Uit de Provincie Neem 'n AKKERTJE Ingezonden Kededeellng. Vergoeding van verliezen aan middenstandsbank. Ingediend is een wetsontwerp, houden de verhooging van de rijksbegTOOting van financiën voor het jaar 1934 met een be drag van f 1.040.000, strekkende tot ver goeding aan de Nederlandfche Midden standsbank, wegens verliezen, door deze instel! ng geleden op credieten aan in li quidatiemoeilijkheden geraakte volwaar dige middenstandsbedrijven en wegens kosten van maatregelen ter verbetering \an het middenstandscrediet. Foze verhooging' strekt tot beschikbaar stelling van het reeds in de begrooting van Financiën voor 1935 genoemde be drag van f 1.040.000. DE UITSLAGEN DER STATEN VERKIEZING. AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij deelen onze correspondenten hier door mede, dat ze ons Woensdagavond den uitslag van de Statenverkiezing in hun gemeente nóch telefonisch, nóch schriftetijk behoeven te melden, daar wij die van andere zijde ontvangen. Zij gelieven hiervan Qoede nota te nemenl Smokkelaarsdrama. Vrijdag nacht heeft zich onder de gemeente ClingeHulst een smokkelaarsdrama af gespeeld. Eenige kommiezen, die in nacht dienst waren in den Clinge-polder, ont dekten een drietal personen, die blijkbaar smokkelwaar met zich voerden. Aan de sommatiegeroep van de kommiezen om te blijven staan voldeden zij niet, waarop door de kommiezen werd geschoten. Twee der personen bleven toen staan, terwijl een hunner doorliep. De aangehoudenen bleken een partij bloem frauduleus te vervoeren. Tijdens het onderzoek ter plaatse kwam de derde persoon terug. Hij werd wederom gesommeerd te blijven staan, doch voldeed daaraan weer niet. Opnieuw werd door de kommiezen gescho ten. Men zag den persoon over een nabij gelegen sloot springen en verkeerde in de meening, dat hij was ontkomen. Eenige oogenblikken nadien hoorde men uit de richting van de overzijde der sloot ge kreun en een onderzoek instellende vond men den man, een zekeren V., wonende te Hulst, met een schotwond in de borst. Een ter plaatse geroepen arts achtte directe overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De toestand van den getrof fene schijnt zeer ernstig te zijn. Een goedkoope trein. Op den 2en Paaschdag loopt een goedkoope trein van Vlissingen tot en met Roosendaal naar Rotterdam, Den Haag, Leiden, Lisse, Hillegom, Haarlem en Amsterdam. Op de stations zijn strooibiljetten, be vattende de dienstregeling van dezen trein, gratis verkrijgbaar. De lijn Mechele nT er- neuzen. Reeds eerder verluidde, dat de lijln MechelenTerneuzen met verlies werkt. Sedert dien, aldus het Dagbl. voor Zeeland, is de toestand nog belangrijk verslechterd, vooral ook op het Neder- landsche gedeelte van de lijn. Sedert 1933 bleef het vrachtvervoer te Hulst station- nair, maar voor aankomst te Axel was dit eervoer meer dan 50 pet. verminderd in 1934, terwijl de uitvoer van het station to Axel en Sas van Gent vorig jaar even eens was verminderd, terwijl dit cijfer te Terneuzen zelfs aanzienlijk was gedaald, n.I. met 50 pet. Een gevolg van dezen slechten toestand cchijint te zijn, dat thans wederom per soneelsvermindering plaats vindt. Reeds werd in het Volksblad gemeld, dat aan een zestiental personen ontslag was aan gezegd tegen 30 April en 5 Mei a.s. o.w. een viertal conducteurs, vijf kantoorbe dienden, technisch personeel, alsmede een baanwachteres, terwijl tevens 4 kantoor bedienden met ingang van 5 Mei dienst zullen moeten doen als conducteur. Later evenwel