Vrouwenhanden PUROL Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Dammen Voor de jeugd. Frankrijk wil tegenover Duitsohland een krachtig geluid laten hooren. De grootste zorg van Mussolini daaren tegen gaat weer uit naar veiligstelling van Oostenrijk. deren de Paasohtr&dtatie bij uitne mendheid I goedkoop. Bij de brood maaltijden, maar ook in het warme mid dagmaal krijgen dus de eieren een plaats. DUKOL Maizena EXTRA AANBIEDING Zuidvruchten en weer over het tapijt moet bewegen. Gap Inge. „Sneeuwklokje". Als het zoo hard waait als van de week, kun je als het niet al te ver is, toch nog beter loop en dan fietsen. Ik denk, dat jij niet bang zult zijn, dat je blijft zitten? is het wel? Nieuwdorp. „Zonnebloempje" en „Herfstkind". Met al dat slechte weer ▼alt het niet mee om eteeda heen en weer te fietsen. Bevalt het Z. goed op de Bohool? Met die twee raadsel» hebben er wel meer moeit» gehad. Juffertje." Het is een heele verandering voor Je nu je van school bent, maar goed je best doen, dat je een flinke „hulp" wordt. Het spijt me dat je niet meer mee kunt doen, maar de zusjes zullen me nog wel eens van je ver tellen. „Breistertje." Fijn, dat jij nu in de zesde klas zit, maar 't wordt ook weer een beetje moeilijker. Groeien de kuiken tjes al flink? xxxn. (siot.) Het lijkt waarschijnlijk, dat de Duce in de eerste plaats erop zal staan, dat inzake Oostenrijk positief werk zal worden ver richt. Met belangstelling wachten we af of de drie elkaar te Stresa zullen vinden. Terreur. Een lid van de N.S.B. te IJmuiden, de heer P. is Woensdag avond 12 uur, toen hij met den trein aan het station Velsen was aangekomen, op weg naar huis door ten minste 10 perso nen aangevallen en ernstig mishandeld. De heer P. liep eenige gekneusde ribben, verwondingen in de zijde en aan het ge laat op. Hij kan een der armen niet meer gebruiken en heeft vermoedelijk een ge scheurde spier. -Verduistering van f 12000. De politie te Heerlen heeft aangehouden een zekeren F., boekhouder van den ga ragehouder W. aldaar, die bekend heeft gedurende enkele jaren verduisteringen te hebben gepleegd ten nadeele van zijn patroon. De zaak kwam aan het licht, toen W. door de belastinginspectie erop werd gewezen, dat zijn belastingaangifte niet zuiver kon zijn. Aangezien W. van meening was, dat hij eerder te veel dan te weinig betaald had, kreeg hij verden king tegen zijn boekhouder, die tenslotte bekende verduistering te hebben gepleegd door middel van de boekhouding. Hoe veel hij verduisterd heeft, wist hij niet precies meer. Het kon wei ongeveer f 12000 zijn geweest. F. is te Maastricht ingesloten. Rangeerder gedood. Gister nacht had op 't spoorweg-emplacement in het Arnhemsche Broek te Arnhem een doodelijk ongeval plaats. De 45-jarige rangeerder v. d. B. sprong van een der aan elkaar gekoppelde wa gons, die in beweging waren af. Vermoe delijk is hij tijdens den sprong op een naast de rails gelegen aschhoop terecht gekomen, tengevolge waarvan hij is ge struikeld en tusschen de rijdende wagons op de rails is gevallen. Hij werd door de wagons overreden en vreeselijk verminkt. Het ongeval werd niet direct opgemerkt. Eerst later werd hij dood op de rails gevonden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Smokkelhandel toegeno men. Tengevolge van den lagen koers van den Belgischen franc is de smokkel handel aan de Belgisch-Nederlandsche