De Pastorie aan Zee FEUILLETON. mate het geval als men zich gemakshalve bemerkt tot normale kinderen. Maar als de Christelijke vereenigingen de zorg voor allo kinderen niet op zich nemen, wie zal het dan doen? Natuurlijk zijn er bepaal de kinderen, die in een bijzondere inrich ting thuis hooren. Opvoeding is moeilijk en nog te meer als het anderer kinderen betreft en dan nog wel verwaarloosde en uit hun milieu gerukte kinderen. Bij een enquete bij oud-pupillen van ongeveer 25 jaar, antwoordden er 3i, van wie slechts 5 volkomen tevreden waren over de als voogdijkind ondervonden be handeling. Men moet dan ook de tekort komingen van besturen en directies niet wegdoezelen. In de eerste plaats komt de vraag, of men gezins- of gestichtsverpleging zal toepassen. De voorstanders van beide wij zen van werken zijn niet vrij van over drijving. De beslissing over een bepaald kind wijst op de wenschelijkheid van ob servatie. De gezinsverpleging is vrij duur en in gestichten is daarentegen niet altijd plaats Als de kinderen uit zeer laag staande ge zinnen komen, voor vrij achterlijke kinde ren en in het belang der vakopleiding is een gestichtsverpleging wellicht te verkie zen. Vooral nu de kans op plaatsing van oudere pupillen schaarsch is en dan beter van uit een gesticht kan geschieden. Als meer kinderen uit een gezin komen, is het niet gewenscht ze van elkaar te halen, en dan kan gestichtsverpleging ook beter zijn. Bij de gezinsverpleging ontmoet men cok verschillende bezwaren. Het is dik wijls moeilijk een gezin te vinden. Men moet ze zelf gaan opzoeken. Zoo is het voorgekomen, dat men vroeg om wat kin deren naar Brabant te zenden om te kun nen komen tot een bijzondere protestant- sche school tegenover de R. K. school. Dan luidde 'het antwoord ontkennend, om dat de kinderen wel doel, maar geen mid del zijn. Men moet bij de plaatsing van kinderen begrijpen niet alleen tegenover hen, maar ook tegenover de gezinnen verantwoor ding te hebben. Volgens spr. is het 't beste, dat normale kinderen in gezinnen komen. Het beste is, dat de vereeniging beschikt over een inspecteur of inspectrice, die direct kun nen gaan kijken als het noodig is en ge regeld de gezinnen bezoeken, wat niet uit sluit, dat de bestuursleden het toch ook nog doen. Men moet zorgen, dat de kinderen eens kunnen praten met bestuursleden en hun hart kunnen uitstorten. Men moet begrij pen, dat niet altijd rekening kan. worden gehouden met den wensch der pupillen, maar men moet ook oppassen de pleeg ouders niet direct te verwijten, dat men te hard was. Nadat Baronesse Versehuer nog enkele gestelde vragen had beantwoord, wees de voorzitter er op, dat men van een goed geslaagde vergadering kon gewagen. Nadat gezongen was Gezang 2731, ging de penningmeester, Ds J. de Vries, voor in dankzegging. In de pauze en na afloop der vergade- ding was er gelegenheid de stichting te bezichtigen. Vondst van documenten in een muur van de Abdij Bij het herstellen van een muur in het gedeelte der Abdij alhier, bewoond door den Commissaris der Koningin, zijn mid- deleeuwsche documenten ontdekt. Naar wij vernemen zullen over deze vondst nadere mededeelingen worden ge daan in de eerstvolgende vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. Vlissimsn. Radium. Het bestuur van de stichting „Het Vlissingsch Zieken- huicfonds" heeft een deel van het kapi taal belegd in honderd milligram radium- element voor de medische behandeling van daarvoor in aanmerking komende patiënten. De heeren A. Staverman, chirurg en N. A. Henrard, röntgenoloog, hebben zich bereid verklaard het gebruik en het be heer van het radium op zich te nemen. Patiënten, woonachtig in Vlissingen, zijn voor het gebruik van het radium geen vergoeding verschuldigd. Patiënten, woonachtig buiten Vlissin gen, zijn een vergoeding verschuldigd volgens een tarief. De besturen van het St. Joseph zieken- door GEORGE MAC DONALD. 