KLEINE ADVERTENTIËN Telegrammen. Laatste Berichten. Johanna Coninghame. Ingezonden Stukken. Afloop Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen FEUILLETON. ZONDER PRIJSVERHOOGING Nog geen 3 C6llf per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 öurqerlijke StanH Marktberichten. Firiancieëse Berichten. Laird- en Tuinbouw dacht wat „De Volkskrant" (orgaan van het R. K. Werkliedenverbond) schrijft: De heer Alharda heeft op het Paasch- congres der S. D. A. P. zijn partij als regeeringspartij aangeboden. Sedert 1918, zoo verklaarde hij, hebben wij klaar ge staan om mede regeeringsverantwoorde- lijkheid te aanvaarden. Het jaar 1918 deed de heer Albarda be ter niet in het geheugen terug te roepen: daaraan zijtn herinneringen verbonden, die vöor een sociaal-democratische regee ringspartij onder het Huis van Oranje niet juist tot de aangenaamste behooren. En wat de jongste kabinetsformatie be treft kan de heer Albarda nie vergeten zijn, dat de gebeurtenissen met De Zeven Provinciën niet allereerst de S. D. A. P. aanwezen om in een kabinet-Golijn of een ander betrokken te worden. Het vernieuwde aanbod, wil men, be reidverklaring van den heer Albarda zou intusschen aandacht verdienen, indien hij niet zelf aan den ernst daarvan deed twij1- felen door het heenzenden van den minis ter van defensie te eischen. Niet, dat wij den heer Albarda verden ken, de portefeuille van landsverdediging te willen opeischen voor den heer Kiès; maar het feit, dat een man als de heer Deckers (waarom niet veeleer de heer Oolijn zelf?) als zondebok wordt opge vorderd, de minister, die sedert 1929 zijin harden plicht heeft gedaan, doet het ver moeden rijzen, dat de heer Albarda reeds van meet-af overweging van zijn denk beeld heeft willen afsnijden. Tot een smadelijke kapitulatie zal hij wie ter zake hebben te adviseeren en te beslissen niet bereid vinden." De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Nederland en Oostenrijk. DEN HAAG. Naar wij vernemen is een dezer dagen de tot stand koming van een contingenten-arrangement tusschen Ne derland en Oostenrijk te verwachten. De Ibis heeft motorpech. DEN HAAG. De K.L.M. deelt mede, dat de „Ibis", 18 April van Schiphol naar Indië vertrokken, motorpech heeft. De „Ibis" staat te Moulmein in Burma bij de grens van Siam. De „Havik" in Ned.- Indië aanwezig, zal passagiers en post van de „Ibis" naar Indië brengen. De „Havik" vertrekt daartoe heden van Batavia. LEN HAAG. H. M. de Koningin zal zich morgen bij de plechtige uitvaart van den pauselijken internuntius doen vertegen woordigen door haar opper-ceremonimees- ter, den gepensioneerden generaal-majoor titulair J. H. F. graaf du Monceau en door haar adjudant kapitein H. J. Phaff. Boschbrand. WARSCHAU. D'icht bij Toeroen in het Poolsche gedeelte van Pommeren, is in den afgeioopen nacht een groote bosch brand uitgebroken. Ongeveer 400 H.A. bosch staan in brand. Afscheid van de heeren Stevens en v. d. Plassche. Hedenmidag werd in de Prins van Oranje te Goes door de Zeeuwsche Landbouw Mij. en andere organisaties af scheid genomen van de heeren Ir G. Ste vens en Ir v. d. Plassche, resp. benoemd tot inspecteur van den landbouw en den tuinbouw. De voorzitter der Z.L.M., de heer Mr P. D i e 1 e m an, verwelkomde de vele aan wezigen, in het bijzonder den heer Roe- broeck, directeur-generaal van den Land bouw. Spr. sprak zijn blijdschap uit, dat er weer een directeur-generaal is en stel- (Vrij naar het Engelsch.) 