Binnenland. ever den kerkstrijd in de buitenl&ndsche 1 ore verschijnen. Ook heeft de geheime politie een huia- rouking verricht in de bureaux te Dahlem van da Nlemtiller, leider dor oppositie, I'.r rijn «on aantal documenten in beslag tcuomen on twoe ambtenaren gearres teerd. In verschillende Duitsche concentratie kampen zijn thans 35 predikanten van de belijdeniskerk opgesloten, terwijl talrijke kerkelijke ambtenaren in kampen of ge vangenissen vertoeven. De regeering doet dus thans, wat Hitler aan president Hin denburg plechtig beloofd beeft niet te zullen doen, namelijk zich mengen in den strijd van de Duitsche evangelische kerk. Herstel der monarchie In Griekenland. De Grieksche regeering heeft officieel medegedeeld dat zij bereid is, een re ferendum te houden over de kwestie van het herstel van de monarchie, zoodra de toestand voldoende rustig is. Inmiddels blijven de geruchten aan houden, dat ex-koning George besprekin gen voert met vooraanstaande Grieksche loyalisten over zijn terugkeer naar Grie kenland. Noorwegen vlagt officieel op 1 Mei. Als eerste der Noorsche regeeringen heeft de Noorsche arbeidersregeering besloten, den eeisten Mei te rekenen on der de dagen, waarop officieel wordt ge vlagd. Dit beteekent waarschijnlijk, dat de openbare gebouwen op den eersten Mei de Noorsche nationale vlag zullen uit hangen, terwijl de gebouwen van de ge meenten, welke een roode meerderheid benban, als in voorgaande jaren, de roode vlag zullen uithangen. Enialand en de Duitsche luchtvloot. Men is er thans in Engelsche regee- ringskringen van overtuigd, dat de Duit sche militaire luchtvloot aanzienlijk Crooter is dan die van Engeland, zelfs met inbegrip van de overzeesche lucht strijdkrachten. Volgens de „Daily Tele graph" zal vandaag in een kabinetzitting1 de toestand worden besproken en het lijdt geen twijfel, of de ministerraad zal het door den Engelschen luchtraad op gestelde omvangrijke bouwprogram goed keuren. Tweeërlei burgerschap tin iDuitschland. De „Berliner Nachtsausgabe" heeft een interview met den rijksminister van bin- nenlandsohe zaken, dr Frick gehad. Da minister gaf hoogst interessante bijzonderheden over het toekomstige Duitsche staatsburgerschap. Het Duitsche staatsburgerschap zal in de toekomst niet meer eenvoudig door geboorte, doch een gewone acte van be stuur, of zelfs maar door bet betalen van een som gelds verkregen kunnen worden, gelijk dat vroeger bet geval was, toen men het staatsburgerschap kon deelachtig worden op ongeveer dezelfde manier als het lidmaatschap van een vereeniging. Het Duitsche staatsburgerschap wordt naar den wil van den Führer het hoogste recht en de staatsburgerbrief zal de be langrijkste oorkonde zijn, die een Duitscher in zijn leven verwerven kan. Het Duitsche staatsburgerschap moet een oer zijn, die zich menschen van Duit- schen bloed (Dteutsöhstammige) slechts door dienst aan volk en staat en door gooi gedrag kunnen verwerven. De staatsburgerbrief zal eiken Duit- sther den weg tot alle openbare ambten in partij en staat vrij maken; slechts de Lez tters van dezen brief zullen in de strijdformaties en in het leger den eere- dienst voor volk en rijk mogen uitoefe nen en slechts zij alleen zullen 'het recht hebben aan verkiezingen en plesbiscieten deel te nemen en daardoor direct en in direct, invloed uit te oefenen op het be stuur van het rijk. Het Duitsche staats burgerschap zal in plechtigen vorm en onder gewijde eedsaflegging op de Duit sche volksgemeenschap, het Duitsche