DE ZEEDW f AKKERTJES TWEEDE BLAD Johanna Coninghame. Uit de Provincie loed twee" Springstier. s Eieren, AKKER.CACHETS it iS CHEVRO- rondom nieu- orde. Wil 4 r. of koopen. s B 133, Krab- agd: pgaaf: L. C. swijk (Z.-H.) ZAGEN, htbanden en res: Ritthem- WOONHUIS, urt No. 37, waterleiding, dplein no. 11 Cultivator 9- ielige Voren- mid, Nieuw koop: N TUIN, bevragen bij nweg H 112, IEL, n van parti- d als nieuwe en elk aan- onder letter d te Goes. n, Knopspel- en Schorten, ooie Zilveren r goedkoop, elle. k, Driewiels- tsche wagens ISSE, Smid met goed an plaats te -Beveland of der letter L, e Goes. D NSE, „Hol- erke. VAN VRIJDAG 3 MEI 1935, Nr 180. DE EERSTE KAMER OVER HET VERKEERSFONDS. Bij het afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer van het wetsontwerp tot vaststel ling van de begrooting van het verkeers- fonds voor 1935 vroegen enkele leden, of nu de tijd niet rijp is om het departement van Waterstaat te hervormen in een de partement van Verkeer en Waterstaat, zooals ook in Ned.-Indië is geschied, en of in dat geval de voorbereiding van de daarvoor noodige reorganisatie spoedig ter hand genomen kan worden. Verscheidene leden waren over den toestand op .verkeersgebied en vooral over de vermoedelijke toekomstige resul taten van het verkeersfonda slecht te spreken. Door de crisis neemt, zoo betoogden zij, de hoeveelheid te vervoeren goedereD steeds af, terwijl de overheid doorgaat nieuwe waterwegen aan te leggen zij dachten hierbij aan de werken in Lim burg en Twente en wegen te verbete ren, alsook bruggen te bouwen, door alle welke werken het vervoer per spoorweg nog meer zal afnemen. Deze leden waren dan ook van oordeel dat de regeering spoed zal moeten ma ken met de coördinatie van het verkeer, en dat men daarmede thans niet langei mag wachten. Eenige leden gaven uiting aan hun sombere stemming ten aanzien van de spoorwegen. Zij wezen er op, dat wel groote bezuinigingen zijn ingevoerd en ook door andere maatregelen, als bijvoor beeld het opheffen van met rendabele lijnen en inkrimping van personeel de ex ploitatiekosten nog meer zullen worden verlaagd, maar dit neemt niet weg, dat de ontvangsten steeds meer afnemen en dat tot nu toe elke bezuiniging is opge vangen door een verdere vermindering van de opbrengsten. Biji het financieringsplan voor de we gen, overgelegd bij de wegenfondsbegroo- ting voor 1932, werd gerekend, dat van 1932 af de geheele wegenverbetering nog 25 jaar zou duren. Ook hierbij werd re kening gehouden met een jaarlijksche uit- keering en wel van f4 millioen uit de algemeene middelen ten behoeve van de wegenverbetering. Deze post van 45 millioen gulden is echter geleidelijk ver minderd en voor het eerst in de verkeers- fondsbegrcoting 1935 geheel verdwenen. Zulks achtten eenige leden niet billijk voor het wegverkeer, omdat daarmede het algemeen nut van de wegenverbetering niet alleen wordt uitgeschakeld, maar ook omdat daardoor slechts het motor- en rij- wielverkeer en niet meer de overige weg gebruikers zullen bijdragen in de kosten. In herinnering werd gebracht, dat door de regeering is toegezegd, dat met behulp van het werkfonds 1934 de gevreesde ver traging in den wegenbouw zou worden voorkomen. Is daarvan voor 1934 wel veel terecht gekomen, en welke maatregelen zullen voor 1935 worden getroffen, om de vertraging in het werk der wegenver betering verder te voorkomen? Verscheidene leden vestigden de aan dacht op den geheel onbevredigenden toe stand, waarin vele tertiaire wegen ver- keeren. Zij