DUBBEL1"* STER Gemengd Nieuws. Binnenland. Uit de Provincie Wetenschap en Kunst Kerknieuws. Onderwijs. Het Japanschs leger. Do „Jomioeri Sjimboen" bericht, dat er voor het Japansche leger een tweede aan vullingsplan is opgesteld, dat in 1936 in werking zal treden. Dit plan zal zich over vijf jaar uitstrekken. De kosten worden op 600 miüioen ge raamd, waarvan 120 millioen in het jaar 1036 zal worden gebruikt. Engelsch parlement huldigt den Koning. De groote ceremonie, die gistermiddag heeft plaats gehad en waarop het jubi- leerende Engelsche koninklijke paar de gelukwenschen van het parlement in ont vangst nam, kon nergens beter worden gehouden dan in de groote zaal van West minster Hall, waar de Britsche geschie denis wezenlijk is geconcentreerd en waar sedert duizenden jaren de geschiedkun dige gebeurtenissen zich hebben afge speeld. De groote zaal bood een schitterenden aanblik: de domineerende kleuren waren rood en goud, het podium, waar de troon staat opgesteld en de treden, welke er heen leiden, waren met roode loopers be dekt. Aan weerszijden van den troon ston den twee stoelen, bestemd voor de vier zonen des konings. Het koninklijk paar nam plaats op de rood-met-goudcn zetels. Voor de zetels van het koninklijk paar en van den Lord-kanselier en den Speaker stonden microfoons opgesteld. De plechtigheid duurde ongeveer 20 mi nuten; zij werd zoo snel mogelijk ufge- wikkeld, teneinde te voorkomen, dat de kouing kóu zou vatten. De zaal is n.l. tiiei verwarmd en geldt voor het koudste gebouw van het geheele Britsche Rijk. De redevoeringen werden per radio over de geheele wereld uitgezonden. Do meeste leden der koninklijke fami lie en van de hofhouding reden in ge sloten auto's, doch ondanks den kouden wind reden de koning en de koningin in een open landauer, getrokken door vier paarden, die werden bereden door postiljons. Het escorte van de lijfwacht ontbrak echter en ook in menig ander opzicht was de stoet eenvoudig in ver gelijking met den glans en praal, waar mee Maandag j.l. de rit naar de St. Pauls had plaat3 gevonden. Langs den geheelen weg werd de koninklijke stoet daverend toegejuicht. Korte Berichten. Het is gebleken, dat het reaction- naire complot, dat de Turksche autori teiten eenige dagen geleden te Isparta ontdekten, vertakkingen had te Broesa. Adalia en Milas. In totaal zijn 30 perso nen gearresteerd. In 52 dorpen van de provincie Assam (Br.-Indië) is een cholera-epidemie uit gebroken, welke de afgeloopen drie weken 1000 dooden heeft geëischt. Officiéél wordt van Mantsjoerijsche zijde medegedeeld, dat aan de Mantsjoe rijsche grens nieuwe troepenconcentraties door Sovjet-Rusland hebben plaats gehad. Deze versterkingen der Sovjet-Russische troepen hebben in Mantsjoerijsche krin gen groote ontevredenheid gewekt. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn, dat de bladen aldaar geen be- teekenis hechten aan de berichten in de buitenlandsche pers omtrent een ver klaring, welke Hitier binnenkort zou af leggen. Alle desbetreffende berichten zijn uit de lucht gegrepen. Er is op dit oogen- blik niets bekend omtrent een te verwach ten officiëele verklaring van de Rijks- regeering of van den Führer. MacDonald heeft gisteren in het Engelsche Lagerhuis aangekondigd, dat het debat over de landsverdediging den 22en dezer zal plaats vinden. DE INDISCHE BEGROOTING. De Eerste Kamer heeft gistermiddag, nadat minister Colijn zijn beleid in een uitvoerige rede had verdedigd, de wets ontwerpen, samen vormende de begroo ting van Nede.landsch-Indië, goedge keurd. Daarna heeft zij zich vereenigd met de Surinaamsche begrooting. Brabant en de tollen. In de gisteren gehouden buitengewone vergadering der Prov. Staten van Noord- Brabant vroeg de heer Meyring, of Godep Staten aanleiding hejben kunnen vinden bij de regeering aan te dringen