GEDE-ZALF jschen Raad. v tiemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Finantiëele Berichten Afloop Verkoopwp en Aanbestedingen Advertentiën. Jaarverg. Gewestel. Organisatie Zeeland van PATRIMONIUM, Maatschappij-Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Afgemeene Vergadering op Zaterdag 30 Maart 1935, Jellema. Haan (Egypte- •tjes, 2 u. ds van Bakker. de Haan (Egyp- :er. Ru. :amp, nm. ds ipel, nm. geen d., ,e-Zending). i. ds Spijkerboer. landt, s Reus. Kluis. Oosthoek. 2 u. ds de Kluis. 1), Gasthuiskerk, np te Harderwijk. en. ist, 2 u. ds Brem- eene. 'ransen. 'dienst. 2 u. leesdienst. man, 2 u. leesd. 5.30 u. cand. van ïm. cand. Vis te -. d. Ende. ds Booij. irenbeek. heele. ds Ros. eesdienst. Koolstra. Vreugdenhil. Beukema. ds v. Dijken, v. d. Bosch te Is de Vries. Bavinck. Guchte. nm. ds Visser. Dijk, nm. ds v. d. lal ds v. d. Vegt). ds v. Heiningen, v. Zuilen. nten. ds Verhagen, leesdienst. iv. leesdienst. av. ds Hofman. :nst. 5.30 u. leesdienst. eesdienst. u. leesdienst. leesdienst. ïeente. i. geen dienst, ïerk. Fransen, in. Kleisen. meente. en 6 u. ds v. d. Vis s Werges. (H. V.) Stam te R'dam. eils. u. heiligingsdienst. 8 u. verlossings- Adj. Franken. liddag weer een en. Voor'Middei- >o'n Raad noemt een vermoeide, oet het dan niet ien, springleven- ondeugend wil- g opmerken, dat stap vooruit zijn ïe commissie van it te breiden en heer Paul! Zou t wat meer ver- Vermoedelijk zijn te noemen van zijn vele o'pmer- dit dan voortaan ijstand kunnen ooi-aansluitingen particuliere bou- m mogen blijven ilde voorwaarden ir wist hierbij te sr de bevoegdheid r om dit uitslui- :en op te dragen, orden, want de aar geladen! id had het weer Onderdijk over plannen, waarbij jl duidelijk merk- moest afleggen, eth. Onderdijk bij ragen en opmer en omslachtig is. erstaat beter de te geven, elburg moet weer lasten gelooven. reer wat opge- uurlijk het Rijk sschien nog één n op te sporen? met dr de Regt, ;r is voor de go oi voorganger, is Mevr. Weijl was, advocate van ai ihien mede daar- door sneuvelde eindelijk het voorstel-v. d. Feltz om den neuroloog geen recht te geven op een maand salaris bij ziekte en op vrije ziekenhuisverpleging le klas. Het belangrijkste was het salarisdebat. Over de verlaging der salarissen zelve is zoo goed als niets gezegd. Het personeel krijgt nu definitief 5 verlaging en mag 10 pensioenpremie betalen. Maar over het voorstel van de meerder heid van B. en W. om ook weer onder pressie van de regeering een Raadscommissie tot herziening der sala rissen (verhooging misschien dus even goed als verlaging) in te stellen, is lang gepraat. Vooral de S.D.A.P.'ers wilden er niets van weten. Weth. Onderdijk gaf te verstaan, dat hij wel zou opstappen als voorzitter van Georganiseerd Overleg als het zóó moest. Hij vond het beter, dat eerst B. en W. en G. O. met een voorstel kwamen bij den Raad. Maar de andere fracties oordeelden het verstandiger, dat herziening der salarissen niet door belanghebbenden gebeurt. Dus leed de roode fractie de nederlaag. De Raadscom missie, die straks dit karwei heeft op te knappen, krijgt geen gemakkelijke taak! De Rondvraag leverde niets op. Ook dit mag wel nadrukkelijk vermeld. Wardenier te Utrecht. De heer Wardenier uit Wolvega vertoeft sinds enkele dagen te Utrecht. Gistermid