IBIS SHAG Dobbelmcmn Bek Ster... man! 1 De Pers over Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken PRINS Rechtszaken OINS Politieke s zaak gemengd en uit het ingestelde onder zoek bleek, dat de op den postwissel voor komende handteekening van den geadres seerde valsch was, Het verder onderzoek braoht aan het licht, dat ten tijde dat de postwissel was bezorgd in het huis van den geadresseerde een man woonde, die niet al te gunstig bekend stond, Het on derzoek werd voortgezet en tenslotte wer den zooveel aanwijzingen tegen den man verkregen, dat hij werd gearresteerd. De man bekende den postwissel uit de brie venbus te hebben gehaald, het geld te hebben geïnd en ten eigen bate te hebben aangewend.1 Hij is in het huis van bewaring inge sloten. Ingezonden Mededeeling. VOOR DE PIJP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG Oude man door auto aangereden. Vrijdagavond reed de heer van D. met zijn auto de Nijverstraat te ïilburg in. Op dit oogenblik stak de 80-jarige heer de B., den rijweg over. De man, die hardhoorend was, had de auto lijkbaar niet hooren naderen. Hij werd aangereden, viel en bekwam een wo-nde aan het ho-ofd. De o-ude man werd naar et ziekenhuis vervoerd, waar de wonde werd gehecht. Daarna is hij' naar zijn woning overgebracht. Zaterdagmorgen is hij aan de gevolgen overleden. Zware brand te Haast recht. Zaterdagmiddag is te Haastrecht brand uitgebroken in de meubelfabriek „De Nijverheid". De brand liet zich ern stig aanzien. De vlammen vonden gretig voedsel in het vele brandbare materiaal. De motorbrandspuit uit Haastrecht was weldra ter plaatse, doch intusschen wa ren -cok de beide belendende perceelen, de graancoöperatie „De Samenwerking" en een electricienswerkplaats do-or het vuur aangetast. De burgemeester verzocht as sistentie aan Gouda en binnen een half uur arriveerde vandaar een tweede spuit. Uitbreiding wist men te voorkomen. De 48 meter lange fabriek is vrijwel geheel uit gebrand. Het dak stortte in, waardoor de twaalf machines die zich in het gebouw bevonden, werden vernield. De schade be draagt naar schatting ongeveer een halve ton. Het bedrijf is op beurspolis verze kerd. De beide belendende perceelen kregen eenige brandschade en veel waterschade. In het bedrijf van den heer Ho-ogen- do-orn waren tien arbeiders werkzaam. -Nederlandsch schip ver beurd verklaard. De gezagvoerder van het Nederlandsche petroleumtank- schip „Juno", dat eenigen tijd geleden door de Japansche autoriteiten is aange houden en opgebracht, omdat het zich in verboden wateren bevond, is door het ge rechtshof te Takao op Formosa veroor deeld tot een boete van tweeduizend yen, wegens het overtreden van de scheep vaartwet. Het schip zelf, -dat 2345 ton groot is, is verbeurd verklaard. De openbare aanklager had slechts een boete van 2000 yen geëischt en stond op het standpunt dat verbeurdverklaring niet noodzakelijik was. Het vo-nnis is dus strenger dan de eisch. Zooals bekend is het schip, dat onder Nederlandsche vlag voer, op 9 April de versterkte zone van Mako op Formosa binnengevaren. De kapitein verklaarde, dat hij door slecht weer daartoe was ge dwongen. V ij f t i g personen gebe ten door dollen hond. Te Lis sabon zijn in het ziekenhuis vijftig inwo- w-oners van het dorpje Aldaia Nova de St. Bento opgenomen, die allen lijdende zijn aan de gevolgen van den beet van een dol len ho-nd. Eenige hunner verkeeren in zorgelij-ken toestand. Onrechtmatig steuntrek ker. De politie te Bussum arresteerde zekeren S. wegens oplichting van de ge