Uit de Provincie Johanna Coninghame. 1(1 ALLE GQEDE WINKELS Zoeklichtjes. weeft, maar wascht ook dekens Toen de heer Kersten bij interruptie ge vraagd werd om namen te noemen, deelde hij mede bereid te zijn de namen van de personen, die hij zelf bezocht had, aan den minister van Economische Zaken t^ noemen Do heer Kersten heeft vervolgens aan den minister overgelegd oen 18-tal ver klaringen van tuinders, Naar wij verne men, heeft de minister thans aan den heer Kersten medegedeeld, dat voor zoover zijn klachten bepaalde oonorete beweringen in hielden, deze niet door de overgelegde verklaringen bijn gestaafd. Voorts heeft een onderzoek, dat is in gesteld naar de bedoelde 18 gevallen, tot resultaat gehad, dat die gevallen geens zins normatief zijn gebleken, doch dat er steeds bijzondere omstandigheden waren aan to wijzen, waaraan de nood in de be treffende bedrijven moest worden toege schreven. Ongetwijfeld zullen in elke branche vele tientallen te vinden zijn, die in ernstige moeilijkheden verkeeren. Hoe droevig die gevallen op zichzelf mogen zijn, zij kun nen uiteraard geen maatstaf zijn veor de mate waarin steun kan en moet worden verleend. De minister komt dan ook tot de con clusie, dat Ds Kersten in gebreke is ge bleven zijn in de Tweede Kamer gedane beweringen ala bovenbedoeld behoorlijk te staven. Het dreigende conflict In het mijnbedrijf. Zaterdagavond heeft onder voorzitter schap van aen Minister van Waterstaat op diens departement een bijeenkomst plaats gehad, waarbij tegenwoordig waren tie Minister van Sociale Zaken, Prof. Slo- temaker de Bruine, de Rijksnemiddelaar, Prof. Aalnerse, diens secretaris, M. Ir Quint, de hoofdingenieur van het staats toezicht op de mijnen, Ir Waterschoot v. d. Gracht en de chef van de afdeeling mijnwezen van het departement van wa terstaat, Mr Couvée, benevens vertegen woordigers der ruijndirecties en van de betrokken Mijnwerkersbonden. De bespreking heeft tot het resultaat geleid, dat de regeering de voorwaarden, die zij reeds aanvankelijk verbonden heeft aan haar toegezegde bijdrage aan het al gemeen mijnwerkersfonds, na overleg met ]<eide partijen nader zal formuleeren, uiterlijk vóór 8 Mei en dat het conflict op uitdrukkelijk verzoek der regeering in ic 'cr geval ook tot dien datum blijft opge schort. deelen des lands, en ook binnen het ge bied der Kamer, o. m. op Schouwen en Duiveland bezwaren vernomen, dat van de zijde der landbouwmaatechappijen of aan deze verwante vereenigingen, aan haar leden zeer vele artikelen, niet alleen spe ciaal op landbouwgebied, doch ook vm hukhoudelijkea aard te koop worden aan geboden. Thans heeft de Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier te Alk maar zioh tot den Middenstandsraad ge wend met het verzoek maatregelen te overwegen, om aan dit voor den handel fnuikende verkoopsysteem een einde te maken. Ook de Middenstand ondervindt zeer zeker niet in geringe mate den on gunst der tijden en waar nu groothandel, middenstand en ambachtslieden een groot deel van den landbouwsteun opbrengen, zou mogen worden verwacht, dat van landbouwzijde juist zou worden medege werkt de bestaansmogelijkheid van de bo venstaande maatschappelijke groepen te eerbiedigen. D'at er ook landbouwspeciali- teiten zijn die dit inzien blijkt wel uit de door den heer van Rappart 1 toch zeker een onvervalschte steunpilaar van den landbouw bij de behandeling van de begrooting van het landbouwcrisisfonds 1935 op 8 Maart j.l. in de Tweede Kamer gesprokene. Deze verklaarde zich voor de Coöperaties, maar achtte het verkeerd, dat landbouwcoöperaties naast werktuigen voor het landbouwbedrijf, ook