\p :h DE ZEEDW TWEEDE BLAD Johanna Coninghame. Uit de Provincie - ie. iSCH NUIS jop: inkelhuis, op: 3en nieuwe JG. adres voor jnenbrocd of (DER.Tel.r03 3nstbode, istbode imulltn lekker* een eek* nven'n ie oven, BUSCH en vlug breden. PPERS-_ uit er (rt, rt d eer en Echt leven." zonder z wart llleerd. ld van Souburg. rHOF, Middelb. D. RUISSEN, |5, Oost-Souburg. Legh. Hennen, ct. per stuk. 200 |ud, van op den lippen, bij JOB Borsselen. Iands motor- he koop, |et electr. verl. prijzen. Adres: Tel. 19. j>an heeft U een ledig en billijk. JLLISSE, Korte |urg. rEVRAAGD, pftijd boven 25 mende werken bven onder No. |w", Goes. jT, Westwal 5 werken en [melden Maan- 8 uur. |v. h. tegenw., igd tweede [innende koken Zich pers. of lelden bij de ih. „Bethesda" i voor dag of IvAAN, Seissin- /RAAGD, SlRT, „Wel- VAN VRIJDAG 10 MEI 1935, Nr 186. EEN REDE VAN MINISTER OUD. De moellUkheden van dezen tijd. Aanpassingpolitiek en constructieve politiek. Gisternamiddag heeft Minister Oud, aan een koffietafel van bestuur en leden van de af deeling Amsterdam der Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel een rede over de moeilijkheden van dezen tijd gehouden. Wij bevinden ons, aldus ongeveer spr., in een tijd, die men gewoon is crisistijd te noemen, en waarin zich de moeilijk heden van allen kant opstapelen. Crisis-tijd wil zeggen: tijdperk van over gang en wel van geweldigen overgang. Er heeft een verschuiving plaats, nationaal en internationaal, en daarbij is de groote vraag: boe vinden wij de juiste aanpas sing, en hoe, wanneer en in welken vorm zal die plaats hebben? Daarmee is met een dan al uitgesproken 't fameuze woord, dat zooveel critiek uitlokt: Aanpassingl Wat beteekent de aanpas singspolitiek? Men voegt ons ver wijtend toe: gü, met uw aanpassingspoli tiek (en dan denkt men vooral aan het Bezuinigingsontwerp), gij vermindert de welvaart; uw doel is afbreken, de koop kracht verminderen, terwijl de regeering juist een andere taak beeft; zij moet de welvaart vermeerderen, en daartoe is een constructieve politiek noodig. En ziedaar de tegenstelling, welke men tegenwoordig pleegt te maken: eenerzijds aanpassings politiek, anderzijds constructieve politiek. Nadrukkelijk wees de minister er op, dat deze tegenstelling volkomen fout is, en niet bestaat. Deaanpassingspolitiek is op zichzelf construc tieve politiek, zoo zeide bij. Er is een aanpassing in tweeërlei op zicht. Ten eerste de aanpassing van onze verteringen aan 't verminderd welvaarts peil, en ten tweede de aanpassing van de economische structuur van het land aan de gewijzigde omstandigheden, opdat daardoor het welvaartspeil weder kan worden verhoogd. Beide dingen staan in onafscheidelijk verband met elkander. Terugkomend op het verwijt, dat de aanpassingspolitiek het welvaartspeil ver mindert, gaf spr. toe, dat die aanpassing pijnlijk is. Maar dat komt, omdat de ver mindering van het welvaartspeil op zich zelf pijnlijk is. Vooral in een land als het onze, dat aan de spits ging, waar de wel vaart op een hooger niveau stond als el ders. De vermindering van de welvaart is echter een feit, dat wij moeten aanvaar den, en daarbij moet dan worden vastge steld, dat die vermindering niet veroor zaakt is door de regeering of door dege nen die werkzaam zijn op bet gebied van het economische leven, maar het gevolg is van de geweldige verschuivingen, waarop hierboven reeds gedoeld werd, en die hun terugslag oefenen op het handelsverkeer enz. Deze aanpassing is onverbiddelijk noodzakelijk, en