2) „Hoeveel regels heb je, Charlie?" vroeg Gertrude na een poosje. „Nog twee honderd; houd je mond." „Wanneer moet je ze meebrengen?" „Vanavond, bij het huiswerk maken. Die ouwe frik deed het natuurlijk om me dwars te zitten." Weer ging de deur open en een jongen van zestien jaar kwam binnen, gevolgd door de dienstbode. „Waar bellen jullie nu weer voor?" vroeg ze scherp. Ze had al jaren bij de familie gediend en ontleende daaraan het recht de kinderen vrij openhartig haar meening te zeggen. „Jullie bellen en bel len maar, of ik niet anders te doen heb! Wat is er nu weer?" „Een van dé lampekapjes is gevallen", antwoordde Cissy, „en dé vloer ligt vol glas." „Wat zal er nu weer komen", zei Jane op beleedigden toon. „Ik heb nog nooit zoo'n huishouden meegemaakt; en of er nog niet genoeg te doen is, moet er nog weer wat bijkomen. Natuurlijk is het jongeheer Charlie's schuld weer." „Het is moeilijk uit te maken, wiens schuld het precies is", zei Gertrude; „de plaatsing van advertentiën ln alle bladen. Administratie „De Zeeuw". de er volle vertrouwen in, dat de heer Roebroeck den landbouw in deze moei lijke tijden tot hulp en steun zou kun nen zijn. We moeten niet opgaan in de crisisvragen, maar moeten den landbouw in zijn wezenlijke beteekenis zien en hem opvoeren. Spr. feliciteerde den heer Roe broeck met zijn hooge benoeming en stel de vol vertrouwen in hem. Het verblijdt Spr., dat de heer Roebroeck vandaag met Zeeland komt kennis maken. Verder verwelkomde spr. namens het Dagel. Bestuur der Z. L. M., vele verte genwoordigers van organisaties, o.a. com missi e van toezicht Rijks Landbouwwin- terschool, bestuur keuringsdienst Zee land, Vereen, van Oud-leerlingen, afd. Zeeland Trekpaardenstamboek, commis sie tot regeling paardenfokkerij, Tuin- bouwcommissie der Z. L. M., leeraren en personeel R.L.W.S., personeel Z. L. M., enz. Spr. riep verder een welkom toe aan den heer en mevrouw Stevens en aan den heer en mevr. v. d. Plassche. Het spijt spr. dat men Zeeland van deze bei de bekwame mannen berooft, maar toch is de directeur-generaal geen roover- hoofdman. Hij heeft deze bekwame man nen op verantwoordelijke posten gezet. Hun vertrek is niet aangenaam. Ze ge noten hier het volste vertrouwen. Maar we verheugen er ons in, dat we zoolang van hun kennis hebben genoten en dat ze zOoveel voor Zeeland deden. Hun benoe ming is een belooning voor hun ijver en toewijding. Eén van de mooiste dingen in het leven, aldus spr., is vrij te zijn van eer- en zelf zucht, en zich geheel aan anderen, aan het algemeen belang te geven. Bij de beoordeeling van het werk der heeren Stevens en v. d. Plasche zijn we er zoo blij om, dat ze niet het stoffelijke heben gezocht, maar zich hebben gegeven met hun gansche hart en gemoed in alle eenvoud, 'oprechtheid en ootmoed aan de menschen. De heer Stevens heeft den landbouw vooruit en op hooger peil gebracht. Hij had ook een oog voor de geestelijke be hoeften der landbouwbevolking. Zijtn werk bijl de uitvoering der landarbeiders- wet was bewijs van zijn sociaal gevoel. H)oe was hij altijd bewogen met de klei ne boeren. Hij' verdient als stichter van „Eigen Erf" onze warme hulde. Hij was een voorzichtig man, die met tact in de door hem gekozen richting voortging. Spr. dankt hem voor allee, wat 'hij1 voor Zee land deed en 'geeft hem de verzekering, dat de Zeeuwen hem niet vergeten zul len. In deze hulde betrekt spr. ook mevr. Stevens. Aan mevr. Stevens worden hier na bloemen en aan den heer 'Stevens wordt een schilderij' van den schilder Jacobs, voorstellend een Walchersche boerderijtje, aangeboden. Spr. typeert daarna den heer v. d. Plassche als een man van waarheid en vrede, gedachtig aan de lijfspreuk, die een 'zijner voorvaderen zic'h koos. Gij he'bt u, aldus spr., met hart en ziel aan den tuinbouw gegeven en vooral aan de be langen van de kleine tuinders. 