grens in de laatste dagen weer toegeno men. Behalve de gewone artikelen als margarine, suiker, spiritualiën, spek, vleesch enz. tracht men ook zijn slag te slaan met het doen van inkoopen in Bel gië van kleeren en huishoudelijke artike len. Gisternacht werden te Weert een paar smokkelaars aangeroepen, die echter kon den ontkomen met achterlating van 80 kg. Belgische margarine en twee rijwie len. De kommiezen van Budel hadden een betere vangst. Zij konden een aantal smokkelaars, meest uit Holland, aanhou den, waarbij hun 800 kg. Belgische mar garine en 10 rijwielen in handen vielen. Ten gerieve van de smokkelaars zijn op vele plaatsen langs de gTens, waar de dorpen wat ver van de grens verwijderd liggen, speciale winkels opgericht op Bel gisch gebied enkele meters van de Neder- landsche grens. Er heerscht daar een ongekende drukte. Ernstig motor-ongeluk. De motorrijder T. van der Laan, timmer man en aannemer te Vries gem. Zuid La ren, is in een bocht van den weg aldaar tegen een personen-auto gebotst. De mo torrijder werd van het rijwiel geslingerd. Met een schedelbreuk werd de ongeluk kige naar het Ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij is overleden. De ongelukkige was 50 jaar oud en on gehuwd. Zijn broer, die op den duo zat. bekwam lichte verwondingen. Het motor rijwiel is totaal vernield. Voor den Paasch-maaltijd. Een slechte tijd Ja, maar toch vieren we het Paasch- feest ook in den huisëlijken kring. Zóó, dat het een paar prettige dagen worden. In de eerste plaats zorgen we natuur lijk voor een genoegelijke stemming in huis: een paar bloemetjes, narcissen oi andere. Verder besteden we wat extra-aandacht aan onze maaltijden. Gelukkig zijn de Veel succes kunnen we b.v. hebben met een frisschen schotel sla, waarbij we de eieren met hun helder wit en geel als een aardige omranding gebruiken. Is het wel algemeen bekend, dat ook spinazie zich zoo uitstekend voor het bereiden van sla leent Maakt u ze maar eens klaar volgens onderstaand recept en geeft u er de eieren eens bij, zooals het tweede recept ze be schrijft. Ingezonden Mededeeling. met Rijst met gevulde eieren. 2 ons rijst, 6 d,L. kokend water, 4 eieren, 20 gr. boter, 50 gr. geraspte kaas, 2 thee lepels Maggi's Aroma, fijngehakte peter selie. Wasch de rijst, kook ze gaar en droog in het water en een theelepel zout. Leg ze op een warine schaal. Kook de eieren hard, pel ze, snijd ze doormidden. Neem de dooiers er uit. Roer dan boter, ge raspte kaas en ei-dooiers met de Maggi's Aroma en een klein beetje zout flink door een. 'Vul deze massa in de uitgeholde ei witten. Strijk ze glad met een warm ge maakt mes. Leg de eieren op de rijst. Strooi er wat fijngehakte peterselie over. Peterselie-saus. l/s L. kokend water, 2 theelepels Maggi's Aroma 30 gr. boter, 30 gr. bloem, 1 eetlepel fijngehakte peterselie, 1 theelepel zout. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe, roer deze glad, doe er onder roeren het kokende water 'bij en laat de saus even doorkoken. Maak ze af met de gewassohen en fijngehakte peterselie (al leen de blaadjes v. d. peterselie )de Mag gi's Aroma en het zout. Onderhoud van tapijten. Gedurende den eersten tijd, dat een nieuw tapijt gebruikt wordt (dit varieert van IV2 tot 3 maanden en hangt af van het gebruik) moet men met schoonmaken spaarzaam zijn, opdat de wolvezels ge legenheid krijgen, zich