Kerknieuws. Predikbeurten. Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws da streek; daarom sprak hij er zijn gioote vreugde over uit, dat men aan de roep- Btem van Gedep. Staten gevolg heelt ge geven om ter vergadering te komen. De kosten van de brug zijn op 1.100.000 gulden geraamd. In het midden van de brug zal een beweegbaar gedeelte ge maakt worden. De afstand van de onder zijde van de brug en het hoogwaterpeil zal plm. 7 M. bedragen; de brug zelf zal 5 M. breed worden, zoodat twee voertui gen elkander kunnen passeeren. Aan bei de zijden van de brug zal een pad Ioo- pen van 1.25 M. breed. Het beweegbare gedeelte zal nacht en dag bediend kunnen worden. Het Rijk is bereid om voor een gedeelte in de kosten van den bouw tegemoet te komen, door den aanleg van den oprit aan den Zuid-Bevelandschen oever voor ziju rekening te nemen. De tegenwoordige veergelden brengen jaarlijks bruto f 48.000 op. Het eerste jaar dat de brug er ligt, denkt men met behoud van de tegenwoordige tarieven reeds f 50.000 tolgeld te kunnen innen; het tweede jaar f 51.000. Na het zesde jaar hoopt men, dat het tolgeld met 10 pet. verlaagd zal kunnen worden. De rekening sluit echter met een na- deelig slot van f 10.000. Dit zal door de streek en de provincie moeten worden op gebracht. De voorzitter deelt mede, dat de com missie aan Gedep. Staten zal voorstellen aldus te handelen: le. handhaving van het veer Kamper landVeere; 2e. afstand door de Provincie van de volledige winst (plm. f 12.000) op de veer gelden KortgeneWolphaartsdijk, en wel van 1936 af; 3e. de Provincie zal gedurende 20 jaren jaarlijks f 5000 bijdragen. De vier gemeenten van Noord-Beveland zouden gedurende 20 jaren f0.35 per in woner moeten bijdragen, hetgeen neer komt op f2500 per jaar. De rolders worden in vier klassen ver deeld. De meest nabijgelegen polders vor men de le klasse. Deze zouden een bij drage moeten geven van f 0.45 per H.A., de 2e klasse betaalt f 0.40, de 3e kl. f 0.35 en de 4e kl. f 0.30 per H.A. Gezamenlijk zou er dan gedurende 20 jaar f2500 per jaar bijgedragen worden. Ee Adriaanpolder komt in de eerste kl., Jonkvrouw Annapolder 2e kl., Anna Fri- copolder 4e kl., Kamperlandpolder 4e kl., Fi-ederikspolder le kl., Geersdijkpolder 3e kl., Heer Janszpolder, Jacobapolder elk 4e kl., Katspolder 2e kl., Leendert Abra hampolder 3e kl., Mariapalder 4e kl., Nieuw-Noörd-Bevelandpolder 2e kl., On- rustpolder 4e kl., Oostpolder en Oud- Kortgenepolder le kl., Oud-Noord-Beve- landpolder 2e kl., Rippolder, Soelekerke- polder en Spieringpolder 4e kl., Stadspol- der le kl., Thoornpolder en Vlietepolder Se kl., Westpolder le kl., Willempolder 2e kl., Willem Adriaanpolder le kl., Wisse- kerkepolder 3e kl., AI-te-Klein 3e kl., en Campens Nieuwland 4e kl. Alle bestuursleden gaan met deze rege ling accoord (applaus), en zullen het be sluit in de vergadering van hun polder verdedigen. De heer J. M. Bcm van Colijtasplaat bracht dank aan de commissie namens alle aanwezigen, voor de buitengewone medewerking. W. P. CALLIBER. Op Vrijdag 19 April a.s. zal het een halve eeuw geleden zijn, dat de heer W. P. Calliber te Middelburg, zijn taak als godsdienstonderwijzer aanvaardde. De heer Calliber was aanvankelijk werkzaam bij den Waterstaat, waar voor hem een goede toekomst scheen wegge legd. De aanstelling tot godsdienstonder wijzer was voor hem in het oog der we reld volstrekt geen promotie. Eer het te gendeel. Maar de heer Calliber zag de dingen in ander licht. Hij