'Gij' hebt gestreden voor het veilingwezen, voor de hessen, voor het fruit, voor de producten van 'Sc'houwens duinstreek, ja voor het geheele Zeeuwsche volksleven. Het kost u moeite en pijn om u van Zeeland los te maken. Maar ook in Den Haag zult ge de Zeeuwsche 'belangen 'blijven gedenken. Ook aan mevr. v. d. Plassche werden bloe- men en aan den heer v. d. Plassche een schilderij' aangeboden. Nadat thee was geserveerd, voerden nog verschillende sprekers het woord. schroef moet los gezeten hebben, anders zou het kapje er niet afgevallen zijn." „Dan hebben jullie er zeker een van allen aan gedraaid; toen ik vanmorgen stof afnam, zat het nog vast. Nou hoor, ik zal het aan de juffrouw vertellen." „Die moeite hoef je je niet te getroos- sten, Jennie, ik zal het haar zelf wel zeggen", zei Charlie; „ofschoon, als het ding er niet los op had gezeten, dan was het niet gebeurd. „Wat scheelt er aan, Oswald, je trekt een gezicht als een oorwurm", zei Ger trude, toen haar oudste broer met een boek voor zich aan tafel ging zitten. „O, hij heeft het land, omdat hij zijn plaats als nummer één van de zesde klas kwijt is. Die oudste jongen van Harper heeft hem eindelijk de loef afgestoken. Kom oude jongen, trek er je geen steek van aan! Kijk eens naar mij, ik ben zoowat nummer lest van de derde en zoo vroolijk als een vischje, dat in het water ligt te spartelen." „Jij", zei Oswald verachtelijk; „alsof iemand er zich iets van aantrekt, wat jij zegt of doet. Maar je hoeft geen on waarheden te debiteeren om je ten koste van mij te vermaken." „Heb je hoofdpijn, Oswald?" vroeg Cissy. „Natuurlijk, ik heb altijd hoofdpijn", snauwde Oswald. „Dan moet je er met vader over spre ken; hij heeft gezegd, dat je onder geen beding mag werken, als je er weer last POLITIEKE VERRASSINGEN OP KOMST? Uit de Haagsche Brieven in „De Tijd" (R.-K.) in verhand met de Statenverkie zing: Een derde gevolg van de waarschuwing di6 deze verkiezingsuitslag inhoudt, zal ook zijn, dat men tegenover het groote bezuinigingsontwerp, dat dezer dagen bij de Tweede Kamer zal worden ingediend, nog critischer zal staan, ,dan men dit voor enkele maanden wellicht zou hebben ge daan. Dat er daarom in de komende maan den zich misschien politieke verrassin gen zullen voordoen, acht ik geenszins uitgesloten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Door een klein plaatsje voor het vol gende af te staan in Uw blad, zult U ondergeteekende ten zeerste verplichten en tot groote dankbaarheid stemmen. „Als het kalf verdronken is, dempt men den put", zegt het oude spreekwoord. Wij moeten helaas te vaak ervaren, dat de wijze bedoeling, in het spreekwoord uitgedrukt, niet in vervulling wordt ge bracht. Hierbij denkt ondergeteekende aan het ongeluk, dat Zondagmiddag plaats had te Kapelle aan den straatweg bij de hofstede „Nijsse". Hij denkt aan het ongeval met doodelijken afloop eenige jaren geleden voorgevallen bij school I te Yerseke. Zijn de autoriteiten niet bij machte de gevaarlijke punten aan de hekken te doen verwijderen? Zijn de bezitters van derge lijke hekken ongevoelig voor een billijken "eisch om die gevaarlijke punten uit eigen beweging te doen wegnemen? Veel kan worden geschoven op de roeke loosheid waarmede fietsers zich voort bewegen, vooral onder hen, die een z.g.n. racefiets berijden. Is onlangs in Kruinin- gen niet een oude vrouw aangereden door den bestuurder van zoo'n razernij fiets? Waar met het oog op de veiligheid reeds vele voorschriften bestaan, is ondergetee kende van meening, dat verwijdering van scherpe punten op hekken aan den weg gelegen, in de eerste plaats aanbeveling verdient en dat de racers vooral in de kom der gemeenten met meer voorzichtig heid te werk gaan. Hopende, dat ook andere bladen dit schrijven zullen willen overnemen, verblijft hij met hoogachting UEd. dw. dnr, Y. v.L. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. GOES. Geboren: Francois, -zoon van Wouter Harinck en 'Cornelia Catharina Bruel. Huw. aang.: Hu'hreciht Adriaan Jacobs, 27 j. jm. en Magdalena Maatje de Kater, 18 j. j'd. te N. en St. Joosland. Van 12—19 April 1935. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: J. M. Vermaire, jm. 23 j. en W. de Visser, jd. 21 jaar. Bevallen: L. de Visser geb. de Buck z. (M. C.) Van 15—22 April 1935. WESTKAPELLE'. Ohdertr.: P. Min- derhoud, 25 j. en M. J. Roelse, 26 j. Bevallen: W. K. Minderhoud, geb. Boo gaard, d.; K. W. Louwerse, geb. Meijt, z. Overleden: M. Slabber, 80 j., wedn. van P. Nagtegaal. (M. C.) 'Middelburg, 25 April 1935. Aangevoerd door Walehersche boerin nen: boter f 0.74, eieren f 2, eendeieren f 2.20, 'ganseieren f 7, kalkoeneieren f 5. Door 'handelaren: boter f 0.72V2, kip van had. Als ik jou was, zou ik maar geen huiswerk maken vanavond." Als eenig antwoord sloot Oswald haas tig zijn boek en verliet de kamer. Langzaam ging Cissy door de gang naar de zitkamer. Het geluid van stem men waarschuwde haar, dat juffrouw Prendergast visite had. Terwijl ze een oogenblik bleef aarzelen, of ze naar bin nen zou gaan of niet, werd de deur ge opend en kwam haar kleine zusje Daisy naar buiten. „Ze hadden me juist gestuurd om je te gaan halen, Cissy", zei ze. „Tante Helen zegt, dat je binnen moet komen. Alle Cutliberts zijn er en mevrouw Stuart en dominee Hastings. Ze hebben thee ge dronken en praten nu allemaal tegelijk. Mevrouw Stuart is een weduwe net als tante Mary, maar ze is erg mooi en..." „Wat een babbelaartje ben je weer!" riep Cissy uit. „Zijn Sibyl en jij den heelen middag in het gezelschap ge weest?" „We hebben eerst boven thee gedron ken", zei Daisy, een kind van acht jaar, dat straalde van trots omdat ze prijkte in een nieuwe jurk. „En weet je, dominee Hastings zegt, dat ik het meest op Ger trude lijk en Sibyl meer op jou en..." Het was, zooals het kind gezegd had; iedereen scheen tegelijk te praten en toen Cissy de zitkamer binnenkwam, was het niet te begrijpen, dat iemand een logisch gesprek kon voeren met zoo'n rumoer om zich heen. Juffrouw Prendergast's eieren f 1.90, eendeieren f 2.25, 'gans- eieren f 6. Particuliere prijsboter f 0.84, kip eieren f 2.65, eendeieren f 3. Op de veiling waren aangevoerd 38000 stuks. Kipeieren 5254 kg. f 1.37; 5456 kg. f 1.49; 56—58 kg. f 1.68—f 1.70; 58— 60 Org. f 1.81—f 1.86; 60—62 'kg. f 1.97— f2.05; 62—64 Ikg. f2.12—f2.16; 64—66 kg. f 2.23; bruine eieren: 5860 kg. f2.01—f2.02; 60—62 kg. f2.16—f2.17; eendeieren f2.26; ganseieren f6f 6.60; kalkoeneieren 15.10. MIDDELBURG. Veiling van 24 April. Snijsla 25, spinazie 214, postelein 24 31, witlof 1621, schoTseneeren 35, koolrapen 0.51,5, zuring 5, peen 1 3,5, kroten 1, nieuwe aardappelen I 30, II 16 et. alles p. k.g.; raapstelen 22,5, prei 29,5, uien 1, selderie 0,52,5, ra barber 25, radijs 24,5, rammenas 3,5 ct. alles per bos; bloemkool 221, andij vie 12,5, kropsla 0,56, komkommers 616 ct. alles per stuk; tuinkers 9 ct. per doos; de eerste aardbeien 22 ct. p. 3 stuks; bloemen: ceneraria 8, primula 9, spicata 31 ct. alles per pot; narcissen 6, flieren 31, tulpen 816, lathyrus 6, anjelieren 5, blauwe druifjes 4 ct. alles per bos; vergeet mij niet 2, violen 913, madelieven 1214, dahlia's 1420, va rens 7 ct. alles per 10 planten. KAPELLE, 24 April 1935. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 13, Zure Bellefleurs 14 ct., beiden per K.G. Peren; Bergamotte d'Esperen 7, St.