te zetten en vast- geloopen te worden. Men wachtte er zich dus voor, gedurende deze periode veel en hard te borstelen om de korte wolharen eens vlug en afdoend te verwijderen. Men zou hiermede het tapijt schaden. Een ge deelte der wol, die men er wilde afhalen, wordt vastgeloopen en blijft dus in het tapijt, als men het op de juiste manier behandelt. Het „haren" of „wollen" van een tapijt geeft op zichzelf geen aanlei ding om zich over de houdbaarheid on gerust te maken. Men moet echter dit haren of wollen niet door overdreven borstelen verergeren. Hoe dikker het tapijt hoe erger het haart. Het tapijt kan eerst na V/2 A 3 maanden een keertje meer geborsteld worden; dit moet altijd gebeu ren met een half-zachten borstel en steeds in de richting van de pool. Is het tapijt 6 A 12 maanden in gebruik, dan verdient het aanbeveling het te kloppen. Dit kan geschieden door het over een stok te han gen en het aan de achterzijde met een mattenklopper te bewerken. In de grootere steden zijn inrichtingen voor het machinaal kloppen. Gebruik uitsluitend stofzuigers, dia zich op w Itics over het tapijt bewegen en vermijt' i, althans voor tapijten, stofzuigers met ee? metalen bek, dien men zelf heen Trek den stofzuiger achteruit over het tapijt en wel tegen de vleug in, Doe dit vooral langzaam en slechts éénmaal. Schuif daarna den stofzuiger, wederom slechts éénmaal, in tegenovergestelde rich ting over het tapijt zonder de machine zelf een anderen stand te geven. Ook deze beweging moet langzaam geschieden. Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mona, Westerstr. 221, Amsterdam. Probleem 401. Auteur: P. Kleute Jr., Dén Haag. 1 2 3 4 5 Een goede aanvalszet welke wit in staat stelt straks op een damslag te spelen. 38. 10 15 39. 42 37 - .1 1 2 3 4 5 Zwart moet nu rekening houden mot wit 24 19. Op zwart 13 24 volgt dan wit 27 22, 28 22, 37 31, 33 4. Op zwart 14 23 en 3 12 wit 37 31. 39. 18 22 40. 28 17 21 12 41. 32 28 14 20 42. 25 14 9 29 43. 33 24 5 10 44. 39 34 3 9 Dreigt 16 21, 6 11 en 13 31. 45. 38 32 10 14 46. 28 23 14 20 47. 34 29 9 14 48. 45 40 20 25 49. 40 34 14 20 50. 48 42 6 11 51. 42 38 11 17 52. 32 28 17 21 53. 38 32 12 17 54. 27 22 13 19 55. 24 13 20 24 56. 22 11 24 22 57. 23 18 16 7 58. 18 16 Zwart gaf het op Beste nichtjes en neefjes! Deze keer zullen we de briefjes eens met Wemeldinge openen. Wemeldinge. „Zwartje". Fijn, dat jullie alle drie over bent, ze waren er thuis zeker ook wel blij om. Het nichtje krijgt zoo een mooi stelletje en 't wordt meteen goed gebruikt. „Blondjes". Ik ben ook wel eens op den berg geweest, je hebt er een prachtig uitzicht hé. „Mei doorn" vertelde, dat het avondje wèl door gaat, maar eens goed opletten of jullie haar niet ziet N i s s e„Fietsertje". Ondanks het gure weer, groeien de bloemen toch, maar als het nu eens wat zachter wordt, gaat het eens zoo hard. Op rijm ken ik ze niet. Arnemuiden. „Dikkertje". Het brief je was nu op tijd, als het prijsraadsels zijn moet je schrijven. Je had het al eens geschreven, dat je in M. op school gaat. Ja, van zoo'n film leer je heel wat. „Bobby". Wat een feest toen er twee zulke lieve hondjes waren. Mogen jullie ze houden? Kwam het door de raadsels, dat jullie zoo laat naar bed gingen? „Snater- tje". Het was een mooi tochtje naar W. en voor tante een echte verrassing. Echt fijn, dat jullie nu tusschen den middag weer