Uit de Provincie Sproeien komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. I Land- en Tuinbouw Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Berichten over onze Adverteerders. De nieuwe maatregel blijkt wel radicaal te werken. Althans ondernemers van „wilde" busdiensten verzekerden, dat, nu men tot in beslag neming overgaat, alle „wilde" diensten zullen worden stop ge- tot. Wat het vervoer per luxe-auto betreft, doolde men mede, dat aan dat vervoer geen moeilijkheden zullen worden in den y.cj gelegd, wanneer de auto in zijn ge heel aan één persoon is verhuurd. Wel zal ochter tegen de luxe auto's worden opgetreden en deze zullen ook in beslag a orden genomen, als ze per zitplaats ver huurd worden en ze dus in de plaats ko men van de wilde bussen. 'Notariaat. Bij Kon. besl. is be noemd tot notaris binnen het arrond. Rotteidam, ter standplaats Overschie L. A. Beth, notaris te Ovezande. Middelburg. Polder Walche ren. In de op 27 April te houden aige- meene vergadering van den polder Wal cheren komt Let eerste aan de orde het jaarverslag 19^4. Hieraan ontleenen wij, dat de schuldenlast van den polder op 1 Jan. 1935 bedroeg f 1.319.350, tegen f 1.423.150 een jaar te voren. Evenals de beide vorige verslagjaren kwamen cok dit jaar weinig stormen voor. De storm in October was vrij hevig, doch kort a n duur en ging gepaard met een vrij: hoogea vloed. Le kosten van her stel der stormschaden Ledroegen voor do Noordwatering f 17.970.80. Aan de Oostwatering kwam zeer gerin ge stormschade voor en aan de Zuidwa tering werd de schade door de vaste ar beiders hersteld. Ook die aan de West watering was gering. De herstelling vor derde f 236.40. Herinnerd wordt aan de verbeteringen van watergangen in het deel van den 1 o der ten Westen van het Kanaal door Walcheren. Dit deel van den Polder heeft behoudens nog eenige uit te voeren wer ken, nu een afwatering gekregen, die zeer bevredigend kan genoemd worden. De gemaakte werken zullen vooral voor de weidegronden van veel beteekenis zijn. De gebruikers van deze gronden zullen echter nu ook dienen te zorgen, dat hun overtollig water spoedig in de watergan gen geloosd kan worden, door de noo- dige zorg aan hun slooten en buizen te besteden. Geldleeningen. Het Dagel. Be stuur stelt voor met de Levensverzeke ring Mij. opgericht in 1863 door het N. O. G., te Amsterdam een leening aan te gaan groot f 60.000 a pari en tegen 4 pet., af te lossen in 15 jaren. Nog stelde het Dagel. Bestuur voor hen te machtigen tot een maximum van f 200.000 aan kasgeld op te nemen, zoo noodig door middel van geldleeningen op korten termijn. Het Dagel. Bestuur steld voor goed te keuren, dat het onderhoud van brug. nr 69 over den Yeerschen Watergang in den weg van Middelburg naar Veere bij de Provincie komt. Verbetering Noordweg. Het werk tot verbetering van den Noord- weg tusschen Brigdamme en den molen van St. Laurens is gereed en het staat wel vast, dat de kosten onder de raming z illen blijven. De tot stand gekomen ver- Le'ering doet den molen van St. Laurens en Serooskerke te sterker uitkomen. Laarom vraagt het Dagel. Bestur een cre- diet van f 37.500 door den aanleg van een rijwielpad en verflauwing van eenige bochten in het deel Noordweg tusschen den molen van St. Laurens en de aanslui ting van den Gapingschen weg aan den Noordweg. In October 1932 verzocht de wegencom- missie van A.N.W.B. en K.N.A.G. de bocht in den Noordweg te Serooskerke vóór de woning van den heer D. A Reijn- ders Schilt te verbeteren. Het Dagel. Be stuur heeft deze aangelegenheid terstond ter hand genomen, daar ook hem de ver betering van de inderdaad zeer gevaar lijke bocht zeer urgent voorkwam. De voorbereiding voor de uitvoering heeft intusschen zeer veel tijd gekost. De heer Reijnders Schilt bleek oor spronkelijk niet