Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. De Pastorie aan Zee FEUILLETON Borssele. Door de Chr.-Hist. Kiesver- eeniging zijn candidaat voor den gemeen teraad gesteld: Corn. Rottier (aftr.), Corn, nlmekinders, Jacob v. Liere, David Ge- schiere en A. W. Duvekot. Veere. Gisteravond hield de Vereen. „Het Groene Kruis" haar jaarvergade ring onder leiding van Dr Weijland. Blij kens het jaarverslag van den secretaris dhr H. G. Boer, was het vorig jaar van bijzondere beteekenis geweest. De door eenige dames gehouden bazaar ten behoe\e van het magazijn, had een bate opgeleverd van plm. f 450. Zij ont vingen bij monde van den secretaris den dank der vergadering. Ook de zuster, die met inbegrip van de zuigelingenverzorging, ongeveer een duizendtal bezoeken had afgelegd, werd door den voorzitter dank gebracht voor haar ijver en plichtsbetrachting. Dank zij de actie der dames, was het magazijn prachtig aangevuld en kon de penningmeester meedeelen, dat de kas op 31 Dec. sloot met een batig saldo van f125. Ook de gunstige gelegenheid, die in 't vorig jaar was aangeboden aan hen, die tot heden geen lid waren, had gunstige resultaten opgeleverd. Een veertigtal nieuwe leden waren gewonnen. De penningm., dhr de Wolf, werd met algemeene stemmen opnieuw gekozen. In de plaats van dhr Theri die bedankt had, kwam dhr P. Kesteloo. Serooskerke (W.). De opbrengst der collecte voor het Nat. Koningin Emma Herdenkingsfonds alhier bedroeg f 42.60. 0.- en W.-Souburg. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer J. A. Louwera, waterbouwkundig opzichter bij den Pol der Walcheren te Vlissingen, alhier als gemeente-opzichter in dienst trad. 's Morgens hebben B. en W. den jubi laris gehuldigd en hem een bloemstuk aangeboden. De secretaris heeft, ook namens de overige ambtenaren den heer Louwers geluk gewenscht en hem een foto in lijst ten geschenke gegeven. De jubilaris dankte hiervoor hartelijk Zoutelantfe. Vrijdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereeniging alhier en stelde de volgende candidatenlijst vast voor den Gemeenteraad. 1. J. Koppejan; 2. H. Maas; 3. F. de Witte; 4. A. Jobse; 5. Job Wisse; 6. S. v. Sluijs; 7. A. Geschiere. Besloten werd nog vóór de verkiezing voor de Provinciale Staten een spreker te laten optreden in een openbare verga dering. Weslkapelle. Het aantal werkzoeken den is in den laatsten tijd dalende. Is dat aantal in het begin van dit jaar 310 ge weest, Zaterdag j.l. waren bij het agent schap van de Arbeidsbemiddeling inge schreven 268; dat der steuntrekkenden bedroeg 124. Vrijdag j.l. zijn voor het egaliseeren en draineeren van het voetbalveld onge veer 25 personen te werk gesteld. Loop der bevolking over Maart: Ingekomen: Katharina Kornelia Hou- mes, dienstbode, uit Middelburg; Jan Hendrik Joziasse, wachtmeester bij de Kon. Mar., en gezin, uit Philippine. Vertrokken: Johanna de Pagter, dienst bode, naar Vlissingen; Pieter Willem de Lange, kantonnier, en gezin naar N.- en St Joosland. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand Maart. Ingekomen: Pieternella Simpelaar in A 69 van Vlissingen, Pie ternella Lauws in B 65 a, van Meliskerke. f Vertrokken: Elizabeth Jacobsen van B 65 a naar Meliskerke; Pieter Klaasse en gezin van A 24 naar Koudekerke; Pie ter Koppejan en gezin van A 24 naar Koudekerke; Jan Schrijenberg van A 70 naar Koudekerke. Zierikzee. Vrijdagavond kwam V. V. V. in algemeene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van dhr R. Gerritsen. Uitvoerige mededeelingen verstrekte de voorzitter over de tochten der Prov. boo ten, welke in de zomermaanden werden ondernomen. Met het college van Gedep. Staten heeft spr. onderhandelingen ge voerd over de mogelijkheid de toeristen hier iets langer vast te houden. Resultaat hiervan is geweest, dat de tusschenruim- te, gelegen tusschen aankomst en vertrek, verlengd zal worden tot 1 Yt of 1% uur. Tijdens die conferentie heeft spr. tevens gewezen op het feit, dat passagiers