beschouwde het als de grootste eer te mogen arbeiden in Gods Koninkrijk. Aanvankelijk was de a.s. jubilaris als evangelist werkzaam te Aardenburg en St Kruis. In 1890 ging hij naar Biggekerke waar hij 12 jaar met veel zegen mocht arbeiden. Daarna volgde met ingang van 3 Jan. 1903 zijn aanstelling als gods dienstonderwijzer te Middelburg, waar hij sinds zonder onderbreking mocht arbei den in catechisatie, ziekenbezoek, Zon- dagsschoolonderwijs enz. Ook in tal van gemeenten buiten Middelburg ia de heer Calliber een goede bekende. Schier 'ontel bare malen is hij voorgegaan in de ver kondiging van het Evangelie en nog, on danks zijn hoogen leeftijd, wordt nooit tevergeefs een beroep op hem gedaan. God de Heere heeft den heer Calliber rijk gezegend. Hij heeft hem die nooit zichzelf zocht genade en eere geschon ken. En als het God behaagt zijn nu 86- jarigen dienstknecht te sparen, dan zul len a.s. Vrijdag zeer velen van hun dank baar meeleven blijk geven. Doodelijk ongeval. Donder dag j.l. is de 50-jarige echtgenoote van zekere D. te IJzendijke in den kelder barer woning gevallen. Het slachtoffer werd met een ernstige hersenschudding en een gebroken rechterarm haar woning binnengebracht. Zij is nog dienzelfden avond aan de bekomen verwondingen overleden. Middelburg. Begin van brand. Gistermiddag omstreeks 4 uur bemerkte de eigenares van den sigarenwinkel in de Kortedelft 'G 21, dat een begin van brand woedde in de etalagekast. De politie was spoedig met een minimax ter plaatse, ter wijl ook de brandweer spoedig volgde met oen paar mannen. Het bleek, dat het vuur woedde achter een spiegel, die op triplex wm aangebracht en boven een kastje in de gang van de bovenwoning, waar in den loop van den dag werkzaamheden voor het aanbrengen van een gasmeter en ook voor de electriciteitsvoorziening waren verricht. Nadat een agent reeds een mini max had leeg gespoten, bleek het nog noodig met emmers water het vuur geheel te blusschen. De brandweer heeft het triplex in de kast verwijderd. Het bleek dat verder gevaar geweken was. Verzeke ring dekt de schade. Vlissingen. Middenstandscen trale. Donderdagavond werd door de besturen der R.K. en Chr. Middenstands- vereenigingen gecombineerd vergaderd, om te komen tot samenwerking inzake Middenstandsbelangen. Het bestuur van de Middenstandsver- eeniging „Gem. Belang", dat mede was uitgenoodigd, had bericht gezonden, dat het geen gehoor aan dezen oproep wenschte te geven, aangezien het deze vergadering overbodig achtte. Mochten de R.K. of Chr. Middenstandsvereenigingen in een actie de medewerking van „Gem. Belang" wenschen, dan wil het bestuur van deze vereen, ieder geval afzonderlijk overwegen. Algemeen werd deze houding van Gem. Belang betreurd, temeer daar reeds in verschillende plaatsen, waaronder groote steden, een aangename samenwerking tusschen de drie middenstandsvereeni gingen bestaat. Desondanks werd toch een basis gevon den, waarop de R.K. en de Chr. mid denstandsvereenigingen in het vervolg zooveel mogelijk samenwerken. Dat een samenwerking van alle middenstanders in deze tijden hoog noodig is, bleek in deze vergadering zeer duidelijk. Een Middenstandscentrale werd opge richt en een reglement vastgesteld. Deze Middenstands Centrale zal de Di recteur van de Nederlandsche Midden- standsbank, kantoor Vlissingen, de heer Booster, verzoeken als adviseerend lid, tevens secretaris-penningmeester, zitting te willen nemen. Naar wij vernemen heeft de heer Booster dit verzoek ingewilligd. Goes. A.s. Dinsdag zal de bekende Em- mabloemcollecte alhier worden gehouden. Op de straat en aan huis zuilen vriende lijke verkoopsters u het Emmabloempje aanbieden. Waar de subsidies verminde ren ia particuliere hulp dubbel noodig en ge geeft vanzelf graag voor hulpver leening aan noodlijdende t.b.c.