Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw f I B WOENj Vrouwspolder, Da Oxford-bewe- g 1 n g. In de tot in alle hoeken gevulde Geref. Kerk (velen moesten slob met een staanplaats tevreden stellen) hield Ds J. W, Tunderman, hiertoe uitgenoodigd door de Geref. Jongel. Vereen., Zondag avond een openbare rede met debat over „de Oxfordbeweging". Na ingeleid te zijn door dhr L. v. d. Broeke, voorzitter der vereen., begon Spr. zijn rede met de aan wezigen te verzoeken objeotief te luiste ren en objectief te oordeelen. Spr. zal het niet hebben over de groep die zich in Vrouwepolder heeft gevormd, maar hij zal de Oxfordbeweging beschouwen als wereldgebeurtenis. De vier volgende vragen worden nu aan de orde gesteld: 1. Hoe is de groep-beweging ontstaan? Hierbij wordt uitvoerig gesproken over de geschiedenis van de groep. Over haar methode: het gesprek. In deze tijd van nood heeft de groep kringen bereikt, waar men geheel van het Evangelie was vervreemd. Hiervan worden enkele voor beelden gegeven. II. Welke beginselen heeft de Groep? De groep theoretiseert niet, maar werkt practisch. Spr. beschrijft de beginselen: overgave, belijden-getuigeiJl, goedmaken, stille tijd, leiding en de vier absolute eischen. III. Welke maatstaf ter beoordeeling moeten we kiezen? Allerlei maatstaven worden aangevoerd, b.v. het nieuwe, de geest op de House Parties enz. Deze moeten worden afge wezen. Wij moeten vragen: .,in hoeverre verwerkelijkt zich in de Groep de vreeze des Heeren? Spr. kiest opzettelijk een Bijbelsch woord, omdat dit voor niemand in deze gemengde vergadering een theo logische bijsmaak kan hebben. IV. Hoe moeten we de Groep of Ox fordbeweging beoordeelen? Spr. wil zich hierbij' niet verliezen in bijzaken. Ver schillende ondeugdelijke bezwaren tegen de Groep-beweging als zoodanig worden besproken. Spr. wenscht te wijzen op: 1. de hou ding van de Groep tegenover de Kerk. A|l verbreken de Groep-menschen den band met de Kerk niet, deze wordt prac tisch toch veel slapper. 2. de gedachte van de Groep ten aan zien van de vergeving der zonden door Christus; 3. het beginsel van de onmiddelijlke leiding. Als men zijn leven wil laten leiden door de onmiddellijke ingevingen van den Hei ligen Geest, hoe kan men dan in de „stille tijd" die ingevingen onderscheiden van gewone bewustzijnsspelingen? Ten slotte vraagt Spr. wat ons dit alles te zeggen heeft. De groote blijdschap kan de groote bezwaren niet wegnemen. Een verschijnsel als de Oxfordbeweging moet ons, de Kerk, er toe brengen, dat we met belijdenis van schuld, om genade bidden, dat we onze roeping met meer gehoorzaamheid dan voorheen mogen volgen. Aan het debat, dat om des tijds wille zeer bekort werd, namen deel Ds v. d. Guchte van Veere en Ds Hietkamp van Serooskerke. Tholen. Zaterdagavond ontstond op de Hoogstraat alhier ©en relletje doordat een jongeman, welke te veel aan Bacchus had geofferd, de politie lastig viel. Naar wij vernemen zijn er rake klappen geval len. Zelfs heeft de politie eenige meppen moeten incasseeren. Eenige uren daarna moest de politie weer ingrijpen in deze straat daar weer eenige jongemannen elkaar te lijf wilden. Wissenkerke. Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester Geuze. Afwezig dhr Leendertse. Onder de ingekomen stukken was be richt, dat de goedkeuring der begrooting werd verdaagd. Samengesteld werd het stembureau voor de Provinciale Staten en Gemeenteraad. De rekening van het Burg. Armbestuur werd vastgesteld in ontvang op f 2295, uitgaaf f 2226, voordeelig slot f 69. Het kohier van de hondenbelasting werd aan genomen met een bedrag van f 513. De voorschotten op de exploitatiekosten der bijzondere scholen werd bepaald voor Wissenkerke op f 850, Kamperland op f 1420 en Geersdijk f 340. Het verzoek der arbeidersbonden inza ke werkverschaffing of steunverleening werd voor kennisgeving aangenomen, daar ereds een steunregeling in werking is. Van de plaatselijke af deeling van den N. G. L. B. was eveneens een verzoek in gekomen. Dhr Van Halst vraagt inlichtingen. De voorzitter zet breedvoerig de werking der steunregeling uiteen. Dhr Van Halst ver dedigt kolentoeslag. Na eenige bespreking doet dhr Van Halst een voorstel om ko lentoeslag te geven aan gezinnen, die ge acht worden er voor in aanmerking te ko men. Met alg. st. aangenomen. Verzoek der gemeente Middelburg tot gemeenschappelijke regeling "Inzake L. O. met buitengemeenten. B. en W. stellen voor om evenals de U. L. O.