rijk en zijn Führer verleend en onwaardigen of vijanden van den staat zullen het niet deelachtig worden. Minister Frick herhaalt 'dan nog eens uitdrukkelijk, dat aan de verleening van het staatsburgerschap bijzondere eischen gesteld zullen worden, o.a. ook den eisch, dat men tot het Duitsche ras behoort. Het ziet er voorloopig naar uit, aldus het „Hbld.", alsof Adolf Hitler zijn mede burgers in twee klassen wil gaan verdee- len, n.l. gewone burgers en ver dienstelijke burgers. Tot de ge wone waren dan te rekenen allen, die he den nog een Duitsche pas bezitten, maar die onder de bekende Ariërparagraaf vallen, dus die voor 100, 50 of 25 pet. van niet-Arischen bloede zijn of met de zulken door het huwelijk verbonden. Maar verder ook niet-Ariërs, die door natura lisatie Duitscher geworden zijn en niet als van Joodschen bloede beschouwd worden. En tenslotte alle Duitschers van Arischen bloede, die om de een of andere reden wij denken hier aan oneervolle straffen, aan politieke gezindheid, aan roglng tot ondermijning van het wette lijk gezag enz. enz. het recht een staatsburgerbrief te bezitten niet zullen Lebben of dat recht in hun verder leven verliezen zullen. Wil het Derde Rijk al deze menschen uit het staatsverband stooten? Of zal de regeering twee soorten van passen uit geven? De z.g. eere-pas en de gewone pas? Dan zullen in en buiten Duitschland Duitsche menschen le en Duitsche men schen 2e klas naast elkaar wonen en bij tal van gelegenheden hun passen en an dere officieels papieren moeten toonen en daarbij openlijk moeten demonstreeren, dat zij door hun eigen regeering in twee groepen verdeeld zijn. HuwalIJkafoaiianden in Rutland. Naar men heeft vastgesteld, ontvangen duizenden gesoheiden vrouwen van haar gewezen echtgenooten geen enkele uitkoe- rlng. voor do opvoeding van haar kln- doron, en moor dan 200.000 vrouwen on 300.000 kinderen zouden hiervan het slachtoffer zijn. De opvoeding van tal van kinderen lijdt hieronder en de autoriteiten over wegen dan ook het nemen van strenge maatregelen tegen gescheiden mannen, die in gebreke blijven, o.a. dwangarbeid, hechtenis en verbeurdverklaring van de helft van het genoten salaris. Nieuwe zandstormen in Amerika op komst. De autoriteiten van vijf Amerikaansche staten hebben in samenwerking met het Roode Kruis de bevolking gewaarschuwd, dat een nieuwe zandstorm op komst is en dat de bewoners der streken, die er door geteisterd kunnen worden, zooveel mogelijk maskers moeten dragen, ten einde het uitbreken van een longontste king-epidemie te voorkomen. Tijdens vorige zandstormen zijn te Springfield in Colorado negen personen aan deze ziekte overleden, terwijl een zie kenhuis aldaar een noodafdeeling voor dergelijke gevallen moest inrichten. Het zijn thans weer de staten Kansas, Colorado, Oklahoma, Texas en Nieuw- Mexico, die door den zandstorm worden bedreigd. Duitsch vlootbouwplan. Naar van betrouwbare zijde vernomen wordt, heeft Duitschland aan de Engel sche regeering zijn vlootbouwplan mede gedeeld. Volgens dit plan, dat in Engelsche re- geeringskringen groote ontsteltenis heeft verwekt, zal de Duitsche marine op 35 procent van de Engelsche, d.i. op 400.000 ton gebracht worden. De meeste verrassing heeft de mede- deeling gewekt, dat Duitschland vast houdt aan een globale tonnage en zich dus het recht voorbehoudt, om de totale tonnage naar eigen goeddunken over de verschillende scheepscategoriën te ver- deelen. Het Duitsche plan werd aan de Engel sche regeering overhandigd