-lijders. Gisteravond vergaderde in de melk- salon-Bustraan, onder voorzitterschap van den heer A. de Lange, het Bestuur van den Chr. Besturenbond met de afgevaar digden van twaalf aangesloten organisa ties. Besproken werden o.a. de gehouden cursus-avonden en eventueele deelname aan de verzameling van gegevens op huis houdelijk gebied, uitgaande van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Mede gedeeld werd, dat op Zaterdag 11 Mei alhier een districtsvergadering v. Zeeuw- sche Christ. Besturenbonden en sociale studieclubs zal worden gehouden. Tal van ministeriëele circulaires betref fende werkloozenzorg, enz. werden be sproken. De aftredende bestuursleden R. Buiten huis en C. K. Maartense werden herkozen, terwijl in een bestaande vacature werd gekozen dhr Jb Kloosterman. Daarna werd geregeld de actie voor de collecte voor de werkloozenkampen, die in de Paaschweek zal worden gehouden te Goes en in de omliggende dorpen. Hier omtrent zullen nog advertentie en nader bericht volgen. De verkiezing voor den gemeen teraad alhier is bepaald op 12 Juni a.s. Hongaarsche expositie. In de Schouwburgzaal van bet Schutters hof wordt vandaag, Maandag en Dins dag een bij'zonder interessante tentoon stelling gehouden van Hongaarsche kunst (schilderijen en aquarellen van bekende Hongaarsche meesters, verder Hongaar sche kunsthandwerken, enz.). De heer Wiesel, een bekend Hongaarsch kunst handelaar, is er de organisator van en heeft een zeer uitgebreide collectie kunst werken bijeengebracht. Voor den liefheb ber van schilderijen om van te genieten. Natuurlijk is de geest van Hongarije zoo geheel anders dan van ons land en hebben dus ook de Hongaarsche kunst werken een geheel ander karakter dan de onze. Wat een kleurenweelde b.v.I Het is natuurlijk ondoenlijk om een opsomming of beschrijving van het ten toongestelde te geven. Wij doen maar een greep. Direct zul len opvallen de vrouwenfiguren van Aurel Naray, Echt in kleur, vlot werk. Verder de landschappen van Stefan Mero, waarin vooral de kleurige kleeding opvalt. Ook willen we natuurlijk op een Hongaarsche tentoonstelling de prachtige Zigeuner koppen niet vergeten. Verschil lende schilderijen uit het boerenleven zul len niet minder de aandacht trekken. Wij kunnen een bezoek aan deze expo sitie zeer aanbevelen. De prijzen der schilderijen hebben zich aangepast aan de tegenwoordige economische omstan digheden. Het is bekend, dat Goes werkelijke kunst wel weet te apprecieeren. Welnu, men verzuime dan nu zeker niet, eens in het Schuttershof binnen te loopen. Kloetinge. De Christ.-Hist. Unie heeft de volgende lijist ingediend voor de ge meenteraadsverkiezing: M. EVersdijk, G. Kousemaker, J. Straub, G. Blomaard Pzn., A. C. Lan- kester, A. de Maker, B. van de Vrie, D. Sinke Jzn., en W. P. Beye. De heer Zweedijk heeft zich niet meer herkiesbaar gesteld. De lijst Ingediend door de werklieden- vereen. „Samen Sterk" luidt als volgt: P. D. Hoogstraate, G. Corstanje, J, Leys, S. v. d. Plassche. De Anti-Rev. Kiesvereen. hield gis teravond een openbare vergadering waar in als spreker optrad de heer J. A. Do- minicus, nr 2 der A.R. candidatenlijist in 't district Goes. Na d'oor den voorzitter te zijn ingeleid, behandelde spr.