Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken bode, naar Kloetinge, Lewestraat A 200; T. L, Koole, dienstbode, naar Wissen- kerke B 69; Th, L. v. d, Winckel (Chauf feur, naar Terneuzen, Grenulaan 40; N. Kuipers en gezin, arbeider naar Breda, Brouwerijstraat 12. Helnkenezand. Doordat een 4-jarig knaapje met lucifers speelde, ontstond gistermorgen brand in een hoop stroo van den landbouwer J. Courtin alhier. Gelukkig was er geen wind en stonden de hoopen stroo op eenigen afstand van de woning en de schuur. Twee hoopen stroo waren spoedig een prooi der vlam men. Toen de brandweer arriveerde kon aileon nog worden nagebluscht. 's Gravenpolder. Woensdagavond hield de Groene Kruisvereeniging haar jaar vergadering. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging Ihans 215 leden telt. De penningmeester deelde mede, dat ontvangen was f 346.63. uitge geven f 260.89, zoodat het batig slot is f 85,74. De vergadering stond in het tee- ken van bezuiniging. Besloten werd om die reden het lidmaatschap der Provin ciale vereeniging op te zeggen, alsmede het bodeloon te verlagen van 25 op 20 ct. per lid. Een betere bergplaats is gehuurd voor het materiaal. Tegen het volgend jaar zal de contributie op 75 ct. gebracht worden. Dhr De Dteu werd herbenoemd als bestuurslid. Het bestuur werd opge dragen indien mogelijk een eigen ge bouwtje te koopen of te bouwen. Krulningen. Woensdagavond hield de Chr. 'Soc. Studieclub Krabbendijke en om geving haar zesde cursusvergadering, in het Zondagsschoollo'kaal. Dhr J. Stevense uit So'hore behandelde het onderwerp „Maatschappelijk en geestelijk-zedelijke beteekenis van de werkloozenzorg. Een levendige bespreking volgde. ('Belangeloos bericht.) Wemeldinge. Donderdag vergaderde de V.V. Wemeldinge. Besloten werd om met het 1ste élftal deel te nemen aan de ne derlaag-wedstrijden der V.V. Ierseke en aan de Zaterdagmiddag-competitie van den Z.V.B. Voor het 2de elftal zullen nederlaag-wedstrijden georganiseerd wor den. In de bestuursvacature H. Ferdinan- dusse werd voorzien door verkiezing van den heer J. v. Dalen. In de elftal-commis sie vacatures A. Paauwe en D. Pieterse, werden gekozen J. Deij en M. Noussen Daar er voor den 'bouw van het kleed lokaal nog een bedrag van f 30 te kort is, zal het bestuur trachten dit bedrag bijeen te brengen. Zoutelande. Woensdagavond kwam de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer alhier in alge- meene vergadering bijeen, onder voorzit terschap van den heer P. L. Franke. Uit het jaarverslag van den voorzitter bleek o.a., dat het ledental eind 1934 132 bedroeg en dat in 1934 175 strandtenten zijn geplaatst. De penningmeester, dhr M. Adriaanse, bracht verslag uit over de financiën der vereeniging in 1934. Er is een winst ge maakt van f 327.90; en het kapitaal der Vereeniging bedroeg eind 1934 f 605.13. De heeren D. de Vries 'Sr. en D. Kleine- pier werden tot bestuurslid gekozen, ter wijl de heer P. L. Franke als bestuurslid werd herkozen. De vergoeding van den secretaris werd verhoogd tot f 15 per maand. Besloten werd van de opbrengst van den bazaar, die door de vereeniging in den komenden zomer zal worden gehouden, f 200 te besteden voor reclame. Serooskerke (W.). Dinsdagavond j.l. vergaderde alhier, met het oog op de a.s. verkiezingen, de A. R. Kiesvereen. en Propagandaclub. Nadat de voorz., na opening der verga dering, enkele treffende woorden had ge sproken, die door de aanwezigen staande werden aangehoord, in verband met het verscheiden van Z. Exc. A. W. F. Iden- burg, hield de heer R. A. den Ouden, van 's Gravenhage, een rede over: „Anti revolutionair ook in crisistijd". Spr. be handelde de vragen hoe wij in dezen ont redderden tijd, waarin een zoo groote ontstemming onder het volk heerscht, hebben te staan tegenover onze Overheid, en welke roeping wij hebben tegenover het benarde economische leven, inzonder heid ten aanzien der vele crisisslachtof fers. We worden niet slechts geteisterd door een