met de mede- deeling, dat twaalf U-booten gebouwd worden. De Godsdiensthaat in Duitschland. De Berlijnsche correspondent van de „Morningpost" meldt aan zijn blad, dat hij gezien heeft, hoe vijftig leden van de Hitler-wacht twee jonge mannen bijna hebben doodgeranseld, die protesteerden tegen de Duitsche geloofsbeweging op een meeting te Berlijn. De Duitsche politie keek zonder in te grijpen toe,, terwijl de leden van de Hit- lerwacht hun slachtoffers sloegen en trapten, dat ze kreunden van de pijn. Talrijke omstanders, mannen zoowel als vrouwen, sloegen als verlamd van schrik dit tooneel gade. Op de meeting, in het verloop waarvan het incident plaats vond, had graaf Re- ventlow, de tweede leider der Duitsche geloofsbeweging, voor een gehoor van tienduizend personen in een rede betoogd, hoe de christelijke kerken tekortschieten, om den honger naar geestelijk voedsel van dezen tijd te bevredigen. Aardbeving op de Azoren. Een ernstige aardbeving heeft Zater dagavond het eiland San Miguel, Azoren, geteisterd. Een persoon is gedood. Er zijn verscheidene gewonden. Tal van huizen zijn verwoest. De a.s. Donauconferentie. Naar uit Weenen aan de bladen wordt gemeld, zullen de ministers van buiten- landsche zaken van Oostenrijk, Honga rije en Italië tusschen 4 en 14 Mei te Venetië bijeenkomen, om voorbereidende besprekingen te voeren met betrekking tot de te Rome te houden Donauconfe rentie. Prinses Juliana naar Het Loo. Zaterdagmiddag is Prinses Juliana, na haar kort verblijf te Arnhem, naar Het Loo vertrokken. Bij haar vertrek was een vrij groot aantal belangstellenden aanwe zig, dat de Prinses toejuichte. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 7 Mei te 1 uur. De voorzitter zal voorstellen het wets ontwerp ter verlaging van de openbare uitgaven te verzenden naar een commis sie van voorbereiding. Voorts zal aan de orde worden gesteld de behandeling van het voorstel van den heer Aalberse tot wijziging van het Regle ment van Orde der Kamer. Geen samenwerking meer tusschen A.N.W.B. en K.N.A.C. De Kou. Ned. Touristenbond de A.N. W.B. meldt: Op 1 Mei 1935 eindigt de samenwer king welke sinds 1 Jan .1924 heeft be staan tusschen den A. N. W. B. en de K. N. A. G. Deze samenwerking betrof aanvankelijk alleen bet werk der wegen- oommissie welke reeds sinds 1898 bij den A. N. W. B. bestemd, en de plaatsing van waarschuwingsborden, waarmede de A. N. W. B. zich reed3 sinds 1892 bezig hield. De K. N. A. G. werd in 1924 in deze wegencommissie opgenomen en de waar schuwingsborden, later ook de plaats naam en riohtingsborden, werden sinds dien door den A. N. W. B. geplaatst voor gemeenschappelijke rekening. De bekende A. N. W. B.-wegwijzers bleven buiten deze overeenkomst en wer den steeds alleen door de A. N, W B. ge plaatst en betaald. Thans is deze samenwerking beëindigd aangezien door de K. N. A. C, wijziging dor overeenkomst werd verlangd, waarin de A. N. W. B, wel grootendeels, maar niet volledig meende te mogen toestem men. Dientengevolge zal de A N. W. B. evenals voor 1924 dit werk voortaan we derom verrichten onder eigen naam en voor eigen rekening. De plaatsing van de verschillende borden en het werk op we- gengebied zal de A. N. W. B. op de oude wijze voortzetten. De weggebruikers zul len van het ophouden der samenwerking geen nadeelige gevolgen ondervinden. Tegen zijn wil over de Duitsche grens gebracht? Het Tweede-Kamerlid Boon (v.b.) heeft de ministers van Buitenlandsche Zaken en Justitie schriftelijk de volgende vra