NATIONALE -50 miilioen gulden Johanna Coninghame. LEVENSVERZEKERING-BANK In 1934 ingeschreven nieuwe verzekeringen vermaard door z'n glans! FEUILLETON Ingezonden Mededeeling. ROTTERDAM Ingezonden Mededeeling. Groote doos 10 ets. Extra groote doos 15 ets. De heer Goffau vindt dat brandblusch- apparaten bij het blusschen van branden de hooibergen enz. weinig helpen. Dhr Klompe merkt op dat dan ten minste de gebouwen behouden kunnen olijven. Daarna wordt het voorstel van B. en W. tot intrekking van het wijzigingsbe- sluit zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De heer de Kater bespreekt bij de rond vraag de eigenaardige toestand die be staat voor de bewoners van den Molen weg, die retributie moeten betalen voor uitweg van hun perceel op die weg. De heer Polderdijk geeft hieromtrent inlichtingen, waaruit blijkt dat de gebrui ker van den Molenweg deze in erfpacht heeft tot 1949. De heer de Kater noemt nog als werk verschaffingsobjecten het minder steil maken van sommige opritten in deze ge meente. Daarna sluiting. (Eerst Woensdagavond ontvangen. Red.) Door de Chr. Hist. Kiesvereen. al hier werden candidaat gesteld voor de a.s. verkiezing voor den gemeenteraad de volgende heeren: 1. M. van Strien, 2. P. v. Eenennaam Jr.; 3. A. de Jager Jr.; 4. A. de Visser, 5. C. Janse Pz., 6. H. van Leerdam Pz., 7. M. Kakebeeke, 8 Janis Joosse. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Cornelis Jobse, landbou wersknecht A 13, uit Vrouwepolder; Ja cobus Wondergem en gezin, commissio nair, B 59, uit Middelburg. Vertrokken: Gillis Gillisse, z. b. van A 6 naar Nijmegen; Janna Geldof, z. b. van B 122 naar Colijnsplaat; P. J. Hillebrand en gezin, smidsknecht, van B 68 naar Middelburg. Op een daartoe door den heer J. den Boeft welwillend afgestaan terrein werd Dinsdag alhier de jaarlijksche veekeuring gehouden. De aanvoer bestond uit 4 stieren, 22 koeien, 8 kalfvaarzen, 5-jarige vaarzen en 5 kalveren; de kwaliteit was best. De uitslag van de keuring is als volgt: Stieren: le prijs Suis. Meine, van J. Koole Dz. 76.1 p.; 2e pr. Zwartje, van J. Wouterse 74 p.; Willem, van J. Kwekke- boom, geen volbloed, 76 p.; Jan, van J. Kwekkeboom, eervolle vermelding, 73 p. le kalfskoeien: Rika, van J. Koole Dz. 80 p.; Bontje van F. Kwekkeboom 78 p.; Juffrouw, van J. den Boeft 76 p.; Truus, van J. Koole Mz. 76 p. 2e kalfskoeien: Aagtje, van F. Kwekke boom 78 p.; Nelly, v. J. Koole Mz. 75V2 p. 3e kalfskoeien- Kaptein van J. Koole Dzn 82 p.; Juffrouw, van F. Kwekkeboom 78 p.; Juffrouw, van J. Koole Mz. 77.8 p.; Sul, van F. Kwekkeboom 76.5 p. 4e kalfskoeien: Emma, van J. Koole Mzn, 78 p.; Moor, van denzelfde 76 p.; Starre, van J. den Boeft 75 p. Oudere koeien: Sul, van J. Koole Dzn 85 p.; Bontje, van denzelfde 84 p.; Nora, van denzelfde 82 p.; Bertha, van denzelfde 81.5 p.; Koos, van F. Kwekkeboom 79 p.; Mina, van J. Koole Mzn 78 p.; Dora, van denzelfde 77 p.; Moortje, van J. den Boeft 76.5 p.; Bertha, van F. Kwekkeboom 76 p. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: Cornelis Jobse uit Aagte- kerke; Antje Jacoba Blom uit Gorinchem; Pieter Jacobse uit St.-Annaland. Vertrokken: Margrita Bimmel naar Mid delburg. Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand April. Vertrokken: Jasper Jansen en gezin naar Domburg; Elizabeth Dingemanse naar Vlissingen; Cornelis Clarisse naar 's-Gravenpolder; Willem Jacobse naar Koudekerke. Koudekerke. Ter gelegenheid van deu jaardag van H. K. H. Prinses Juliana gaf de Muziekvereeniging „Voorwaarts" een concert op het dorpsplein, dat be luisterd werd door een groot aantal jeug dige personen. De wijze waarop de verschillende num mers werden uitgevoerd, was boven allen lof verheven. Zonder overdrijving kan ons muziek korps een sieraad voor het dorp genoemd worden, dat zonder