De Pastorie aan Zee Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Gebruikt in Uw soepen HQNIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent FEUILLETON door de overeenkomst met Schouwen-Dui- veland. Deze wijziging behelst in hoofdzaak de statutair verplichte oprichting van de zes af doelingen: I. De Bevelanden; II. Schou- wen-Duiveland; III. Tholen; IV. Walche ren; V. Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost; VI. Zeeuwsch-Vlaanderen-West; samenstel ling van het Hoofdbestuur uit de zes af- deelingsvoorzitters en één of twee door elk der afdeelingen te benoemen leden en de invoering van een beperkt, doch even redig stemrecht, door middel van afge vaardigden ter algemeene vergadering. Omtrent deze wijzigingen is met Schou- wen-Duiveland volledige overeenstemming bereikt. In de middagvergadering houdt Ir F. A. Holleman te Veere, alg. secr. der Z. V. L., een inleiding over: „De toekomst van het Binnenlandsche luchtverkeer". „Het belang van een luchtverbinding tusschen Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland" wordt behandeld door den heer J. Huizinga, Burgemeester van e.'neuzen, voorzitter der afd. 0. Z.-V. an de Z. V. L., en door een vertegenwoor- li or van de Kamer van Koophandel voor Zojuu sch-Vlaanderen; daarna volgt „De ïecuwsche luchtlijn in Nederlands Lucht beleer"; lichtbeelden van en door Dr S. Smeding, ondervoorzitter der Z. V. L. en tenslotte wordt dan nog vertoond de belangrijke luchtvaartfilm „Nachtvlucht", naar den roman van de St Exupéry. De Commissaris der Koningin in Zee land, beschermheer der Vereeniging, is voornemens do vergadering bij te wonen. Notarisbenoeming. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris te Middelburg dhr R. Batten, candidaat-no- taris te Vlissingen. Te Serooskerke (W.) -Sint Laurens werd door het bestuur der afdeeling „Het Groene Kruis" een comité voor het Nationaal Koningin-Moeder Her denkingsfonds opgericht. Voor Serooskerke namen zitting Mej. A. de Jager en dhr Adr. Melis. Voor St Laurens dhrn G. F. Weeda en H. van Langevelde. Burgemeester Dregmans en Van 't Hoff aanvaardden 't eere-lidmaat- schap Besloten werd, dat de inzameling voor het Herdenkingsfonds tot steun van on- en minvermogende tuberculose lijders en voor het plaatsen van een monument in de hoofdstad der provincie in één collecte zal geschieden. 80 pet. der opbrengst is voor tuberculoselijders en 20 pet. voor het op te richten monument. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 57.10 op. Oudelande. Maandagavond hield de afd. van de vereeniging voor Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland haar jaar vergadering. Slechts 8 van de 45 leden aren aanwezig. Door den secretaris-pen ningmeester werd verslag gedaan. Vijf le den ontvielen aan de vereeniging. Twee traden toe. Aan contributiën was* verzon den f 49.60. Herkozen werden als be stuursleden dhrn L. de Broekert Mz. en Ingezonden Mededeeling. 45.) door GEORGE MAC DONALD. HOOFLSrUK XXV. P. van Wingen. Tot afgevaardigde naar de jaarvergadering „Vrederust" werd ge kozen dhr P. op 't Hof, als secundus D. Hoffius. 's Gravenpolder. Gisterenavond zou voor de Chr.-Hist. Kiesvereeniging alhier optreden het Kamerlid Krijger. De voor zitter, dhr Sluimers, opende op gebruike lijke wijze en deelde mede, dat er bericht van verhindering van den heer Krijger gekomen was en dat nu dhr Van der Feltz bereid gevonden was hier te spreken. Dhr Van der Feltz het woord verkrijgende, sprak over de Chr.-Hist. beginselen. De belangrijkste en meest op den voor grond tredende artikelen van het C.