Gemengd Nieuws. Rechtszaken Openbare Verkoopinp en Verpachtingen V EER poort, waar nu eon praoht parkeerterrein is verkregen en waar de geheele omge ving een geweldige verbetering heeft on dergaan, Omtrent de bestrating van de Groote Markt verkeeren we, evenals met de be lasting van de Breede Watering, nog in het onzekere. Het spreekwoord zegt: er zijn nog reohters in Den Haag. Dit geeft mij de overtuiging, dat het met de bestrating ongetwijfeld in orde zal komen. Mij dunkt, er kan geen twijfel bestaan of de hoogere autoriteiten zullen on3 ge meentebestuur in de gelegenheid stellen in dezen zijn zedelijke verplich tingen na te komen. Zeker, we moeten op de dubbeltjes passen. De gemeente net zoo goed als de particulieren. Maar er is ook soms een zuinigheid, die de wijsheid bedriegt. Zaken, die gezond gefinancierd kunnen worden, moeten niet uit zuinig heidsoverwegingen worden nagelaten. Ook in crisisdagen moet niet worden vergeten het spreekwoord: de kost gaat voor de baat. Hier ging echter de baat al voor den kost en is er dus reden te over om deze noodzakelijke verbetering niet te beletten. VERITAS. ONBEPERKTE INVOER VAN AARD APPELEN IN BELGIE. De Belgische minister van Landbouw heeft medegedeeld, dat de invoervergun ningen voor aardappelen tijdelijk zullen worden opgeheven voor onbeperkte hoe veelheden voor allen die daartoe bij, den contingenteeringsdienst een aanvrage zullen indienen. Deze maatregel komt fei telijk neer op een schorsing van de con- tingenteering voor aardappelen. In verband met het bovenstaande, zegt de Telegr., hebben wij ons gewend tot den minister van Landbouw De Schrijver, die bereid was ons eenige richtlijnen van zijn politiek uiteen te zetten. „België," zoo verklaarde hij ons, „heeft er met zijn contingenteering op land bouwgebied, nimmer naar gestreefd een politiek van afzondering te voeren. De contingenteeringspolitiek op landbouwge bied had uitsluitend ten doel tusschenbei- de te komen, wanneer de een of andere tak van landbouw zich in nenarde om standigheden bevindt. Het ligt in mijn bedoeling om deze con tingenteeringspolitiek zoo soepel mogelijk toe te passen, zoowel in het belang van den Belgischen landbouw als in dat van de andere landen waarmede wij handels relaties onderhonden. Wat de aardappelen betreft, is de si tuatie in België van dien aard, dat wij thans aan de importeurs den invoer op ruimere schaal kunnen toestaan. Onze landbouwers zullen bet mij" ten goede houden dat wij in deze omstandigheden het buitenland een ruimere kans geven zooals het buitenland ook wel de rede lijkheid zal inzien wanneer wij ons op een gegeven moment opnieuw genoodzaakt zien beschermende maatregelen te nemen. Opmerkelijk is de verklaring van mi nister De Schrijver, dat het zijn bedoeling is het contingenteeringssysteem zoo soe pel mogelijk toe te passen. Terloops zij hier nog medegedeeld, dat het departe ment van Landbouw er met voldoening op heeft gewezen dat de prijzen voior le vend vee op de markt te Cureghem gis teren zijn gedaald. Aan den anderen kant werd de verwachting uitgesproken dat de prijzen voor stikstofbemesting zouden stijgen. De producenten zoowel als de im porteurs hebben zich echter uitdrukkelijk verbonden om voorshands in hun ver- koopsvoorwaarden niets te veranderen. De begrafenis van de K. L. M.