is stexMs jéjésv HONIG'S SOEP/ Uit de Provincie Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris Linnen het arrondissement Dordrechti ter standplaats de gemeente Streefkerk, mr J. W. Nortier, candidaat-notaris ie N ijmegen. Het loongeschll in de slgarenindustrle. De beide door partijen, betrokken bij de arbitrage ter beslechting van het loon- geschil in de sigarenindustrie, benoemde arbiters hebben oud-minister Verschuur verzocht, het voorzitterschap van het scheidsgerecht te aanvaarden. Zijne Ex cellentie heeft deze benoeming aanvaard, waardoor het scheidsgerecht als volgt is samengesteld: mr T. J. Verschuur, oud minister van oeconomische zaken, lid, te vens voorzitter; prof mr P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de vrije universiteit, lid; dr J. H. van Zanten, directeur van het gemeentelijk bureau voor de statistiek te Amsterdam, lid. Nederl. uitvoer nanr Duitschland. De Tweede-Kamerleden Kampschöer en Groen hebben aan den Minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld; Acht de Minister het tijdstip niet aan gebroken om een nieuwe overeenkomst met de Duitsche regeering aan te gaan om ten behoeve van den Nederlandschen tu nluuw hoogere betalingscontingenten te verkrijgen b.v. door vermindering van den last van de rentevorderingen? Zoo ja, is de Minister dan bereid hier toe be noouige stappen te doen? Indien de eerste vraag ontkennend wordt beantwoord is de Minister dan niet van meening, dat de Nederlandsche tuin bouw met de huidige maatregelen ten gronde gaat? Handteekenen bij eindexamen H. B. S. Het Tweede Kamerlid de heer Stum- p e 1 heeft aan den minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen de vol gende vragen ge&ield: 1. Is het ook ter kennis van den minis ter gekomen, dat het doen vervallen van het vak handteekenen bij het eindexamen der Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus en 't facultatief stellen daarvan in de 5e klasse van die school, bij velen ver wondering en teleurstelling heeft ver wekt? 2. Is de minister bereid, mede te dee- len, welke beweegredenen hebben geleid tot de genoemde maatregelen? 3. Wordt door den minister niet de belangrijkheid van het teekenen voor het leven en als hulpmiddel bij verdere stu die erkend? 4. Indien dit belang door den minister wèl erkend wordt, is dan te verwachten, dat zoowel het handteekenen als het lijn- teekenen binnenkort weer als verplichte vakken voor de 5e klas en als vakken voor het eindexamen der H. B. S. met 5-jarigen cursus worden opgenomen? Verhouding Rijk en Gemeenten. Bij brief van 29 April j.l. heeft de Minister van Financiën aan de gemeente besturen medegedeeld, dat de voorloopige uitl eering ingevolge art. 3, letter c. van do wet van 15 Juli 1929, in verband met de nadere raming van de middelen van liet Gemeentefonds, was vastgesteld op 92 61 pCt. van het bedrag voor elke ge meente opgenomen in kolom 5 van bij lage A, gevoegd bij het ontwerp van wet, dat geleid heeft tot de wet van 4 Mrt '35. Enkele bladen, welke van de missive melding maakten, hebben er de opmer king aan vastgeknoopt, dat de gemeen ten hiervan geen nadeelige gevolgen zou den ondervinden, daar het Rijk dezen tegenvaller, wegens de garantiebepalin gen van de wet van 1935, zou opvangen. Teneinde misverstand te voorkomen, wordt er nu de aandacht op gevestigd, dat ingevolge de garantie- en limietbepa ling deze tegenvaller slechts voor 9/10 gedeelte ten laste van het Rijk komt, voor zooveel het