DE ZEEUW TWEEDE BLAD Staten-Generaal De Pastorie aan Zee Uit de Provincie GOES 'orststraat 63 beneden elke con- rblik Meikersen zon- merk „De Betuwe". DS ons fijn Banket, er in trek, 16 cent lerhande 14 ct. p. o. fOH. MAARTENSE, Goes. BARBIERSZAAK irt. Tarief: Scheren 15 ct., kinderen 10 scheren 5 ct., Alle aterdags heele dag. TURM, Veere. WANZL. „E" SUI- aat volgens de proef de groote praktijk hoogste wortel- en fdvertegenw. v. Zee- QUIST, Schoondijke IM AANBOD. ODOMA SCHRIJF- CHINE garantie ƒ135.—. andel VAN DER EKE. sn: ID CONCURRENT IJNZAAD. BALKENENDE, foon 63. EBODEN: CEKA BOONEN, OTTE, G 73, Nieuw- Te spreken Graan- Vliddelburg. KOOP: IERRIEPAARD, en vertrouwd, ge en trek. N, Nadorst, Sint- HUUR: IVEN WONING, eken voorzien., ge- arkt no. 10. Te be- d 97, Goes. KOOP: BLAUWE POOT- 1PPELEN, a 4.50 p. 100 K.G. Telefoon no. 14 te OF IN RUIL: KOE, erde kalf, en een KRAAG MANGELS B 94, Westkapelle. articulier: 4/5 pers. nieuw, 2 pers. auto rima, zeer zuinig hulpmotor. Garage TRIEN, Voorstad, KOOP: CHTWAGEN le sloop. rigdamme B 101. KOOP: BONTE POTERS, 4 per 100 K.G. ?ERT—NIJSSE te KOOP: RKMANSWONING en voorzien, direct A. DUKE, Molen- liddelburg. Mei a.s. DIENSTBODE acht. Aanmelding 8 uur. Mevrouw (ER, Stationsweg Privé-lessen aan n, grondige opl. v. uto's te huur zon- anbevelend: D. J, ardstraat 24, Goes, IN RUIL: Zaai- en 6-balksegge, g, 1 4 v. Zaadegge, tingegge, driewiels- k 600 L. Smederij lige Wiedmachine rs, zwaar model, Handzaaimachine ENHUIJZE, Smid, PJE1S. LICHTMOTOR- IELEN. |4, onder garantie, Ind: M. HUIJSSEN femeldinge. J-EN GEVRAAGD, ORDEN TE KOOP |per stuk. GAPINGE. tOOP: FOKZEUGEN, |en werptijd. KAPELLE. VAN VRIJDAG 22 MAART 1935, Nr 146. EERSTE KAMER. Het spellingvraagstuk. De begrooting van onderwijs. Dé Eerste Kamer heeft gisteren de mo- tie-de Savornin Lohman inzake het spel lingvraagstuk met 23 tegen 17 stemmen verworpen. Voor stemden de Anti-revo lutionairen, de Chr.-Historischen, de hee- ren Fock, Van den Bergh en Knottenbelt (lib.), Moltmaker en Polak (S.D.A.P.) en Van Sassen van IJsselt (R.K.). De begrooting werd daarna z.h.st. aangenomen. i TWEEDE KAMER. De wijziging van de Kieswet. Het distric- tenstelsel van de baan. Driemaal of j eenmaal den kiesdeeler. De Tweede Kamer 'heeft gisteren voort- gezet de 'behandeling van het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Kies- I wet, de provinciale wet en de gemeente- wet. De Minister van Binnenland- soh e Zak en, de heer De Wilde zegt, dat het wetsontwerp 'de voldoening is aan I een ernstig verzoek, anderhalf a twee jaar j geleden tot de regeering gericht. Komt de hierin vervatte regeling niet tot stand, dan i moeten wij den verzoeker zeggen,,'het spijt mij, maar 'het is niet gelukt." Wat aangaat de uitsluiting van vakver- eenigingsbestuurders en den opkomst plicht, zal spr. zijn argumentatie geven hij de artiikelsgewij'Ze 'behandeling. De waarborgsom hééft hier weinig bestrij ding gevonden. Spr. ziet niet in, dat zij de vrijheid, om candidaten te stellen, zal aantasten. De hoofdzaak van het wetsontwerp is de maatregel voorgesteld tot bescherming van het parlementaire stelsel. Er is een groote versplintering, een ver kruimeling van 'het partijwezen. De Wes- tersöhe cultuur biedt meer variatie dan een minder hoogstaande