-school te Kortgene, ook aan M'burg subsidie te ge ven tot een bedrag dat op f 15 per leer ling komt. Met alg. st. besloten. Verzoek van dhr L. Bakker om aan sluiting bij de electriciteitsgroep „de To- rengroep". De voorzitter zegt, dat dhr Bakker reeds is aangesloten. De P. Z. E. M. begint zijn jaargang met Mei. Dienten gevolge stellen B. en W. voor ook alsdan melt dergelijke aanvragen te beginnen. Aldus besloten. Een adres van dhr Th. K. Koole e.a. om voor de rij huizen, staande bij de schuur van de familie Heijboer twee pe- troleumlantaarna te plaatsen, omdat al daar geen electrische verlichting ie. De bewoner» verbinden zioh de lantaarn» zelf te bedienen. Het verzoek wordt toegestaan. B, en W, worden gemaohtigd de over- hoeken der weg Hooge Heule bij inschrij ving voor twee Jaar te verpaohten, De voorzitter zegt voortdurend klaohten te krijgen, dat aan de ingezetenen geweigerd wordt om op de stortplaats bij A. Israel zelf hun afval te deponeeren. Hij heeft uitgezien naar een andere plaats en zou gelegenheid krijgen bij 3. H. v. d. Berg. Dhr de Boer vindt die afstand te ver en raadt aan een betere gelegenheid te zoe ken. Dhr Noordhoek informeert of de werkzaamheden aan den Veerweg te Kam perland hog niet kunnen beginnen. De voorzitter zegt dat het wachten is op de goedkeuring der begrooting. Zlerlkzee. Alhier is op 57-jarigen leef tijd overleden dhr G. J. Lunenberg, can- didaat-notaris, van 19181927 lid van den Gemeenteraad, kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. enz. UITSLUITING VAN VRIJGESTELDEN UIT STATEN EN RADEN. Bij de Tweede Kamer komt vandaag in behandeling het wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet, dat voornamelijk ten doel heeft: a. het weren van de kleine partijen uit de Tweede Kamer door het stellen van den eisch, dat voor toekenning van een plaats niet in aanmerking komen candi- datenlijsten, wier stemcijfer lager is dan het d r i e voud van den kiesdeeler; en b. het weren van de zg. vrijgestelden uit de Provinciale Staten en de Gemeentera den door bestuurders van, of personen in dienst van vereenigingen, die beoogen de belangen van het personeel in dienst der gemeente of der provincie bij het gemeen tebestuur of het provinciaal bestuur voor te staan, van de verkiesbaarheid voor de genoemde lichamen (voor de Tweede Ka mer zou daarvoor een Grondwetsherzie ning noodzakelijk zijn) uit te sluiten. Over de voorgestelde uitsluiting van vrijgestelden schrijft de heer A. Kooiman in „De Vrijz. Democraat": „Het vak van vrijgestelde bekleed ik een reeks van jaren. Mijn collega-vrijgestelde, tevens lid van den gemeenteraad, maakt deel uit van de delegatie van een bepaald gemeentebestuur in de commissie voor ge organiseerd overleg, met welke delegatie ik namens het gemeentepersoneel moet onderhandelen over de regeling van de ar beidsvoorwaarden. Deze delegatie gaat op zeker moment in de raadkamer. Zou men nu werkelijk den ken, dat de collega-vrijgestelde zal nalaten aan de tegenpartij (als ik het zoo eens noemen mag) mede te deelen, wat er in de raadkamer is besproken? Voelt men hoe hier goede politieke zeden kunnen worden aangerand? Een ander voorbeeld. De vrijgestelde is wethouder voor de Arbeidszaken. De vrijgestelde is bonds voorzitter of afdeelingsvoorzitter. Een lid der afdeeling komt zijn nood klagen bij den voorzitter. D'e voorzitter zal een on derhoud vragen bij den Wethouder voor Arbeidszaken d.w.z. bij zichzelf. Voorbeelden aan de practijk ontleend, waar bij de juistheid van het regeerings- voorstel voor het grijpen ligt. In .ie vereeniging van ambtenaren wor den voorzitters ter verantwoording ge roepen voor een bepaalde houding door hen in Raad of Staten aangenomen. Het gelijktijdig vervullen van het lid maatschap van eenig publiekrechtelijk lichaam en dat van vrijgestelde van per soneel in Overheidsdienst is en blijft een gewrongen positie. Toen de commissies van G. 0. nog niet bestonden, voelde men dit niet zoo dui delijk, De ontwikkeling van