meente. S., die metselaar van beroep is, trok in de gemeente Bussum reeds eenige weken steun wegens werkloosheid, ter wijl bleek, dat hij werkzaam was aan een garage te Hilversum. Kind verdronken. Te Aar- landerveen werd Vrijdagmiddag het vijf jarig zoontje van den heer den B. ver mist. Nadat de vader met eenige buren geruimen tijd in het dorp had gezocht werd het lijkje opgehaald uit een sloot langs den weg nabij de ouderlijke wo ning, Door herdershond aan gevallen, Toen het vierjarig dooh- tertje van den heer D, te Maasbree (Lbg.) Zaterdagmorgen bij de familie F. aldaar een hondenhok passeerde, waar een kwaadaardige herdershond ach ter tralies zat, stak het beest plotseling zijn kop door de tralies en greep het meisje bij de haren. Het dier rukte zoo hard aan het haar, dat het meisje na genoeg gescalpeerd werd. In zorgwek- kenden toestand werd de kleine naai het ziekenhuis overgebracht. Inbraak te Bolnes. Vrijdag nacht is ingebroken in het kantoor der N.V. Scheepsbouwwerf Gebr. Pot te Bol nes. Door middel van het inslaan van een ruit in de achterzijde van het kantoor zijn de daders binnengekomen. Zij heb ben alle kasten en bureaux opengebro ken en doorzocht. De kluis, waarin hei loon van het personeel was geborgen, is zoodanig geforceerd, dat zij niet meer te openen is. Welk bedrag vermist wordt, zal dus nog moeten blijken. Faillissementen. M. B. Scheybeler, timmerman te Middel burg. Totaal passief 10.317.42, waar van preferent f 3866.20. De baten zijn nog niet volledig bekend. N.V. tot Expl. van Onroerende Goederen te Vlissingen. Totaal passief f 129.147.30, waarvan preferent f516.82. De baten zijn nog niet volledig bekend. Landbouw-ontwikkelingsdag. Zaterdag werd in het Schuttershof te Goes de zesde landbouw-ontwikkelingsdag gehouden, waarvoor weer groote belang stelling bestond. Namens de samenwerkende crganisEv- ties opende de heer Mr P. Dieleman de vergadering. Spr. noemt het in zijn openingswoord een gelukkig verschijnsel, dat op het plat teland ook bij de vrouw hoe langer hoe meer belangstelling voor ontwikkeling komt. In verband hiermede heeft de commis sie voor het houden van ontwikkelings- dagen in Zeeland het programma zoo danig samengesteld, dat de te behandelen onderwerpen zoowel op de belangstelling der mannen als der vrouwen aanspraak mogen maken. Spr. wijst er verder op, dat alle krach ten dienen te worden aangewend om het bedrijf op peil te 'houden. Vooral in deze moeilijke tijden is dan ook ontwikkeling noodig. Spr. hoopt, dat deze vergadering daartoe het hare moge bijdragen. Hierna behandelt de heer Th A. Vo gelaar te Krabbendijke zijn on derwerp: „Nieuwere inzichten op fruit teeltgebied", waarvan wij reeds verslag gaven. Bij de bespreking werd o.a. gesproken over de goede resultaten in 1934, waar genomen met de bloedluisbestrijding door middel van een sluipwesp. Naar aanleiding van een klacht van den heer Zwagerman over minder goeden smaak van het fruit, zegt dhr Th. Vo gelaar, dat het fruit soms te vroeg ge plukt wordt. Dhr Duve kot vzegt, dat ook op de smaak wordt gelet. De variëteiten-com missie werkt ook in de richting van de sm aakverbetering. Dhr Zwagerman wil, evenals bij de boter» bij. het fruit meer letten op geur en smaak, dan op het uiterlijk. D'hr D u v e k o t wil op beide eerste factoren zeer zeker letten, maar de kleur is toch ook een zeer belangrijke factor, vooral bij het fruitetend publiek. Dhr Vogelaar meent, dat de kleur vanzelf in orde komt, als het fruit ge zond en de belichting goed is. De bedrijfsgebouwen. Tweede