cultuur; op zich zelf is dit niets verontrustends. Maar op politiek gebied ontaarde de versplinte ring niet in een ondergang van ons natio nale leven. Noodig is een krachtig par lement. Niet een parlement dat maar „ja" zegt. Tegen een oppositie heeft spr. geen be zwaar. Echter ruste zij op reëele basis. De regeering kon verwachten, dat de groote meerderheid der Kamer een poging om tegen de politieke versplintering op te tre den, zou toejuichen. Er was reden om dit te verwachten. Volkomen te goeder trouw kon de regee ring meenen, dat het de wensc'h der Ka mer was dat het euvel der kleine par tijtjes zou worden bestreden. Vandaar het wetsontwerp. De 'heer Joekes (V.D.)„Het is een zending op zicht geweest!" Minister 'de Wilde zet vervol gens tegenover den heer Visso'her uiteen, dat er geen sprake is van strijd met art. 8 van het A.R. Partijprogram. Er bleken twee wegen, een rechte en een 'kromme. De rechte weg is, zeggen, dat de weg voor kleine partijtjes naar de Kamer versperd moet worden. De kromme weg ds het dis trictenstelsel. 'Geen van. beide wegen is in strijd met art. 82 der .grondwet. De rechte weg echter is te verkiezen boven den krommen. In geen land os men met de evenredige vertegenwoordiging zoover gegaan als wij1. „De Tweede Kamer bestaat uit honderd leden op den grondslag van evenredige vertegenwoordiging" bepaalt art. 82 der grondwet. Men valt spr. aan alsof er stond„op den grondslag der evenredigheid". Het is geen rekenkundig maar een staatkun dig begrip, waarmede wij rekening moe ten houden. Minister 'Gort van der Linden 'heeft ge- FEUILLET ON. door GEORGE MAC DONALD. 46.) o „Maar vader, u hebt altijd beweerd, dat juist wat eenvoudige menschen beweren, nooit op zich zelf slecht kan zijn. E!n, om op dien storm terug te komen, al houd ik daar dol veel van, daarom kan ik het toch niet helpen, als hij komt. „Zoo heb ik het ook niet bedoeld, kind. Ik heb alleen maar gezegd, dat, als we ouder worden, bijomstandigheden van een zaak ook een woordje gaan meespre ken en we haar dus van meer dan één kant gaan bekijken." „Maar," antwoordde Wynnie, „u zegt toch ook, dat ons aller leven in Gods hand is." „Zeker, lieveling, zoowel op zee in den storm, als hier bij het vuur, waakt God over ons." „Dus dan hoeven wij ook niet bevreesd te zijn, zeifs al zijn we buiten in den storm, is het wel?" „Juist zoo, meiske. Bovendien geloof ik dat juist zij, die zich het meest in den storm verheugen, de eerste zullen zijn om zegd, dat de woorden „op den grondslag i van evenredige vertegenwoordiging" niet j uit het wetsontwerp moesten worden ge schrapt, omdat zij' een verschillende uit- j werking van het beginsel d8r evenredige vertegenwoordiging mogelijk maakten. Als men spr. vraagt wat te doen tegen het euvel 'der kleine partijen, 'bedoelt men dat hij een correctief moet aanbrengen op de evenredige vertegenwoordiging. Anders is wat men vraagt, een ongerijmdheid. De 'heer De 'Geer zegt, dat de eisdh van driemaal den kiesdeeler strijdig is met de grondwet, maar niet hef districtenstelsel, 'geënt op de evenredige vertegenwoordi ging. Maar dit districtenstelsel doorkruist evenzeer >de evenredige vertegenwoordi ging a'ls de dour spr. voorgestelde eisc'h. Als er een districtenstelsel is zullen ze ven stemmen in het eene district