zouden gaarne vernemen, of de algemeene regeling betreffende de ver betering van tertiaire wegen al gereed is gekomen. Hoe staat de minister, zoo vroegen eeni ge leden, tegenover den aanleg van auto snelwegen? Kunnen kostenberekeningen worden overgelegd omtrent het verschil in aanlegkosten van autosnelwegen met gescheiden banen en van ongescheiden banen van 4 X 3 M., de laatste met ver plichting? Is de regeering niet van oor deel, dat bij de zeer groote snelheden, waarop bij speciale autowegen wordt ge rekend, een breedte van 3 M. per ver- keersstrook in feite onvoldoende is? F E U I L L ET O N (Vrij naar het Engelsch.) 8) _o_ Ze ging door alle verlaten vertrekken, die de stilte, die daar buiten heerschte, schenen te weerspiegelen, De ouderwet- sche glazenkasten, gevuld met fijn, Chi- neesch porcelein, stonden zwijgend tegen de muren van de lange, sombere kamers, waar een zachte geur van lavendel en doode rozenbladeren hing. Haar groot moeders stoel stond bij1 den haard in een kleiner tusschenvertrekje, tusschen de twee groote zitkamers gelegen en dat uit zag op de oprijlaan. Lady Beauclerc had daar graag gezeten, ze hield er van het toezicht te houden op alles en allen, die haar huis naderden, hoewel i veel be zoekers kwamen er niet naar Ashton Court. Johanna had heel vaak naar haar ge keken, als zij daar zoo zat te peinzen, de oogen gevestigd op de keurig onderhou den laan, met zijn statige olmen, en dan had ze zich afgevraagd, waaraan ze toch wel zou denken. De arme Lady Beauclerc had herinneringen genoeg, die geheel buiten haar nu zoo saai en eenzaam le ven stonden. Terwijl Johanna met de hand leunde op het werktafeltje, waarop haar grootmoe- Owvreagd werd af de minitter het fa verband met het stijgend aantal ongeval len op de wegen (meer dan 13.000 slacht offers, waaronder 800 dooden per jaar), niet dringend noodig acht, tot verhooging van de activiteit ten dezen en dus ook tot verhooging van het voor het verkeerstoe zicht uit te trekken bedrag te geraken? Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 April kwa men in onze provincie voor 8 gevallen van roodvonk, n.l. 3 te Hulst, 2 te Kort- gene, 2 to Wemeldinge en 1 te West- kapelle en verder 1 geval van diphtherie te Hontenisse. De Emmabloem-collecte heeft te Wissenkerke opgebracht f 31, te Kam perland f 20.40 en te Geersdijk f 4. Vlissingen. Bij Kon. besluit is aan J. Bouman, ontvanger der directe belastin gen en accijnzen alhier, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend. Groene Kruis. In de Donderdag avond gehouden vergadering van de Ver- eeniging „Groene Kruis" is het jaarver slag over 1934 uitgebracht. Daaruit blijkt, dat het ledental daalde van 2055 tot 1975. De zusters Algra en de Goeijer oefenden de wijkverpleging ook nu weer met ijvei en toewijding uit en brachten 9685 be zoeken tegen 8924 in 1933. Zeer erkentelijk in het bestuur voor de door de Vereen. „Hulp in Nood" voor de wijkverpleging toegekende gift van f500. Verplegingsartikelen werden 1485 maal in bruikleen uitgegeven tegen 1495 maal in 1933. IJs is 104 maal verstrekt tegen 97 maal in 1933. In 1934 werden door de 4 bakers der vereeniging 130 kraamverplegingen uit gevoerd, waarvan 3 buiten de stad. Van de resteerende 127 werden 67 verplegingen gratis en 29 tegen de geringe vergoeding van f5 of minder behandeld. Ieder kan van de diensten der bakers gebruik ma ken, min- en onvermogenden tegen zeer geringe vergoeding en waar noodig zelfs kosteloos. Een goed en nuttig werk gaat uit