- de gevaren, welke in onzen tijd dreigen door het optreden van het communisme en nationaal-socialisme, en wees daarbij op de toestanden, welke in Rusland en Duitschland heerschen, waar elke vrije uitting van meening en ieder optreden tegen de overheerschende macht met bruut geweld wordt tegenge gaan, en waar van volksvrijheden geen sprake meer is. Daartegenover stelde spr. de toestanden, zooals deze in ons land worden gevonden, waarbij vooral de na druk werd gelegd op den heilzamen in vloed van de Chr. beginselen in ons volks leven. Op duidelijke wijze behandelde hij daarna de taak der provinciale Staten voor het gewest en hun beteekenis als kiescollege voor 'de Gedep. Staten en de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Tot versterking van de positie onzer partij in deze beide colleges is het daarom van belang, dat met alle kracht worde gewerkt om het stemmencijfer onzer partij zoo hoog mogelijk op te voeren. Door een vijftal aanwezigen werden verschillende vragen gesteld, welke door den spreker werden beantwoord, waarbij deze tevens gelegenheid vond de werk wijze der Staten nog nader toe te lichten. Nadat de voorzitter den spreker dank had gezegt voor zijn principieele en prac- tische rede, sloot de heer Dominicus deze zeer goed bezochte vergadering met dank gebed. De heer C. P. Vogelaar, nr 1 der lijst, die ook had toegezegd te zullen spreken, was daarin onverwacht verhinderd. Biezelinge. De Chr.-Hist. Kiesvereeni- ging stelde voor de a.s. gemeenteraads verkiezing te Kapelle de navolgende can didates nr 1. Jan Zuidweg (aftr.), 2. Quinten de Vrie, 3. Jacobus de Jonge, 4. Laurens Verhulst. lerseke. Naar wij vernemen bestaan er plannen om de vereen. Centraal Bureau voor verkoop van Zeeuwsche Oesters te liquideeren. In de oorlogsjaren door de gezamenlijke oesterkweekers opgericht met medewerking van minister Postbu,- ma, meent men dat ze haar tijd gehad heeft, en ze geen nut meer oplevert. Oudeiande. Gisteravond vergaderde de A.R. Kiesvereen. en stelde tot candidaten voor den gemeenteraad: 1. W. de Jager (aftr.), 2. G. Douw, 3. D. de Leeuw, 4. P. 'oip 't Hof, 5. P. Meulenberg, 6. J. de Dreu Janz., 7. A. W. Buteijn. Wemeldinge. Vrijdagvoormiddag verga derde de Raad 'dezer gemeente. De voor zitter betuigt namens 'den Raad den 'heer Bruinooge hartelijke deelneming met het zware verlies, dat hem heeft getroffen. Op een verzoekschrift van de caféhouders P. 'C. F. Versc'hure en mej. de Wed. A. Sonke om ontheffing der biljartbelasting wordt afwijzend beschikt. Aan J. Oude man Jacz. wordt een reductie van pacht ad 30 pet. toegestaan over de pachtsom over 1934 voor het ongebruikt gedeelte der algemeene begraafplaats. Tevens wor den gelden beschikbaar gesteld voor extra steunverleening over het le halfjaar 1935 en wordt besloten een gelijk bedrag aan te vragen aan het Nationaal Crisis Co mité. In behandeling komt een verzoek van de N.V. Au'tobusdienstonderneming v.h. Chr. Willemstein om een subsidie van 250 per jaar voor bet inlasschen van een Zondagsdienst, met ingang van 15 Mei a.s. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. 