Houdt 'n GLANS-SCHOONMAAK! Enkele druppels Shell Vloerglans reiniger) Uw zeil, parket en linoleum afdoende en geven het 'n prachtglans, dagenlang. Bij alle drogisten! A HONIGS SOEP/ FEUILLETON. De Pastorie aan Zee Ingezonden Msdedeellng. weth. Onderdijk uit Middelburg, die be zwaren bad gemaakt tegen de regeling inzake spaargelden en eigen huis, zei de heer Van Hoeven, dat de Overheid haar geld krijgt van de ingezetenen, van wie er zijn die alles hebben verloren en toch geen steun krijgen. Het is wel jammer, dat nu spaarzame arbeiders geen onbe zwaard eigendom meer hebben, maar we leven in abnormalen tijld. Alleen de rente aan te tasten (de heer Onderdijk gaf in overweging alleen af te trekken het be drag dat anders aan huur zou moeten worden betaald) zou niet te verantwoor den zijn, waar zoovelen zoowel rente als kapitaal hebben verloren. Dat zij die ermaar op los geleefd heb ben het meeste krijgen, is niet te onder vangen. Hetzelfde geldt van de gemeente besturen! We moeten verder den onderhouds plicht van kinderen ten opzichte van hun ouders voorop stellen. Met de ouderdoms rente is reeds een concessie gedaan. Maai verder kan niet worden gegaan. Ook gemeenten die uitkeering krijgen uit het werkloosheidssubsidiefonds kun nen subsidie krijgen in de kasuitkeerin- gen-toeslagen. Het is de bedoeling in de toekomst in alle gemeenten de steunuitkeeringen op Woensdag te doen plaats hebben. Dan is er gelegenheid de inkomsten over de vo rige week na te gaan. Inzake de bijdragen van uitwonende gezinsleden is geen uniforme regeling te geven. De grens tusschen arbeider en klein-baasje zal wOTden aangegeven. Burgemeester van Zaam- s lag. 'Bij Kon. besluit is met ingang van 15 April benoemd tot burgemeester der gemeente Zaamlag S. van Hoeve. Dhr Van Hoeve is 21 Mei 1884 te Axel geboren en is thans wethouder der ge meente Zaaimslag. Hij behoort tot de anti revolutionaire partij. Zeeland naar Amsterdam? Naar wij vernemen stelt het voorloopig bestuur van de Prov. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alsnog pogingen in het werk om met medewerking van ge meentebesturen, fabriekswezen en V.V.V.'s in Zeeland, uit te komen als Provincie op de in Mei te houden tentoonstelling „Mooi Nederland", welke georganiseerd wordt door de A.N.V.V. te Amsterdam, Alhoewel de tijd van voorbereiding zeer kort is, meent men toch alles in het werk te moeten stellen om te zorgen, dat Zee land in Amsterdam straks niet zal ont breken. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Haarkam, Verwen'. Latijnsohe Schoolstr. D 53; Nieuwe schoen, gem. Veldwachter, St. Laurens; Zakmes, Bliek, Arnemuiden C 126; Snoer koralen, Dierikx, Kapoen straat B 32; drie witte knoopen, De Baare, Lange Gortstraat I 326; Kinderport., De Witte, Bellinkstraat 'G 198; Dameshand schoen, K. Mijnheer, Julianastraat W 9; roode muts en handschoen, Bur. van Pol.; Zwarte muts, P. Joosse, Schoorsteenv.- singel Q 78; rijwielbei, L. Lamijn, Graven straat I 276; 2 slapipe boorden, 'L. Both, Koepoortsingel S 147; Kapmes, J. de Korte, Oostkapelle A 52; Muts, Bur. van Politie; Drekwagen, van Oorschot, Kui perspoort G 80; Boekje, Bur. van Politie; Rijwieltaschje, Vermeulen, Dwarskaai G 111; Tortelduif, Goudswaard, Noordstraat E 4; Sleutel, gem. Veldwachter, St. Lau rens; Kinderarmbandje, Mej. Harpe, Koorkerkhof; Huissleutel, Wondergem, Penningh.singel L 72; Jas, A. Poppe, N. en St. Joosland B 14; 1 paar Kinder- bandschoenen, Donselaar, Julianastraat W 27; Aotetaech, J. Puijpe, Schroeweg V 41a; Parapluie, M. Poortvliet, Bellink straat G 189; DameShandschoen, Bur. v. PolitieJongensjas, De Leeuw. Kareis- gang T 44; Belastingmerk, Guran, St. Pieterstraat A67-68; pakje stoffen, Cou- lon, Wal B 102; Port. met inh., P. Bos- schaart, Segeerssingel V 