bereid den benoodigden grond tegen den aangeboden prijs van f 5 per c.a. af te staan. Bovendien kou den Gedep. Staten zich niet vereenigeo met het plan zooals dit door den inge nieur van den Folder was opgemaakt. Een nieuw ontwerp mocht de goedkeu ring van Ged. Staten erlangen. Zij zeggen 75 pet. in de kosten toe, die totaal op f 5400 zijn begroot. Intusschen is ook de heer Reijnders Schilt bereid gevonden den hem toebehoorenden grond onder de door den Polder gestelde voorwaarden af te staan, ook de heer Hoegen van IIoo- gelande bleek hiertoe terstond genegen en bood zelfs de benoodigde terreinstrook ten geschenke aan. Om redenen van ad ministratieven aard acht het Dagel. Be stuur het beter daarvoor een zij net gering bedrag vast te stellen, welk be drag in wederzijdsch overleg werd be paald op f 1 in totaal. Het is hot Dagel. Bestuur een voldoening te kunnen mede deel en, dat de gemeente Serooskerke be reid is f200 en de A. N. W. B. en de K. N. A. G. ieder f 100 bij1 te dragen. Te Polder zal ten slotte f 1350 f 400 of f 950 aan de verbetering moeten be talen. Eigendommen. In verband met de verbetering van den weg Westkapelle Domburg stelt het Dagel. Bestuur voor enkele perceelen en perceelsgedeelten grond te verkoopen aan de Provincie Zee land. Verder ooi eveneens aan de Provincie te verkoopen 290 c.a. grond onder Kou dekerks aan den Nieuwen Vlissingschen weg voor f 5; aan de gemeente Koude kerks 300 c.a. grond bij het begin van den Grijpskerkschen weg voor 10 ct. per c.A.; aan de gemeente Zoutelande en kele zijkanten weg tegen 10 ct. per c.A.; aan den heer J. K. Grucq te Arnemuiden 185 c.A. voor 20 ct. per c.A.; aan den heer K. Francke te Oostkapelle 30 c.A. tegen 20 ct. p. c.A.; aan den heer R. Boo gaard te Meliskerke 1.11.00 H.A. voor f 950; aan wed. RiemensMaljaars stron ken weg en zijkant voor f 1 en aan A. Houterman ongeveer 50 o.A. voor f 0.15 per c.A.; aan J. Bosselaar te O. en W. Souburg 75 c.A. tegen 20 ct. p. c.A. Het dagel. bestuur stelt voor aan de gemeente Domburg 18% pet. der uitgaven ter zake van de verharding van den Ge- schiere's weg en den Meliskerkschen weg tot een bedrag van f 2585 en aan de ge meente Zoutelande 19 pet. tot een maximum van f 2021.25 voor verharding van den Molenweg, den Houteburgschen weg en de Duizendreedsche baan toe te staan. Het dagel. bestuur stelt voor aan A. de Lange te Koudekerke f 20 pachtver- mindering toe te staan, zulks over 1934, evenals over 1933 reeds is g"daan. Goes. Concerten. De data der openbare concerten zijn voor 1935 vast gesteld. De vereeniging „Euphonia" en „Hosanna" zullen elk een concert geven in den tuin van het Schuttershof, dat gratis voor ieder toegankelijk is met uit zondering van kinderen 'beneden 14 jaar. De regeling is als volgt„Euphonia", Groote Markt: 30 April, 31 Mei, 28 Juni, 26 Juli en 13 September in het Schut tershof; „Hosanna" Groote Markt: 16 Mei, 13 Juni, 11 Juli, 31 Augustus en 8 Augustus in het Schuttershof. Het concert van 30 April wordt ge geven des namiddags 8 uur; de overige des namiddags 8.15 uur. Bij ongunstig weder worden de vast gestelde data een week verschoven. Nisse. Woensdag zijn door de groep Hervormde kiezers de volgende candida- ten gesteld voor de a.s. gemeenteraads verkiezing 1. G. Nieuwen'huise Lz.; 2. G. J. Bos, aftredend; 3. Iz. Jansen, aftre dend; 4. Joris Schipper; 5. M. v. d. Hage; 6. Ghr. Almekinders; 7. P. Bosman; 8. J. de Kok; 9. M. A. Zonnevijlle. Wemeldinge. De in de gemeente gehou den inzameling van gelden ten 'bate van het Koningin-Moeder Herdenkingsfonds heeft f 124 opgebracht, terwijl voor het oprichten van een gedenkteeken in de hoofdstad van onze provincie f 22.75 is ingezameld. De gewone jaarlijksche Emmahloem- collecte heeft in deze gemeente bruto f 31.07 opgebracht. (Belangeloos