58) o— Vrijdagmiddag liet ik alle slachtoffers met toestemming van den magistraat, naar de kerk brengen. Sommigen in hun kist, anderen op een baar. Des avonds brachten de twee vreemdelingen een be zoek aan de kerk. Ik had gezorgd aanwe zig te zijn. Met den ouden man naast mij ging ik de rij dooden langs. Ondanks het schemerachtige licht in de kerk, vond hij1 zijn zoon spoedig. Hij wendde zich tot mij en zeide rustig: „Dat is hem, dominee, 't Was een beste jongen. God hebbe zijn ziel. Hij is nu bij zijn moeder; en als ik bedroefd ben zij is verheugd Een traan gleed in zijn baard, ofschoon hij glimlachte, of trachtte dit te doen. Ik kon slechts mijn hand op zijn arm leggen, ten teeken dat ik hem begreep. Hij wan delde de kerk uit en zette zich op een grafzerk in de nabijheid van een pas ge dolven graf. Wat er in hem omging, dat weet God alleen misschien kon hij er huis en van het Chr. ziekenhuis „Bethes- da" zijn zoo welwillend geweest om het radium bij tourbeurt in de kluis op tc bergen. Goes. De jaarvergadering van de Zeeuwsche afdeeling van den Bond van Jongel. Vereen, op Geref. Grondslag zal 2en Paaschdag alhier worden gehouden. De morgen-vergadering is gewijd aan huishoudelijke zaken. In de middag-ver gadering zal het Tweede Kamerlid, de heer C. Smeenk, van Arnhem, refereeren over: „De behandeling van maatschappe lijke onderwerpen op de J. V." De op wekkende rede zal worden gehouden door Da J. G. Brussaard, van Bloemendaal, die zal spreken over: „Ware en valsche vrijheid". Kloetlnge. Onder groote belangstelling werd Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaats alhier teraarde besteld hoi stoffelijk overschot van wijlen den heer W. F. K. Lenshoek. Bij het graf werd het woord gevoerd door burgemeester Zandee. Van Sepr. 1911 tot Sept. 1927 diende de overledene deze gemeente als Raadslid. Vervolgens sprak de heer W. Kake- beeke. Spr. herdacht den overledene als Raadslid van 's Heer Arendskerke, daar na als lid van het Burgerlijk Armbe stuur van Goes en ten slotte als wethou der dezer gemeente. Hij noemde hem een baanbreker in Zeeland op het gebied van de fruitteelt en een strijder voor het land bouwonderwijs. Namens het personeel sprak daarna de heer P. Arnoldi te Goes. De oudste zoon de heer G. E. P. Lens hoek van Kerkwijk dankte met eenige woorden namens de familie. 's Heer Arendskerke. Vrijdagavond hield de afdeeling van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland een algemeene vergade ring, die door 12 leden werd bijgewoond. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester bleek, dat de ont vangsten over 1934 hebben bedragen f2458.08, waaronder een goed slot van 1933 van f555.79 en de uitgaven f1716. alzoo een goed slot over 1934 van f742.08. Voor 1934 werd het bedrag voor het reservefonds vastgesteld op f50, wat met voorafgaande jaren een totaal bedrag maakt van f200.zoodat van het goed slot van 1934 de afdeeling de vrije be schikking heeft over een bedrag van f542.08. De aftredende bestuursleden de heeren D. W. Lindenbergh en Jacs. de Schipper werden beiden herkozen. De behandeling van de agenda voor de algemeene vergadering van 13 April a.s. te Goes gaf geen aanleiding tot amende menten. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het ledental der afdeeling over 1934 met 350 is toegenomen en thans 950 be draagt Bij de rondvraag werd nog van ge dachten gewisseld om een mogelijkheid te vinden, meer leden op de algemeene vergadering te krijgen. Kruiningen. Maandagavond vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig de heeren A. van der Straaten met en De 'Groef zon der kennisgeving. De voorzitter deelt mede, dat de riolee- ring in het bouwplan 'klaar is, en die in de Hoofdstraat te Hansweert deze week in orde komt; dat de conferentie van de gemeentebesturen van voormalig Oost einde met 'Goes nog geen resultaten heeft opgeleverd, daar het voorstel van Goes, behalve dan de toegezegde omzetbelasting feitelijk geen verlaging der gasprijzen brengt. A'lle gemeenten zijn het 'hierover eens. B. en W. hebben geantwoord hierop niet te kunnen ingaan. Naar aanleiding van een verzoek om het max. aantal vergunningen te vermin deren, meenen B. en W. niet met een dus danig voorstel 'te moeten komen. Dit wordt goedgevonden. In behandeling komt een verzoek van het hoofd der O.L. school, den heer Jansen Verplanke, waarin deze klaagt over het slechte onderhoud van zijn ambtswoning. Hij vraagt of ontheffing van de verplich ting om deze te bewonen of verlaging der huur. De voorzitter licht deze zaak toe. Ge vraagd was: schilderen en behangen van een kamer, schilderen gang, tegels achter zich zelf nauwelijks rekenschap van ge ven. Toen de jonge vrouw de kerk verliet, verbeeldde ik mij, dat de diepe neer slachtigheid, die eerst over haar gelaat lag, had plaats gemaakt voor een meer hoopvolle stemming. Ze zeide echter niets. Helaas, dat onder de dooden in de kerk geen van hare betrekkingen was, kon niet als bewijs gelden, dat de dier bare daarom nog tot de levenden be hoorde. Slechts God kon haar opbeuren ik kon niets doen. Ik noodigde hen uit, mijn gasten te zijn tot de begrafenis en de daarop volgende Zondag voorbij was. Dankbaar namen zij de uitnoodiging aan en ik bracht hen bij mijn vrouw, die haar best deed, hen zoo spoedig mogelijk op hun gemak te brengen, waartoe het ver driet, dat hen drukte, meewerkte, want het versterkt het gevoel van saamhoo- righeid. Den volgenden morgen meldde zich een Schot aan, geboortig uit Aberdeen, maar die reeds lang in Liverpool woonde. Zijn dochter behoorde onder de passagiers van het gezonken schip. Ik had het zoo ge regeld, dat ieder, die komen zou, eerst bij mij gebracht werd. Samen gingen wij naar de kerk. Hij was een rijzig man, beenig, met lange het huis en rioleeringverbetering, alleen het schilderen van de gang is uitgesteld tot volgend jaar. B. en W. meenden, dat f 0.50 per rol behang voldoende was. De voorzitter zegt, dat ontheffing om de wo ning te bewonen niet gaat. De woninghuur is volgens het Rijksbezoldigingsbesluit vastgesteld op 12 pet. van de werkelijke bezoldiging of f 372. Reeds nu is boven de begroeting van onderhoud gegaan. De heer Burkunk meent, dat de heer Ver planke nog dankbaar mag wezen, hij moest eens in sommige Rijkswoningen kijken. De heer Witte meent, dat de rio- leering nie't bij het onderhoud mag ge rekend worden, 'hetgeen anderen bestrij den. Het verzoek wordt voor kennisgeving aangenomen. Bij de wijziging der begrooting 1935 heeft de heer Van Hootegem bezwaar, dat van de post straten a f 1500 nu f 1000 wordt afgenomen, dat wreekt zich voor volgende jaren. De voorzitter zegt, dat door B. en W. gezocht is om den post steun en werkverschaffing te kunnen dek ken en dat dit alleen op den post