zoo goed voor 't leer! Uit de Provincie HONIG S SOEP/ Johanna Coninghame. meenschap moet drukken en niet op een toevalligen crediteur. Deze motie werd telegrafisch ter kennis van den minister gebracht. De Koningin te Boekoop. Niettegenstaande bekend was, dat do Koningin gistermiddag paa met den trein van 3 uur te Boskoop zou aankomen, heeischte er geruimen tijd tevoren in den omtrek van het tentoonstellingsgebouw en het station een ongekende drukte. Niet alleen dat heel Boskoop zich opgemaakt had om de Landsvrouwe te verwelkomen, ook uit de omliggende gemeenten warer. talloozen naar Boskoop gekomen om van dit bezoek getuige te zijn. Allerwegen wapperde de driekleur en dank zij het mooie voorjaarsweer heerschte er een ware feeststemming. Even over drie uur reed de Dieseltroin, waarin de Koningin zich bevond, het sta tion binen. De Koningin was in het wii gekleed. De burgemeester begroette de hooge bezoekster. Het muziekkorps Excel s or, dat was opgesteld bij het statioi speelde hierop het Wilhelmus. Spontaan hief het publiek hierna een driewerf hoo rn aan voor de Koningin. Vervolgens begaf men zich naar het tentoonstellingsterrein, tegenover het sta tion gelegen. De Koningin werd bij het binnentreden van het tentoonstellingsgebouw verwel komd door het tentoonstellingsbestuur. Nadat verschillende heeren waren voor gesteld, werd de Koningin door den heer J. H. van SGaaten van Nes, voorzitter van het bestuur, rondgeleid. Het tentoonstellingsgebouw was gedu rende het bezoek voor het publiek geslo ten. Aanwezig waren slechts enkele ge- noodigen, alsmede de inzenders met hu 2 dames. H.M. onderhield zich met ver schillende exposanten en toonde groote belangstelling. Om 4 uur vertrok de Koningin onder luide toejuichingr 1 van de menigte. De muiterij op de Zeven Provinciën. Het verzoek om gratie van den lui tenant ter zee 2de klasse de K., die in Indië vertoeft en veroordeeld was in ver band met de muiterij op de Zeven Pro vinciën is afgewezen. Hij heeft daarop verzocht zijn straf te Bandoeng te mo gen ondergaan. Dit verzoek is door deD gouverneur-generaal ingewilligd, zoodat de K. in de gevangenis te Bandoeng zal •worden gedetineerd. GEÏNTERNEERDE BUITEN- LANDSCHE COMMUNISTEN. Gistermorgen zijn wederom vijf com munisten uit het Amsterdamsche Huis van Bewaring overgebracht naar het werk kamp op fort Honswijk. Vermoedelijk zul len binnenkort nog eenige buitenland- scho communisten uit het Huis van Be waring in het fort worden geïnterneerd. De vrijlating van een aantal der com munisten, die in het werkkamp Fort Hons wijk waren geïnterneerd, heeft, naar ons blijkt, zegt de Telegr., eenige bevreem ding bij het publiek gewekt. Men ver onderstelt, dat daardoor dezen onge- wenschten vreemdelingen de mogelijkheid wordt geopend opnieuw in Nederland hun politieke actie te voeren, en men betwij felt of er wel voldoende waarborgen zijn, dat zij ook inderdaad ons land verlaten hebben. Dat de communisten zijn vrijgelaten, behoeft geen verwondering te baren: die vrijlating is overeenkomstig de wettelijke bepalingen. Wij hebben er reeds op ge wezen, dat de nadere Vreemdelingenwet van 17 Juni 1918 uitdrukkelijk bepaalt, dat de regeering wel het recht heeft vreemdelingen, die gevaarlijk worden ge acht voor de publieke rust, een bepaalde verblijfplaats (in casu Fort Honswijk) aan te wijzen en hen in hun vrijheden te be perken, doch tevens, dat de vrijheid van deze vreemdelingen zich naar het buiten land te begeven, onverkort gehandhaafd blijft. Indien dus een vreemdeling, die is ge ïnterneerd, omdat hij voor de publieke rust gevaarlijk wordt geacht (niet omdat hij zich aan een misdrijf heeft schuldig gemaakt, dat houde men wel in het oog), zegt ons land te zullen verlaten en op dien grond zijn vrijheid verzoekt, dan kan de regeering niet anders doen dan hem die vrijheid geven. Men kan het betreuren, dat de situatie zoo is, doch de wet luidt nu eenmaal