47; Boerinne- ■doekje, J. v. Tatenhove, K. Geere K 357; Tube Jodium, Moens, Penningh.singel L 36; Belastingmerk, N. Keersemaker, Branderijmolengang M 345; Bruin hondje, A. Geschiere, Abeelscheweg V 110; scheer- apparaat, Adriaanse, L. Breestraat 0 147; Zakje met in'h., A. v. d. Weel, Wagen plein P 13; Gouden broche, Reijnhoudt, Bur. v. Politie; Boerinnespeld, Veldwach ter, St. Laurens; Parapluie, M. Francke, St. Laurens, B 106. Dinsdagmiddag had in de Am bachtsschool een bijeenkomst plaats van de werkloozen van den cursus autogeen- lassohen en motorenkennis, om den uit slag te vernemen van het door hen afge legd examen. De volgende cursisten ont vingen een bewijs van deelname en mogen aan den vervolgcursus deelnemen. Voor het auto'geenlasschen R. van der Wie len, H. Blok, A. Ie Due. G. Meliefste, L. Stijnen, A. Steijn en J. Sturm van Mid delburg, L. Huibregse en J. Adriaansen van Westkapelle; F. Becks en L. de Rijke, Souburg en F. Kroonen, Vlissingen. Vijf cursisten zullen voor het theoretisch ge deelte een herexamen moeten afleggen, rerwijl er 3 zijn afgewezen. Van den cursus motorentechniek ont vangen het bewijs de heeren H. Blok, A. Ie Due, H. van der Linden, L. J. Steynen, W. P. Vergouwe en J. Breel te Middel burg en A. van Eenennaam te Souburg. Vijf cursisten zullen een herexamen moe ten afleggen. Enkele toespraken werden gehouden. De Bazaar voor de Z.H.D.I. Gisterenmiddag had in tegenwoordigheid van een groot aantal comitéleden en ge- noodigden de opening plaats. D'e voorzitter van de afdeeling Middel burg, Ds P. J. F. van Voorts Vader, heette allen hartelijk welkom, allereerst den Commissaris der Koningin, en daar na mevrouw Quarles van Ufford, die zoo vriendelijk heeft willen zijn het eere presidium te willen aanvaarden. Het be stuur blijft mevrouw Quarles hoogst er kentelijk voor de waarlijk niet lichte taak, die zij zoo bereidwillig op zich genomen heeft en met zooveel toewijding heeft vol bracht. Spr. is B. en W. dankbaar, dat zij door hun aanwezigheid blijk hebben willen geven van hunne warme belang stelling in dezen arbeid. Het was een groote voldoening, dat mevrouw Fern- hout terstond bereid was in het eere comité plaats te nemen en haar zeer ge- waardeerden steun aan den bazaar te ver- leenen. De aanwezigheid van leden van 'het hoofdbestuur der Z.H.D.I., waardoor hun medeleven met de afdeeling blijkt, stelt het bestuur op 'hoogen prijs. Spr. heette ook de overige aanwezigen welkom en bracht oprechten dank aan allen, die op «enigerlei wijze medewerking hebben willen verleenen. Wel is gebleken, dat men in Middel burg de trouwe, dagelijksche arbeid der beide wijkzusters weet te waardeeren. En terecht. Hun arbeid is een stuk practisch Christendom. De nood der tijden heeft echter ook op de financiën der vereeniging een nood- lottigen invloed gehad. Er ontstond een tekort, dat door de ge wone middelen onmogelijk meer gedekt kon worden. Spr. is zich bewust, dat de opbrengst van den bazaar, ook al over treft zij de stoutste verwachtingen, slechts het tekort kan wegnemen en tijdelijk hulp kan verschaffen. Daarom gTijpt spr. deze gelegenheid aan om allen, die nog geen contribuant zijm, krachtig op te wekken het te worden en zij, die het zijn, om eens na te gaan of een kleino verhooging der contributie ook mogelijk zou zijn. Spr. vraagt ten slotte alles te 'koopen, wat hier zoo smakelijk uitgestald ligt en verzocht 'ten slotte de eere-presidente vriendelijk den bazaar te willen openen. Mevrouw Quarles van UffordBaro- nesse Mulert tot de Leemcule sprak een woord van hartelijken dank tot het uit gebreide damescomité, dat zoo ijverig beeft medegeholpen aan de voorbereiding van dezen bazaar. 