geweldigen stoffelijken nood, maar het komt tevens in zoo groote mate aan op onze geestelijke kracht. God brengt rampen over de van Hem afgeweken wereld. De stoffelijke nood is het gevolg van den geestelijken afval. God regeert, dus moeten wij de crisis niet zien als een conjunctuur-verschijn sel, dus moeten wij de hoop niet vestigen op menschen, ook niet op sterke men- schen, zooals b.v. de N.S.B.'ers. Er wordt door zeer velen gespeculeerd op den eoon'oimisohen toestand om zoo langs de ruggen der werkloozen en andere geteisterden aan 't bewind te komen. De zulken voeren een Absaloms-politiek. Wij belijden dat ons stoffelijk bezit niet is ons hoogste goed. God roept ons op eerst Zijn koninkrijk te zoeken, dan worden ons alle dingen toegeworpen. Ontzettend moeilijk is het voor onze Regeering in deze dagen, vooral door de vele critiek als ze niet opbouwend is. Instede van critiek uitoefenen op haar beleid zal ons gebed moeten worden ver dubbeld. En voorts is eendrachtige sa menwerking en medewerking geboden, om het schip van staat door de groote branding heen naar de haven te koer sen. Bij zijn beantwoording der vragen, die uit de vergadering opkwamen, had spr. gelegenheid 'op duidelijke wijze het on juiste aan te toonen van de bewering dat het Regeeringspersoneel in evenredigheid met inkomens in het vrije bedrijfsleven, een te hoog loon ontvangt. Ook wordt bij de critiek steeds gezwegen dat de Ka merleden, behalve socialisten, communis ten en dhr van Houten, 10 pet, van hun schadeloosstelling In de Regeeringskas terugstorten. Rltthem. De coöperatieve boerenleen bank hield Donderdagavond haar alge- meene jaarvergadering. Uit de rekening van den kassier bleek, dat de winst be droeg f 260.17, welk bedrag bij het re servefonds wordt gevoegd. Herkozen werden als bestuurslid H. M. van de Putte, als lid van den raad van toezicht J. Breel, en als plaatsvervangen de bestuursleden Joh. Cevaal en A. Tange De rentevoet werd aldus vastgesteld: voor spaargeld van leden en kinderen van leden beneden 21 jaar 3 pet., voor overige niet-Ieden 2.75 pet. Voor voor schotten en in loopende rekening 4.25 pet WIST VAN PIJN GEEN RAAD MEER. De kleine dosis verdreef rheumatische pijn en houdt hem er al jaren vrij van. „Terwijl ik hard moet werken voor mijn bestaan, moest ik enkele jaren ge leden verscheidene weken het bed hou den, van pijn niet wetende waarheen ik mij zou richten. Een oude vriend raadde mij Kruschen Salts aan. Ik kocht een fla con van f 1.60 en volgens de gebruiks aanwijzing nam ik, zonder éénmaal te vergeten, steeds 1 lepeltje in. Zoodoende heb ik in een goed jaar 4 a 5 flacons Kruschen Salts gebruikt en wist van geen pijn meer af. Om nu direct te zeggen, ik ben er van af, durfde ik nog niet goed. Maar daar ik er nu al enkele jaren niets meer van af weet, mag ik niet nalaten U mijn oprechte dank te brengen voor mijn herstel." A. v. L. den H Kruschen Salts spoort nieren en inge wanden aan tot geregelde werking, zoo dat schadelijke afvalstoffen, die de rheu matische pijnen veroorzaken, op natuur lijke wijze uit het lichaam verwijderd worden. De „kleine, dagelij ksche dosis" zal U inwendig zuiver houden. En in een „schoon" gehouden lichaam is geen plaats voor rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flacon, zoowel als op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Smokkelaars drama on der Goirle. Donderdagvoormiddag vond men onder de gemeente Goirle het lijk van den ruim 30-jarigen Tilburger Sch. D'e man had behoord tot een bende smokkelaars, die in den nacht van Dins dag op Woensdag met hun vracht daar te plaatse door kommiezen waren verrast. Tegelijk met een negental andere min of meer bekende Tilburgsche smokkelaars, was Sch. er in den nacht van Dinsdag op Woensdag op uitgetrokken om een vracht smokkelwaar van uit België naar Neder land over te brengen. Op den terugweg naar Tilburg zijnde, werden de mannen, die, zooals steeds, ver spreid liepen, door twee kommiezen