spreker was de heer A. C. Zandee te Woensdrecht over: „Een en ander over de bedrijfsgebouwen op het Zeeuwsche landbouwbedrijf. In zijn inleiding wijst Spr. op de groo te beteekenis van het platteland tegen over de geheele maatschappij, hoewel dit niet altijd ingezien wordt door stad en industrie. Wel is het platteland soms een aardig onderwerp voor mop en spot. Men zegt, dat het platteland conserva tief is. Is dat zoo, vraagt Spr. Zijn wij conservatief in onze bedrijfsgebouwen? Spr. antwoordt hierop bevestigend. Dit is nog onontgonnen terrein in deze provincie, in tegenstelling met elders. Reeds vóór onze jaartelling werd hier in deze lage landen de oogst in schuren gedorscht. De gebouwen dienen ook voor stalling van vee en paarden, voor het be waren van inventaris, hooi, granen en peulvruchten. Ook moeten ze dienen voor het verrich ten van verschillende werkzaamheden. Naast de grootte van het bedrijf spre ken de aard en het karakter een woordje mee bij de inrichting. Spr. vergelijkt een bedrijf en de bedrijfs gebouwen van 100 jaar terug met een van heden. Hieruit blijkt, dat de inrichting, dus de plattegrond gelijk is gebleven. De bergruimte en werkgelegenheid dito. De werkzaamheden zijn echter totaal veran derd (snelheid van actie bij het oogsten, gewijzigde oogstmethode, invoering van ma-:1 'oes, enz.). Vroeg' r werd gedorscht met den vlegel, thans ,.jst machines met steeds grootoi wordende capaciteit, met sproo-persen. Daardoor is de dorschvloer te bekrompen geworden. Spr, geeft een beschrijving van de ge bouwen op een boerderij vroeger en vaak nu nog en schetst de gebreken, die er aan kleven. In Groningen en Friesland beeft men zi'o'h meer aangepast aan de moderne uit vindingen. Doordat de boerderij vaak ver van de kom der gemeenten afligt, moet men dik wijls waterleiding en electriciteit missen, wat een onbillijkheid is. Beziet men een boerderij van den laat- sten tijd, dan zien we schuren met stee- nen, in plaats van houten gevels, en met een hooger, nu pannen, inplaats van rie ten dak. Het huis is kleiner en staat los van de schuur. In het grondvlak is ech ter weinïg verandering gekomen. De stal inrichting is gewijzigd. Er is meer licht en ruimte gekomen. De ventilatie is ech ter nog primitief. Gierkelders zijn er nog veel te weinig. Boven het wagenhuis vindt men nu den graanzolder. De dwarse dorsöhvloeren zijn echter te klein geble ven. In het algemeen zijn de bouwkosten te hoog, en 'wordt, wat b.v. de berg- en dorschruimte betreft, toch niet aan de be hoeften voldaan. Het gevolg van te weinig tasruimte voor den oogst is geweest het bouwen van han gars. Minder in tal zijn de graan'bergen. Als dakbedekking wordt gebruikt ge galvaniseerd ijzer of asbestplaten. Voor stalbedekking moet asbestcement worden ontraden. Spr. wil graag het oude waardeeren, maar 'het type Zeeuwsche boerderij schiet toch volgens spr. tekort in -haar kwaliteit als bergplaats voor den oogst en 't hooi, door het volgende: 1. Zij 'biedt geen gelegenheid de mo derne technische middelen, d'ie aangewend kunnen worden bij het bergen van den oogst en die aanmerkelijke besparing van tijd en arbeid geven, te gebruiken. Dit komt, doordat de dorschvloer te smal is (een elevator is niet te gebruiken) en doordat de vele gebinten en dwarsbalken het gebruik van allerlei machines verhin deren. 2. Het Zeeuwsche type bezit te weinig bergruimte van eerste orde, te veel van 2e en 3e orde. Dit komt ook door het dwarsliggen der dorschvloeren. 