Weer Griep? VRIJDAG 29 MAART 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. 152 Buitenland. Binnenland Uit de Provincie Belangrijkste Nieuws, nieuwe aan- gemeen is de oor bewaring t worden een den fruit- de veilingen fruitveilingen met een pak bier te lande de plaats in •innemen, ls organisatie sij maken een de steunuit- met admdni- hooge eischen kwaliteibsver- de fruitveilin- ïeid geplaatst irvoor bet ka- i te vinden is. janisatie zich nisatie krach- Vooral nu het d, moet zeker lingen aan de i deze Regee- rerpt. vinciale Com- sn rapport sa- den tuinbouw gelen met he in tuinbouw, teunuitkeering s rijpe kruis- of, werd daar in, verbonden beperkingen, den kring ver- eringscommis- nadruk op ge- ïinbouwgewas- iel is terugge- e er ook wer en dat ten on- het de land- •in 'bet groot ren. un om de kwa- iroduct zooveel werd opnieuw proeven door i, terwijl voort- ssen in sortee- issen voor vol de Provinciale Goes met 14 ke met 12 leer- 12 leerlingen; ïerlingen; Mid- Oudelande met 3t 12 leerlingen; erlingen; totaal st 27 leerlingen; lingen; Middel- itaal 66 leerlin- missie zijn alle ngesloten. Een ►gericht te St. ►orstelt in 1935 pelen en uien te iwproducten. meene vergade- itvoer-Gontrole- w. den landbouw- ïet departement l, betoogde, dat eerste kwaliteit che tuinbouwer arkt moet Irach- elen, om in die ouw een oplos voorbereiding, ig neerkomen op den uitvoer vau zoowel groenten, den. Ik de voorzitter voor de Veilin- reneens uit voor i, om uitsluitend u naar bet bui- •ole op kwaliteit noodig zijn, om nst afdoende te 1ERBERICHT. id van 29 Maart: stel .lot Noordel. t, weinig of geen ■ing in tempera- iddag 3 u. W Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs 12,50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg. Goes en Vlissingen f 0,20. Losse nummers 5 cent, Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeel ingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags ?0,75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10,85, Bij contract belangrijke korting, Apostolisch maanwoord. De Apostel Pau'lus, die leefde onder een heidenscbe Overheid, welke de Christenen vervolgde en martelde, liet niet na er de nadruk op te leggen, dat de Over heid een goddelijke instelling is Alle ziel zoo schreef hij aan de Ro meinen zij den machten over haar ge steld onderworpen; want daar is geen macht dan van God en de machten die daar zijn, die zijn van God geordineerd; alzoo dat die zich tegen de macht stelt de ordinantie Gods wederstaaten die ze wederstaan zullen over zichzelve een oor deel halen. Want de overheid is Gods dienaresse. Daarom is het noodig onderworpen te zijn, niet alleenlijk om de straf, maar ook om des gewetens wil. En inplaats van de gemeenten, die zich over zooveel te beklagen hadden, tegen de Overheid op te zetten en tot verzet te prikkelen, schreef hij aan Timofcheüs „I'k vermaan dan vóór alle dingen dat gedaan worden smeekingen, gebeden, voorbiddingenvoor Koningen en allen, die in 'hoogheid zijn, opdat wij een gerust en stil leven leiden mogen in alle godzaligheid en eerbaarheid." Dit optreden van Paulus steekt wel zeer scherp af, bij wat wij in onze dagen waar nemen. Velen ook onder hen, die zich Christenen noemen en die 'Gods Woord als regel en richtsnoer aanvaarden, volgen wat dit betreft een geheel andere levens regel. Zij critiseeren niet alleen op gepaste wijze het optreden van de 'Overheid wat hun volle recht is maar zij' verzuimen geen gelegenheid om de Regeering in een kwaad daglicht te stellen en de 'bevolking tot verzet te prikkelen. Voor de ontzaglijk moeilijke taak van de Overheid in dezen crisistijd sluit men opzettelijke de oogen en men ontziet zich niet de opvatting ingang te doen vinden, dat