DE ZEEUW N AT I O N A L E TWEEDE BLAD Het algemeen bezuinigingsplan. Uit de Provincie Johanna Coninghame. 171 millioen gulden Gemengd Nieuws. FEUILLETON LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Waarborgen voor polishouders. Besparing van 77 millioen op den Rijksdienst. 15 millioen op salarissen en wachtgelden. weeft, maar wascht ook dekens VAN MAANDAG 29 APRIL 1935, Nr 178. VERKIEZINGEN PROV. STATEN. De samenstelling van de Eerste Kamer. Nu de uitslagen van de Provinciale Staten in alle elf provincies bekend zijn, kan worden nagegaan, hoe de Eerste Kamer er over drie jaar zal uitzien, al thans ingeval er tusschen de in de Staten vertegenwoordigde partijen geen onder linge afspraken worden gemaakt en de leden der Staten hun stemmen dus uit brengen op de candidaten van hun eigen partij. De vorige week hebben wij reeds be rekend, dat dan bij de verkiezing van 12 leden van de Eerste Kamer in den aan staanden zomer in de groep Noord-Hol land—Friesland vermoedelijk gekozen zullen worden 4 S.D.A.P. (onveranderd), 2 R.-K. 1), 1 Anti-Rev. Partij (onver anderd), 1 Chr.-Hist. Unie 1), 1 Vrij- heidsbonder (onveranderd), 1 Vrijz. Dem. Bond (onveranderd), 1 N. S. B. 1), en 1 Communist 1). In de tweede groep Noordbrabant, Utrecht, Limburg en Zeeland zal de uitslag vermoedelijk zijn, dat gekozen worden 8 R.-K. (onv.), 2 S.D.A.P. 1), 1 Anti-Rev. Partij (onv.), 1 C.-H. (onv.), 1 N.S.B. 1), terwijl de eenige Vrijheids- bonder en de eenige Vrijz.-Democraat niet herkozen zullen worden. Bij de verkiezing van de leden voor de Eerste Kamer, welke in 1938 door de thans gekozen leden van Provinciale Sta ten in Zuid-Holland zal plaats hebben, zullen, behoudens bijzondere overeenkom sten tusschen de partijen, de volgende zetels worden toegekend: 2 R.K. (onv.), 2 A.-R. (onv.), 1 C.-H. 1), 1 Staatk. Geref. Partij 1), 4 S.D.A.P. 1), 1 Vrijheidsbond 1), 1 N. S. B. 1), terwijl de Vrijz.-Democraten hun zetel in deze groep verliezen. In de laatste groep de provincies Gelderland, Overijsel, Groningen en Dren the waar de verkiezing eveneens in 1938 zal geschieden, zullen gekozen wor den 3 R.K. (onv.), 3 S.D.A.P. (onv.), 2 A.-R. (onv.), 2 C.-H. (onv.), 1 Vrijheids bond 1), 1 Vrijz.- Dem. (onv.), en 1 N. S. B. 1). Over drie jaar zal de Eerste Kamer er dus als volgt uitzien: 15 R.K., 13 S.D.A.P., 6 Anti-Rev. Partij, 5 Chr.-Hist. Unie, 4 N. S. B., 3 Vrijheidsbond, 2 Vrijz.-Dem. Bond, 1 Staatk. Geref. Partij en 1 Com munist. De N. S. B. zal dus over drie jaar 4 zetels in de Eerste Kamer bezetten. Boven dien verwerven vermoedelijk de Staatk. Geref. Partij en de Comm. Partij Holland volgens deze berekening elk 1 zetel. De S.D.A.P. zal 2 zetels winnen. Daartegenover verliezen de Vrijheids bond 3 zetels, de Vrijz. Dem. Bond 2 zetels, de Chr.-Hist. Unie 2 zetels, en de R.-K. Staatspartij 1 zetel. De weg MiddelburgArnemuiden. Naar aanleiding van een door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. gedaan ver zoek om verbetering te willen bevorde ren van bet met grind verharde gedeelte van den weg langs de oostzijde van het kanaal door Walcheren tusschen Middel burg en den weg naar Arnemuiden (Kle- verkerkscheweg) heeft het weghes tuur meegedeeld, dat met de verbetering van dit weggedeelte een aanvang is gemaakt. Middelburg. Zaterdagmiddag werd in het Militair Tehuis jaarvergadering ge houden door de assurantievereen. „Helpt Elkander", gevestigd te Seraoskerke (W.), onder leiding van den voorz. dhr L. Maas. Uit het jaarverslag bleek, dat 112 nieu we leden toetraden, zoodat de vereen. (Vrij naar het Engelsch.) 