WOENSDAG 20 MAART 1935 0AGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. 144 Buitenland Binnenland Staten-Generaal Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie genoeg, maar jezoekoijfer de Kpden zelfs de nauw, heele zaal, dus kanten zlc'ht- de van kooien, elke groep de ig, grand prix winnaars van der Fransche dat prachtige Toulousegan- die 'hier ver eens schitteren- en was de kwa- in vorige jaren, veel rassen of Elk dorp 'heeft m oudsher zijn 1 op vleesch als e keuken is al- aagt een slaeht- ndaar dat bijna pooten hebben, zijn ook in an oden, o.a. de rland veel ge- naam Lachs- er veeren, die de Houdans, tjn rassen, die en. aren de inzen- en Colorado- ijnt een nieuwe kleurig is. Als gen vooral was ig kamervogels, en zou men al- bben. De meest rlei landen der m de inzender, vol trots aller- ver deze vogel- veldige vakken- in. kunnen we wel imachine en de ij vieren. Het machientjes is n allerlei soor- De z.g. broed- ■ikaansöhe ma- it 50.000 eieren tiig. Ze worden j import en de ïen geen paten mogen maken, iehelpt met de in verschillen- ook nog in een veel 'bedrog, maar weinig ijk goede waar kennis van mij, de huurt van ;ot driemaal toe s.g. 'beste lever en goede traan bevatte 25 pet. ;de vat bevatte doch waarde nat de pluim- vooruit. Voor kort en kosten 7Vs10 cent 'E HENNEPE. treffende, kun- orden gezonden i-ardesingel 96a voor antwoord n. VAN b. TE GOES. slangen, inbond. idelsbedienden. or Ziekenhuis - leveland. ongel. vereeni- i A.R. Kies- aferentie. RBERICHT. van 20 Maart: tot Z.O. wind, weinig of geen dag. dag 3 u. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 10, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes era Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per régel. Ingezonden mededeelingen 60 een* per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Onbruikbare candidaten. Bij de Statenverkiezingen gaat het niet uitsluitend, maar wel in de eer- ste plaats om de provinciale belangen. De Staten zijn belast met de regeling en het bestuur van de huishouding der provincie, hun taak is naar vermogen de gemeentelijke belangen voor te staan en te behartigen. Zoo eischt het de Grondwet. In dit verband verdient de aandacht wat de leider van de N.S.B. hieromtrent in „Volk en Vaderland" meedeelt. Zooals bekend heeft de heer Mussert besloten, dat ook de N.S.B. aan de Sta tenverkiezingen zal deelnemen. Maar met welk doel? „Niet is ons doel het winnen van een aantal zetels in de z.g. vertegenwoordi gende lichamen; een goed nationaal-socia- list kan het geen voorrecht achten lid te zijn van Staten of Parlement. Zou hij in het diepst van zijn hart dien wensch met zich dragen, dat hij er zich dan be\#ust van zij, dat hij nog slechts een armzalig N.S.B.-er is en eigenlijk niet bij ons behoort." Met vreugde constateert de heer Mus sert dan ook, dat, behoudens één uitzon dering, geen van de N.S.B.-candidaten ook slechts de geringste poging heeft gedaan om hem te beïnvloeden; integen deel: met tientallen tegenlijk hebben de uitverkorenen er op aangedrongen toch zoo laag mogelijk op de lijst te worden geplaatst. „Het spreekt van zelf, zoo voegt hij hieraan toe, dat daarbij maar één belang gegolden heeft n.l. het belang der N.S.B." Met hoeveel man wij de Provinciale Staten binnenkomen, interesseert ons alleen, omdat wij daaruit zullen lee- ren, hoever wij gevorderd zijn met de voorlichting van het Nederlandsche volk niettegenstaande alle verdachtmakingen en terreur." Dat is tenminste duidelijke taal. Uit deze verklaring blijkt, dat de N.S.B. zich wat dit betreft, boven de wet stelt. Verder, dat het bij haar niet in de eerste plaats gaat om het nationaal be lang, maar uitsluitend om het belang van de beweging. Waaruit volgt, dat niemand, die op een behoorlijke behartiging van de provin ciale belangen prijs stelt, zijn of haar stem aan de N. S. B.