straten kan gevonden worden, waardoor in de straten alleen enkele putten en gaten op gehaald en verbeterd kunnen worden. B. en W. zijn opgeroepen om in het college van Ged. Staten over de begrooting 1935 te spreken. De wijzigingen worden zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Vastgesteld wordt de rooilijn van een te bouwen huis door L. van Zweeden aan den nieuw aan te leggen Rijksweg in den Nisseweg op 12 Vs M. vanaf de Rijksgrens. De heer Witte heeft aan B. en W. schriftelijk eenige werko'bjeöten opgege ven, als: demping watergang Meidam, verlegging watergang achter het Slot, en demping sloot Moolmeet. De voorzitter zegt dat de kosten Meidam zoo hoog zijn, dat dit wel nie't zal kunnen. B. en W. zul len een en ander overwegen. Bij de rondvraag bespreekt de heer Burkunk de gasonderhandeling en me moreert als secretaris der gascommissie de correspondentie met de Goesche Gas fabriek, waarbij gestelde vragen niet be antwoord werden. Hij concludeert, dat van een vruchtbare bespreking zoo niets te recht kan komen. De voorzitter spijt het ook, dat de onderhandelingen met Goes niet vlugger gaan. De heer Burkunk bespreekt nog een ge val van een zieken werklooze te Hans- weert, welke thans hersteld van het Burg. Armbestuur geen onderstand meer krijgt en naar de steun is verwezen, doch daar niet terech't kon omdat hij niet in loon dienst werkte. Ook de kolentoeslag, welke deze week is opgehouden, 'kan volgens den Minister nog worden toegestaan. De voorzitter zegt, dat 'deze zieke man door hem naar het Burg. Armbestuur is ver wezen, wat niet naar den zin van dat be stuur was. Hij wil gaarne deze zaak in B. en W. nog overwegen. De circulaire over verlenging kolentoeslag is Zaterdag pas binnengekomen. De heer Witte zegt, dat een gemeente ambtenaar hem op straat verweet, dat hij niets voor hem over had, doordat 'hij op kleeding en schoeisel was gekort. Spr. vraagt of de voorzitter dien ambtenaar op het verkeerde van zijn handelwijze wil wijzen. De voorzitter zegt dat dit een per soonlijke kwestie is, waarop de heer Witte ze^t, dat hij dan op andere wijze van zich zal laten hooren. De heer De Bat komt op veler verzoek terug op zijn besluit om wegens drukke werkzaamheden ontslag te nemen als lid der gascommissie. Hier na sluiting. Koudekerke. Gisteren vergaderde de Raad. Dhr Jasperse met kennisgeving af wezig. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de algemeene politieverordening. B. en W. ontvingen Machten dat het voetpad, liggende aan den Middelburgschen weg, door rijwielen bereden wordt. De politie verordening bevat hierover geen bepalin gen. Vandaar dit voorstel. Met motorrij tuigen of rijwielen mag dan voortaan niet gereden worden in grasperken, plantsoe nen, op bestrafte en al dan niet verharde voetpaden. Ook is het verboden over de voet- of wandelpaden of trottoirs vee te* drijven of te laten loopen. Dhr Sanderse wenscht dat er borden geplaatst zullen worden, waarop het ver bod wordt kenbaar gemaakt met name op 't Zand en bij het begin van het dorp, armen en vervaarlijk groote handen, een ruw, scherp besneden gelaat. Hij sprak langzaam en zwaar, maar was moeilijk verstaanbaar. Zijn optreden werd geken merkt door een zekere hardheid en on verschilligheid, die ik niet begreep. „U wenschtzei ik aarzelend. „Ja, ja, de lijken," antwoordde hij in zijn Schotsch dialect. „Misschien is ze er niet bij', maar ik wou toch eens even kijken; het zou jam mer zijn, als ze er bij was en begraven werd zonder dat ik haar goedendag had gezegd." Wij bereikten de kerk, ik