ver rast, die hen sommeerden halt te houden. De smokkelaars verspreidden zich naar alle richtingen. De kommiezen op hun beurt losten een paar waarschuwingsscho ten. Toen de smokkelaars in den morgen van Woensdag thuis waren gekomen, hoorden zij al spoedig, dat Sch. niet was terug gekeerd. De vrouw van Sch. ging in den loop van den dag een aantal café's af, waar zij vermoedde haar man te vinden, doch alles was tevergeefsch. Toen het dan ook avond was geworden en men niets van de ver miste had ontdekt, werd de vrouw en wer den ook zijn collega's ongerust. Men besloot op zoek te gaan. Men vond den vermiste al spoedig mid den in de heide, liggend op den grond, met een schotwonde aan het hoofd. Bij nader onderzoek bleek de kogel door het rech teroog naar binnen te zijn gedrongen, om het hoofd aan de zijde van het oor weer te verlaten. 1 Jongen in brand geraakt. Woensdagavond is de 15-jarige v. E. te Ederveen bij het vernissen van schotten doordat bij het aansteken van zijn pijp de vernis vlam vatte door brandwonden over dekt. Op zijn gegil schoot een in de nabij heid vertoevend persoon toe, die de vlam men trachtte te dooven, hetgeen hem na korten tijd gelukte. Evenwel liep hij ern stige brandwonden aan handen en armen op. Van den 15-jarigen jongen echter wa ren het gelaat en de keel geheel verbrand. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Doorkolendampbedwelmd. Te Dreumel bemerkten gistermorgen de buren van het landbouwersgezin V., dat het woonhuis van dit gezin langer dan gewoonlijk gesloten bleef. Dit wekte ach terdocht en men waarschuwde de politie. Nadat men zich toegang tot de woning had verschaft, nam men een doordringen de kolendamp waar, waardoor alle ge zinsleden bedwelmd bleken te zijn. Een der kinderen had nog getracht do voor deur te openen. Het schijnt evenwel door den kolendamp bedwelmd te zijn gewor den, daar men het in de gang vond lig gen. Onmiddellijk werd een geneesheer gewaarschuwd. Het mocht hem gelukken bij alle slachtoffers de levensgeesten op te wekken. De toestand van allen is thans zonder gevaar, De kolendamp schijnt te zijn ontstaan nadat de oudste dochter ln de vroege morgenuren de kachel had aangemaakt, waarbij men alle vensters gesloten heeft gehouden. (Tel.) Na twee jaar gearresteerd. Twee jaar geleden kreeg zekere S. te Bus- sum van zijn kostbaas opdracht een post wissel van f65 te gaan innen. C. voldeed aan het verzoek doch vond het beter om met het geïnde geld te verdwijnen. Hij keerde althans niet meer in de woning van zijn kostbaas terug. Twee jaar hoorde of zag men niets meer van hem, noch van het geld, totdat de Amsterdamsche politie hem Woensdag in een logement te Amsterdam arresteerde. N ed er 1 an d s ch e t ra w 1 e r in beslag genomen. Reuter meldt uit Londen, dat de Nederlandsche trawler „De Hoop 11" door de Douane te Dover in beslag is genomen in afwachting van een nader onderzoek. Het schip heeft een lading spiritus aan boord. Het heet, dat de papieren niet in orde werden bevon den. De autoriteiten weigeren het schip vrij te geven. Het land waarvoor het schip bestemd is, is onbekend, maar men ge looft, dat het Finland is. Dag. Bestuur Z.L.M. Het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. vergaderde Maandag te Middelburg. O.m. kwamen de volgende 'onderwer pen in bespreking. Uitvoercontrole uien. De wijze waarop de controle op den uitvoer van uien tot heden wordt uitgevoerd door het U. C, B. heeft niet beantwoord aan de verwachtingen, welke de te lers in Zeeland zich daarvan hebben voorgesteld. Het Dagelijksch Bestuur besloot daar om opnieuw met kracht bij bet Land- bouw-Comité aan te dringen op het in stellen van een afzonderlijk uitvoer-con- trolebureau voor uien, daar de medezeg genschap der belanghebbende uientelers- landbouwers bij deze controle, die groo- tendeels door hen wordt bekostigd, in het geheel niet voldoende wordt geacht. Kosten levensonderhoud. Naar aanlei ding van een schrijven van de centrale