5.) o_ Het velletje papier in kwestie was in tweeën gevouwen. Aan den eenen kant zag men Jeanne d'Arc, die het kruis om klemde en er onder stond geschreven: „Johanna, zooals ze vroeger was". Op de andere zijde stond de Franscho leeraar met zijn gepomadeerd snorretje, zijn groote, ronde bril, precies in de hou ding, die hij1 zoo graag aannam voor de klas. Zijn oogen staarden naar het kleine in elkaar gedoken figuurtje van een meisje, wier zwarte haren hij gegrepen had, blijkbaar in een aanval van wilde woede en er onder stond: „Johanna, zoo als ze worden zal" en in het Duitsch een aanhaling uit Schillers tooneelstuk, die mijnheer Le Bras uit den mond scheen te rollen: „Bist du es, wunderbares Mad- chen". Die flauwe glimlach, die haar va der niet had kunnen weerhouden, maakte Gertrude stoutmoediger en toen ze boven dien nog bemerkte, dat juffrouw Prender- gast haar lachen achter haar zakdoek trachtte te verbergen, vond ze al haar ge wonen overmoed terug. „Vader," zei Gertrude, „lijkt Johanna even goed als mijnheer Le Bras? Toe, vertel eens. Zoo stel ik me haar voor, een Ultima Dec. 1937 leden telde met een verzekerd kapitaal van f 12.391.003. Met een premieheffing van 50 cent per f 1000 verzekerd kapitaal gaf de reke ning een eindcijfer aan van f 10.804, w.o. een goed slot van ruim f 3900, welk be drag bij de reserve werd gevoegd. De aftredenden in verschillende func ties werden allen herkozen, terwijl in de vacature ais bestuurslid, ontstaan door ontslagneming van den heer J. H. Ge- schiere Pz, werd gekozen de heer P. S. Geschiere en als Commissaris in de va cature wijlen de heer J. de Buck, de heer Johs. Wondergem. Kruiningen. Door de Ghr.-Historische Kiesvereen. Kruiningen-Hansweert werd de volgende candidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezing vastgesteld: 1. J. J. Francoys, aftr., Kruiningen; 2. J. Pol derman aftr., Kruiningen;3. J. v. d. Kree- ke, Hiansweert; 4. B G. Netelenbos, Hans- weert;5. Z. Klaassen, Kruiningen; 0. S. C. Verbrugge, Kruiningen. 5, voorstel tot verbetering van den We- meldingschen zandweg, overeenkomstig het Prov. wegenplan. De voorz. wijst op de noodzakelijke verbetering van dezen weg, deelt mee, dat de raming tot ver betering geraamd is op f50.000 en de bij drage voor de gemeente is bepaald op f 12.500. Wanneer deze verbetering tot stand komt, wordt dit een mooi werk- object voor de werkloozen. Een leening kan aangegaan worden voor 4 pet. De voorz. stippelt uit de voordeelen voor de gemeente wanneer opname volgt in het Prov. wegenplan. De heer de Jonge kan maar niet be grijpen, dat in de vorige raadszitting geen f4500 kon geleend worden en nu wel een bedrag van f12.500. Spr. vindt, dat toch beter de Stationsweg kon beklin- kerd en het Nieuw-Bouwplan bestraat, dan deze weg verbeterd. Weth. van der Have zegt, dat wanneer we dezen weg verbeteren, ook het andere wel zal volgen en toestemming zal ver leend worden. Door alle leden wordt hier- Ingezonden Mededeeling. Kapelle. Zaterdagmorgen vergaderde de Raad. Afwezig dhr Wisse. Na lezing der notulen merkt de heer de Jonge op, dat niets genotuleerd is in zake de kosten voor verbetering straten, stationsweg. Van de buitenwacht hoorde spr. menigmaal praatjes over het geraam de bedrag, komende van de secretarie. Spr. handhaaft nog de geraamde cijfers. De voorzitter zegt: in het adres werden geen getallen genoemd en ook niet geno tuleerd. Bij de bespreking is door mij gezegd, dat bij nader onderzoek de be dragen wel wat hooger zullen zijn. Spr. verklaart hiermee niet de ronde te heb ben gedaan. Na deze behandeling volgde goedkeuring. De Staatsspoorwegen berichten, dat vooralsnog geen wijziging zal aangebracht worden in de bediening der overwegen. Als nu kwam in behandeling een voor stel om een bijdrage uit de gemeentekas te verleenen in samenwerking met het Nationaal Crisiscomité