naaimachi nes, stofzuigers, waschmachines, rijwie len en keukengereedschappen aan hun le den gaan leveren. Men verwijdt z. i. de klove, die toch al tusschen den middenstand en de land bouwende bevolking bestaat, en in dezen moeilijken tijd moet alles worden nagela ten om de verdeeldheid tusschen twee groepen der bevolking grooter te maken. Resumeerende stelt het bureau voor dat de kamer, evenals die te Alkmaar, zich tot den Middenstandsraad zal wen den met verzoek deze kwestie wel in be handeling te willen nemen en zoo moge lijk een goede oplossing aan de hand te doen. De commissie voor de Handelsbelangen vercenigt zich met het voorstel. Een der leden wijst er op, dat ook wel mag gewe zen worden op de schade, die de branche van handelaren in landbouwwerktuigen ondervindt van de aankoop-coöperaties. Een ander lid wijst op de artikelen als kolen en benzine, die ook zeer veel ge meenschappelijk worden ingekocht. Ingezonden Mededeefing. Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden, Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw sche Eilanden te Middelburg. Aan de orde komt in de eerste plaats de rekening over 1934, aanwijzende in ontvang f 82.346,18, in uitgaaf f 79.399,41, alzoo een batig slot van f 2946,77. Het bureau stelt voor de volgende bij dragen toe te kennen: Vereeniging Nemid- so te Souburg f 25 en de Vereeniging „De Hanze" te Goes f 100 en het Comité voor het organiseeren van Volksfeesten te 's-Heerenhoek f 25 voor het houden van een winkelweek of etalagewedstrijd, onder voorwaarde, dat de uitbetaling eerst zal geschieden nadat rekening en verantwoor ding is overgelegd. Van de Technische Commissie van de Fruitten toonstelling 1935 der Veilingsver- eeniging „Zuid-Beveland" te Goes kwam een verzoek in om een bijdrage voor de in October a.s. te houden fruittentoonstelling. Het bureau meent, dat het wel op den weg der Kamer ligt eenigen steun aan die tentoonstelling te verleenen en stelt voor f 25 beschikbaar te stellen en het bureau te machtigen desgewenscht een verguld nj| zilveren medaille toe te kennen. Van de Prov. Zeeuwsche Vereen, voor Vreemdelingenverkeer kwam een schrijven in met verzoek een bijdrage te verleenen voor een door die Vereeniging te verzor gen Prov. inzending op de door de A. N. V. V. georganiseerde tentoonstelling Mooi Nederland, welke deze maand te Amster dam wordt gehouden. Het bureau stelt voor een bedrag van f 150 beschikbaar te stellen, waarmede de commissie voor financiën zich vereenigt. Landbouw en middenstand. Reeds lang werden in onderscheidene FEUILLETON. {Vrij naar het Engelsch.) 10) O1—- ,,0, dan is Cissy ouder. Ze wordt in Januari zestien en Gertrude in November vijftien. Oswald wordt zeventien in Maart. Ja, Cis en Trude schelen maar tien maan den. Trouwens, ze schelen geen van allen veel met elkaar." „Behalve Charlie en ik", zei Daisy. „Ja, kindje, maar je weet toch wel, dat er tusschen jou en Charlie nog kleine broertjes en zusjes zijn geweest, die naar den hemel zijn gegaan", zei tante Helen. „Lieve kind, je eet haast niets. Wil je nog een ei. of een glas melk?" De arme Johanna moest voor de zoo- veelste maal bedanken en was blij, toen eindelijk de aandacht een beetje van haar verd afgeleid door de binnenkomst van den dokter, die moe en hongerig, alle zor gen voor zich opeischte. „Ik moet nog wat werk afmaken", zei Go.trude, terwijl ze de trap opgingen; ,.ga jc mot me mee naar de schoolkamer, dan zal ik je onze boeken laten zien en wijzen Middelburg. De gemeenteraadsverkie zing voor Middelburg heeft plaats op 19 Juni a.s. hoever we zijn." Johanna hield voor de deur ran het vertrek stil. „Ik