'Er is dezen winter hard aan de voor bereiding gewerkt. Het sympathieke doel van dezen bazaar is u allen bekend; in dien zij daaraan beantwoord zal een krachtige steun verleend zijn aan het werk onder Diaconessen. Met den wensc'h, dat deze 'bazaar een groot succes moge worden, verklaar ik 'hem voor geopend. Hierna hebben de dames van de Garde, zang, Verheijden, piano en Boone, viool, de aanwezigen vergast op enkele num mers. •De bazaar was daarna spoedig in vol len gang. Des avonds was de toeloop, niettegen staande het vrij' gure weer zeer druk. Het „Middelburgs Salon-Oorkest" bracht onder leiding van den heer S. Sanders op verdienstelijke wijze een uitgebreid pro gramma ten gehoore. Ook trad op de be roemde goochelaar Fred. 'Rubion. De vergadering van de streek Wal cheren van de Arja werd wegens onge steldheid van Ds v. d. Guchte geopend door Dr K. Huizinga. In zijn welkomst woord wees de voorzitter op de gevaren die er speciaal in onzen tijd voor do jeugd zijn. De secretaris J. Lampert bracht een verslag uit van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar verricht. Mr Dr J. Scheurer sprak daarna over: De Arja een partijzaak. Een groote rij van onze voormannen erkent de juistheid van deze stelling, dat de A.R. jongeren actie een zaak der partij is. Wat is de partij? Dat is niet een organisatie die noodzakelijk is als er verkiezingen zijn, maar de organisatie van menschen die in de politiek vragen naar wat God van hen eischt, die in de staatkunde in de bran ding van alle tijden willen handelen naar de Calvinistische beginselen. De A.R. partij heeft er belang bij, dat de jongeren straks geschoold in de gelede ren komen en het is de taak der jonge ren om over zooveel brandende kwesties van onzen tijd en groote principieel© vraagstukken een juist inzicht te krijgen. Bij de bespreking die er op volgde ver duidelijkte Spr. de doelstelling der Arja, bestreed de meening dat er concurrentie met de reeds lang bestaande jeugdvereen zou zijn en hamerde er op, dat de jeugd gebruikt wordt voor de studie. Wie tege lijk ook werken wil, melde zich direct bij de A.R. Prop.clubs aan. Tenslotte sprak dhr W. Boogaards te Kapelle ove." de Arja en verkiezingen. Hij kon meedeelen, dat thans reeds 20 Ingezonden Mededeeling. STATENVERKIEZING. De Anti-revolutionaire candidaten in het district Goes zijn: 1. C. P. Vogelaar, Krabbendijke. 2. J. A. Dominicus, Wemeldinge. 3. A. de Lange, Goes. 4. J. Hommee, Nieuwdorp. 5. C. Haverhoek, Krabbendijke. 6. Ds A. M. Franssen, Biezelinge. 7. Mr J. W. Goedbloed, Goes. 8. R. Zuidema, Goes. 9. A. Vingerling, Goes. 10. P. J. Keijzer, Wemeldinge. Stemt No. 1 van lijst 5. clubs met ruim 400 leden in Zeeland zijn georganiseerd. Hij wekt op tot beginsel- trouwe studie in de clubs en als leden der kiesvereen. tot volhardend practisch werk ook bij de a.s. verkiezingen. Tijdens de vergadering werd een te legram gezonden aan Dr Colijn, waarin hem een spoedig herstel werd toege- wensoht. Vlissingen. Dezer dagen hield de Am- sterdamsche schaakmeester J. Davidson alhier voor de Vlissingsche schaakclub een simultaan-seance. Van de achttien partijen won Davidson er achttien. Gisteren heeft de heer Y. Reldsma, majoor-rechercheur, afscheid genomen als zoodanig wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. De burgemeester en de commissaris van politie, alsmede de majoor J. C. Harinck hebben den vertrekkende toe gesproken. Als herinnering ontving de heer Reids- ma een schaakspel, terwijl zijn echtge- noote bloemen in ontvangst mocht nemen. Tot rechercheur is benoemd de wijk agent L. de Bad. De dienstplichtigen 1931 van de derde schoolcompagnie van het regiment ves tingartillerie komen te Vlissingen onder de wapenen en wel de onderofficieren van 25 Juli en de korporaals en manschap pen van 1 Augustus, allen tot 17 Aug. Goes. Gisteren hielden in de mel'ksalon van dhr Bustraan te Goes de eier- en boterhandelaren hun jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was. Besloten werd een marktcommissie samen te stellen, die de inkoop van eieren en boter zou vast stellen, uitgaande van het idee vraag en aanbod. Als zoodanig werden benoemd J. Straub, Kloetinge; A. Traas, Nieuw dorp; Chr. 