twijfel de vergelijking met zeer vele zustervereenigingen kan doorstaan. Jammer, dat de ouderen in onze ge meente nog te weinig belangstelling too- nen, Het schijnt helaas nog niet voldoen- dp te zijn doorgedrongen, dat een mu ziekgezelschap tot de onmisbare vereeni- gingen in gemeenten als de onze moet v/orden gerekend. Steunt het muziekkorps niet alleen fi- nanciëel, maar ook moreel, door o.a. tegen woordig te zijn bij de concerten, welke gegeven worden en die op goed peil staan! Souburg, Op de jaarlijksche veekeuring alhier was dit jaar slechts 18 stuks hoornvee ingezonden, n.l. 2 stieren (fok), 2 vaarskalfjes, 4 vaarzen, 3 le kalf-koeien, 1 2e kalf-koe, 4 3e kalfkoeien en 2 oudere. De kwaliteit was ongeveer gelijk aan die van andere jaren. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen Pieter Johan nes Verhage in A 5 van Cad«and. Vertrekken: Marinus de Steur en gezin van A 86 naar 0. en W. Souburg; Johan na Dekker van A 26 naar Domburg; Jo- j hanna de Nooyer van B 91 naar Haar lem. Woensdagavond kwam de afd. van den Ned. Chr. Landarb. Bond in 3e jaar vergadering bijeen. De secretaris dhr S. Klijfhout deelde in zijn jaarverslag mede dat het ledental met 2 vermeerderd was en thans 21 bedraagt. Uit het jaarverslag van den penningmeester dhr J. Schrijen- berg bleek dat aan contributie en irileg- geld ontvangen was f 476.95, dat was uit gekeerd aan de leden f 808.80 en dat de kas sloot met een batig saldo van f 22.15. Tot voorzitter werd gekozen dhr C. Cla risse en als nieuw bestuurslid dhr A. Janse Pz. Serooskerke (W.). In de gehouden ver gadering van de Chr. Hist. Kiesvereen. alhier werden de volgende candidaten ge steld voor den gemeenteraad: 1. W. C. Allaart (aftr.), 2. L. Cornelisse (aftr.); 3. W. Jobse, 4. P. Boone Cz.; 5. KI. Kluyf- hout, 6. Ms. Louwerse Flz., 7. P. Maljaars Az. Pz. Westkapelle. Woensdagavond gaf hjt fanfarecorps „Oef. Kweekt Kunst" onder leiding van den directeur, den heer P. de Rooy, voor de openbare school een concert De verschillende stukken, w.o. 't Oude Wilhelmus" werden door een talrijk publiek met aandacht gehoord. Wissenkerke. De gemeenteraadsverkie zing voor deze gemeente is vastgesteld op 19 Juni a.s. De collecte voor het herdenkingsfonds wijlen H. M. de Koningin-Moeder heeft in deze gemeente opgebracht f49.74. (Be langeloos bericht.) Colijnsplaat. In de Woensdag gehouden eerste vergadering van het Waterschap Oud- en Nieuw-Noordbeveland, waren 61 van de 63 stembevoegde ingelanden tegen woordig of vertegenwoordigd. De voorzitter gaf in zijn openingswoord in het kort weer de totstandkoming van het nieuwe waterschap, waarbij hij in het bijzonder een woord van dank wijdde aan den grondlegger van dit groote werk wijlen dhr I. P. van der Weele. Besloten werd tot het uitvoeren van een zinkwerk bij den z.g.n. afsluitdam. Tevens om den tot zeedijk geworden in- laagdijk Nieuw-Noordbeveland en den scheidingsdijk Oud-Noordbeveland van een glooiing van betonblokken te voor zien. Na een bespreking over een te hef fen belasting op de gebouwde eigendom men, werd, gezien de geringe opbrengst, alsmede de daaraan verbonden bezwaren voor de inwoners der gemeenten, beslo ten deze heffing niet toe te passen. Het bestuursvoorstel inzake te verleenen sub sidie voor overbrugging van de Zand- kreek, werd met algemeene stemmen aan genomen. De begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 176.832.48 met een post van onvoorzien van f 18.397.56. De ambtenaren, welke voor de polders Oud- en Nieuw-Noordbeveland werkzaam zijn geweest, werden allen ook voor het nieuwe waterschap benoemd. Bij Kon. besluit is herbenoemd tol Icantonrochter-plaatsvervanger mr C. J. D. du Croo in het kanton Zierikzee. Middelburg. Het Middelburgse^ Muziekkorps. In de onder voorzitter schap van den heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande gehouden algemeene ver gadering van de Vereeniging tot Instand houding van het Middelburgsch Muziek korps, zijn deze en de heer J. P. Ph. Doorenbos tot bestuursleden herkozen. De heer P. Luteijn heeft als secretaris- penningmeester rekening en jaarverslag uitgebracht, die beide werden goedge keurd. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende: liet aantal werkende leden van het korps bedroeg op 31 December j.l. 39, met inbegrip van de beide bodes. Het korps verloor drie leden. De opleidingscursus leverde echter vier nieuwe leden. Deze cursus omvat thans in het geheel slechts 6 leerlingen, die, op 1 na, alle reeds in het korps een partij bezetten. Dit geringe aantal, gevoegd bij de in gevoerde bezuiniging, wat het lesgeld be treft, veroorzaakt, dat de opleidingscursus oneindig veel minder kost dan vroeger. Uit een oogpunt van bezuiniging moge dit toegejuicht worden, de vrees is ech ter niet ongegrond, dat op den duur de opleidingscursus niet voldoende nieuwe krachten zal leveren. Hnt korps gaf in 1934 8 concerten op het Molenwater, 6 in de Abdij, waarvan één met nieueweraing van het Middel- brr~sch Mannenkoor, 1 voor de contri buanten, 1 op Domburg, 1 te Serooskerke ten huize van den voorzitter, een op de Groenmarkt, 2 op het Sportterrein bij ge legenheid der Veteranen-voetbalwedstrij den. Nog maakte het korps 2 fakkeloptoch ten en verleende het medewerking bij gelegenheid van de viering van den 25- sten verjaardag .an H. K. H. Prinses Juliana. De ontvangsten der vereeniging be droegen f417Q.431/2> de uitgaven f399.39V2, dus een goed saldo van f 172.04. Mogelijk is dit voor buitenstaanders een verras sing. Alleen ingewijden weten ten koste van welke offers dit gunstig slot be reikt is. Door de verminderde subsidie zijn in grijpende bezuinigingen, speciaal op de salarissen noodig geweest. En toch, on danks dit alles zou het jaar toch nog met een tekort geëindigd zijn, als daar niet als redders in den nood de vetera nen-voetbalclubs verschenen waren en wedstrijden organiseerden ten bate van het korps. In de toekomst zal een poging om het totale bedrag aan contributie op te voe ren, niet achterwege kunnen blijven. Het minimum bedrag der jaarlijksche contributie is van f 1 teruggebracht op f0 50. Blijkens het bezoek vormen de Abdij concerten nog steeds een gewaardeerde attractie, waarmede de steeds in waarde dalende inhoud der collecte-bussen in lijn rechte tegenspraak is. Tot zoover het Jaarverslag. Medegedeeld werd nog, dat het korps evenals vorige jaren uitvoeringen op het Molenwater en in de Abdij zal geven en onderhande lingen over of toezeggingen van een 6-tal uitvoeringen, waarvan drie buiten Mid delburg, gaande of gedaan zijn. Goes. Voor de jeugdige werk- 1 o o z e n. Gisteravond vergaderde het Be stuur van den Chr. Besturenbond met de dames en heeren collectanten voor het comité „Jong Holland snakt naar werk", die dezer dagen gelden hebben ingeza meld voor de kampen der jeugdige werk- loozen. Het bleek, dat te Goes was bij eengebracht f 493.15, te Kloetinge f 88.30, te 's-Gravenpolder f34, te Nieuwdorp f38.20, te Kapelle f68.50, te Biezelinge f23.30 en te 's-Heer Arendskerke f50.50, terwijl door de leden der Chr. Jongelings- en Meisjesvereenigingen te Goes en Kloe tinge is bijgedragen f 43.17. Van enkele dorpen en jeugdvereenigingen is het re sultaat der inzameling nog niet bekend. De voorzitter, dhr A. de Lange, noemde een reeds bijeengebracht bedrag van f839.12 wat zeker nog stijgen zal een resultaat, dat tot groote dankbaar heid stemt en de verwachtingen zeker (Vrij naar het Engelsch.) 