van het aan de afdeeling Kraamver- pleging en Zuigelingenzorg verbonden consultatiebureau voor zuigelingen, dat onder leiding staat van den districts-kin- derarts Dr J. van Maren Bentz van den Berg. In 101 zittingen zijn 1465 consulten verstrekt. In 1934 werden 136 zuigelingen nieuw ingeschreven, w.o. 5 uit andere gemeenten. Voor den Prov. ontsmettingsdienst had den 43 ovenontsmettingen en 7 huisont smettingen plaats, w.o. 19 en 7 gevallen buiten de gemeentee. Door de zeer milde medewerking van het bestuur van het Vlissingsche zieken fonds en een welwillende toezegging van het Hoofdbestuur der Prov. Vereen, zal in 1935 de lang gekoesterde wensch in vervulling kunnen komen, n.l. de oprich ting te Vlissingen van een geheel mo derne, aan alle door den Rijksdienst te stellen elschen voldoende, ontsmettings inrichting. Kapelle. De Vereeniging van Oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen hield gisteravond haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer W. Plas De voorzitter heet alle leden welkom inzonderheid den Rijikstuinbouwcensulent Ir Bosma en den controleur van den Plantenziektenkundigen dienst dhr Pfaff. Ir Bosma dankt voor de goede woorden. Hij1 hoorde reeds van deze vereeniging en verwacht van haar steun bij zijn ar beid. Spr. hoopt de voetstappen te druk ken van zijn voorganger. De seer. L. Willeboer releveert dn voor naamste bizonderheden uit het voorbije vereenigingsjaar. Spr. herinnert aan de excursie naar Sint Truyen en de ge houden welgeslaagde tentoonstelling. De lezingen welke gehouden werden door Ir v. d. Flassche en dhr Pfaff hebben bij gedragen tot meerdere ontwikkeling. Spr. hoopt dat ook dhr Bosma deze vereeni ging zal helpen. De vereen, bestaat thans 22 jaar. Reeds verschillende consulenten zag men gaan en komen. De vereen, telt thans 106 leden en 52 ders laatste handwerkje lag, wekte het getrappel van paardenhoeven haar uit haar droomerijën. Even later kwam het rijtuig van den dokter in zicht, en hield voor de deur stil Johanna wist, dat haar tijd gekomen was; eenige oogenblikken later had ze zich aangekleed, en kwam in de hal om afscheid te nemen van 't personeel. Dok ter -Prendergast had eenige bevelen ge geven omtrent haar koffers, en keek nu met lichte verbazing naar het kind, dat bescheiden alle leden van het personeel de hand reikte. „We zullen u hier nog wel terug zien, juffrouw Coninghame, als ons leven zoo lang gespaard blijft," zei juffrouw Pem- berton; „en u kunt ervan op aan, dat zoowel Harley als ik, ons best zullen doen dat u Ashton Court even netjes terug zult vinden, alsof er altijd een meesteres aan het hoofd had gestaan; daar kunt u ge rust op zijn, juffrouw Coninghame." De oude butler boog en mompelde iets, dat op een bijvalsbetuiging geleek, en ook de rest van het dienstpersoneel deed zeer eerbiedig en erkende door deze houding Johanna in haar nieuwe waardigheid. Het arme verlegen meisje was maar al te blij, in het rijtuig van dokter Prendergast te kunnen stappen; de dokter sprak eeni ge vriendelijke woorden tot haar, terwijl hij de plaid goed instopte, toen nam hij een boek uit-zijn taseh en begon te lezen. Het ritje van zee mijl duurde Johanna begunstigen. Oak nu: konden weder 7 nieuwe leden geboekt worden. De penningmeester Johs. Oele deed re kening en verantwoording. De jaarreke ning eindigt met een klein tekort, het welk uit de reservekas kon aangevuld worden. De aftredende bestuursleden Johs. Oele en N. Eversdijk-Meulpolder werden herkozen. Tot afgevaardigden