opende de deur en we traden binnen. Een gevoel van ontzag beving mij. Het vredige kerkje was een grafkelder geworden: plechtig, grootsch was het als een monument voor de dooden die voor zijn altaar standen, alsof ze daar een schuilplaats hadden gezocht voor de zee en haar verschrik kingen. Bij mezelf dacht ik: zou ooit de tijd aanbreken, dat de kerken als de tom ben zijn voor al wat heilig is van lang vervlogen tijd; wanneer Christus Zijn Koninkrijk aan Zijn Vader zal hebben overgegeven, en niemand zijn mede- mensch en broeder nog behoeft te vragen: „Kent gij God?" Ik bracht mijn bezoeker bij de dooden. Tien of twaalf ging hij er voorbij, toen hij vooral voor de vreemdelingen. Dhr Lorier vraagt voor het vee, dat bij ongeluk door schrikken enz. op het voet- j pad. zou komen, een soepele toepassing. Dhr Moens vindt het wel wat gevaar- j lijk om van een soepele toepassing te spreken. Hij wil er in zetten „zonder noodzaak". Enkele leden steunen dit. De voorzitter vindt 'borden niet noodig. Die vindt men ook in geen andere ge meente. Wanneer door noodzaak het vee op de voetpaden komt, dan is dat geen bezwaar. Het voetpad aan den Breeweg is geen erkend voetpad, het behoort tot den weg. Dhr Sanderse wil alleen borden voor den drukken Middelburgscheweg. Hij' wil voorkomen dat vreemdelingen, die wan delen op het fietspad, kans loopen op een verbaal. Dhr Lorier meent, dat dit altijd later nog kan als ambtenaren zich niet vol doende zouden houden aan de door den voorzitter toegezegde toepassing. Dhr Moens handhaaft zijn voorstel „zonder noodzaak". De voorzitter voelt de bezwaren. Zij kunnen echter ondervangen worden. Voor den nieuwen weg is het wel iets anders. Spr. meent, dat het gevaar niet zoo groot is. Wefch. Contant zegt een voetganger moet toch ook nog wel eenige rechten hebben. Op de voetpaden mag men met geen fiets rijden volgens provinciaal verbod en toch wordt er niemand verbaliseerd. De voorzitter zegt, Art. 12 zal dus hier over niet worden aangevuld daar het reeds Provinciaal geregeld is. Overigens wordt het voorstel met alg. st. aangenomen. De wijziging der verordening tot afwij king van bepalingen der Winkelsluitings wet wordt met alg. stemmen aangenomen. Eveneens heffing van 50 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. 'Rondvraag. Dhr Sanderse vraagt na dere inlichtingen aan B. en W. inzake de beslissing van den Minister van So ciale Zaken, om alsnog een week brand stoftoeslag te verleenen. Gaarne vernam spr. nader hoe het staat met de verlaging der 'gasprijzen. De salarissen zijn meer malen verlaagd, doch op 'het tarief is het blijkbaar nog niet van toepassing. Met de verlichting is het treurig gesteld. Vele lichtpunten branden niet en vaak is vóór 12 uur 's nachts de helft der lichten uit. Voor de menschen aan de Breestraat bij de Tramsingel is het zeer ge wenscht, dat er rioleering wordt aangebracht. Dit zou met werkloozen zeer goed op te knappen zijn. Dhr Moens ziet bouwen aan het wegje bij Molenzicht. Dat is geen verharde weg. Is hier geen afwijking van de bouwver ordening Dhr 'Goote vraagt, is het niet mogelijk om de menschen te doen instappen aan de stopplaats van de electrische tram bij de IJsbaan aan den waterkant. De weg is er door he't drukke autoverkeer zeer ge vaarlijk. 