zoo. Intusschen, het ligt voor de hand, dat de regeering alvorens die vrijlating te verleenen, wel degelijk zich, waarborgen verschaft, dat de ongewenschte vreemde lingen ook inderdaad ons land verlaten. Dat is ook het geval geweest met de uit fort Honswijk ontslagen communisten, en er is dan ook nagegaan of zij zich naar het buitenland begeven hebben. Een andere vraag is wat er gebeuren zal indien deze communisten opnieuw zullen trachten ons land binnen te komen. Het is duidelijk, dat de regeering zich wel absolute zekerheid verschaffen kan, dat de vrijgelaten vreemdelingen over de grens gaan, doch niemand kan garandee ren, dat zij niet terugkomen. Onze gren zen zijn nu eenmaal niet met schuttin gen en prikkeldraad afgesloten, en zoo goed als ondanks scherp toezicht, goede ren over de grens gesmokkeld kunnen worden, zoo goed zal het ook wel moge lijk zijn clandestien de grens over te komen. Dat leert de ervaring, al gaat dat nu niet zoo heel gemakkelijk. Er behoeft echter geen twijfel aan te bestaan wat er gebeuren zal, indien de bedoelde communisten hetzij aan de grens bij een poging ons land binnen te komen worden aangehouden, hetzij in het land zelf worden aangetroffen. De vreemdelingen-politie en in het al gemeen de politie beschikt uiteraard over hun signalementen en men kan er van verzekerd zijn, dat zij in dezen diligent is. Indien de communisten dus wederom worden aangehouden, dan behoeft men er niet aan te twijfelen, dat zij opnieuw met het fort Honswijk zullen kennis maken. Een kennismaking, die in dat geval van heel wat langer duur zal zijn dan de eer ste, omdat dan aangenomen kan worden, dat een belofte ons land te verlaten, niet reëel is en op dien grond vrijlating dan zeker geweigerd zal worden. Jong Holland snakt naar werk. Onder dezen veelzeggenden, pak'kenden slagzin wordt bij ons Prot. Gbr. volksdeel ingeleid een grootsohe actie om zoo spoe dig mogelijk aan vele hondertien jonge werkloozen werk te verschaffen. Reeds is gisteren geannonceerd, dat de Ghr. Be sturenbond Goes te Goes en in de omlig gende dorpen een inzameling voor diit mooie werk zal houden. Ook andere Ghr. Besturenbonden (Middelburg, Domburg, enz.) zijn dit voornemens. De Centrale voor werkloozenzorg beeft grootsche plannen klaar. Een groot werk kamp zal worden ingericht, waar 1500 jonge werkloozen gedurende acht weken werk zullen vinden. Maar verder zullen uit de ingezamelde gelden ook de kosten van de provinciale werkkampen (o.a. te Westhove op Walcheren) worden betaald. Voor dit plan waarvoor het Rijk een subsidie beeft toegezegd is nog f 50.000 noodig. Wij twijfelen er echter niet aan of Prot. Christelijk Nederland zal dezer dagen zorgen, dat dit bedrag er komt. Predikanten van verschillende kerken e.a. bevelen dit werk hartelijk aan. Jubileerende Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging te Goes hoopt op Vrijdag 3 Mei a.s. haar 70-jarig be staan te herdenken. Hiertoe wordt een vergadering belegd welke zal gehouden worden in de Geref. Kerk en waarin de heeren J. Schouten, voorzitter van het Centraal Comité, Mi nister J. A. de Wilde en J. J. G. van Dijk, lid van de Tweede Kamer, het woord ho pen te voeren. Verwacht kan worden, dat er voor deze vergadering groote belangstelling zal zijn, ook uit den omtrek. Deze vergadering is n.l. niet alleen toegankelijk voor leden van de jubileerende Kiesvereeniging met hunne huisgenooten maar ook voor leden van andere A.R. Kiesvereenigingen, Arja- en Propagandaclubs. De Thoolsche Nuts-Spaarbank 100 jaar. 13 April j.l. was 't 100 jaar geleden, dat de Thoolsche Nuts-Spaarbank gegrond vest werd. 2 Mei a.s. zal dit voor Tholen inderdaad belangrijke feit op eenvoudige wijze worden herdacht, 's Namiddags zal in 'het Spaarbankgebouw gelegenheid zijn het bestuur met 'dit eeuwfeest te compli menteeren, terwijl 's avonds de bestuurs leden met enkele genoodigden in intiemen kring zullen samen zijn. Intusschen