landbouworganisaties gericht tot den Mi nister van Sociale Zaken betreffende het verschil in loonshoogte van bij de werk verschaffing te werk gestelde personen in 'cpiderscheidene streken van ®ns land, heeft de Minister geantwoord dat het verschil in loonen en levensvoorwaarden in verschillende gebieden belangrijk uit eenloopt, zoodat ook bij de werkverschaf fing evenals bij de steunnormen verschil len moeten worden gemaakt. In verband biermede besloot het Da- gel. Bestuur tot bet Landbouw-Comité het verzoek te richten bij de Regeering aan te dringen op het instellen van een on derzoek naar het verschil in kosten van levensonderhoud ten plattelande en in de stad, waarvoor de medewerking zou kun nen worden ingeroepen van den Bond van Plattelandsvrouwen in Nederland. Na gehouden besprekingen is op 7 Maart j.l. te Borssele een afdeeling der Z. L. M. opgericht met 30 leden. Besloten werd de sinds korten tijd opgerichte coö peratieve landbouwvereen. „Landbouwbe lang" te Wolfaartsdijk als afdeeling der Z.L.M. toe te laten. Pluimveehouderij in Zeeland. Besloten werd in samenwerking met de V. P. Z. een schrijven te richten tct den Regee- ringscommissaris voor de pluimveehou derij, waarin wordt verzocht geen uitvoe ring te geven aan de in uitzicht gestelde maatregelen tot beperking van den pluim veestapel op de landbouwbedrijven boven 20 H.A. Gemeend wordt dat deze maat regel geen enkele waarborg geeft dat het beoogde doel, verbetering voor den eierprijs zal worden bereikt, terwijl de bedrijfsvrijheid nog meer aan banden wordt gelegd. Saneering karwijteelt. De vertegen woordigers van de Friesche, Hollandsche, Groninger, Noord-Brabantsche Mij', van Landbouw en de Z. L. M. hebben bespre kingen gevoerd om te komen tot een prijs regeling voor de karwij. Een gewijzigd voorstel van Groningen kon de instemming van het Dagel. Be stuur niet verkrijgen. Gemeend werd dat slechts met een teeltregeling zooals in het rapport van de Hall. Mij. van Landbouw wordt voor gesteld een verbetering van den prijs van bet product kan worden bereikt. Tarwewet 1931. Besloten werd de heer W. Kakebeeke, vice-voorzitter der Z. L. M. te Goes, af te vaardigen voor een be spreking met vertegenwoordigers der landbouworganisaties in Zeeland in ver band met het brengen van enkele wijzi gingen in de organen die de Tarwewet 1931 uitvoeren. De vereeniging gewestelijke tarweorga- nisatie zal n.l. worden omgezet in een crisisorganisatie, welke den vorm ver krijgt van een stichting, evenwel met dien verstande dat zij naast de landbouw- crisisorganisatie blijft voortbestaan. Besloten werd voor te stellen het Be stuur der tarweorganisatie in zijn huidi ge samenstelling ongewijzigd te handha ven. Postbestelling ten plattelande. Ingeko men was een verzoek van de afd. Haam stedeBurgh pogingen aan te wenden bij de betreffende instantie om de tweede postbestelling buiten de kom der gemeen te, welke sinds 1933 is ingetrokken, weder te doen plaats vinden. Het Dagel. Bestuur meent dat dit ver zoek alleszins billijk moet worden geaoht, terwijl de kosten van uitvoering geen be zwaren kunnen opleveren. Besloten werd het Landbouwcomité te verzoeken pogin gen in deze richting aan te wenden. Verlaging richtprijzen. In de vorige vergadering heeft het Dagel. Bestuur be sloten in verband met den verlaagden richtprijs van tarwe en peulvruchten, een commissie in te stellen, die op korten ter mijn een onderzoek zou instellen naai de kostprijzen van eenige landbouwpro^ ducten uit het Zeeuwsche landbouwbe drijf. In samenwerking met het boekhoud- bureau der Z. L. M. heeft de commissie een rapport samengesteld uit de gegevens verstrekt door een 16-tal bedrijven in Zee land, waarin de productiekosten bij nor male oogst zijn berekend voor 1 H.A. tarwe, suikerbieten, aardappelen en erw ten. Het rapport, dat aan het Landbcuw- Comité is gezonden, vermeldt tn zijn con clusie dat de berekende cijfers, die geheel zijn ontleend aan de practijk, de verlaging der