bericht.) Ovezand. De doop. Boerenleenbank al hier hield haar jaarvergadering. De voor zitter deelde mede, dat er 75 leden zijn. De renten voor 1935 zijn vastgesteld als volgt: Spaargeld voor leden 3 Vs pet., voor niet-leden 3 pet.; loopende rek. schuld 4.8 pet., te goed 2V2 pet., voorschotten 4V2 pet. De winst over 1934 is f 309.04. Als voorzitter werd in de plaats van L. W. B. A. Mulder, die bedankt heeft we gens ziekte, gekozen dhr W. J. Robijn te Ovezand. Als lid van den Raad van Toe zicht werd 'herkozen dhr P. Koeman te Driewegen en gekozen dhr M. Somineijer te Ovezand. De candidatenlijst der protestantsche kiezers voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen luidt1. W. Korstanje; 2. J. J. Mol; 3. C. Otte Gzn.; 4. M. Moerdijk; 5. G. van Liere; 6. 'G. Almekaniders. Westkapelle. De Anti-Rev. en Ghr.- Hist. kiesvereenigingen komen voor de a.s. verkiezing van den gemeenteraad met één lijst uit, waarop de volgende candidaten zijn geplaatst: 1. L. Minder- lioud Jz. (aftr.); 2. J. Polderman; 3. L. van Sluij.s Pz.; 4. J. Gahriëlse Sz.; 5. W. Flipse Az.; 6. L. Dekker Pz.; 7. Andr. R'oelse Jz.; 8. K. 'Gabriëlse Sz,; 9. P. Lievense Jz.; 10. P. Westerbefce Jz. Biggekerke. De Ohr. Hist. Kiesvereen. heeft de volgende lijst van candidaten voor den gemeenteraad opgemaakt: 1. P. Janse '(aftr.); 2. J. Moens (aftr.); 3. G. Schout; 4. 'M. Caljé; 5. P. de Lange; 6. S. Leijnse; 7. L. Harpe. Ritthem. Door de Ghr. Hist. Kiesver- eeniging zullen voor de a.s. gemeente raadsverkiezing als candidaten gesteld worden de heeren: W. Boogaard (aftr.); P. J. de Pagter (aftr.);. Joh. de Visser (aftr.); Joh. Cevaal (aftr.); J. de Pagter (aftr.); A. Goedhart; L. van Eenennaam; L. Machielse; W. Ovaa Jr. en A. Poel man. De opbrengst van het Emmabloem- pje bedraagt f 20. Dit bedrag is nog nooit zoo hoog geweest. Hulde aan de ijverige collectanten. (Belangeloos bericht.) Koudekerke. Donderdag was het een gedenkwaardige dag voor 'de duinbewo ners. Te vier uur waren 'bij het transfor matorhuisje, waarvan de vlag wapperde, tal van genoodigden en belangstellenden samen gekomen om getuige te zijn van de inschakeling der electriciteit voor de groep Kaapduinen. De directeur der P.Z.E.M., dhr J. Slooves, noodigde eerst belangstellenden uit het huisje te bezichtigen en sprak daarna over het bijzondere van deze ope ning, daar het hier geen stad, dorp of buurtschap 'betrof, maar een groep, die niet gerust heeft hoe duister de vooruit zichten ook waren voor zij hun doel be reikt hadden met het prachtige resultaat van 47 aansluitingen voor verlichting en 23 voor kookgelegenheid, Spr. noodigde den voorman, den heer K. Wisse, uit het licht in te schakelen. De heer Wisse heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder het dagelijksch bestuur van Koudekerke en de burge meester van Biggekerke, het bestuur van Vreemdelingenverkeer, de heeren van de P.Z.E.M. en de vertegenwoordiger der Waterleiding Maatschappij. Na bespro king van de verschillende moeilijkheden wees spr. op de groote medewerking van de heeren Slooves en de Regt en van den heer Contant, destijds waarnemend bur gemeester en thans van burgemeester Dregmans en secretaris Terwoert. Na verschillende vergaderingen is het doel bereikt. Spreker kan de lof niet aan vaarden als zou hij zijn de ontwerper. Dat was de beer Schrijver, de bewoner van Kaapduinen. 