-vliegers. (Slot.) Namens het gemeentebestuur van Amsterdam sprak wethouder Jan ter Haar. De burgemees ter van Nieuwer-Amstel, mr. Haspels, herdacht in het bijzonder Soer en Win- gelaar, de slachtoffers, die in Nieuwer- Amstel gewoond hadden. Namens den Commissaris der Konin gin in Drente sprak de heer Eggink, bur gemeester van Havelte, die hulde bracht aan de nagedachtenis van Soer. De heer Stemerding, wethouder van Rotterdam, vertolkte de gevoelens van deelneming, welke het Rotterdamsche ge meentebestuur vervullen. Vervolgens werd nog gesproken door het Eerste Kamerlid Smeenge. Tenslotte heeft het woord gevoerd Ds Koningsber ger. Met een innig gebed droeg Ds Konings berger de rouwdragenden aan Gods barmhartigheid op. Na de redevoeringen werden de vijf kis ten, welke bedekt waren met witte serin gen en aronskelken, naar buiten gedra gen. Ze werden op het met balken over dekte graf geplaatst, waarna mevrouw Soer al3 eerste van de familieleden bloe men over de lijkbaren strooide. Kransen werden aangedragen, waarmede het graf en de kisten langzamerhand geheel aan het oog werden onttrokken. De burgemeester van Nieuwer-Amstel sprak daarna namens de familieleden woorden van dank. Tenslotte sprak kapelaan Van der Klein uit Beverwijk, een broer van den omgekomen radio-telegrafist, de gebeden uit. Onder zeer groote belangstelling had gistermiddag te Ginneken op de begraaf plaats „De Bieberg" de teraardebestel ling plaats van bet stoffelijk overschot van den heer H. L. A. Briel, een der twee passagiers, die in het verongelukte vlieg tuig de reis naar Nederland meemaakten. Hier voerden het woord Ds Ter Haar Romeny, en een vertegenwoordiger van de Hollandsche Kunstzijde-industrie. Hongerstaking. Dinsdag 1.1. zijn de naar fort ïïonswijk overgebrachte Duitschers als protest tegen hun internee- ring een hongerstaking begonnen. In het Huis van Bewaring te Amster dam zijn voorts de 21 aldaar opgesloten anti-fascistische Duitsche emigranten, waarschijnlijk als protest tegen de over brenging van zeven hunner naar het in- terneeringskamp fort Honswijk, in hon gerstaking gegaan. Het U.D. schrijft oveer de houding van deze heeren hot volgende Reeds Dinsdag hebben zij geen gebruik gemaakt van het voedsel, dat hun werd verstrekt. Het viel toen echter nog niet zoo erg op; men schreef het toe aan wei nig etenstrek door de reis per autobus van Amsterdam naar het fort aan den Lek dijk. Maar Woensdag is opnieuw het eten onaangeroerd op de tafels 'blijven staan; de zeven jonge menschen 'hebben er geen kruimel van gegeten en het is naar de keuken teruggegaan, zooals bet er van daan gekomen was. Koffie of thee ge bruiken ze evenmin; alleen water wordt door ben gedronken. Men zal af moeten wachten of de jon gelieden inderdaad 'bij bun lijdelijk verzet blijven volharden, in welk geval men altijd nog tot kunstmatige voeding zijn toe vlucht zou kunnen nemen. Wellicht dat ook de mededeeling, dat bij voortdurende staking te rugzending naar 'Duitsehland overwogen zal worden, won deren zou kunnen verrichten I Want daar zullen 'deze stakende heeren wel weinig op gesteld zijn. Overigens heeft men alles gedaan om het hun naar den zin .te maken. Hun slaapsteden in het zoogenaamde contres- carpe zijn ruim en helder en men heeft ze voorzien van een houten vloer op den cementen ondergrond. De gemeenschap pelijke cantine, waar ze in de rusturen vertoeven, ziet er aantrekkelijk uit. Het houtwerk is frisch geolied en gebeitst, en er zijn plaatjes aan den muur gehangen. Ook is er thans electrisch licht en water leiding, dit laatste door het plaatsen van een motor op de in het fort aanwezige pomp. Des morgens om zeven uur is het op staan, daarna wordt er ontbeten, en om 8 uur vangt de dagtaak aan, welke tot dusverre heeft bestaan uit huishoudelijke werkzaamheden als het schoonmaken van de kamertjes en de gangen e.d. Van 12 tot 2 uur wordt gerust en van 2 tot 6 uur is het wederom werkenstijd. 