, die leiding geeft is het niet gemakkelijk, met elkaar over weg te kunnen. We jagen allen onze eigen belangetjes na; en daarom vinden we 't tijdversp Hing, iets erover te zeggen daar toch niemand luistert." „Kom, laat ons nu wat muziek hebben. Arthur heeft een goede piano. Wie speelt? Juffrouw Coninghame, kunt u iets ten geboore brengen?" „Ik?" zeide Johanna „ik kan niets." Het werd op zulk een troosteloozen toon het vinden van geschikte werkobjecten voor de jeugdige werkloozen. Er mag n.l. geen werk worden onttrokken aan de vrije markt en aan de werkverschaf fing v>cor oudere werkloozen. Spr. wekt op tot het zoeken naar objecten, hetzij in Zeeland of West-Brabant. Mocht dat goeu resultaat opleveren, dan kan worden overwogen de Zeeuwsche jongens naar een centraal kamp te zen den, al zal dan een oplossing mceten wor den gezocht voor de reiskosten. Besloten wordt het Prov. Comité van de Centrale voor Werkloozenzorg te ver zoeken spcedig hierover te vergaderen. Ten slotte kwamen enkele vraagpunten aan de orde, o.a. betrekking hebbende op werkverschaffing, het verbinden van voorwaarden aan den landbouwsteun met het oog op de belangen der arbeiders en de cumulatie. Wat betreft den landbouwsteun werd betreurd, dat de regeering vier jaar ge leden verzuimd heeft daaraan bepaalde voorwaarden te verbinden met het oog op te werk te hcuden of te stellen arbei ders en het loon. Het schijnt veel moeite te kosten deze fout te herstellen. De heer Schipper sloot de vergadering met dankgebed. Werkloosheidsverzekering. Bij Kon. besluit is J. K. Melse, te Mid delburg', benoemd tot vakkundig ambte naar bij den Rijksdienst der Werkloos heidsverzekering en Arbeidsbemiddeling. De tweede Nederlandsche Scheldevlucht. Roeds kort na haar oprichting, in Aug. 1933, vatte het bestuur van de Zeeuw sche Vereen, voor Luchtvaart het voorne men op, jaarlijks een bijzondere sport- vlucht naar Zeeland te organiseeren en wel een navigatiewedstrijd. Een tierutal daadwerkelijke bevorde raars van de Zeeuwsche Luchtvaart, met aan het hoofd de Commissaris der Ko ningin in die provincie, stichtte toen, als wisselprijs, de „Zilveren Scheldemeeuw", een groote vogel van gedreven zilver op marmeren voetstuk. De eerste Nederlandsche Scheldevlucht vond in den zomer van 1934 plaats. Bü de tweede Nederlandsche Schelde vlucht, die 27 Juli van dit jaar gehouden zal worden, zal de vliegroute niet meer tevoren bekend gemaakt worden, doch eerst op den dag van de vlucht zelf den deelnemers uitgereikt worden. Alle deelnemers aan de Scheldevlucht ontvingen verleden jaar 'n bronzen lucht vaartpenning van de Kon. Begeer; dit ja.r zal hun echter voor het eerst worden uitgereikt de eigen bronzen penning van de Zeeuwsche Vereeniging voor Lucht vaart. De Nederlandsche en Belgische deelne mers waren verleden jaar opgetogen over de zeldzaam fraaie vlucht langs Zeelands wateren en over haar eilanden; voor dit jaar wordt voor dit Zeeuwsche lucht sportevenement een nog grootere deel name van Nederlandsche en buitenland- sche sportvliegers verwacht. De buiten landers vliegen echter, evenals verleden jaar, hors concours mede. Samenvoeging der Zeeuwsche Kamers van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal bij verwezenlijking van het bezuinigingsont- werp bet lot moeten deelen van andere Kamers in den lande en samengevoegd worden met Middelburg. De tram op Schouwen-Duiveland. De minister van waterstaat heeft een deputatie ontvangen, bestaande uit bewo ners van de eilanden Schouwen, Duive- land en Flakkee, ten einde den toestand te bespreken waarin de Rotterdamsche Tramweg Mij. is komen te verkeeren. De deputatie bestond uit de heeren