'Ook de inschakeling zal hij niet verrichten, maar spr. noodigt daarvoor uit wethouder Contant, die zoo veel in deze heeft bijgedragen. De heer Contant betuigt zijn groote in genomenheid met dit werk, en vond het jammer dat wij toen burgemeester Dreg mans nog niet hadden, op wiens volle sympathie de duinbewoners kunnen reke nen. Spr. hoopte 'dat deze inschakeling tot gevolg mag hebben, dat dit gebied een der grootste afnemers wordt van de P. Z. E. M. Hierna werd ingeschakeld en werd de petroleumlamp, symbool der oude ver lichting begraven. Burgemeester Dregmans uite zijn groo te voldoening over deze groote verbete ring die zeer zeker zal 'bijdragen tot de ontwikkeling der duinbewoning en ver betering van verkeer. De heer P. Loeff sprak namens Vreemdelingenverkeer en wees er op hoe de groep zonder steun in zijn moeilijk werk is geslaagd. De burge meester van Biggekerke sprak dank voor de (uitnoodiging en namens enkele be woners zijner gemeente voor de aanslui ting. Spr. hoopte dat ook in de richting Biggekerke de afname spoedig zal vol gen. Hierna vereenigden de genoodigden zich in het café Kaapduinen, waar de thee werd aangeboden. DE STEUN UIT HET LANDBOUW CRISISFONDS. Naar 'het Dagbl. v. Zeel. vernoemt, heeft op de jongste vergadering van de Ak'ker- bouw-centrale de heer Sneep, voorzitter van de Noord-Braibantsche Maatschappij van Landbouw de vraag gesteld hoe de regeering het kon rijmen om eenerzijds de richtprijzen te verlagen en anderzijds bij ioonconflicten loonsverhooging te bevor deren. De regeeringscommissaris, de 'heer Louwes, antwoordde op deze vraag, dat met den steun uit het Landbouwcrisis- fonds drie groepen der bevolking recht streeks moeten geholpen worden, n.l. de grondeigenaars, de landbouwers en de landarbeiders. De verdeeling van den steun uit het Landbouwcrisisfonds ligt grootendeels in handen van de groep der landbouwers. Het gedeelte van dezen steun, dat door de landbouwers afgestaan wordt aan de grondeigenaars, stijgt ten gevolge van de verhooging der pachten, waardoor vanzelfsprekend het gedeelte, dat de landarbeiders in hun bezit krijgen, te klein wordt. De regeering meent ten aanzien van deze verschijnselen corrigee- rend te moeten optreden, hetgeen mogelijk is bij de door haar in het leven geroe pen arbitrage bij Ioonconflicten. Op de vraag van den heer Sneep, op welke gronden de richtprijzen der granen, peulvruchten enz., verlaagd werden, ant woordde de heer Louwes, dat uit het Landbouwcrisisfonds de geheele land- en tuinbouw, alsmede de veeteelt gesteund moeten worden en dat gestreefd moet wor den naar een billijke verdeeling van den steun in de verschillende bedrijfstakken, waarvan de akkerbouw allerminst reden tot klagen heeft, vooral wanneer men het akkerbouwbedrijf vergelijkt met 't kleine gemengde zandbedrijfje. Het prijspeil van het vorig jaar voor tarwe en andere gra nen, peulvruchten enz., had alleen ge handhaafd kunnen worden, wanneer 't Landbouwcrisisfonds hoogere inkomsten had kunnen krijgen. Die meerdere inkom sten zouden alleen te verkrijgen zijn ge weest door hoogere heffingen. Bij hoogere heffingen is echter een zoodanige vermin dering der consumptie te verwachten, dat tengevolge van deze vermindering een ver meerdering van inkomsten niet te ver wachten valt. De 'hoogere prijs der erwten en het zachte weer in den afgeloopen win ter hebben een zoodanige vermindering van het gebruik van groene erwten ver oorzaakt, dat de regeering geen hoogere heffingen aandurft. Eerder mag men ver laging 'dan verhoo'ging der richtprijzen verwachten. Te verwachten is, dat tot nieuwe teelt- beperking wordt overgegaan van sommige nog vrije 'gewassen. Met name mag wel met zekerheid aangenomen worden, dat in 1936 zal overgegaan worden tot de teelt- beperking van erwten. Loonen in het landbouwbedrijf. Ongeveer 20 landbouwers te Holwerd, Waaxens, Brantgum en Foudgum en de Ned. Landarbeidersbond hebben, teneinde een loonconflict te voorkomen, in een ge- zamenlijken brief den rijksbemiddelaar H. P J. Bloemers te Arnhem verzocht een arbiter aan te wijzen die, na door heide partijen te zijn ingelicht, een bindende uitspraak doet in het hangend? geschil. Voor vrijwel alle dorpen van het land bouwdistrict Westerwolde is tusschen de