naar den Bond van oud-leerlingen werden benoemd de heeren: L. Willeboer en N. Evergdijk, met als secundus D. Willeboer. Bespreking excursie. Er waren twee voorstellen, een naar Heemstede en een naar Wageningen. Het eerste werd ver worpen. Voor Wageningen gaven zich, staande de vegadering, reeds 40 deelne mers op. De excursie zal plaats hebben vermoedelijk op 25 Mei. Bij de rondvraag voerde ir. Bosma het woord. Hij spoorde de leden aan op den ingeslagen weg voort te gaan. De heer Pfaff feliciteert de vereen, met het genomen besluit eens een bezoek te brengen aan Wageningen. De heer Oele hoopt, dat ook de zomer- excursie naar de proeftuinen niet zal worden vergeten. De heer Eversdijk besprak de groote schade welke hazen en vooral de konijnen brengen aan beplantingen en dergelijke en de weinige medewerking van de wild- schadecommissie. De voorzitter zegt omtrent dit laatste onderzoek door het bestuur toe. Nadat nog door den heer Pfaff de erneltenplaag was besproken en nuttige wenken hiervoor waren gegeven, sloot de voorzitter deze druk bezochte verga dering. KrabbendIJke. Woensdag vergaderde onder voorzitterschap van dhr J. Welle- man de veilingsvereen. E. M. M. te Krab- bendijke. De sec. S. Tollenaar bracht het jaarverslag uit. Het jaar 1934 is voor de vereen, wat het financieel gedeelte be treft gunstig verloopen, wat wij niet had den kunnen vermoeden toen we onze alge meene vergadering in Mei 1934 hielden. Vele vergaderingen en besprekingen zijn gehouden. Vooral over het verplicht veilen van fruit, groenten en aardappelen hebben de bezwaren nog al eens vergaderen noodza kelijk gemaakt. Doch dank zij het paraat zijn van onze mannen hebben we deze rseultaten kunnen boeken, welke vastge legd zijn in de balans en winst- en ver liesrekening. Wanneer wij nu de natuur in haar feestdos zien en wij weer een goede oogst denken te hebben, dan komt de vraag on willekeurig bij ons op: zouden verschil lende producten weer naar de mestvaalt verwezen moeten worden? Medegedeeld werd dat een klein be drag is beschikbaar gesteld voor het ge schenk aangeboden aan Ir v. d. Plas- sche, wegens vertrek uit Zeeland. Beslo ten werd een medaille beschikbaar te stel len voor de te houden fruittentoonstel- ling te Goes. De penningmeester doet rekening over de huishoudelijke kas. Ink. f471.88, uitg. f 371.10, gced slot f 100.78. Tot bestuursleden werden bij acclama tie herkozen J. Vogelaar, M. v. Weele, J. C. C. Wabeke, Th. A. Vogelaar en C. Traas. Het veilingspercentage werd weer vastgesteld op 3 en 5 pet. Daarna werd tot uitbetaling steunuitkeering 1934 overge gaan. Oudelande. Zaterdag 1 Juni 1935 zal het 25 jaar geleden zijn dat de gemeente ontvanger de heer A. Remijnse als zoo danig in functie trad. Borssele. Bij de Donderdagmorgen ge houden veekeuring werden de volgende prijzen toegekend: Stieren: le prijs B. A. Quist 74y2 punt; 2e pr. Gebr. Slabbekoorn 74 p.; le jaar kalfkoeien: le pr. A. W. Duvekot 79 p.; 2e pr. A. W. Duvekot 77 p.; 2e jaar kalf koeien: le pr. A. W. Duvekot 77% p.; 2e pr. A. W. Duvekot 77 p.; 3e jaar kalf koeien: le pr. B. A. Quist 80 p.; 2e pr. A. W. Duvekot 79 p.; 4e jaar kalfkoeien: le pr. B. A. Quist 82 p.; oude kalfkoeien: le pr. A. W. Duvekot 86 p.; 2e pr. B. A. Quist 82 p.; 3e pr. B. A. Quist 81 p.; 4e pr. B. A. Quist 80 p.; 5e pr. A. W. Duvekot veel te kort; ze zag op tegen het eerste binnentreden van de dokterswoning en vond het een ware opluchting, toen de dokter den koetsier verzocht stil te hou den voor een huis aan