wel over de geheele lijn van het maatschappelijk leven! Het parti culier bedrijf zoo min als het overheids bedrijf ontkomen hieraan. Nu verwijt men aan de regeering, dat zij een politiek van afbraak en van ver minderde koopkracht voert terwijl zij juist op vermeerdering van werk moet aanstu ren. Ook hier weer een groot misverstand. Bij het nagaan van de gevolgen van der gelijke maatregelen moet men naar het volk in zijn geheel zien. Natuurlijk: als men salarissen en uitkeering vermindert, dan tast men de koopkracht van bepaalde menschen aan, Evengoed als de koop kracht verminderd is van degenen, die vroeger 4.5 of 5 pet. op hun obligatiën Nederlandsche staatsschuld kregen en nu 4 pet. ontvangen. Maar dit is verminde ring van de individueele koopkracht, niet die van het geheele volk. Het is meer een vraagstuk van een juister verdeeling van de koopkracht over het volk, dan vau de koopkracht in haar geheel. Én juist door FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 13) Lotti en May Cuthbert overlaadden Jo hanna met attenties en de een leende haar een penhouder voor het dictee, waarin ze hopeloos verward raakte, nog voor de heer Le Bras zijn tweeden zin beëindigd had. Lottie, die naast haar zat, trachtte haar met allerlei geheimzinnige teekens op weg te helpen, met het gevolg dat Johanna meer en meer van streek raakte. Toen was het haar beurt 'om te lezen. Doch het Fransch van Johanna en dat van den heer Le Bras schenen wel twee verschillende talen en stellig had eerstgenoemde niet dien tongval, waarvan men wel eens zegt, dat ze herinnert aan het kabbelen der rivieren, die het land doorstroomen. Bij elke mislukte klemtoon of lettergreep voelde ze zich dieper weg zinken, ze wist, dat Gertrude haar achter haar hand uitlachte en haar leermeester haalde ongeduldig de schouders op bij elk woord, dat hij verbeteren moest. Daarna kwam het Duitsch aan de beurt, dat voor een gewijzigde verdeeling van de koop kracht wordon aan het bedrijfsleven mo gelijkheden geopend, waardoor men tot vermeerdering van de koopkracht in haar geheel kan komen. Wat aangaat de aanpassing van de economische structuur van het land aan de gewijzigde omstandigheden merkte spr op, dat men in dit opzicht aan de regee ring te groote passiviteit verwijt, in tegen stelling met de volgens sommigen al te groote activiteit op eerstgenoemd terrein. Is dit verwijt nu wel billijk? zoo vroeg hij. Geeft men er zich wel voldoende re kenschap van, dat de macht van de over heid op het gebied van het ingewikkelde economische leven altijd tot op zekere hoogte beperkt is, en dat aan de overheid de macht ontbreekt om sterk ingrijpende dingen te doen? Men kan tot de regeering zeggen: gij moet er voor zorgen, dat een groot deel van de werkloozen aan den arbeid komt. De regeering is zich van het belang daarvan volkomen bewust, maar anderzijds weet gij, dat zij niet, door bet lukraak aan bet werk stellen van men schen het economische leven van Neder land zou dienen. 