Kerknieuws Onderwijs. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand naar het ziekenhuis te Goes is overge bracht. Hansweert. Dhr B. Vink, assistent bij de Directe Belastingen enz. alhier, wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Tholen. Wolphaartsdijk. Zaterdagavond trad al hier in de Leerkamer der Herv. Kerk voor de Chr.-Hist. Kiesvereeniging in openbare vergadering op Mr W. F. E. Baron van der Feltz, met het onderwerp: „De Staten verkiezingen". Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door een N.S.B.-er uit Dordrecht, een der heeren, die in deze gemeente verblijven, voor het voeren van de propaganda voor de N.S.B. Door Baron van der Feltz werd de debater van antwoord gediend. De aanwezigen werden nogmaals gewaarschuwd voor de bedriegelijke leuzen van de N.S.B. De zaal was flink bezet S.D.A.P, enN. S.B. Voor een stamp volle zaal in het gebouw TAVENU trad alhier namens de S.D.A.P. op dhr J. Vink met het onderwerp: „Het gevaar van het fascisme". De velen, die opgekomen waren om getuige te zijn van een krachtig debat tusschen de S.D.A.P. en de N.S.B., zijn in hun verwachting teleurgesteld. Want niettegenstaande de spreker herhaalde malen tot debat uitnoodigde, gaf slechts één persoon zich daarvoor op, die in 10 minuten was uitgepraat en door spreker werd beantwoord. Toen de spreker de vergadering sloot protesteerden de aanwezige N.S.B.-ers door te roepen, dat zij thans nog debat wenschten, waaraan door den spreker niet, werd voldaan, aangezien hij herhaalde malen tot debat had uitgenoodigd. De N.S.B. hieven toen een krachtig houzee aan, waarop door de aanwezige S.D.A.P.- ers (een 20-tal uit Goes), met het zingen van de internationale werd geantwoord. Na afloop der vergadering was het nog eenigen tijd rumoerig op straat. Vrijdag sloeg bij de Wed. Hannewijk de vlam in een pan met vet, die op de kachel stond. De vrouw had de onvoor zichtigheid water op de vlam te gieten, wat de zaak nog erger maakte. Door het kordaat optreden van P. v. L. werd erger voorkomen; nu verbrandden alleen de gor dijnen voor het raam. Ook werd het verf- werk beschadigd. De vrouw kwam er met enkele brandwondjes in haar gezicht af. Driewegen. De Raad vergaderde Vrij dag. Afwezig de burgemeester en de heer W. Noels met kennisge ving. Tegen het vaststellen eener ver ordening en gemeenschappelijke regeling betreffende een gecombineerde veldwach ter met de gemeente Ellewoutsdijk werden verschillende bezwaren ingebracht, zoo dat besloten werd hierop niet inde gaan, doch bij den Commissaris der Koningin 'aan te dringen op een eigen veldwachter voor de gemeente Driewegen. Een kohier hondenbelasting werd vast gesteld met 30 honden le klasse en 4 hon den 2e kl. tot een totaal bedrag van 1124. Domburg. Vrijdagavond had de alge- meene ledenvergadering plaats van de vereen, voor Chr. Winterlezingen onder leiding van Ds Queré. Tot bestuursleden werden herkozen Ds J. E. Visser, en dhr J. Bimmel. De penningmeester kon mel den dat hij in tegenstelling met 't vorige jaar thans een klein voordeelig saldo had. Besloten werd, evenals verleden jaar, wederom a.s. winter een viertal sprekers uit te noodigen. Het blijkt dat deze lezin gen door de leden zeer worden gewaar deerd, gezien de telkens getoonde belang stelling. Oostkapelle. DO Ned. Herv. Kiesvereeni ging „Ons Belang" heeft als candidaten