van hier, die van deze tochten willen profi- teeren, f 2 betalen tot Vlissingen, maar dan nog moeten betalen om weer thuis te komen, via Wolfaartsdijk of Katsche veer zoodat deze tocht hen belangrijk meer kost dan voor de passagiers uit Vlissingen. Toegezegd werd dat de kosten voor de heele trip, ook voor passagiers uit Schouwen, f 2.50 zal bodragen (Zierik- zee-Vlissingen, heen en terug dus f 2.50). Alleen zullen de passagiers van Zierikzee na hun aankomst in Vlissingen, iets be talen moeten voor de autobus, die bij de haven zal staan en die hen naar Wol faartsdijk of Katsche veer brengt, waar de Prov. boot hen weer opneemt. Met algemeene stemmen werd besloten zich aan te sluiten bij de Prov. Vereeni- ging Zeeland. Langdurig werd gediscussi eerd over een plan, om de vreemdelingen, die in den zomer in Westelijk Schouwen vertoeven, eenmaal per week naar Zie rikzee op te trekken door middel van de goedkoope autobusritten en dergelijke. Kortgene. Maandagavond vergaderde de afdeeling „Kortgene" van de zieken- huisverpleging op Zuid- en Noord-Beve land onder voorzitterschap van dhr Th. Wolse. De vereeniging telde op 1 Jan. 1933 680 leden. In 1934 traden 174 leden toe, tel wijl er in 1935 41 bijkwamen, zoodat de afdeeling thans 895 leden telt. 458 in woners van Kortgene zijn nog steeds geen lid, hetgeen pl.m. 1/3 van de bevol king bedraagt. De rekening sloot met ontvangsten en uitgaven op f 1730.70. Op 31 Dec. 1934 bedroeg het totale kasbezit f209.11. Dte heeren J. D. Kramer en P. Blok werden als afgevaardigden benoemd om de alge meene vergadering in Goes te bezoeken. De heer Z. G. Salomé (penningm.) en dhr K. Viergever (secr.) werden herbe noemd. Het salaris van den penningm. en den secretaris blijft op hetzelfde be drag gehandhaafd. Aan het bestuur werd machtiging ge geven, om aan minvermogende ernstige zieke leden een bijdrage te geven uit eventueele overschotten. De opkomst der leden was gering. Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde alhier de Raad der gemeente. Allen aan wezig. Het nieuw benoemde raadslid dhr L. M. Vink legt in handen van den bur gemeester de eeden af en neemt daarna zitting. De vcorz. spreekt dhr Vink met een kort woord toe. Eerste punt der agenda was benoeming wethouder. Dhr de i ree vraagt allereerst het woord en zegt dat hij hier zit als eenling. Wat links zal doen weet hij niet, maar hij acht dat rechts hier een zede lijken plicht te vervullen heeft. Bij de eerste stemming wordt de heer J. F. Lees met 4 stemmen gekozen. Dhr A. de 1 ree verkreeg 1 st. en 2 blanco. Dhr Lees neemt deze benoeming aan en dankt hen die hebben meegewerkt tot zijn be noeming. Tweede punt was een verzoek van de Chr. muziek vereen. S. D. G. c»m een jaar- lijksche subsidie. De voorz. acht het bil lijk, dat ook dit gezelschap subsidie ont vangt, omdat het andere dit ook krijgt. Daar echter S.D.G. niet kan worden ge lijk gesteld omdat zij door haar kort be staan nog niet geregeld concerten kan ge en, acht hij f 25 voldoende, echter on der die voorwaarde dat twee concerten worden gegeven. Dhr Dees begrijpt niet waarom er twee gezelschappen moeten zijn op een dorp. Er kunnen er nog wel meer worden op gericht, die ook subsidie vragen. Dhr de Pree wil gelijke monniken, ge lijke kappen. Dhr Contant had liever dat geen subsi die werd gegeven aan een muziekcorps. Nu het eene het echter krijgt, heeft het andere ook recht. Ook dhr Hartog ver klaart zich tegen subsidie. Weth. van Dis ziet een onbillijkheid in het voorstel van den voorzitter. Het an dere gezelschap geniet f 50 subsidie, vrij lokaal met licht en verwarming. Daar echter het jaar zoover is verstreken, kan hij er zich mee vereenigen. Besloten wordt met 5 tegen 2 st. (tegen de heeren Dees en Hartog) f 25 tot wederopzeggens toe te verleenen met als voorwaarde het geven van twee concerten per jaar. Medegedeeld werd dat er 10 April ver gadering zal worden gehouden met een commissie uit Gedep. Staten ever de Brugverbinding Zuid- en Noord-Beve- land. Gesproken werd nog over verschillen de werkobjecten die zouden moeten wor den gezocht voor werkverschaffing. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Donkerbroek, A. F. Schol ten, cand. te Hijlaard. Te Harderwijk, J. v. d. Graaf te Nijkerk. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Rilland-Bath en Waarde, G. H. Kersten te Rotterdam. A1 g. Synod. Commissie. De opening van de voorjaarsvergadering der Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk is bepaald op D'insdag 14 Mei a.s., des voormiddags 11 uur in het Ge bouw der Synode te 's Gravenhage. D s W. Verhoef i In het Diaconessenhuis te Utrecht is op den leef tijd van bijna 69 jaar overleden ds W. Verhoef, emeritus-predikant van de Ge reformeerde kerk te Zeist. Ds Verhoef diende de Kerken te Ridderkerk, Gerkes- klooster, Berkel en Zeist. Den lsten Aug. van het vorige jaar verkreeg hij daar zijn emeritaat. Een halve eeuw gods dienstonderwijzer, De heer W. P. Calliber te Middelburg hoopt op Vrijdag 19 April a.s. te herdenken, dat hij voor 50 jaar als evangelist der Evangelische Vereen, voor Zeeland in Aardenburg be noemd werd. In deze plaats en te St. Kruis werkte hij 5 jaar. Op 8 Juni 1890 werd hij godsdienstonderwijzer te Bigge- kerke, waar destijds geen predikant was. Met ingang van 2 Jan. 1903 werd hij door den kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente te Middelburg als godsdienston derwijzer benoemd. Met onverflauwde ijver is de heer Calli ber die 3 Maart j.l. 86 jaar is geworden, nog werkzaam. Ambachtsschool te Bergen op Zoom. Gisteren meldden wij, dat aan de Am bachtsschool te Bergen op Zoom zijn be vorderd, afd. 'timmeren: van le naar 2e klasse: T. Hemelaar, Kruiningen, en onder afd. Electrotechniek: van le naar 2e kl.J. Minnaar, Krabbendijke. Dit moet zijn: afd. Timmeren, van le naar 2e kl.: T. Hemelaar, Hansweert en afd. Electrotechniek, van le naar 2e kl.: Jo J. Minnaar, Kruiningen. Concentratie van b ij - zondere scholen. Met ingang van 1 April a.s. worden de Ned. Herv. Gem. School te Jutphaas en de Chr. School op Geref. Grondslag aldaar tot één ver- eenigd. Na vele onderhandelingen is het gelukt deze concentratie tot stand te brengen. Treinvertraging door br a n d. De electrische trein uit Rotter dam, die om 9.35 u. te Leiden behoort te arriveeren, is gistermorgen met een vertraging van een half uur te Leiden aangekomen. De reden daarvan was, dal men onder Voorschoten merkte, dat er blijkbaar door oververhitting tengevolge van het vastzitten van de remmen brand was ontstaan in de vloer van een der derde klas rijtuigen. Tusschen Voorscho ten en de Vink werd de trein tot stilstand gebracht. Personeel van den trein heeft met emmers water het vuur gebluscht en de heet geworden onderdeelen afgekoeld. Te Leiden zijn de passagiers in een an deren trein overgestapt. STATENVERKIEZING. De Anti-revolutionaire candidaten in het district Vlissingen zijn: 1. P. G. Lakmoes, Vlissingen. 2. H. van Mazijk, Sluis. 3. H. C. V. Sorel, Vlissingen. 4. A. J. Huijsman, Meliskerke. 5. C. Polderman, Biggekerke. 6. J. Koppejan, Zoutelande. 7. L. Simonse, Biggekerke. 8. F. de Rijke, Koudekerke. 9. J. Marijs, Vlissingen. 10. Ph. J. Woltering, Vlissingen. Stemt No. 1 van lijst 5. Internationale hotel- ratgearresteerd. In een hotel te Berlijn is een internationale hoteldief gearresteerd. Hij bleek te zijn de 33-jarige Rus Apollo K., die, na verhoor, bekend heeft ongeveer 50 hoteldiefstallen te heb ben gepleegd in Duitschland, Zwitser land, Warschau en Parijs. Hij was vroe ger Russisch officier en heeft later ver scheidene jaren gediend in het Fransche vreemdelingenlegioen. Zijn optreden is correct; hij ging altijd elegant gekleed, hetgeen hem in staat stelde in de ver schillende luxe-hotels onopgemerkt te blijven en zijn slag te slaan. In den loop der jaren heeft hij enorme bedragen buit gemaakt. Fraude bij de poste rijen te Waarder. In de gemeen te Waarder