is reeds aan de spaarders een sierlijke herinnerimgstegel uitgereikt, vervaardigd door „de Porceleyne Fles" te Delft. Er is een allegorische voorstelling van het sparen op uitgebeeld: een eek hoorntje, dat heuikenootjes in zijn nestje bergt, met als zinspreuk daaronder: „Sparen leidt tot welvaart." Voorts deed het bestuur dezer dagen een gedenkschrift je verschijnen, dat op verzoek van zijn medeleden door den bijna 80-jarigen voorzitter, den heer L. K. van Dijk werd samengesteld. In den beginne, aldus het gedenk- schriftje, kon de Spaarbank, welke hoofd zakelijk was opgericht om dienstboden en arbeiders de gelegenheid te geven tot veilig sparen, zic'h niet bepaald in een groote populariteit verheugen. Zoo ston den 31 December 1836 slechts 44 spaar ders ingeschreven met een inleg van f 1411.72, waarvan 13 arbeiders en dienst boden met een inleg van f 603.60. Vein particuliere zijde moesten zelfs gratis voorschotten worden verstrekt om een goeden gang van zaken te bevorderen om spaarpremies ter aanmoediging te kun nen uitkeeren. Niet alleen deed bet on bekend maakt onbemind aanvankelijk zijn invloed op de ontwikkeling der Spaar bank gelden, doch niet minder de slechte tijdsomstandigheden van weleer. Later groeide de Spaarbank uit tot een bloeiende instelling, die thans een groot vertrouwen geniet. Voor een niet gering deel is dit zeker te danken aan de groote stiptheid en uiterst voorzichtig beleid, dat de bestuurderen en commissarissen steeds hebben betracht. Ultimo December 1934 stonden 424 spaarders bij de Bank ingeschreven met een totaal inleg van f 135122. 57, terwijl de reserve gegroeid was tot een bedrag van f 64174.77. Om de betrouwbaarheid barer werk wijze nog te verhoogen, trad de Bank in 1930 als lid toe tot den Nederlandschen Spaarbanikbond. Natuurlijk laat de schrijver de wissel werking, welke steeds tusschen Spaar bank en Nuts D'epartement beeft bestaan, niet onvermeld. Daardoor toch is in Tho len 'heel wat voortreffelijk sociaal werk mogelijk geweest ten profijt© der 'bevol king (begrafenis, leesbibliotheek, teeiken- scho'0'1, lezingen, steun aan bet 'Groene Kruis, onderwijsinstellingen, muziekver- eeniging enz.). Een woord van dank richt spreker voorts tot zijn medebestuursleden. Spe ciaal waardeert bij daarbij zijn plichts getrouwen 'boekhouder, den heer P. J. Blaas en zijn kassier, den beer J. B. Dekker. Ned. Bond van Jong. Vereen, op Geref. grondslag, afd. Zeeland. Morgenvergadering. Te om streeks 10 uur werd de druk bezochte vergadering door den voorzitter, dhr J. P. Kögeler, op de gebruikelijke wijze ge opend. Hierna sprak bij zijn openings rede uit, die tot titel droeg „Luctor et Emergo". Door den secretaris en penningmeester werd een jaarverslag uitgebracht, welke verslagen over bet algemeen tot bevredi ging en dankbaarheid stemden. De aftre Ingezonden MededeeIJng. L$ sfexMs jéén. FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 1) HOOFDSTUK I. „Morgen om dezen tijd zal Johanna Coninghame hier zijn, kun je het je voor stellen? Ze is natuurlijk een echte aan stelster, een nuf, die ik weet niet wat voor airs aanneemt. Maar enfin, wij zijn met z'n zessen en ze zal wel gauw mer ken, dat hooghartige comedie bij ons niets uitwerkt. Toe, Cissy, ik wou, dat je ook eens iets zei in plaats van daar zoo gelaten en onderworpen te zitten. Trek je stoel bij het vuur en laten we eens gezellig samen praten, dan kunnen we onze wangen roosteren tot ze rood zijn als een pioen. Zou je niet trotsch zijn, als ik een bun deltje gedichten aan jou wijdde; neen, ik weet nog beter, aan de welgeborene Johanna Coninghame. Brr, wat e8n uit drukking, als ik een titel aan mijn naam had, zou ik tenminste Lady Gertrude willen zijn. Cissy, als je niet wilt spre ken daar dan". En een stroompje fijn zand viel op het donkere hoofd, dat over de Duitsche dic tionaire gebogen was, bestrooide rijkelijk het boek en poeierde het glanzende