het begin van de stad en haar zei, dat hij hier noodzake lijk even moest binnengaan, daar hier een patiënt woonde, over wien hij zich nog al ongerust maakte. De schemering viel snel in, de klok in den ouden kerktoren had ook reeds zes slagen doen hooren, terwijl Johanna zat te wachten. Plotseling trok het geluid van vele haastige voetstappen haar aan dacht; ze keek naar buiten en zag een troepje schooljongens uit het hek komen vlak bij de kerk. Eensklaps klonk een hel dere jongensstem boven het drukke pra ten van de anderen uit: „Zeg, Harris, is vader weer hij mijn heer Gwynne? Wacht, ik kom er op." En ze hiciorde hoe iemand op den bok klom. Harris zei ook iets, maar Johanna kon het niet verstaan. Maar even later werd er een gezicht tegen het voorruitje ge drukt en onwillekeurig trok Johanna zich terug in het donkerste hoekje. „Charlie, „ben jij dat?" vroeg de dokter, die juist naar buiten kwam. „Kom, niet zulke rare streken als je blieft. Naar huis," voegde hij er aan tce, zich tot den koetsier wendend en het rijtuig zette zicb wear in beweging. „Wel mijn kind, we zijn nu! heel dicht bij mijn huil. Het epijt me, dat ik je 75% P-' f* P*- B. A. Quist 78 p.; t-Jsurige vaarzen: le pr. P. Dekker; 2e pr. A. W. Duvekot; 3e pr. P. Dekker; kalveren: la pr. A. W. Duvekot; 2e pr. J. J. Mol. De heer A. W. Duvekot verwierf voor een kalf nog een extra prijs. Hslnkenszand. Donderdagmiddag ver gaderde de raad dezer gemeente, onder leiding van burgemeester. Een verzoek van de R.-K. Middenstandsvereeniging wordt aangehouden tot een volgende ver gadering, omdat hetgeen wordt verzocht, reeds in onderzoek is. Op voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen besloten een boete toe te passen voor te late op levering van de Dorpsstraat door aan nemer de Wilde. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een geïdleening aan te gaan ten behoeve van den Oudekamer- schoweg, groot f2000 tegen ten hoogste 4% met een looptijd van 20 jaar. Met alg. stemmen wordt besloten nadat de woning van het hoofd der school is bezocht over te gaan tot het bouwen van een nieuwe woning. Bij de rondvraag zegt de heer Bos, dat een gedeelte goot langs de Dorpsstraat als zoodanig geen dienst doet. De voorzitter zegt verbetering toe. De heer Beaufort vraagt verplaatsing van den nachtbrander bij den dokter naar de plaats waar zij voorheen was aange bracht. Besloten wordt den nachtbrander op de oude plaats te doen aanbrengen. De heer Steketee dankt B. en W. voor de wijze waarop het Steenenslop is verbeterd. Souburg. Gisteravond vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging. De voorzitter, dhr J. Suurmond, opende op gebruikelijke wijze de vergadering en gat daarna een korte beschouwing over den uitslag der Statenverkiezing. Daarna werd overgegaan tot het vast stellen van de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Deze luidt" als volgt: 1. J. Suurmond Pz. (aftr.)2. M. A. v. d. Putte; 3. A. J. Arend3e Az.; 4. A. Tissink; 5. J. Besuijen; 6. J. Suurmond Jac.z.; 7. B. Koole. Dhr M. Lorier wenschte niet meer voor een candidatuur in aanmerking te komen. De voorzitter dankte dhr Lorier voor het geen hij voor de A.