evenveel waarde hébben als negen in het andere. Dan zijn wij veel verder van de even redigheid af dan met het regeeringsvoor- stel. -Spr. citeert, wat de heer De Geer in „De Nederlander" 'heeft geschreven, n.'l. dat de 'grondwetgever aan den wetgever overlaat of het land uit één district, dan wel uit drie of vier moet bestaan. Daar mee erkent de heer De Geer zelf, dat het, gezien de grondwet, ook anders kan dan j het nu is. Wat de regeering voorstelt, is een cor rectief op de evenredigheid, om de even redige vertegenwoordiging beter aan haar doel te doen beantwoorden. Spr. maakt zich over 'het lot van het ter zaJke voorgestelde geen illusies. Intrek ken kan hij het wetsontwerp niet, omdat hij zich moest kunnen verdedigen tegen 'het verwijt van strijd met de grondwet. Spr. heeft geen hoop, iemand te overtuigen. Hoe spr. tegenover het districtenstelsel staat? Als de Kamer had getoond het te willen, zou spr. zeg gen: „Ik voel iets voor het amendement". Maar in verschillende partijen blijken groote bezwaren er tegen te bestaan. Moe ten wij nu in dezen crisistijd zulke dingen doordrijven? Daarom is het spr. niet te doen. De Kamer kan in volle vrijheid over het wetsontwerp beslissen, Spr. vindt bet jammer dat wii niet in staat zijn, een misstand uit te roeien. Maar hij1 heeft zijn belofte aan den heer Teulings inge lost. Er zijn slingerplanten om den stam van ons parlementaire leven en die kun nen zoo sterk worden, dat de boom geen vrucht meer kan dragen. Het is mogelijk, dat het evenredigheids- stelsel verslonden wordt door de kleine partijtjes. Spr. hoopt echter dat het an ders 'zal uitkomen. Nadat de Minister bij: de replieken had toegezegd 'de kwestie van het districten stelsel nog nader te zullen hestudeeren, trok de heer Bongaer ts zijne amende menten in. De vergadering werd daarna verdaagd. hoeveelheid b el as tin'gplaatj es zou kunnen worden bevorderd. De Minister wees er in zijn antwoord f op, dat niet behoeft gevreesd te worden, dat de administratie in den regel de maximale boete zal opleggen. In antwoord op de vraag, of de regee ring zou willen overwegen het bedrag van de belasting te verlagen, om op deze wijze den verkoop van een grooter aantal plaat jes te bevorderen, deelt de minister mede, dat een zoodanige maatregel hem niet wenschelijk voorkomt. WIJZIGING RIJWIELBELASTINGWET Verschenen is het verslag van de vaste commissie voor belastingen van de Twee de Kamer, in wier handen het wetsont werp tot wijziging van de Rijwielbelas- tingwet is gesteld. De commissie heeft met den minister van Financiën schrif telijk overleg gepleegd. In het algemeen kan de commissie zich met de in -dit wetsontwerp voorgestelde wijzigingen van de Rywielhelastingwet zeer goed vereenigen. Echter werd de vraag 'gesteld, of het maximum der ad ministratieve boete niet tot f 3 zou kun nen worden verlaagd; aangezien de boete door de administratie zal worden opge legd, vreezen sommige leden, dat de ad ministratie, vooral wanneer het maximum niet buitensporig hoog is, er eerder dan de rechtbank toe zal komen, deze straf op te leggen. Ja, zelfs bestaat naar de meeniing van deze leden het gevaar, dat het opleggen der maximale boete een ad ministratieve regel wordt. Voorts werd de bijzondere aandacht ge vraagd voor de omstandigheid, dat