is een gedeelte van deze ontslagen wederom ingetrokken en kan het daarbij betrokken personeel veelal in lagere functies in dienst blijven. De Vlaamsche pers bevatte deze week het bericht, dat ook over de grens ont slag werd aangezegd aan de laatstbe- noemde wegwerkers van de lijn Mechelen Terneuzen en tevens werd daarbij ver meld, dat de lijin zou worden genaast door de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen. Dit zou evenwel slechts mo gelijk zijn voor wat het gedeelte der lijn op Belgisch grondgebied betreft. Middelburg. De bazaar voor den Diaco- i nessenarbeid heeft zuiver f 3859.53 opge bracht. De sleohthoorenden. Het vijftien-jarig bestaan van de afdee- lingen Middelburg en Vlissingen van de Vereeniging tot Bevordering der Belan gen van slechthoorenden is Zaterdag her dacht in het gebouw St Joris. Des middags had een bijeenkomst plaats in de bovenvoorzaal, waar de presidente van de afdeeling Middelburg, Mevr. Troll, allen welkom heette en in het bijzonder dhr Herman Snijders en Mevr. Snijders van der Harst, die de reis van Heemstede hadden gemaakt om het jubileum mee te vieren. Verder ook de leden van de zus- ter-afdeeling Vlissingen en verdere be langstellenden. Terwijl in de kleine voorzaal gelegen heid was instrumenten te beproeven, waarvan verscheidene slechthoorenden gebruik maakten, was er in de groote zaal een gezellige samenkomst, waarop onder het genot van een kopje thee met versna peringen geluisterd werd naar de uitste kende muziek van Mej. De Hondt met haar strijkmuziek-ensemble, terwijl men aan sjoelbakken en dergelijke zich verma ken kon. Namens de dameskrans uit de leden der afdeeling Middelburg, heeft Mej. Nelly Bosschaart met woorden van groote waar deering voor alles wat dhr Snijders deed en nog doet voor de vereeniging en oök meer speciaal voor de afdeeling Middel burg, hem een kussen aangeboden, waar op het wapen van Middelburg is gebor duurd. Mej. A. G. Bok, spraakleerares, gaf met een vijftal dames, die het liplezen hebben geleerd, een openbare les in dit voor de slechthoorenden zoo beteekenisvolle leer vak. Des avonds had een bijeenkomst plaats in de benedenachterzaal Dhr Herman Snijders, voorzitter van het hoofdbestuur, wenschte beide afdee- lingen geluk met het 15-jarig bestaan en bracht haar dank namens het hoofdbe stuur, maar vooral ook namens zichzelf voor alles wat zij in die 15 jaar hebben gedaan. Er is prachtig gewerkt. Spreker hield daarna een propaganda-rede voor de vereeniging en haar werk. Thans verkreeg dhr P. Linthorst, hoofd der school voor slechthoorende kinderen te 's-Gravenhage het woord voor de ver tooning van de film, die spr. in samen werking met dhr G. P. de Bruin en Mej. J. G. de Jong, beide ook aan die school verbonden als leerkracht, heeft doen ver vaardigen als propagandamiddel voor het speciale onderwijs aan slechthoorenden. De film geeft wel een zeer duidelijke kijk in het werken op de school en op de schitterende resultaten, die met dit werk worden bereikt, waardoor de aanvanke lijk als dom of onnoozel aangeziene kin deren tot volwaardige volwassenen op groeien. Mej. Kamp, presidente van de afdeeling Vlissingen heeft dank gebracht aan dhr Snijders voor zijn woorden, aan den heer Linthorst en zijn helpers voor hetgeen zij met de film gaf, aan mej. de Hont onder aanbieding van bloemen, voor de belange- looze medewerking met haar clubje zoo wel des middags als des avonds en aan het bestuur der afdeeling Middelburg, dat feitelijk het