de Regeering opzettelijk de belangen van de bevolking zou schaden. Wie de „Banier", het orgaan van Ds Kersten leest, huivert van den toon die daarin wordt aangeslagen en van de wijze waarop het publiek tegen de wettige Over heid wordt opgezet. Vermaningen als van den Apostel Pau lus zoekt men in dit blad tevergeefs. Nooit worden ook maar met een enkel woord de lezers opgewekt de Regeering bij haar moeilijke taak te steunen, zooveel mogelijk mee te werken, opdat genomen maatregelen aan het gewenschte doel be antwoorden en de Overheid te dragen in het gebed. De indruk wordt gewekt, alsof er maar één belang is deze Regeering ten val te brengen, zonder rekening te 'houden met de erenzenlooze verwarring, die van een Kabinetscrisis in dezen tijd het gevolg zou zijn. •Het is alsof velen die als leiders van het volk worden aangemerkt, met blind heid zijn geslagen. Indien ooit, dan is het in dezen tijd, vol van revolutionaire beroering nood zakelijk te herinneren aan het Apostolisch vermaan. ïag 3 u.: 772. fietsen: DE POLITIEKE EN FINANCIEELE TOESTAND IN BELGIE. Regeeringsverklaring vastgesteld. Het kabinet heeft definitief den tekst opgesteld van de regeeringsverklaring. De Kamer komt vanmorgen bijeen voor het aanhooTen van deze verklaring, die des middags in den senaat 'zal worden voor gelezen. Het in beide huizen op de regeerings- veridaring volgende debat zal volgens den wen'sc'h der regeering hoogstens twee da gen duren. De strijd tussc'hen deflatie en inflatie schijnt definitief beslist te zijn ten gunste van devaluatie. Naar voorts verluidt zou de regeering voornemens zijn in de Kamer drie be langrijke wetsontwerpen in te dienen, die het economisch program zouden vormen van Van Zeeland, en waarbij hij de kwestie van vertrouwen zou stellen. Dat zou dan beteekenen, dat Van Zeeland vast besloten zou zijn onmiddellijk weer af te treden, wanneer een dezer wetsvoorstel len door Ihet parlement zou worden ver worpen. 'Omtrent den inhoud dezer wetten ver luidt tot dusverre slechts, da't het eene ontwerp de valutapolitiek behandelt en het tweede de regeering verstrekkende volmachten verleent tot uitvoering van 'n planmatig regime. De valutakwestie zou zoo worden ge regeld, dat de binnenlandsche noteerin gen van den Belga aangepast zouden wor den aan de gedaalde buitenlandsc'he no teeringen. Of België zic'h ook losmaakt van het goudblok en zich aansluiten zal bij het sterlingfolok, moet worden afgewacht. Om trent het percentage der devaluatie loopen de meeningen uiteen. Een aanpassing van 25 tot 30 pet. aan het verlies, dat de Belga op de deviezenmarkten heeft geleden zou mogelijk zijn. De opbrengst van deze devaluatie zou de industrie en den handel ten goede komen. DE GOUDEN STANDAARD IN BELGIE. Verklaring van den Minister-President. D'e Belgische minister-president heeft hedenochtend in de Kamer de aan gekondigde regeeringsverklaring afge legd. Na betoogd te hebben, dat de gou den standaard in feite reeds is opgeheven legde de Minister de volgende verkla ring af. Wij zullen aan het parlement vragen op grond van een overeenkomst, waarbij de andere groote mogendheden der wereld betrokken zullen zijn, terug te keeren tot een goudbasis en wel op een peil, dat niet meer dan 30 pCt. lager zal zijn dan het tegenwoordige peil. Intusschen zal de Belga in het buitenland worden ver zekerd door de Nationale Bank van België. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Predikanten naar een concentratie-kamp. Een krachtige actie door Hitier tegen de protestantsche oppositie werd geëischt op een reusachtige massa-meeting te Keu len, georganiseerd door den nationaal- socialistischen leider in het Rijnland, Gro- ha. Het nationaal-socialisme heeft de na tie gewonnen bij besluit van het Duitsche volk, verklaarde Groha en de stem des volks is de stem Gods. Wij moeten geen compromis sluiten met menschen, die in dividueel beweren Gods stem te vertegen woordigen. Als tweede spreker verwees Julius Streicher naar het jongste kerkmanifest. Zij beschimpen ons, verklaarde hij, en in werkelijkheid hebben zij den Führer op het oog; zij schelden op Rosenberg en eigenlijk bedoelen zij het nationaal-socia lisme. Wij moeten strenge maatregelen eischen tegen deze farizeeërs, deze na- maakheiligen, die ons actief christendom saboteeren met hun namaakvroomheid. Verder wordt gemeld: De predikanten Wolff en Brunner van de landskerk Hessen-Nassau zijn eenige dagen geleden door de politie gearresteerd en naar het concentratiekamp Dachau overgebracht. Verder zijn de predikanten Schëfer, Hirsch en de leider der inwen dige zending Rohricht, gearresteerd; het is niet bekend waar zij zich thans be vinden, doch men vermoedt, dat zij ook naar Dachau zullen worden gebracht, De opwinding onder de protestantsche bevolking is groot; vooral het actieve op treden der politie heeft verbittering ge wekt. De politie heeft zelfs aan de be lijdende kerk verboden vergaderingen in particuliere huizen te houden. Een verklaring van Slmon. Bevestiging der principieele meeningsverschillen. De minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon, heeft gisteren in het La gerhuis een korte verklaring afgelegd over zijn bezoek aan Berlijn, nadat de leider der oppositie, Lansbury een des betreffende vraag had gesteld. Sir John Simon, die met luiden bijval werd be groet, zeide: „Het Lagerhuis weet, dat bet bezoek aan Berlijn er één uit een reeks van ver scheidene bezoeken ter informatie en na vraag is geweest, welke bezoeken op het oogenblik in opdracht der regeering in verschillende buitenlandsche hoofdsteden worden gebracht. Zoo spoedig deze be zoeken geëindigd zijn, zal een bijeenkomst plaats vinden in Stresa in Noord-Italië, waar ik Mussolini en Laval hoop te ont moeten. „Onder deze omstandigheden is bet niet gewenscht een volledige verklaring over den toestand af te leggen. Intusschen zou ik willen zeggen, dat in den loop van de twee dagen geduurd heb bende besprekingen met Hitier het Euro- peesche probleem met betrekking tot Duitschland geheel besproken is en dat alle vraagstukken behandeld zijn, die in het Londensche communiqué vau 3 Febr. vermeld zijh. „Een aanzienlijke afwijking tusschen de meeningen der beide regeeringen trad bij de besprekingen aan den dag. Maar het resultaat van de bijeenkomst was in zoo verre zonder twijfel waardevol, dat beide partijen in staat waren hun desbetreffen de standpunten duidelijk te begrijpen, een proces dat onontbeerlijk is voor iederen verderen vooruitgang." Het wordt steeds duidelijker, aldus de diplomatieke correspondent van Reuter, dat het aanzienlijk verschil van meening waar John Simon melding van gemaakt heeft in het Lagerhuis, de grondbeginse len betreft en zich niet beperkt tot enkele der besproken kwesties. Een grap, die van mond tot mond gaat, dat John Simon heesch geworden is van het luisteren naar Hitier, vermaakt de politieke kringen, maar zij wordt door niets gerechtvaardigd, want verre van uitsluitend naar Hitier geluisterd te heb ben, heeft bij evenveel gesproken als Hit- Ier bij de onderhandelingen te Berlijn. De bespreking van Eden met Liiwinof. Litwinof heeft Lord Eden ontvangen. In een onderhoud, dat twee uren beeft geduurd, hebben de volkscommissarissen en de Engelsche minister van gedachten gewisseld over den tegenwoordigen toe stand der internationale politiek. Naar het Tass-agentschap uit goedin- gelichte kringen verneemt, is het onder houd tusschen