-H. program werden nader toegelicht. Het gaat niet om de macht van de partij, doch om de macht van het beginsel. Laten wij ook in de politiek toch altijd zoo handelen, dat wij er ons van bewust zijn, dat wij van alles rekenschap zullen moeten geven aan God. Spr. toonde ook de belangrijkheid van de verkiezing der Staten. Nadat spr. nog een paar vragen, die gesteld waren, had beantwoord, werd de vergadering door Ds Raams met dank zegging gesloten. Het Zondagsschoollokaal was slechts matig bezet. Heinkenszand. Dinsdagavond hield de Vereeniging „Het Groene Kruis" alhier haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter Dr Griep. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. De vereeniging telde op 1 Januari 1935 307 leden. Zr Kranenburg legde 1756 bezoe ken af. Een woord van dank wordt haar gebracht voor haar zeer gewaardeerden arbeid. Uit het verslag van den penning meester van het Groene Kruis blijkt ont vangen met het saldo van vorige jaren f 797.11, uitgaven f 485.40. Goed slot f 311.71. Van de t.b.c.-bestrijding zijn deze cijfers respectievelijk f 470.67, f 200.04, goed slot f 270.63. De rekeningen worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De begrootingen voor 1935 worden vast gesteld voor het Groene Kruis op f 794.86, en voor de t.b.c. op f 472.63. Uit de reke ning en ook uit de begrooting voor 1935 blijkt, dat het Consultatiebureau voor de zuigelingen, waarvan algemeen een dank baar gebruik wordt gemaakt, door Dr Griep geheel belangloos wordt gehouden. Op een vraag van dhr Beaufort of deze arbeid ook in de toekomst geheel pro deo dient te geschieden, wordt door den pen ningmeester medegedeeld, dat dit ook op de bestuursvergadering een punt van be spreking heeft uitgemaakt, doch dat door Dr Griep thans elke vergoeding wordt ge weigerd. De periodiek aftredende bestuursleden, Dr Griep en B. v. d. Dries, werden bij ac clamatie herkozen. Waar de Groene Kruis vergaderingen tevens worden dienstbaar gemaakt aan rekening en verantwoording enz. betreffende de ziekenhuisverpleging werd medegedeeld, dat bij deze vereeni ging zijn aangesloten 446 leden, waarvan 392 betalende leden. In verband met het verslag van Zieken huisverpleging volgt een vraag van dhr Beaufort of het wel juist is, dat jaarbeta- lende leden evenveel betalen aan admini stratiekosten als maandbetalers en of de vereeniging ziekenhuisverpleging niet te veel als een liefdadigheidsinstelling wordt beschouwd. Zelfs een vereeniging als het Groene Kruis betaalt in feite kosten aan een vereeniging als Ziekenhuisverpleging in den vorm van convocaties en zaalhuur. Hierop volgt een heele bespreking waaruit blijkt dat de afd. Heinkenszand aan admi nistratiekosten int niet 5, doch 4 cent per lid. Om deze reden betalen de leden in deze gemeente minder per jaar dan in andere gemeenten, doch daarvoor heeft de afd. Heinkenszand ook een kas van plm. f 50, terwijl er afdeelingen zijn, die over veel meer beschikken. Na nog eenige bespreking hield Dr Planteijdt uit Goes een lezing over: „Het voorkomen van ziekten". Koudekerke. Loop der bevolking van 115 .Maart. Ingekomen: C. J. van Hese, E 114, van Middelburg; J. W. Helder, E 244, van Middelburg; Mej. W. M. Feij, E 239, van Middelburg; F. Baljeu, D 189, van Middelburg; Mej. T. Jakobsen, G 62, van Melisker'ke; C. M. Wirtz, B 25f, van Middelburg. Vertrokken: W. Aarnoutse, B 217, naar Goes; P. Verhage, B 217, naar Goes; G. A. Bronk, B 242, naar Curagao; mej. G. Zooals ik reeds zeide, de winter was in aantocht, nan de zeekust bemerkte men daar minder van dan in ons eigen dorpje, er waren hier zoo weinig boomen, dat het den herfst niet veel gelegenheid gaf zij'n rouwfloers ten toon te stellen. Bovendien was hier de temperatuur ge lijkmatiger en de lucht zachter, den ge- heelen winter door, ofschoon dat niet in zich sloot dat het soms niet hevig storm de. Niet lang na de gebeurtenissen, waar over we het laatst spraken, bracht Tur ner, de dokter, ons een bezoek. Ik moet toegeven, dat het mij een weinig ver baasde, dat hij zoo spoedig na