gen gesteld: Is het de ministers bekend, dat op Maandag 4 Februari j.l. een zekere Gut- zeit, die in Hengelo arbeidde, door een Nederlander uit Haarlem, onder voor spiegeling, dat deze hem een betrekking zou bezorgen in Haarlem, waarheen hij hem in een auto zeide te zullen brengen, in stede van naar Haarlem tegen zijn wil over de Duitsche grens bij Gronau is gebracht, alwaar de douane-afsluiting geopend was, teneinde deze auto door te laten, waarna Gutzeit onmiddellijk werd gearresteerd en in een cel opgesloten? Is het de ministers bekend, dat het initiatief hiertoe niet is uitgegaan van den bewusten Nederlander, doch dat deze uitvoering geheel in scène is gezet door de Duitsche politie-autoriteiten in Gronau en Detmold? Is het de ministers bekend, dat een Duitsche Kriminal-beambte dien dag op Nederlandsch territoir de laatste uitvoe ringshandelingen heeft voorbereid, daar toe in Enschedé een auto heeft gehuurd, welks huurprijs hij den volgenden dag heeft betaald, terwijl de Nederlander na het slagen der onderneming zijn hono rarium van den commissaris van politie uit Detmold in ontvangst heeft genomen, uit al welke feiten onomstootelijk vast staat, dat „an den Vorgangen auf nicht- deutschen Gebiet direkt oder indirekt deutsche Amtsstellen beteiligt waren" (welk criterium de Duitsche regeering blijkens haar antwoord op het protest der Zwitsersche regeering inzake Berthoid JacobWesemann als beslissend be schouwt voor haar verplichting om een tegen zijn zin ontvoerde terug te brengen) Zijn de ministers na verificatie en het juist bevinden van het bovenstaande be reid onder het oog der Duitsche regeering te brengen, dat menschenroof (het iemand opzettelijk over de grenzen van het rijk in Europa voeren met het oogmerk om hem onder de macht van een ander te brengen) in de wetgeving van alle be schaafde staten als een der zwaarst denk bare delicten wordt beschouwd en in ons Wetboek van Strafrecht met een gevan genisstraf van 12 jaar wordt bedreigd, zoodat de goede zeden in het internatio nale verkeer der volken eischen, dat Gut zeit onmiddellijk ongedeerd naar Neder land wordt teruggebracht? Geen roode tulpl De besturen van N.V.V. en S.D.A.P. hebben in verband met het desbetreffend arrest van den Hoogen Raad ter zake het dragen van de roode tulp op den 1 Mei-dag, den deelnemers aan het Mei feest in overweging gegeven zich dit keer te tooien met een bloem van een andere dan de roode kleur. Hef „stempelen" op t Mei. In verband met van verschillende zijden daartoe tot den minister gerichte verzoe ken heeft, naar wij vernemen, de minister van Sociale Zaken bepaald, dat weliswaar op 1 Mei de werkverschaffingen op de gewone wijze moeten doorgaan en aan de ondersteunde werkloozen geen vrijstel ling van stempelen kan worden verleend, doch dat de minister er geen bezwaar tegen heeft, dat arbeiders, die daartoe uiterlijk den dag tevoren aan de werk- leiding van de werkverschaffing den wensch te kennen geven, dat zij op 1 Mei willen verzuimen, dat geheel voor eigen rekening doen. Een vergoeding wegens verzuim mag derhalve niet worden toe gekend. Voorts kan de minister zich er mede vereenigen, dat de gemeentebesturen des- gewenscht het stempeluur voor de onder steunden vervroegen. Indien het gebruike lijk is, dat een of meer groepen tweemaal per dag stempelen, kan op 1 Mei met 1 maal stempelen worden volstaan. Wetenschappelijke luchtreis naar Indië. De K.L.M. organiseert tegen eind Juni een wetenschappelijke toeristenreis naar