werk deed. Vlissingen. Door de devaluatie van de frank in België is het in de laatste weken niet zoo druk aan het bunkerstation aan de buitenhaven als voorheen. Daar de schepen goedkooper in België terecht kunnen, varen zij daarheen om te bunkeren. Er is gelukkig alle hoop, dat de toe stand zich zal beteren. Goes. De heer J. I. van Ballegoyen de Jong alhier heeft ontslag genomen als voorzitter van de onderafdeeling Zuid en Noord-Beveland van den Neder! Bond van gemeente-ambtenaren. In diens plaats is tot voorzitter gekozen de heer W. Bie- rens Jr, burgemeester van Kapelle. i Op Woensdagavond 24 April zal hier een tentoonstelling worden gehouden i te openen door den burgemeester van houtsnij- en huisvlijtwerk van de werkloozen. Op deze tentoonstelling zal een over zicht worden gegeven van datgene, wat gedaan werd aan vakopleiding en ande ren cultureelen arbeid. Verschillende teekeningen en de uit werking van schriftelijke lessen zullen daarvan een duidelijk beeld geven. Wat de houtsnij- en huisvlijtcursus betreft zul len een 80-tal voorwerpen worden ten toongesteld en worden verkocht. De laatste dagen zijn door baldadige handen tal van opgeplakte verkiezings- biljetten afgescheurd of beschadigd. Uit het feit, dat de biljetten van de N.S.B. onbeschadigd bleven, blijkt wel uit wel ken hoek hier de wind waait. i Alg. verg. Zieken huisver- p 1 e g i n g. Zaterdagmiddag werd in het Schuttershof de alg. vergadering gehou den van de vereen, voor Ziekenhuisver- pleging op Z.- en N.-Beveland. Na een kort openingswoord van den voorzitter, mr dr Mes te Heinkenszand bracht de secretaris, de heer A. de Lange te Goes, zijn jaarverslag uit. Spr. constateerde met dankbaarheid dat de vereen, ook in 1934 voor vele harer leden verlichting van zor gen heeft gebracht. Het aantal ingeschre venen steeg van 21481 tot 28052, alzoo een toename van 30 pet. Het aantal opna men in een ziekenhuis steeg van 430 tot 630, alzoo een toename met 48 pet. Het aantal ligdagen steeg van 8248 tot 12793 (toename 55 pet.). In deze cijfers zijn niet begrepen 19 barak- en 6 sanatorium- patiënten. Ruim 15 pet. der 030 ziekenhuisgeval- len had een langeren vorplegingsduur dan 40 dagen. Daarom meent het bestuur dat het aantal te vergoeden ligdagen niet moet worden ingekrompen. Van de 036 patiënten werden 401 in het Gasthuis te Goes, 165 in St. Joanna te Goes, 13 in het Gasthuis te Middelburg, 20 te Vlissingen en 37 elders verpleegd, Het Bestuur heeft in 1934 veel werk moeten verzetten, maar mocht ook een belangrijk succes boeken. Met de dokto ren Huese en Koch te Goes kwam een overeenkomst tot stand, terwijl in begin sel overeenstemming werd verkregen voor een regeling met de doktoren Staverman te Vlissingen en Mazzola te Goes. Van de regeling met dr Huese en dr Koch te Goes profiteerden reeds 40 leden. De stichting Vrederust bepaalde, dal leden dezer vereeniging in de open afdee ling voortaan slechts f2.75 moeten beta len. Nadat Spr. nog had medegedeeld, dat te Ierseke een onderafd. was opgericht en de Ghr. Evang. Vereen, voor zieken - huisverpleging te Goes en bloc was over gekomen, ging hij de oorzaken van het (kleine) tekort ad f 567.13 na. Deze zijn; le. de vele roodvonkgevallen, 2e. het on evenredig groot aantal ziekenhuisgeval- len onder de nieuwe leden, 3e. het groot aantal keel-, neus- en oorgevallen, die ziekenhuisopname noodig maakten en 4e. de algemeene stijging van het aantal zie- kenhuisgevallen. In verband hiermee heeft het bestuur enkele voorstellen ont worpen. Ten slotte deed Spr. mededeeling van het percentage der ingezetenen uit elke gemeente op Z.