zijn laatste bezoek weer gelegenheid had gevonden bij ons te komen; want van de geheele we reld heeft een plattelandsdokter zeker wel 't minst tijd voor vacantie. In ieder geval, hij had het klaar gespeeld en ik twijfel niet, want daarvoor kende ik hem te goed, of hij had maatregelen genomen, die het hem mogelijk maakten, zijn prac- tijk een tijd lang in den steek te laten. Hij bracht goed nieuws mede. In mijn eigen gemeente liep alles op rolletjes. Thomas Weir, de hulpprediker, werkte zooals we dat van hem gewend waren; en ieder was het er over eens, dat nie mand beter mijn plaats had kunnen in nemen. Turner vond Connie veel vooruitge gaan en, voor zoover ik er over oordeelen kon, was ik het met hem eens. Ze was nu in staat zich van de eene zijde op de andere te wentelen en daar hij haar ge zondheid veel beter vond, moedigde hij haar aan zich dikwijls te oefenen, waar bij hij er den nadruk op legde, dat ze tot iederen prijs eiken schok of stoot moest vermijden. Ik was bij dit gesprek tegen woordig. Met een gelukkigen glimlach zeide ze: „O, dokter, ik zal al mijn best doen om zoo gauw mogelijk weer gezond te warden, dan ben ik niemand meer tot last." Toen ze Turner's gezicht zag betrekken, haastte zij zich te zeggen: „Ik weet wel, dat ik u niet tot last ben, naar ik zou zoo graag helpen in plaats van geholpen te worden. Ik zal daarom mijn best doen zoo zacht te zijn als moe der en zoo dapper als vader. Dan ben ik al een heel eind, dokter. Volgenden zo mer moet ik weer een rit maken op Spry C. Heetm an-Bronk, naar Rotterdam; J. M. M. den Baars, D 23, naar Dirksland; mej. S. Bedet, E 7, naar Oost- en West- Souburg; P. I. Jansen, B 271, naar Vlis- singen; A. Olijslager, E 237, naar Axel; mej. C. Theune, E 33, naar Middelburg; C. de Groot, A 64, naar Arnemuiden. Westkapelle. Op verzoek van den heer Mr. P. Ddeleanan, voorzitter van de Z. L. M., beeft de burgemeester alhier op het gemeentehuis een vergadering bijeenge roepen van vrouwen van arbeiders en kleine boeren met het doel om ook alhier een cursus in het koken van allerhande spijzen op te richten. Aanwezig waren 12 vrouwen, alsmede de beide wethouders, de secretaris van de Z. L. M. en de huikhoudleerares. De geheele cursus zal bestaan uit 12 lessen, el'k van 2V2 uur. Er hebben ziöh reeds 10 deelneemsters voor (het volgen van den cursus aange meld. Zoutelande. Dinsdagmiddag vergader de de gemeenteraad. De voorz. deelt mede, dat de Kroon weigert de wijziging der schoolgeldverordening goed te keuren, waarom het besluit tot wijziging werd in getrokken. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten inzake de verhooging van de jaarwedden van eenige burgemeesters die wethouder zijn geweest, werd op voor stel van den heer Verhage besloten aan Ged. Staten te berichten dat de Raad tegen deze verhoo'ging is. De heeren Stroo en Maljaars stemden tegen. Op voorstel van B. en W. werd de be bouwingsverordening op enkele punten gewijzigd om aan bezwaren der Domeinen tegemoet te komen. Naar aanleiding van een schrijven van de Nationale Commissie tegen het Al coholisme zal worden geantwoord, dat er geen redenen bestaan en 't aantal ver gunningen nog te vermindei en. Van dhr G. C. J. Wijnmalen te Am sterdam was een aanvrage tot aankoop van plm. 400 vierk. M. bouwgrond naast „Huize Goba" voor f 1 per vierk. M. in gekomen. B. en W. stelden voor f 1.50 per vierk. M. te vragen. Op voorstel van dhr Verhage werd be sloten de grond voor f 1 per vierk. M. te verkoopen. De heeren Stroo, Koppejan en Maat stemden tegen. Een verordening inzake afwijkingen van de bepalingen der Winkelsluitings wet werd vastgesteld. Bij verordening werd bepaald dat het aantal opcenten dat geheven zal worden op de hoofdsom der personeele belasting 185 zal bedragen en op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 50. Besloten werd aan Ged. Staten te ver zoeken de wegen in de gemeente, die bij de gemeente in onderhoud zijn, krachtens het Motor- en Rijwielreglement in te dee- len in de 3e klasse. Het kohier van de hondenbelasting 1935 werd vastgesteld met een totaal van f 48. Ook het kohier voor de Duinwegbelasting 1935 werd vastgesteld met een totaal van f 173.70. Besloten werd een geldleening aan te gaan van ten hoogste 4 pet. 