uitkeeringstijdvak 1935/1936 betreft. De garantie-uitkeering en de inhouding wegens limietbepaling voor volgende uit- keeringstijdvakken zijn op haar beurt af hankelijk van resp. de garantie-uitkeering en de inhouding wegens limietbepaling voor het uitkeeringstijdvak 1935/1936. Loongeschil landbouwbedrijf Tholen. De Rijksbemiddelaar in het 4e district prof. Aalberse heeft in het loongeschil voor het landbouwbedrijf voor het eiland Taolen tusschen de werkgeversorganisa tie en de drie landarbeidersbonden aan gewezen den heer J. Schouten te Rotter dam, lid van de Tweede Kamer. De Zuivelweek te Middelburg. Er waren gisteen vele belangstellenden opgekomen naar het Schuttershof voor de opening van de demonstraties, die aldaar in verband met de Zeeuwsche zuivelweek worden gehouden. De heer G. Zwagerman, rijkszuivelcon- sulent voor Zeeland en voorzitter van de propagandacommissie voor Zeeland voor melk en zuivelproducten, 'heette alle be langstellenden welkom, inzonderheid Me vrouw Quarles van Ufford. Spr was dank baar voor de van verschillende zijden ge boden hulp, vooral van de Vereen. Han delsbelang en haar voorzitter, den heer Stofkoper, maar ook van de beide melkfa brieken te Vlissingen en te Middelburg en van den melkhandel. Verder de dames van het huishoudonderwijs en van de vereenigingen op het gebied der huishou ding. Vooral is spr. ook den burgemeester dankbaar, dat hij bereid is de zuivelweek te openen. Hij gaf hem daartoe gaarne het woord. De burgemeester, de heer M. Fernhout, zeide gaarne aan dit verzoek te voldoen. Deze zuivelweek beoogt de bevolking van Middelburg en van Walcheren aan te sporen tot meer gebruik van melk, boter en kaas. Dat zulks noodig is. klinkt vreemd. De geschiedenis van het melkgebruik is haast zoo langdurig als die van het menschelijk geslacht. Blijkens de inscripties, gevonden bij de archeologische opgravingen, hebben reeds verscheidene duizenden jaren voor Chris tus, de bloeiende beschavingen van de Sumeriërs, in de wijde, vruchtbare vlakte van Mesopotamië, tusschen Tigris en de Euphraat, en die van de Chaldeeën, Baby- loniërs en Assyriërs, de melkveehouderij en het melkgebruik gekend. De oude heidensche volkeren aanbaden de koe als godin. De oude Egyptenaren be lichaamden hun voorstellingen van de he- melsche schatten veelal in de afbeelding van een melk-gevende koe. In Centraal- Azië werd de melk één van de meest waardevolle offeranden geacht aan de go den. In het maatschappelijk leven der oude Hebreen nemen rund en melk een groote plaats in. De aartsvaders waren aanzienlijke herdersvorsten. Kanaan wordt in al zijn vruchtbaar heid getypeerd als het land overvloeiende van melk en honing. In Oud- en Nieuw- Testament komen melk en boter veelvul dig voor als symbolen van voedzaamheid en weelde; als blijken van welvaart, vrucht baarheid en maatschappelijken zegen. Zoowel de gewijde geschiedenis in de Heilige Schriften als de ongewijde ge schiedenis van Oudheid en Middeleeuwen zijn rijk aan historische bijzonderheden omtrent melk, melkproducten en de uit nemende waarde daaraan in alle tijden, door alle geslachten toegekend. Men zou dan ook welhaast mogen ver wachten, dat het volstrekt overbodig zou zijn, heden ten dage voor méér waardee ring en méér gebruik van melk het pleit voeren. En het is zeker merkwaardig, dat zelfs hier het eigen zuivelproduct nog veel te weinig wordt gewaardeerd, dat er zelfs nu nog vooroordeelen en onjuiste begrip pen bestaan, als gevolg waarvan