'Dat neemt niet weg, dat het verrichten van arbeid moreel van groote beteekenis is, en beter dan het ontvangen van steun zonder meer, ook al is alle arbeid niet direct productief. Vandaar dat de minis ter van Sociale Zaken alles doet om, waar mogelijk, de menschen werk te verschaf fen. Maar dit is niet wat men verstaat on der constructieve politiek, het zich aan passen aan nieuwe mogelijkheden. Velen zeggen: zorg toch voor nieuwe industrieën Maar men moet zich hiervan wel goed rekenschap geven, dat we er, met het op draaien van de binnenlandsche bedrijvig heid zonder meer, niet komen. De werke lijke koopkrachtvermeerdering krijgt men eerst, als we haar niet beperken binnen de grenzen van ons land, maar omzeilen in iets dat we krijgen uit het buitenland. Als we dat niet bereiken, dan beteokent het ook niet meer dan het opteren van de reserves. Wat baat liet, of wij eeD brug bouwen voor eetngo millioenon, en die brug draagt niet bij tot vergemakkelijking van bet verkeer? Eerst als handel en nij verheid er door bevorderd worden werpt het in de brug gestoken kapitaal rente af. En zoo is het ook met den bouw van schepen. Wij kunnen wel werk verschaf fen aan de verschillende Nederlandsche scheepswerven, maar de economische weerkracht van ons volk wordt eerst ver meerderd, als er vracht voor het te 'bouwen schip is. Anders zouden we ook in dit geval alleen maar de reserves op gebruiken. In ons land moeten we in dit opzicht des te voorzichtiger zijn, omdat we zijn aangewezen op den invoer van grondstof fen uit het buitenland. Men verwijt ook aan de regeering, dat er van de 60 millioen van het Werkfonds nog maar 20 millioen is aangewezen en dat er hiermee nog zoo weinig daadwerkelijk gebeurd is. Maar imen ziet over bet 'hoofd, dat voor alles noodzakelijke voorbereiding noodig is; en dat uit het feit, dat niet dadelijk tiendui zenden werkloozen aan den arbeid wor den gezet, niet blijkt, dat de regeering weinig voortvarendheid getoond beeft. Met name wordt de meerdere industri alisatie van ons land aanbevolen. Spr. verzekert, dat er geen enkel ernstig plan is, of de Regeering wijdt er haar volle aandacht aan. Het is echter niet de schuld der regeering, dat er minder mogelijkhe den zijn dan wenschelijk is. Wij gaan nu naar de gewijzigde econo mische betrekkingen. Het tijdperk van de individueele economie heeft afgedaan, zoo hoort men; thans is de tijd gekomen waar in het economische leven veel meer geor dend zal zijn. Van dwingend optreden van de over heid tegenover het economische leven ver wacht spreker niets. Herstel zal uit de vrije maatschap pij moe ten komen. Maar we zien, dat in diezelfde vrije maatschappij de gedachte van meer organisatie is opgerezen naast de individueele economie. Evenzoo is er op het terrein van het sociale leven een neiging in dezelfde richting. Zoo ontwik kelt zich die corporatieve gedachte als vanzelf in de maatschappij, als tegenstel ling van te ver gedreven individualisme. En hiervoor moet de overheid een open de volgende les behandeld moest worden. Eh Johanna moest het alfabet opzeggen, en trachtte de uitspraak machtig te wor den van enkele woorden, die hij haar voor zegde. Dadelijk na de les vloog Ger trude de trap op om Charlie op te zoe ken, terwijl Johanna en de Cuthbers met Cecil achterbleven. Lottie Cuthbert had er slag van, iemand voor zich in te nemen, als ze dat wilde. En daar had ze het ditmaal op gezet; of schoon het nauwelijks te zeggen is, waar om. Misschien dat het dwaze denkbeeld door haar hoofdje spookte, dat Johanna een trapje hooger stond op de sociale lad der en dat ze eens meesteres van Ash- ton Court zou zijn, en dat het daarom de moeite waard was, haar te vriend te hou den. Johanna echter, die nooit een vriendin van haar eigen leeftijd bezeten had, dacht et in het geheel niet aan, wat Lotties toe schietelijkheid te beduiden kon hebben. Ze was dankbaar, dat het meisje zoo ver trouwelijk haar arm door de hare stak en haar vroeg, of ze samen niet eens gauw een wandeling zouden maken. Zou