-candidaten mag geven. Personen, die openlijk verklaren, dat zij slechts één doel kennen het eigen enge part ij belang zijn ongeschikt om in de Provinciale Staten zitting te nemen. l 3 u.: 767. tsen: HET BELGISCHE KABINET AFGETREDEN. Als een donderslag bij helderen hemel heeft de Belgische ministerpresident Theunis in de Kamer met de volgende woorden het ontslag der regeering aan gekondigd: „De regeering werd gevormd, om het werk van economisch herstel onmis baar voor de vastheid van den franc, en waaraan de voorgaande kabinetten zich hadden gewijd, voort te zetten. De huidige regeering heeft vanaf haar eerste contact met het parlement en nog dikwijls daarna de aandacht van het land op den ernst van den toestand ge vestigd. Zij heeft met nadruk betoogd, dat het haar in de bijzonder gevaarlijke omstan digheden, welke wij doormaken, onmoge lijk zou zijn, te slagen, indien haar wil tot werken en daden te stellen, ten dien ste gesteld der natie, niet door den wil der natie tot medewerking werd gesteund. Zij heeft op de noodzakelijkheid ge wezen van den geest van offervaardig heid en vertrouwen. De regeering heeft echter deze mede werking, welke haar onmisbaar was, niet ondervonden. De nationale medewerking, waarop zij moest steunen, werd slechts onvolledig verleend. De oppositie heeft tegen de regeering een onrechtvaardige en stelselmatige cam pagne gevoerd, waarin zij bij elke ge legenheid en ook daarbuiten, de per soonlijkheid zelf der ministers verdacht maakte en zoodoende het vertrouwen, dat tot het nationaal herstel onmisbaar was, ondermijnde. Daardoor hebben dan ook de leden der regeering ondanks een voortdurenden strijd, volgehouden gedurende nagenoeg vier maanden in een volkomen gemeen schappelijk pogen tot samenwerking, niet kunnen verhinderen, dat de bedreiging tegen den franc zich in den loop der laatste weken heeft verscherpt. In die omstandigheden blijft aan de regeering slechts over, het mandaat, waar mede zij door het vertrouwen van den koning was bekleed, op te zeggen. Alvorens echter aldus te handelen, heeft zij de maatregelen genomen en toegepast, die onmiddellijk voor het beschermen van den franc noodig bleken. De regeering hoopt vurig, dat zij, die haar zullen opvolgen, bij het parlement, van zijn verantwoordelijkheid bewust, en in den eensgezinden steun der natie ein delijk ontwaakt tegenover het gevaar, de noodige kracht mogen vinden om het ge vaar te boven te komen." Het ontslag van het kabinet was voor allen, zelfs voor de groote meerderheid der regeeringspartijen, een volkomen ver rassing. Niemand had een dergelijke ont knooping verwacht en de verklaring van den. premier maakte dan ook een verbluf- fenden indruk op de kamer. Een van de gezaghebbende leden der Katholieke fractie, Prof. Brusselmans, verklaarde den val van het kabinet-Theu- nis te moeten toeschrijven aan de misluk king van de besprekingen tusschen de Belgische en Fransche ministers te Pa rijs. De Belgische ministers zouden ont goocheld zijn teruggekeerd. Een motie voor handhaving van de huidige waarde van den franc werd aan genomen. Slechts twee leden, onder wie oud-minister van Gaenegem, stemden te gen; twee anderen stemden blanco. De liberale fractie van den Senaat ver klaarde van haar kant eenstemmig geen enkele regeering te kunnen steunen, die niet vast besloten is de waarde van den franc te handhaven. De socialisten constateerden in een mo tie, dat de deflatiepolitiek van het kabinet Theunis volkomen is mislukt. D'e regee ring is onmachtig gebleken het economi sche en financieele vraagstuk op te lossen. Verder protesteerden de sociaal-democra ten tegen de pogingen door den minister president gedaan