voor de aanstaande gemeenteraadsverkie zing gesteld: 1. Z. Maljaars (aftr.), 2. F. C. de Roo, 3. W. N. van Liere, 4. W. Bommeljé, 5. J. de Voogt Pzn, 6. J. Geldof Jz., J. Jhr H. J. van Adrichem Boogaert, 8. J. Koene, 9. W. Mesu, 10. J. Mal jaars Wzn. De beide wethouders, de heeren J. Poppe en K. Janse wenschten niet meer in aan merking te komen. Koudekerks. Dé aid. Koudekerks der S.D.A.P. heeft candidaat gesteld voor de Raadsverkiezingen: 1. D. Sanderse (aftr.), 2. K. C de Baare, 3. S. Buijs, 4. J. W. Ponsen, 5. D. Gans. Meliskerke. Van Hervormde zijde werd Vrijdagavond vergaderd om voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing candi daten te stellen. Op de z.g.n. vrije lijst werden geplaatst de heeren 1. Kr. Dekker (aftr.), 2. Js. Koene en 3. H. Krijger. Colijnsplaat. In de gehouden vergade ring der Chr. Hist. Kiesvereen. te dezer plaatse zijn voor de e.k. raadsverkiezin gen de volgende candidaten gesteld: 1. P. Janse, 2. C. J. Kole, 3. J. Breure, 4. A. Schuit, 5. L. Kieviet, 6. Adr. Janse, 7. J. Schippers, 8. J. van Hekke, 9. S. v. d. Peijl, 10. M. Provoost. Het aftredend lid, de heer S. de Regt had den wensch te kennen gegeven niet meer voor een herbenoeming in aanmer king te komen. Kats. Zaterdagmiddag bracht de heer de Fouw van Colijnsplaat zijn tractor met dorsohmachine naar de hofstede van dhr H. v. d. Maas, maar bij de hofstede geko men bij een, draai in den weg, die daar afloopt, geraakte het ijlzer van de dorschmachine, welke aan den tractor j was aangekoppeld, los, zoodat de dorsch machine van den steilen weg in een diepe sloot geraakte. Er was veel materieels schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met een bok is de dorschmachi ne uit de sloot gehaald, wat ruim 4V» uur heeft geduurd. Kortgene. Het „Kortgeensche Kinder koor" gaf Vrijdag- en Zaterdagavond, onder leiding van den heer A. Holster, een uitvoering in het gymnastieklokaal der O.L. school alhier. Zaterdagmiddag werd een voorstelling voor kinderen ge geven. Het koor zong een viertal liederen, die alle keurig uitgevoerd werden. „De grote tovenaar" en „De Sneeuwman", speellied- jes van H. van Tussenbroek, oogstten een daverend applaus. Jannie Platschorre en Mientje Salomé hadden veel succes met resp: „Atsjie" van Kor Kuiler en „Slapen gaan" van J. H. Speenhoff. In de pauzen gaf het strijkje „O K", onder leiding van den heer A. Holster zijn mede werking. Na de pauze werd de operette „Reepel- steeltje" keurig opgevoerd. Mej. A. van Oeveren begeleidde op de piano. De heer J. Eversdijk, voorz. van het Kinderkoor, dankte allen, die meegeholpen hebben om de uitvoeringen te doen slagen. Zaterdagavond bood mej. Trui Wolse, één der oudste leden van het koor, aan den heer Holster, namens de vereeniging, een geschenk aan. De drie uitvoeringen zijn zeer druk bezocht. Stavenisse. Naar ons wordt medege deeld, zal de bewaarschool, die ongeveer 40 jaren geleden door de Ambachtsheer lijkheid werd gesticht en gedurende al dien tijd geheel door die Heerlijkheid werd bekostigd, met ingang van 1 Juni a.s. gesloten worden. Aan het personeel is reeds ontslag aangezegd. Het behoeft wel geen betoog, dat sluiting dezer nut tige inrichting een groot gemis voor de gemeente beteekent. Het is te hopen, dat het mag gelukken om langs anderen weg de bewaarschool voor de gemeente te mo gen behouden. St. Annaland. In