den ze maar niet dadelijk gaan? „We zouden in de pastorie thee gaan drinken," onderbrak Cecil; „maar na tuurlijk, als Johanna er lust In heeft er is nag tijd genoeg. Mevrouw Stuart oog hebben en houden. Spr. vrees in dit verband op het wets ontwerp tot verbindend verklaring van ondernemers-overeenkomsten, dat nu bij de Eerste Kanier in behandeling is. Hij eindigde met een opwekking om de handen ineen te slaan, de eenheid te betrachten en met energie de moeilijkhe den het hoofd te bieden. De belasting op het Bebouwd in da Breede Watering bewesten lerseke. Gedep, Staten hebben aan het bestuur van het waterschap de Breede Watering bewesten Yerseke bet volgende schrijven gezonden: „Wij onthouden onze goedkeuring aan het besluit van de vergadering van inge landen van Uw waterschap van 21 Dec. 1934 tot het heffen van 3 pet. van de be lastbare opbrengst volgens de grondbe lasting van de gebouwde eigendommen, in Uw waterschap gelegen, omdat vele ge bauwde eigendommen a.a. in de gemeente Goes, inzonderheid die der aldaar geves tigde bouwvereenigingen,, daardoor bij zonder zwaar zouden worden getroffen, terwijl de finanoieele positie van Uw wa terschap een dergelijke heffing niet on vermijdelijk noodzakelijk maakt. Wij herinneren U voor zooveel noodig aan het bepaalde in art. 21 der Water staatswet 1900." Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau ds H. C. Hogerzeil, te 's Gravenhage, voorzitter van de Chr. Ver. voor Gezondheids- en Vacantiekolonies in Nederland, vroeger predikant te Vlissin- gen. Vlissingen. Gistermorgen is de 17-ja- rige wielrijder De N. op den hoek van de Prinsenstr. en Gravenstr. in botsing ge komen met een auto, bestuurd door den heer Q., waarbij de wielrijder zwaar ge wond werd. Het slachtoffer is in ernsti- gen toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Hij zal een been moeten missen. (Tel.) Baarland. De politie heeft hier een eigenaardige zaak in onderzoek. Een vrouw zou op haar belastingbiljet haar naam hebben uitgeradeerd en daarvoor in de plaats dien van den man, wiens huis houden ze verzorgt, hebben gezet. Het biljet deponeerde ze in de kamer van dien man. De politie stelt een onderzoek in en heeft het schrijfmateriaal waarmede vermoedelijk de verandering is aange bracht, in beslag genomen. Schors. De heer G. J. de Visser te ler seke is geplaatst als volontair ter secre tarie alhier. Hij is thans werkzaam te Heinkenszand. Wemeldlngs. De Christelijk-Hiatorische Kiesvereeniging heeft voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen de volgende candidaten gesteld: 1. D. Bruinooge (aftr.) 2. Joh. Ruissen; 8. Jac. Vleugel Czn; 4. Chr. Kole; 5. C. Burger Jzn. Wolphaartsdljk. In de vergadering van Chr.-Hist. Kiesvereeniging zijn als can didaten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing gesteld: 1. I. A. N.' van Oeveren (aftr.); 2. A. van der Vliet; 3. J. van Wel (atr.); 4. N. Valkier (aftr.); 5. J. Hanne- wijk; 6. J. van der Schraaf; 7. A. van Leeuwen. De Staatkundig Geref. kiesvereeni ging stelde als candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: 1. L. Overbeeke (aftr.); 2. A. Snoep; 3. G. Murre; 4. M. Verschuure. De Emmabloemcollecte heeft alhier opgebracht f58.25. (Belangeloos bericht.) lerseke. Naar wij vernemen zal de heer J. Ossewaarde (oud-raadslid), die voor een candidatuur der V.