voor extra hulp aan werkloozen over het jaar 1935. De voorz. deelt mee, dat de gemeente 21 pet. moet bijdragen en het Crisis- Comité 79 pet., de bijdrage komt op f79.80 voor de gemeente en een ondersteuning kan alsdan ontvangen worden van f380. B. en W. adviseeren tot voteering van dit bedrag. Aan de meest behoeftige en vooral ook groote gezinnen kan dan een extra gift volgen. Ook kan een bedrag van het plaatselijk comité hieraan toe gevoegd worden, dat volgens weth. Van Wingen f125 bedraagt. Met alg. stemmen werd aldus besloten. Vaststelling volgde van de verordening als bedoeld bij art. 16 derde lid van het motor- en rijwielreglement, inzake het parkeeren en het stilstaan van motor rijtuigen bij avond op den openbaren weg. Een weinig soepeler zal men worden. De heer Fraanje merkt hierbij op, dat het toch wel eens goed zou zijn, dat de veldwachter wat meer toezicht hield op het rijden in verkeerde richting. Vooral in Biezelinge. De voorz. zegt, dat er nog pas 5 per sonen hiervoor bekeurd zijn. Er zijn ook wel menschen,' die het goed weten kun nen eneven omzien of er geen onraad is en dan door rijden. Weth. v. d. Have zegt: we moeten de nieuwe borden hebben en dan zal het wel beteren. De voorz. verklaart hiermee den meest mogelijken spoed te zullen betrachten. Een drukke bespreking volgde over punt klein, zwart tenger schepseltje, met over vloed van donker baar, dat los over haar sohouders valt." Gertrude bad een arm om haar vaders hals geslagen en keek hem recht in het gelaat met haar blauwe, openhartige oogen, terwijl hij achterover in zijn stoel leunde. Dokter Prendergast weerde haar niet af; op geen van zijn kinderen kon bij' zoo moeilijk boos worden als op Gertrude, ze leek zooveel op baar, die zijn vroeger le ven verlicht had en wier gemis zijn la tere jaren verduisterd had, de moeder, wier zorgen en liefde deze kinderen zoo bitter van noode hadden. „Kindje," zei bij, „je kunt goed teeke- nen; maar gebruik je talenten voor een beter doel dan dit. Verknoei niet je heele jeugd met dwaasheden. Het leven vraagt ernst en we hebben allemaal ons werk te doen; het jouwe is op het oogenblik je ontwikkeling te voltooien als een verstan dig meisje. Je zult spoedig volwassen zijd, Gertrude," „O neen, vader, nog lang niet. Ik ben noig niet eens vijftien. En ik vind het veel te fijn om jong té zijn en leuke dingen te doen, ik zal me heusch niet haasten om oud te worden." Dit alles werd op zachten toon verhan deld tusschen vader en dochter en ouder- tusschen ratelde juffrouw Prendergast maar steeds door. Het kon haar niets a schelen of er nu iemand naar haar luisterde of niet, als zij' maar praten kon. over het woord gevoerd en het voor en tegen wel overwogen. Ook de verdeeling van Kattendijke kwam hierbij ter sprake, waarover ook Weth. van Wingen nadere mededeelingen verstrekte te Middelburg opgedaan. De heer Fraanje adviseerde: laten we de pil, welke wel wat verguld is, maar slik ken. Spr. wijst ook op den weg naar Schore, welke meer wordt gebruikt dan de Wem. zandweg en zeker ook verbete ring eischt. Nadat de heer Van Liere in den breede had betoogd, dat hij werkelijke kosten wil zien over een tijdperk van 20 jaar en de voorz. aantoonde, dat hierin toch eigenlijke besparing voor de gemeente is te zien en men op den ingeslagen weg tot verbetering met teren niet kan voort gaan en de heer de Jonge liever een klinkerbestrating wilde, waarover de voorzitter wil handelen, werd met alg. stemmen besloten tot verbetering van den Wemeldingschen Zandweg over te gaan, overeenkomstig het Prov. wegenplan. Ook zal bij de eerstkomende begrooting een algeheele verbeterd stratenplan worden voorgelegd. Rondvraag: De voorz. deelt mee, dat gedeeltelijke