in menig geval de belastingsplaatjes door meer dan een persoon worden gebezigd. Zelfs schijnen er thans gelegenheden te zijn, waar men die plaatjes kan huren. Gevraagd werd, of 'de regeering wil over wegen, of niet door eenige verlaging van den prijs de verkoop van een grootere te helpen, als er gevaar dreigt. Maar zeg eens, waar blijf je nu met je thee?" „Dadelijk vader. Ik wou juist moeder gaan roepen." Toen ze met moeder en de kinderen terugkeerde, hervatten we ons gesprek. „Misschien is het heel gek, wat dk ga zeggen, vader, en het zal ook wel niet logisch zijn maar waarom zouden we ons moeite 'getroosten voor menschen, die in nood verkeeren, terwijl we weten, dat hun 'lo't toch door God beschikt is. Waar om zouden we trachten hun lot uit 'Gods hand te nemen." „Wynnie, Wynnie! Je speelt tenminste geen verstoppertje met je slechte logica of hoe je het wilt noemen. Hun lot uit 'Gods handen nemen! Dat zou juist hun onder gang zijn. In Gods handen is de eenige veilige plaats in het heelal en het heelal is in Zijn handen. Zijn we aan land niet onder Zijn hoede, omdat we zeggen, dat het lot van hen, 'die op zee verdrinken, in 'Gods 'hand is? En als het ons gelukt hen veilig aan wal te brengen, wil dat toch niet zeggen, dat we 'ze aan Zijn hoede onttrekken?" „Ja, dat 'begrip ik 'best. Maar God heeft onze hulp toch niet noodig om hen te redden." „Neen, maar wat zou er dan van ons worden. 'Gods goedheid is zoo 'groot, dat wij Hem op aarde mogen helpen om onze Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Donderdag had in een der lokalen van i St Joris te Middelburg de jaarvergadering plaats van de Provinciale Zeeuwsche ver eeniging tot bestrijding der tuberculose, onder voorzitterschap van dhr G. A. van Woelderen. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling, dat dhr G. van de Putte in plaats van dhr H. M. van Dusseldorp, Ged. Staten in het bestuur vertegenwoor digt. Aan het verslag van den secretaris, dhr Dr C. Orbaan, ontleenen wij, dat de aan gename samenwerking met den inspecteur van de volksgezondheid, Dr Bantjes, in '34 ten volle gehandhaafd bleef. De secretaris meent, dat een oprecht woord van dank voor de prettige samenwerking tusschen Mr van Dusseldorp en de overige leden van het bestuur ten volle op zijn plaats is. j Het bestuur heeft slechts weinig behoe ven te vergaderen en het dus betrekkelijk gemakkelijk gehad. Dit is echter zeer te betreuren want het is het gevolg hiervan, dat de dienst functionneert langs strenge lijnen, van hoogerhand ten deele onder invloed van de crisis aangegeven. Dit heeft ongetwijfeld de taak van den districts tuberculose-arts niet gemakkelijker ge maakt. Daarom deed het het bestuur goed dat Dr Hoorweg voor een koninklijke on derscheiding met succes werd voorgedra gen. Het nieuwe districtsbureau bleef goed voldoen. Het Philips-apparaat is er in het najaar in bedrijf gesteld en voldoet goed. Vooral de keuring van het onder wijzend personeel is daardoor beter moge lijk dan anders het geval zou zijn. Het bestuur gaat 1935 in met het stelli ge voornemen ook nu onverzwakt voort te arbeiden aan de zware taak. Volgens het verslag van den districts'r- tuherculose-arts, Dr A. J. Hoorweg, over leden in Zeeland in 1934 88 personen aan longtuberculose, 11 aan