3. De werkruimte is niet meer voldoen de door totale wijziging van de wijze van dorschen. Aan de bestaande gebouwen zal niet veel meer te verbeteren zijn. Daarom moet het oog gericht worden op den nieuw bouw. Volgens Spr. kan -de breedte van de schuur op 2022 M. worden gebracht, de hoogte op 12 M. De dorschvloer moet ko men tegen de zijkant, in de lengte van de schuur dus. Daarnaast de tasruimte. De stalling kan komen tegen de andere bui tenzijde, dus naar bet Groningsehe model. Spr. dringt er op aan, naar het voor beeld der Groningsehe boeren, al het mo gelijke te doen tot efficiënte inrichting der bedrijfsgebouwen. D'hr Dorst zegt, dat men in Friesland allang de dorschvloer in de lengte van de schuur heeft. Ook 'kent men daar op de gewone boerderijen hijschwerktuigen. We zitten 'hier te veel vast aan voor-oordeel. We moeten een anderen kant uit. Spr. vraagt naar de kosten van boerderijbouw in de verschillende provincies. Uit het antwoord van den 'heer Zan dee en uit mededeelingen van de heeren W. Kake'beeke en J. Jans blijkt, dat de kosten per H. A. of per kub. M. 'bergruimte in de verschillende provin cies sterk uiteenloopen. Het Zeeuwsche systeem blijkt aanmerkelijk duurder te zijn. A.rch. Jans heeft onlangs in de om geving van Almelo een solide boerderij voor een bedrijf van 40 bunder gebouwd, die compleet (huis en schuur) f 13000 kost. In antwoord op een vraag van den voorzitter zegt de inleider, dat ook in de nieuwe Zeeuwsche polders, behoudens en kele uitzonderingen, te veel in de oude sleur is voortgegaan. Hierna wordt gepauzeerd. Middagvergadering. In de middagvergadering hield de heer J. Jans, architect B.N.A., te Hengelo, een inleiding over: „de bouw van boerderij en woning uit schoonheidsoogpunt". De 'heer Jans begon zijn inleiding met een kleine les in bouwkunst. D'e boerderij moet bescheiden, niet op dringerig zijn, maar behoeft daarom ook niet leelijk en vervelend te wezen. Eenige tientallen jaren terug heeft de bouwkunst een inzinking gehad, die nog niet overwonnen is, doch geleidelijk komt men weer op den goeden weg. We zijn nu in een overgangsstadium. Spr. toonde daarbij een aantal lan taarnplaatjes van oude boerenhoeven uit verschillende provincies, w.O'. vele uit Zeeland, die aan de vroegere eischen van de praktijk voldeden en daarbij ju weeltjes van schoonheid waren. Daarna kwam de periode, dat men maar zoo'n beetje raak bouwde. Den eersten den bes ten boerentimmerman of metselaar bestel de men een boerenhoeve, en welke mis baksels daardoor ontstonden, bewees spr. eveneens met voorbeelden op bet witte doek. Spr. wees er hierbij op, dat men zich niet door den titel „architect" moet laten misleiden, want deze titel is vrij. Men kan vandaag bakker zijn en morgen een groot bord met den titel „architect" aan zijn deur hangen. Gelukkig zal deze titel in de toekomst waarschijnlijk beschermd worden. Spr. toonde vervolgens een mooie boe renhoeve in Twente, door zijn bureau ontworpen en uitgevoerd. Exterieur, zoo wel als interieur, waren zeer mooi en voldeden daarbij aan alle practise he eischen, Evenzoo waren stallen, vloer, enz. praktisoh geplaatst en ingericht. Geleidelijk ziet men nu in Twenthe meer en meer boerenhoeven volgens dit type verrijzen, Tenslotte toonde spr. het ontwerp van Zeeuwsche hoerenhoeve, door hem ver vaardigd, Hij wees er daarbij op, dat hij zich in dezen aan het bestaande type ge spiegeld had en, met behoud van het goede, doelmatige veranderingen had aangebracht. Ook dit exterieur viel uit schoonheidsoogpunt zeer te roemen. Spr. betoogde daarbij, dat