verbetering van de Stations straat bij P. Mol en de Abdijstraat zullen volgen, waarop vooral door de heeren Zuidweg en Fraanje wordt aangedrongen. De heer de Jonge vraagt naar de moge lijkheid om verbetering aan te brengen aan den bestaanden put in Teekenburg, waar zooveel drinkwater voor het vee wordt uitgehaald. De voorz. zegt dit wel eens te willen bespreken. De heer Fraanje zag gaarne, dat weg- verbetering volgde van den Eversdijk- schen weg en den eigenaar van de hof stede aldaar werd verzocht de bestaande doode boomen op te ruimen. Met de ont worteling van eiken boom gaat er een stuk van den weg aan, welke toch al zoo smal is. De voorz. zegt een grondig onderzoek toe. De heer de Jonge vraagt ook nog naar de brandspuit, of deze wel in orde is. De voorz.: binnenkort hebben we een oefening. Hierna sluiting. Baarland. De Chr.-Hist. Kiesvereeni- ging alhier heeft als candidaten gesteld voor den gemeenteraad: 1. W. Zeevaart; 2. Math. Murre; 3. L. de Bruijne; 4. F. Meeuwse; 5 Jac. Melio; 6. A. L. Broere; 7. A. Zeevaart. „Ja, je moet je excuus aanbieden, Ger trude; dat is nog al duidelijk; je excuus maken voor dat schromelijk gebrek aan goede manieren. Ik weet zeker, dat je vader er ook zoo over denkt." Gertrude haalde haar vierkante schou ders op. „Moet het, vader?" „Ja, ja; wanneer komt mijnheer Le Bras weer?" „Overmorgen, en dan is Johanna er, die wonderbare Joihanna, en dat maakt het nog veel erger. Maar ik zal zien, dat ik hem in de gang opvang en het daar in orde maak, dat zal het beste zijn. Hoe komt de lang verwachte aan? zooals me vrouw Gutbert haar noemt?" „Ik zal in den loop van den middag naar Asthon Court rijden en haar mee terug brengen. Kom, ga nu maar, kindje, ik moet nog een heele boel schrijven van avond." Om even over negen kwam Oswald thuis, hij zag er moe en ontstemd uit en liet zich zwaur neervallen op de sofa in de huiskamer. „Leg je beenen niet op de sofa, Oswald" zei tante Helen. „Kijk nu eens, hoe je dat kleedje verkreukeld hebt." Oswald schoof een beetje op en liet zijn beenen op den grond glijden. „Kun je niet wat spelen, Cissy?" vroeg hij,. „Dat ding van Mendelssohn, dat hoor ik graag." „O, dat kan ik niet spelen. Ik ken het Thans is het aangekondigde algemeene bezuinigingsontwerp, dat den titel draagt van Wet-ter-verlaging van de openbare uitgaven, bij de Tweede Kamer ingediend. Alle ministers hebben de memorie van toelichting onderteekend. IndeMemorievanToelichting wordt betoogd, dat de aanpassing aan een lager levensniveau mede wordt ge remd doordat de publieke huishouding op te grooten voet is geschoeid. Voor do overheid ligt voorhands daar de voor naamste taak: het treffen van maat regelen op het terrein harer eigen huis houding. Tot die maatregelen behoort allereerst een ingrijpende wijziging van het Rijks budget welke de Regeering op een ver betering met ongeveer 77 millioen meent te kunnen stellen. Dit bedrag dat dus staat naast de besparingen tot dekking van het begro tingstekort 1935 aangewend is als volgt over de verschillende departementen ver deeld: Algemeen, voor alle Departementen gel den f 15.000.000. Buitenl. Zaken f220.000. Justitie f530.000. Binnenl. Zaken f600.000. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen f 14.000.000. Financiën f9.050.000. Defensie f5.550.000. Waterstaat f 14.150.000. Econo mische Zaken f500.000. Sociale Zaken f 17.000.000. Totaal f77.150.000. Teneinde de bovenstaande resultaten te kunnen verkrijgen, is voor een deel wetswijziging noodig; een ander deel kan worden verkregen door gebruikmaking van thans reeds aan de Regeering toe komende bevoegdheden en een deel ein delijk komt alleen in de begrooting tot uitdrukking en wordt dus door den be grotingswetgever bekrachtigd. Terwijl de benoodigde wetsvoorstellen stuk voor stuk nader worden toegelicht, volgt vooraf een beknopt overzicht van die maatregelen, waarvoor althans in hoofdzaak geen speciale wettelijke voor ziening wordt vereischt. De algemeene voor alle Departementen gezamenlijk geldende maatregelen, welke een besparing van f 15 millioen moeten opleveren, zullen voor f10 millioen moe ten worden verkregen uit de Rijkssalaris- sen en Ioonen. De Regeering, zich ervan bewust, dat in de laatste jaren reeds zeer belangrijke offers van het Rijkspersoneel zijn gevraagd, is niet dan zeer noode tot het besluit gekomen, dat de salarissen opnieuw moeten worden verminderd. De toestand van 's Lands geldmiddelen maakt dit echter onvermijdelijk. Van de resteerende f5 millioen zal een deel verkregen moeten worden uit een omrekening van de loopende pensioenen. Nu de Rijkssalarissen bij herhaling ver laagd moesten worden, acht de Regeering het niet onbillijk, dat de pensioenen van hen, die het voordeel hebben genoten naar een vroegeren op het hooge salarispeil berustenden grondslag te zijn gepension- neerd, worden omgerekend naar den tegenwoordigen legeren grondslag. De hieruit voortvloeiende pensioenverlaging zal in geen geval meer dan 10 pet. be dragen. Het laatste bestanddeel van de boven genoemde f 15 millioen, wordt geleverd door een maatregel met betrekking tot de wachtgelders. Naarmate de inkrimping van den Staatsdienst voortgaat, stijgt het aantal wachtgelders. Speciaal bij het onderwijs zal ingevolge de hierna toe te lichten voorstellen het aantal wachtgel ders toenemen. Een deel van hen moet voor herplaatsing beschikbaar blijven, maar velen zijn er, die jaar in jaar uit wachtgeld blijven trekken en van wie met zekerheid kan worden gezegd, dat zij nimmer voor herplaatsing in aanmerking zullen komen. Het ligt in de bedoeling, deze laatste categorie onder nader te for muleeren voorwaarden naar het Pensioen fonds over te brengen. Tegelijk moet dan echter het Pensioen fonds worden ontlast, teneinde zonder ver hooging van de tekorten dezen nieuwen last op zich te kunnen nemen. Van tal van zijden wordt aandrang geoefend om het aantal gemeenten in ons niet; het is erg moeilijk." „Ik heb het je gisteravond anders nog hooren spelen; maar je hebt neig nooit van je leven iets gedaan, wat ik je vroeg, ■dus waarom zou je er nu mee beginnen. Waar is Gertrude?" „Ik weet het werkelijk niet," antwoord de Cissy droomerig. Ze las een verhaal en wilde daar liever niet in gestoord wor den. „Is Charlie al thuis?" vroieg juffrouw Prendergast. Weer klonk hetzelfde antwoord van de lippen van den broer, als zooeven Cissy gegeven had: „Ik weet het werkelijk niet." „Maar hij moest thuis zijn," zei juf frouw Prendergast. „Het is toch wel vreemd, dat twee broeders niet eens sa men naar huis kunnen komen." „Hij zal wel weer met Weston mee zijn," zei Oswald, „dus dat ia in orde." „Het is heelemaal niet in orde, als Charlie 's avonds om negen uur nog door Minsterholme loopt. Ik moet er eens met je vader over spreken." „Weston is een afschuwelijke jongen," gaf Cissy ongevraagd als haar meening te kennen. „Charlie sluit altijid vriend schap met het minste soort jongens. „Heeft hij dat strafwerk nog ingeleverd, Oswald?" „Ik wou heusch, dat je je mond eens hield. Ik heb op school niets met Charlie te maken," zei Oswald. „En thuis al evenmin", zei Cissy op land belangrijk in te krimpen door samen voeging van kleine gemeenten. De Regee ring is niet bereid op groote schaal in die richting stappen te doen. De voorschriften van het wetsontwerp beperken zich niet geheel tot de maat regelen met betrekking tot de publiek rechtelijke huishoudingen. Daarnaast