de melk door de stedelijke bevolking minder wordt gebruikt dan wel gewenscht en noodig is. Wij leven in een land van melk, 'boter en kaas. Onze Hollandsche en Friesche veesta pels zijn vér over onze landsgrenzen be roemd, gelijk onze geurige boter en onze fijne kaassoorten met zooveel goed recht een wereldreputatie genieten. Ons land telt 230.000 melkveehouders met 1.4 millioen melkkoeien, met 6000 millioen kg. melk; voor Zeeland zijn deze cijfers resp. 6600, 27000 en 100 millioen; voor Walcheren 1100, 6400 en 24 millioen. 1 liter melk kost 10 cent en is voor de voeding gelijkwaardig met 7 eieren, vier ons biefstuk, 5 pond aardappelen, 7 groo te bananen, 4.5 ons visch, 5.5 pond appe len. 1 K.G. vette kaas kost 45 cent en is voor de voeding gelijkwaardig met: 1.9 kg. rundvleesch, 1 kg. ham, 2.8 kg. schel- visch, 39 eieren of 11 kg. erwten. Wij zelf genieten van al deze heerlijkheid te wei nig. In het bijzonder steekt het verbruik van melk en boter in Nederland ongunstig af bij dat van andere landen. Zoo gebruikt men in Zwitserland, Zweden, de Vereen. Staten, Canada en Denemarken per hoofd 23 maal zooveel melk als wij. Ook het boterverbruik is voor aanzienlijke verhoo ging vatbaar. Zijn voor kaas de consump- tie-cijfers in Nederland niet ongunstig, de Zwitsers zijn ons hierin toch de baas. Met het organiseeren van de zuivelweek beoogt men dan ook de behartiging van velerlei belang. Men wil dienen het sociaal -economisch belang van de melkveehou derij en van de zuivelbereiding, waarbij een zoo groot deel van het platteland ten nauwste is betrokken. Men wil dienen het belang van den melkhandel en van de winkeliers in zuivelproducten. Door den afzet daarvan verdienen im mers een zeer groot aantal gezinnen hun te brengen, dat het rijkelijk gebruik van room, melk, boter en kaas, niet met de zoozeer gevreesde gevolgen van gewichts toename en de uiterlijke verschijnselen daarvan behoeft gepaard te gaan? Als do voorzitter daarin diagen zou, dan kon hij het spel misschieD half gewonnen achten. Met den wenscL, _La< deze Zeeuwsche Zui velweek aan de verwachtingen en de bo- doeling zal mogen beantwoorden, ver klaarde spr. den eersten kookdemonstra tiemiddag geopend (applaus). De heer Zwagerman vond gelegenheid om den burgemeester hartelijk dank te brengen voor de wijze, waarop hij de ope ning heeft verricht. Later heeft de heer Zwagerman op de vraag van den burgemeester geantwoord, dat het op de juiste wijze gebruiken van boter, melk en kaas enz., en daarbij ook de andere voedingsmiddelen in goede ver houding tot zich nemen, geen reden moet zijn om zwaarder te worden, terwijl er zelfs melkdiëeten zijn toe te passen, die in tegenovergestelde richting bevorderlijk zijn. Mej. Cuijk, de leidster der demonstra ties, heeft daarop harerzijds een woord van welkom gesproken, waarna een gra- mofoonplaat een propaganda voor het gebruik der zuivelproducten liet hooren. Spr. ging daarna verder met het aantoo- nen hoe men zich moet voeden, maar hoe dit ook met weinig geld mogelijk is. Slechts één product is er, dat alle noo- dige voedingsstoffen bevat en dat is melk. Men moet ze echter gekookt of gepasteu riseerd gebruiken. Eerst werd nu ommelet met kaas gereed gemaakt en rond gedeeld. Het deed zich uitstekend smaken, evenals de kerry- soep met zuivelproducten, die volgde. Intusschen had men ook komkommers met kaassaus gereed gemaakt, die alleen werden getoond. Ook Youghurt, aangemaakt met limo nade, kon men proeven, en