'De heer de Jonge verklaart zich voor inwilliging; spr. meent, dat de gemeenschap hiermede gediend zal zijn. Vooral acht spr. een Zondagsdienst nut tig voor ziekenbezoek en van meer belang dan het inlasschen van een dienst op werkdagen. De beer Cysouw meent, dat de overheid geroepen is om de Zondags diensten voor openbare middelen van ver voer in te krimpen. Spr. verklaart zich voor Zondagsheiliging en acht het niet verantwoord een subsidie te verleenen uit de gemeentekas, dit is uit de beurs der belastingbetalers. Het voorstel de Jonge wordt niet ondersteund, zoodat het voor stel van B. en W. wordt in stemming ge bracht. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer De Jonge. Vastgesteld wordt een verordening, waarbij wordt bepaald, dat de winkels gedurende den zomertijd een uur later zul len mogen openblijven. Het reglement van het Burgerlijk Armbestuur wordt aange vuld met de bepaling, dat de Vader en Moeder van het Verpleeghuis voor Ouden van Dagen, door het Burgerlijk Armbe stuur worden benoemd. Besloten wordt H. M. de Koningin te verzoeken het ma ximum-aantal vergunningen voor den ver koop van sterken drank in het klein en het maximum aantal verloven A. te be palen op respectievelijk 4 en 1. Overge gaan wordt tot de benoeming van de leden der schattingscommissie voor de Rijks inkomstenbelasting. Herbenoemd worden de heeren F. iDominicus Kz., Adr. Linden- bergh Pz., F. Wabeke Az., en benoemd wordt in de plaats van Jan 'Oudeman Jzn., de beer C. de Broekert, de heer Oudeman verwierf 3 stemmen, de heer C. de Broekert 4 stemmen. Vastgesteld wordt het primitief kohier hondenbelasting dienst 1935. Bij voorko mende zaken vraagt de heer Wabeke Az. inlichtingen omtrent de «teunverleening. Spr. informeert of 't mogelijk ie de efeun- normen te verlagen, teneinde langer met het gevoteerde bedrag te kunnen rondko men. De voorzitter antwoordt hierop, dat de raad zulks kan doen onder goedkeu ring van den Minister. Hierna sluiting. Gistermorgen is de plm. 80 meter lange spoorbrug, welke wegens het on gunstige weer sedert Zondag alhier werd binnengesleept, naar zijn bestemming te Zwolle vertrokken. Zoutelande. Donderdagavond hield de N. S. B. alhier een openbare vergadering, waarin als spreker optrad de heer J. Dek ker uit Goes. Er was veel belangstelling. Ongeveer 60 personen waren opgekomen. De rede van dhr Dekker was hoofd zakelijk een aaneenrijging van smaai, laster en spot op onze ministers en leden der 'Staten-Generaal. Onze ministers en kamerleden werden voorgesteld als gewetenlooze schurken en bedriegers, wien het alleen te doen is om eigen eer en geldelijk voordeel. Vooral onze minister-president, Dr H. Galijn, was het mikpunt voor spot en hoon. Toen door een der hoorders hem onder het oog werd gebracht zijn groote brutaliteit in het 'beleedigen van Dr Colijn en een politieman hem tot matiging aan maande, verschool de spr. zich achter de opmerking, dat hij het niet had over den Minister Colijn, maar over den anti-revo lutionair Colijn. Indien de heer Mussert de inwoners van Zoutelande wil inlichtingen omtrent doel en streven der N. 'S. B., zal hij een anderen man moeten zenden. Meliskerke. Loop der bevolking over Maart 1935. Ingekomen: Elizabeth Jakob- sen uit Biggekerke; Johanna van Keulen uit Domburg; Jans Vlieger uit Vlissingen. Vertrokken: Catharina Aarnoutse naar Zoutelande; Tannetje Jakohsen naar Kou- dekerke (Z.); Pieternella Louws naar Biggekerke. Grijpskerke. Loop der bevolking over Maart 1935. Ingekomen: Jan Reijnierse uit Oost en West-Souburg; Cornelis Sturm uit Serooskerke (W.); Elizabeth Dinge- manse uit Oost en West-Souburg. Domburg. De C.H. Kiesvereeniging heeft besloten wederom met de A.R. op één lijst uit te komen. D'e candidaten zijn: 1. J. de Visser