hersenvlies-t.b.c en 16 aan andere vormen of totaal 13 minder dan in 1933, bij vier meer aan longtuberculose. Sputum-onderzoek ge schiedde 507 maal, tegèn 380 maal in '33, van de 507 onderzoekingen was het resul taat in 190 gevallen plus. Er werden 659 foto's gemaakt (vorig jaar 558), en bovendien werden 3 patiën ten doorlicht. Dit had ook plaats met drie groepen schoolkinderen en 4 leeraren. In 586 gevallen is de bezinkingssnelheid be paald, 236 maal de hloedformule. Vier kinderen uit een tuberculeus milieu kre gen het B. G. G. In totaal hebben nu in Zeeland 16 kinderen het B. G. G. gehad, allen maken het goed. Aan den Raad van Arbeid te Middelburg bracht Dr Hoorweg 47 kleine en 11 groote rapporten uit en aan dien te Goes 45 kleine en 1 groot. D'oor middel van het Rijksverpleegfonds zijn 49 patiënten uitgezonden. Het is wel zeer jammer, dat er geen middelen zijn om het Prov. Verpleegfonds krachtiger te maken en men er dus rekening mee moet houden, dat dit uitgeput zal raken. D'rie onderzoeken van schoolkinderen gaven geen aanleiding tot ingrijpen. Wel tot blijven uitoefenen van controle. Helaas kwam van een der betrokken scholen, die onder toezicht kwam, omdat er gevallen van tuberculose bij een kind of onderwij zer voorkwam, kort geleden een kind met long-t.b.c. op het bureau. Gelukkig is de wet met betrekking tot Bescherming van leerlingen tegen Tuberculose 15 Januari j.l. in werking getreden. Gevallen, zooals zich in het Zuiden van Zeeland met een onwillig schoolbestuur en een onwilligen voorzitter voordeden, behooren nu voor goed tot het verleden. medementsc'hen te s'teunen. Juist als een vader toelaalt dat zijn kind hem een wei nig (helpt, opdat het kind leert later zelf standig te handelen, zoo 'heeft God in ons hart gebracht een drang om onze mede- mensohen te helpen." „Maar bet zou toch Gods bedoeling kun nen zijn, dat iemands aardsöh bestaan is afgeloopen." „Mogelijk is het Zijn wil, dat 'hij1 ster ven moet. Toch mo'eten wij 'het weinige doen, wat we kunnen, om hem te redden. Dat zal bij 'Gods grootheid en almacht geen gewicht in de schaal leggen." „Maar wanneer iemand aan een grpot gevaar is ontsnapt, zegt men altijd „Door Gods goedheid," maar men zegt bijv. nooit, dat iemand door Gods goed heid verdronken is." „In niets betonnen we minder ons ge- looi 'dan in de wijze, waarop we denken en spreken over leven en dood. Dood, waar is uw prikkel, waar is uw overwinning", 'heeft de apostel gezegd. „Hier, hier", roept de gansche schare, overal. De prik kel is geweldig, de overwinning vrees aan jagend. Maar als we er Hem om vragen, neemt God den prikkel menigmaal van ons, doch op ons doodsbed worden wij er weer door bevangen." Zoo gaat het ten minste 'dikwijls met menschen, 'die in 'hun hart nie't kunnen gelooven, dat Gods barmhartigheid even groot is, of 'Hij den De districts-huisbezoekster, Mevr. Ver- brug-Dahmen en de Prov. Huisbezoekster Mej. Prins, verrichtten weer veel arbeid, ook in de plaatsen, waar geen huisbezoek ster werkzaam is. Van de 7 zusters, die aan een cursus deelnamen, slaagden er 5 voor een diplo ma. Het is waarschijnlijk de laatste oplei dingscursus in Zeeland geweest, want de nieuw aan te stellen wijkzusters-huisbe zoeksters moeten alle een diploma hebben. Er zijn in Zeeland 68 