Nederlandsch-Indië; in zes weken uit en thuis. Het programma vermeldt bezoek aan de mooiste en merkwaardigste plaat sen van Sumatra, Java en Bali. Het ver trek uit Amsterdam is bepaald op 26 Juni. Moeilijkheden in de mijnindustrie. In verband met de moeilijkheden in de mijnindustrie is op het departement van Sociale Zaken onder leiding van den Rijksbemiddelaar prof. mr P. J. M. Aal berse een bespreking gehouden tusschen partijen, betrokken bij het dreigend con flict in de mijnen. Bij het begin der be sprekingen deelde de Rijksbemiddelaar namens de regeering mede, dat zij bereid was, onder bepaalde voorwaarden gedu rende twee jaren een bedrag van f 800.000 te storten in het algemeen mijnwerkers fonds, waardoor de bijdragen van alle deelnemers in dat fonds met een zekei percentage zouden kunnen worden ver laagd. Bij de verdere besprekingen bleek, dat ook na deze toezegging geen over eenstemming te boreiken was. Ten slotte verklaarden de mijndirecties, dat zij haar aanvankelijke voorstellen wilden verlagen tot: 1. met ingang van 1 Mei een loonsver laging bij vijf of zes dagen werk van vijf procent van de betaalde loonen, 2. vermindering van den kindertoeslag met vijf-en-twintig percent; en 3. met ingang van 1 Januari verlaging van de kosten der vacantieregeling met vijftig percent. Ten vierde verklaarden zij, tegen 1 Juli de individueele arbeidsovereenkomsten op te zeggen ten einde vrij te komen van de verplichte toetreding tot het mijnwer kersfonds. Van arbeiderszijde verklaarde men eenstemmig, dat men niet bereid was, deze voorwaarden te aanvaarden. Ten slotte is nog overwogen de instel ling van een bemiddelingsraad of van een scheidsgerecht. D'eze denkbeelden vonden echter bij geen van beide partijen instemming. D'e besturen van de mijnwerkersbonden hebben nu besloten tot staking te advi- seeren. Deze staking' zal in totaal 10.000 arbeiders omvatten. POLDER WALCHEREN. Algemeene vergadering Zaterdagmorgen werd in het Polder huis te Middelburg de algemeene verga dering gehouden van het bestuur van den Polder Walcheren. Afwezig waren met kennisgeving de heeren Krijger, Por- theine en v. Woelderen. Voorzitter was mr H. F. Lantsheer. Bij de behandeling van het jaarverslag over 1934, vroeg de heer Jeronimus of hij daaruit kan concludeeren, dat bij Oost- kapelle de duinen achteruit gaan en of daar geen versterkingen moeten worden aangebracht. De v o o r z. wees er op, dat deze kwes tie reeds eerder aan de orde is geweest. Nu rust deze kwestie echter. De duinen nemen ter plaatse zeker af. Het Dagel. Bestuur is ter zake diligent. Het verslag werd goedgekeurd. Het voorstel tot het aangaan van een 4 pet. leening van f 60.000 a pari met de Holl. Sociëteit van Levensverzekeringen, gaf den v o o r z. aanleiding op te mer ken, dat een deel van deze leening ook zal kunnen dienen voor dekking van een deel van een event, tekort op de kosten der verbetering van de afwatering. Alle Overige voorstellen, die wij verle den week publiceerden gingen zonder dis cussie onder den hamer door, met uitzon dering van dat tot verbetering van den Noordweg tusschen St. Laurens en Serooskerke. Daarbij zeide dhr Jeronimus, dat het plan hem sympathiek is, doch de wijze, waarop het voorstel is ingediend heeft z.i. iets bedenkelijks. Men gaat de gemeenten na doen 9n eerst een besluit nemen en dan zien of er geld voor is te vinden, en niet zooals de polder gewoon was, direct de dekkingsmiddelen aanwij zen. De v o o r z. zeide, dat er verschillende dekkingsmogelijkheden