op intrek king of wijziging van het ontwerp tot tol heffing op de bruggen. De voorzitter merkte op, dat Gedep. S laten na rijp beraad tot de slotsom zijn Lckcmen, dat er niet voldoende gronden aanwezig zijn om ter zake van het be doelde wetsontwerp te petitioneeren. De heer Meyring diende daarop een motie in, waarin Gedep. Staten werden ultgenoodigd, alsnog een poging aan te wenden, opdat het voorgestelde wetsont werp in den ingedienden vorm niet tot wet zal worden verheven en althans do nadeelen voor Noord-Brabant ongedaan gemaakt zullen worden. Deze motie werd met 3824 stemmen verworpen. Nieuw Senaaislid. Opvolger van mr H. Smeenge als lid van de Eerst® Kamer, is de heer H. D. Douwers, die Tweede-Kamerlid is. Na hem komt in aanmerking mr A. G. A. ridder van Rappard, ook lid der Tweede Kamer. Zoo deze heeren niet naar de overzijde van het Binnenhof wenschen te gaan, komt voor den opengevallen Senaatszetel in aanmerking de heer J. L. Nysingh, voorzitter van het Drentsch Landbouw- comité. De financiën van Amsterdam. Naar de wethouder voor de financiën van Amsterdam, de heer Jac. Rustige, in de raadsvergadering van Woensdagavond heeft medegedeeld, is het tekort op den dienst 1934 te begroo'an op ongeveer drio millioen gulden. De regeering heeft zich bereid ver klaard voor dit bedrag een renteloos voorschot te verleenen, dat de hoofdstad in tien jaren zou kunnen aflossen. Voorts deelde hij mede, dat het ver moedelijk tekort op de begrooting van 1935 bedragen zal f 3.780.000. Personeelsinkrimping bij de Spoorwegen. In totaal 130 man. Naar gemeld wordt, zal in de maand Juni a.s. wederom een groot aantal amb tenaren en beambten der Nederlandscbe Spoorwegen den dienst verlaten. Zij zullen deels op wachtgeld worden gesteld en voor het grootste gedeelte met vervroegd ouderdomspensioen worden ontslagen. Met ingang van 1 Juni a.s. worden op wachtgeld gesteld: negen ambtenaren n.l. een bureau-referent, vier commiezen, drie bureel-ambtenaren en een depot ambtenaar. Verder zullen met 9 Juni a.s. worden gepensionneerd (met vervroegd ouderdomspensioen worden ontslagen) alle machinisten, die geboren zijn in de jaren 1876/77/78 alsmede een gedeelto van de machinisten die geboren zijn in het jaar 1879. Te zamen zullen van deze groep 101 man worden ontslagen. Ten slotte is er nog een categorie die even eens met ingang van 9 Juni ontslagen wordt. Deze omvat alle ketelwasschers, kolentremmors en stokers (locomotief- loods), die geboren zijn in het jaar 1878 alsmede een deel van deze beambten, die geboren zijn in 1879. Hun aantal bedraagt in totaal 29 man. Internationale verplichtingen. De Nederlandscbe Regeering, die uitge- noodigd is zitting te nemen in het door ben Volkenbondsraad ingestelde comité ter bestudeering van vragen, die rijzen in verband met het zich eenzijdig onttrek ken aan internationale verplichtingen, heeft den secretaris van den Volkenbond bericht, dat zij bereid is deze uitnoodi- ging te aanvaarden. Als Nederlandsche vertegenwoordiger is aangewezen Prof. Mr V. H. Rutgers, oud-minister van Ond.. K. en W., plaats- vrrvangend leider van de Nederlandsche delegatie ter ontwapeningsconferentie. MIDDENSTAND IN DE WIERINGER- MEER. Uitgifte bouwgrond te Wieringerwerf. In de Wieringermeer is thans met de stichting van het derde dorp, Wieringer werf, aangevangen. Dit dorp zal de hoofdplaats van de Wieringermeer wor den waartoe het is aangewezen, omdat 't in het centrum van den polder, op een zeer gunstig gelegen knooppunt van we gen en kanalen verrijzen zal. Met de stichting van Wieringerwerf wordt de rij van drie bevolkingskernen, waarop de be- vo'king voorloopig zal worden samenge trokken, gesloten. Ter plaatse zijn ruim ÏOO woningen in aanbouw, welke van Rijkswege worden gebouwd en in hoofd zaak bestemd zijn voor huisvesting van de gezinnen der