'Schrieks, M. Krijger, Borssele i en J. v. d. Maale, 's-Heer Arendskerke. Besloten werd de boeren er op te wijzen geen vuile of 'buitengevonden eieren af te leveren, daar zij en de handelaren de kans loepen met dein keuringsdienst in aanra king te komen. Schore. Loop der bevolking over de maand Maart. Vertrokken: 7, Wa. Ca. Ma. Bergs, dienstbode, naar Krabbendijke; 23, Ma. Ja. Verhoeven, dienstbode, naar Ooster hout; 25, J. Bruggeman en gezin, met selaar, naar Hansweert. Kruiningen. De candidatenlijst der S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing is als volgt samengesteld: 1. B. P. Burkunk (aftr.), 2. J. Witte (aftr.), 3. J. van Ballegooien, 4. F. Nieuwenhuize, 5. A. Weststrate. Krabbendijke. Doodelijk ongeluk. Gisteravond omstreeks 7 uur had alhier in de Wilhelminastraat een ongeval met doodelijken afloop plaats. De vrachtauto van den heer Blommaard van Goes, had aldaar even stil gestaan, om een pakje af te leveren. Dit geschiedde door den knecht, zekere L. van de Vreede, wonende te Goes. Vervolgens reed de auto bestuurd door Blommaard, zeer langzaam verder om eenige huizen verder weer te stoppen. Intusschen sprong v. d. Vreede vanaf de treeplank naar de ruimte gelegen tusschen cabine en aanhangwagen. Hij heeft daarbij misgestapt en kwam te val len. Hij kwam voor het rechterwiel van den aanhangwagen terecht, met 'het ge- nadat op alle andere uitgaven wai be- zuinigd, waar mogelijk wae. We moeten ons laten leiden door ver stand en gevoel beide en waken tegen fraude. Daarom beveelt spr. een goede controle ten zeerste aan. Met voorbeelden illustreert spr. wat daarbij soms aan den dag komt. Art. 8 van de steunregeling legt verband tusschen steun en het loon dat op dit oogenblik door den werklooze in het vrije bedrijf zou worden verdiend. Aangezien de loonen den laatsten tijd zijn verlaagd, is controle hierop dus noodig. De prikkel tot werkzoeken moet er blij ven. In dit verband wijst spr. er op, dat hoe lager het loon is, des te hooger het steunpercentage (zelfs tot 90 pet. toe in bepaalde gevallen). Controle is noodig in verband met de financien van Rijk en gemeenten. Hoe scherper controle, hoe langer we den steun kunnen volhouden. Spr. dringt er daarom op aan, dat men met de controle beginne, waar een belangrijk aantal on dersteunden is. Bij den Burg. Stand controleere men de gezinsopgaven, bij de vakorganisatie het stempelen. Spr. is er voor, dat de stempelgelegenheid bij de vakorganisatie blijve, maar dan moet het ook goed gebeuren, anders is het uit. Ook in de administratie moet meer uniformi teit komen. Spr. bestrijdt, dat er vorig jaar 2030 miljoen op de werkloozenuitkeeringen is bezuinigd. Dit is op geen stukken na juist Maar daarna is bovendien gekomen: goedkoope margarine, vleesch in blik, goedkoope groenten, de bijdrage der tu berculosebestrijding in de huur wordt vrij gelaten, de bepalingen voor de spaar gelden en voor een eigen huis zijn gun- oti er geworden, eveneens die voor kost geld voor pleegkinderen, en voor ouder domsrente voor inwonende gezinsleden, aan B-steun wordt dit jaar extra door het Rijk 1.7 miljoen gegeven, ook kan toeslag op de kasuitkeeringen worden gegeven. Kortom, al het mogelijke gebeurt. Waarschijnlijk zal nu ook subsidie ge geven worden in de kosten van controle. Ook als een werklooze gefraudeerd heeft en gestraft is, waardoor de kosten vooi rekening van een B. A. zouden komen. Spr. behandelde nu de circulaire in zake den z.g. vrijeren armslag. De rui mere armslag betreedt het terrein van de armenzorg, niet van de werkloozen- zorg. Dit dient goed onderscheiden te worden. 