I. de Broekert, uit Zierikzee, en burgemees ter S. Hage uit Bruinisse, voor het actie comité tot behoud van de tram op Schou wen-Duiveland; de heeren van As en Sie- ling, uit Middelharnis, en den directeur van de Veilings vereeniging aan den Per- soonsdam te Rotterdam. Met nadruk werd er op gewezen, dat voor de communicatie met Rotterdam de tram het vervoermiddel bij uitnemend heid is. Aangetoond is dat door andere vervoermiddelen de taak van de tram niet kan worden overgenomen en het behoud van de tram van groot belang voor de eilanden is. gezegd, dat de vriendelijke gastvrouw er van ontroeide. Ze had reeds waargenomen, dat Jo hanna z ch in haar verlegenheid verre van op haar gemak voelde en had haar daarom tot nu toe maar liever met rusf gelaten." „Maar je kunt toch prachtig borduren", zeide mevrouw Stuart, wijzend op een fijn handwerkje', dat Johanna, haar vroe gere en vastlngestampte gewoonten ge trouw, had medegenomen, ,,'t Is waarlijk bijzonder fraai", ging mevrouw Stuart voort, terwijl ze haar het werkje uit de handen aannam. „Ik vraag me af, of je me den een of anderen dag dien steek niet zou kunnen leeren, want ik stuur al tijd een kist met goed naar mijn vroe gere woonplaats met wat nieuwe bezig heid voor mijn schoolkinderen daar, en de oudere meisjes zouden het heerlijk vinden. Haar zwarte vingertjes zijn mis schien wel haast even kundig, als de jouwe schijnen te zijn. Ik heb nog een aardige kiek van enkele van mjjn zwart jes, ik zal hem even halen." Mevrouw Stuart kwam daarop met een fotografie-album van den Zendingspost met zijn scholen, waar ze geweest was; daarbij was er ook een van het stille graf, waarin haar echtgenoot zijn laat ste rustplaats had gevonden. Ik toon Verdronken. Zaterdagmorgen j.l. werd in 't Kanaal van Terneuzen naar Gent onder de gemeente Sas van Gen* drijvende gevonden het lijk van een man dat bleek reeds eenige dagen in het wa ter te hebben gelegen. Het werd later door familileden herkend als te zijn dat van een zekere H., wonende te Assenede (België). Aan den telegrafist le kl. M. Ever aars van het post-, telegraaf- en telefoon kantoor te Vlissingen is op zijn verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleend. Locomotiefpoetser be kneld. Vrijdagavond geraakte op het rangeerterrein van het station te Vlis singen een loccmotiefpoetser, wonende te O. en W. Souburg, bekneld bij zijn werkzaamheden. Ernstig gewond is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij nog denzelfden avond is overleden. Middelburg. Te beginnen met Dinsdag zal het carillon van den Langejan de vol gende melodiën doen hcoren: heel uur „Mein glaübiges Herze" van Joh. Seb. Bach; kwart voor: „Dansje" van W. van Mozart; half uur „Lied ohne Worle" (Volksliedje) van Mendelsohn en kwart over: „Nederlandsch Volksliedje". Ter eere van een bezoek van ver schillende brandmeesters en enkele bur gemeesters van gemeenten op het eiland Tholen, heeft de brandweer alhier met veel materiaal Zaterdagmiddag een oefe ning gehouden op de Loskade. Alhier is eenigen tijd geleden ge tracht een „oeocmomisch-financieele par tij" op te richten. Mr dr H. Schmidt De- gener, die de pogingen aanwendde tot op richting, zal thans als nr 2 voorkomen op een afzonderlijke lijst voor den gemeente raad op welke lijst nr 1 zal zijn mr A. H. Kuipers, die vier jaren geleden nr 2 was op de lijst der bezuinigingspartij. Toen is op die lijst gekozen de heer A. Jeronimus, die zich thans bij de liberale staatspartij heeft aangesloten. Bij de politie is een klacht ingeko men over een bewoner van Klein Vlaan deren, die eenige jongens met een ge opend mes achterop ging. Overtreding Octrooiwet? In