men al het oude niet onvoorwaardelijk moet verwer pen. Men moet het goede ook het eigen plaatselijke of provinciale karakter be houden, dit aanpassen en dienstbaar maken aan den nieuwen tijd. De laatste inleider was de heer C. Zwagerman, rijkszuivelconsulent te Middelburg, die sprak over „Boerin zijn". De titel Boerin schat spr. hooger dan die van juffrouw of mevrouw. Volgens zijn overtuiging is'het een eere-titel. Hij ziet de boerin als huisvrouw, dus als middelpunt van het boerengezin, als moe der, dus als opvoedster van heit toekom stig boerengeslacht, als draagster en be schermster van de 'boerencultuur, als middelpunt voor de instandhouding van het boeren-standsbewustzijn, als de on misbare schakel voor de juiste sociale verhoudingen ten platitelande en tenslotte als toegewijde werkkracht in verschillen de onderdeden van het boerenbedrijf. De boerin is huisvrouw en als zoodanig de spil van het boerengezin. Het hangt van de huisvrouw, van de 'boerin af of zij orde, (huiselijkheid, gezelligheid en goede materieele verzorging weet te schep pen. Alle maatregelen, die zonder groo'te schade voor het geldelijk bedrijfsresultaat, de boerin kunnen ontlasten als bijv. de mellkverwerking op de fabriek en alle hulpmiddelen die, zonder te groote kos ten, haar arbeid kunnen verlichten, als practisc'he 'huisinrichting, electriciteit, waterleiding enz. verdienen ernstige aan dacht Ze komen het boerengezin ten goede. Een voordeel is, dat de boerin 'beschikt voor de voeding van het gezin over vele producten van het bedrijf, over goedkoope versc'he en beste grondstoffen. Wel is het jammer, dat de kennis en ambitie van vele boerinnen nog te kort schiet om met die 'kostelijke en goedkoope grondstoffen, de voeding van bet gezin zóó te verzor gen, dat men lekkere gezonde, voedzame, afwisselende en passende maaltijden krijgt. Hier ligt een dankbaar, belangrijk, practisdh werkterrein voor landbouwhuis- houdonderwijs en speciale cursussen. !De allerbelangrijkste taak van de boerin ziet spr. echter in het opvoedster zijn van bet toekomstige boerengeslacht. Spr. •hoopt, dat de boerinnen-moeders hun schoone, verantwoordelijke taak als op voedster van een godvruchtig, eenvoudig, flin'k boerengeslacht, steeds beter leeren verstaan. Een goede boerin moet belangstelling hebben en de groote beteekenis beseffen van instandhouding en versterking van de plattelandscultuur. Spr. ziet met leedwezen de schoonheid van de oude hofsteden, van de typische boerendorpen, door karakterlooze, harmo nie verstorende nieuwbouw te loor gaan. In dit verband beitreurt spr. het ook, dat de oude boerenmeubelen en kabinetten plaats maken voor moderne, klein-bur- gerlijk-steedsche prullen dat de mooie boerenwagens het veld ruimen voor zeer practische, maar leelijke gedrochten op luchtbanden; dat de mooie klederdrach ten verdwijnen. Zeker wil spr. niet, dat de boeren en boerinnen antiquiteiten worden en bet boerenleven op een museum lijkt, maar de landelijke schoonheid en cultuur mogen niet ten offer vallen aan de moderne wetenschap en techniek. Alle •groote schrijvers en denkers zijn overtuigd van de groote beteekenis van een talrijke, gezonde, welvarende boeren bevolking voor het welzijn van een volk en de stabiliteit vam een natie. Spr. roept de boerinnen daarom toe: voedt uw kin deren op in een juist gevoel van eigen waarde. 