- Re- mey 19, Kleiperen 616, Francisca Bor gia 916 ct., alles per K.G. Diversen; Spinazie 10—14 ct. per K.G. Ster-Narcissen 5, Tulpen 13—15, Rabarber 3, Radijs 0.801.40 gulden, alles per 100 bos. Bloemkool 1—14, Kropsla 0.70—4.70, Knolselderij 2.10 gulden, alles per 100 stuks. Violenplanten f 1.50 per 100 planten. Eierveiling: Kipeieren f 1.60—f 1.70, Eendeneieren f2, beiden per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamse tie Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H.V.A. 180 180 Ned. Handel Mij. 29 29 Philipslampen 231V2 233 Unilever 90 90 A. K. U. 30 297/e Amsterd. Rubber 98V2 98% Kon. Olie 153 152 Deli Mij. 127 126V2 Scheepvaart Unie 33 33 4 pet. Nederland 1934 985/s 98r'/s 4 pet. Ned.-Indië 1934 97% 97% U.S. Steel 20 197/s-20 Anaconda Copper 7Vs 7-Vi8 Beth. Steel 16% 16 Shell Union 43/s 45/i0 D'e wekelijksche staat der Nederland- -sche Bank met een goudverlies van pl.m. 19 millioen werd door de beurs voor ken nisgeving aangenomen. De koersen wa ren over de geheele linie vrijwel ongewijd zigd. Ook de valuta's blijven op hetzelfde peil. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 April, 2.30 u. Londen 7.157.I6V2. Berlijn 59.58'59.62. Parijs 9.740.79V2, Brussel 25.0525.15. New-York I.47V2—1.48%. Middelburg. Het bestuur van den Pol der Walcheren heeft aanbesteed de uit voering van de werken en leveranties, ter verbetering en onderhoud van de zeewe ring in 4 perceelen. Inschrijvers waren: le perceel N.-watering: P. Dekker, Veere f 41.900, J. J. Jansen, Middelburg f 41.770, C. v. d. Klippe, Vlissingen f 41.000; A. A. de Wilde, Middelburg f 39.480; J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge f37.200; 2e perc. O.-watering; A. A. de Wilde stem was boven dit alles uit hoorbaar; dat was trouwens altijd het geval. Het gebabbel, dat de dokter zijn kinderen zoo streng verboden had, was hier in vollen gang, Cissy hoorde haar eigen naam. „Ze is ongeveer van Cissy's leeftijd, maar nog een echt kind, onwetend van de meest eenvoudige dingen, geloof ik. Die arme oude Lady Beauclerc had een afschuw van alles, wat op scholen of gouvernantes leek en het kind is in vol komen afzondering opgegroeid." „Lieve Cissy, hier zijn Lottie en May Cuthbert; waarom ben je niet wat eerder hier gekomen?" „Ik was in de schoolkamer, tante", ant woordde Cissy kort en toen kwam ze tot de onaangename ontdekking, dat me vrouw Cuthbert haar kuste en de zelfde bewerking moest ze zich van Lottie en May laten welgevallen. Gertrude's openhartig uitgesproken mee ning kwam haar weer voor den geest; dit plotseling betoon van hartelijkheid na een maandenlang volgehouden koele hou ding moest betrekking hebben op Jo hanna, maar onmiddellijk trachtte Cissy die gedachte te onderdrukken. Nu stond ze tegenover dominee Has tings, die haar vriendelijk als altijd be groette. Daarna wendde hij zich tot de dame in rouwkleeding naast zich, die de bewondering van kleine Daisy had op gewekt en zei: „Mag ik je mijn zuster voorstellen?" Cissy wendde zich tot de dame in kwes f3750; Iz. Lagasso Zn. Koudekerks f 3700; P. Dekker f 3654; J. Lindenbergh f 3520; J. J. Jansen f 3510; C. v. d. Klip pe f 3480; L. J, Dekker, Veere f 3480; 3e perc. Z.-watering: J. Lindenbergh f 2680, P. Dekker f 2680, A. A. de Wilde f 2680; G. v. d. Klippe f 2640; I. Lagasse f 2590; L. J. Dekker f 2590, J. J. Jansen f 2570; 4e perc. W.