tenslotte ook van beschuit met kaas. Intusschen had de leidster ook gewezen op de wenschelijkheid van het eten van melkbrood. Ruim 200 personen hadden met belang stelling de demonstratie gevolgd en gis teravond kwam een 250-tal genieten van hetgeen hier te leeren was. Ook heden hebben twee demonstraties plaats en morgen drie. De in verband met de zuivelweek onder de melkslijters gehouden wordende etala ge-wedstrijd gaat uit van de Melkslijters- vereeniging Samenwerking, die heden morgen ook een wedstrijd hield onder haar leden in het behoorlijk etaleeren van zuivelproducten op hun karren, waarmede zij de stad door trekken. Ter beoordeeling was een jury gevormd die zitting had genomen in de melkfabriek op het Hofplein. Middelburg. Huldiging dr A. H. Martens. Het vorig jaar heeft dr A. H. Martens, de bekende geneesheer te Middelburg, deze gemeente verlaten en zijn praktijk hervat in een gemeente bij Gent. Zaterdag is dr Martens te Middelburg namens tal van vrienden en dankbare patiënten gehuldigd in de sociëteit „St. Joris". Hierbij werd het woord gevoerd door den heer C. D. A. Zimmermann, oud-di recteur der R.H.B.S. en is dhr Martens aangeboden een Ediphon (dicteerma- chine). De namen der schenkers zijn in een album er bij gevoegd. Dr Martens dankte, mede namens zijn echtgenoote, voor de aanbieding van dil huldeblijk dat hij op hoogen prijs stelde. Hij sprak zijn groote dankbaarheid uit aan hen die hem in het eerste jaar van zijn verblijf te Middelburg zoo krachtig hebben gesteund en zal met groot genoe gen terugdenken aan de liefde en vriend schap die hij in Nederland heeft mogen ondervinden. Directe belastingen. Be noemd voor het tijdvak 1 Mei 1935 tot en met 30 April 1941 bij den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen: te Middelburg tot lid-voorzitter mr H. F. Van deze reductie zijn uitgesloten de pachtsommen van die perceelen, waarvan de verschenen pachtsom f25 of minder bedraagt. Verschillende oesterverzenders naar Duitschland hebben vanwege de Neder landsche Visscherijcentrale bericht ont vangen, dat hun in 1935 tot een minimum vergund is zaaioesters uit te voeren naar Duitschland. Zoo zagen wij een vergun ning of certificaat voor uitvoer van 24 R.M. oftewel 14 gulden.... Van bureau cratie gesproken. Wissenkerke. Bij de gehouden verga dering van ingelanden van den Willem polder alhier werd in de vacature ont staan door aftreding als Dijkgraaf, we gens het bereiken van den leeftijdsgrens, van den heer S. J. de Regt, als nr 1 op de aanbeveling geplaatst de heer A. I. Janse te Geersdijk en als nr 1 op de aan beveling als gezworene in de vacature ontstaan door aftreding van den heer Janse, de heer M. de Regt te Wissen kerke. De heer Janse wijdde aan den schei denden dijkgraaf, tevens voorzitter van het waterschap Willem c.a., eenige welge kozen woorden van waardeering voor het geen hij als dijkgraaf en voorzitter heeft gepresteerd, en bood hem namens de ver schillende polder-besturen een rookstel aan. Dhr de Regt dankte dhr Janse en de anderen voor de hem toegesproken woor den en aanvaardde met genoegen het ca deau. De heer de Regt is sedert 1914 dijk graaf van den polder en voorzitter van het waterschap geweest. Onder zijn lei ding zijn vele kostbare werken tot verbe tering van polders en waterschappen uit gevoerd. Ook van den Geersdijkpolder was de heer de Regt van 1911 tot 1923 gezwo rene en van 1923 tot heden dijkgraaf Westkapelle. Dinsdag vergaderde de raad