zijn. Het kan zijn dat er geld overblijft van de rekening van straat- en zandwegen. Is dit niet mogelijk, dan is er wellicht over op den kapitaal- dienst en ten slotte is er de leeningsmoge- lijikheid. Het voorstel werd aangenomen. Cumulatie. Bij de artikelsgewijze behandeling der begrooting vond de heer Groosman gelegenheid te verzoeken bij aanstelling van nieuwe opzichters van den polder deze te verbieden nevenbetrekkin gen te vervullen. Spr. verklaarde zich te gen cumulatie van betrekkingen. De v o o r z. zeide deze zaak gaarne eens in het dagel. bestuur te willen bespreken. Er zijn echter wel gevallen, die toelaatbaar zijn, zooals b.v. het les geven aan een avondschool. Maar toch wil spr. de combi naties eens nagaan. De heer Groosman zeide, dat de op zichter van de Westwatering, J. A. Lou- wers, toch ook gemeenteopzichter te O. en W. Souburg is en als dit kan, dan komt bij spr. de vraag op of er dan aan den polder geen opzichters te veel zijn. Dhr v. Doorn zeide, dat Louwes f 600 bij de gemeente verdient, en dat er door zijn arbeid prettige relaties met den polder bestaan. Dhr Jeronimus meende, dat men zulke banden met de gemeente moet tegen gaan. De opzichter mag alleen het pol- derbelang op het oog hebben. Dhr Wisse zeide, dat het zeker nog gaat als het enkele werkzaamheden betreft maar voor Souburg zal het werk toch wel te veel omvattend zijn. De heer Groosman meende, dat toch ook te Zoutelande zich een zelfde geval voordoet. De heer Bosselaar zeide, dat er een groot verschil is tusschen het geven van teekenlessen in de avonduren of an der werk overdag. Dat laatste moet hoo- ge uitzondering zijn. De v o o r z. zeide, dat hij' de opzichters toch niet steeds kan controleeren en dat het toch beter is dat zij zulk werk doen, dan dat zij b.v. gaan biljarten. Maar in ieder geval zal het dagel. bestuur alles nog eens nauwkeurig overwegen. De begrooting werd goedgekeurd. 'Meer belasting op het gebouwd? De heer Franse vroeg of het dagel. bestuur geen termen aanwe zig vindt het daarheen te leiden, dat de gebouwde eigendommen meer gaan beta len; zij profiteeren toch in hooge mate met name van de goede wegen van den Polder. De voorz, zeide, dat dit niet zoo ge makkelijk zou gaan, want ook al zou het dagel. bestuur daarvoor voelen, wat niet het geval is, dan moeten Gedep. Staten het nog goedkeuren. Spr. vernam, dat dit college jutst goedkeuring heeft onthouden aan het besluit van de Breede Watering Bemesten Ierseke mzake de heffing van dijkgeschot van het gebouwd. Schouwen heeft aan Gedep. Staten gevraagd of het zich onder het algemeen reglement mag schAren, om zoo doende meer uit de ge bouwde eigendommen te kunnen halen. Hier betaalt het gebouwd thans ongeveer f 2 per H.A., maar als dit verhoogd wordt zal het ook meer invloed wülen hebben. De tijden zijn voor zulk een maatregel zeker niet gunstig. Dhr Koster meent, dat er alle reden is het gebouwd meer te laten betalen. Veel meer dan vroeger worden de gelden besteed aan werken voor het algemeen be lang, zooals verbetering van wegen, aan leggen van fietspaden, werken in werk verschaffing uitgevoerd voor ontwate ring, enz. Zeker, het rijk betaalt daarvan maar moet dan het resteerende Yi met alle administratieven arbeid ten bate van alle bewoners van Walcheren, alleen blij vend door de boeren worden betaald? Zeker zijn de lasten wel wat verlaagd de laatste jaren, maar ze zijn toch nog altijd f 6 hooger dan in de vooroorlog- sche jaren. De grondeigenaren verkeeren nu toch niet