huisbezoeksters voor de t.b.c-bestrijding werkzaam, van wie 64 tevens wijkverpleegsters zijn. In Zeeuwsch-Vlaanderen (O. D.), d.w.z, in Hulst en omgeving, is het nog steeds niet in orde met de organisatie van de tuberculosebestrijding. Er is volgens Dr Hoorweg in die streek op vrijwel alle gebied geen samenwerking, maar wel tegenwerking. Men had hoop, dat de oprichting van den Bond van Wit- Gele Kruis-vereenigingen de oplossing zou brengen. Dit is helaas niet gebeurd. D'eze Bond geeft in het geheel geen teeken van leven en bekommert zich om niets. Dr Hoorweg meent, dat die Bond nog nooit vergaderd heeft. Het is en blijft daar een warboel. Sociaal gevoel en inzicht ontbre ken ten eenenmale. Dit verslag werd evenals dat van den secretaris goedgekeurd en dit was ook het geval met de verslagen van de districts en de provinciale huisbezoekster. De voorzitter vond gelegenheid te wij zen op de opleving van de t.b.c.-bestrij ding; en om dhr D'r Hoorweg nog eens geluk te wenschen met zijn Koninklijke onderscheiding en zijn jubileum. Ook zijn goedgekeurd de rekening van den penningmeester, Mr A. J. van der Weel, die de volgende resultaten aanwij zen: rekening Prov, Vereeniging een vocr- deelig saldo van f 781, en die van het Con sultatiebureau een nadeelig saldo van 121 gulden. Verder wijzen het Rijks- en het Prov. verplegingsfonds over '34 reap, een voor- deelig saldo aan van f 212 en f 1.154. D'e bestuursleden de heeren G. A. van Woelderen te Vlissingen, mr A. J. van der Weel te Middelburg en dr J. M. Plan- 'teijdt to Goes werden herkozen en de heer van der Zande uit Nieuwerkerk gekozen. Vlissingen. Op 16 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Slooves, directeur der Prov. Zeeuwsche Electr. Mij, als bedrijfsleider bij de Electr. Centrale der Sov. Anonieme in dienst trad. In die kwart eeuw is de electrificatie van Walcheren en na overname der oude Mij door de Provincie, ook die van Noord en Zuid-Beveland tot stand gekomen. In Aug. 1914 volgde zijn benoeming tot directeur der Mij. en toen kwam ook de electrische tramweg Vlissingen—Mid delburg onder zijn leiding. Het geheele bedrijf mocht hij tot groo- ten groei zien komen. De Regeering erkende zijn verdienste door hem in 1933 tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau te benoemen. Vereeniging voor Vreem delingenverkeer. In de Woens dagavond gehouden algemeene vergade ring van de Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, werd het ■jaarverslag uitgebracht. Met genoegen werd melding gemaakt van den bouw van het wandelhoofd. Noodzakelijk is ook uitbanning van slordige plaatsen als voor de Zeevaart school en verdwijning der palen- en prik keldraad-misère. Een vereenigde, goed aangelegde boule vard, het steeds boeiende uitzicht ten volle waardig, is met het zeer gezellig strandleven de logische basis voor onze badplaatselij ke ontwikkeling. Veel aandacht is weer besteed aan al gemeene perspropaganda, zoodat de naam Vlissingen in binnen- en buitenland steeds verder wordt uitgedragen. Telken jare gaat de artistieke en at tractieve folder bij honderden de deur uit. Een aardig voorbeeld van medewer king door ingezetenen zelf leverde o.m. „De Koena", welke een aantal folders ter persoonlijke verspreiding meenam naar het wereldzuivelcongres te