voltallig. De voorz. deelde mede, dat van het Nat. Crisis-Comité voor de steun regeling B was ontvangen f 2260, waar door voor elk ingeschreven werklooze een uitkeering gedaan kon worden van f 10. Van den inspecteur van de werkverschaf fing was een schrijven ingekomen, dat alsnog f 500 per jaar uitgetrokken kon worden voor werkverschaffing; enkele werkobjecten werden genoemd. Naar aanleiding van een schrijven van den inspecteur van de volksgezondheid werd besloten aan de redactie van art. 67 2ë lid der bouwverordening toe te voe gen, dat B. en W. omtrent den afstand van een mestvaalt e.d. tot een naastlig gend perceel ontheffing kunnen verlee- nen, indien deze inrichting achter de wo ning ligt en ten minste 10 M. verwijderd is van een op het naastliggend perceel ge legen bestaande woning of van een daar op eventueel te bouwen woning van nor male afmetingen, ter beoordeeling van B. en W. Besloten werd tot invoering van een Baatbelasting nr III, wegens kosten van verharding van den Geertses weg. Een schrijven van Ged. Staten betref fende een wijziging aan te brengen in de schoolgeldverordening werd in handen van B. en W. gesteld ter vaststelling. Naar aanleiding van een verzoek van belanghebbenden om gedurende den zomer ook des nachts paarden in „De Bocht" te mogen laten weiden, werd dit toegestaan onder voorwaarde, dat de belanghebben den zelf voor een goede afsluiting zorgen, terwijl de paarden bij beurten een week ook naar 't Noordervroon gebracht moe ten worden. De heeren W. Huibregtse, K. Cijsouw en J. Lous stemden tegen. Zoutelande. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap vaqxden heer D. Kodde, burgemeester. Alle leden aan wezig. Het verslag van de Commissie van Toezicht op het L. O. over 1934 werd voor kennisgeving aangenomen. Een adres van den Bond van Neder landsche Brouwerijen betreffende het ma- ingezonden Mededeeling. brood. Op Walcheren zijn ongeveer 300 melkslijtersgezinnen en vele winkeliers, die zuivelproducten omzetten. Men wil dienen het bolang van de consumenten, dat zijn de huisvaders en de huismoeders, die bij de financiering van hun huishou ding, telkens weer voor nieuwe vraag stukken van goed en goedkoop zich ge plaatst zien. Men wil tenslotte dienen het belang van de volksgezondheid. Het Cri- siszuivelbureau beheert het fonds van f 1 millioen door den Minister van Economi sche Zaken voor zuivelpropaganda be schikbaar gesteld. Het is zeer te waardee- ren, dat in dezen tijd door de regeering en haar crisisinstellingen niets wordt na gelaten tot verheldering van het inzicht in de wijze waarop wij, bij inkrimpende budgetten, eigen en anderer belang het best bevorderen kunnen. Door de kookdemonstraties zal men aan- toonen, hoe met zuivelproducten de beste, smakelijkste en goedkoopste gerechten met de hoogste voedingswaarde kunnen worden bereid. Mogen de Middelburgsche, de Walcher- sche huisvrouwen de hier gegeven wen ken aanvaarden. Veroorloof mij, aldus spr., één vraag, die wellicht een ietsje meer nog de huis vrouwen dan de huisvaders interesseert. Is het ook mogelijk bij deze demonstraties de dames de onwankelbare overtuiging bij Lantsheer te Oostkapelle en tot plv. lid- plv. voorz. mr dr R. W. Graaf van Lyn- den, te Koudekerks en mr W. M. G. Jol les, president van de arr. rechtbank te Middelburg. 1 Na gehouden referendum is de can- didatenlijst der Vrijz.-D'em. voor de a.s. raadsverkiezing als volgt vastgesteld. 