bij de cultuurwerken tewerk gestelde arbeiders. Begin 1936 zullen deze woningen kunnen worden betrokken. Teneinde neringdoenden en ambachts lieden in staat te stellen hun bedrijf ge reed te hebben, wanneer de eerste bevol king zich in het nieuwe dorp vestigt, wordt thans aldaar overgegaan tot de uitgifte van bouwgrond in erfpacht. Be langhebbenden zijn dan van meet af aan in staat de klandizie der bewoners tot zich te trekken. Gegadigden zullen voor eigen rekening op den erfpachtsgrond gebou wen moeten stichten. Om den middenstand op zoo hoog mo gelijk peil te houden, zullen de toekom stige erfpachters eenig financieel weer standsvermogen moeten bezitten, terwijl bovendien op vakbekwaamheid en per soonlijke geschiktheid om een zaak te voeren, zal worden gelet. Het ligt voorts in de bedoeling de be staansmogelijkheden van degenen die zich ter plaatse vestigen, te verhoogen door bij de toelating van neringen en be drijven eenigermate regelend op te treden. CANDIDAATSTELLING GEMEENTE RAAD. Zoaals bekend, is het Dinsdag a.s. can- didaatsteüing voor de Gemeenteraden. Cnze correspondenten gelieven er nota van te nemen, dat zij alleen die namen van candidaten melden, welke nog niet zijn gepubliceerd. De reeds vermelde be haeven dus niet herhaald te worden. Wijziging jaarwedde-regeling burgemeesters. Bij Kon. Besluit is thans goedgekeurd de wijziging der jaarwedderegeling voor burgemeesters enz. De wijziging die door Gedep. Staten werd vastgesteld, houdt in, dat voortaan voor de hieronder met name genoemde functionnarissen den door hen doorgebrachten diensttijd als wethouder mede telt voor de toekenning van perio dieke verhoogingen: W. P. Verplanke, burgemeester van Biervliet; G. Gast, bur gemeester van Brouwershaven; A. J. Dhondt, burgemeester van St. Kruis; J. W. van 't Hoff, burgemeester van St. Laurens; F. J. d'Hooge, burgemeester van Ihilippine; A. I. Leenhouts, burgemeester van Retranchement en W. L. Klos, bur gemeester van Seherpenisse. Opheffing baanvak" Goes? Bij de Spoorwegen is in overweging om het „baanvak" Goes, d.w.z. de ver zorging en het onderhoud der spoorbaan van Goes uit, op te heffen, waardoor eenig personeel verplaatst zou worden. Een deel van he* baanvak zou order Vlis singen komen 't andere deel onder Bergen op Zoom, Middelburg. Radiostori ngen. Het bestuur der ver. „Handelsbelang" heeft zich met een adres tot Burg. en Weth. gewend, waarin het in verband met de klachten, die het bestuur bereikten be treffende de radiostoringen in de ge meente, er op wijst, dat het ten zeerste op prijs zal warden gesteld, indien B. en W. maatregelen zouden kunnen nemen, die tot opheffing, althans belangrijke ver mindering van dit euvel zullen voeren. Vlissingen. A r i e Smit f Naar wij vernemen is de heer Arie Smit, oud-bur gemeester dezer gemeente en oud-direc teur van de N. V Kon. Mij „De Schelde", die op 1 Mei zijn 90sten jaardag herdacht, te 's-Gravenhage overleden. Gisteravond heeft dt heer J. de Wilde afscheid genomen als directeur van de Avondschool. Namens 't gemeentebestuur ia hij toegesproken door dhr W. P. Edel man, wethouder van onderwijs, namens de leeraren door dhr G. Wagenvoorde en ook namens de leerlingen. Ook werden souvenirs aangeboden, terwijl Mevr. de Wilde bloemen in ontvangst mocht ne men. Gapinge. Door den 73-jarigen oud molenaar, den heer J. K. Verhulst, alhier, is voor den tegenwoordigen molenaar, dhr v. d. Sluis, een molentje gemaakt geheel naar het model van de oude molen die in 1896 afbrandde. Als bijzonderheid wordt nog vermeld, dat de wieken geheel naar het type Decker vervaardigd zijn. Een kranig stukje werkl Aagtekerke. Door de kiesvereeniging Gemeentebelang zijn voor do a.s. gemeen teraadsverkiezing de volgende candidaten gesteld: 1. W. Kodde, aftr.; 2. J. Boo gaard Az., 3. L. J. Maljers, 4. P. Bimmel. Seronskerke (W.). Alhier werd door de plaatselijke afd. der Ned. Chr. Geh. Onth. Vereen, een propaganda-avond gehouden in het vergaderlokaal. Als spr. trad op ds Vossers van Vlissingen met het onder werp Drankbestrijding". Verder was er voordracht en zang. Niettegenstaande de geringe opkomst kon de vereen, toch zes nieuwe leden in- schrij en. N.