'lot Januari j.l. was de diaconale steun in bijzondere gevallen, zooals ziekte, be valling, enz. ook vrij en werd van de ge regelde diakonale ondersteuning twee derde afgetrokken. Mr Aalberse wilde deze laatste geheel vrij stellen, wat de regeering niet kon goedkeuren. Daardoor kon kwaad worden gesticht. Wel wilde ze in samenwerking het mogelijke bereiken. Le circulaire is niet in strijd met de autonomie der organen van armenzorg. Ze blijven vrij te doen wat ze willen. Al leen is overleg noodig. Is extra steun ge motiveerd, dan mag dat. Is dit naar de meening van de organen van steunver- leening niet het geval, dan mag extra s.eun wel worden gegeven, maar heeft aftrek plants. Er moet door de armen zorg open kaart worden gespeeld. Men moet n et zweren bij het heilige huisje van de autonomie. Spr. erkent dat in de circulaire weinig richtlijnen worden getrokken, maar dit zou ze stroef hebben gemaakt. Spr. ver zekert dat extra steun in bijzondere ge vallen onaangetast blijft maar er moet kennis van worden gegeven. Hetzelfde geldt van steun die reeds werd verleend vóór de werkloosheid intrad. Moeilijker wordt het bij regelmatigen extra steun. In onderling overleg moet hier allies geregeld worden, maar het orgaan der steunverleening beslist. De diaooniën hebben recht van beroep op den Minister, maar de Minister kan ook op treden tegen organen van steunverleening die te royaal zijn geweest. Spr. hoopt, in het belang der werkloo zen, dat deze regeling een goede uitwer king mag hebben. De de ir staat open. Los van deze circulaire wil Spr. ten slotte ernstig waarschuwen tegen het stiekum iets geven aan werkloozen. Geeft de werklooze dit niet op dan kan hij wegens fraude worden vervolgd. Op deze rede volgde nog eenige bespre king. In antwoord op enke'e vragen van door GEORGE MAC DONALD. 54.) o— Hij nam mij onder den arm en trok me uit de menigte. In de richting van Castle-rock wijzende, zeide hij: „Bedoelt u den vreemdeling?" - „En Joe Harper, den grofsmid", ant woordde ik gejaagd. „Ze zijn daar", zeide hij eenvoudig. „Ge wilt toch niet zeggen, dat juist die twee zijn verdronken?" zeide ik met bevende stem. „Dat weet ik niet, dominee; maar God weet, dat ze slechts een kleine kans heb ben den dans te ontspringen." Ik vroeg hem zich nader te verklaren. „Ziet u die schoener daar, juist tusschen ons en Castle-rock?" „Neen", antwoordde ik, „ik zie niets. Wacht, daar zie ik wat, geloof ik. Neen, toch niet. De verbeelding speelt me parten." „Toch is ze er. De heer, dien u bedoelt en ook Joe Harper zijn misschien aan boord van die schoener." „Zit ie aan dan grond?" „Geen kwestie van. Het is een licht scheepje en kan daar best varen. Als ze aan den grond had gezeten, was ze al uren geleden aan stukken geslagen. Maar of ze onder de kust kan wegkomen, dat weet God alleen en juist daarin schuilt het gevaar, zooals ik straks al zei." „Hoe zijn ze in vredesnaam aan boord gekomen. Zelfs toen ik bij het vuurpijl toestel stond, heb ik geen schip opge merkt." „Het komt, omdat ge allen bezig werd gehouden door het wrak. Bovendien was ze, voor het oog van hen, die geen zee man zijn, moeilijk waar te nemen. In ieder geval, daar gaat ze en die twee mannen zijn er aan boord." Daarna gaf hij mij een omstandig relaas van het gebeurde, dat ik hier in 'tkort zal weergeven. Door de hooge zee waren er twee uit de reddingboot geslagen zooals Roxton door zijn kijker had gezien. Percivale was één van die twee, maar gelukkig had men hen weer binnen boord kunnen hijschen, waarna de boot, van haar rie men beroofd, hulpeloos bleef ronddrij ven een onbekend lot tegemoet, dat niemand gekozen had en dat niemand vermocht te vermijden. Een weinig