is, aldus meldt de Iel., een postbode geschorst, wegens gepleegde fraude ten nadeele van de Posterijen. De postbode, die een zeer goede repu tatie genoot en zeer gezien was, heeft een bedrag groot f 800 verduisterd, welk be drag de P.T.T. toebehoorde. De man heeft bekend. Ongewensche vreemde lingen. Vrijdag aanstaande zullen de eerste geïnterneerde ongewenschte vreem delingen op het fort Honswijk aanko men. Nieuwe smokkelwaar in trek. In den laatsten tijd is er weer een nieuw smokkelobject bijgekomen, waaraan blijkbaar flink verdiend woadt en waarmee men de Nederlandsche ma gen vol wil stoppen. Op suiker en mar garine alleen kunnen wij niet leven, dat begrijpen onze Belgische broeders ook en daarom leveren ze ons thans het artikel spek bij massa's. Het spek n.l. kost in België niet meer dan 3 thans na de devaluatie wellicht slechts 4 frank per kilo. Een groot ver schil tegen hier, waar de prijs 60 ct. be draagt. Geen wonder dan ook, dat het aanbod uit België zoo groot is. Tarwe-schiebers in het groot. In het land van Kleef is door verschillende handelaren en grensbewo- ners misbruik gemaakt van den in- en uitvoer van granen, waarop uitvoerpre- mies werden geschonken. Deze Schieberei in het groot werd de zer dagen behandeld voor de Rechtbank te Kleef. De Off. van Justitie hield een scherp requisitoir tegen de verdachten en eischte gevangenisstraffen van één tot drie jaar en geldboeten van meerdere honderdduizenden Marken. Tegen alle verdachten is in totaal 40 jaar gevange nisstraf en ongeveer 40 millioen Mark boete geëischt. De verwachting is, dat er van deze eischen weinig zal afgaan. Anti-fascistische rel letjes te Amsterdam. Gister avond vond in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam wederom een groote vergade ring plaats van de N. S. B. Dit feit was natuurlijk aanleiding tot anti-fascistische demonstraties. Op de hoeken der straten verzamelden zich te gen negen uur in de omgeving van het R.A.I.-gebouw talrijke anti-fascisten. Ten slotte trachtten zij naar het R. A. I.-ge- bouw te gaan, om daar te demonstreeren. Dit gelukte hun evenwel niet, daar de sioensbijdrage van 10 pet. de Commissie voor Georganiseerd Overleg uitgenoo- digd, alle salarissen en loonen van het personeel opnieuw te bezien en onderling te vergelijken, opdat eventueele oneffen heden zouden worden gelijkgestreken. Te vens werd 7 Juli 1934 verzocht om bij de samenstelling van het advies met betrek king tot een algemeene salarisherziening ook het vraagstuk van den kindertoe- sl""* onder het oog te willen zien. In een uitvoerig rapport trof de com- misuju een veigeiijKiug van de salarissen van het gemeentepersoneel met die van 1 et rijkspersoneel en kwam zij tot deze twee conclusies: 1. dat de salarissen en loonen van 'het gemeente-personeel in verhouding met die van het rijkspersoneel te laag zijn; 2. dat verhooging bij een herziening t!er salarisregelingen van het gemeente- I orsoneel over de geheele linie plaats zal moeten vinden. Dit leek haar in verband met den alge- meenen toestand en in het bijzonder den financieelen toestand der gemeente Goes, op dat oogenblik niet te verwezenlijken, weshalve zij adviseerde, tot een venhoo- ging van de loon- en salarisnormen met 5 pet., tegenover het verhoogde en ver plicht gesteld premieverhaal van 10 pet. In verband met den financieelen toe stand dezer gemeente konden B. en W. aan dit advies geen gevolg geven. Het door verhaal van pensioensbijdragen vrij komend bedrag was reeds gebruikt voor andere doeleinden en de noodige midde lt n tot verwezenlijking van het advies der commissie ontbraken. Toch meenden B. en W. iets te moeten doen, voornamelijk om de groote gezin nen tegemoet te komen. Zij meenden, dat de netto-ontvangsten der groote gezinnen door een verhaal van pensioensbijdrage tot 10 pet. te zeer verminderd werden en dat deze 'het best geholpen werden door het invoeren van een kindertoelage. Zij vroegen de Commissie om ad vies inzake