raven zwarte haar, dat, naar Cissy steeds vol trots zei, altijd keurig netjes zat. „Trude, wat schandelijk om me steeds weer op de een of andere manier lastig te vallen! Hoe kan ik nu met mijn werk klaar komen? hoe kan ik iets doen, ter wijl zoo'n plaagziek schepsel als jij steeds om me heen is?" „Kom nu, Cissy, je kunt het zoo weg blazen, het zal alleen maar de inkt in je schrift gauwer drogen. Fijn zand in je haar is als water op een eendenrug. Als het nu nog op mijn bol gestrooid was, dan was het wat anders geweest. Wees nu maar niet boos, Cis, maar laten we eens eerlijk onze meening geven over Johanna Coninghame. Wat een leelijke naam, een afschuwelijke naam!" „Dat ben ik niet met je eens", zei Cissy. „Hij doet me denken aan een van de edelste figuren uit de algemeene geschie denis." „O schei uit, begin me niet over ge schiedenis. Je doelt natuurlijk weer op je geliefde Jeanne d'Arc, die niet eens Johanna heette en bovendien een senti- menteele jonge vrouw was, die aan wan- voorstellingen leed en zich in een harnas durfde steken en..." „Een glorierijken dood stierf", voegde Cissy er aan toe, terwijl haar oogen zach ter werden. „Maar met jou valt niet te praten, Trude, je drijft overal den spot mee." „Ik, Cissy. Ik ben een dichteres, heb ik je dat geen vijf minuten geleden nog verteld? Maar leg je boeken nu weg en laten we over Johanna spreken voor de jongens van school thuis komen. Charlie moet nog strafwerk afmaken, hij zal dus wel zoo meteen hier zijn. Wat worden de dagen toch kort", riep ze uit, terwijl ze het vuur heftig oppookte en op een lag stoeltje ging zitten, de ellebogen op de knieën, het hoofd gesteund in twee heel mooie, blanke, kleine handjes. „Het is niets voor vader, om dat meis je hier te brengen", begon Gertrude; „Lady Beauclerc mag dan een patiënt van hem zijn geweest, er zijn wel vijftig oude dames, die onder zijn behandeling zijn." „Maar die zullen toch wel niet alle maal sterven en haar kleindochters al leen en zonder vrienden of verwanten achterlaten. Ik vind het juist echt iets voor vader om het meisje tot zich te nemen en vriendelijk voor haar te zijn. En bovendien heeft Lady Beauclerc het hem verzocht." „Dat is wel waar, maar waarom moest hij er dan zoo geheimzinnig over zijn, hij heeft er ons niets van verteld voor eer gisteren en hij legde er zoo extra den nadruk op, dat we aardig voor haar moes ten zijn en dat we niet over bs-u* mochten dende penningmeester werd met over- groote meerderheid herkozen. De vaststelling van een nieuw regle ment en de bespreking van het centraal rapport bondsbezoek vorderden veel tijd, zoodat pas te ikwart voor een het noodige werk verhandeld was en de vergadering tot twee uur geschorst kon worden. Het verslag van de middagvergadering plaatsen we reeds. Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt een eiectrische tram. De eerste eiectrische tram in Zeeuwsch- Vlaanderen zal weldra in dienst worden gesteld op de lijnen van de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Mij. Reeds zijn en kele proefritten gemaakt en het nieuwe, modern ingerichte vervoermiddel heeft daarbij aan alle verwachtingen voldaan. Een bosch van masten en eiectrische draden is voor deze nieuwe eiectrische tram niet noodig. In de ateliers van de Z.V.T.M. is een gewoon personenrijtuig omgebouwd voor het beoogde doel. Voor aan in het rijtuig is een motor geplaatst, die zelf den electrischen stroom ontwik kelt. Men hoopt met dezen nieuwen wagen een aanzienlijke bezuiniging te verkrijgen op de afdeeling tractie en ook de snelheid op te voeren op de lijnen der Z.V.T.M. (Tel.) Vliegveld in W.-Zeeuwsch Vlaanderen? Het bestuur van de onlangs opgerichte afdeeling West- Zeeuwsoh Vlaanderen van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart, doet ern stige pogingen om te komen tot opening van een vliegveld op bet geïsoleerde W.