Sz., aftr.; 2. M. Janse, aftr.; 3. A. Francke Lz.; 4. G. Louwerse, 5. J. Kesteloo; 6. Ant. Poppe; 7. R. Boo gaard; 8. W. Maljaars Jz.; 9. B. Bakker. Grijpskerke. Vrijdagmiddag reed een met steen beladen vrachtauto van de gebr. Verhulst van Westkapelle, komende uit de richting Middelburg, op den Seis- weg in de buurt van de hoenderfokkerij van dhr Smit, in de sloot, die daarbij! met zulk een kracht tegen een boom botste, dat de cabine totaal werd vernield, ter wijl de motorkap in de cabine werd ge drukt. De chauffeur wist zich door de geopen de portierruit uit de cabine te bevrijden en bleek geenerlei letsel te hebben be komen, zoodat hij met den schrik vrij kwam. Nadat de lading was gelost is de zwaar beschadigde auto met behulp van een kraanwagen op het droge gebracht en naar Middelburg vervoerd. Waarschijnlijk is minder goede oplet tendheid de oorzaak, daar de weg ter plaatse een flinke breedte heeft en geheel vrij was, terwijl de stuurinrichting ook na het ongeval oogenschijulijk nog goed functionneerde. Kortgene. D'e collecte voor het Ko ningin-Moeder-Herdenkingsfonds heeft f 41.01 opgebracht. (Belangeloos bericht.) De heer Jobs van Oeveren heeft be dankt voor de benoeming van lid van den gemeenteraad. Colijnsplaat. Voor de gemeenteraadsver kiezing luidt de lijst der A.R. partij aldus: 1. J. van Dis (aftr.); 2. M. J. Contant (aftr.); 3. P. Dourleyn; 4. Jac. van Gilst; 5. P. Goulooze; 6. J. A. 'de Pree. De lijst der liberalen luidt 1. J. F. Dees (aftr.)2. A. Hartog (aftr.)3. L. M. Vink (aftr.); 4. J. Haringman; 5. C. J. Jansen; 6. P. C. de Lange; 7. C. P. J. Gast en 8. J. v. d. Weele Pz. Stavenisse. In de Vrijdag gehouden ge meenteraadsvergadering werd met het oog op de tewerkstelling van werkloozen uit deze gemeente biji de inpoldering te St. Philipsland beslaten om de post op de begrooting 1935 voor werkverschaffing en steunverleening, die aanvankelijk was vastgesteld op f 5000, te verboogen tot f 10.000. De post werkverschaffing, die geraamd was op f 2000 werd verhoogd tot f 7700 en de post steunverleening werd van f 3000 op f 2300 gebracht. Met het oog op deze ingrijpende be- grootingswijzigingen had het Burg. Arm bestuur bericht ingezonden, dat de ge meentelijke subsidie van f 1900 op f 1300 gebracht kan worden. Zaamslag. 'De beide Oranjevereenigin- gen zoowel in de kom als op het Veer, hebben vergaderd om plannen te maken, teneinde den benoemden burgemeester, weth. van Hoeve, op waardige wijze te ontvangen. Wegens de tijdsomstandighe den en mede op zijn verzoek, zullen geen feestelijkheden plaats vinden. Maandag hoopt hij1 de gemeente per auto rond te rijden en zal hij de verschillende scholen bezoeken. Een bedrag is door hem be schikbaar gesteld om de schoolkinderen te tracteeren. Op het Veer, waar hij eerst hoopit te komen, zal hij worden ontvangen door het bestuur der Oranjevereeniging en zal de voorzitter hem verwelkomen. Verder STATENVERKIEZING. De Anti-revolutionaire candidaten iu het district T h o 1 e n zijn: 1. C. J. Sonke, St. Maartensdijk. 2. J. Geuze, Wissenkerke. 3. A. Vingerling, Goes. 4. A. Wisse, Anna Jacobapolder. 5. J. J. Versluijs, Oud-Vossemeer. 6. P. Boudeling, Anna Jacobapolder. 7. J. van Strien, Anna Jacobapolder. 8. M. J. Contant, Colijnspaat. 9. J. v. d. Maas, Wissenkerke. 10. G. K. J. Krijger, Poortvliet. zal bezocht worden Reuzenhoek, Othène en Spui. Voor de kom zijn plannen in voorbereiding. Naar nu verluidt zullen zeven of acht van de elf zittende raadsleden geen nieuwe candidatuur voor lid van den raad meer aanvaarden. Genoemd worden A. de Feyter en D. Dees, 'beiden G.