richtprijzen van tarwe en peulvruch ten niet motiveeren. Uitvoer paarden. Eenige maanden ge leden heeft o.a. de Z. L. M. het verzoek gedaan de uitvoer van paarden, die tot heden werd geregeld door het Vleesch- exportbureau te Nijmegen, op te dragen aan de Vereeniging het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard. Medege deeld wordt, dat dit verzoek is ingewil ligd. Denaturatietoeslag aardappelen. Het Bestuur van de Noord-Brabantsche Mij. van Landbouw heeft hij het Landbouw- Gomité er op aangedrongen de Regeering te verzoeken de denaturatietoeslag voor aardappelen van den oogst 1935, welke later zal worden vastgesteld voor de ver schillende soorten aardappelen niet gelijk te maken, daar bij denaturatie tegen de zelfde vergoeding de netto-opbrengst per H.A. voor de verschillende soorten niet gelijk is. De denaturatietoeslag zal voor de consumptiesoorten hooger moeten zijn dan voor de exportsoorten. Het Dagel. Bestuur heeft er reeds her haaldelijk de aandacht op gevestigd, dat de nieuwe regeling zonder garantieprij zen groote nadeelen voor de klei-bedrij- ven medebrengt, daar door deze regeling slechts de zandaardappelen worden ge steund. Het Dagel. Bestuur heeft zich dan ook geheel met het voorstel der Noord-Brab. Mij. van Landbouw kunnen vereenigen. Toewijzing kalverschetsen. Daar vele veehouders biji de kalvert oe wijzing een aantal schetsen voor stierkalveren zijn toegewezen, terwijl zij vaarskaiveren in bezit hebben, waardoor zij genoodzaakt zouden worden deze vaarskalveren te ver- koopen en stierkalveren aan te koopen, heeft het Dagel. Bestuur besloten het Landbouw-Comité te verzoeken aan de Regeering voor te stellen deze veehouders toe te staan hunne vaarskalveren aau te houden onder beding, dat zij zich ver plichten deze niet voor de fokkerij te ge bruiken op straffe eener geldboete bij overtreding van deze bepaling. Algemeene vergadering Z. L. M. Beslo ten werd de algemeene zomervergadering te houden in den Kring Axel op Woens dag 10 Juli a.s. Aan een gedurende de landbouwdagen der Z. L. M. te houden fokdag zal een subsidie worden verleend. Fruittentoonstelling Goes. Besloten werd aan de Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland" te Goes een bijdrage en een zilveren medaille te schenken voor een in October a.s. te houden fruittentoonstel ling te Goes. Ontwikkelingsdag. De commissie voor het houden van Óntwikkelingsdagen zal dit jaar een Ontwikkelingsdag houden te Goes op Zaterdag 27 April a.s. DE MAATREGELEN TEGEN EXECUTIE. Over dit onderwerp schrijft „Ons Plat teland", het orgaan van den C.B.T.B.: De Regeering heeft 'bij Koninklijk Be sluit een zeer belangrijke beschikking ge nomen inzake de executie's. Bepaald is dat de Minister van Econo mische Zaken de bevoegdheid heeft den land- en tuinbouwsteun te onthouden aan bedrijven, welke zonder de goedkeuring van den Minister zijn geëxecuteerd. We verwachten dat deze maatregel tijdelijk in bepaalde gevallen nuttig zal kunnen werken. Een oplossing van het nijpende schul- denvraagstu'k is het zeker niet. Nadrukkelijk is bepaald, dat schuldver mindering niet op grond van deze bepa lingen mag worden toegepast. Uitsluitend op den rente- en aflossings- pliöht heeft het bedoelde Kon. Besluit be trekking. Ook ten aanzien hiervan zal het niet in alle gevallen executie kunnen voor komen. Laat ons enkele gevallen noemen waar in het naar onze meening niet werken kan. In de eerste plaats als het rentebedrag !ot een redelijk peil is teruggebracht, maar ook dit 'bedrag niet zou worden betaald. Begrijpen wij den gedachtengang van den Minister goed, dan zal bij inge'breke blijven van betaling van 'het verminderd bedrag, de Minister executie om deze re den niet kunnen weigeren. Voorts kan men 'het geval hebben, dal een 'hypothecaire schuldenaar tot volle medewerking bereid is, maar de andert schuldeischers niet, dan zal men den hy- pothecairen schuldeischei', als anderen op faillissement aansturen, niet kunnen be