- Zeeuwsöh Vlaanderen. Het bestuur heeft een studiecommissie benoemd, bestaande uit de heeren M. WagCho, burgemeester van Groede, voor zitter; A. Bronswijk te Oostburg; A. I. Leenhouts, 'burgemeester van Retrancbe- ment; G. M. v. d. Broecke te Aardenburg en I. van Melle te Breskens. Ernstige val. Op bet rijwiel pad onder Koudekerke is de 17-jarige T. H. v. d. V., aldaar bij een botsing ge vallen en met een lichte 'hersenschudding naar bet St. Josephziekenhuis te Vlis- singen overgebracht. Motorrijder in een sloot gereden. Gisterenmiddag had de 21- jarige motorrijder M. Krijger, wonende te Haamstede, het ongeluk, met een groote vaart in een langs den weg loopende sloot te rijden. Ongeveer 10 minuten na dat het ongeluk had plaats gehad, werd hij pas gevonden. Met een zware hersen schudding en vleeschwonden aan beenen en armen, werd hij naar zijn woning ver voerd. Vermoedelijk heeft hij met te groote vaart gereden, terwijl de weg daar ter plaatse een flauwe bocht maakt. Faillissementen. Het fail lissement van Jacobus Simons, timmer man, wonende te Terneuzen, Curator Mr G. Tichelman te Terneuzen, is geëindigd met de verbindend geworden eenige uit- deelingslijst met eene uitkeering aan de concurrente sahuldeischeris van 28.829 °/o. Afscheid van de heeren Stevens en v. d. Plassche. Don derdag zullen de heeren Stevens en van de Plassche officieel afscheid nemen van Zeeland. De Zeeuwsche Landbouw Maat schappij heeft daartoe dien dag te Goes een bijeenkomst belegd, waarop behalve bovengenoemde heeren ook de Directeur- Generaal van den Landbouw zal tegen woordig zijn. Werkloosheid in Z.- Vlaanderen. Aantal hij de corres pondenten der arbeidsbemiddeling inge schreven werkzoekenden in het district Zeeuwsch-Vlaanderen over de maand Maart 1935 Aardenhurg 4, Axel '220, Biervliet 116, Bos'chkapelle 77, Breskens 30, Cadzand 5, Clinge 95, Eede 4, 'Groede 16, Graauw ca. 65, Hengstdijk 34, Hoek 121, Honte- nisse 137, Hoofdplaat 102, Hulst 132, Koewacht 46, Nieuwvliet 4, Ossenisse 17, Oostburg 49, Overslag 10, Philippine 53, Retranchement 14, Sas van Gen't 150, Sohoondijke 2, Sint Jansteen 124, St. Kruis 25, Sluis 65, Stoppeldijk 48, Wa terlandkerkje 30, Westdorpe 98, IJzen- dijke 37, Zaamslag 213, Zuiddorpe 35, Zuidzande 10, Terneuzen 851, totaal 3045. Te water geraakt en ver dronken. Dinsdagmiddag is het 8- jarig dochtertje van de familie N. te Hoek, toen zij een fleschje water wilde vullen uit een put in de nabijheid van de kerk daarbij in de put gevallen en jam merlijk verdronken. Op hol. Dinsdagmiddag j.l. stond nabij Westhove onder de gemeente Oost- kapelle een ijskar, waarvoor een paard gespannen. Bij het passeeren van een autobus schrok het paard en ging op hol, de kar medenemende. Ten slofte is het paard een eind verder tegen een boom geloopen. Het dier was eenige oogenblik- ken daarna dood. Vlissingen. Uitbreidingsplan der gemeente. B. en W. wijzen er den Raad op, dat het uitbreidingsplan van 1907 dateert en in de bestemming van verschillende gronden wijziging zal moeten worden gebracht, daar de ont wikkeling van de gemeente sedert 1907 zulks noodzakelijk maaJkt. Het is ge- wenscht, dat het ontwerpen van een nieuw uitbreidingsplan geschiedt door een des kundige op het gebied van stedenbouw. B. en W. hebben Jhr Ir. J. de Ranitz te Den Haag bereid gevonden dit werk in samenwerking met Ir D. Roosenburg al daar, te verrichten tegen den zeer ver minderden prijs van f2400. Daarbij ko men dan nog de kosten verbonden aan het copieeren van eventueele kadastrale kaarten en de werkelijke reis- en verblijf kosten. Dit alles te samen zal f 3000 niet te hoven gaan. Dit bedrag kan bestreden worden uit den post „onvoorziene uitga ven" der gemeentebegrooting. B. en W. stellen voor den prijs voor bouwgrond, gelegen aan en nabij de Bloe- menlaan, tusschen Oranjeschool en Mare chaussee-kazerne, te bepalen op f 7 voor grond aan de Bloemenlaan en f 6 voor grond liggende aan de zijstraten van die laan, een en