ben zoo moe. Mag ik niet naar bed gaan?" „O ja, natuurlijk; ik zal met je mee gaan naar je kamer. Sara zal je koffers nu wel uitgepakt hebben; maar zou het niet beter zijn, als je nog een poosje wachtte, dat je tante en de anderen goe den nacht kunt wensohen?" „Moet het?" O, wel neen; als je er geen zin in hebt, doe je het niet. Tante zal heusch uit zich zelf nog wel even naar je komen kijken; ga maar mee." Sara was, zooals Gertruda voorspeld had, bezig de koffers te ontpakken, die Johanna's kleeren bevatten. Het waren er niet veel en ze waren allemaal gekocht in de voornaamste winkel van Minster- holma. De zwarte jurken, afgezet met crepe, waren allemaal naar hetzelfde pa troon gemaakt, dat Johanna al jaren droeg en alles leek te groot en te zwaar voor het fragiele figuurtje. Sara was al gauw klaar en vroeg, of ze nog ergens naders mee van dienst kon zijn. „Neen, Sara, ga maar, ik blijf toch hier", zei Gertrude. „Kom, Johanna, zal ik je haar borstelen? Wat is het kort, De lijst der S.G. P. luidt als volgt: D. Janse, W. Jobse, A. Heijboer. Vlisslngen. Gemeenteraadsver kiezing. De heer L. P. van Oorschot, die gedurende 10 jaar lid van den ge meenteraad te Vlisslngen Is voor de So cialistische PartH hoeft als lid van die partij bedankt en is toegetreden tot de S, D, A. P, Deze partij zal nu bij de aan staande gemeenteraadsverkiezing uitko men met de volgende lijst: 1. J. de Mei, 2, A. G. van Hal, 8. A. Rorije, 4. F. G. J, van Spanning, 5. A. R. König, 6. L. P, van Oorschot, allen aftredend, 7. J. Post, 8. W. Castel, 9. A. de Bart, 10 mevr. v. d. Vlist, 11. H. Kokelaar. Voor de jeugdige werkloozen. Aan B. en W. van Vlissingen is een adres gezonden, waarin verzocht wordt een algemeene commissie in te stellen, die zich met het vraagstuk der jeugdige werkloozen speciaal zal be lasten. Een bespreking heeft plaats gehad van ongeveer 70 jongere werkloozen met den Vlissingschen Bestuurdersbond. Gaarne zou men een lokaal beschikbaar willen gesteld zien, b.v. een in de voor malige Kazerne Willem III. Oanditen Gemeenteraad Door de Anti-Rev. kiesvereeniging te Vlis singen zijn voor den Gemeenteraad can- didaat gesteld de heeren: 1. P. G. Laernoes; 2. H. C. V. Snel; 3. Ph. J. Woltering; 4. J. Marijs, allen af tredend; 5. F. D. H. Prins; 6. J. P. An- driessen; 7. L. de Nooijer; 8. J. Nieuw- seheper; 9. J. L. de Wit; 10. H. van Kam pen. Goes. In de Zaterdag te Goes gehouden bestuursvergadering van den Ring Zee land van den Bond van Ghr. Zangvereen. werd het programma vastgesteld voor het te houden concours op Hemelvaartsdag te Kruiningen. Het concours wordt ge houden in de kersenboomgaard van de familie Polderman. Van de 40 aangeslo ten vereenigingen nemen er 33 deel met 1250 leden, verdeeld over 5 afdeelingen. Wemeldinge. Voor de a.s. verkiezingen is door de S. D. A. P. de volgende candi datenlijst opgesteld: 1. D. de Jonge Mzn, aftr.; 2. P. A. Schouwenaar Jzn; 3. L. W. van Liere Pzn; 4. G. Bras Wzn; 5. Jan Heyboer Mzn. Kruiningen. Door de A. R. Kiesvereen. werd de volgende candidatenlijst voor den Gemeenteraad vastgesteld: 1. Joh. Verijzer, Kruiningen; 2. T. Ver- hage, Hansweert; 3. Hoekman, Oostdijk; 4. A. Ko-le Mz., Kruiningen, Dhr G. Minnaar, aftredend, welke 16 jaar zittend raadslid voor de A. R. was, stelde zich wegens drukke werkzaamhe den niet meer als zoodanig beschikbaar. Nisse. Door de A.