-D. partij bedankte, toch als candidaat voor den gemeente raad uitkomen. Zijn lijst is door vrij zinnige kiezers volteekend. Kruiningen. Door een groep kiezers is een candidatenlijst ingediend voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing met de volgen de namen: 1. Job Sinke, aftr., 2. F. V de Groof, aftr., 3. L. J. Kostense, 4. A. J. Lindenbergh, 5. H. G. Baarens. Rilland-Bath. D'e verkoop van het Emmabloempje ten bate van het Groene Kruis, heeft alhier f 35.60 opgebracht. (Be langeloos bericht.) verwacht ons niet vóór zessen." Johanna besloot te gaan en zoo ging ze op weg met de twee r eisjes, die slechts zwakjes er op aandrongf1 dat Cecil mede zou gaan. „Neen, dank je", zeide deze koeltjes; „ik moet vanmiddag met tante nog een theevisite maken." „Het is zoo jammer", merkte Lottie op, toen ze gedrieën het huis verlieten, „dat Cecil nu al overal heen gaat. Voor school meisjes is het niets gedaan, om dan al gepresenteerd te worden. En voor ze acht tien is, wordt er toch geen ernst mede gemaakt. Vind Je Gertrude niet een vree- selijke wildzang. Ze is hier bekend als de bonte hond." „Ik ben pas een dag bij de Prender- gasten", antwoordde Johanne onverschil lig; „maar op Gertrude ben ik toch niet erg gesteld." „Dat zal wel niemand verwonderen", zeide May, „ze is een plaag voor haar omgeving. Mama zegt altijd, dat ze voor al de schatten der aarde niet graag een dochter zou gehad hebben als zij." Op dat oogenblik klonken er voetstap pen achter het drietal, die snel nader- kwamen het waren Gertrude en Char lie, die den meisjes voorbij draafden. „We zijn op weg naar het oefenen van da voetballers, ga je meel" riep Gertrude. Kap«!!«. De afdeeliny van de 8.B.A.P. stelde als cand. voor de a.s. gemeente raadsverkiezing de heeren A. de Neef, Jan Walrave, M. Veerhoek, L. Schipper Cz. en J. van Zweden. 0,- en W.-Souburff. Loop der bevolking. Ingekomen: J. IJzelenburg, Weststraat 22, van Den Helder; J. P. J. Westerveld, Nieuwe Vlissingsche weg 51, van Mid delburg; L. E, Brouwer, Tuinstraat 10, van Rotterdam; D, Schroevers, geb. van de Vijver, Nieuwstr. 65, van Middelburg; J, de Jong, Nieuwe Vlissingsche weg 383, van IJsselmonde; A. A. B. Wijsman, Ka naalstraat 91, van 's-Gravenhage; A. Geertsma, Nieuwe Vlissingsche weg 827, van Westwoud; G. L. Kroese, Middelburg- sche straat 44, van Amsterdam; L. L. Moerman, Aldegondestraat 7, van Vlis singen; J. E. Scheele, Van Teylingenstraat 15, van Biervliet; P. Padmos, Nieuwe Vlis singsche weg 327, van Eindhoven; P. Da- vidse, Nieuwe Vlissingsche weg 105, van Wissekerke; J. P. J. Geelhoed, Nieuwe Vlissingsche weg 51, van Middelburg; H. J. M. van Raalte, Kanaalstraat, 91, van Vlissingen; C. A. Koppo, De Deckerestraat 14, van Rotterdam; L. de Looff, Abeeische weg (O.), van Vreeswijk; G. W. Kroon, Nieuwe Vlissingsche weg 351, van Vlis singen; I. Nicklas, Van Teylingenstraat 18, van Rödersheim (D.); C. M. Polder man, Spoorstraat 12, van Middelburg. Vertrokken: P. Nieuwdorp, Ceresstraat 10, naar Haarlem; L. Vis, Nieuwe Vlis singsche weg 363, naar Mechelen (B.); M. de Ru, Paspoortstraat 2, naar Vrees wijk; K. Melis, Vlissingsche straat 5, naar Vlissingen; C. de Jonge, Vrijburgstraat 17, naar Den Helder; J. van der Kooij, Dijk- straat 58, naar Vlissingen; W. van Mer- kom, Nieuwstraat 65, naar Amsterdam; J. J. Weijdert, geb. de Jonge, Vrijburg- straat 17, naar Den Helder; J. A. Hoog land, geb. Zoete, Middelburgsche straat 44, naar Vlissingen; J. S. Adriaanse, Spoorstraat 16, naar Koudekerke; J. van Boven, geb. van Gemert, Nieuwstraat 24, naar Rotterdam; M. B. Dommisse, Nieuwe Vlissingsche weg 365, naar Loosdrecht; J. A. Wolf, Vlissingsche straat 146, naar Den Helder; J. I. van de Vijver, Vrijburg straat 5, naar Breskens; N. E. Langedijk, Vlissingsche straat 154, naar Rotterdam; A. Sinke, Groote Abeele 10, naar Seroos- kerke; M. Meliefste, Middelburgsche straat 108, naar Koudekerke; W. de Rijcke, Nieuwstraat 11, naar Ned.