's jaars, af te lossen in ten hoogste 20 jaren. In verband met de verharding van den Molenweg werd besloten ongeveer 165 vierk. M. grond van de wed. Adriaanse aan te koopen voor f 1 per vierk. M. en zijkantweg met den Polder Walcheren te ruilen. Verder werd besloten, teneinde scherpe bochten in den Noordendolfer te kunnen afsnijden, ongeveer 200 vierk. M. zijkant weg van den Polder Walcheren te koo pen voor f 0.10 per vierk. M. en ongeveer 200 M. grond met den heer J. Koppejan te ruilen. Cclijnsplaat. Maandagavond werd door de plaatselijke afdeeling van den Bijzon der Vrijw. Landstorm een propaganda^ avond gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Deze was tot in alle hoeken gevuld. Onge veer 500 personen woonden de samen komst bij, die door den burgemeester, dhr J. W. A. Stute met een kort woord werd geopend. Dhr P. G. Laernoes zette daarna uiteen het doel van den B. V. L. Gewezen werd op de gevaren van Communisme, Socialisme en niet minder van de N. S. B. Vertoond werden achtereenvolgens een drietal films van ons Oranjehuis, van de begrafenis van H. M. de Koningin-Moe der en van een Landstormdag van een der Prov, Verbanden. De burgemeester sprak een kort slot woord. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac.-ds W. C. Posthumus Meyjes), A. T. W. de Kluis te Vlissingen, E. H. Blaauwendraad te Baarn en J. Koopmans te 's H. Hendrikskinde ren. Beroepen te Bodegraven, P. A. A. Klü- sener te Vinkeveen. Aangenomen naar Otterloo, A. Dekker te Ernst. Bedankt voor Dinteloord, H. H. van Ameide te Groot-Ammers. Geref. Kerken. Tweetal te Zwijndrecht (2e pred.- plaats), G. P. Boodt te Molenaarsgraaf- Brandwijk en cand. B. A. van Lummel, hulppred. te Zwijndrecht. Beroepen te Pieterburen, G. Boersema, cand. te Zandeweer. D s L. J. v. R h ij n f. Te Breukelen is, 81 jaar oud, overleden Ds L. J. van Rhijn, em. predikant. Ds van Rhijn, diende de gemeenten Breedevoort, Gendringen, Vlaardingen, Muiderberg, Kota-Radja, S t Maar tensdijk, Soesterberg, Doesburg en Elburg. Daar verkreeg hij in 1919 zijn emeritaat. Ds E. D. Spe 1 berg. Ds E. D Spelberg, van de Nederl. Herv. gemeente te Nijmegen, zal dit ambt neerleggen, om zich als predikant en als secretaris ge heel te wijden aan den Vrijzinnig Pro- testantschen Radio-Omroep. Biez w a a r s ch r i fit. De Geref Kerk in H. V. te Zaandam heeft bij do classis dezer Kerken een bezwaar inge diend tegen de aan den heer H. A. ten Bruggencate, proponent der Remonstr. Broederschap, verleende vergunning oin in de Geref. Kerken in H. V. in de gods dienstoefeningen voor te gaan, en wel om dat de heer Ten B. den laatsten tijd ook in vrijzinnige diensten is opgetreden. D'e heer J. A. Vink, theol. cand., be roepen pred. bij- de Geref. Kerk te Hoek is gisteren door de classis Axel toegela ten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. Emeritaat. In de gisteren ge houden vergadering van de classis Axel der Geref. Kerken is aan D s S. G r 0 e- n e v e 1 d te Terneuzen met ingang van 1 Juli eervol emeritaat verleend. - Geslaagd voor semi-arts A. C. Kloos ter te Ellewoutsdijk. Kapelle. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Ouddorp (Z.-H.), mej. Immerzeel te Biezelinge. Mishandeling van N. S. B.- e r sTe Amsterdam is Maandagavond in de Kanaalstraat en de J. P. Heyestraat een aantal N.S.B.