'Maar ook op sociaal gebied 'heb ben de boerinnen 'n taak, zij moeten zic'h ook met de sociale zijde van bet dorps leven bezig houden. De boerin is ook werkkracht in diverse takken van het bedrijf. De goede boerin moet practisch en theoretisch in staat zijn bepaalde bedrijfsonderdeelen te be hartigen en te leiden. Doch spr. meent, dat het in 'het belang van den boeren stand is, dat er gestreefd wordt naar be perking van de overdreven slafelijke ar beid, die veel boerinnen mioeten pres- teeren. Nooit mag men vergeten, dat de beste leerschool voor de boerin is het eenvou dige aaneengesloten boerengezin. Mjaar daarnaast zijn drie dingen noo dig en gewensebt om de taak als boerin geheel naar wensch te kunnen vervullen. Allereerst vakonderwijs, waarmede spr. landlhuishou'dkundig onderwijs bedoelt. Be boerengeest moet bij dit onderwijs de heerschende blijven. Boven en naast systematisch onderwijs moet de toekomstige boerin aan zelfont wikkeling aandacht schenken. En ten slotte organisatie. Er zijn thans twee vor men van organisatie voor boerinnen, n.l. de vereenigingen van oud-leerlingen van landbouwhuishoudkundige cursussen en de zoogenaamde boerinnenbonden. Bedde instellingen 'kunnen naast elkaar bestaan, mits de oud-leerlingen op den juisten tijd naar den bond overgaan. Met een opwekkend slotwoord van den voorzitter werd deze welgeslaagde ont- wikikelingsdag besloten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Steun aan de krulsbeesenteelt. Eet is een siechtu gewooute geworden hier In Zeeland om steeds maar af te ge ven op de persoon van den Regeerings- oommissaris voor den tuinbouw dhr Val- star. Er wordt gezegd: Valstar is 'n West lander en heeft alleen oog voor glascul tuur (tomaten, sla, komkommers). De wer kelijkheid is anders, want voor de teelt van kruisbessen hebben b.v. voor de cam pagne 1934 de telers een toeslag gekre gen van f 2.05 per 100 k.g. Het is nog niet zoo lang geleden, dat de secretaris van den Ned. Gbr. Land- arbeidersbond, de heer Oudkerk, op een vergadering door deze organisatie te Goes gehouden, de verzuchting slaakte, dat wanneer het in de macht lag van Staatkundig Gereformeerden, N.S.Bers en liberalen het uurloon voor de landar beiders gereduceerd zou worden beneden de tien centen. In ons door-en-door ver politiekt Nederland beteekent Ned. Chr. Landarbeidersbond Antirevolutionaire po litiek. 1) En daarom zijn Anti-rev. werkgevers natuurlijk model-werkgevers. Zij' sluiten een C.A.O. (collectieve arbeids overeenkomst) af. Prachtig. Maar dit be teekent in de practijk, dat zoo'n werkge- .ver zooveel mogelijk los personeel neemt en zoo weinig mogelijk vast personeel. Vo rig jaar (1934) hebben Antirevolutionaire werkgevers hun kruisbessen laten pluk ken voor tachtig cent per 100 k.g., want, werd er gezegd, onze pluksters doen het er voor". Dat is misbruik maken van de werkwilligheid der plattelandsbevolking. Laat de Regeering een andere tactiek gaan volgen met de steun aan de kruis bessen. Laat de Regeering zeggen, kruis- bessentelers, gij krijgt zooveel steun voor de komende campagne, maar de plukloo- nen mogen niet beneden zooveel en zoo veel zijn. Ik ben als niet-Antirevolutionair een trouw lezer van „De Zeeuw". Het is een pittige courant, de Redactie begiijpt de mentaliteit harer lezers en daarom moge hier een verlengstukje volgen aan de kruisbessen'beschouwing. „De Zeeuw" maakt zich nu al ongerust over een eventueel verlies van de Staat kundig Gereformeerde Partij bij de Ka merverkiezingen in 1937 van één harer 3 zetels. Die bezorgdheid is voorbarig. 