ander tot een diepte van 20 m. achter de straatgrens en verder f 2 per vi'erk. meter. Nog stellen B. en W. voor de ge meentelijke subsidie op de begrooting 1934 voor de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon te verhoo gen van f 105.000 op f 110.000. Het aantal werkloozen alhier neemt de laatste weken geregeld af. In de afge- loopen week was het totaal aantal 76 minder dan de week daarvoor. Er zijn thans 1048 werkloozen, van wie 92 in de werkverschaffing. Goes. Gisteren spra'k ook hier in het Schuttershof de propagandist van den bond Landbouw en Maatschappij, de heer de Lange uit Ruinerwold, zijn rede uit, waarvan wij reeds eerder verslag gaven. Wij volstaan dan ook nu met te vermel den, dat de vrij goed bezochte vergade ring werd gepresideerd door den heer v. Dijike uit Nisse en dat na afloop enkele personen zich als lid opgaven. In zijn rede liet de spreker o.a. uitkomen, dat genoemde hond niet ingaat tegen de be staande landbouworganisaties, maar o.a. invloed op de politieke partijen in bet be lang van den 'boer wil uitoefenen. Verder werd het bekende, door den Bond gepro pageerde systeem van steunverleening, stelsel-Smid, uiteengezet. Kloetinge. De opbrengst van de Emma- bloem-collecte te Kloetinge, 's-Gravenpol- der en 's-Heer Abtskerke bedraagt netto f59.91. Wolfaartsdijk. De bazar, die te Oud- Sahbinge gehouden werd, ten bate van Ingezonden Mededceling. SCHOENGR ME Groote itoos 10 ets. Extra groote doos 15 ets. babbelen, alsof wij dat zouden doen." Cissy glimlachte. Ofschoon de scheme ring snel inviel, zat ze niet leeg, zooals Gertrude; na haar boeken netjes weg gelegd te hebben, had ze een haakwerkje genomen en werkte daar ijverig aan, ter wijl ze achterover leunde in den veel gebruikten, ouden armstoel. „Ik geloof niet, dat we ons boven bab belen verheven kunnen achten, Gertrud, in dit huis." „Neen, Cissy, niemand kan zeggen, dat ik babbel; met jou er over praten is heel iets anders. Maar om op Johanna terug te komen, hu, iederen keer, dat ik dien naam zeg, klinkt hij me akeliger in de ooren tante Helene heeft den heelen dag in de logeerkamer in en uitgeloopen, en vader zegt, dat zij de kleedkamer ook moet hebben om haar boeken en verdere bezittingen te bergen. Ik weet, dat ik haar een verschikkelijke lastpost zal vin den en ik ben dan ook vast besloten haar op een afstand te houden." „Voor er een week verloopen is, zul je de dikste vrienden met haar zijn, Trude; maar ik geloof, dat het verkeerd zou zijn, ons tegen vaders verlangen te verzetten. We moeten ons voornemen veel van Jo hanna te gaan houden en ik hoop, Trude, dat je haar niet van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zult plagen." „O, het zal haar niet beter vergaan dan jou", antwoordde Gertrude, „verwacht dat maar niet. Daar zijn de jongens en is het gedaan met de rust." Jongensschoenen bonkten zwaar op de trap, de deur werd met veel lawaai open gegooid en een luidde stem riep: „Alles nog duister! waarom steek je het licht niet op, waar zijn de lucifers? Pas op, Gertruud!" en Charlie Prender- gast greep een stuk papier, draaide het in elkaar, stak het een oogenblik in het vuur en hield toen zijn laaiende toorts op naar den gasarm, dien hij met ruw gebaar naar zich toetrok. „Voorzichtig toch, Charlie; ach, kijk nu'!" en de arm zwaaide met kracht terug, zoodat een van de glazen kapjes viel en op den vloer in scherven brak. „Daar nou!" zei Charlie en met zijn voet trok hij een stoel naar de tafel en begon op een vel folio papier te schrij ven, bij elk woord zijn pen indoopend, waardoor duim en wijsvinger al gauw beide een zwarte vlek vertoonden. Cissy had ondertusschen gebeld om de meid, dat ze de glasscherven zou komen opruimen, maar Gertrude nam geen no titie van het ongelukje; zulke dingen ge beurden bij de familie Prendergast te vaak, om er nog veel aandacht aan te besteden. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2