in een verklaring, om alle schuld voor de huidige regeeringscri- sis op den rug van de socialistische partij te schuiven. Over den franc lieten zij zich echter niet uit. De Koning is met het plegen van over leg begonnen. Het plotselinge aftreden van het kabi- net-Theunis heeft het kan niet ont kend worden in alle kringen een de- plorabelen indruk gemaakt. De regeering is op het oogenblik, waar op het land terecht een krachtige en doel bewuste actie van haar mocht verwach ten, gedeserteerd. Britsche defensie onvoldoende. Bij de indiening der begrooting voor 'het Engelsche leger, die gisteren in het lagerhuis geschied is, verklaaide do stcretaris van financiën van het Engel sche departement van oorlog, dat het principe, dat de Engelsche vloot alleen voor de verdediging van de Engelsche kusten voldoende is, niet meer kan wor den aangenomen als grondslag van de Engelsche defensie, ten minste niet zon der belangrijke wijzigingen. Tengevolge van de ontwikkeling in de lucht is 'het voor Engeland niet langer meer mogelijk in hoofdzaak te vertrou wen op de vloot als afweermiddel tegen vijandelijke overvallen. Het beschikbaar- stellen van 1 Y> millioen pond sterling voor verbetering der havendefensie in het Bri'tsche rijk, dient uitsluitend defensie doeleinden. Dit kan onmogelijk be schouwd worden als een uitdaging, of schoon men hoopt, dat het zal worden opgevat als een afschrikwekkend middel tegen aanvallen. D'e gewone troepen in Engeland zijn niet alleen bestemd voor overzeesche gar nizoenen, maar ook om een strijdmacht te hebben in geval van een noodtoestand. Niemand kan weten, wanneer een zooda nige noodtoestand zal intreden en welken omvang hij zal aannemen, maar het is de ondubbelzinnige plicht van Engeland daarop voorbereid te zijn. „Op dit oogenblik van onzekerheid, nu niemand weet of wij niet zelfs mogelijker wijze een nieuwe crisis in de geschiedenis va.n het Nngelsche wereldrijk naderen, is het gewenscht, verstandig en diplomatiek, dat alle partijen een eensgezind front vor men in het eenvoudige, duidelijke besluit, dat ons leger beter uitgerust en effectie ver wordt, teneinde zichzelf en Engeland beter te kunnen verdedigen tegen een eventueelen anval, D'at is het eenigc doel der begrooting. De kerkstrijd in Duitschland. Naar verluidt, zijn in totaal in Duitsch land ongeveer tweehonderd oppositionee- le dominees gearresteerd en wel: in Sile- zië tachtig, in de provincie Brandenburg veertig, in het district Halle a. d. Salie, vijf en dertig, in Pommeren zestien en in Berlijn vijftien, onder wie, naar beweert wordt, ook Dr Niemöller. Alle andere dominees van de Bekennt- niskirche worden in huisarrest gehouden. Dientengevolge zijn op vele plaatsen trouwplechtigheden en begrafenissen vol gens den ritus der Belijdeniskerk onmoge lijk geworden. De betrokken dominees weigeren een bewijs te onderteekenen, waarin zij zich zouden moeten verplichten, het bekende manifest van de Belijdenissynode over de neo-paganistische stroomingen niet van den kansel voor te lezen. Gister zijn allen echter weer in vrijheid gesteld. Bloedige botsing in Britsch-lndië tusschen politie en een geweldige menigte Mohammedanen. In verband met de terechtstelling van een Mohammedaan is het te Karatsji tot een bloedige bots ld g gekomen tusschen de politie en een enorme menigte betoo- gers. De beambten zagen zich genoodzaakt van de vuurwapenen gebruik te maken. Naar verluidt zouden daarbij ruim 200 personen zijn gedood of gewond D'e Mohammedaan was door de recht bank ter dood veroordte'd wegens moord dien hij op een Hindoe had gepleegd. Na de executie stroomde een menigte van naar schatting 100.000 Mohammedanen samen, onder wie zich ook bonderden vrouwen 'bevonden. Het lijk van den te rechtgestelde werd opgegraven, waarna de menigte er in optocht mee door de stra ten van Karatsji begon te trekken. Een sterke afdeeling politie versperde tenslotte den betoogers den weg en sommeerde hen uiteen te gaan, daar anders van de vuur wapenen gebruik zou worden gemaakt. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven doch de menigte integendeel de politie met steenen ging bekogelen, gaven de beambten aan hun dreigement gevolg en losten eenige salvo's. Een ontzettende pa niek was het gevolg. Naar alle kanten stoven de demonstranten uiteen, tal van dooden en gewonden achterlatend. D'e po litie maakte zich weer meester van het stoffelijk overschot van den moordenaar, waarna dit weer ter aarde werd besteld. Volgens de jongste berichten zijn er bij de schietpartij 27 personen gedood en 97 gewond. Korte Berichten. Gistermiddag hebben inboorlingen dicht bij de grens van den Belgischen Congo en Fransch Equatoriaal Afrika, de wrakstukken van het vliegtuig van den Franschen gouverneur Renard gevonden. Het toestel was volkomen vernield. Op korten afstand zijn de vijf lijken der in zittenden gevonden. Een Belgische dokter uit de buurt heeft geconstateerd, dat de passagiers op slag dood moeten zijn ge weest, omdat het vliegtuig met een ge weldige vaart is neergesmakt. Officieel wordt medegedeeld, dat 1100 personen, leden van de aristocratie van Leningrad, gearresteerd zijn en naar Si berië zijn verbannen wegens deelneming aan een anti-Sovjet-beweging. Onverwacht is gistermiddag tegen 1 uur Hitler met zijn intiemen staf in Augsburg aangekomen. Z'n bezoek bracht de geheele stad op de been. Volgens berichten uit Sapporo is het Japansche s.s. „Tsjakoe-Maroe" op een rots geloopen en gezonken, waarbij 19 man om het leven zijn gekomen. AANVANG VAN DEN ZOMERTIJD. Staatsblad nr 112 bevat het Kon. be sluit van den 12en Maart, waarbij is be paald, dat in 1935 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, bedoeld in artikel 1 der wet van 23 Juli 1908 (St.bl. nr 236) zal aanvangen den 15en Mei en zal eindigen den 6en October. Verbouw van aardappels. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft de wet tot bestrijding van aardap pelziekten aangenomen. De minister heeft echter bij de behan deling van dit wetsontwerp verklaard, dat deze wet voor 1935 niet meer zal worden toegepast, nu er zooveel tijd ver- loopen is. Hieruit volgt dus, dat de aardappel soorten Bravo, de Wet en Kampioen dit jaar nog verbouwd zullen mogen worden. „Draagt Elkanders Lasten". Het fonds „Draagt Elkanders Lasten" een instelling van het Christelijk Natio naal Vakverbond ter bestrijding van de tuberculose, heeft in het afgeloopen jaar f 73.815.20 uitgekeerd. In 514 gevallen werd hulp verleend aan de leden, hun vrouwen of kinderen. De toenemende ongunst der tijden weer spiegelde zich ook in de bijstand, die het fonds in de jaren 1933 en 1934 moest verleenen. In 1933 overtroffen de uitga ven de inkomsten met ongeveer tiendui zend gulden; in 1934 was er omstreeks f 4500 meer noodig voor de uitgaven dan aan bijdragen ontvangen werd. Indien alle leden van het C.N.V. deel nemer waren van het fonds voor f0.10 per maand, dan zou dit tekort er niet zijn geweest, maar zou men zelfs nog een be- balangrijk bedrag overgehouden hebben. Mengpercentage van boter in margarine wordt verhoogd. Naar wij vernemen zal 'het mengpercen tage van boter in margarine zeer (binnen kort, vermoedelijk reeds a.s. Maandag van 15 op 25 worden gebracht. Moeilijkheden in de sigarenindustrie. Naar wij vernemen is Dinsdagmiddag op alle sigarenfabrieken van Nederland bekend gemaakt, dat al het personeel met ingang van het einde dezer maand is ont slagen. Bij informatie aan een onzer grootste bedrijven deelde de directie ons mede, dat zoowel de katholieke als de