hun voorstel tot invoering van een kindertoelage ad 3 pet. van het salaris te beginnen bij het derde kind met een minimum van f 60 per kind. De commissie heeft over het principieele van kindertoelage niet gediscusseerd, maar stelde voor om als compensatie C net. salarisverhooging te geven inplaats van 5 pet. indien laatstgenoemd percen- t e te bezwarend was voor de gemeente kas. B. en W. vulden hun voorstel in ver band met de onbeperktheid van het totaal bedrag aan met de bepaling, dat in totaal als maximum 10 pet. van de jaarwedde zal worden gegeven. Hieromtrent staakten in een vergade ring der Commissie de stemmen: de aan wezige vertegenwoordigers van den Raad waren vóór dit voorstel. De financieele toestand der gemeente eis-cht de grootst mogelijke zuinigheid en B. en W. meenen, dat in dit geval de groote gezinnen alleen moeten geholpen worden. Zij handhaven mitsdien hun voorstel en stellen den Raad voor aldus te be sluiten. Kruiningen. Gistermiddag brandde een strooklamp af welke op slechts 8 Meter afstand stond van de landbouwschuur van dhr M. Willemse. De hevige wind was van de schuur af. waardoor deze geen gevaar liep. De brandweer was spoedig ter plaatse en bluschte den brand met een slang op de waterleiding. De vermoedelijke oorzaak is, dat resten brandstof van een kookfor- nuis door den wind weer aan het bran den zijn geraakt. Nisse. Nadat verschillende pogingen cm te Nisse een C'hr.-Hist, kies ver een. op to richten gefaald hebben, werd dezer da gen onder leiding van ds Blanson Hen- kemans een voorloopig comité opgericht, teneinde nogmaals te trachten tot dit deel te geraken. Op 29 Maart j.l. werd een openbare vergadering gehouden waarin dhr de Looze te Kapelle een uiteenzetting gaf van het ontstaan, de ontwikkeling, de or ganisatie en de grondbeginselen der Chr.-Hist. Unie. Na deze rede kon definitief tot oprich ting van een kiesvereeniging besloten worden. door GEORGE MAC DONALD. 53.) o— Juist toen we ons opmaakten het huis te verlaten, hoorden we het geluid van voetstappen. Weer droeg men een lichaam binnen, nu van een meer bejaarde vrouw dood was ze, niets aan te doen. Toen Turner met zijn onderzoek klaar was, gin gen ve weer naar buiten. Plotseling hoor den we een scnerp gesis, alsof iets de lucht boven onze hoofden vaneen scheur de. In de verte boven de zee zagen v\e als een vurige slang een vuurpijl neer komen, achter het schip. „Dat is de kustwacht!" riep ik uit. Door het dorp vlogen wij de heuvels op, waar zij hun toestellen hadden opgesteld. Hen groep menschen had zich er reeds om verzameld. Hoe grimmig zag de zee er uit in het wisselend maanlicht. Toen ik naar den rand van de klippen ging, zag ik daar beneden als een groote, donkere massa den romp van het schip, telkens overstelpt door groote brekers. De masten waren alle over boord geslagen en een warnet van want en touwen lag over het 1 wrak. Slechts de boegspriet was nog in tact en stak als een donker punt in de duisternis naar voren, bevolkt met men- söbelijke wezens. De eerste vuurpijl had gemist en ze waren bezig een anderen klaar te maken. Roxton stond met zijn kijker in de hand, klaar om te zien of het schot doel getroffen had. „'Is moeilijk werk, dominee", zei hij, toen ik hem naderde. „Ik betwijfel of we wel één van de opvarenden kunnen red den". „Daar komt de reddingsboot!" riep ik, toen een donker punt zichtbaar werd, dat zich van de andere zijde in de richting van het vaartuig voortbewoog. „De reddingsboot!" riep hij ontsteld. „Ge wilt toch niet zeggen, dat ze de red dingsboot hebben uitgebracht? Dat maakt de zaak nog erger. We zullen haar ook in veiligheid moeten brengen". Het vaartuigje was nog op eenigen af stand van het wrak en vergelijkender wijs in tamelijk kalm water. Maar de zee tusschen het gestrande schip en de sloep kookte. Het was alsof de golven op zoek naar prooi waren. Weer siste een vuurpijl door de lucht. Op 'hetzelfde oogenblik bracht Roxton den kijker aan zijn