dag was er in hotel l'Europe tegen een toegangsprijs van een gulden gelegenheid hem te hooren spreken met de belofte, dat ook de befaamde motor aanwezig zou zijn. Vrij veel belangstellenden waren aanwe zig. De machine was er inderdaad, doch in een groen gelakte plaatijzeren beklee ding, en daarnaast de ketel met het ge heimzinnige mengsel van lucht en water stof. Van demonstratie was er echter geen sprake. Volgens Wardenier zijn de oc trooien nog niet volledig verkregen, zoo dat hij in het openbaar niet kan proef draaien. De heer Wardenier gaf verder een tech nische uiteenzetting. D'e motor zelf is volgens den uitvinder een stationaire motor, thans nog in een stalen cylinderkast ingebouwd in verband met de octrooihezwaren. De lucht, die voor het apparaat wordt gebruikt, bevindt zich eerst in een compressor, wordt dan in een stalen cylinder-boxstel op zekere spanning gevoerd; er wordt een zeker percentage waterstof aan toegevoegd, het mengsel wordt overgebracht naar verschillende ka mers, verwarmd en afgekoeld. Ook komt er een zeker soort olie bij te pas, terwijl tenslotte electriciteit als energie-opwekker dienst doet. Hoe en in welke mate kreeg men niet te hooren. Wel moest na „zeke ren" tijd de ketel weer worden bijgevuld. Lucht van 10 tot 15 atmosfeer is voldoen de om den motor gedurende 5 tot 8 uur te laten draaien zonder dat daarbij lucht wordt verspeeld. Aldus de uitvinder. Hoofdzakelijk werkt de motor op sa mengeperste lucht, die een zekere span ning krijgt en dan weer terug gevoerd wordt. Op de vraag naar het rendement van zijn kosten, antwoordde Wardenier, dat men f 25 tot f 30 onkosten per jaar krijgt te betalen aan energie, d.w.z. aan electri citeit of andere energie. Er is dan trek kracht voor een gewonen auto van 40 tot 50 P.K. „Wat hebben we nu aan al dien onzin!" riep een der aanwezigen; „laat nu dien motor maar loopen, dan kunnen we ten minste zien wat er van de verhalen over blijft". „Aan dien onzin hebben we niets", zei een ander, „daar hebben we geen gul den voor betaald". Nadat het eenigszins rumoerig was toe gegaan, trachtte de uitvinder zijn gehoor te kalmeeren. Er worden nog verbeterin gen aan sommige onderdeelen aange bracht en daarom kon hij zonder volledig octrooi niet draaien. Vervolgens regende het vragen, die W. niet naar behooren kon beantwoorden. Tenslotte kregen de aanwezigen gelegen heid zich in twee groepen te splitsen en op het podium den wonder-motor nader te bekijken. Toen na afloop enkelen technici naar hun meening gevraagd werd, zeiden dezen, dat er nog niets van te voorspellen viel. Het is mogelijk, dat hij een motor gevonden heeft met grooter rendement dan de tot dusver bekende, maar zoolang er geen berekeningen bekend zijn, tast men in het duister. Het heele geheim zit in de verhouding tusschen ingevoerde en uitge voerde energie en zoolang de uitvinder dat niet kan berekenen, heeft men niets aan dergelijke demonstraties. Dit optreden van den heer Wardenier in het openbaar heeft aldus geen enkele opheldering omtrent zijn vinding gebracht. Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 22 Maart '35. Verduistering in dienstbetrekking; L. M. M. J. F. 31 j., kantoorbediende te Hulst, 3 mnd. gev.straf. Diefstal; A. B., 18 j., strijkster te Mid delburg, 3 mnd. gev.straf voorwaardelijk. F. de V., 31 j., werkman te Sluiskil, 3 w. gev.