in zulk een gouden tijd, dat zij' al die verbeteringen de gemeenschap cadeau kunnen blijven geven. Dhr Jeronimus erkent dat men zeker mee moet betalen. Maar daarom is spr. steeds een voorstander geweest van het vormen van wegschappen voor aanleg en onderhoud van wegen, waarvan de polders o.a. dan ontlast zouden worden. Maar nog beter is het dat de regeering het beheer neemt van alles, wat een alge meen belang is. Nu dit niet zo>o is, zeide spr., dat hij niet inziet het verband tus schen de wegen en de opbrengst van de gebouwde eigendommen. Spr. vroeg of het dan de huiseigenaren zoo goed gaat. Men zie slechts de vele ledig staande hui zen te Middelburg. Van de opbrengst van de straatbelasting voor verbetering der straten in de stad, profiteert ook het platteland. Spr. zou niet gaarne de .tegenstelling bevorderen tusschen stad en platteland, want die heeft hij steeds betreurd. De voorz. zeide, dat men nog verder afhankelijk zou worden van Gedep. Sta ten en daar zijn ook niet alleen platte landers. Men moet er voor waken geen onvoorzichtige dingen te doen. Wat de wegen betreft, deze warden grootendeels bekostigd uit den afkoop van de tollen, en dat geld komt toch grootendeels uit de steden. Als men het gebouwd verder gaat be lasten, zal 'took meer te zeggen krijgen. Dhr Melis vroeg in verband met de uitbaggering der vesten te Middelburg of er te Veere wel uitwatering voldoende kan worden gegeven en of de buitenstand van het water niet te hoog is. De Voorzitter zeide, dat bepaald is, dat als het hoog nooiig blijkt, geor dend 'kan worden het water door de ves ten te loozen, doch dit zal men alleen in hooge noodzakelijkheid eischen. Dhr Jasperse vroeg hoe het staat met de plannen voor bemaling van het deel van den polder ten Oosten van het Kanaal. De voorzitter zeide, dat het plan gereed, is en met het oog op het 60 mil- lioenplan is steun uit het werkfonds ge vraagd en gekregen ook tot een vierde van de kosten. Er was nog een kwes tie, namelijk van het mede-betalen van de achterliggende polders. Dit is nu ook in orde gekomen en Ged. Staten zijn met een en ander in kennis gesteld. Bin nenkort is een afgerond voorstel te ver wachten, dat zoo noodig in een huiten- gewone vergadering zal worden behan deld. Dhr van Teijlingen kwam terug op het afnemen van de duinen in Oosl- kapelle. De toestand gaat wel steeds achteruit, maar is toch nog niet direct gevaarlijk en daarom is spr. zelf niet met een voor stel gekomen om in te grijpen. Toch ver trouwt spr., dat het Dag. bestuur het niet te ver zal laten komen. Spr. vroeg of een andere wijze van verdediging niet beter is toe te passen met steenen hoofden als bijv. in België. De voorzitter herhaalde, dat do zaak zeker nog wel ter sprake zal komen. Men moet niet vergeten, dat het ge bouwd de helft zal betalen, en daarvan Vlissingen en Middelburg samen weer 2/3. Een steenen hoofd is zeer duur, wat niet geldt voor België, waar men den steen maar voor het grijpen heeft. Dhx Jeronimus meende, dat het wellicht ook iets is om steun uit het Werkfonds te vragen. Het is niet strikt noodzakelijk, maar wel wenschelijk. Dhr Ho eg en van Hoogelande meende, dat men bij de herstelwerken aan den Noordweg niet voldoende maatrege len neemt voor een veilig verkeer. Voor al in den avond is het voor minder ter plaatse bekende personen gevaarlijk. De voorzitter zeide toe, er den aanne mer van het werk attent op te zullen maken en sloot daarop de vergadering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2