-ers door eenige groepen communisten aangevallen en zóó ernstig mishandeld, dat een der jonge menschen een kaakfractuur opliep en vrij ernstig aan een van zijn knieën werd gewond. Hij moest naar het Wilhelminagasthuis worden overgebracht en is daar ter ver pleging opgenomen. Een 24-jarige N.S.B.-er, die per fiets naar huis ging, werd door eenige communisten, die hem blijkbaar hadden opgewacht, vastgegrepen en vervolgens van zijn fiets gesleurd. Men sneed een band van zijn fiets stuk en mishandelde hem ernstig. Drie N.S.B.-ers, die zich te voet naar hun woningen begaven, werden in de J, P. Heyestraat aangevallen.'Een van deze jongelui kreeg een stomp in zijn gezicht, waardoor hij bloedend werd verwond. De wilde autobusdiensten. De strijd tegen de wilde busdiensten is thans in een nieuw stadium gekomen. Het rijkstoezicht op de Spoorwegen heeft vermoedelijk zijn tenten elders opgeslagen althans op het traject Amsterdam—Den Haag waren geen ambtenaren van dezen dienst te bekennen. Men schijnt hier thans de zaak te heb ben overgelaten aan de Haagsche politie. Voor de garage van de firma Sommeling en voor het vertrekbureau van de Novar hielden gisteren agenten van politie in burger aanteekening van de bussen, wel ke er vertrokken. Hierbij werd genoteerd: naam van den chauffeur, nummer van de bus en aantal passagiers, dat de bus bij vertrek bevat. De geregelde controle, welke er thans reeds sinds geruimen tijd op de busdien sten wordt uitgeoefend, en het feit, dat daarbij herhaalde malen de passagiers overlast ondervonden, schijnt thans toch wel invloed te zijn gaan uitoefenen op de animo om van deze goedkoope reis- gelegenheden gebruik te maken. Van volle bussen is al lang geen sprake meer, en de gemiddelde bezetting van de gister morgen bij de firma Sommeling uit Den Haag vertrokken bussen, bedroeg onge veer 10 passagiers. Twee kinderen gewond. Gis termiddag heeft op den Rijksweg Nijme genDen Bosch een ernstig ongeluk plaats gehad. Een groote tractor met aanhangwagen, beladen met zuurstofcylinders en afkom stig van de N.V. Acetyleen Mij. te Breda, refd ter hoogte van Hintham, toen plotse ling een leege cylinder van den wagen viel. Hij kwam terecht op eenige kinde ren, die aan het spelen waren. Het zeven jarige zoontje van de familie Van V. be kwam lichte verwondingen, het tien jarige dochtertje van het gezin kreeg ern stige verwondingen. Brand te Hillegom. Gister avond is brand uitgebroken in het woon- en winkelhuis van den banketbakker Maaskant te Hillegom. De bewoners wa ren afwezig. Buren waarschuwden de brandweer, die spoedig met vier slangen op de waterleiding het vuur aantastte. Het huis is zoo goed als geheel uitge brand. Er kon niets van den inboedel worden gered. De naastgelegen woning kon behouden blijven, maar kreeg veel waterschade. Verzekering dekt de schade. Dë oorzaak is onbekend. Uit een flesch met medicijn gedronken. Te Ulffc heeft een jongetje van drie jaar in een onbewaakt oogenblik uit een flesch met medicijnen gedronken met het gevolg, dat de kleine na een uur aan de gevolgen overleed. Do or ontsnapten stoom gewand. Bij het rangeeren zijta. gisteren op het Stationsemplacement te Roosendaal twee treinen, die uit tegen overgestelde richting elkaar naderden, in botsing gekomen. Materieele schade van beteekenis had deze botsing niet tot ge volg, maar door ontsnappenden stoom werd de 58-jarige machinist van S. zeer ernstig aan hoofd, handen en armen ge wond. De man is naar het ziekenhuis over gebracht en verkeert in hopeloozen toe stand Het a u t 0-0 n g e 1 u k b ij H. I. Ambacht. Nader vernemen wij omtrent dit ongeluk nog: De heer Joh. v. d. Ley, directeur van de N.V. Vereenigde Zeepfabrieken te Zwijndrecht, begaf zich per auto naar Rotterdam. Nabij Hendrik Ido Ambacht wilde hij een andere auto passeeren. Waarschijnlijk tengevolge van den mist zag hij niet tijdig genoeg