wor den eeltige wettelijke voorzieningen ge troffen, die algemeene aanpassing moe ten bevorderen. In de eerste plaats worde gewezen op het streven naar oen verder voortgezette daling van den rentevoet en voorts naar verlaging van de voor het bedrijfsleven belemmerende belastingen. De Regeering hoopt, wanneer het onderhavige voorstel tot wet zal zijn verheven, met die be lastingverlaging zij het op bescheiden schaal een aanvang te kunnen maken. Verlaging van den rentevoet welke trouwens reeds in belangrijke mate heeft plaats gehad kan op geen betere wijze worden bevorderd dan door versterking van het vertrouwen in de publieke finan ciën. De Regeering heeft goede hoop, dat in de daling van den rentevoet de laatste grens nog niet is bereikt en zal niet na laten, zooveel in haar vermogen ligt, daar toe mede te werken en op het juiste moment daarvan profijt te trekken. Zij vraagt in het hierbij bohoorende wets ontwerp de machtiging, die zij behoeft om daartoe te allen tijde paraat te zijn. De Regeering heeft zich beijverd de te treffen regelingen zooveel mogelijk in de ontworpen wettelijke voorschriften vol ledig uit te werken. Op sommige punten was dit echter niet mogelijk. Daar heeft zij een meer algemeene machtiging aan den wetgever moeten vragen. Zij heeft dit gedaan in den vorm ven een aan de Kroon voorbehouden bevoegdheid, om ai dan niet bij algemeeneu maatregel van bestuur van bestaande wettelijke bepa lingen te mogen afwijken. De bijzondere bevoegdheden voor deze gevallen door de Regeering gevraagd, zullen voorts met uitzondering van die op het terrein van het verkeer, waar voor een kortere termijn wordt voorgesteld worden gebonden aan een termijn van uiterlijk vijf jaren. Worden do uit hoofde daarvan getroffen regelingen niet binnen den gestelden tijd door den wetgever in een of anderen vorm bekrachtigd, dan komen ze automatisch te vervallen. (Zie vervolg lo blad.) Postwissel verduisterd. In de maand December van het vorig jaar werd aan een inwoner van Arnhem door een relatie uit Amsterdam een postwissel toegezonden ad f 25. Eënigen tijd later deelde de te Arnhem wonende persoon aan die relatie mede, het geld nimmer te hebben ontvangen. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek, dat de postwissel in de maand December 1934 aan een der postkantoren te Arnhem was uit betaald. Dezer dagen werd do politie in de Ingezonden Mededeeling. LEIDEN (sinds 1770) Inlichtingen bij Uw leverancier, die voor verzending zorgt. zacht verwijtenden toon. Oswald deed, of bij' verdiept was in een tijdschrift en gaf geen antwoord. Ondertusschen zat Gertrude in de schoolkamer, een onsamenhangend opstel schrijvend, daar ze zich onder het werk voortdurend afvroeg waar Charlie toch wel zöu' blijven. De vensters van de schoolkamer zagen op den weg uit, en Gertrude kon, vanwaar ze zat, zien tot bet hek van de school. Dikwijls ging ze daar zitten om te wachten tot de jongens uit school thuis zouden komen; en dezen avond liep ze menig maal heen en weer naar het raam en weer naar de tafel, natuurlijk zeer tot schade van haar opstel. Eindelijk, oim by half tien, zag ze by het licht van een lantaarn Charlie den weg komen ophol len. Ze haastte zich naar beneden, met haar pen in de hand om hem binnen te laten, Dit had ze al zoo vaak gedaan, daar hij! dan niet hoofde te bellen en eigenlijk niemand precies wist, hoe laat hit thuis gekomen was. „Het is over half tien," zei ze, toen Charlie haar voorbij1 ging. „Wel, en wat zou -dat? Weston en twee andere jongens zullen in het eerste half uur nog wel niet thuis komen." „Maar vader houdt er niet van, dat je na hot huiswerk nog ergens heen gaat," (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5