-straf. Overtr. Motor- en Rijwielwet: J. V., 20 j„ landbouwersknecht te Ritthem. Ver nietiging van het vonnis van den Kanton rechter. Vrijspraak. M. de D., 40 j., koopman te Goes. Be vestiging vonnis waarvan hooger beroep f 2 of 1 d. h. G. v. W., 23 j., chauffeur te Middel burg. Vernietiging vonnis waarvan hoo- t ger beroep. Vrijspraak. Overtr. Vuurwapenwet: I. R., 33 j,, landbouwer te Borsselen. Bevestiging vonnis waarvan hooger beroep f 10 en f 15 en f 5 of 10, 10 en 5 d. h. Straatschenderij1: W. J. P., 10 j., ven ter; M. S,, 14 j., z.b. en J ,S. 10 j., werk man, allen wonende te Kapelle, Voor ieder vernietiging vonnis waarvan hoo ger beroep en veroordeeling tot 2 mnd. t.sch. voorwaardelijk. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig of rijiwiel niet tijdig verandering van rich ting aangeven: J. W. te Koudekerke, vrijr- spraak; A. D. te Vlissingen f 4 of 4 d. h.; A. R. te Vlissingen f2 of 2 d.; A. K. te Woensdrecht f3 of 3 d.; J. O. te Vlissin gen f 2 of 2 d.; G. L. te Amersfoort, H. A. I. te Vlissingen ieder f3 of 3 d.; D. B. te Vlissingen, P. A. S. te Vlissingen, F. S. v. d. H. te Vlissingen ieder f 2 of 2 d.; L. M. v. S. te 0. en W. Souburg f 0.50 of 1 w. t.sdh. Met oen rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: G. H. v. Z., te Waarde, geen straf; J. B. te 's H. Arendskerke f 1 of 1 d. Rijden met een motorrijtuig zander voldoende remmen; H. P. te Vlissingen f2 of 2 d. h.; G. P. te Vlissingen, G. de J. te Waarde, P. Z. te Goes, ieder f 5 of 5 d. h. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder dat nummer met letter behoorlijk is verlicht en zonder rood achterlicht: G. J. M.. te Heinkenszand f5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spiegel: P. F. G. K. te Utrecht, M. P. te Enschede ieder f 3 of 3 d. h. rijden met een motorrijtuig terwijl de belasting van eenig wiel grooter is dan op het inschrijvingsbiljet is aangegeven; A. N. K. te 's H. Arendskerke f 5 of 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht en (of) reflector of achterlicht: A. K. te Hein kenszand, A. J. v. d. V. te Goes ,J. A. H. te Kloetinge ieder f 3 of 3 d. h., J. M. te 'sH, Arendskerke f2 of 2 d. h. Jagen op Zondag: P. de K. te 0. en W. Souburg f 1 of 1 d. h., met verbeurd verklaring van het dubbelloops jachtge weer en last tot vernietiging van zes ge weerpatronen. Te Wolphaartsdijk zonder vergunning van B. en W. inzamelingen van gelden houden: E. W. te 's-Gravenhage f3 b. s. 3 d. h. Overtreding ventverbod te Wissenkerke: J. K. te Middelburg f 1 b. s. 1 d. h. Hoo ger beroep. Door F. G. L., 24 jaar, vischhandélaar, wonende te Mid delburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank te Mid delburg van 15 Maart 1935, waarbij 'hij wegens oplichting is veroordeeld tot 14 dagen (gevangenisstraf. TWEEDE KAMER. DEN HAAG. Voortgezet wordt de be handeling van het wetsontwerp tot wijzi ging des Kieswet. D© heer Bongaerts trekt een amendement op art. 8 in (het aantal eenlingen beperken) nu de Minis ter een onderzoek naar het districtenstel sel heeft toegezegd. De heer D r e e s verdedigt een amende ment om de opkomstplicht te laten ver vallen. Spr. zet de verkeerde gevolgen van de opkomstplicht nog eens uiteen. De heer Boon is hiertegen, opkomst