buiten den vloedstroom, in de buurt van het kanaal, lag gedurende dien tijd een kleine schoener, een vaar tuig, dat waarschijnlijk in de naastbij- zijnde haven, Boscastle, thuishoorde en door den storm overvallen in de baai was gedreven, reeds langen tijd voor het groote schip strandde. De kapitein echter was uitstekend met het vaarwater op de hoog te. De stroom had hem te dicht onder de kust gevoerd om van den wind te pro- fiteeren en het vaartuig zou op de rotsen geworpen zijn, als het anker, dat hij te juister tijd had doen vallen, niet gehou den had. En daar lag het nietig vaar tuigje, afhankelijk van de kracht van zijn ankerketting met de klippen op nog een boogschot afstand, die als met drei gende kaken wachtten op den prooi. Door de opwinding allerwegen, toen het groote zeilschip op de kust werd geworpen, had men in 't geheel geen acht geslagen op het gevaar, waarin het kustvaartuigje verkeerde. Als de ketting hield, totdat het tij kenterde en het anker niet losliet, dan zou het gevaar geweken zijn; in het an dere geval was de ondergang nabij. Aan boord van de schoener waren slechts twee man en een jongen; twee matrozen waren, reeds voor ze in de baai waren beland, door een stortzee over boord geslagen. Toen de overblijvenden er na bijna bovenmenschelijke inspanning in ge slaagd waren het anker buiten boord te brengen en te doen vallen, waren ze zoo uitgeput, dat se niet in staat meer waren om ook het plechtanker te presenteeren. Ook liep men nog gevaar, dat het vaar tuig lek zou stooten, wanneer 't water ging. vallen. Middelerwijl kon men niets doen dan afwachten; door vermoeienis overmand waren ze alle drie ondanks den storm in slaap gevallen. Niemand hield wacht niemand was er wakker om waar te nemen, dat de storm steeds in hevigheid toenam. Plotseling schrikte een van hen uit zijn slaap op, waarschijnlijk door het hevige stooten van het vaartuig. Daar zag hij, vlak in de nabijheid boven op den top van een hoogen golf, een reddingboot en, nog voor hij van zijn verbazing bekomen was hoorde hij een stem en sprongen twee mannen bij hem aan boord. Dat waren Percivale en Joe. Ze kwamen juist op tijd: het trillen en stooten van het vaartuig, dat den man had doen ont waken, werd veroorzaakt, doordat inder daad het anker niet meer hield lang zaam maar zeker dreef men op de ge vaarlijke kust aan. Met behulp van twee sterke mannen als Joe en Percivale kostte het echter weinig moeite om in enkele minuten ook het zwaarste anker te doen vallen, waar door het gevaar voorloopig weer geweken was. Na mijn gesprek met den commandant van de reddingboot keerde ik dadelijk terug, want 't kijken naar dat vaartuig in de verte zou niet veel helpen. Ik vond de menigte voor mijn huis nagenoeg uit eengegaan. Slechts enkelen waren er nog, waarvan een vrouw het middelpunt uit maakte. Wynnie was verdwenen. De vrouw, die achtergebleven was, was Ag nes Harper. „Agnes", zeide ik. „Ja dominee", antwoordde zij opkijkend, alsof ze een bevel wachtte. Er was geen kleur meer op haar wan gen of lippen zoo scheen het mij ten minste toe in het maanlicht. Slechts haar oogen leefden. Ze leunde tegen den tuin muur, haar armen slap langs het lichaam hangend. „De storm is bijna uitgewoed, Agnes", zeide ik. „Ja dominee", zei ze met toonlooze stem. Na een oogenblik zwijgens vervolgde ze meer levendig: „Joe doet zijn plicht nu, is 'tniet, dominee?" „Ongetwijfeld", antwoordde ik. „Ik heb zoo'n vertrouwen in Joe, dat ik dat altijd zou durven beweren. En als van twee menschen één faalt, dan zou ik geen oogenblik twijfelen, of Joe is 'tniet. Joe heeft ook nu zijn plicht gedaan en niets minder." „Dan valt er niets meer te zeggen, do minee, is 'twel", zeide zij met een zucht van verlichting, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2