Rome en Mi laan. Ook het congres der N.R.V. werd een bijzondere reclame voor Vlissingen. Zoo ook het bezoek der Twentsche jour nalisten. Daar de boottocht naar Zierikzee en dood, of 'het leven zendt; menschen, die, ofschoon ze 'Christen zijn, den dood als een verschrikking beschouwen, waaraan ze niet kunnen ontkomen en die, als het aardsc'he leven hun eeuwig gegeven was, dat gaarne zouden aanvaarden. Dood en leven, bedde is des Heeren; doch God is niet een God des doods, maar van het le ven; er is geen dood, want we leven allen in Hem." „Maar 'denk je niet, dat het in 's men schen natuur ligt om voor den dood terug te schrikken," zei mijn vrouw. „Ongetwijfeld beste." „Dan, als dat zoo is, moet 'God dat toch in ons gelegd hebben." „Stellig, doch slechts in 't begin; niet om mee door te gaan of te eindigen. Een kind verlangt slechts naar voedsel; maar hoe 'zou het gaan als dat kind, laten we zeggen, 'twee jaar oud wordt en dan wei-, ger't, dat zélfde voedsel met zijn broertje te deelen? Of hoe zou het gaan met den rnensch, die zijin behoefte slechts zoo weinig ontgroeit, dat niets hem zijn etens uur zou kunnen doen vergeten? Evenzoo moet het leven van een Christen zoo sterk groeien, dat hij de vrees voor den dood overwinnen kan." Turner had 'geen deel aan ons gesprek genomen. Hij" was ook juist teruggekeerd van een wandeling in de duinen en stond nu naar de zee te kijken. rond Walcheren een geslaagde attractie blijkt om het vreemdelingenbezoek naar Walcheren te verhoogen, is onzerzijds het noodige gedaan dezen tocht voortdurend te propageeren. Getracht wordt thans meer contact te hebben tusschen de V.V.V.'s in Zeeland. Verder zijn o.m. in voorbereiding een flinke reclame op de wereld-tentoonstel ling te Brussel, ruime reclame-versprei ding op andere tentoonstellingen en een bijzondere bewerking van Noord-Frank rijk, waaruit het bezoek toenemend is. Tegenover f986.04 inkomsten staan f 860.81 uitgaven, zoodat het batig saldo op 1 Januari 1935 was f 125.23. Het totaal aantal leden bedraagt 127. In de vergadering werd gewezen op de vele concurrentie rondom ons. Koude- kerke bijv. heeft een inkomst voor V.V.V. van ƒ1700, d.i. bijna tweemaal zooveel als Vlissingen. Mede kwam ter sprake, dat ook dit nieuwe seizoen de boulevard, Vlissingsch grootste en unieke attractie, slordige plaatsen met het zoo ontsierende prikkel draad vertoont. Uit de vergadering werd ook gewezen op een plaats als de Oranje- dijk, welke een schitterend en wel zeer bijzonder terras zou kunnen zijn, dat de vreemdelingen in de stad zou brengen, den middenstand ten voordeel. Mede in verband met het treurige on geluk j.l. werd gewezen op den ongun- stigen verkeerstoestand voor fietsers in het begin der Badhuisstraat. Het idee werd zelfs geopperd, of door trottoirver legging niet een tweede fietspad te leg gen ware. Medegedeeld werd, dat de watertochtjes met de provinciale boot zullen uitgebreid worden tot de dagen: Maandag, Woens dag (naar Zierikzee) en Zaterdagmiddag (tot Westkapelle.) Naar Ged. Staten zal geadresseerd wor den inzake de Keersluisbrug. Met 10.000 exemplaren zal de mooie folder „Zeebad Vlissingen", eenigszins ge wijzigd, herdrukt worden en weer de wereld ingaan. Goes. Bevolking. Ingekomen: A. G. Murman en gezin, koopman, van Óver- schie, Oostwal 83; S. v. d. Kreeke, dienst bode, van Kruiningen, Groote Markt 9; D. Strijd en gezin, zonder beroep, van K'oirtgene, Leliestr. 