plicht en evenredige vertegenwoordiging behooren samen. De heer Zandt steunt het amende ment D'rees, de heer J o e k e s bestrijdt het. De heer v. d. H e u v e 1 is tegen dwang in dezen, en gaat met het amendement mee. De heer V ervoorn acht de opkomst- plicht nuttig. Minister D e Wilde laat de beslissing aan de Kamer over. Het amendement-D'rees wordt verwor pen met 44 tegen 39 stemmen. Voor stem den de S. D., A. R., Comm., Staatk. Geref. en de heer Sneevliet. De Minister neemt een amendement v. d. Heuvel over, bedoeld om het stem men bij volmacht even gemakkelijk te ma ken als het stemmen in een andere ge meente. Het amendement-De Geer wordt bij zit ten en opstaan aangenomen. Het Koninklijk bezoek aan Flora uitgesteld DEN HAAG. H. M. de Koningin zal Maandag a.s. niet haar voorgenomen be zoek aan de bloemententoonstelling „Flo ra" te Heemstede brengen. Dit bezoek za! op een nader te bepalen datum plaats vin den. De toestand der zuivelproductie zorgwekkend. DEN HAAG. Naar aanleiding van de terugloopende boternoteering, Welke thans zelfs aanmerkelijk lager is dan i" denzelfden tijd van het vorig jaar en de toenemende bezorgdheid voor onzen zui velexport, vernemen wij, dat de perspe~ tieven voor onzen export inderdaad aan merkelijk 'Ongunstiger worden beschouwd dan eenigen tijd geleden. Vooral de uit voer naar Duitschland stagneert op di oogenblik zeer en het staat te vreezen. dat deze uitvoer over korten tijd geheet stop zal staan. De oorzaken hiervoor zou den voornamelijk in de clearing gelegen zijn en ook in het vervallen van de ga rantieregeling welke eenigen tijd voor den zuivelexport naar Duitschland gegolden heeft, doch door den Minister ingetrok ken is. Dit, gevoegd bij de stijgende pro ductie, maakt den toestand zeer zorgwek kend, Men schatte het overschot aan bo ter thans op plm, 1 millioen k.g. Wat dit beteekent, springt des te meer in het oog, wanneer men bedenkt, dat de pro ductie in de week van 39 Maart onge veer 1V» millioen k.g. was en naar ruwe schatting in dezen tijd van het jaar met ongeveer 100.000 k.g. per week stijgt. Ingrijpende maatregelen zullen dan ook niet kunnen uitblijven. Waarin deze zul len bestaan is thans nog niet bekend. Een verhooging van het mengpercentage wordt zeer waarschijnlijk geacht. Om trent den datum van eventueele inwer kingtreding van dezen maatregel staat echter nog niets vast, aangezien naar wij vernemen, over deze zaak in het college van regeeringscommissarissen nog geen beslissing is genomen en ook nog niet is gesproken. DEN HAAG. De heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de volgende week vastge steld op f 1.10. D'EN HAAG. Naar ons ter oore komt, zal zeer binnenkort een Nederlandsche delegatie naar Parijs vertrekken om met de Fransche regeering te onderhandelen ever de regeling van de handelsbetrek kingen tusschen beide landen. DEN HAAG. De Minister van Econo mische Zaken, Mr Steenberghe, is voor eenigen tijd met verlof naar buiten vertrokken. DEN HAAG. Op 16 Maart heeft te Utrecht een vergadering plaats gehad van de secretarissen der verschillende ver- eenigingen voor Vreemdelingenverkeer, aangesloten bij de Algem. Vereen, voor V. V. in Den Haag, O.m. kwam ter sprake, dat het den Duitschers feitelijk verboden is om ons land te bereizen, aangezien zij