dat er uit te genovergestelde richting ook een auto naderde. Met groote vaart botsten de twee wagens op elkaar zoodat beide voer ingezonden Mededeeling. ik meen het", voegde ze er aan toe, ter wijl ze haar bevallig kopje schudde, toen ze den dokter en mij een blik zag wisse len: „Kijk eens," ging ze voort, terwijl ze het kussen, dat aan het benedeneinde van haar bed lag, met haar voet 'oplichtte. Prachtig," riep Turner; „maar j"e mag niet overmoedig worden, hoor. Dat zou je meer kwaad dan goed doen." „Ik heb het toch maar klaar gespeeld", zei Connie, den dokter schalks aankij kend. Dien dag gingen we slechts een oogen blik naar buiten en we zetten haar niet neer, omdat we bang waren voor de kou de damp, die uit de aarde opsteeg. Het was de laatste maal voor vele weken. Mijn lezers, die zich stellig voor Connie zijn gaan interesseeren, behoeven zich echter niet ongerust te maken;.dat kwam door het slechte weer en niet omdat haar gezondheid achteruit ging. Op zekeren dag kwam ik terug van een bezoek aan juffrouw Stokes, die, tusschen twee haakjes, bijna hersteld was. 't Was koud en mistig. Toen ik van huis ging was de lucht in het Oosten tamelijk hel der; maar toen ik de deur van de woning van de familie Stokes achter me toetrok, zag ik in een oogopslag, dat er verande ring op til was. Groote wolken joegen langs de lucht. De wind was opgestoken en woei tegengesteld van de richting' van de wolken. Dat voorspelde niet veel goeds. In het Westen hing een dik, gelig mist gordijn, den geheelen horizon beslaande. Nu en dan zag ik een schim van een schip zich afteekenen. De lucht was zwaar, scheen me toe, ondanks den fris- schen wind ik was dan ook blij toen ik thuis gezellig bij het vuur zat, terwijl Wynnie bezig was thee te zetten. „Er komt storm, geloof ik, Wynnie," zei ik. Haar oogen lichtten op, toen ze van uit het raam naar de zee keek. „Je schijnt er plezier in te hebben," zei ik. „U hebt me laatst gezegd, dat ik op u leek, vader; en u ziet er beelemaal niet naar uit, alsof u bet .akelig vindt. „Zeker vindt ik een storm prettig. Een •wereld zonder storm zou even onaange naam zijn als luilekkerland, waar alles even glad en zacht is en de zee op de kust breekt in golfjes van gemberbier en limonade. Maar boe ouder je wordt, boe meer je leert een zaak van meer dan één kant te bekijken. Op zich zelf mag n storm iets grootsch en opwindends voor je hebben, maar je moet ook eens denken aan al de menschen, die er in zij'n. Denk aan al de schepen, groot en klein, die bijna aan zijd genade zij'n overgele verd. Maar kijk eens naar den barome ter in de hall." Toen ze terug kwam, zei ze: „Hij stond niet zoo heel slecht, vader op regen, maar toen ik er op tikte, zakte hij een heel stuk." „Dat dacht ik wel. Alles wijst op zwaar weer, ofschoon het hier best uit te houden is bij het vuurtje." „Dat is een schrale troost voor de men schen, die buiten zijn, vader. Ik herinner me nog heel goed, toen we kinderen wa ren, dat u de kindermeid verbood ons liedjes te leeren van Watt, omdat ze zelf zucht aankweekten." „Ja, ik weet het nog heel goed. Watt trachtte in sommige van zijn liedjes uit de tegenstelling tusschen de ellende van an deren en het goede, dat we zelf genieten, reden tot dankbaarheid te putten, die slechts schijn is dus dubbelzinnig en daarom ongeschikt om kinderen tot lee ring te strekken. Welke reden heb ik, God te danken, dat ik in zeker opzicht an ders ben dan andere menschen. Ik moet God danken voor het goede, dat Hij mij gegeven heeft; dat geeft mij echter niet het recht te veronderstellen, dat Hij mij boven andere menschen bevoorrecht. Neen, de gedichten van Watt zijn de slechtste, die ooit geschreven zij'n, of schoon de oppervlakkige mensch ze mis schien wel het mooiste vindt. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2