-R. kiezers zijn can- didaat -gesteld voor de a.s. gemeente raadsverkiezing: l.i A. Slabbekoorn, 2. Joh. J. Mol, 3. P. v. d. Guchte. Ovezand. Vrijdag kwam de Raad bijeen In de begrooting van 1934 en die van 1935 worden eenige wijzigingen aange bracht. Voor de crisissteuntrekkenden wordt de tijdens de wintermaanden verminderde aftrek voor grondbezit wederom op het zelfde bedrag bepaald als het vorig jaar, uitgezonderd voor gezinnen met 5 en meer kinderen. Voor deze categorie blijft de verminderde aftrek gelden. Naar aanleiding van de circulaire van het Nationaal Crisisoomité wordt beslo ten voor extra-hulp aan werkloozen het daarvoor vereischte bedrag beschikbaar te stellen, alsmede te voldoen aan de daaraan verbonden voorwaarden. 't Zand. Vrijdagavond gaf het kinder koor van de Ghr. Gem. Zangvereen. Looft den Heer te 't Zand een uitvoering in den Buitentuin aan de Tramsingel. De zaal was geheel gevuld. Nadat de voorzitter de heer Groenenberg de talrijk -opgeko men belangstellenden welkom had ge- heeten en zijn waardeering had uitge sproken over de aanwezigheid van den burgemeester en mevr. Dregmans, opende hij- de bijeenkomst met gebed. Onmiddellijk daarna werd de leiding in handen gegeven van den directeur dhr J. W. Bommeljé, die het kinderkoor vóór de pauze 18 liederen liet zingen en het middelkoor, bestaande uit meisjes van 1216 jaar, na de pauze een gelijk aan tal nummers deed ten gehoore brengen. maar dat zal je wel een hoop last bespa- ren. „Dank je, ik kan alles zelf", antwoord de Johanna. „Je wilt me kwijt. Best; goeden nacht dan. Is dat je bijbel? D'at is ook al een oude?" „Ja, hij heeft mijn moeder toebehoord", zei Johanna. Gertrude nam hem op en sloeg achte loos de blaadjes om. „Evelyn Mary Hope", las ze op het ti telblad, „Kestmis 1849. Wat een aardige naaml Jammer, -dat jij niet Evelyn ge noemd bent. Waarom hebben ze je Jo hanna gedoopt?" ,,Mijn grootmoeder heette ook zoo, dat zal wel de reden zijn." „Het is een erg leelijke naam", zei Ger trude. „Vind je, ik heb er nog nooit over na gedacht", kreeg ze ten antwoord. „Wat gek! Als ik zoo heette, zou ik er wel degelijk over -denken en al mijn best doen er iets beters van te maken. Heb je maar één naam?" „Neen, ik heb er nog een, maar ik weet zeker, dat je die nog erger zult vinden Ik ben op den negen en twintigsten Sep tember geboren en daarom ben ik zoo ge noemd." „St. Michaelsdag 1 je wilt toch niet Het krachtig applaus na ieder lied, ba- wees dat de zang in den smaak viel, zelfs werd enkele malen op een herhaling aan gedrongen, waaraan de directeur bereid willig gevolg gaf. Met gevoel en zeer zuiver werden de nummers voorgedragen, Lettende op de bijzonder groote en in spannende voorbereiding welke zoo'n uit voering eischt, mag èn directeur èn meis jes een woord van zeer bijzondere waar deering niet worden onthouden. Op dit gebied ligt 't Zand, Koudekerke (dorp) ver voor. Niet alleen toch dat onze meisjes nuttig en aangenaam bezig ge houden warden en leeren met vrijmoedig heid in het publiek op te treden, maar de stemmen zijn ook reeds geschoold, voordat ze in de „groote" zangvereeniging worden opgenomen en dat moet het peil van den zang zonder twijfel bijzonder gunstig beïnvloeden. Laat iemand op het dorp eens het ini tiatief nemen, otn ook daar een kinder koor op te richten I Westkapelle. Door de neutrale Arbei derspartij zijn voor de gemeenteraadsver kiezing de volgende candidaten gesteld: 1. W. Huibregtse (aftr.), 2. K. Cijsouw (aftr.), 3. P. Huibregtse Dz., 4. A. Bras ser Wz., 5. S. Hengst Jz., 6. K. Hui bregtse, 7. P. Verhage Lz. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" onder presidium van dhr J. J- G. van der Graaff. Door Ds Scholing werd meegedeeld, dat in beginsel besloten is tot het oprichten eener Arja-club. De candidatenlijst voor de a.s. Raads verkiezing werd als volgt vastgesteld: 1. A. Schuit, aftr.; 2. A. Gornelisse, aftr.; 3. J. Schroevers Gzn; 4. G. de Wijze; 5. A. van Eenennaam; 6. A. Klaasse. 