'Dhr de Kroo zegtdestijds hebben wij het strand verhuurd aan de V.V.V. en de verhouding is goed. Als raad hebben wij destijds een gedeelte van het strand vrij gegeven en dit wordt door 'de V.V.V. niet gedaan. Spr. zou dit alsnog voor een ge deelte vrij willen geven en dit aan de V.V.V. bekend maken. Hierdoor zou de verhouding nog beter worden. Dhr Lorier wil op den Nieuwe Vlissing- sohe weg een hetere verdeeling van de lichtpunten. Hij vraagt, waar aan Sou burg aan de Nieuwe Abeele een wacht lokaal door de tram is toegezegd, om dit ook voor de bewoner® van Tramsingel en IJsbaan te vragen. Dhr de Lange wijst er op, dat aan Zwa nenburg de slooten weer vol met vuil lig gen en verzoekt verbetering. De voorzitter zegtZaterdagmorgen, toen reeds alles voor de uitkeering ge regeld was, ontvingen wij den brief van den Minister van Sociale Zaken inzake verlenging brandstoftoeslag. Koudekerke Leeft de branstoftoeslag gegeven tot April. Slechts weinige gemeenten zijn er die hierin zoo royaal zijn. B. en W. meenen dan, dat zij deze week kunnen laten ver vallen. Wat de gasprijzen 'betreft zijn B. en W. diligent. In de eerste vergadering van de gascommissie zal deze zaak nader worden onderzocht. De opmerkingen van de Zandsche afge vaardigden zullen worden overwogen. On- stilstond en neerzag op de liefelijke ge stalte van de vrouw die het eerst was aangespoeld. Wankelend kwam hij na derbij', streelde de bleeke wangen, en sloeg daarna zijn armen om het lichaam. Met zijn eene groote hand streek hij voor zichtig het bruine haar glad, en alsof hij vergeten was, dat het een doode was die hij liefkoosde, zei hij zachtjes. „Zeg, Maggiel hoe kom je toch hier, meid?" Toen alsof nu eerst de werkelijk heid tot hem doordrong, vlijde hij haar zachtjes neder, sloeg de handen voor zijn gezicht en barstte in tranen uit. Zijn groot lichaam schokte van net snikken, Plotseling hield hij op, baalde een blauw katoenen zakdoek met witte stip pen uit zijn zak ik zie het nog voor me wreef zijn gezicht af alsof hij een handdoek hanteerde, richtte zich op en zeide, zonder mij aan te zien: „Ik zal naar huis gaan." „Zoudt ge niet een haarlok willen me- denemen," vroeg ik zacht. „Heel gaarne," antwoordde hij op ne- derigen toon, alsof het stoffelijk overschot van zijn dochter nu in mijn handen was overgegaan. Juffrouw Coombes zat bij het koorhek, als een wacht bij de dooden. Haar brei werk rustte in haar schoot. derzocht zal worden of rioleering moge lijk is. B. en W. zullen met desbetreffende eigenaren overleggen, doch het zal afstui ten op de financiën. Aan dhr Moens wordt gezegd, dat de bouwer met B. en W. is overeen gekomen om op eerste aanzegging op zijn kosten een straat aan te leggen. Dit zal ook, wan neer er meer gebouwd wordt, van ande ren geëischt worden. Als lid van V.V.V. zal spr. het ver zoek van dhr de Kroo overbrengen; doch het is een zelfstandige vereeniging. 'Dhr Sanderse zegt: in de notulen staat dat V.V.V. met deze wenschen rekening moet houden. De voorzitter heeft dit in de notulen niet kunnen vinden. Wat de verlichting Nieuwe Vlissingsohe weg betreft, B. en W. meenen dat er wel 5 lichtpunten bij moeten komen. Nogmaals dringt dhr Lorier aan op een wachtlokaal aan den Tramsingel en een bij de IJsbaan. Aagtekerke. Gedep. Staten 'hebben be sloten krachtens het bepaalde in 2 van artikel 103 van het Reglement op de we gen en voetpaden in Zeeland, met ingang van heden, voor den tijd van een jaar ont heffing te verleenen van het in 1 van dat artikel opgenomen verbod, om de wegen in de gemeente Aagtekerke, met uitzondering van weg no. 10, te berijden met voertuigen, welke zóó gebouwd of ge laden zijn, dat eenig deel daarvan hooger reikt, dan 3.70 M. boven den weg. Westkapelle. Voor het volgen van een cursus in het koken hebben zich in deze gemeente een voldoend aantal deelneem