letten zijn rechten te doen gelden. Verder laat zich deuken, dat een be paalde hypothecaire schuldenaar zich niets aantrekt van de Mlnlsterieelo be dreiging inzake het uitgesloten worden van de steunmaatregelen. Dit is wel zeer onwaarschijnlijk omdat vrijwel elk bedrijf zonder steun waarde loos is. Het laat zich echter denken, dat er hier of daar zoo iemand is. Uit het vorenstaande blijkt, dat wij do beteekenis van de Ministerieelo-maatregol allerminst overschatten. Zeker zal liet geen volledige oplossing geven. Trouwens, deze is niet te vinden. Wel zal de maatregel veel kwaad kun nen voorkomen. Reeds op den dag dor afkondiging zijn 5 executie's afgezegd. We behoeven niet te zeggen, dat wij do regeling d'ie nu getroffen is van 'heeler harte toejuichen. Reeds tal van malen ben we een regeling in dezen geest be pleit. In Januari nog in een hoofdartikel in ons blad. We achten het van alle zijden verdedig baar. De Regeering geeft belangrijke steunbedragen. Het is 'haar recht en plicht er voor te zorgen, dat niet een on redelijk deel van dezen steun komt aan wie geld verstrekt. Een redelijk deel der bedrijfsinkomsten komt evengoed toe aan wie het geld verstrekt, dan aan wie op andere wijize aan het productie-proces deelneemt. In bepaalde gevallen wordt echter dit redelijk deel overschreden. Dit te voor komen is het doel der beschikking. We vreezen ook niet dat door dezen maatregel het land- en tuinhouw-crediet geschokt wordt. Het komt natuurlijk op de toepassing aan. Als het voorzichtig wordt toegepast, alleen wanneer er on redelijke gevallen zijn, zal de maatregel volstrekt niet afschrikkend werken. De gang van zaken zal deze zijn, dat een boer of tuinder, welke bedreigd wordt met executie, zich kan wenden tot den Minister van Economische Zaken. Deze stelt de zaak in handen van de hiertoe benoemde Hypotheek-commissie. Deze poogt een regeling te verkrijgen. Gelukt dit, dan is de zaak daarmede afgeioopen. Gelukt dit niet, dan brengt de commis sie advies uit aan den Minister van Eco nomische Zaken of hier al dan niet een redelijke executie in 't geding is. De Minister beslist daarna of er al dan niet reden is het betreffend bedrijf van steun uit te sluiten. De groote beteekenis van deze den Minister verleende machtiging zien wij hierin, dat 'het voorbehoedend werken zal. Het schoonste resultaat zou zijn als de Minister nooit tot ingrijpen geroepen zou worden. Nog schooner als ook geen enkel geval voor bedoelde commissie ge tracht zou worden, maar deze stok achter de 'deur zoo zou werken, dat betrokkenen zelf tot overeenstemming komen. Indien dit echter niet gelukt, dan kan men zich tot 'den Minister van Econo mische Zaken wenden. Tweede Kamer belee- d i g d. Het Gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen H. Th Roelo'fsen, slager te Rotterdam, die in een vergadering te Golmschate de Twee de Kamer een poppenkast genoemd heeft. De politierechter te Almelo had hem te dezer zake vrijgesproken. In hooger be roep heeft het gerechtshof te Arnhem overwogen, dat beleediging van een open baar lichaam als de Tweede Kamer zeer goed mogelijk is en voorts, dat het gelijk stellen van de Kamer met een poppenkast een beleediging vormt. Het gerechtshof veroordeelde den ver dachte tot f 5 boete of één dag hechtenis. Niet slaan op school. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak van een on derwijzer te Deventer, die door den po litierechter te Zutphen was veroordeeld tot f 40 of 40 d. h., omdat hij op school een jongen om het hoofd had geslagen en aan de ooren getrokken. Het gerechtshof heeft de opgelegde straf verminderd tot f20 of tien dagen hechtenis. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Maart: Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Weste- lijke wind, half- tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen, iets koeier. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Zaterdag 6 u. 38 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6