thuis kunnen eten. Goes. „Rozeknopje". Het slot van den avond was minstens zoo goed als het be gin, dat van den cent in het putje vond ik prachtig. Misschien gaat het nieuwe wel over jongens en meisjes. „Schrijf- stertje". Ik kan best begrijpen, dat er die week niet veel van schrijven kwam, en het uitstel is gelukkig geen afstel ge worden. Nee, ik fiets ook niet graag als het zoo hard waait. „Blondine" en „Nelle- ke". Als ik het goed heb heeft Nelleke deze week den brief geschreven. Je moet maar denken, wat nu valt, valt in de Paaschvacantie niet, en dan heb je toch nog veel liever mooi weer. Serooskerke. „Bestevaer". Je had zeker wel heel wat soldaatjes opgespaard, nu je zoo'n mooien prijs hebt. Ja, al ben je heelemaal niet bang, dat je zult blij ven zitten, toch blijft het altijd even span nend. „Parker". Jullie hebt een knappe klas; alle kinderen over. Nee, die vragen zijn niet zoo gemakkelijk te leeren. Het beste met vader. St.-Laurens. „Nastertje". Heeft het je geen kwaad gedaan nu je van de week weer naar school bent geweest? Nee, je brief was niet te laat. „Kernoffel". Wat een mooi cadeautje hebben ze voor jou uitgezocht. Daar kun je lang plezier van hebben. Een heele verandering 's morgens, bevalt het je goed? „Ford". Dat was een meevaller, toen je Zaterdag mee mocht naar B. Het zal weer wat mooi worden in Zeeland, als de vruchtboomen bloeien. „Vadersknecht". Je neefje trof het, dat hij juist met het feest hier was. Blijft hij met de Paaschdagen ook nog? Het beste met de zieken. „Klaverblad". Ik kan he grijpen, dat K. het naar haar zin had zoo'n paar dagen uit. Ik merk nu, dat het neefje al weer weg is. Nee, aan het strand is het nu nog niet veel gedaan. Biezelinge. „Zilverstem". Nu hoor, de eenigste was jij niet. Ja met zoo'n spel kun je geregeld weer spelen en je leert er meteen wat van. Veere. „Korenhalm". Je hebt het goed gezien. Zondag moet je maar eens opletten en de afspraak vind ik best. Heerlijk dat je grootouders dit feest nog mochten vieren. „Voetballer". Het versje ken ik niet, dat van de Prinses heb je er niet bij gedaan, is dat ook zoo mooi? Ja we hebben hier Zaterdag ook een flinke bui gehad. „Moeders kleinste". De over gang is altijd een prettige tijd, tenminste voor wie z'n best gedaan beeft. Heb je er nog al moed op? Fijn dat je van 'tjaar een kroonjaar hebt, wanneer is bet? „Roosje". De tijd van de overgang komt nu al dicht bij. De volgende keer moet je me maar eens schrijven op welk nummer je over bent gegaan. „Margriet". Geluk kig maar dat je nu weer beier bent. Ja ik vind bet ook heerlijk dat bet weer zomer wordt. Nee, familie is het niet. Nu je bent nog lang de jongste niet. K a p e 11 e. „Grasklokje". Een kleine verandering heb ik er wel in gemankt, maar dat was niet zooveel werk. Jij was nu gauw klaar. Ia de keelpijn alweer over? „M e i d o o r n". Je bent zeker wel blij dat de proefwerken weer afgeloopen zijn, heb je bet nogal goed gemaakt? Niets prettig hé, dat het zoo guur blijft, maar misschien wordt de Paaschvacantie nog wel goed. Oudeland e. „Spring in 't Veld". De juffrouw kan echt leuke spelletjes verzinnen. Fijn dat je werklap zoo goed was nu die mijnheer hem ook gezien heeft. „Babbelkous". Ik had nog geen raadsel gemaakt, en zal dat van jou dus meteen maar gebruiken. Jullie maakt het me maar gemakkelijk. De naam van bet clubje vind ik wel goed, zijn