-R, fractie in den Raad heeft verricht. St. Laurens. Gemeenteraadsvergadering van Donderdag. Voltallig. Onder de inge komen stukkan bevonden zich brieven van den directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzeering en arbeids bemiddeling, dat de subsidie voor het le kwartaal 1935 f75 bedraagt; van het ge meentebestuur van Vlissingen, dat de bij drage voor de Zeevaartschool over 1933 f 83 bedraagt. De bijdrage over 1934 voor een leerling op het gymnasium te Middel burg bedraagt f327, terwijl aan verschil lende gemeenten in de kosten ingevolge de artikelen 86, 104 en 205 der Lager On derwijswet f238 moet worden bijgedra gen. *n Beet j e hoofdpijn, 'n beet j e kon gevat, heelemaui too onprettig doordat Ge het eigenlijk veel te druk hebt gehad en te wei nig geslapen. Neem vanavond een of twee "AKKERTJES" en Nederlandsch 9a, vroeg naar bed. Morgen. Product ochtend staat Ge als een an der mensch op, vol energie en roemt dit kostelijke middel. Per 12 stuks slechts 52 cent Vbtgena recept vrn Apotheker Dumont Vraagt ook» „taxeer-Akkertjes", de nieuw® vinding van Apotheker Dumont tegen ver- stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht. moest laten wachten, maar het was een dringend geval. Ik hoop, dat je je geluk kig bij ons zult voelen en mettertijd zult leeren van ons te bonden. Je moet maar je best doen, je zoo gauw mogelijk bij ons thuis te voelen." Johanna voelde weer die akelige prop in haar keel, die haar ook zoo gehinderd had, toen dokter Prendergast bij haar grootmoeders begrafenis eenige vriende lijke woorden tot haar richtte; maar ze streed moedig om haar tranen terug te dringen en met een strak gezichtje trad ze den gang van haar toekomstig tehuis binnen. Charlie trok zich niets van haar aan, maar holde de trappen op, gooide de deur van de schoolkamer open en riep: „Ze is erl Hoor je, Oswald, Cissy, Ger trude? Ze is er!" „Je maakt er drukte genoeg over," luidde Oswalds antwoord, „wat heb je met mijn lexicon uitgevoerd?" „Die ligt 'Oip de bovenste plank ;o neen, ik geloof, dat ik hem bij Weston heb la ten liggen. Ik ben in zijn plaats „Dan zal je hem moeten halen en wel zoo gauw mogelijk en als je het niet doet, wel, dan des te erger voor jou." „Dat zou ik denken, want mijn heele vocabulaire zit er in." „Denk er goed om, Charley," zei Os wald, „je hebt mijn boeken niet op die manier mee te sjouwen, ik wil het niet hebben; ik duld niet Hier kwam Oswald tot «wifgea, waat «MgU8KAT!«Hm KWCP.Bf.U8 SP BS VINGERS, „Steeds varmoaid en lusteloos." Een «prekend voorbeeld hoezeer Kru schen Salte er toe medewerkt urinezuur uit het lichaam te verdrijven, vindt ge in het volgende schrijven, dat wij zoojuist van een dame ontvingen, „De gewrichten mijner vingers waren opgezwollen, zoowel ais de gewrichten mijner teenen; deze zwellingen werden langzamerhand uiterst pijnlijk. Ik voelde mij bovendien lusteloos ea steeds erg ver moeid. Rust en eon dieet werden mij voorgeschreven; tegelijkertijd begon ik met Kruschec, Batte. Dit ie nu achttien maanden geleden ik voelde mij toen inderdaad doodziek. Ik nam Kruschen Salts precies als voorgeschreven, in een glas warm water op de nuchtere maag en U kunt mij gelooven ik ben nu een geheel ander mensch, U kunt er op reke nen, dat ik niet zal nalaten ook aan an deren hot geheim van mijn succes te ver tellen." Mevr. W. R. M. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen ingewanden, nie ren en lever aan tot krachtiger werking, waardoor urinezuur en andere afvalstof fen, die de oorzaak kunnen zijn van rheumatiek, jicht an ischias, volko men uit het lichaam worden verwij derd. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodal frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt, vermoeidheid en lusteloosheid verdwijnen, en wordea vervangen door onvermoeide energie en opgewektheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten k i 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maat schappij voorkomt. (Adv,) Naar aanleiding van het verzoek van. de Nationale Commissie tegen het Alco holisme om verlaging van bet aantal ver loven A en een adres van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen om het wet telijk maximum voor de verloven A te handhaven, wordt besloten in den thans bestaanden toestand geen verandering te brengen. Do voorzitter deelt mede, dat door hem namene bat bestuur en de ingezetenen der gemeente aan H.K.H. Princes Ju liana op haar geboortedag een telegram van gelukwensch is gezonden; voorts dat aan I. C. Flipse aan de Kerklaan 175 M3. bouwgrond is verkocht voor bet bouwen van een woning en dat de werkverschaf fing met ingang van 1 Mei j 1. is stopge zet. Op een vraag van dhr Mariuissen, wat B. en W. zullen doen, indien de werk- loozen geen werk kunnen vinden ant woordt do voorzitter, dat deze maatregel moest worden genomen, omdat nu reeds 'het bedrag, dat voor werkverschaffing voor het geheele jaar 1935 beschikbaar was, verbruikt is, ja zelfs al overschre den, dat B. en W. hopen, dat de werk gevers, indien zij daartoe in staat zijn, werkloozen te werk zullen stellen. Mochten ondanks de pogingen van de werkloozen cm werk te vinden, zij hierin niet slagen, dan zullen B. en W. zich beraden, wat van gemeentewege nog voor een korten tijd zal kunnon worden gedaan, maar in elk geval zal niet kunnen worden voort gegaan op een wijze als dezen winter is ge schied. Ook voor den volgenden winter zullen andere maatregelen moeten wor gen genomen, zulks in verband met do fi nanciën, de te groote eiscben welke het toezicht stelt en het niet aanwezig zijn van werkobjccten. Z. h. st. wordt aangenomen het voor stel van B. en "W. om in verband met de verkeersgevaren bij de school twee waar. schuwingsborden te plaatsen. Nadat da rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1934 was nagezien wordt deze goedgekeurd in ontvang op een bedrag van f 590; in uitgaaf op f 329, alzoo een goed slot van f261. D'e heer Rie- mens spreekt zijn blijdschap uit over dit resultaat, waarop de voorzitter mededeelt, deelt, dat dit is kunnen worden verkre gen, omdat door de diaconiën en de werk- ze boorden stemmen, die naderbij kwa men, tante Helen en Cissy schenen om beurten wat te zeggen; voor de open schoolkamer werd even stil gehouden. „Dit is de schoolkamer," zei tante He len; „hier zitten de meisjes om haar huis werk te maken; van den Eransehen leeraar krij'gen ze les in de eetkamer, met juffrouw Scales zitten ze hier. Jij zult voortaan aan de lessen deelnemen. Char lie, Oswald, zijn jullie hier? Kom eens even hier, dat ik je aan juffrouw Co ninghame voorstel. Mijn twee neven," ging tante Helen voort. „De een zeer ijve rig; en de andere.nu, het is niet mooi om uit de school te klappon, vind je wol? Je kamer is in deze richting." En verder gingen ze; maar Gertrude kwam terug om te zeggen: „Ze is zoo stijf als een hark en zoo zwart; precies, wat ik voorspeld heb; en haar jurk gaat van achteren dicht met een heele rij haken en oogen. Kun je het gelooven? Ik zou wel eens willen weten, hies ze die zelf allomaai vast moet ma ken, het lijkt mij onmogelijk." Intusschen had Johanna de voor haar bestemde kamer bereikt, half verdoofd door juffrouw Prendergasts ononderbro ken stortvloed van woorden. Ach, ze.voel de zich zoo verlegen en ongelukkig. (Wordt vervolgd,)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5