'Om halfzeven wordt het avondeten gebruikt, en om 10 uur moet alles onder 'de wol liggen. Ziedaar de dagindeeling van de onvrij willige Honswijikers, die dus dien eersten dab al begonnen zijn met daarvan af te wijken door geen voedsel tot zich te ne men. Ook het werk, dat hun opgedragen was, hebben zij: Woensdag niet geheel vol bracht; op enkele onderdeel'en toonden zij een weigerachtige houding. Diefstallen. Dat van tijd tot tijd in de Nederlandsch-Duitsche grens streek ongure elementen probeeren hun slag te slaan, heeft men Donderdag te Venlo kunnen ondervinden, toen de po litie aldaar tweemaal een Duitscher had te arresteeren, die de Nederlandsche gast vrijheid had weten te misbruiken om diefstal te plegen. Bij den juwelier Peters vervoegde zich een Duitsche jongeman, die ter reparatie een horloge overhandig de. Toen de winkeljuffrouw met het hor loge den winkel verliet, maakte de jongen van haar afwezigheid gebruik uit de eta lage een drietal gouden horloges te nemen. Doordat de jongeman hierbij echter iets omstiet, werd hij door de winkeljuffrouw op heeterdaad betrapt, op haar bevel om onmiddellijk het gestolene weer terug te geven, overhandigde hij de juffrouw slechts twee horloges, terwijl hij er met een, ter waarde van f120, aan den haal ging. De recherche werd onmiddellijk ge waarschuwd en de politie mocht er in slagen den Duitscher op straat aan te hou den en te arresteeren. De jongeman, een 17-jarige arbeider uit Keulen, werd naar Roermond overgebracht. Dienstdoende kommiezen troffen den zelfden dag nabij de Duitsche grens op Venlosch grondgebied een verdacht uit- zienden Duitscher aan. De grensambte- naren, die meenden met een smokkelaar te doen te hebben, hielden hem staande en fouilleerden hem. Hierbij kwam men tot de ontdekking, dat de Duitscher zijn zakken vol had met Nederlandsch klein geld. Aangezien de kommiezen de zaak niet vertrouwden, brachten zij hun arres tant, een 20-jarigen arbeider uit Viersen, naar het Nederlandsch grenskantoor en stelden vervolgens de Venlosche politie met een en ander op de hoogte. Het onder zoek heeft uitgewezen, dat het kleingeld inderdaad van diefstal afkomstig was. De jongeman had gelogeerd bij een Venlo sche familie en daar een geldkistje open gebroken, om zich den inhoud ervan toe te eigenen. Ernstige treinvertra- g i n g Een ernstige treinvertraging is gisteravond te omstreeks 7 uur ontstaan doordat nabij het station Kethel, tusschen Schiedam en Delft, de draad van de elec- trische bovenleiding van het opgaande spoor, in de richting Amsterdam—Rot terdam, door tot nog toe onbekende oor zaak is gebroken. Vermoedelijk is de sterke wind schuld aan euvel. Eet defect heeft een aanzienlijke stag natie in dan treinenloop teweeg geliacht. Men heeft deze zooveel mogelijk onder vangen door de reizigers van Amsterdam, Haarlem en Leiden naar Rotterdam en de reizigers van Rotterdam naar Den Haag en bovengenoemde plaatsen via Pijnacker te doen reizen. De reizigers van Rotter dam naar Delft en omgekeerd werden eveneens via deze route verwezen. Om kwart voor tien was de draadbreuk hersteld en kon het verkeer weer gewoon doorgang vinden. Het drama te Den Haag. De levensomstandigheden van het gezin in de Jacob Marisstraat te Den Haag, waar twee kinderen door gasverstikking om het leven kwamen, waren armelijk. Het waren echter zeer nette menschen. De man is melkslijter en brengt per bak fiets zijn waren naar enkele ldanten. Hij verdient daarmee echter nauwelijks meer dan f 10 per week en heeft f 4 bijisteun. De huur