Eden en Litwinof in een uiterst vriendschappelijke atmosfeer ver- loopen. Tot nog toe zijn geen meenings verschillen aan den dag getreden. Ook Reuter meldt, dat tijdens het on derhoud van gisterenmiddag de belang rijkste kwesties betreffende den interna tionalen toestand behandeld werden in een uiterst vriendschappelijke atmosfeer. D'e verklaring van Hitler over Rusland en de conclusies, waartoe de besprekin gen te Berlijn leidden, vormden vooral het onderwerp van bespreking. Tot nog tpe trad geen enkele oneenig- heid aan den dag over eenige der bespro ken problemen: Eden en Litwinof zijn tot dezelfde conclusie gekomen ten aanzien van de resultaten der Berlijnsche bespre kingen, zegt men hier. Men gelooft, dat in den loop van het onderhoud van Eden en Litwinof van de zen middag, de vastgestelde punten van aanraking zullen toestaan den weg' voor te bereiden voor een betere entente tus schen Engeland en Sowjet-Rusland. 38 Millioen voor Amerika's marine. Het Huis van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij mach tiging wordt verleend tot de uitgave van 38.000.000 dollar voor openbare werken ten behoeve van de marine, waarvan 26 millioen dollar voor de westkust en Pearl Harbour (Hawai), verder eenige millioe- nen voor munitie-depots en duikbootbases in de Panamakanaalzone. Het Huis nam eveneens de wetsontwerpen aan inzake verhooging van het aantal marine-offi cieren met 1000 man, en de instelling van een stelsel van aspiranten-aviateurs, ten einde tegemoet te komen aan het onvol doende aantal marinevliegers. Korte Berichten. De staatspolitie heeft den hoofd redacteur van het „Hoch Rheinische Volksblatt" te Sackingen gearresteerd, aangezien het blad herhaaldelijk ver kapte aanvallen op het nationaal-socia lisme inhield en reeds verscheidene ma len in beslag moest worden genomen. Reuter meldde uit Athene: Ten ge volge van partijpolitieke overwegingen is de beëediging van den nieuwen minister van Buitenlandsche Zaken Maximos uit gesteld. Minister contra Gemeenteraad. In de raadsvergadering te Almelo op Donderdag 28 Februari kwam aan de orde een voorstel van B. en W. lot wijzi ging der onlangs vastgestelde salarisrege ling der ambtenaren. De voorzitter deel de toen mede, dat de minister van Bin nenlandsche Zaken bezwaar beeft tegen de vastgestelde salarissen. B. en W. ad viseerden den raad, aan de wenscüen van den minister gehoor te geven. Echter be sloot de raad toen met 16 tegen 7 stem men, niet aan de wenschen der regee ring te voldoen. Thans is bij het gemeentebestuur een Kon. Besluit binnengekomen, waarin de raad wordt aangemaand, om binnen een termijn van 3 maanden de gewenschte veranderingen aan te brengen. B. en W. geven den raad in overweging aan deze aanmaning der Kroon te voldoen. Bestrijding van afgedwongen reducties. Naar het Ned. weekblad voor kruide nierswaren verneemt worden in verband met de talrijke groepsvormingen ia de levensmiddelenbranche thans in kringen van fabrikanten stappen gedaan om te komen tot een organisatie V.A.R., wat be- teekent vijanden van afgedwongen reduc ties. Het doel van de organisatie is de koop condities voor den geheelen handel gelijk te maken en geen reducties meer te geven aan groepen, die zich vormen met bot speciaal doel door aankoop in het groot bijzondere condities te bedingen. D'e eerste stap in die richting is reeds gedaan door de Nederlandsche consump- tiestroopfabrikanten. Deze hebben beslo ten met ingang van 1 April a.s geen stroop te leveren aan of door bemiddeling Rillerig, koortsig en onbehaaglijk? Stuit die aanval direct. Ga naar bed en gebruik "AKKERTJES". Ge zult verbaasd en ver heugd zijn de bijzonder krachtige werking van AKKER-CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weet is alle narigheid ver gelen. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Vraagt ooki „Laxeer-Akkertjes", de nieuwe vinding van Apotheker Dumont legen ver stopping, hardlijvigheid, enz.Werken zacht van combinaties, vereenigingen of groe pen van groothandelaren, welke zich ten doel stellen boven den groothandelsprijs nog een extra korting, provisies of prijs vermindering te verkrijgen. Nat. Comité voor arbeid aan werklooze intellectueelen. Het Nationaal Comité voor Arbeid aan Werklooze Intellectueelen, Koningskade 22, Dén Haag, deelt mede, dat d,o tegen zijn werkzaamheid reeds geruimen tijd ingezette actie, niettegenstaande de her haalde ernstige pogingen zijnerzijds, om die actie te overwinnen en tot een bevre digende oplossing te komen, thans zoo danig is toegenomen, dat de voortzetting van zijn arbeid onmogelijk bleek en tot onbinding moest worden besloten. Het Comité herdenkt met groote dank baarheid de offervaardigheid, welke van particuliere zijde voor het beoogdo doel is betoond. Het batig saldo zal zooveel mogelijk in overeenstemming met dit doel worden aangewend; hierover zullen na dere berichten volgen. REIZEN BEZORGDE HEM CONSTIPATIE. Verkooper vertelt, hoe hij zich „fit" houdt. „Ik ben handelsreiziger", schrijft iemand ons, ,en als ik er niet steeds iets voor inneem, heb ik door bet voortdurend zitten in den trein steeds last van consti patie. Kruschen Salts is het eenige mid del, dat hiervoor inderdaad goed helpt en toch mijn werk niet stoort. Eiken Zater dagavond neem ik een groote dosis Kru schen en op Zondag, als ik niet hoef te werken, hebben de zouten bun uitwer king. Op weekdagen neem ik direct na het opstaan een kleine dosis. Den gehee len dag door moet ik in de weer zijn en Kruschen is het eenige juiste middel, dat me den heelen dag fit houdt. Ik heb ook wel eens andere laxeermiddelen gepro beerd, maar ik heb de ervaring, dat deze óf wel onvoldoende waren óf te krachtig werkten." V. L. Kruschen Salts is een natuurlijk recept om een inwendige lichamelijke zuiverheid te behouden. De zes zouten in Kruschen sporen Uw afvoerorganen zachtjes tot re gelmatige werking aan. Zoodoende wondt Uw organisme vrij gehouden van alle on zuiverheden, welke, indien ze zich kun nen ophoopen, den algeheelen gezond heidstoestand schaden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenvorpak- king de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) De wolhandkrab in de Zeeuwsche Stroomen. De mosselkweeker A. Jumelet te Brui- nisse, heeft, varende op de Bru 12 op een mosselperceel nabij Brouwershaven in de Grevelingen een wolhandkrab ge vangen. De krab had zeer veel zaad bij zich en is voor nader onderzoek ter hand gesteld aan één der leden van de vis- scherijpolitie op de Zeeuwsche Stroomen. Dit is het eerste exemplaar van dit om zijn vraatzucht beruchte en gevreesde dier, dat hier wordt ingeleverd en men kan nog niet zeggen langs welken weg de dieren op de Zeeuwsche Stroomen komen. Tot heden waren ze hier onbe kend; eenige weken geleden had een vis- scher te Yerseke een exemplaar inge leverd, dat, naar wij meenen, op een geheel ander deel van de Grevelingen was gevangen. Het is te hopen, dat het met deze ongenoode gasten niet denzelfden weg zal opgaan als met den slipper lim pet, die tot voor eenige jaren in Zeeland ook geheel onbekend was, doch die nu al tot de gewone fauna der Zeeuwsche Buitenland. D'e aanslag van het gebouwd B.W.B.I. Bestrijding afgedwongen reducties. Binnenland. België laat de gouden standaard los. Meeningsverschillen tusschen Duitsch land en Engeland. Entente tusschen Engeland en Rusland? De Kerkstrijd in Duitschland. Stroomen behoort en op de oesterbanken zeer veel schade aanricht. Besmettelijke ziekten. In de week van 17 tot en met 23 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 14 ge vallen van roodvonk, nl. 4 te Goes, 2 te Poortvliet en 1 in ieder der gemeenten 's-Heer Abtskerke, Heinkenszand, Krui- ningen, N.