- en N.-Beveland dat lid der vereeniging is. Het varieert van pl.m. 20 tot pl.m. 83 pet. Bij de bespreking over dit jaarverslag werd de regeling met dr Huese en dr Koch gecontinueerd. Van verschillend-* zijden werd het Bestuur hulde gebracht voor wat is bereikt en verzocht, in dit op zicht te trachten verder te gaan. Na toelichting door den penningmees ter en gehoord het rapport der controle commissie wordt de rekening vastgesteld met het reeds gemelde tekort, dat uit de reserve is gedekt. Was de interest van de belegde reserve in de gewone rekening en niet op de reserve gebracht, dan was er inplaats van een tekort een batig saldo geweest. De aftredende bestuursleden de heeren A. J. van Liere te Kapelle, de voorzitter en de heer A. Tollenaar te Krabbendijke werden herkozen, terwijl in de controle commissie wordt gekozen de heer H. G. Rutgers te Borsselen. Na eenige bespreking wordt aangeno men een voorstel om aan de leden uit Noord-Beveland, die in een ziekenhuis moeten worden opgenomen, extra te ver goeden de kosten, verbonden aan hel overzetten met de boot. Aangenomen wordt het bestuursvoor stel om in 1935 dezelfde vergoeding uit te keeren als in 1934 (liggingskosten ma ximaal f 137.50 en bijkomende zieken huiskosten maximaal f40). Hierbij kan opgemerkt worden, dat vele onder-afdee- lingen uit eigen kas ook nog eenige ver goeding toekennen. Goedgevonden wordt, dat het bestuur de kwestie van stemrecht en de verhou ding van centrale vereen, tot onderafd. nogmaals zal bestudeeren en zich eerst hierover met een schrijven zal wenden tot de onder-afdeelingen. Gezien de zware eischen, die dit aan de kas zon stellen werd een voorstel om vergoeding te geven voor poliklinische ge vallen, ingetrokken. Aangezien nu ieder ruimschoots gele genheid heeft gehad tot de vereeniging toe te treden en in aanmerking genomen het grootere risico van oudere personen, wordt met meerderheid van stemmen be sloten met ingang van 1 Oct. a.s. geen personen ouder dan 55 jaar meer als lid aan te nemen. Uitgezonderd zullen zijin zij, die zich van elders hier vestigen en binnen een half jaar lid worden. Naar aanleiding van het groot aantal ziekenhuiisgevallen onder nieuwe leden wordt beslaten met ingang van 1 Juni a.s. den wachttijd van drie maanden alleen te handhaven voor hen, die zich op Z. en N'oord-Beveland vestigen en binnen een half jaar zich aansluiten. Voor anderen wordt de wachttijd een half jaar. De begrooting wordt vastgesteld op een eindcijfer van f 58.150. Besloten wordt tot het invoeren van accountantscontrole (met behoud van de controle-commissie uit de leden) en van medische controle op de ziekenhuisopnamen. (Dit laatste om niet strikt noodzakelijke en te langdurige opnamen te voorkomen.) Nadat den voorzitter en het bestuur dank was gebracht voor den verrichten arbeid volgde sluiting. Vreemdelingenverkeer. De vereen, voor Vreemdelingenverkeer voor Zuid- en Noord-Beveland hield Za terdagmiddag haar algemeene vergade ring in het Schuttershof onder voorzit terschap van den heer Van Ballegoyen de Jong, die in het bijzonder verwelkom de den burgemeester van Goes. Burge meester Van Dusseldorp werd vervolgens tot eerevoorzitter benoemd. De burgemeester uitte ziin verrassing en blijdschap over deze benoeming. Spr. verzekerde dat de V.V.V. zijn volle sympathie en steun zou hebben. Hierna bracht de recretaris, dhr