-tH.; C. H. H. Wisse en A. Dees, bei'den Vrijh. Bond; S. Buyze, z.g.n. een „wilde" en H. Bakker en 'D. 'G. Koopman, 'beiden A.-R. Ook dhr van Hoeve wenscht geen candi datuur te aanvaarden. Ds G. W. Noordenhout. t In den ouderdom van 54 jaar is te Gronin gen overleden ds G. W. Noordenhout, eme ritus predikant van de Ned. Herv. Gem. te Warden. Ds A. M. den Oudsten, t Gis teren is te Elburg na een zeer korte on gesteldheid in den ouderdom van 61 jaar overleden Ds A. M. den Oudsten, Ned. Herv. predikant aldaar. De overledene diende achtereenvolgens de gemeenten Hagenstein, Kockange, Wezep, St. Maartensdijk, Monster, Nijkerk, Dinteloord, Middelharnis en sinds 1928 Elburg. Algemeen college van toe zicht. Het Algemeen College van Toe zicht op het beheer der goederen en fond sen van de Herv. Gemeenten heeft Don derdag te Dten Haag vergaderd onder pre sidium van mr W. J. baron Van Lynden. Een verzoek, ingekomen van de Ver- eeniging van Kerkvoogdijen, om art. 27, 3e lid van het algemeen reglement in dier voege te willen wijzigen, dat ook kerkvoogdijen van aangesloten gemeenten zitting kunnen nemen in de prov. colleges van toezicht, wees de vergadering una niem af. Ten slotte hield de vergadering zich bezig met een bespreking van de doodehandbelasting. Zondag 14 April. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg (H.Av.), av. ds Steinz. Lokaal Chr. Bewaarschool vm. ds de Vries. Vrijdag vm. en av. ds Steinz ('sav. H.Av.). Geref. Kerken. 's-Gravenpo-lder, vm. leesdienst, nm. cand. Goris te Goes. Souburg, vm. en av. 7 u. da Bavinck (middagdienst vervalt). Geersdijk, vm., nm. en av. 'ds v. d. Velden em.-pred. Middelburgs Mannenkoor. Het was ditmaal het Mannenkoor, dat onder Caro's bekende goede leiding gis terenavond in de Concertzaal een uitvoe ring gaf. De vijftigste. Een programma vol afwisseling en met zeer sterke tegen stellingen. Nemen we b.v. het eerste num mer van het programma, „Thalatta" en het laatste „Die nachtliche Heerschau", beide van Podbertsky. Unisono ingezet, klonken ze machtig en sterk, vertolkend de kracht der krijgslieden, en zet daar dan tegenover; wiegeliederen van Brahms en Mozart! In 't bijzonder willen we noe men: Omhoog, G. A. Heinze, dat door het koor met volle overgave werd gezongen, en Winternacht, een compositie van J. H. Caro. Uit het ten gehoore gebrachte bleek, dat het koor over zeer goede krachten be schikt, alleen de uitspraak liet hier en daar nog al eens wat te wenschen over. Medewerking verleenden ook Mevr. W. van DoornVan Lookeren Campagne, klavierbegeleiding, en dhr Jo van Loo, cello. Een zestal nummers werd door de zen cellist ten gehoore gebracht en het applaus bewees dat zijn spel gewaardeerd werd. Mevr. van D'oorn zorgde voor een uit stekende begeleiding. Haar werden bloe men aangeboden. De hongerstakers. De buiten- Iandsche communisten, die op het fort Honswijk zijn geinterneerd hielden gisteren hun merkwaardige houding om geen voedsel tot zich te nemen, nog vol. Er is echter goede reden om aan te ne men, dat de hongerstaking spoedig geëin digd zal zijn. De hongerstaking in het Huis van Be waring te Amsterdam blijkt van zeer kortstondigen aard geweest te zijn. Al thans het ontbijt van gisteren is door de 21 communisten, die Donderdag verklaar den „uit principe" niet te willen eten, ge nuttigd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2