de gehouden raads vergadering berichtte het veilingsbestuur van Gedep. Staten toestemming te hebben verkregen tot het stichten van een nieuw veilingsgebouw mits de vrijkomende grond in aansluiting met de bestaande bestrating bestraat zal worden. Op ver zoek van het veilingsbestuur besloot de Raad de gevraagde bestrating voor reke ning der gemeente uit te voeren. Het aanbod van het N.C.C. om aan de gemeente Over 1935 een uitkeering uit het fonds te verstrekken van f 1050, mits de gemeente 21 pet. bijdraagt, werd geac cepteerd. Aardenburg. Niettegenstaande de frank met plm. 25 pet. in waarde is gedaald, is het opvallend stil aan het grenskantoor. Een run naar België om evenals bij de inflatie in 1926 aldaar koopjes te doen, heeft niet plaats. We vernamen, dat de aangiften aan het kantoor niet grooter zijn dan een maand geleden. Drie fac toren kunnen mogelijk aan dit feit debet zijn, n.l. de malaise, waardoor weinig geld onder de bevolking is, verder de in voerbeperking, en tenslotte de vrij snelle stijging der prijzen in België. (M.C.) Zaamslag. De gemeenteraad vergader de Zaterdag onder voorzitterschap van den loco-burgemeester Weth. de Feijter. De bewoners van den Reuzenhoek kre gen op hun verzoek een stortplaats voor hun vuil aangewezen aan den dijk van dhr A. C. de Kraker, die het vuil zal vervoeren tegen een vergoeding van f25 's jaars. Van den Commissaris der Koningin was een schrijven ontvangen, houdende be richt van de benoeming van dhr S. van Hoeve tot burgemeester. Dhr van Hoeve had bericht, dat hij wegens die benoe ming mitsdien ophield wethouder te zijn. De voorz. dankt hem voor hetgeen hij in het belang der gemeente heeft gedaan en voor de aangename samenwerking ge durende bijna 12 jaren. Tot wethouder wordt gekozen na twee vrije stemmingen dhr H. Bakker, die deze benoeming aanvaardt. Vastgesteld wordt de vergoeding en verrekening aan de bijzondere lagere scho len over de jaren 1931, 1932 en 1933. Van het bestuur der vereeniging voor Chr. Volksonderwijs is een verzoek in gekomen om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor uitbreiding van haar school. Dhr Wisse stelt de vraag of het beslist hard noodig is om een lokaal bij te bou wen. Spr. wijst op berichten, dat het leer lingenaantal per klas zal worden opge voerd. Dhr Haak deelt mede, dat het al jaren noodig is en dat er reeds lang 4 leerkrachten in 3 lokalen werkzaam zijn. Ook de inspecteur acht het hoog noodig. Het verzoek wordt ingewilligd. Bij de rondvraag vraagt dhr Hamelink of er geen pad van beton gelegd zou kunnen worden op de haven langs den kaaimuur. Dhr Wisse spreekt zijn verwondering uit, dat er nog steeds geen borden zijn geplaatst bij de scholen in de kom. De voorz. zegt plaatsing zoo spoedig mogelijk toe. Dhr Maas vraagt wanneer de regeling in werking treedt van den Minister van Sociale Zaken betreffende crisissteunuit- keering. De voorz. antwoordt hem, dat dit altijd geen verbetering zal zijn voor de werk- loozen. Op eigen huizen boven duizend gulden waarde moet men eerst een hypo theek nemen. De huizen zijn nu geschat. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelden op het Gem. Sportterrein alhier Goes BGoesche Boys Juniores voor de Zaterdagmiddag competitie. Goes B moest in dezen wed strijd het onderspit delven en kreeg niet minder dan een 71 nederlaag. Kloetinge. Zaterdagmiddag speelde Unitaa van Kloetinge een voetbalwedstrijd tegen S. D. O. uit Goes. Ruststand 4—0. Eindstand 6—1. Beide in het voordeel van S.D.0. Kapalle. Alhier had een belangrijke Ju nioren wedstrijd plaats. De Kapelle Ju niores hadden Goes A op bezoek gekre gen. Goes A wist zich zegevierend met een 70 overwinning uit den strijd terug te trekken en werd hierdoor kampioen. Waarde. Zaterdag speelde de voetbal- vereeniging „Waarde" een vriendschap pelijke wedstrijd tegen „Hansweertsche Boys". Uitslag 76 in 't voordeel van „Waarde". Geref. Kerken. Beroepen te Wissenkerke, Dr W. H. van Zuylen, thans hulppr. aldaar. Beroepbaar. De classis Harder wijk der Geref. Kerken heeft met alge meens stemmen beroepbaar verklaard den heer J. van Bruggen, candidaat te Ermelo adres: Horsterweg D 191. D s J. L. B1 e e k e r. Op Zaterdag 20 April hoopt Ds J. L. Bleeker, em.-pred. der Ev. Luth. Kerk, 95 jaar te worden. Hij is de oudste der Nederlandsche pre dikanten en nog in het volle bezit zijner geestelijke en lichamelijke krachten. Ds Bleeker is op 30 April 1871 predikant geworden te Brielle—Hellevoetsluis en heeft op 1 Juli 1921 zijn emeritaat ge kregen als predikant van Middelburg na 50-jarigen dienst Emeritaat Ds Joh. Jansen, pre dikant van de Geref. Kerk te Wierden, heeft het voornemen, om met 1 Sept. a.s. emeritaat aan te vragen. Ds Jansen dien de de kerken van 's-Gravemoer, Nieuw- Binnen, Burum, Ten Boer, IJmuiden en sedert 24 Jan. 1926 Wierden. Hoogleeraarsbenoe- m i n g? Naar „De Telegraaf" verneemt kan binnenkort een voordracht van B. en W. van Amsterdam ter benoeming van prof. dr H. Th. Obbink, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, tot bui tengewoon hoogleeraar in de algemeene godsdienstgeschiedenis aan de universi- eit te Amsterdam, tegemoet worden ge zien. Wanneer dit voorstel wordt aangeno men, zouden er dus twee hoogleeraren in de theologie, zioowel prof. D. Plooy als prof. dr H. Th. Obbink, tegelijkertijd aan de universiteit te Amsterdam en aan de rijksuniversiteit te Utrecht verbonden zijn. Zooals wij reeds eerder meldden, zal het op 1 Mei a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de Christelijke Kweekschool voor onder wijzers te Middelburg is geopend. Op Vrijdag 26 April zal des middags in het Schuttershof door het bestuur een feestelijke vergadering worden belegd, waarin o.a. de voorzitter Mr P. Dieleman een gedenkrede zal uitspreken. Des avonds zal in hetzelfde gebouw de vereeniging van oud-leerlingen een feestreunie houden. Onze sla-export. Naar de „Res.-Bode" verneemt, bestaat de mogelijkheid, dat per 15 April a.s. het percentage van onzen sla-export naar Duitsehland van 40 op 60 procent wordt gebracht. Hiertegenover zal dan staan dat, even als het vorige jaar zekere heffingen zul len worden geheven. STEUN AAN INDUSTRIEELE VESTIGINGEN. Rondschrijven van den minister. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft betreffende steunverleening aan nieuw op te richten bedrijven het vol gende schrijven tot de gemeentebesturen gericht: „In overleg met mijn ambtgenoot van economische zaken heb ik de eer, uw be stuur het navolgende mede te deelen: Tot voor slechts enkele jaren kon de regeering zich in het algemeen ten op zichte van plannen, op industriëele vesti gingen betrekking hebbende, van bemoei ing onthouden. Tot op zekere hoogte be hoeft in deze houding geen wijziging te worden gebracht. Indien evenwel bij de totstandkoming van nieuwe bedrijven e.d. steun wordt verleend, moet een passieve houding der regeering worden prijsge geven. Het is immers duidelijk, dat, om een voorbeeld te noemen, steun langs directen of indirecten weg aan een nieuwe op de Nederlandsche markt bij een be staande contingenteering werkende onder neming, veelal geen werkverruiming, doch werkverplaatsing in het leven roept. Wordt hierboven gesproken van contin genteering, andere bemoeiingen van over heidswege, zooals tariefpolitiek, hantee ring van bevoegdheden, voortvloeiende uit de vreemdelingenwet, de uitvoering der wet tot het verbindend en onverbindend verklaring van ondernemersovereenkom sten, de gestie van het werkfonds e.d. kunnen in dit verband evenzeer worden genoemd. Ik wend mij daarom tot uw College met het verzoek om u van steunverleening aan nieuw op te richten ondernemingen in welken vorm dan ook, te onthouden, zoolang geen zekerheid bestaat, dat met steunverleening het algemeen Neder- lansch belang gebaat is. Deze zekerheid kan worden verkregen, indien men zich wendt tot het departe ment van economische zaken. Woningbouw en werkloosheidsbestrijding DEN HAAG. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de inspectie volkshuis vesting opdracht gegeven om met be kwamen spoed een lijst van voorstellen samen te stellen tot nieuwbouw van ar beiderswoningen met lage huren, die in de plaats moeten treden van woningen, wier vervanging dringend geboden is. De woningen zullen ten deele zonder, ten deele met een bijdrage moeten kun nen betrokken worden. Bij de rangschik king der voorstellen worde rekening ge houden met het aantal werklooze bouw vakarbeiders in de onderscheidene ge meenten, zoodat bij uitvoering der plan nen tevens een oordeelkundige bestrijding van de werkloosheid in dit bedrijf zal plaats hebben. Inbrekers gesnapt. DIEREN. De gemeentepolitie van Die ren ia erin geslaagd een tweetal inbrekers te arresteeren die reeds sedert het vorige jaar de geheele streek onveilig maakten. Zij trachtten in den regel hun slag te slaan in café'a en eenzaam gelegen villa's en hebben in totaal ongeveer 60 inbraken gepleegd. GRONINGEN. Zondagavond is de 23- jarige motorrijder J. Pol, die te Sappe- meer woont, aan het Winschoterdiep te Groningen tegen een voetganger aangere den, doordat hem een auto met verblin dend licht tegemoet kwam. De motorrijder en zijn duopassagier werden tegen den grond geslingerd. P. bekwam daarbij ver schillende verwondingen. Hij werd naar een ziekenhuis overgebracht; het ergste wordt gevreesd. De duo-rijlder kwam er met lichte kwetsuren af; ook de aangere den voetganger werd niet ernstig gewond. DEN HAAG. Vanwege den Pensioen raad is heden aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouw aan den Benoorden- houtschen weg. Laagste inschrijver fa. H. van Hleedewijk te Best voor f 275.000. DELFT. Hedenmorgen half elf hebben H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan den Koninklijken grafkelder in de Nieuwe Kerk te Delft. De vorstelijke bezoekers werden ontvangen door den burgemees ter, mr G. van Baren, en vertrokken na onge\eer 20 minuten weer per auto naar Den Haag. GENEVE. Nadat Laval hier reeds gis teravond was aangekomen, is Simon pas vanmorgen gearriveerd! Inmiddels zijn ook de Italiaansche en Poolsche gedele geerden te Genève aangekomen. De ver gadering van den Volkenbondsraad, die oorspronkelijk om 11 uur vanmorgen zou plaats vinden, is tot vanmiddag half vier uitgesteld. MIDDELBURG. Bevallen: L. J. Broek- smaRoth, z. Overleden; J. P. Vermeulen, 43 j ongeh. d.; E. W. Gasteleijn, 96 j., wede. v. G. C. Meeuse. GOES. Huw.