Noord-Neder- landsche patroons-organisaties hadden besloten dit ontslag gisteren over de ge heele linie bekend te maken. Alle ongeor ganiseerde arbeiders, die bereid zijn, te gaan werken op basis van de door de pa troons voorgestelde loonsverlaging, kun nen onmiddellijk na 1 April weer aan den slag gaan. Dit geldt echter niet voor de georganiseerde arbeiders, want de pa troons staan op het standpunt, dat die zich alleen kunnen houden aan de richt lijnen der vakbonden. Zooals bekend is, staan d9 personeels organisaties afwijzend tegenover de voor stellen van de patroons. Opheffing stemplicht? De heer Dtees, lid van de Tweede Ka mer, heeft op 'het wetsontwerp tot wijzi ging en aanvulling van de Kieswet, de provinciale wet en de gemeentewet een amendement ingediend, strekkende om de opkomstplicht te doen vervallen. TWEEDE KAMER. Wijziging van de Kieswet. Nog niets dan critiek. Tijd voor het organisch kiesrecht In de Kamer kwam gisteren aan de orde het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Kieswet, de Provin ciale Wet en de Gemeentewet. De heer Arts (K.V.) noemt dit ont werp een legislatief monster, waaraan hij zijn stem niet zal geven. De heer L i n g b e e 'k (H. G. S.) zegt, dat het ontwerp in strijd is met de even redigheidsgedachte, welke in de Grondwet is neergelegd. Is de levenskracht alleen hij de groote partijen aanwezig? Spr. 'betwist dit ten stelligste. Meer dan eens is gebleken, dat van de kleine partijen in de Kafuer een gunstige invloed op den gang van zaken kan uit gaan. Wanneer het wetsvoorstel wordt aan genomen, dan zullen wij hier een Kamer 'krijgen met honderd leden; zullen er ste nografen en persvertegenwoordigers zit ten; maar ontbreken zalde volksver tegenwoordiging 1 De heer Westerman (N. H.) juicht de 'bepaling betreffende de vrijgestelden toe. 'Ook tegen het eischen van een waar borgsom heeft 'hij geen bezwaar. Daarentegen kan hij zich niet vereeni gen met den edsc'h om als minimum voor een vertegenwoordiging in de Kamer 'het behalen van driemaal den kiesdeeler te stellen. Volgens den minister belemmeren de kleine partijen een 'gunstige constitu- tioneele werking van het parlement en vertragen zij1 den wetgevenden arbeid. Hiertegen moet spr. met stelligheid op komen, want van een dergelijke belem mering of vertraging kan geen enkel voor beeld worden getoond. Deze minister maakt de Grondwet on dergeschikt aan zijn opvatting omtrent doelmatigheid. Het zal spr, wel voor eeuwig een raadsel blijven, hoe een zoo rondborstig man als deze minister is, 'heeft kunnen komen met een ontwerp als dit. Hem persoonlijk is 'het ontwerp niet onwelkom, want 'het zal de verdeel den dwingen tot eenheid. Maar spr. zal tegenstemmen om de reeds genoemde mo tieven. De heer (Boon (Lib.) betoogt dat dit ontwerp afgezien van de waarborg som, waartegen spr. geen bezwaar heeft twee hoofdpunten bevatden drievou- digen kiesdeeler en de wering van vrij gestelden in Provinciale Saten en gemeen teraden. Wat den eisc'h van drie maal den kiesdeeler betreft, deze gaat naar spre kers inzicht te ver. Deze eisoh is in strijd met de evenredige vertegenwoordi ging. In dit opzicht is het ontwerp een on zuiver 'kruisingeproduct, dat spreker niet kan bekoren. Evenredige vertegenwoordiging eischt een zuivere verdeeling van het aantal be schikbare zetels over allen, die ten minste één zetel in de Kamer izouden kunnen verkrijgen. Wat de amendementen-Bongaerts be treft, deze gaan minder recht op het doel af dan het ontwerp^ doch het is de vraag Binnenland. De wijziging van de Kieswet. Aanvang van den Zomertijd. Uitsluiting in de sigaren-industrie. Buitenland. Kabinetscrisis in België. De Kerkstrijd in Duitschland. of deze niet nog meer verwerpelijk zijn. De amendementen-Vlegen hebben een sterk