- en St Jocsland. Door de A. R. Kies vereeniging alhier zijn voor de a.s. ver kiezing van Raadsleden candidaat gesteld de heeren: 1. E. Verlare, aftr.; 2. J. Pouwer; 3. C. de Dreu; 4. J. Kwekkeboom; 5. A. Wisse; 6. Laurens Joosse. Door de Vrijz. Bern. kiesvereen. zijn candidaat gesteld de heeren: 1. A. J. Klompe, aftr.; 2. G. A. Polder dijk; 3. R. Goedhart. Dhr F. P. Polderdijk wenscht geen nieuwe candidatuur te aan vaarden. Bij het vermelden der Ghr. Hist, can didaten is verzuimd mede te deelen, dat de aftr. heer P. de Visser niet meer in aanmerking wenschte te komen. Zaamslagi. In de thans onbewoond staande woning van de Wed. J. de Fey- ter-Nijssen is in den nacht van Zaterdag op Zondag door dieven een bezoek ge bracht. Het huis staat afgelegen in de Aan en Gelderdijkepolder en daar de vrouw thans verpleegd wordt in het zie kenhuis is nog niet precies vastgesteld kunnen worden wat er vermist wordt. Het stoffelijk overschot van dhr C. A. Wisse werd Woensdagmiddag onder groote belangstelling ter aarde besteld. D'e overledene heeft enkele jaren zitting ge had in den Gemeenteraad en bereikte den leeftijd van 75 jaren. Vele jaren heeft hij de functie bekleed van ambtenaar van den burgerlijken stand, beiast met het vol trekken van huwelijken. Ook Dinsdagmiddag is een oud raadslid ten grave gebracht, namelijk dhr J. de Visser, die ook enkele jaren wethou der is geweest en oud-leeraar der R. H. B. S. te Helmond was. „Tol Oefening en Uitspanning", Middelburg. 't Was voor een tweetal kleinere koor werken, dat de nu Koninklijke zangver- eeniging „Tot Oefening en Uitspanning" de aandacht vroeg. Het Requiem in c-moll van Cherubini en Christliche Trilogie van A. Hamerik. Bovendien gaf de solist, de ook hier zoo bekende Willem Ravelli de Vier ernste Gesange van Joh. Brahms. Dat Cherubini met ijzeren gestrengheid werd opgevoed, ook muzikaal, oefende niet alleen grooten invloed uit op zijn ka rakter, maar evenzeer op zijn werken. Ze zijn logisch, scherp omlijnd, van een klare instrumentatie. Geen wonder, dat deze meester tot de groote contrapuntisten be hoort. Vooral op het gebied der kerkelijke mu ziek maakte deze componist naam. In zijn laatste periode gaf hij werk van hoog ge halte en ook dit requiem, ter gedachtenis van Lodewijk XVI behoort daartoe. Onder de zoo bekende, goede leiding van dhr Caro werd dit koorwerk ten ge- hoore gebracht. Jonger is het werk van den Deenschen componist Hamerik. Zijn Judische Trilo gie is een koorwerk, dat zeer de aandacht heeft getrokken en deze Christliche Trilo gie is daarvan de tegenhanger. Toch vermocht het werk ons maar ma tig te boeien. Van invloed was misschien ook wel de zeer slecht bezette zaal, de onzekere stem ming, vooral voor de pauze, tussc^ -u het orgel en de strijkinstrumenten en de moeilijkheden bij de a capellazs ng. Willem Ravelli gaf te genieten van zijn zoo goed gecultiveerd orgaan, niet alleen bij het vervullen van de solo-partijen in het laatste koorwerk, maar bovendien en vooral in de Vier ernste Gesange van Brahms. Voor velen vormen de liederen van dezen componist het hoogtepunt in zijn oeuvre. Vast staat wel, dat, hoe die per men doordringt in Brahm's werken, des te schooner zullen de melodieën uit komen. Ook hier gaven de vaak gesynco peerde begeleidingen van het geheel een donkeren achtergrond. D'e voordracht van Ravelli verraadt een goede, gezonde opvatting en zijn vertol king benadert het wezen van het lied. Geen wonder dat hij veel applaus in ontvangst moest nemen, waarin hij den organist, dhr Ferwerda, die hem bege leidde deelen liet. Mevr. Nonhebei, verleende haar beken de medewerking aan den vleugel, dhr Ferwerda toonde zijn bekwaamheid op het orgel, terwijl de Vereeniging voor In strumentale muziek haar onmisbare me dewerking niet onthield. Gaarne wenschen we dhr Caro en zijn koor voor hun volhardend werken, bij een volgende uitvoering een volle zaal. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zaandam-Oost, C. R. v. d. Broek te Drachten. Bedankt voor Almkerk, H. W. Waar denburg te Hoogmade. Voor Ouddorp, A. v. Willigen te Rijssen. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Nieuwpoort, P. de Groot te Gorinchem en J. Tamminga te Harder wijk. Het prov. kerkbestuur van Friesland heeft toegelaten tot de evangelie-bedie ning in de Ned. Herv. Kerk de heeren J. Scholten en J. C. Sickesz, beiden van de universiteit te Utrecht. Het prov. kerk bestuur van Drente den heer H. J. van Heerde te Eindhoven. Door de classis Zaandam der Geref. Kerken is beroepbaar verklaard de heer J. Waardenburg, Westzijde 348, Zaandam. Neder 1. Bijbelgenoot- schap. Het hoofdbestuur van het Ned. Bijbelgenootschap heeft in zijn vergade ring van 8 Mei benoemd tot algemeen secrefaris, als opvolger van den heer L. J. van Wijk, dr H. G. Rutgers, secr. van de Ned. Chr. Stud. Vereen. Dr Rutgers zal, althans voorloopig, het secretariaat der N.C.S.V. gedeeltelijk blij ven waarnemen. Het ligt in de bedoeling, dat hij zijn nieuwe ambt 1 Juni zal aan vaarden en de heer Van. Wijk met 1 Juli den dienst van het Genootschap verlaat Aan de Universiteit te Leiden slaag de voor het doctoraal examen rechten de heer A. C. van Empel te Middelburg. Examens hoofdakte. De mi nister van onderwijs heeft benoemd in de commissies voor de hoofdakte examens: Rotterdam I: a. tot lid en voor zitter: Th. Brouwer, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Gorin chem, te Gorinchem; b. tot lid en ondervoorzitter: P. M. van Leeuwen, directeur der gemeentelijke kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen, te Dordrecht; c. tot leden: K. Bijlstra te Leiden; P. van Duyvendijk te Dordrecht; Dr J. J. Gielen te Hulst; C. Groen te Gorinchem; Dr K. Huizenga te Middelburg; J. Metz- lar te Gorinchem; D. W. Okker te Dor drecht; J. Oosterkamp te 's-Gravenhage; J. L. M. Rensing te 's-Gravenhage; A. J. Rozemeyer te Rotterdam; J. W. van Swig- chem te Middelburg. Rotterdam II. a. tot lid en voorzit ter: C. Wit, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, te Middelburg; b. tot lid en ondervoorzitter: Dr J. F. de Vries, leeraar aan de gemeentelijke kweek school voor onderwijzers en onderwijze ressen, te Rotterdam; c. tot leden: P. van Bergen te Rotter dam; J. Blom te Rotterdam; A. A. Bou- dens te Vlaardingen; G. W. van Brink te Rotterdam; J. Brinkman te Schiedam; A. Korsten te Rotterdam; C. J. M. Maatje te 's-Gravenhage; J. A. Nooteboom te Rot terdam; P. W. J. Steinz te Rotterdam; S. Visser te Gorinchem. Koffiediefstallen te Rot terdam. Na een ingewikkeld opspo ringswerk is de Rotterdamsche politie er dezer dagen in geslaagd een complot havendieven onschadelijk te maken; deze dieven legden zich vooral toe op het stelen van koffie. Reeds in het begin van Maart van dit jaar was de politie er achter gekomen, dat er geregeld koffiediefstallen werden gepleegd en dat de bedrijvers daarvan bekende en geroutineerde havendieven waren. Eind Maart werden nabij een pakhuis twee mannen aangetroffen, de 46-jarige K. en de 57-jarige W. De politie Ingezonden Mededeellng. 