1. Mevrouw R. Weijl-Snuijf, aftr.; 2. M. H. Boasson, aftr.; 3. J. Verhage, 4. C. A. Minderhout, 5. E. J. Pitlo, 6. dr C. Or- baan, 7. J. P. Ph. Doorenbos. i De collecte voor Effatha bracht al hier f 75.68 op. Vlissingen. Door de Ghr.-Hist. kies- vereeniging alhier zijn voor den gemeen teraad candidaat gesteld de navolgende heeren: 1. M. van der Beke Callenfels, 2. L. J. Polderman, 3. A. Cappon, allen af tredend; 4. W. de Ruiter, 5. H. van Rooijen, 6. S. Rooze, 7. L. Back, 8. G. van Puffelen, 9. W. Schmidt, 10. J. Looisen. lerseke. Vanwege het ministerie van Financiën meldt het bestuur der Vis- scherijen '0<p de Zeeuwsche Stroomen aan de heeren mosselkweekers in Zeeland dat hun op de 1 Maart 1.1. verschenen pacht sommen van mosselperceelen een reductie is toegekend van 60 pet. ximum aantal verloven A, werd voor ken nisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een circulaire van het Nationaal Crisis-Comité werd beslo ten f34 aan het Plaatselijk Crisis-Comité te geven voor extra hulp aan de werk- loozen; door het Nationaal Crisis-Comité wordt voor dit doel dan f126 gegeven, zoodat in totaal f160 voor extra hulp zal kunnen worden besteed. Besloten werd de loopende huurover eenkomst met den heer C. Wondergem inzake het vroon met ingang van 1 Mei 1935 te doen beëindigen en het vroon voor 5 jaren te verhuren aan den heer J. Dom misse voor f100 per jaar. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Franken te Rotterdam werd besloten: a. aan den Minister van Financiën te verzoeken den weg welke langs het Noordervroon ligt en aan de Domeinen toebehoort, over een breedte van 8 M. aan de gemeente kosteloos af te staan; b. als genoemde weg aan de gemeente is afgestaan, over te gaan tot verharding van dezen weg met klinkers, zoodra de omstandigheden voor de uitvoering gun stig zijn. De belanghebbenden zullen in de kos ten moeten helpen dragen. Op welke wijze dit geschieden zal, is nog niet geregeld. Naar aanleiding van door den Minister van Economische Zaken gemaakte op merkingen werd op voorstel van B. en W. besloten de verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitingswet te wijzigen. Het zal nu aan een Joodschen winkelier, die 's Zaterdags zijn winkel ge sloten houdt, moeten worden vergund zijn winkel des Zondags open te houden. De raad besloot in een adres den Minister te verzoeken dezen eisch te laten vallen. De rekening van het B. A. werd goed gekeurd. Bij de rondvraag gaf de heer Maas te kennen, dat hij de schoolgeldverordening gewijzigd zou willen zien en in overeen stemming gebracht met de Lager-onder- wijswet 1920, waardoor de ouders met een groot aantal kinderen zullen worden verlicht. Biezelinge. Onder zeer groote belang stelling zoowel van binnen als buiten de gemeente had gisteren de ter aarde bestel ling plaats van wijlen den beer J. P. Cor nells in leven hoofd der Chr. Ned. Herv. School alhier. De baar werd gedragen door het bestuur der school, gevolgd door een rij van nabestaanden, trouwe vrien den en het personeel der school met de leerlingen van de hoogste klassen. Ook de ouders der kinderen en het hoofd der Chr. School te Kapelle-Biezelinge, de heer F. P. de Graaf, sloten zich aan bij de droeve stoet. Verschillende kransen dekten de baar. Allereerst werd het woord aan de groe ve gevoerd namens het Rijks schooltoe zicht door dhr Stoopman, inspecteur van het onderwijs. Spr mocht gewagen van een ijverig werker, van iemand, die in de kracht van zijn leven was weggenomen. Zijn arbeid geschiedde uit een hooger