1 18 visschersvaartuigen zijn deze week uit geweest, terwijl deze week 18 vaartuigen uitvaren, bemand met diverse schippers van andere vaartuigen en on gehuwde matrozen, die niet in de steun regeling vallen. Verschillende schippers moeten dein op deze manier elkander hel pen om de andere week. De gesteunde ge huwde matrozen varen thans niet, terwijl hun steun is verhoogd en gelijkgesteld met de thans geldende steunregeling der werk loozen. Bij hun verhoogde steun ontvingen ze Zaterdag van het crisiscomité een bon, waarop levensmiddelen enz. te verkrijgen waren. St Laurens. Onder groote belangstelling van het publiek werd Zaterdagmiddag de kinderspeelplaats aan den Schotelweg al hier geopend. Ongeveer een 180 kinderen waren aanwezig. De voorzitter van het bestuur, dhr M Vaane, riep allereerst het welkom toe aan den burgemeester, de beide wethou ders en raadsleden en de talrijke aanwe zigen. Hij bracht allen, die op eenigerlei wijze medwerking hadden verleend har telijk dank. Spr. wees op de noodzakelijk heid van het hebben van een speelplaats, omdat het spelen aan of op den weg lu verband met het drukke verkeer te ge vaarlijk is. Hij wekte dan ook ieder op om lid der vereeniging te worden; de mi nimum-contributie van 50 cents per jaai kan voor niemand bezwaarlijk zijn. Voorts bracht hij' dank aan de Gebr. Leynse, die de weide aan de vereeniging hebben verhuurd; aan de verschillende firma's en personen, die door hun bijdra gen het bestuur in de gelegenheid gesteld hadden aan elk kind een versnapering en een verrassing te geven. Daarna werd het woord gevoerd door den burgemeester en dhr P. Wisse als voorzitter van de vereen. Gemeentebelang. Door den secretaris van Olympia, den jongeheer C. de Feyter, werd onder aan bieding van een bloemenhulde de burge meester toegesproken. Na het zingen van het Wilhelmus vin gen de kinderspelen aan, n.l. hoogsprin gen voor jongens van 14 jaar: le prijs G. Polderman, 2e. L. Diavidse; jongens 12 en 13 jaar: le prijs Lein Riemens, 2e B. Mi- davaine, 3e. G. Hille'brand, 4e. G. D'avidse. Hardloopen, jongens van 10 en 11 jaar: le prijs Ch. Janse, 2e J. Koole, 3e Abr. Gideonse, 4e. Jac. Geerse. Zakloopen, jongens 8 en 9 jaar: le prijs P. Koole, 2e. W. Wattel, 3e. A. Kerkhove, 4e. W. Christiaanse. beweren, dat je Michaël heet, dat zou al te erg zijn." Johanna glimlachte niet eens, maar zei: „Neen, mijn tweede naam is Angela, want „O, maar ik vind Angela veel mooier", viel Gertrude haar in de rede, zonder haar te laten uitspreken. „Ik stel voor, dat we je herdoopen. Tot je naar Ashton Court terug gaat, zul je Angela heeten." „Goeden nacht", zei Johanna ernstig, de hand uitstekend. „Goeden nacht, ik zie, dat je liever hebt, dat ik wegga. Juffrouw Scales komt mor gen om tien uur en om half negen heb ik muziekles van mijnheer Beddow. Ga jij ook muziek leeren?" „Ik weet het niet; dat zal je vader wel regelen, denk ik". En weer klonk een wanhopig goeden nacht. Eindelijk was ze alleen; maar plotse ling verscheen Gertrudes hoofd weer om een randje van de deur en ze zei: „Morgen moet je met ons mee naar de pastorie. Een zuster van dominee Has tings is bij hem in komen wonen. Ze is verbazend knap en zoo lief." Dit was het laatste, wat ze dien avond van Gertrude te hooren kreeg; maar Jo hanna kreeg nog meer bezoekers. Eerst kwam juffrouw Prendergast met de goe de bedoeling haar te troosten in haar In Duitschland is nu van de "rijheiil van drukpers niets meer overgebleven naar het schijnt, De nat,-socialistische pers moet alleen het woord hebben en zooals te verwachten was, wordt ook de kerkelijko pers niet ongemoeid gelaten, Dit moet geen verwondering wokken, Nationaal-socialisme sluit geestelijke vrij heid absoluut uit. 