samenwerking met een inspecteur uit Eindhoven heeft de politie alhier een paar radiotoestellen in beslag genomen, die van Amerikaanschen oorsprong zijn en die in strijd met de Octrooiwet zouden zijn verkocht. Gevonden voorwerpen. Zilv. broche, A. Joziasse, 't Zand C 35; Mantelband, de Buck, Lombardstr. C 57; kinderlaars, Heburé, Wilhelminastr. W 34; Belastingmerk, Pluimers, Wagenplein P 16; Kistje boter, Ambachtsschool, leerling Heijtman; Dameshandschoen, Jo Faasse, Volderijstraat M 120; Dameshandschoen, Tr. den Hollander, Segeersweg V 118; Jon gensjas, Hercules, Vliss. straat K 48; Col lier, C. de Schipper, Seissingel K 194; Autostep, I. de Munck, Lombardstraat C 67; Belastingmerk, Irmgard, Molenberg K 86; Jongensbretels, De Baare, Tramsingel E 13; Belastingmerk, Botte, Grijpskerke A 55; Jongensriem, A. van Luijk, Goesche Korenmarkt P 56; Belastingmerk, P. A. Wondergem, B. v. P.; Ceintuur, Tazelaar, Wal B 191; Passer, J. de Rijke, Veersche singel S 80; Belastingmerk, M. Helbers, Beenh. singel L 77; Brief met getuig schrift, B. v. P.; Alpenmuts, Daalhuizen, Buteuxstr. 77, Souburg; Zakje met inh., C. Goverse, Noordsingel S 193; 2 Dames handschoenen, P. Meijer 23, O.- en W.- Souburg; R.-K. Kerkboekje, C. J. Vogel, Segeerssingel V 96; Dameshandschoen, Venteville, Veerschesingel S 37; Broche, J. Verstraate, Spanj. straat F 34; Bagage drager, C. Jongepier, Oostkerkplein N 95; Mondharmonica, C. Jobse, L. Geere K 255; Kinderport., B. v. P.; Ceintuur, M. Sinke, N. Vliss. weg C 133; Jongensjas, W. de Bree, Kinderzorg; Sleuteltje, B. v. P.; Huissleutel, B. v. P. Vlissingen. De Scheldebekerwedstrijid zal dit jaar plaats hebben op Zaterdag 6 Juli. Zaterdag is bij het zweefvliegen van af het vliegveld Vlissingen een ongeluk gebeurd, dat goed is afgeloopen. Bij een vlucht is een zweefvliegtuig van onge veer 5 M. neergevallen en vrij ernstig beschadigd, doch de inzittende leerling bleef ongedeerd. van het gehcele gesprek was zoo geheel nieuw voor de meisjes:, voor de Pren- dergastjes haast evenzoo als voor Jo hanna dat het niet te verwonderen was, dat de meisjes later vol geestdriftige be wondering waren voor de vriendelijke weduwe. De piano werd opengeslagen, en me vrouw Stuart zette zich aan het klavier en speelde met de juistheid van een geroutineerde musicienne. En het was Johanna, of eerst nu de dageraad begon te gloren, toen ze met haar klare stem het lied uit de Elias daarbij zong: „Als gij met heel uw hart Mij waarlijk zoekt, zoo zult gij zeker vinden. Zoo zegt de Heer". En zooals de vriendelijkheid, die de dokter haar een enkele maal betoonde en Oswalds ridderlijke verdediging, haar eenzaam hart beroerd hadden, zoo deed het thans dit lied, dat sprak van de veilige rustplaats, die wij allen bereiken kunnen., als wij er slechts naarstig naar streven. Groote tranen welden op in haar donkere oogen en rolden een voor een langs haar wangen. Mevrouw Stuart zag het, doch liet het niet merken. Slechts klonk haar stem vol warme sympathie, toen ze opmerkte: „rk ben big. dat je van muziek houdt, en vooral van mijn lievelingslied, myn Goes. De reclaaseeringsinstellingen in Ne derland zijn tot samenwerking gekomen, teneinde met gemeenschappeijke mede werking over het geheele land den Natio- nalen Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal worden gehouden op Zaterdag 18 Mei a.s. In deze gemeente heeft zich daartoe ook een comité ge vormd, dat de collecte verder zal voor bereiden. Geruimen tijd geleden is men echter reeds gekomen tot het samenstel len van een plaatselijk comité van aanbe veling, waarin de volgende personen zit ting hebben: Mr R. M. Dusseldorp, Burgemeester; E. G. van Dissel, Pastoor L. Dolle, Mr J. W. Goedbloed, Ds J. J. Homburg, A. Ver- maire, A. L. van Melle, Joh. 1 ilaar, Mr. J. II. M. Stieger, Ds W. H. v. d. Yegt, Ds M. v. d. Vis, I. Wessel, J. C. Visscher. Hieruit blijkt wel, dat alle gezindten bij deze actie betrokken zijn, zoodat wij deze collecte gaarne bij de ingezetenen aanbevelen. liet comité van uitvoering bestaat uit: Ds P. J. Steinz, voorzitter. G. llofstra— v. Os, secretaresse; J. de Kok, penning meester; Mevr. C. Gillissenv. Riet, Mej. H. 