er al veel leden? „Herfstaster". Was je briefje blijven liggen? Ik dacht al zoo half dat het met de volgende post zou komen, 'tls voor jullie echt gezellig zoo'n clubje, alleen maar jammer dat jullie er niet aan 't be gin van den winter mee gekomen bent. Borssele. „Mappie". Als je tijd hebt moet je maar vaak naar het nichtje toe gaan. Het zou heerlijk voor haar zijn als ze later weer goed kon loopen. Laat je broer de volgende keer ook maar een briefje schrijven. „Smid en Zus". Dat boek heb ik ook gelezen, ik vind het prachtig. Wat zijn jullie samen mooie dingen aan het maken. Zooiets kan moe der zeker wel goed gebruiken. Middelburg. „Vergeet mij niet". Gelukkig maar dat je de zin nog wist, nu heb je bet toch niet voor niets gedaan. Ia de fietstocht vanmiddag nog doorge gaan? „Klimop". Het is heerlijk he, om buiten al het jonge gToen weer te zien ontluiken. Ja, bloemist is een prachtig vak. Het gaat wel meer zoo, dat je niet alles kunt krijgen wat je graag zoudt wil len hebben. Souburg. „Melkmeisje." Het gaat met allemaal zoo, dat ze eens afscheid moeten nemen, maar toch zal ik je bab beltje missen. „Piet Hein." Nu om buiten te werken mag je wel wat beter weer hebben, maar dan zal je het ook wel druk krijgen. Hjier volgen de raadsels en nu kunnen jullie meteen eens zien dat Babbelkous ook nog iets anders kan dan babbelen n.l. raadsels maken. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 48 letters. Een k. 40. 19. 36. 8. 21. 48 is een groot gebouw. 30. 6. 20. 23. 45. 13 leggen eieren. 2. 31. 24. 20 is een meisjesnaam. De 44. 18. 12 geeft warmte. Een 2. 26. 27. 20 is een pad door 't bosch. 46. 33. 36. 47. 28 is nat. Veel kinderen zijn 's winters blij als bet gaat v. 38. 3. 37. 16. 11. 13. Alle kinderen moeten naar 4. 34. 35. 17. 18. 7. 10. 22. 40. 4. is breekbaar. Een 39. 1. 20. 5. is een deel van het lichaam. Een 25. 41. 15. 30. 13 is een voertuig. Een 29. 41. 42. 43. 11 is een stop plaats. Een motorfiets heeft vaak een 32. 9. 14. (Ingezonden door „Babbelkous".) 11. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 20 letters. Een 6. 9. 7. 7. 2. zie wel op- de bei en in de wei. Van veel boomen komt 12. 16. 10. 19. Iemand die graag geeft is 18. 9. 15. De 4. 13. 6 is een rivier. 8. 3. 6. is een eiland. Een 20. 1. 17. 14 wordt gebruikt bij bet kampeeren. Een 15. 5. 19. 11 hoort ergens omheen. Allen een groet van TANTE DO'LLIE. RU EN ZIJN VRIEND. „Kom hier dan" en Ru trok Dries naast zich op de divan. „Ik ga in de vacantie bij Grootvader en Grootmoeder logeeren?en jij mag meel" „Ik?".... „Ja jij; wij samen!" „Weet je het wel zeker?" „Ja hoor, Wil heeft zelf de boodschap meegekregen". „Ooobl" Wat hadden ze een pret om Dries, die geen woorden kon vinden, zóó fijn vond bij bet. „Maar nu was hij opgesprongen en liep naar de kamerdeur met net zooveel baast als Ru eerst bad gehad om thuis te ko men. „Wat ga je doen?" riep Ru hem na. „Thuis vragen of ik mag; ga je niet mee?" Maar Ru bleef zitten. „Kom maar hier, dat is al lang in orde; Wil beeft het vanavond al gedaan". „En?" „Ja hoor", knikte Wil geruststellend, „ze vonden het dadelijk goed". Zonder iets te zeggen ging Dries weer zitten. „Vind je het niet fijn?" stootte Ru hem aan. „Geweldig!" „Ik was toch zoo jaloersch op je toen je vertelde, dat je bij je grootvader ging logeeren", zei Dries toen Ru hem een poosje later naar huis bracht, „en