-afkondiging: Reinier Ver- beem, 29 j. jm. en Janna Jannetje Baas, 33 j. jd. te Ellewoutsdijk, laatst te Goes Van 613 April. IERSEKE. Ondertrouwd: Hendrik Adriaan Otssewaarde, 24 j. jm. en Klara Schraver, 24 j. jd. Getrouwd: Johannes Griep, 24 j. jm. te Kruiningen en Marina Wesdorp, 21 j.jd. Geboren: Engel Jan, z. v. Cornelia Yan Gorsel en Ehgelina Maatje de Jonge. Overleden: Catharina Elizabeth Mol, 74 j., ongehuwd. (I. C.) Van 411 April. WEMELDEN GE. Geboren: Geertruida Adriana Marina, d. v. J. J. Lindenbergh en M. M. A. Boogerd. (I. G. KRUININGEN. Geboren: Neeltje Cor nelia, d. v. Jan Schop en Adriana Pie- ternella van Oosten; Leonardus Hendri- cus, z. v. Jan Marinus de Leeuw en Co- leta Seraphina van Ertvelde. Getrouwd; Jan Vroegop, 26 j. te Ter- neuzen en Janna Kakebeeke, 28 j.; Abra^ ham Pieter Krombeen, 25 j. en Martina Kuyper, 25 j. (I. G.) Van 28 Maart—9 April. KATS. Geboren: 28, Pioternella Jaco- mina Jacoba, d. v. Jacobus Marinus Jan Bruynzeel en Wilhelmina Maria van Strien. Overleden: 0, Pieter Schrier, 63 j echtgen. van Gathalina Cornelia Taze- laar. (N. B.) WISSENKERKE. Geboren: 5, Pieter Thomas, z. v. Adriaan Verburg en Wil helmina Janna Dieleman; 5, Jacoba, d. v. Marinus de Looff en Wilhelmina Pieter- nella de Smit; 9, Johannes; z. v. Marinus Douw en Maria Moerman. Overleden: 28, Leendert Stokman, 80 j., wedn. van Cornelia Neeltje Flipse. (N. B.) KORTGENE. Overleden: 3, Willemina Kesteloo, 60 j., wed. van Pieter Smalle- gange. (N. B.) Van 1 tot en met 10 April. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 8, Cor- nelis Marinus, zv. Pieter Marinus Diele man en Leuntje Maria Glaaina Schrijver. Getrouwd 4. Jan Hendrik L&urue Oei, 28 jaar en Helena Anna van Wijok, 31 j. Overleden: 9. Marinus de Pree, 81 j. GOES, 15 April 1935. Spinazie 10-15, Postelein 10, Uien 2.20, Koolrapen 1.20— 1.70, Witlof 7—17, Schorseneeren 1, Aard appels (Bevelanders) 2 gulden, alles per 100 K.G. Kropsla 2.50-4, Andijvie 0.90, Violenplanten 1.50—1.60 gulden, alles per 100 stuks. Prei 810, Radijs 3.50, Selderij 1.20, Tulpen 9—15, Irissen 6 gulden, alles per 100 boa Honing 0.30 per flacon. ROTTERDAM, 15 April 1935. Vee markt. Aanvoer: 741 vette runderen, 441 vette kalveren, 453 schapen en lam meren, 722 varkens, 10 nuchtere kalve ren. Prijzen per K.G.: vette koeien tot 55, tot 48, 32-38; vette ossen tot 52, tot 46, 38-42; vette kalveren tot 80, tot 70, 50-55; varkens (lev. gew.) 37, 36, 35; schapen 37, 33, 30; lammeren 39, 34, 30; schapen per stuk f 16, 12, 8; lammeren, per stuk f 13, 10, 7. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, handel willig, prijzen als vorige week. Een prima koe tot 60 ct. en een prima os tot 54 ct. Prima Paaschvee tot 64 ct. Vette kalveren: aanvoer zeer ruim, han del lui, prijzen onveranderd. Een prima kalf tot 92 cent. Schapen en lammeren: aanvoer groot, handel kalm, prijzen als vorige week. Een prima lam tot f 15. Varkens: aanvoer ruimer, handel traag, prijzen iets lager. Graanmarkt. Gerst chevallier 5 5.40, haver 6.407, kleine groene erw ten 810.70, schokkers 1012.70, br. boonen 11.50—13 gld. alles per 100 K.G. Schokkers op basis aan te wijzen los plaats te leveren. La plata-mais f 102 per last. Zaden: geen noteering. Vlas. 6185 k.g. blauw 5563, 15000 k.g. Hall. geel 5056, 3000 k.g. Gron. 48 52, 900 k.g. dauw root 4853 ct. Vandaag meer kooplust. De prijzen ble ven onveranderd, terwijl alles tamelijk vlot werd verkocht. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers 1.502.70, Friesche eigenh. 2.40 2.80, Zeeuwsche id. 1.501.80, blauwe id. 1.752, Bravo's 2.602.90, drielingen eigenh. 1.501.80, driel. bonte en blauwe 1.902.30, Zeeuwsche bonte 2.753.25, id. blauwe 3.754, Red star 2.502.80 gulden per H.L. Zandaardapp'. 67, wintermalta 13 14 ct. p. K.G. Aanvoer redelijk. Handel kalm. Bekneld tusschen brug en schuit. Zaterdagmorgen moest te Gouda een geladen schuit de Tiendewegbrug passeereh. Teneinde de schuit te verzwa ren om onder de vaste brug door te varen ging, een aantal jongens aan boord. Eén van hen, de elfjarige B is daarbij tusschen de brug en de schuit bekneld geraakt en zoodanig aan hoofd en rug gewond, dat hij kort daarna is overleden. De dijkdoorbraak te Gouda. Met het onderzoek naar de oor zaak van den dijkbreuk bij de sluiswerken te Gouda is men nog niet gereed gekomen; het duurt nog steeds voort, zoodat op het oogenblik nog geen officieele uitspraak te doen valt. Inmiddels is echter wel geble ken dat de schade aanmerkelijk lager zal zijn dan aanvankelijk verondersteld werd. Zij zal beneden de honderdduizend gul den blijven. De herstellingswerkzaamhe den zullen ongeveer twee maanden in be slag nemen, zoodat de opening van de verbinding IJsel-Gouwe zeker nog dit jaar kan worden verwacht. Met het starten van zand om de gaten te dichten komt men dezer dagen klaar. Voor het volledig herstel, dat een aan vang neemt zoodra het onderzoek is af- geloopen, wordt geen ander plan gekozen. Het tot nu toe toegepast systeem zal ook verder worden gevolgd, want daaraan is de doorbraak niet te wijten. Binnen af- zienbaren tijd, als de dijken weer in goe den toestand zijn, wordt de waterdruk proef herhaald. Terreur. Vrijdagnacht werd de heer W. ten W. te Steenwijk, candidaat voor de Prov. Staten van de N. S. B., bij het verspreiden van verkiezingslectuur lastig gevallen door eenige andersdenken den. Een vechtpartij ontstond waarbij van de gummislang en ploertendooder als wa pen gebruik werd gemaakt. De heer ten W. liep ernstige verwondingen aan het hoofd op. De vermoedelijke dader is door de politie in verhoor genomen. Kraangrijper valt tus schen arbeiders. Zaterdag waren aan boord van het in de haven van Vlaar- dingen liggende Spaansche stoomschip „Artiba Mendi" drie arbeiders aan bak boordzijde bezig met het maken van een houten betimmering voor een lading ca kes. Over bakboordzijde werd van een langszij liggenden lichter met een drijf kraan de cokes gelost. Door onbekende oorzaak is de grijper van de kraan losgeschoten en tusschen het drietal terecht gekomen. De 43-jarige bootsman E. Rios, wonende te Coranial in Spanje kreeg een klap van het ge vaarte en was op slag dood. Een tweede Spanjaard bleek slechts lichte verwondin gen te hebben opgeloopen, terwijl de der de tijdig op zij was gesprongen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3