'lh. Roskes, Mej. J. Kloosterman, J. Verhage, H. Schuitmaker. Kloetinge. Een groep vrijzinnige kie zers zal voor de a.s. Raadsverkiezing de volgende lijst indienen: 1. W. N. van Liere aftr.; 2. J. Q. G. Lenshoek, 3. G. Trimpe Burger; 4. M. v. d. Linde, 5. M. J. Note- boorn. (M. Ct.) lerseke. Als het beste bewijs, dat de tij den zeer slecht zijn kan dienen dat van lerseke Zondagmorgen alleen drie groote bussen met voetballiefhebbers naar Brus sel vertrokken om den wedstrijd Holland —België bij te wonen. Kan dat geen nieuw belastingcbject worden? 's Heer Abtskerke. Een gToep kiezers stelde als candidaat voor den Raad: 1. Jac. Braam, aftr.; 2. M. van Weele, aftr.); 3. P. de Jonge, aftr.; 4. J. Korstanje; 5. F. Minnaard, 6. E. de Jager. Rilland-Bath. Zaterdag vergaderde de raad. De voorzitter sprak eerst een woord ter nagedachtenis aan dhr G. Weststrate, die al eenigen tijd de vergaderingen we gens ziekte niet kon bijwonen en thans is overleden. Medegedeeld wordt dat de werkver schaffing op 4 Mei is geëindigd. Dat de demping van de sloot aan den Hoofdweg is tot stand gekomen. Door Gedep. Staten is ingewilligd het verzoek van den Raad om vrijstelling van het vak Lichamelijke oefeningen voor de 0. L. school voor het jaar 1935. Besloten werd het aantal vergunningen en verloven A niet te verlagen, daar het maximum van beide niet is overschreden. Wegens vertrek uit de gemeente vraagt Ds J. Heiebrij1 ontslag als lid der commis sie van toezicht op het lager onderwijs. In zijn plaats wordt benoemd de heer J. Bolier. Door het bestuur der Chr. school aan de Zandbaan werden gelden aangevraagd voor het aanschaffen van nieuwe gordij nen, volgens art. 72 L.O.-wet. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Met alg. st. aangenomen. Van de werkloozen te werk gesteld bij de werkverschaffing was een verzoek in gekomen om wegens loonderving op Goe de Vrijdag en 2e Paaschdag het loon door te betalen. B. en W. stellen voor hierop Ingezonden Mededeeling. echtgenoot hield er zooveel van. Laten we nu, als jelui er lu3t in hebben ten minste, de liederen zingen voor morgen. Kom, allen tezamen." Zoo vloog de avond om; en om negen uur kwam Oswald, die, nadat hij het smakelijke soupeetje alle eer had be^ wezen, de me sjes naar huis begeleidde. Hij zag er opgewekter en gelukkiger uit dan anders, en Johanna kreeg een prettig gevoel van veiligheid over zich, toen hij verscheen. Op weg naar huis snelde een. gestalte hen voorbij. Het was Char lie. In zijn haast had hij zijn zusters niet opgemerkt, en toen Gertrude hem riep, bleef hij stil staan en voegde zich bij het gezelschap. „Waarom was je vanavond ook niet op de pastorie, Charlie? zeide Cecil. Jongen, wat ruik je weer naar tabak, je hebt zeker weer sterk zitten rooken." „Nu, en wat voor kwaad zou daarin steken, ais ik vragen mag?" ,„Je weet. dat vader het niet hebben wil; en je had bij ons behooren te zijnj, vanavond, inplaats van langs de straat te slypen." ■jDat heb ik niet gedaan, je bent heelemaal mis." (Wordt vervolgd.) (sinds 1770) Inlichtingen bij Uw leverancier, die voor verzending zorgt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2