beginsel. Hij geniet nu reeds daarvoor het loon van zijn hemelschen Vader. De heer J. Smallegange, voorzitter van het schoolbestuur, wees er op, dat dit ver lies zoo smartvol was. Men had zooveel goede verwachtingen van den heer Corne lls. 1 Oct. 1933 werd het werk aanvaard te Biezelinge met lust en opgewektheid, met een bewonderenswaardige toewijding, totdat God sprak, tot hiertoe en niet ver der. De heer Taal sprak namens het perso neel en liet de kinderen zingen: „Zalig zijn de onslapen vromen". De heer Traas sprak namens de ouders der schoolgaande kinderen een zeer har telijk en waardeerend woord. De oud-voorzitter van de Chr. school te Almkerk, de heer Penning, herdacht den ontslapene als een geacht onderwij zer, die de liefde en toewijding van Alm- kerks bevolking mocht ondervinden ruim acht jaar en dien men met leede oogen zag gaan. De heer Van Veelen, hoofd der Geref. school te Almkerk herdacht den overlede ne als collega en trouw vriend. Samen hebben zij gearbeid en jaloerschheid ver vult zijn ziel, omdat Spr. heeft mogen zien, dat hij kon roemen in zijn Heiland. Met een ernstig woord richtte Spr. zich tot de omstanders en ook tot de kinderen. De J. P. van Steenbergen zeide: ont roering vervult mijn ziel, nu ik voor de vierde maal sta aan een graf, maar nu aan het graf van een, die mij als een vriend en leidsman was en inleidde in Biezelinge, wiens geloof ik mocht bewon deren en zijn Godsvertrouwen, die gedul dig droeg het zwaarste lijden en de hevig ste pijnen. De heer Overweg, hoofd eener school te Strijen, dankte namens de familie voor de eer aan den geliefden afgestorvene bewe zen en de hartelijkheid te Biezelinge on dervonden. Diep onder den indruk verliet de scha re den doodenakker. Krabbendijke. De Vrijzinnige Kiesver. stelde de volgende candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen vast: 1. A. Tollenaar; 2. Chr. Welleman; 3. H. Poleij; 4. J. Frelier. Ovezand. De heer L. W. B. A. Mulder heeft tegen 1 Juni a.s. ontslag gevraagd als ontvanger-griffier van het waterschap Ovezand, zulks wegens gezondheidsrede nen. Op dien dag zal het juist 30 jaar ge leden zijn, dat hij als zoodanig werd be noemd. Souburg. De gehouden Speldjesdag voor de afd. Souburg-Ritthem voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies heeft te Souburg opgebracht f 108.74V2 en te Ritthem f 7,3714. Vrcuwepclder. Na gehouden overleg hebben de te Vrouwepolder en te Gapinge gevestigde Chr. Hist, kiesvereenigingen besloten bij de a.s. gemeenteraadsverkie zing met een gezamenlijke lijst aan de ver kiezing deel te nemen en werd besloten de navolgende personen candidaat te stel len: 1. C. Langebeeke, aftr.; 2. L. Duvekot Szn; P. van den Bosse; 4. H. Maljaars; 5. C. Dingemans Jzn; 6. S. de Roo; 7. G. Langebeeke Czn Jr. VLIEGTUIGBOUW BIJ „DE SCHELDE" Grootsche plannen voor de toekomst. Uit Vlissingen worden aan de T e 1 e g r. bijzonderheden gemeld omtrent den bouw van vliegtuigen bij „De Schelde". Wij ontleenen daaraan het volgende: Constructeur Th. E. Slot is op 1 Januari van dit jaar met zijn staf van de Panderfabrieken verhuisd naar de Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen. En hij bracht derhalve zijn kern van geschoolde medewerkers mede, zijn schat van ervaring en grootsche plannen, welke in de zoo schitterend ge outilleerde fabriek van „De Schelde" na der ontplooid kunnen worden. De directeuren, de heeren Wesseling en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2