nu, wat zullen we een plezier hebben". „Nou zoo erg is dat niet, ik kan het best begrijpen", vond Ru. „Toch wel, moeder zegt altijd dat we te vreden moeten zijn, en dat was ik van avond heelemaal niet hoor. Ik was echt jaloersch, dat je maar weer zoo fijn uitging". „Daar heb ik anders niet veel van ge merkt". „Nou ja, 't was ook weer gauw over". „Ik heb wel erg gemopperd", bekende Ru, omdat ik niet mocht gaan kampee ren en Wil wel". „Vind je het dan niet leuk, om samen naar je grootvader te gaan?" „Reusachtig gewoon, maar ik wist toen nog niet, dat jij mee zou gaan, dat hoor de ik vanmiddag per ongeluk, want wij mochten het niet weten voor het heele maal zeker was. Wat zal het een heerlijke vacantie wor den; eerst samen uit en dan ga ik bij jullie helpen hooien". Ze waren nu bij het hekje van de boer derij gekomen, en het werd hoog tijd, dat Ru naar huis ging. „Kom je dan meteen leeren varen?" riep Dries nog plagend. „Ja, da's goed!" „Tot morgenl" „Tot morgenl" Prettig gestemd ging Ru terug naar huis. Hij was er blij om, dat het nu met Daan weer in orde was, maar het meeste ple zier deed het hem te weten, dat hij in Driea een echte vriend gevonden had. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank döor Sla van jongespinazie (4 per sonen): 1 pond jonge spinazie, 4 eetlepels slaolie, 2 a 3 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 preitje of uitje, 2 kou de gekookte aardappelen, 1 theelepel mos terd, 2 theelepels zout. Zoek de spinazie zorgvuldig uit en wasch ze eenige malen (zoo lang, tot het water volkomen helder en zandvrij blijft). Sla ze goed droog uit, door ze b.v. in een schoonen doek samen te nemen en dan uit te „slingeren" (een slamandje is natuur lijk ook goed!). Wrijf in een diep bord de koude aard appelen goed fijn (met een vork), roer er den mosterd en het zout door (misschien ook een ietsje peper), daarna de Maggi's Aroma en vervolgens eerst de olie en dan den azijn. Meng met dit sausje de spinazie luchtig aan met behulp van slalepel en -vork; breng de sla over in een slabak of stapel ze op in een meer ondiepen schotel. Geef in het eerste geval de „gevulde eieren" (zie volgend recept) er op een afzonder lijken schotel bij; of gebruik in het tweede geval de eieren als omranding langs de opgestapelde sla. Gevulde eieren (4 personen)8 hardgekookte koude eieren, 50 gr. (Vs ons) ersche boter, ongeveer 1 eetlepel fijnge sneden pcterselyie, wat peper en zout, 1 theelepel Maggi's Aroma. Pel de eieren en snijd ze precies door midden, hetzij in de lengte of in de breedte. Neem uit de helften voorzichtig de dooiers weg; wrijf die fijn en vermeng ze met de eenigszins week geroerde boter, de Maggi's Aroma, de peterselie, wat peper en zout. Vul, met behulp van twee theelepeltjes, de eiwit-bakjes -hoog-op met bet dooier mengsel en schik ze daarna op een scho tel of rondom de sla. 47 48 49 50 Zwart 7 sch. op: 7, 8, 12, 19, 23/25 en dam op 15. Wit 11 sch. op: 21, 28, 30, 31/33, 35, 37, 41/43. Wit speelt en wint. Oplossingen. April-problemen voor 7 Mei in te zen den aan bovenstaand adres. Kampioenschap van Nederland 1934. (Vervolg rubr. 6 April.) Stand na 32. 24 30 van zwart. Zwart: G. J. Lochtenberg. 1 2 3 4 5 47 48 49 60 Wit: N. Cohen. 33. 40 35 10 14 34. 35 24 19 30 35. 34 29 30 35 36. 49 44 4 10 37. 47 42 12 18 38. 29 24

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6