79; J. Bal en echtg., ambt. visscherijcentr., van Harlingen, Rimmelandstr. 10; G. A. J. de Deckere, kantoorbediende, van Clinge, L. Vorststr. 16; V. J. M. S. Rogiers, buffetjuffr., van Kruiningen, Groote Markt 9; P. M. van Doorn en gezin, timmerman, van Kloe- tinge, Piccardtstr. 53; D. A. Bleuzé, dienstbode, van Middelburg, Blanckstr. 14; W. Aarnoudse en echtg., landbouwer, van Koudekerke, Voorstad 78; P. Ver- hage, landbouwersknecht, idem, idem; J. D. van Rijnbach, winkelbediende, van Amsterdam, L. Vorststr. 16; H. F. G. Kooman, dienstbode, van Kruiningen, O'ostwal 83; W. Hamelijhck en gezin, no taris, van Delft, Oostsingel 80; A. Roe- lands en gezin, spoorwegbeambte, van Leiden, Gouwervestr. 42; J. van Nistel- rooij, spoorwegarbeider, van Vught, Vio>- lenstr. 10; P. C. Harinck, dienstbode, van Kloetinge, Oostsingel 118; P. M. Dikken- herg en echtg., arts, van Utrecht, Oostsin gel 150. Vertrokken: J. Traas, zonder beroep, naar Steenbergen, gesticht „Charitas"; G. Adriaansen en echtg., zonder beroep, naar St. Maartensdijk D 19; G. J. Koo man, onderwijzer, naar Barneveld, Bloe- mendaallaan 20; J. W. de Bel, dienstbode, naar Krabbendijke A 373; A. Hooger- heide, dienstbode, naar Rotterdam, Zwar te Paardestraat 107; L. A. Eckhardt, bak ker, naar Nisse; M. J. Mol, leeraar, naar Den Haag, Hulshorststr. 321; C. G. F. Hoornick, koopman, en echtg., naar Kloe tinge B 45; J. E. de Lavoir en gezin, arb.- rang. N. S., na-ar Roosendaal, Leliestr. 7; L. M. Verhulst, boekhouder, naar Middel burg S 156; E. v. d. Guchte, dienstbode, naar Arendskerke H 246; O. Pik en gezin, schipper, naar Amsterdam, J. v. Galen straat 209 III; A. de Vos en gezin, meu belmaker, naar Willemstad, H 127; H. Th. van Nieuwenhuijsen en gezin, leeraar naar Gorinchem, Kleine Haarsohekade 28; H. van de Schelde, caféhouder, naar Middelburg P 42; G. J. P. Stoetzer, cand. notaris, naar Bergen op Zoom, v. Over- stratenlaan 7; J. L. J. Koeman, dienst- „Het ziet er onheilspellend uit," zei- de ik. „Bedoelt u de zee?" vroeg hij-, op kijkend. „Ik ben blij, dat ze niet tot mijn patiënten behoort. Ik vrees, dat ze tame lijk koortsig is en voor we een dag verder zijn, is 'het een ijlkoorts geworden. Ik zal wel niet veel slapen vannacht, als het 'hoog water is geworden." „Ik ben er ook bang voor. Maar kom Turner, drink je tihee eens uit. Je zult wel niet veel lust hebben, om vandaag nog uit te gaan. Wat zullen we vanavond doen. Zullen we dn Connie's kamer Sha kespeare ter hand nemen?" „Prachtig. Welk stuk nemen we?" „Laten we „Een Midzomernac'htdroom" nemen", riep mijn vrouw. „Je 'bent wel in de contramine, Ethel. En toch heb je gelijk. Juist in den winter kan de kunst ons den zomer verschaffen. Ik vermoed, dat de meeste poëzie over lente en zomer in den winter is geschre ven. Juist, wat ons onbreekt, heeft voor ons de meeste waarde." Zoo gebeurde het ook. We 'brachten den avond gezellig door in 'Connie's kamer, genietend van Shakespeare's poëzie, ter wijl 'de regen tegen de ruiten kletterde, waar 'het geraas van de branding en den opkomenden vloed nog boven uit klonk. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5