7) o— Toen Lady Baauclercs testament werd goooond op den dag van haar begrafenis, bleêa hef, dat ze diarin haar wenschcn duidelijk had uitgesproken. De oude rechtsgeleerde kende den inhoud van hot 'korte, maar bondige document. Voor Jo hanna's opvoeding en alles, wat er ver der mocht komen kijken, was vier dui zend gulden per jaar uitgetrokken. Als ze den looft"j 1 van een en twintig jaar had bereikt^ moest ze zelf beslissen, of ze nog langer bij dr Prendergast wensch- te te blij rei, of haar intrek op Ashton Court zou nomen. Ze mocht niet trouwen, voor ze .meerderjarig was ©n alle aan zoeken vóür dien tijd gedaan, moesten door haar voogden worden afgewezen. Ze was kinderlijke gehoorzaamheid verschul digd aan dokter Prendergast, die de rech ten van een vader over haar zou: kun nen doen gelden. Ze mocht op geen enkele manier met den tegenwoordigen Lord Beauclerc of zijn familie ©enige betrek king onderhouden aan dit punt moes ten de voogden zeer streng de hand hou.- overtreft. Hij bracht dank aan alle gevers in stad en dorp en aan de dames en hee ren collectanten voor hun ijverigen arbeid, die met zóó'n succes is bekroond. De ver gadering werd met dankgebed besloten. Gisteravond te ongeveer half twaalf geraakts een tractor van een verhuis- auto, staande bij de garage-den Herder aan de Voorstad, in brand. Direct sloe gen de vlammen hoog op. Men slaagde er heel spoedig in met een slang op de wa terleiding het vuur te blusschen en de verhuis-auto met inhoud te behoude: Van de tractor is echter niet veel meer overgebleven. Kapelle. Loop der bevolk-ng over de maand April: Ingekomen: L. Murre en gezin, van Poortvliet naar Biezelinge E 71. Vertrokken: A. Paauwe, van Biezelinge naar Kattendijke, Wilhelminadorp, A 99; H. Antema, van Kapelle naar Groningen, Praedinussingel 11; L. C. de Jonge, van Biezelinge naar Gheel (België); P. van Immerzeel, van Biezelinge naar Ouddorp (Z.-H.) Nieuwe Weg 149; J. C. van Driel, van Kapelle naar Yerseke; A. van 't Veer, van Biezelinge naar Goes, Ziekenhuis Oostwal; Wed. J. Lavooii, van Kapelle naar Kruiningen, Nieuwstraat; P. M. Borman, van Kapelle naar Schiedam, Oostsingel 92. De vrijzinnig-democratische kies- vereeniging heeft candidaat gesteld voor de gemeenteraadsverkiezing de heeren: B. de Jonge, Joh. Schipper, J. F. Meeuwse, J. TMlenaar. Deze lijst zal verbonden worden met die van den Vrijheidsbond. Wemeldinge. Loop der bevolking over de maand April. Ingekomen: J. W. de Keijzer, van Goes, Heernisseweg 7 naar Noordelijken Achter weg B 244; G. M. de Krol, van Amster dam naar aan boord; W. Ferdinandusse, van Delft, van Oldenbarneveldstraat 18. Vertrokken: J. H. Hardenberg, van Da- niëlstraat B 69, naar Sluis Borgaren (L.) J. J. van Dalen, van Wilhelminastraat, naar Philippine (Mar. kazerne); P. Griep van Wilhelminastraat B 139 naar Juliana- straat 22; C. S. van Baal, van Dorpsstraat B 218 naar Maassluis, Noorddijk 1; A. Verhagen, van Oosthoek C 2c naar aan boord „Eduard". Met den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana heeft het muziekgezel schap „O. K. K." in plaats van een con cert te geven in de muziektent, een rond wandeling gemaakt door de gemeente. Een en ander bracht veel volk op de been. lerseke. Dé mosselhandel op Frankrijk is nu geheel stilgelegd. Noch geknipt.», noch vuile mosselen gaan daar meer heen. Naar België blijft de verzending nog doorgaan. Als eerste bezuinigingsmaatregel op de bewaking der Ierseksche Bank is het wachtschip Ramses" van zijn plaats ge haald en voorgoed naar Zierikzee ge sleept. Bijna 22 jaar heeft het dienst ge daan. Borsseie. Door de R.K. Kiesvereeniging zijn voor de aanstaande gemeenteraads verkiezing candidaat gesteld: 1. M. Nijs- ten Cornz.; 2. P. v. d. Dries; 3. J. de Baar. SCHOENCRÈME den en wat familie van moeders zeide betrof, die was er niet. Er was ook nog een briefje ingesloten voor dokter Pren dergast, waarin hij. bedankt werd voor al zijn zorgen en moeiten, maar