landbouwvereenigingen en de moderne en Ghr. landarbeidersbonden een uniforme collectieve arbeidsovereenkomst afgeslo ten. Het contract van de Groninger en Drentsche veenkoloniën is tot grondslag genomen. Spoedige uitkeeringg aan markttuinders. De burgemeesters van Eist, Gent, Bem- mel en Huissen hebben zich Dinsdag j 1 telegrafisch gewend tot den Minister van Econ. Zaken om de uitkeering van den steun 1933 aan de markttuinders in deze omgeving te willen bespoedigen. Naar aanleiding van dit telegram kre gen de onderteekenaars namens den Mi nister telefonisch bericht, dat deze uit betaling binnen zeer korten tijd met gioote voortvarendheid zal gegschieden. BEROEPSEER-GERECHTEN. Zonden tegen die eer en haar bestraffing. Gelijk reeds bericht, tracht Duitschland verschillende 'bevolkingsgroepen een hoo- ge, ethische waarde in te blazen en wan neer dat lukken mocht is er inderdaad een zeer schoon doel bereikt. Men heeft derhalve het nieuwe begrip van eer ge baard: arbeiderseer, handwerkerseer, pa troonseer, enz. Deze begrippen zijn even vaag als nieuw, maar met hun omlijning zijn de verschillende eererechtbanken in direct belast. Deze inrichtingen krijgen allerlei klach ten, welke haar voorgelegd worden te be slechten, en daarvan maken zij gebruik, om den inhoud van het eerebegrip voetje voor voetje vast te leggen. Op grond daarvan is het interessant de eerste verhandelingen voor die recht banken te volgen, want, zoo de zaken, die zij te beoordeelen 'krijgen, voor 'bui tenstaanders uit den aard der zaak zon der 'beteekenis zijn, zoo zijn ze wèl van belang, in zooverre uit deze eerste rechts gedingen de substantie van de standseer langzaam maar zeker uit den dop komit gekropen. Daarom een paar voorbeelden. Een kapperspatroon is kassier van het kappers'gilde en int in die kwaliteit on geveer 70 Mark aan geilden. De duiten verdwijnen, maar wanneer de man voor den gewonen kadi gebracht wordt, breekt er net een amnestie uit en wordt hij van vervolging ontslagen. Fven later worden de eererechtbanken rchter opgericht en deze bekreunen zich niet om de amnestie. Zü willen nog eens onderzoeken, of de kapper, over het strafwetboek heen, ook niet tegen de standseer gezondigd heeft. Dat blijkt inderdaad het geval te we zen. De man verontschuldigde zich, dat hij zijn geldinzamelingslijsten tegelijk met andere papieren, die geen beteekenis had den, verbrand had en dat hij daardoor in de onmogelijkheid was geraakt, rekening en verantwoording aan zijn gilde af te leggen. De vraag of er geknoeid is, latende rusten, stelt het eeregerecht zich nu op het standpunt, 'dat de 'kapperskassier, door het lichtzinnig verbranden van 'gildedocumenten, een onverschoonbaar misbruik van vertrouwen heeft gepleegd. Hij heeft zich hierdoor aan de eer der kappers vergrepen. Daarom wordt be paald, dat hij nimmer meer een plaats in het bestuur van zijn 'gilde mag 'beklee- den. Een boete krijgt hij niet, maar wel moet hij aan zijn gilde 500 Mark als zoen offer betalen. Een ander geval. Een pottenbakker laat zich een paar kleine voorschotten geven om eenig werk uit te voeren. Hij draalt en draalt en levert het werk maar ge deeltelijk af, terwijl hij de credieten niet terug geeft. Het eeregerecht stelt zich op het standpunt, dat door een dergelijke handelwijze 'het handwerk der pottenbak kers in een slechten roep moet komen te staan. De man heeft zich aan de potten bakkerseer vergrepen en wordt daarom met 200 Mark boete gestraft. Een schrijnwerker handelde ongeveer op dezelfde wijze met een trapleuning, die bij hem besteld was. Toen klachten bin nenliepen, bemoeide het gilde zich met het geval, maar zonder veel geluk. Toen het eergerecht in den arm genomen werd, begon de man nattigheid te voelen en zette hij zich met ijver aan het werk. D'e rechtbank oordeelde