slechts 10 mark mogen meenemen over de Ned. grens. De vergadering droeg de A.V.V.V. op nogmaals een dringend beroep tot de regeering te richten om te trachten deze beperkende bepalingen veranderd te krij gen. Ook zal men in de informatie-bureaux der V.V.V. het toegezonden Duitsche pro- paganda-materiaal eenvoudig naar de papiermand doen verhuizen en niet meer adverteeren in de Duitsche pers, zoolang deze toestand onveranderd blijft. AMSTERDAM. De rechtbank heeft he den uitspraak gedaan in de vordering die het Amsterdamsche Effectenblad aanhan gig heeft gemaakt tegen de Osram- G.M.B.H. ten aanzien van de rentebeta ling op de coupons. De rechtbank stelde eischer ontvankelijk in zijn vordering en besliste dat de betaling dezer coupons zal moeten geschieden in goud of in daar mede overeenkomende waeurde. Het betreft hier de coupons der 7 pet. dollar-obligatieleening waarvan de Os ram in 1925 een gedeelte groot 3 mil lioen dollar in ons land heeft onderge bracht. MADRID. De politie heeft talrijke com munisten gearresteerd, die lid waren van een Provinciale Commissie van boeren en arbeiders, welke te Linares een plan hadden voor het ontketenen van een revolutie. Deze omwenteling zou Woensdag in Arjona zijn begonnen. Uit de door de politie gevonden vlug schriften blijkt, dat het om het leven brengen van bekende inwoners van Lina res en Arjona en andere plaatsen het sein voor het uitbreken van de revolutie zou zijn geweest. Ernstig vliegtuigongeval. PARIJS. Donderdag is in de nabijheid van Brest een zeer ernstig vliegtuig-onge luk gebeurd, waarbij 6 personen om het leven zijn gekomen. Sedert eenige dagen werden in de haven van Brest luchtmanoeuvres gehouden, waaraan werd deelgenomen door mili taire watervliegtuigen. Donderdagmiddag waren weer 5 groote watervliegtuigen elk met een bemanning van 6 personen opgestegen. Reeds eenige oogenblikken na den start zag men een der toestellen brandend neerstorten. Of schoon onmiddellijk hulp ter plaatse was, was het niet mogelijk de bemanning uit het geheel brandende toestel te redden, zoodat zij levend in de vlammen om kwamen. MIDDELBURG. Bevallen: J. F. Davidse geb. Roelse, d. Overleden: L. van Wel, 85 j., wedn. v. S. J. v. Tuijl; B. K. Kraaijeveld, 45 j., geh. met B. W. van Wijngaarden; 'L. Kleinepier 68 j., wed. v. J. Labruyere. Van 14—21 Maart 1935. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. C. Roose 22 j. en A. Mulder, 18 j.; J. F. van Hal, 28 j. en C. Jobse, 27 j.; J. Verhage, 26 j en J. H. Brasser, 24 j.; J. F. Boutens, 27 j. en Y. M. Fonteijne, 27 j.; W. Harting, 26 j. en J. C. Bijl, 29 j. Getrouwd: B Antonisen, 24 j. en A Oosting, 24 j. Bevallen: L. van Ham, geb. Bosselaar, z.; E. Luijk, geb. Feij, d.; M. Klauckr geb. Mabelus, z.; A. Grippeling, geb. tei Hove, z.; H. J. van Gelderen, geb. Olivier, dochter. Overleden: W. Daane, 63 j., man van D. Gabrielse; E. Woldendorp, 76 j., ongeh., H. J. G. Fokke, 65 j., vrouw van C, D. A. Zimmermann. (V, C.) Van 13—19 Maart 1935. SOUBURG. Getrouwd: J. J, van Over- beeke, 25 j. en A. J. Verhage, 22 j. Bevallen F. J. Ovaa, geb, Sturm, z. C. Corbijn, geb. Clarisse, z,; J. de Kam, geb, de Nooijer, z. Overleden: L. M. Wondergem, 43 j„ vr, van W. Melis. (M, Bd.) GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 22 Maart 1935. Spi nazie 1118, Spruiten 1417, Witlof 9 14, Wortelen 5.20, Uien 0.80—2.40, Sel derijknollen 0.30, Aardappels Bevelan ders 2, id. Zeeuwsche Blauwe (drielin gen) 1, alles per 100 Kg.; Kropsla 3.60 '5.20, Gele Savoyekool 3—3.10, Andijvie 1.40, Violenplanten 1, Flierenplanten 0.30, alles per 100 stuks; Rabarber 89, Ra dijs 22.10, Pred 59, Selderij 12.30, Tulpen 12, Narcissen 1.504.10, alles per 100 bos; Spirea's 20 per 100 pot. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden 167 166 27 27 221 220/21 84 83Vs 31% 31 f 21840 en voor perc. II voor f 2032.63 al ternatief f 2272,27, beide peroeelen bij keuring bij aankomst in werkplaatsen Ned. Spoorwegen. lerseke. De in ons blad van 20 Maart j.l. voorkomende uitslag van een verkno ping alhier is niet juist. Kooper werd van perceel I: Jan Prins q.q,; van perc. II: J. Luteyn q.q.; perc, IV: de te lerseke gevestigde vennootschap onder de firma Gebr. Padmos. H. V. A. Ned. Hand. Mij. Philipslampen Unilever A. K. U. Amsterdam Rubber 91 9072 Kon. Olie 135% 135% Deli Mij. 137 13572 Scheepvaart Unie 33% 34 4 pet. Nederland 1934 101 101 4 pet. Ned.-Indië 1934 10O3/e IOOV2 U.S. Steel 17Ve 17"/ie Anaconda- Copper 5s/s 5% Beth. Steel 147s 14% Shell Union 39/io 36/s Het ziet er volgens de laatste berichten naar uit dat België inplaats van de va luta te devaLueeren er toe over zal gaan ongeveer dezelfde gedragslijn te volgen als Duitschland met al zijn devisenvoor- schriften. D'e Belgische leeningen in vreemde valuta's waren iets hooger. Ook de Hollandsche bele-ggingsmarkt was be ter gedisponeerd dan gisteren, terwijl de aandeelenmarkt weinig verandering te zien gaf. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Maart, 2.30 u. I,ouden 7.067.07%. Berlijn 59.3659.40. Parijs 9.739.7772. Brussel 34.08314.12. New-York 1.47%1.4872. Van Heel Co. N.V. te Goes. Aan het jaarverslag over het tweede boekjaar ontleenen wij: Ook dit jaar heeft onze verwachtingen overtroffen, niet in het minst door de talrijke conversies van Staats- en Ge- meenteleeningen, waardoor de omzet op Effectenrekening en de resultaten op pro visierekening sterk werden beïnvloed. Ook de omzetten in Coupons en speciaal die in Vreemd Geld, waren dit jaar hoo ger, terwijl de omzet op Incassorekening, dank zij het regelmatig uitbreiden onzer relaties in Nederland, voortdurend stijgt. De verleende credieten bewogen zich op hetzelfde peil als het vorig jaar. Door de gestegen bruto-winst, waren wij wederom in de gelegenheid op onze diverse Bedrijfsactiva de gewone afschrij vingen toe te passen, terwijl wij aan de Algemeene Vergadering van Aandeelhou ders voorstellen om van de ter verdeeling beschikbaar komende winst van f 6455.57 een deel te gebruiken voor extra afschrij vingen op die activa. Het ter beschikking van Aandeelhou ders blijvende saldo der winst ad f 6455.57, stellen wij U voor als volgt te verdeelen: Saldo winst als boven f6455.57. Extra afschrijving op automobiel f449. Idem op kluisinrichting f 2563.Reserverekening f 1000.Samen f 4012.waarna een netto-winst resteert van f2443.57. Hiervan stellen wij U voor aandeel houders een dividend uit te keeren van 6 vereischende in totaal f1200.waar na op nieuwe rekening, voor betaling van dividend- en tantièmebelasting en onver deeld, overgaat f 1243.57. Uitslag openbare aanbesteding