-watering: J. Lindenbergh f 13.800, I. Lagasse f 13.450, A. A. de Wilde f 13.280; J. J. Jansen f 12.760, P. Dekker f 12.670, G. v. d Klippe f 12.275, L. J. Dekker f 11.850. Kapelle. Woensdag werd alhier ten overstaan van notaris J. G. Kram, in het openhaar verkocht een huis met erf en tuin, in Dijkwel, groot 2 A. 48 c.A. Koo- per A. v. d. Dorpel te Biezelinge voor f1425. Ovezande. Woensdag werd alhier door Notaris Jankers publiek verkocht: le. Bouwland in deze gemeente, in den Zak- polder groot 28 A. 60 c.A. aan L. Zuid hof alhier voor f 830.89; 2. bouwland in de gemeente Nisse, aan den Oudeland- schen dijk, groot 54 A. 10 c.A. aan H. Westdorp te Ovezande voor f 1406.27. Hoedekenskerke. Woensdagmiddag werd door Notaris Oele te 's-Gravenpolder ten verzoeke van de Ned. Herv. Kerk publiek verpacht 56 perceelen bouw- en weiland. De prijzen variëerden van f 17 tot f 70 per gemet. April. 26 Borssele, Huis, Schuur en Erf, Oele. 26 Koudekerks, Hofstede, Loeff. 26 Biggekerke, Inspan Goppoolse, Terp stra. 26 Kloosterzande, „Maria-Hoeve" en „Kon. Emma-Hoeve" (Instel), Ver bist. 27 Ovezand, Afbraakveiling, de Wilde. 29 Kapelle, Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin, Kram. 30 Koudekerks, Inspan de Potter, Loeff. 30 Goes (Pr. v. Oranje), 6 Huizen met Erf, Verbist. Mei. 1 Kruiningen (Korenbeurs), Huis en Erf, v. Lijke. 1 Kruiningen (Wapen v. Zeeland), 2 Woon- en Winkelhuizen, v. Dij'ke. 1 Baarland, 2 Huizen met Erf, Verbist. 2 Middelburg (Mercurius), B-ouw- en Weiland, v. d. Harst. 3 Oost-Souburg, Inspangoederen, Loeff. 7 Koudekerke, Inspan, Loeff. 10 Kloosterzande, „Maria-Hoeve" en „Kon. Emma-Hoeve" (Toewijzing), Verbist. Goes, Boomgaard, Jonkers. Afscheid Ir. v. d. Plassche. 'Gistermiddag 'hebben vertegenwoordi gers van een groot aantal tuinbouw en andere vereenigingen uit verschillende deelen der provincie in het Schuttershof te 'Goes op bijzonder hartelijke wijze af scheid genomen van den heer Ir. A. W. v. d. Plassche, die wegens zijn benoeming tot inspecteur van den tuinbouw, zijn functie als rij'kstuinbouwconsulent en daarmee Zeeland moet vaarwel zeggen. De 'heer H. A. Hank en heette alle aanwezigen, in het bijzonder den heer en mevr. v. d. Plassche hartelijk welkom. Spr. noemde het een treurmare, toen hij ac'ht weken geleden hoorde, dat de 'heer v. d. Plassche ons ging verlaten. Hij 'heeft getracht dat nog te voorkomen, maar het was vergeefsehe moeite. Anderzijds is het verheugend, dat onze v. d. Plassche is uitgékozen voor zoo'n belangrijke betrek king. Eerst dankt spr. mevr. v. d. Plassche voor 'bet zoovele malen willen afstaan van haar man. Hij is veel de deur uit 'ge weest. Ten zeerste dankt spr. den 'heer v. d. Plassche, dat hij onzen Zeeuwschen tuinbouw in de goede richting heeft ge stuurd en ontwikkeld. Ruim elf jaar 'heeft 'hij hier hard ge- tie en ontmoette den blik van een paar zielvolle oogen. Onmiddellijk ontwaakte in het hart van het jonge meisje een gevoel van sympathie en toegenegenheid voor dat kalme, vriendelijke gelaat, dat sprak van doorstaan louterend leed en van een warm hart voor haar mede- menschen. „Mijn zuster, mevrouw Stuart, komt voor me zorgen in de pastorie", vertelde dominee Hastings. „Ik hoop, dat jij en je zusters vaak den weg er heen zullen kiezen. Het zal Constance een groot ge noegen doen jullie te ontvangen; we had den zelfs graag, dat jullie morgen den avond bij ons kwam doorbrengen." „O, dat is aardig van U, dominee", zei Cissy, toen aarzelde ze. „Ik vrees, dat we morgen niet kunnen komen, want we verwachten Johanna Coninghame en ik denk, dat vader het niet prettig zou vin den, als we niet thuis waren, wanneer ze komt." „Laten we dan zeggen, Zaterdag; we verwachten je dan om half zeven op de boterham, jou en Gertrude en juffrouw Coninghame en de jongens." „Ik denk niet, dat de jongens zoo vroeg kunnen komen; ze gaan eiken avond van zeven tot negenl naar school om hun huiswerk te maken; maar misschien mo gen ze daarna komen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3