oogen. „Over het achterschip!" riep hij. „Ik zie een man over het luikenhoofd naar achteren snellen. Stop!" riep hij onwille keurig, „daar komt een groote breker Zij stem ging in het loeien van den storm verloren. Een groote golf stortte over het wrak. Even later zei Roxton op koelen toon: „Hij is weg. Ik hoop, dat de volgende meer geluk heeft". Toch kwam de man tot onze verbazing levend aan wal, zooals we later hoorden Haast alle opvarenden bevonden zich op het voorschip. De boegspriet zag er, toen ik door Roxton's kijker keek, uit alsof er een zwerm bijen op neergestreken was. Doch nu vestigde ik mijn aandacht op de reddingsboot. Ze had nu het ergste ge deelte bereikt. Het eene oogenblik ver dween ze in de diepte, om dan weer als een balk op een golftop te balanceeren. Zoover ik zien kon, had ze geen water ge maakt. Daar verdween de boot weer. Het volgend oogenblik werd ze weer zichtbaar, hulpeloos ronddrijvend als een levend we zen, dat versuft is door een zwaren slag. Oogenschijnlijk zat ieder lid van de be manning nog op zijn plaats; maar de boot dreef voor den storm weg landwaarts en de bemanning deed niets om het te be letten. Waren ze allen op hun plaats ge dood? Ik dacht aan Wynnie en vroeg aan Roxton wat hij er van dacht. „Die golf heeft den strijd beslecht", zei hij. „Ik zeide u al, dat het vergeefs zou zijn. Daar gaan ze nu". „Maar wat is er toch aan de hand?" vroeg ik. „Ieder lid van de bemanning zit toch nog op zijn plaats?" „Dat is zoo", antwoordde hij. „Twee zijn overboord geslagen, maar ze kon den een lijn grijpen en zijn weer binnen boord gehaald. Maar ziet u niet, dat de riemen weg zijn? Die breker heeft ze alle maal doen afknappen als een riet. Ze zijn hulpeloos als een pasgeboren kind". Het was alsof een brok in mijn keel schoot. Ik wendde me om en ging heen. Voor ik van de klippen af was, werd een derde pijl afgevuurd, doch deze viel een heel eind bezijden, doordat plotseling de wind met nieuwe kracht losbrak. Ik hoor de Roxton nog zeggen: ,,'t Zal niet lang meer duren. Er is niets meer aan te doen. Die laatste golf deed de deur dicht". Ik snelde naar de andere zijde van de baai om te zien, 'hoe het met de reddings boot zou afloopen. Daar klonk een kreet, die door merg en been drong. Omkijkend zag ik, dat de donkere massa was ver dwenen en op de plek, waar het schip gelegen had, was niets meer te ziende golven speelden hun spel als onbewust van de ramp, die zij zoo juist veroorzaakt hadden. Toen ik de pier bereikte, waren de meeste toeschouwers weg. Haast allen waren, evenals ik, op weg naar den over kant van de baai om de reddingsboot op te wac'hten. Onder het loopen moest ik steeds aan Joe en Percivale denken. De meeste menschen hadden zich ver zameld bij het smalle stukje strand, dat juist voor de pastorie lag. Het was te ho pen, dat de sloep daar aan land zou drij ven, het was de eenige plek om te landen zonder kans te loopen van de rotsen ver pletterd te worden. Een angstige menigte was het'daar bij onzen tuinmuur. Plot seling ontstond er een ademlooze stilte en toen snelden allen, mannen, vrouwen, jongens en meisjes naar de reddingsboot die aan kwam drijven. De bemanning kwam zonder ongelukken aan wal en liet zich, alsof ze aan niets anders behoefte had dan aan rust, op het zand neder. „Percivale!" riep ik, terwijl ik me een weg door de menigte baande. Geen antwoord. „Joe Harper!" schreeuwde ik, terwijl ik mijn blik over de bemanning gaan liet, die door iedereen werd toegesproken. Niemand antwoordde op mijn kreet, en uit de verwarde gesprekken kon ik niets opmaken. Eensklaps ontdekte ik "Wynnie, die met 'n wanhopig gezicht en met groote angst- oogen de menigte afzocht, Ik dorst haar niet aan te spreken voor ik het ergste wist. Daar zag ik den commandant, die met Combes stond te praten. Ik ging naar hem toe. „Waar is mijnheer Percivale?" vroeg ik met al de kalmte, waarover ik kon be schikken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2