2) We leven in een buitengewoon moeilijken tjjid en wie zich voor wereldnieuws inte resseert, luistert eiken avond met span ning wat Droitwich dienaangaande te vertellen heeft en dat ons beter inlicht dan V. D., die ons om 11 uur 's avonds komt vertellen, dat ergens in Amsterdam een kind op straat gevallen is uit de 3de verdieping van een huis. Engeland is het eenige land, waar het parlementaire stel sel op 't oogenblik nog vasten voet heeft. Amerika is een land geworden van gren- zenlooze verwarring. De R. K. geestelijke Father Goughlin, de radio-priester, heeft daar te lande een geweldige aanhang voor zijn dictatorschap, dat hij predikt. Eh daarom is het onvoorzichtig nu al voorspelling te doen, wat zich hier in Nederland in 1937 op politiek gebied zal afspelen voor welke partij dan ook. Het fascisme zit in de lucht; hier in Neder land, zoo lezen we in „de Telegraaf" van hedenmorgen, komt er wellicht al fusie tusschen de „nette" fascisten als Wester man, Generaal Snijders enz. en de Be weging van Ir Mussert. Wat dat tot ge volg zal hebben, kan op 't oogenblik nog niemand voorspellen. Voorioopig kunnen we een goed kruisbessenjaar voorspellen, want er is prachtige vruchtzetting, „Schoenmaker blijf bij je leest". F. KAKEBEEKE Fruitkweeker. Goes, 27 April 1935. 1) Dit is een vergissing. Totr den Chr. Landarbeidersband behooren zoowel Chr. Historischen als Antirevolutionairen. Ook zijn er leden die tot de C. D. U. of zelfs tot de Staatk. Geref. Partij behooren. 2) Er is alleen een berekening gemaakt, ho® de toestand zal kunnen worden in 1937. Het doen van voorspellingen is al tijd, maar nu in zeer bijzondere mate, ge vaarlijk. Redactie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 April: Matige tot zwakke Noordel. tot Westel. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. lov Uitg.: N.V. Uit Emergo" ter ex Bureaux T Postchtqu Bijkantoor M J. J. FANOY, Directeur-Ho Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 765. Licht op voor fietsen: Dinsdag 7 u. 44 min. H. K. H. Pri haar 2Gsten ve Het Koninkl; jaar door zwa tweemaal toe kelder worden Het is stil g- Huis. Er valt o donkere schadu Maar dit beh ren om met blij te vieren. Voor het nu niet de tijd om uiting schap over het f een jaar gespa tijd om blijk t verknochtheid a God heeft ons i geningen gesch recht, dat deze wordt gewaarde schen Vors ten Ir te verslappen, nauwer is toege Prinses Juli Zij heeft mog zonnige jeugd. Maar de toek here wolken pa onze Prinses b wacht haar mis uiterst zware t~ Daarom voeg schen op dezen Haar Schild Blijf Gij 't, o Doe haar op Verlaat haar Verschillende loopige beschoor bliceerde bezuin Terecht plaat een artikel aan kemst. „Maandenlan we het van all doet niets. Col' spreekt wel mo zelf begint hij zich schuil. Va al te vertellen, een bezuiniging worden, dit bij 1 gaan. Colijn, C de kop van jut, kwamen. Nu treedt dan met een ontwerf gen op den g ren, zioiu wellich zijn, want er 1? geschoven, dat taling uit de ge dat er nog 2 om een begin te ring van de h waaronder het g gebukt gaat. Bus zal er nu Och, lieve, rrr Dezelfden, die v van ongeduld t verontwaardigin zal woeden over een zullen all onder de loupe er schande ove behoeft maar e het verzet van e één professor i op het spel ston te vormen van w Schande! Colijn derwijs bezuinig wel geen univer was al een comit maar dan t aantal hoogleera wetenschap te k wil allerlei subs lingen verminde nogmaals de sa der ambtenaren wil op justitie b zekerheid vermi lijn allemaal op waterstaat doen Schande!" Het blad zelf algemeene lijn instemming ver Het A1 g. H d dige operatie, di een genoegen za

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6