G. Houtekamer zijn jaarverslag uit. Het aantal leden en begunstigers daal de van 218 tot 191. In verband met zijn ontslagaanvrage als burgemeester van Goes, bedankte de heer G. A. Hajenius als eere-voorzitter der vereeniging. Stem is dank gebracht voor het vele, dat hij in verband met het toerisme voor Goes heeft gedaan. Buiten de gegeven schriftelijke inlich tingen werden aan afzonderlijke personen of groepen mondelinge inlichtingen ver schaft. Het aantal personen, dat het re gister op het informatiebureau teekende is grooter dan in vorige jaren. Tijdens de bloeiperiode verschenen ar tikelen met foto's in verscheidene bladen, terwijl per Radio de te volgen route be kend gemaakt werd. Radiolezingen werden gehouden te Brussel voor de Vlaamsche Omroep en te Hilversum voor de N. V. Philips Omroep „Holland-Indië". Gezorgd werd, dat tijdens de Rotter- damsche feestweek in de z.g. „Elf Pro- vinciea"-optocht, Zuid-Beveland niet ont brak. Het bestuur nam het initiatief om na mens de V.V.V.'s in Zeeland journalisten uit Twente uit te noodigen naar onze provincie te komen, terwijl omgekeerd Zeeuwsche journalisten 'n bezoek brach ten aan Twente. In de resp. bladen ver schenen daarna uitgebreide artikelen, die zonder twijfel hebben bijgedragen we- derrijidsche belangstelling te wekken. Op verzoek van het Hoofdbestuur werd een tocht georganiseerd voor Miss Glark uit New York, die, aanbevolen door den vertegenwoordiger der A.N.V.V. aldaar, in Zeeland poolshoogte kwam nemen. Medewerking werd verleend voor het propageeren van de wekelijksche tocht per Prov. boot van Vlissingen naar Zie- rikzee. 0jp verzoek werden de noodige maatregelen getroffen voor het maken van schoolreizen en excursies op 't gebied van land- en tuinbouw. Dank zij de voortgezette propaganda op velerlei wijze, krijgen de Bevelanden al lengs grooter bekendheid. Hoewel het bezoek in het algemeen door de tijdsomstandigheden zeker niet dat is geweest, wat 't in normale omstandighe den had kunnen zijn, is er geen sprake van teleurstelling. Spraken wij in een vorig jaarverslag de hoop uit, dat ook Goes eens een vlieg veld zal krijgen, met genoegen heeft het bestuur opgemerkt, dat het vraagstuk der luchtvaart ook hier de noodige aandacht heeft. Uit het verslag van den penningmees ter, dhr G. Geijsen, bleek, dat ontvangen werd f 911 en uitgegeven f 854. De voorz. bepleitte vervolgens toetre ding tot de Prov. Vereen, voor Vreemde lingenverkeer. Door deze samenwerking zal de pro paganda lagere kosten geven en meer ef fect sorteeren. Tot aansluiting werd be sloten. Spr. deelde voorts mede, dat de begroo ting een lager cijfer toont, door teruggang der leden en vermindering subsidies. De begrooting sluit met f760, w.o. een post onvoorzien van f55. Deze begrooting werd aldus goedgekeurd. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de aftredende leden de heeren T. Fabery de Jonge, G. Geysen en H. G. J. Gunning herbenoemd. In de plaats van de heeren A. Th. v. d. Plassche, G. van Hor- sigh en A. Th. Verbist, die bedankt had den, werden benoemd de heeren Ir A. Ovinge, Goes, A. G. Willemsen, Ierseke en J. de Kok te Goes. Bij de post propaganda wees de voorz. er op, dat deze post belangrijk vermin derd is moeten worden. Men heeft een kleinen folder, als vouwblad in voorberei ding, waar kaartjes van Z. en N.