-Indië. Tijdens de zanguitvoering op het Oranjeplein alhier, is Woensdagavond een damesrijwiel ontvreemd, dat met vele andere tegen den muur van het oude kerkhof was geplaatst. Toen gisteravond een uitvoering zou gegeven worden van de vak- en handels- groepen in verband met de Winkelweek, zakte daarbij de voor dit doel ingerichte tent in elkaar. Een meisje bekwam daar bij eenige lichte kwetsuren, terwijl het overigens wondergoed afliep. Met een zeer korte vertraging werd de uitvoering daar na gegeven in de muziektent op het Oranjeplein. De derde Winkelweek ven N e m i d s o. Ondanks het minder aange name weer geniet de winkelweek toch groote belangstelling. lederen avond heeft zijn attractie. Zoo hebben bijv. de beide Souburgsche Zan^vereenigingen iedereen concert gegeven, terwijl het Souburgsche en Ritthemsche muziekgezelschap hun gewaardeerde medewerking hebben ver leend. Ook de turners lieten zich niet on betuigd. Wat Nemidso in feite aan het publiek te zeggen heeft, werd gedemonstreerdt in het optreden van alle vak- en handels- groepen, op een daarvoor ingerichte tent.. Om beurten traden daar naar voren Han delaren, Manufacturiers, Slagers, Timmer man, Fietsenmakers, Bakkers, Horloge maker, Groentenhandelaars, Schilders, Schoenmakers, Electriciens, Radiohandel, Modiste, Drukkerij, Expeditie, Caféhou ders, Fotograaf en als iets extra's werd een voorstelling gegeven van Aardewerk (blauw porcelein) en Bloemisten. Hier uit blijkt, dat op Souburg ook alles te verkrijgen is. Kortgene. De zwemclub „Dé Zandkreek" vergaderde Donderdagavond onder voor zitterschap van dhr A. Soeters. Medege deeld werd dat men f 10 zal moeten be talen voor huur van het schor, waarop de „Neen, dat kan niet", antwoordde Lot tie. „Mama vindt het niet prettig als we alleen naar het sportterrein gaan." „Nu, je bent toch niet alleen. Charlie en ik kunnen toch op je passen." „Wat is dat, voetballen?" vroeg Jo hanna. „O heerlijke onnoozelheid!" riep Ger trude. „Voetbal is voetbal, en daarmee uit; een lederen bal, die men vooruit en over al heen schopt; maar ga met ons mee, dan kun je zelf zien." „Neen, dank je, het lokt me niets aan, om mee te gaan." Hetgeen Gertrude het ondoordachte wederwoord ontlokte: „O, we kunnen je best missen, hoor" waarna ze met haar broer een zijstraat insloeg, die naar het sportterrein voerde. Johanna bleef met haar nieuwe vrien dinnen achter, die voortgingen het doop ceel te lichten van de inwoners van Minsterholme wie aardig was, en niet aardig, en „die niet zoo was als wel moest", enz,; en Johanna's brein, zoo vat baar voor indrukken in dat tijdperk, waarin alles nieuw voor haar was, nam alle mededeelingen gretig in zich op. Toen de Cuthberts haar ten laasto bij haar huis alleen moesten laten, voelde ze zich erg vermoeid en ging met loome schreden naar de schoolkamer terug- Br K*SUN!35 VAN Stijfheid en spierpijn nu verdwenen. „Jarenlang hob ik geleden. Vaak heb ik gekermd van pijn in mijn spieren en ik was soms zoo stijf, dat ik mij niet bukken kon. Ook had ik veel last van constipatie. Slapen kon ik meermalen niet van pijn en eetlust o! opgeruimdheid be stonden voor mij niet. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruachen Salts gebruikt en heb nergens meer laat van. Omdat ik nu vol komen ervan overtuigd ben, dat lirusehen Salts het eenige goede middel is, geef ik U uit dankbaarheid het recht dit schrij ven te publkeerea, Omdat ik weet wat lij den is, raad ik eoa ieder dringend aan ook Kruachen Salts te gaan gebruiken." Mej, D. d. H. te O. Stijfheid en rheuxnatische aandoenin gen ontstaan door onvoldoend werkende afvoerorgar.en. Dit verklaart waarom do rheumatieklijdor zoo dikwijls, bewust of onbewust, last hoeft van cppsüpatia. Kru- schen Salts apoo-j {óver, nieren en inge- W?n.dc2 aan tot krachtiger werking; de afvalstoffen en overtollig urinezuur wor den uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen. De „dagelijksche ao- sia" zal U voortaan blijven behoeden voor constipatie, rheumatiek en U frisch en „fit" houden. Stralande gezondheid voor één cent per dag. Kruachen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothokors en drogisten 0.90 on 1.ÖQ per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel ais op de buitenver pakking, do naam Howntreo Handels Maatschappij voorkomt. (Adv.) kleedgelegenheden geplaatst zullen wor den. Het huishoudelijk reglement werd goedgekeurd. De contributie werd voor dit seizoen vastgesteld op 50 ct. voor alle leden; ga zinskaarten (met uitzondering van ge- gezinsleden boven de 18 jaar) kosten f 1; maandkaarten f 0.75; weekkaarten f 0.30, terwijl één badkaart 10 ct. zal kosten. Abonnementsgelden worden op f 0.50 per lid per seizoen vastgesteld en z.ijn persoonlijk; het abonnementsgeld voor niet-leden bedraagt f,2. Het bestuur is van plan 10 kleedhokjes ta plaatsen; 5 hokjes zijn reeds overge nomen van de firma Gebrj Schippers, welke deze hokjes reeds eerder aan den zeedijk plaatste. Verder is men van plan een trap te laten maken, een springplank, en een kuil om de voeten in na te spoelen. Ook zullen er wedstrijden georganiseerd worden, zoowel voor ouderen als jonge ren. Er zal in overweging genomen wor den of er op bepaalde uren van den dag toezicht op kinderen kan zijn. Voor de financiering van de kleedhok- jea wonden er rentelooze aandeden van 15 uitgegeven. St. Maartensdijk. Bij de op 14 Mei a.s. te houden verkiezing voor leden van den gemeenteraad zullen de volgende lijsten worden ingediend: S.D.A.P.: 1. A. P. Bout (aftr.); 2. A. J. Ingezonden Mededeeling. was niemand; ze ontdeed zich van hoed en mantel, zocht een makkelijken stoel en viel in slaap. Intusschen waren juffrouw Prendergast en Cecil naar huis gegaan en tante Helen hoorde met verbazing, dat Johanna met de Cuthberts was gaan wandelen. Daar had men haar toch in behooren te raad plegen; ze was er zeker van, dat haar broer er niet over gesticht zou zijn en bovendien vond ze het nogal ongepast van die twee meisjes, daar de eerste de beste gelegenheid reeds mee voor den dag te komen. Ze begreep niet, hoe Cecil het had kunnen toestaan. Daarna vernam ze, dat. Gertrude met Charlie naar de voet balmatch was, hetgeen haar heelemaal niet aanstond. Gertrude kwam tegen vijf uur thuis, doch ze was niet zoo luidruchtig en op gewekt als anders en scheen rusteloos en verstrooid; ze hoorde nauwelijks het standje, dat tante aan haar adres uit deelde en ze wierp haar hoed en mantel achteloos op de sopha, een nieuwe over treding van do regels van het huis. „En ben je samen met Charlio terug gekomen?" Informeerde tante Helen. „Neen, alleen. Dat is te zeggen, van de schoolpoort af', vaagde ze er aart toe. (Wordt vsmdgd)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5