van de woning bedraagt plm. f 5 per week, zoodat er te weinig overbleef voor een behoorlijk levensonderhoud van man, vrouw en twee kinderen. Dit maakte den toestand van de vrouw, die overigens geheel normaal haar bezig heden verrichtte, er niet beter op. De vrouw deed geregeld vaak met de kin deren haar dagelijkschen inkoop van aardappelen en groente in een winkel op den hoek; deze winkelierster wist wel, dat mej. T. last had van vervolgingswaanzin, doch kon overigens niets abnormaals aan haar klant bemerken. Bij zijn vertrek Woensdagmiddag had mej. T. haar man nog wel gevraagd, eeni ge gaspenningen in den meter te werpen, doch de man zeide, die niet bij de hand te hebben en wegens tijdgebrek daarvoor op het oogenblik niet meer te kunnen zor gen. De verhouding tusschen beide echtge- nooten was heel goed. De zenuw-aandoening van de vrouw uitte zich meer in algemeenheden, b.v. door opmerkingen van de vrouw, dat er veel meer menschen behoorden te ver dwijnen. Nimmer had de vrouw daarbij haar eigen kinderen op het oog. Ongeveer 14 dagen geleden was haar toestand voor het eerst wat erger; toen is medische bijstand ingeroepen. Groote boerderij te Wezep. Gisterenmiddag heeft te Wezep, gemeente Oldebroek, een groote 'brand gewoed, waardoor twee boerderijen, vijf schuren en een tweetal hooibergen in de asch zijn gelegd. Omstreeks kwart voor twee brak in een schuur achter de boerderij van den land bouwer M. van Dam, vermoedelijk door dat 'kinderen met lucifers speelden, brand uit. Door den stormachtigen wind vatte spoedig de boerderij vlam en weldra stond ook het achterhuis in lichter laai. Het vuur woedde met zulk een groote hevig heid, dat er aan redden niet te denken viel. Ook de twee groote schuren en een hooiberg, die naast de boerderij waren ge legen, vatten vlam, terwijl door den ge weldigen vonkenregen ook het rieten dak van de boerderij van 'den landbouwer C. Hartman door het vuur werd aangetast. Vele banden hielpen te redden waJt er te redden viel, doch de wind wakkerde het vuur zoodanig aan, dat men hiermede spoedig moest ophouden. De geheele boer derij stond weldra in lichte laaie. Ook twee schuren en een hooiberg vatten hier vlam. Het was nu één groote vuurzee ge worden, waartegen de brandweer niets kon uitrichten. Zij bepaalde zich dan ook tot het nathouden van de groote boerderij van den landbouwer Zielhuis, doch kon bier niet voorkomen, dat de schuur vlam- vatte en geheel verbrandde. Het woonhuis werd ontruimd, doch bleef behouden. De boerderijen, schuren en hooibergen werden geheel door het vuur vernield. Van den inboedel van de landbouwer Van Dam kon niets worden gered, van dien van den landbouwer 'Hartman een klein ge deelte. Ruit van D-trein verbrij- z e 1 d. Toen de D-trein no. 172 gisteren middag te 4.15 uur, komende uit de rich ting Berlijn, de Nederlandsche grens bij Glanerbrug passeerde, werden de reizi gers opgeschrikt door het rinkelen van glasscherven. Men vermoedde, dat met een steen naar den trein was geworpen, doch uit het onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek zal nog moeten blij ken, of dit de juiste toedracht van het in cident is geweest. Het zou namelijk niet onmogelijk zijn, dat op den trein zou zijn geschoten. Een der passagiers liep een verwonding op aan de knie, die op het station Enschedé werd verbonden. Oude vrouw zwaar gewond. Te Diemen brak gistermiddag door een tragische omstandigheid bra.nd uit op de bovenverdieping van het perceel Oud-Die- merlaan 82, bewoond door de familie O. De 71-jarige moeder van den heer O., die bij het gezin inwoont, werd plotseling