tot zijn groote verlichting was hem geen legaat vermaakt. „Niets dan het meisjo voor jou?" zei mijnheer Field. „En duizend gulden voor mij. Ik zou niet graag met u van plaats ruilen, dokter; dat kind is een alles be halve aantrekkelijk schepseltje; ik kan geen woord uit haar krijgen; misschien, als ze onder uw kindeien komt, dat ze wat ontdooit." En daarmee stapte mijnheer Field van dit onderwerp of en begon een lang ge sprek over de uitgebreide aanwijzingen, wat er met Ashton Court gedaan moest worden, zoolang Johanna er niet woonde. Het mocht niet verhuurd worden, naar de profane gewoonte van den laatsten tijd; in 'het huis mocht niets veranderd worden; de huisknecht en de butler zou den met een knecht blijven om alles in stand te houden, zooals Lady Beauclerc 'het achter had gelaten. De tuinman zou den scepter blijven zwaaien in het park. Geen uitgaven behalve de allernoodzake lijkste mochten gedaan worden, zoolang Johanna nog minderjarig was; op die manier kon van bet groote inkomen een aardig kapitaaltje gevormd worden in vijf 's Heerenhoek, De R.K. landarbeiders hebben voor de a.s. raadsverkiezingen de navolgende personen althans voorloopig in de navolgende volgorde candidaat ge steld: 1. P. Raas, 2, A. Faes, 3. J. van de Ende, 4. Jac. Westdorp, 5. Gr. de Jonge, 6. H. Boonman, 7. M. Witkam. N.- en St. Joosland. Maandag verga derde de Raad onder voorzitterschap van den burgemeester voltallig. Tot lid-werknemer in de Werkloos heidscommissie in de vacature J. Delle- beke wordt benoemd de heer M. Delle- beke. De voorz. dcet de volgende mede- deelingen: dat het gewenscht is het vast stellen van een retributie-regeling inzake het U.L.O.-onderwijs aan te houden; dat de beslissing omtrent het plaatsen van een lichtpunt op den Veerdam wordt aan gehouden tot het najaar; dat het huis- en straatvuil gedeponeerd wordt bij J. Klap. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan den Minister te verzoeken bij het verleenen van landbouwsteun te bepalen dat een zeker aantal arbeiders in dienst moet worden genomen. Eenzelfde voor stel zullen B. en W. van Arnemuiden tot den Raad richten. Op een verzoek van H. Hoeboke om bij de werkverschaffing geplaatst te worden, wordt na toelichting door B. en W. af wijzend beschikt. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. besloten het één-richting-verkeer over een gedeelte van den Molendijk in de kom der gemeente vast te stellen, met het oog op het gevaar dat aan den bestaanden toestand verbonden is. Aan de orde is herbenoeming van de leden der Schattingscommissie. Dhr Pol derdijk wenscht niet meer voor herbenoe ming in aanmerking te komen om ge zondheidsredenen. Bij stemming worden benoemd de heeren J. J. Mesu, A. Koop man, P. Baurdoux en E. Verlare. Naar aanleiding van een adres tot ver mindering der drankwetvergunningen, wordt besloten op voorstel van B. en W. dit adres voor kennisgeving aan te ne men. Een verordening tot heffing van 40 op centen op de Vermogensbelasting en een verordening tot heffing van 55 opcenten op de Gemeentefondsbelasting worden vastgesteld. légen de in de vorige raadsvergade ring vastgestelde wijziging der Bouwver ordening, betreffende den afstand van hooibergen enz. tot de erfscheiding en tot gebouwen, zijn bezwaren ingebracht door den Inspecteur der Volksgezondheid. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor dit besluit in te trekken. De heer Verlare herinnert aan hetgeen hij over deze kwestie in de vorige ver gadering gezegd heeft. Hij dringt erop aan dat B. en W. bij het geven van ont heffing van de thans geldende bepaling als voorwaarde zullen stellen dat de aan vrager in het bezit moet zijn van brand- bluschapparaten. De voorzitter kan zich hiermede ver eenigen doch doet geen enkele toezegging. De beer de Kater vraagt of er van ze kere zijde actie is gevoerd tegen het ge nomen besluit. De voorzitter antwoordt, dat dit voor zoover hem bekend, niet is geschied. jaar en zou Johanna dus een mooie erfe nis kunnen aanvaarden. Wat kon het haar alles schelen? Op dien laatsten dag van 'haar oude l< ven was ze vroeg opgestaan en had lus teloos gedwaald door bet huis en het park. Ze vergoot geen tranen, er was niets in haar korte jeugd, waarover ze weenen zou. De ernst van den dood had diepen indruk op haar gemaakt, zooals op alle jonge menschen; maar toen ze bij het open graf van haar grootmoeder stond gaf ze slechts weinig blijk van ont roering. Eerst toen dokter Prendergast bij den terugkeer in bet stille ruime huis, haar kuste en haar hand in de zijne hield, kwamen er enkele tranen. Johanna was geen kind om zich aan de dienstboden te hechten en ze vonden haar koud en onnatuurijk. „Ze heeft evenveel gevoel als een stuk ijs", merkte juffrouw Pemberton op; „hoe ze ook op haar kop krijgt en ik moet zeggen, dat mevrouw er haar zoo nu en dan van langs wist te geven je kunt op geen enkele manier indruk op haar maken. Ik zeg maar zoo, kinderen moeten kinderen blijven." ,,Maar, juffrouw Pemberton", zei een var. de dienstmeisjes, „wie zou er hier nu een kind kunnen blijven? Het is hier in huis zoo stil als in een graf; en we moe ten allemaal op onze teenen rondsluipen; anders krijgen we standjes. Als u mijn meening vraagt, zou ik zeggen, dat het arme kind heeft vergeten hoe ze moet lachen." „Het staat niet aan jou om op die ma nier over je meerderen te praten, Jane; ik vind het heel brutaal, dat kan ik je wel zeggen." Jane was tot zwijgen gebracht, maar ze keek Johanna dien heelen dag met nieuwsgierige oogen aan. Een groote rust lag over de natuur, dien stillen Octoberdag. De vogels zongen in het woud, de hoornen stonden onbewo gen in het wazig zonlicht, de bladeren rood en goud gekleurd; velden en heuvels, weiden en kreupelhout schenen bedekt met een teeren sluier, die door den min sten ademtocht verscheurd zou worden. Toen Johanna zoo zonder eenig gerucht te verwekken rond dwaalde in haar zwar te rouwjurk, scheen ze in volkomen har monie met haar omgeving. Haar voet stappen waren nauwelijks hoorbaar in de lange portrettengalerij, waar de afbeel dingen van de familie harer grootmoe der hingen, de Spencers. Op vochtige da gen was ze altijd naar die galerij ge stuurd om wat beweging te nemen en hier had ze kennis gemaakt met al die stijve dames en heeren uit lang voorbije dagen. „Waar zouden ze nu zijn?" vroeg ze zichzelf vaak af, „waar was die an dere wereld waarheen haar moeder was gegaan en haar vader, wiens gelaat ze nimmer had mogen aanschouwen, en al die menschen, die eens zoo gelukkig en vol levenslust waren?" Er was een por tret van een moeder en haar kind, dat een soort betoovering op Johanna uitoefen de. Het was een ouderwetsch schilderij en stelde voor een moeder, die haar kind omarmde, het kereltje toonde haar vol trots een mooi spanieltje. Maar welk een liefde en teederheid straalde er uit den blik, waarmee de moeder naar haar kind keek! Hoe heerlijk moest het zijn je in zoo'n liefde te mo-gen koesteren en een gevoel van 'honger, dat ze niet onder woorden kon brengen, maakte Johanna nog stil ler en gedrukter dan anders. Dezen mid dag in afwachting van dokter Prender gast, ging ze voor de laatste maal naar de galerij. Johanna had haar eenzaam middagmaal gebruikt aan het eind van de lange eettafel. De oude butler had haar bediend met een soort slaafschen eerbied, die haar, naar hij meende, als toekomstig meesteres van Ashton Court toekwam; maar ze kon nauwelijks een hapje naar binnen krijgen en was dankbaar, toen ze weer vrij was haar eigen luim te volgen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2