't Verwondert me dan ook wel, dat Ir Mussert zich zoo voorzichtig uitliet toen hem dezer dagen gevraagd werd hoe het zou gaan met de vrijheid van de pers als zijn inzichten zegevierden. Hij praatte er zoo'n beetje omheen. Neen, dan was een zijner volgelingen hier in Zeeland duidelijker. Hij verklaarde me ronduit: als vandaag het nat.-socialisme zegeviert dan is mor gen de uitgave van bladen als „De Zeeuw" verboden. Naar het mij voorkomt heeft deze man een betere kijk op de consequenties van het Nat.-Soc. beginsel, dan zijn leider. Of wat ook mogelijk is, hij heeft zich wat minder politiek uitgesproken. OPMERKER. Blokjes rapen, jongens 6 en 7 jaar: le prijs: Jac. Janse, 2e. J. de Bree, 3e. H. Willemse, 4e. H. Willemse. Hardloopen, meisjes van 12 en 13 jaar: le prijs J. Willemse, 2e Nel Janse, 3e. M. Kasse, 4e. J. Kwekkeboom Pd. 5e. Jac. Mesu. Idem, meisjes 10 en 11 jaar: le prijs W. Roskam, 2e. G. Hillebrand, 3e. R. Boe senkool, 4e. E. Christiaanse. Zakloopen, meisjes van 8 en 9 jaar: le prijs S. Christiaanse, 2e G. Janse, 3e. M. Koning, 4e. M. Louws, 5e. P. Bom meljé. Blokjes rapen, meisjes van 6 en 7 jaar: le prijs: G. Janse, 2e. P. Hillebrand, 3e. Koos Tramper, 4e. A. Koning. Om 4 uur ving de voetbalwedstrijd tus schen Olympia en de H. B. S. aan, nadat de burgemeester den bal had afgetrapt. Het was een geanimeerde wedstrijd. Even voor zes uur kwam het einde met gelijk spel 33. Vrcuwepclder. Loop der bevolking over de maand April 1935. Ingekomen: J. van den Broeke, chauf feur, Gapinge B 8, uit Middelburg. Vertrokken: C. Jobse, land'b.knecht, Ga pinge B 79, naar St Laurens, Noord weg A 14; D. van Tatenhove, zonder beroep, Gapinge B 72, naar Bergen op Zoom, Moerstraatschebaan 211; F. Sturm, bak kersknecht A 1, naar Middelburg, Rott. Kade 121. Ritthom. Door een groep kiezers zal voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing nog de volgende lijst worden ingediend: 1. L. Osté; 2. S. van den Broeke; 3. J. A. Barentsen. Zaamslag. De A. R. kiesvereeniging heeft in haar Zaterdagavond gehouden vergadering, die door ruim 70 personen werd bijgewoond, op de candidatenlijst voor den Gemeenteraad geplaatst: 1. A. de Koeijer Fz.; 2. D. G. Koopman, aftr.; 3. K. Hamelink, aftr.; 4. A. J. de Visser; 5. J. Scheele Wz.; 6. G. A. de Ingezonden Mededeeling. LEIDEN (sinds 1770) Inlichtingen bij Uw leverancier, die voor verzending zorgt. eenzaamheid en daarom vol kleine atten ties en, wat erger was, met een onuit- puttelijken woordenstroom. Toen kwam Cissy, die heel rustig was, doch zich teleurgesteld voelde, dat Johanna haar zoo weinig toenadering betoonde. En eindelijk verscheen Sara nog, die noodzakelijk in de kamer nog een en ander moest op ruimen en die later in de keuken wist te vertellen, dat „van alle vreemde schep seltjes, die ze ooit ontmoet had, juffrouw Coninghame wel het vreemdste was. Er lag iets verontrustends in haar oogen, die zoo zwart als kool waren; en ze sprak zoo zacht, dat het moeilijk was een woord van haar te verstaan." Terwijl Johanna onrustig lag te woelen en voelde, hoe de slaap haar steeds meer ontweek, werd zij en haar gedragingen door het heele huis besproken, in de schoolkamer, in de huiskamer en de keu ken en het oordeel viel niet zoo erg gun stig uit. Een gevoel van verlatenheid drukte haar en eerst toen de oude kerkklok het mid dernachtelijk uur had geslagen, viel ze in een droomloozen slaap. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2