on wel, sloeg voorover en kwam daarbij op de kachel terecht, waardoor zij niet alleen ernstige brandwonden aan het lichaam bekwam, maar waarbij ook haar kleederen vlam vatten. Deze vlammen hebben op hun beurt het vertrek in brand gestoken. Op het hulpgeroep van de oude vrouw kwam onmiddellijk de vrouw des huizes toesnellen, die eerst met behulp van buren de in brand gevlogen kleeren van het slachtoffer doofde, terwijl anderen zoo spoedig mogelijk de brandweer alar meerden. Hoewel de brandweer spoedig ter plaat se kwam, kon niet worden voorkomen, dat het bovenvertrek geheel uitbrandde. De toestand van de 71-jarige vrouw was van dien aard, dat zij naar het zieken huis te Amsterdam moest worden over gebracht „ONTZETTENDE HOOFDPIJN". Moeder'» blijdschap over haar dochter'» geneilng. „Vanaf haar twaalfde jaar waa mijn dochter lijdende aan ontzettende hoofd pijnen. Ik heb haar toen Kruschen Salts laten gebruiken en na een paar weken was reeds beterschap ingetreden. Zij neemt 'het nu al vier jaren lang en ik kan U berichten, dat zij door Kruschen weer volkomen in orde is. Ik kan als moeder mijn blijdschap niet genoeg bekend maken. Mijn dochter is nu ruim achttien jaar en geheel van hoofdpijnen genezen. Ik raad alle moeders aan om haar kinderen allen Kruschen Salts te laten gebruiken". Mej. ST. te R. De oorzaak der meeste kwalen is de slechte werking der spijsverteringsorga nen, waardoor uw lichaam niet vrij is van giftige afvalstoffen. Onzuiver bloed is bet onvermijdelijke gevolg en de daarbij be- hoorende reeks van kwalen: hoofdpijn, indigestie, moeheid, neerslachtigheid en rheumatiêk. De zes zouten in Kruschen Salts zijn een zachte, natuurlijke doch zekere aan sporing voor Uw lever en nieren om regel matig te functionneeren. Uw lichaam blijft zoodoende inwendig vrij van alle onzui verheden. Kruschen Salts werkt direct op Uw bloedsomloop, zoodat frisch, zuiver bloed door Uw aderen stroomt en U nieu we energie voelt tintelen tot in elke vezel van Uw lichaam. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv.) Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg beeft veroordeeld wegens Als bestuurder van een rijwiel-motor rijtuig niet tijdig verandering van rich ting aangeven: L. K. te Vlissingen, f 1 b. of 1 d. h.; D. M. te Goes, f 1 b. of 1 d. h.; C. J. M. v. P. te Etten, f 1 b. of 1 d. h.; G. de J. te Vlissingen, f 1 b. of 1 d. h.; J. R. P. v. 'G. te Lisse, f 3 b. of 3 d. h.; W. Th. G. te Leiden, f 1 b. of 1 d. h.; L. W. te 'RitJthem, f 1 b. of 1 d. h.; G. V. te Koudekerke, geen straf; J. R. te Vlissin gen, f 1 b. of 1 d. h. Met een motorrijtuig in een bocht bin nen 'de bebouwde kom links houden zon der noodzaak en 's avonds daarmede rijden zonder licht: D. A. W. te Ossen- drecht, f 10 b. en f 5 b. of 5 en 3 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: P. H. J. B. te Middel burg f 1 'b. of 1 week tuchtschool. Rijden met een motorrijtuig zonder remmen: L. K. te Vlissingen f 5 b. of 5 d. h.; A. B. te Bergen op Zoom, f25 b. of 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet met den hoorn een signaal geven telkens als de veiligheid van het verkeer zulks vordert: J. S. te Breda f 1 b. of ld. b. Rijden met een niet-ingeschreven mo torrijtuig: L. W. te Rilland-Bath f 3 b. of 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) reflector of rood achterlicht: J. V. te 's- Heerenhoek, f3 b. of 3 d.'h.; A. B. te Vlissingen, f 2 'b. of 2 d. h.; J. V. te 's-H. Arends'kerke, f 3 b. of 3 d. h. 's Avonds rijden met een voertuig zon der licht en (of) rood achterlicht of re flector: J. F. S. te Utrecht gedomiliceerd, f2 'b. of 2 d. h.; M. P. te Koudekerke, f 2 b. of 2 d. h. 'Rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met let ter: J. M. B. te 'Goes, f 1 b. of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig op zoo danige wijze, dat de vrijheid en de veilig heid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht: J. J. de V. te Hoens- broek, f 10 b. of 10 d. 'h. Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt niet voor het verkeer van rechts doorgang vrijlaten: S. W. te ler- seke f 5 of 5 d.J. F. de W. te Bergen op Zoom, vrijspraak. Fietsen, terwijl men verkeert onder zoo- danigen invloed van het gebruik van ster ken drank, dat men niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen: D. G. te Oudelande f 15 of 10 dagen. Ala bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering het nummer- bewijs vertoonen: G. W. te St Laurens f 1 of 1 d. Straatschenderij: A. v. P. te Vlissingen f 3 of 1 w. tuchtsch.; J. L. te Krabben- dijke f 3 of 3 d.; W. T. te Krabbendijke f 3 of 1 w. tuchtsch. Dronkenschap op den openbaren weg: J. K. te Assen f 10 of 10 d. Zonder daartoe gerechtigd te zijn rijden over eens anders grond: M. W. te Mid delburg f 3 of 3 d. Zonder de vereischte vergunning een slachterij in werking houden: J. J. D. te O.- en W.-Souburg f 20 of 20 d. Terwijl het hem uit den aard zijner be trekking niet vrijstaat over de openbare overwegen rijden, terwijl een trein in aan tocht is: A. J. v. B. te 's-Heerenhoek f 10 of 10 d. Als ondernemer van een openbaar ver voermiddel den dienst uitoefenen met een niet-goedgekeurd rijtuig: J. E., te Wol- faartsdijk. Na gedaan verzet: bekrachti ging van het verstekvonnis f 10 of 10 d. Overtreding Arbeidswet, gepleegd bij tweede herhaling: L. G. M. S. te Vlissin gen f 15 of 15 d. Bij het gebruik maken van een Rijke kanaal niet torgen, dat de naam van den schipper op zijn schip ia vermeld: J. S., gedomicilieerd te Rotterdam f 5 of 5 d.; J. F. 0., id. te Ameterdam f 5 of 5 d.; H. F, W., id. te Willebroeck (B.) f 5 of 5 d.; A. d, V. v. d. 8., id. te St Annaland f 4 of 4 d. Te Arnemuiden op openbare plaatsen voetballen: I. v. B. en I. M., beiden te Ar nemuiden. Ieder: berisping. Te Grijpskerke waren, niet zijnde ge drukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden en verkoopen: L. de R. te 0.- en W. Souburg f 0.50 of 1 d. Te Zoutelande waren op voor het pu bliek toegankelijke plaatsen ten verkoop aanbieden: L. P. te Middelburg f3 of 3 d. h. Te Goes met waren niet zijnde gedrukte stukken aan de huizen venten zander ver gunning van B. en W.: A. B., zonder vaste woon- of verblijfplaats: f 3 of 3 d.; J. M. te 's Hertogenbosch f 0.50 of 1 d. h. Te Oudelande als eigenaar van handen, niet op last van den burgemeester die honden voorzien van een muilkorf: W. de J., te Oudelande f 1 of 1 d. h. Te Wemeldinge op de openbare wegen met sneeuwballen gooien: D. v. D. gedom. te Stavenisse en G. v. d. J. gedom. te Oude Tonge en J. H. gedom. te St. Maar tensdijk. Ieder f 1 of 1 d. h. Te Kruiningen als niet-ingezetene met goederen, niet zijnde gedrukte stukken, aan de huizen venten: H. T. te Krabben dijke f 3 of 3 d. h.; P. M. te Rotterdam f 3 of 3 d. Te Rilland-Bath kleine koopwaren aan de huizen te koop aanbieden zonder ver gunning van B. en W.: E. J. M. S. te Huybergen f 3 of 3 d. h. Een valsohe streek van een concurrent. H. L., 30 jaar, autoverhuurder te Boertange, gemeente Vlagtwedde, stopte in de verhuurauto van zijn concurrent .Willem Blaauw, commu nistische lectuur, terwijl hij wist, dat BI. met zijn auto personen moest vervoeren naar Duitschland, en