sters aangemeld, zoodat deze spoedig zal beginnen. De leiding berust 'bij een leera- res der 'Huishoudschool. Door B. en W. is de a.s. stemming voor leden van den Raad alhier bepaald op Woensdag 26 Juni. Veere. Onder voorzitterschap van den heer F. J. Gastel hield de Coöp. Boeren leenbank haar jaarlijksc'he vergadering. Er was aan spaargelden f 4863 meer ontvangen dan uitgegeven. De terugbe taalde voorschotten waren f 16186 en de verleende voorschotten f 5900. Er bleek in loopende rekening ontvan gen te zijn f 125202 en uitgegeven een be drag van f 142411. Dhr L. Dingemanse werd herkozen als lid van het bestuur en d)hr J. Lamport tot lid van den raad van toezicht. Plaatsvervangende 'bestuursleden wer den de heeren Ohr. Volkers en J. Lam- pert. De zeer matig bezochte vergadering werd hierna door den voorzitter gesloten. Stavenisse. Zaterdagavond j.l. kwam het bestuur van den Bond van Zangver- eenigingen op Tholen en St. Philipsland in jaarvergadering bijeen in hotel Van Dalen alhier. De voorzitter van den boud, dhr De Korte uit Tholen, had bericht ge zonden, dat hij als zoodanig zijn ontslag neemt. Als voorzitter werd gekozen dhr J. Geluk van St. Maartensdijk, die deze benoeming aanvaardde. Na eenige besprekingen werd, behou dens onvoorziene omstandigheden, beslo ten den gemeenschappelijken zangavond te houden op Zaterdag 29 Juni en wel op een nader aan te duiden terrein te dezer plaatse. De deelnemende vereeni gingen zullen vrij zijn in de uit te voeren nummers. Naar wij vernemen, zal het aantal werkloozen uit deze gemeente dat te werk gesteld wordt bij de inpolderingswerken te St. Philipsland aanmerkelijk uitgebreid worden. Waar ook bij de vernieuwing der havenbeschoeiing een aantal hoofden van gezinnen te werk gesteld kan worden, zul len velen gelukkig in den a.s. zomer in staat zijn om door werken in hun onder houd te voorzien. St. Annaland. Dezer dagen herdacht de heer A. Goedegebuure het feit, dat hij vijftig jaar in dienst was bij de brand weer. De verdiensten van den jubilaris vonden waardeering in het toekennen van de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Namens 'het college van B. en W. werd hem een fraaien wandelstok met inscriptie overhandigd. St. Maartensdijk. De plaatselijke bond van melkveehouders heef't in zijn gehou den vergadering de prijs der consumptie- melk vastgesteld op 8 cent per liter. „Hebt u misschien een schaar bij de hand, juffrouw Coombes?" vroeg ik. „Zeker, dominee," zei ze en opstaande bracht zij van onder haar boezelaar een groote schaar te voorschijn, die met een zwarte band om haar middel was beves tigd. „Wilt u een flinke haarlok afsnijden," vroeg ik. Zachtkens lichtte zij het lieftallige hoofdje op, met zorg koos ze een mooie lok, knipte die af en overhandigde deze eerbiedig aan den vader. Zonder een woord te spreken nam hij de lok, ging op de steenen trede zitten die naar het koor leidde, en streek de prach tige gouden streng op zijn arm glad. Het haar was wel een meter lang. Steeds weer gleden zijn dikke vingers er door heen, o zoo voorzichtig, en teeder, alsof het nog deel uitmaakte van zijn levende dochter, dan hield hij weer op om de stukjes schelp en zeewier er uit te ver wijderen, en er het zand uit te schudden dat er tusschen zat. Zoo bleef hij nage noeg een half uur zitten, eindelijk rolde hij het op, haalde een versleten, zwart lederen brieventasch uit zijn zak en deed het in het middelste vak, waarna hij op stond. Zwijgend ging ik hem voor, de kerk uit. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2