door de Nederlandsche Spoorwegen voor de levering van hout 2e halfjaar 1935. De levering omvat: Perceell: 874 kub. M. Europ. grenen hout, in bekantrechte delen, zonder spint en wankanten, minstens 20 pet. zonder ■hart; Perc. II: 91 kub. M. Europ. grenenhout in bekantrechte delen, zander spint en wankanten. Minstens 50 pet. zonder hart. Perc. III: 9 kub. M. Noorsch grenenh. van prima kwaliteit, gewaterd, in onbe- kantredhte delen, rechtdradig, zonder kwasten, voor gietm/cidellen. Ingekomen waren 15 inschrij vingsbij - jetten. Laagste voor perc. I bij keuring bij aan komst in werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen. Houthandel V.h. J. v. Schijndel en Co. te Rotterdam f 22024.80. Hoogste voor idem Gebr. Hulsinga e IJsselmonde voor f 27.094. Onder meer schreef in: voor perc. I: N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. en Go. te Middelburg f24410.82, alternatief Zoo de Heere wil en hij leeft hoopt op Woensdag 27 Maart 1935 onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Overgroot vader JAKOBUS MARIJS, zijn 80sten Geboortedag te her denken. Zijn dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach terkleinkinderen. H Meliskerke, 21 Maart 1935. Heden overleed na een lang durige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn innig-geliefde Moeder PIETERNELLA ANNA ELISABETH CLEMENT, Wed. van Martinus Roose, in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam: J. H. ROOSE. Goes, 21 Maart 1935. De Uitvaart zal plaats vin den in de Parochiekerk te Goes, op 23 Maart a.s„ des morgens om 9 uur. Onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ont vangen, zoo van hier als van elders, bij ons 50-jarig huwelijksfeest. C. VOGEL. J. VOGEL—GIDEONSE, Middelburg, Maart 1935. Voor de deelneming, ons betoond na het overlijden van onzen ge liefden Vader HENDRIK SCHOE, betuigen wij u onzen hartelijken dank. Uit aller naam: JAC. SCHOE. Vlissingen, 22 Maart 1935. het van ouds bekende nooit falende mid del tegen Eelt en Likdoorns. Verkrljgb..ai bij alle Apothekers en Drogisten i. 45 cent OP DINSDAG 26 MAART a.s.p 's av. half acht, in Mil. Tehuis, Middel burg. Na de verslagen enz. rede van den heer R. HAGOORT, lid van het Verbondsbestuur te Utrecht, over: „Hoe staan wij tegenover het orde- ningsvraagstuk?" Trouwe opkomst der leden verzocht. Belangstellenden hartelijk welkom. HET BESTUUR des namiddags te 4 uur, In „De Prins van Oranje" te Goes. Het Bestuur: Mr J. W. GOEDBLOED, Voorz. C. GRIEP, Secr. Notaris J. TERPSTRA te Middel burg is voornemens ZATERDAG 30 MAART 1935, des nam. half twee, in het café „Groenewoud" te Grijpskerke, t.v. de Familie JONKHEER publiek te verkoopen: HET HUIS met schuurtje, steenen kippenhok en tuin te Grijpskerke op het Dorp A 15, groot 2 A. 70 c.A. Betaling en aanvaarding uiterlijk 15 April 1935. Vervolgens om twee uur, aan ge meld huis verkool contant van DEN AANWEZIGEN INBOEDEL, als: eikenhouten Kabinet, Orgel met zitbankje, Schrijftafel met kastjes, Tafel, Stoelen, Spiegels, Klokken, Lampen, Kapstok, Kachel, Schoor steenplaat, Boeken van oude schrij vers, Bedden, Matrassen, Dekens, Keukengerei, Tuingereedschap en hetgeen meer zal worden gepresen teerd. Bezichtiging op den dag van ver koop van 9—11 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3