hij ook wist dat het invoeren van communistische lectuur in Duitschland verbaden was. Daarop waar schuwde hij de Duitsche grenswacht. Het gevolg was, dat BI. direct by de grens werd aangehouden en in arrest gesteld. Door snel en accuraat optreden van onze politie was BI. spoedig weer op vrije voe ten. De rechtbank te Groningen veroor deelde L. H. wegens oneerlijke mededin ging tot 1 jaar gevangenisstraf. Verd. en de Off. van Justitie gingen in appèl. De Proc. Gen. van het Gerechtshof te Leeu warden vroeg bevestiging en gisteren werd verdachte tot deze straf veroordeeld. April. 15 Oostkapelle, Email-, Glas»- en Aarde werk, Batten. 16 "Westkapelle, Gafé „Het Tolhuis", en inboedel, Loeff. 16 Goes (Slot Ostende), Rijwielen, de Kok. 16 Goes (Pr. v. Oranje), 2 Woonhui zen, v. Dissel. 17 Kruiningen, Woonhuis en erf, Kram. 17 Goes (Pr. v. Oranje), Vendutie, de Kok. 18 Kapelle, Weiland en Wegeling, Kram. 20 Wolphaartsdijk (Oud-Sabbinge) dub bel Woon- en Winkelhuis en Inboe del, v. Dissel. 24 Kapelle, Woonhuis en Eerf; Inboe del (Dijkwel C 11), Kram. 26 Koudekerke, Hofstede, Loeff. 26 Biggekerke, Inspan Coppoolse, Terp stra. 26 Kloosterzande, „Maria-Hoeve" en sm „Kon. Emma-Hoeve" (Instel), Ver- bist. 29 Kapelle, Woonhuis, Schuur, Erf en Tuin, Kram. 30 Goes (Pr. v. Oranje), 6 Huizen met Erf, Verbist. Mei. ,od 1 Baarland, 2 Huizen met Erf, Verbist. 7 Koudekerke, Inspan, Loeff. 10 Kloosterzande, „Maria-Hoeve" en „Kon. Emma-Hoeve" (Toewijzing), Verbist. Goes, Boomgaard, Jonkers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 April: Zwakke tot matige, veranderlijke wind, later uit Noordel. richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken, later op klarend, regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Geseind om 10 u. 20 vanmorgen aan alle posten: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 3 u. R£T Uitg.: N.V. Emergo" te: Bureai Postcb Bijkantoo J. J. FAb Directeu: Dit numi Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Zaterdag 7 u. 14 min. Over dit in de Dep u tl rede gehoudl De keuze klaarde hij, I hem gerijpt! kracht van f keerde begil kring niet gl In verbant] ring bepaald van de tegeiL waarheid; tul geloof en def des Heeren den mensch Op een bijzonder del wijziging in en straf en hl de schrikke] Neo Malthusl waartegen r<T eerste hoofd] Romeinen, eq de opvatting] waarde van Laarnaast aantasting vl gezag, die zij autoriteit va; alle gezag, vindt in de lij k g e z a gl Het toen d| toog is ook ii actueel. Le toestanq den nu van leuzen aange] aandacht gesl van het rev oil name door d| plaats vond, meer de hela] Socialistische] Schijnbaar en Nat.-Sociaij ling. Maar er ook het Nat.-S lutiebeginsel, nisme de sou] geschapene verwerpt, ningschap va] zoekt de Godcj ren. Hieruit vol] in den grond] is als in 192a Het gaat oo| van het p Toegegeven verkiezing niel als een Ka meer gaat oi Staatkunde. Dit neemt el de Statenverkil in het geding] gaat om de vrl het publieke ll zal worden bell Dit houdt n| feit, dat de Pr] aangewezen al] ste Kamer. Da verkiezingen w| ter gekregen. 1 ten als kiescoll dan zou toch dl cipieel karaktel Wij belijden is ingesteld d| heid geen geza| Een eerste onze Statenlede het gezag van reid zijn, zoovel provinciaal teriT tien tot toepas] Wat dit betra Wat van de Ti van toepassing] ook voor de Ge De a.s. Woen voor leden vanL is dus een zaakl God de HeeJ historie aan oi geschonken. Het Nederlanl der volken een I het Nederlands! voorrechten dia tevergeefs zoekl Maar nu is el slagen van ons_ nen en de verw| nietigen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6