-Beve land en eenige foto's, benevens route-aan wijzingen op zullen voorkomen. Naar de secretaris in dit verband me dedeelde, zal de Amstelfilm een film ver vaardigen van bloeiend Zuid-Beveland. Ook voor de radio zal Beveland weer be dacht worden. De voorzitter deelde ten slotte mede, dat het zijn plan is het voorzitterschap der V.V.V. neer te leggen. Hij doet dit niet met plezier, maar zijin groot aantal functies noopte hem daar vermindering in te brengen. Spr. dankte allen voor de steeds aangename samenwerking. De heer Houtekamer zegde dhr Van Ballegoyen de Jong dank voor hetgeen hij voor de V.V.V. deed, en spr. uitte er rijn genoegen over, dat de scheidende voor zitter toch aanblijft als bestuurslid. „Eigen Erf". Zaterdag werd de algemeene jaarvergadering gehouden van de vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Eigen Erf". De voorzitter, Ir C. Stevens, die deze vergadering wegens zijn vertrek naar Den Haag, voor 't laatst presideerde, riep de aanwezigen het welkom toe. Aan het door den heer M. de Looze te Kapelle uitgebrachte jaarverslag, ont- leenen we, dat door den raad van 's-H. Arendskerke een voorschot is verleend van f2135 voor het stichten van een plaatsje aldaar. Van het Burgerlijk Arm bestuur te Wemeldinge werd in de ge meente Kapelle een perceel grond gekocht groot 1.97.80 H.A. voor de som van f5292. Een drietal aanvragen om op dit perceel een plaatsje te stichten zijn reeds behandeld, terwijl een vierde aanvrage binnenkort kan worden tegemoet gezien. De secretaris-penningmeester noemde het een verheugend feit, dat de landpach ten in het afgeloopen jaar beter binnen gekomen zijn dan in 1933; ditzelfde kan niet gezegd worden van de betaling van rente en annuïteiten door de bezitters van plaatsjes. Momenteel heeft de ver eeniging reeds f4039 hiervoor aan de ge meentebesturen voorgeschoten, doch op dezen weg kan niet worden voortgegaan omdat ook aan de vereeniging daartoe de middelen ontbreken. De burgemeester van Kloetinge infor meerde, wat er gebeurt, wanneer geen bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpljn annuïteiten binnenkomen. De voorzitter zelde, dat eerst nagegaan wordt door welke oorzaken de betaling achterwege blijft en wanneer dan blijkt, dat deze te wijten zijn aan absolute on macht van den betrokkene, dat dan ge tracht wordt in samenwerking met het betrokken gemeentebestuur, het armbe stuur en den belanghebbende zelf, iets voor dezen te doen. In de practijk heeft deze werkwijze wel resultaat opgeleverd. Men kan deze menschen toch maar niet op straat zetten, bovendien komt de zorg dan toch ook voor een niet gering deel voor rekening der gemeente. De burgemeester van Kloetinge vraagt, of dit geen aanleiding zou kunnen zijn voor de gemeentebesturen om huiverig te worden voor het verleenen van credie ten, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit zeer zeker het geval zou kunnen zijn, doch dat hij hoopt, dat deze besturen niet lichtvaardig een credietaanvrage zullen weigeren. Wel acht ook hij het noodig, dat elke aanvrage ernstig wordt bezien alvorens verdere stappen te onder nemen. Het voorstel tot verkoop van grond in de gemeenten Kapelle en Kloetinge, wordt goedgekeurd. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge, P. Kraak te Wolfaartsdijk en C. C. Ver hulst te 's-Gravenpolder. In de vacature ontstaan wegens het vertrek van den heer Stevens wordt gekozen Ir A. Ovinge te Goes en in die wegens het bedanken van den heer M. Noussen te Wemeldinge, de heer Anth. de Vos Pz. aldaar. Hierna spreekt de heer De Looze harte lijke woorden van afscheid tot den schei denden voorzitter. Buitengewoon veel heeft de heer Stevens voor „Eigen Erf" gedaan. Spr. biedt een foto aan van het bestuur der vereeniging als een blijvend aandenken. De heer Stevens dankt voor de tot hem gesproken woorden. Het doet hem even eens leed thans van de vereeniging af scheid te moeten nemen, juist nu deze zoo'n moeilijke periode doormaakt. Steeds heeft hem de sociale zijde van het werk zeer aangetrokken en altijd heeft hij er zich over verheugd door dit werk iets te kunnen bijdragen tot verlichting van het vaak moeilijke bestaan der landarbeiders. Spr. noemde „Eigen Erf" een der mooiste vereenigingen, die hij kent. Hierin wer ken allerlei menschen samen van zeer uiteenloopende maatschappelijke positie, geloof en politieke overtuiging. Deze samenwerking is steeds zoo harmonieus geweest als men zich maar denken kan. Hij heeft goede hoop nog wel eens iets voor de vereeniging te kunnen doen, al is dat dan minder publiek. De heer Kuzee van Heinkenszand bracht nog ter sprake het door B. en W. van Heinkenszand aan den Minister van Fi nanciën gezonden adres om te komen tot verlaging van pacht voor los land en van annuïteiten voor plaatsjes, waarop van den Minister het antwoord ontvangen is, dat naar het oordeel van dezen bewinds man er geen aanleiding bestond om aan dit verzoek te voldoen. Naar aanleiding hiervan deelde de secretaris mede, van den burgemeester van Heinkenszand be richt te hebben ontvangen, dat deze kwes tie door hem aanhangig gemaakt is bij de afdeeling Zeeland van de vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, en dat door deze afdeeling de kwestie zeer ern stig in studie zal worden genomen. Kruiningen. Op initiatief van den Ghr. Besturenbond Krabbendijke en omgeving werd Vrijdagavond in het Zondagschool gebouw alhier met daartoe uitgenoodigde personen een vergadering gehouden, waar nader met elkander van gedachten ge wisseld werd over de werkkampen voor jeugdige werkloozen. Het resultaat van de besprekingen was dat de navolgende heeren bereid bleken in een voorloopig comité zitting te nemen: Ds van Selms van Hansweert, Ds Bos van Krabbendijke, P..C. van Putten van Ierseke, D. Waverijn van Kruiningen en J. Stevense van Schore. Op Dinsdag 30 April zal nogmaals een vergadering worden gehouden te Krab bendijke. Door de vereeniging van oud leerlingen van Land- en Tuinbouw- cursussen werd een goed bezochte verga dering gehouden in Hotel Korenbeurs. Besloten werd een maisiproefveld in dit jaar aan te leggen op verschillende tijden en verschillende afstanden gezaaid met drie verschillende rassen. Dhr Jansen Verplanke hield een lezing over „Onder stammen", waarvoor ook fruittelers wa rren uitgenoodigde Eenige excursies en proeven werden besproken. Ierseke. Wij herinneren aan de verga dering van de A.R. Kiesvereen. die Dins dagavond in de zaal van Nolet gehouden wordt, en waarin de heer J. J. G. van Dij'k als spreker hoopt op te treden. Alle belangstellenden rijn hartelijk welkom. Krabbendijke. De A.R. Kiesvereeniging te Oostdijk hield haar vergadering onder voorzitterschap van den heer M. Maas. Dhr Chr. Maas bracht verslag uit van de Centrale. Het rijden van de autobus voor de Statenverkiezing werd geregeld. De opkomst was zeer goed. Schore. Tijdens het lossen van steen had het zoontje van den chauffeur van L. Zaterdagmiddag het ongeluk spelen derwijs van de auto te vallen, tengevolge waarvan deze zijn arm brak. De val schijnt nogal aangekomen te rijn, daar de knaap

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2