speculatief element. Bij de artikelen zal spr. daarop terugkomen. De heer V i s s c h e r (A.R.) twijfelt aan de rechtvaardigheid van het ontwerp, dat in strijd is met de anti-revolutionaire gedachte om te dwingen tot concentratie datgene wat in dezen gedifferentieerd is. De bestaande verscheidenheden zijn niet gemaakt, doch geworden en omdat zij niet gemaakt zijn, kunnen zij ook niet tot ver dwijning bij wettelijken maatregel worden gedwongen. Men zal met dit wetsontwerp slechte 'bereiken, dat donkere machten dia uit net parlement worden geweerd, zich ala ver ongelijkten in 'het land zullen gevoelen. Nu eenmaal de evenredige vertegenwoor diging in de Grondwet is opgenomen, gaat het niet aan om dit beginsel door een speciale wet ter zijde te stellen. Dit wetsontwerp stuit af op het recal citrante rechtvaardigheidsgevoel van ons volk. Indien 'het parlementaire stelsel in ons land nog een toekomst wil hebben, dan moet het dienen het algemeen belang en niet berusten op partijzucht. Wij behoeven een 'kiesrecht dat gegrond is op het innerlijke wezen van ons volk. Laat de minister dit wetsontwerp terug nemen en daarbij bedenken, dat het thans tijd is voor het organisch kiesrecht. Spreker zal, tenzij dit ontwerp van zijn schaduwzijden wordt ontdaan, zijn stem er niet aan geven. De 'heer Vliegen (S.D.) houdt be schouwingen over de geschiedenis van de kieswet, welke nu voor de tiende maal wordt gewijzigd en hij wijst op de bezwa ren van de tegenwoordige wet om een werkelijk evenredige vertegenwoordiging zonder stemmenverlies van beteekenis te verkrijgen. Naar zijn persoonlijke meening zou door 'het districtenstelsel 'het ontwerp kunnen worden verbeterd, maar dit is niet de meening van zijn fractie. Tegen het euvel van te kleine partijtjes ziet spr. op den grondslag van de Kies wet geen mogelijkheid tot het' opwerpen van een hoogeren dam dan den kies deeler. Wat de waarborgsom betreft, het stel len van de volle 100 pet. van den kies deeler als voorwaarde voor teruggave van die waarborgsom acht spr. te kras; indien 75 pet. van den kiesdeeler wordt gehaald, dan zou de waarborgsom dienen te wor den terugegeven. Uitsluiting van vrijgestelden, zooals be zoldigde vakvereenigingsbostuurders met de beperking van 1935, acht spr. onjuist. Spr. hoopt dat de Kamer het amende ment inza'ke afschaffing van den stemplicht zal aanvaarden. De heer J o e k e s (Y.D.) juicht de mid delen om al te lichtvaardige deelneming aan verkiezingen tegen te gaan, toe. De verbeurdverklaring van de waarborgsom zou evenwel niet moeten geschieden op een lager peil dan 75 pet. van den kies deeler. Het stellen van den eisc'h van ten min ste driemaal den kiesdeeler voor toelating tot het Parlement, is in strijd met de Grondwet. 'Spr. erkent, dat aan het bestaande stelsel bezwaren verbonden zijn; bij de behandeling van de 'landbouwcrisisfonds- begrooting hebben 28 sprekers zich doen hooren, maar dergelijke bezwaren kunnen hij elk stelsel voorkomen. Het districtenstelsel, 'dat in een aantal amendementen is neergelegd, acht spr. verkeerd; terecht heeft de minster deze „electorale geografie" bestreden. Indien men den band met de kiezers wil verster ken, dan moet men een andere indeeling kiezen dan de bij amendement voorge stelde. Te 5.50 uur wordt de vergadering ver daagd tot morgen Woensdagmiddag 1 u. Vereeniging voor Luchtvaart. De algemeene vergadering van de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart is uitgeschreven op Zaterdag 30 Maart a.s. te ïerneuzen, waar de onlangs opge richte afd. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen der vereeniging alls gastvrouwe zal optreden. Daar zal o.m. behandeld worden de sta tutenwijziging, noodzakelijk geworden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1