desondanks, dat hij de beroepseer te na was gekomen en trakteerde hem op een scherpe waar schuwing. Een bakker laat zijn leerlingen onbe taald overwerk verrichten. Hij ranselt één dezer knapen ook nog met een ijzeren stang zoo flink af, dat hij dagenlang in het hospitaal moet gaan liggen. Voor het eergerecht tracht de bakkers- meester zich door de grofste leugens uit het geval te redden. Deze leugens ver klaart het gerecht als onvereenigbaar met de positie van „eerbaar meester", maar desondanks wordt hem deze kwaliteit niet afgenomen. "Wel mag de man voortaan geen leerlingen meer houden en dat be- teekent in de bakkersmiddens natuurlijk een zwarte schandvlek. Slechter verging het een timmerman, die van de gemeente een leening ten bate van zijn bedrijf had weten los te krijgen, maar weigerde dit geld terug te betalen. Deze man zondigde op de meest krasse wijze tegen de timmermanseer en daarom kreeg hij de volgende straffen te slikken. Verbod om den meestertitel nog te voe ren. Verbod om leerlingen op te leiden en verbod om nog een plaats in het gildebe- stuur in te nemen. Bovendien zal zijn naam misschien openlijk aangeslagen worden om andere credietgovers tegen hem te waarschuwen. Aldus is de juris prudentie in dienst van de paedagogiek komen te staan en dat is ook al weer een experiment, dat de aandacht waard is. Moordaanslag in een woonwagenkamp. In het woonwa genkamp te RumpenBrunssum (L.) heeft Donderdag een moordaanslag plaats gehad. D'e moeder van een zekeren S. had vaak te lijden van de plaagzucht van en kele jongens, die dan een vuurtje aan legden bij den wagen van de vrouw. Toen dit gisteren weer gebeurde, irriteerde vrouw S. de aanwezigheid van een ze keren P., die blijkbaar met instemming het geplaag der jongens gadesloeg. Haar zoon, de 23-jarige J. S„ heeft zich daar over zoo opgewonden, dat hij op een af stand van nog geen twee meter uit een revolver een vijftal schoten op P. loste Deze zakte terstond ineen. P. werd naar het ziekenhuis te Heer len overgebracht. Hij had een schotwond in de kaak en in het rechterdijbeen be komen. De getroffene is gehuwd en vader van twee kinderen. J. S. werd door de politie aangehou den en naar Maastricht overgebracht. Inbraak in een gemeente huis. Donderdagnacht hebben inbrekers zich toegang weten te verschaffen tot de afdeeling „Steunverleening en Werkver schaffing" in het gemeentehuis te Alphen a. d. Rijn. Door het forceeren van een raam en het openbreken van twee deuren is men er in geslaagd, binnen te komen. Blijkbaar hadden de inbrekers het voorzien op de steungelden, welke steeds des Woensdags worden uitgekeerd. Met het oog op de verkiezingen was dit echter reeds Dinsdag geschied. D'e heele afdeeling werd overhoop ge haald. Voorts is getracht met een boor de brandkast te forceeren. Daarin is men echter niet geslaagd. Tragiek op een stembu reau. Gedurende de zitt;ng van stembu reau m in de Prinses Julianastraat te Ginneken werd de heer V., lid van dat bureau, even voor vier uur gistermiddag door een beroerte getroffen. De verdwenen stembiljet ten te Haarlem. Het pak stembiljet ten, dat Woensdagmorgen in een stem bureau te Haarlem spoorloos verdwenen bleek te zijn is terecht. Donderdagmid dag is het onbeschadigd en nog verze geld teruggevonden in een kamer gelegen naast het stemlokaal. Verwonderlijk is het, dat men bij het zoeken naar het pak niet op het idee gekomen is even in deze kamer te kijken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Als geregelde lezer van „De Zeeuw" en lid van 'de Ned. Herv. Gemeente van Complex der nieuwe Fino-fabrieken te Harderwijk (fabrikanten van bouillon pasta, kippen-bouillonpasta, aroma, soepen, bouillonblokjes en andere voedings middelen), die dezer dagen werden geopend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6