2)u£&dL Qjejuotf hield deze mannen aan; zij zeiden, dat zij er op uit waren geweest om planken te stelen. De politie deed alsof zij de mededeeling geloofde. Er werd proces-verbaal opge maakt en daarna werden zij vrijgelaten. Het vermoeden bestond, dat de zakken koffie, na de diefstallen, met een hand wagen werden vervoerd. Een rechercheur is toen bij tal van handwagenverhuur ders een onderzoek gaan instellen. In de administratie van een der verhuurders trof hij den naam van den 46-jarigen K. aan. Deze gebruikte de gehuurde hand wagens meestal niet langer dan een uur, waaruit men kon opmaken, dat de ge stolen koffie niet over een grooten af stand werd vervoerd. Toen men met den verhuurder verder sprak, bleek, dat deze éénmaal gezien had, dat zijn wagen stop te voor het pand van een expeditie-firma aan de Nieuwe Haven en dat K. tegen den verhuurder had gezegd, dat hij vrach tjes moest vervoeren voor deen expedi teur. Toen er een onderzoek bij dezen expediteur werd ingesteld, deelde deze mee, dat hij geregeld zakken koffie in bewaring had genomen van K. Als deze koffie bij hem had afgeleverd, moest hij den 62-jarigen koopman B. waarschuwen. Ook in zijn pakhuis werd een onder zoek ingesteld. Men trof er 1400 K.G. koffie aan, maar uit de administratie bleek, dat B. sinds het begin van het vorige jaar in zijn pakhuis 6300 K.G. kof fie had binnengekregen en dat diverse partijen al weer waren verder verkocht. De politie vond er alle aanleiding in, om B. te arresteeren. Bij zijn verhoor zeide hij, dat hij de koffie van K. gekregen had. Hij betaalde hem 15 cent per K.G. en verkocht de koffie voor 26 cent per K.G. Behalve van K. zeide B., dat hij ook had ontvangen van een chauffeur van een Veem, dien hij alleen als „Jaap" kende. Na het verhoor van B. werden ook K. en W. in arrest gesteld. De politie had toen dus drie arrestanten. K. ont kende eerst, maar legde later een beken tenis af. W. bleef ontkennen, maar heeft tenslotte in het Huis van Bewaring een bekentenis afgelegd. De politie slaagde er daarna in om den chauffeur „Jaap" aan te houden; dit bleek te zijn de 40-jarige de G. Deze verklaarde, dat hij sinds het vorige jaar met den expeditiebaas, den 55-jarigen G., geregeld koffie had gestolen. De koffiediefstallen pleegde de G. te- samen met den loodsknecht A. S. en met den expeditiebaas G. Nadat de chauffeur was aangehouden ging de politie er toen toe over om ook de G. en S. in arrest te stellen. En zoo had men toen dus zes arrestanten. DE GEVAREN VAN DEN WEG. 19 dooden per week. In onze jeugd, aldus de „Gelderlander", lazen we van draken, die eiken dag een menschen offer eischten. Wat er in die sprookjes met zooveel fantasie was geschetst, is in onze dagen werkelijkheid geworden. Dezer dagen heeft men kunnen lezen, dat in de jaarvergadering van het Ver bond van Vereenigingen voor Veilig Ver keer, de mededeeling is gedaan, dat het moderne verkeer in ons land in 1934 door elkaar gerekend elke week 19 dooden eischte. Elke week negentien dooden 1 Meer dan twee per dag! Men zou zoo zeggen, een dergelijk ten hemel schreiend iets moet onmiddellijk de gemoederen in beweging brengen. Als iedere week 19 menschen door een besmettelijke ziekte zouden worden weg- geraapt, geen middel zou worden onbe proefd gelaten, om dien geesel onder de knie te krijgen. En terecht! Nu het verkeers-ongelukken betreft, schijnt de zaak heel anders te staan. Is het, omdat het menschelijk gevoel afstompt voor de gevaren van iederen dag? Zoo pas weer is een hoogst verdienste lijk priester, pastoor Kitselaar, het slacht offer van den modernen draak, het ver keer, geworden. En week in, week uit leest men van kinderen, welke aan dien moloch ten offer vallen of zoo worden gewond, dat ze voor hun geheele leven ongelukkig zijn. Wordt het niet ten hoogste tijd, dat onze Volksvertegenwoordiging zich eens meer rekenschap gaat geven van het feit, dat iedere week 19 menschenlevens zijn te betreuren, enkel als gevolg van ver keersongevallen? Als we zien, hoe woest er in ds straten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2