- en St Joosland, Oudelande, Ovezande, Vlissingen en Westkapelle. Prov. bibliotheek en boekenweek. Nu door ds Nederlandsche Boekenweek weer in het bijzonder de aandacht geves tigd wordt op het boek, wil de Provinciale Biblotlheek van Zeeland daaraan ook he'; baro bijdragen. In verband met hot Lit dat in Middelburg eenige leergangen ove Oost-Indië gehouden worden, is in do leeskamer een groote verzameling boeken over Indië bijeengebracht. Door het daar tentoongestelde kan men zien, wat de Provinciale Biblotheek ook aan nieuwere werken over Indië bezit. Natuurlijk ont breekt het oude boek niet en vindt men eenige prachtige en kostbare geïllustreer de werken geëtaleerd: we noemen de fraaie atlassen uit de 16e en 17e eeuw, de reisverhalen onzer oude Oost-Indië- vaarders, bet prachtige werk van Valen- tijn. Maar de hoofdschotel vormen de boe ken van dezen tijd. Een groote collectie er van is tentoongesteld, werken over land en volk, over zeden en gebruiken, over letterkunde, over rechts- en staatsorde- ning, over economische vraagstukken, over de geschiedenis onzer bezittingen, enz. De tentoonstelling blijft geopend tot en met 13 April en is te bezichtigen op de uren waarop de Provinciale Bibliotheek geopend is. Middelburg. De Middelburgsche Va- cantieschool is thans een vereeniging ge worden met Kon. goedgekeurde statuten Ze beeft nu ook een huishoudelijk regle ment vastgesteld. Uit een en ander blijkt, dat elke rechts persoonlijkheid bezittende vereeniging, die met het doel instemt en ten minste f 2.50 contributie betaalt lid der M. V. S. kan zijn, en door twee barer leden in de M. V. S. vertegenwoordigd is. Ook zal de Vereeniging gaarne begunstigers in schrijven. In verband hiermede kunnen wij ook mededeelen, dat de uit elkaar neembare tent voor de M. V. S., die in de voorma lige rijschool door jeugdige werkioozeu wordt gemaakt, haar voltooiing nadert en een groote aanwinst voor de M. V. S zal zijn. Donderdagavond hield de afdeeling Middelburg van de Vereeniging tot be hartiging van de belangen van Slecht- hoorenden baar maandelijksche bijeen komst, welke in het teeken stond van bet 15-jarig bestaan der Vereeniging. D'e presidente mevr. Troll—-Hoek, wees op de pioniers, n.l. de doove moeder Tine Marcus en den eersten voorzitter, den heer Herman Snijders. Ook herinnerde zij aan de tentoonstellingen, bazaars, in strumenten dagen, lipleescursussen enz. en bracht zij dank aan de leden, die door groote medewerking en samenwerking aan bet welslagen ook van de maande lijksche bijeenkomsten een groot aandeel hadden. Spr. deelde mede, dat op 13 April in St. Joris een propagandadag zal werden gehouden. D'e avond is besloten met pantomine en sjoelbakken om aardige prijsjes. Vlissingen. Tot dirigent van de zang vereniging „Looft den Heer" is benoemd de heer Jan Kuiler te Middelburg lerseke. De S. G. P. heeft tot candida- ten gesteld voor den raad dezer gemeente, de heeren M. Mol (aftr.). Joh. Koster, M. Booigert, G. Hirdes, 'G. van Dam me en J. G. Waverijn. Van Ged. Staten is goedkeuring ont vangen op het besluit van den raad onzer gemeente om een bedrag van 'f 3500 te be steden voor aankoop van pannen en kalk, die in huurkoop zullen worden afgestaan aan de werkloozen in onze gemeente. Goes. Gisteravond hield de afd. van Patrimonium onder voorzitterschap van den heer A. de Lange haar jaarvergade ring. De secretaris, dhr B. P. Davidse, C

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1