het verkeer tusschen overheid en ambtenaar is wel een tikje veranderd sedert 1824. Ik heb het in de praktijk in een groote stad meegemaakt, dat de voorzitter van een vakbond tevens voorzitter van het overleg was, waarbij gehandeld moest worden over de meest vitale belangen der ambtenaren. In de vergadering van den vakbond werden beslissingen genomen, waarbij als regel de bondsvoorzitter de leiding had. Diezelfde bondsvoorzitter kwam in het college van burgemeester en wethouders, waarin een standpunt werd vastgesteld. Welk standpunt moest nu de wethouder verdedigen in het overleg? Natuurlijk dat van burgemeester en wethouders, maar hij was ook bondsvoorzitter. Hier ontstaat een innerlijke strijd. De vermenging, zeer speciaal van ambtenaren bonden met die der politieke partijen, heeft consekwenties van veel verdere strekking dan in een kort artikel kunnen worden omschreven. Of dat nu een vrijgestelde of een actief dienend ambtenaar is doet er niet toe, het is en blijft een gevaar voor het behoud der goede politieke zeden. Aan „Het Nederlandsche Gemeente recht" van Oppenheim-van der Pot ont leent schr nog de volgend.e uitspraak over de vrijgestelden: „Aangezien hun hoofdfunctie is, de be langen van de leden hunner organisatie bij het gemeentebestuur zoo krachtig mo gelijk te bevorderen, zijn zij niet op hun plaats in lichamen, die deze belangen zoo zuiver en onpartijdig mogelijk tegen an dere belangen der plaatselijke gemeen schap hebben af te wegen. Daarmede is ten nadeele van deze functionnarissen of van het nut en belang van hun arbeid na tuurlijk niets gezegd, maar wie vandaag pleitbezorger is in een zaak, behoort nu eenmaal daarvoor niet morgen als rech ter te zitten. Het denkbeeld om de uit sluitingen tot hen uit te breiden moet on voorwaardelijk worden toegejuicht". WIJZIGING DER TARIEPWET. Snellere afdoening ven eaken. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de Tariefwet en afwijking van de wet van 17 Mei 1984 betreffende in stelling, afeoh&ffing verhooging en ver laging van invoerrecht op korten termijn. Aan de Memorie van Toeliohting wordt het volgende ontleend: Het systeen van het bestaande artikel 7 der Tariefwet, volgens hetwelk voor ieder gewoon lid twee bepaalde plaatsvervan gers worden aangewezen, die dus niet zitting magen nemen voor een ander lid, dat, evenals de beide plaatsvervangers hiervan verhinderd is aanwezig te zijn, remt in de practijk de vlotte afdoening van de voor de Tariefcommissie gebrachte geschillen. Het komt de regeering voor, dat de eenvoudigste oplossing wordt verkregen, door het instituut van plaatsvervangende leden prijs te geven en alleen „leden" te benoemen, die dan alleen voor het be zetten van de plaatsen in een zittende „Kamer" in aanmerking zullen kunnen komen. Vanzelf zal hiermede een uitbreiding van het) aantal leden gepaard moeten gaan. De regeering is van oordeel, dat een aantal van 21 leden (waaronder de voorzitter en 2 onder-voorzitters) vol doende is, om zoo noodig 3 Kamers te kunnen voirmen. Gemeend wordt, dat, nu het' aantal le den der Tariefcommissie wordt vergroot, ook het aantal rechtbanken, dat voor be noeming van leden is geroepen, moet worden uitgebreid. De regeering heeft ge meend, dat hier voor in aanmerking ko men de rechtbanken te 's Hertogenbosch en te Almelo, beide gelegen in een in dustrie centrum. Met het oog op de toeneming van het aantal beroepen, die op de Tariefcom missie worden ingesteld, is de regeering van oordeel, dat het gewenscht is om, zooals dit ook bij andere rechtsprekende colleges het geval is, de beslissingen op bij de Tariefcommissie ingestelde beroe pen te doen nemen door uit dit college gevormde Kamers. Door het vormen de zer Kamers zal het aantal zittingen, dat in totaal kan warden gehouden, kunnen worden uitgebreid, waardoor de ge- wenschte snellere afdoening van zaken, naar de regeering verwacht, zal worden bereikt. Voorgesteld wordt, elke Kamer te doen bestaan uit 6 leden, waaronder de voorzitter of een einder-voorzitter. Oneerlijk ambtenaar. Eeni- gen tijd geleden is men op het spoor ee- komen van ernstige malversaties, die ge pleegd zijn door den 52-jarigen hoofd commies van het gemeentelijk Gasbedrijf te Rotterdam J. S. Deze S. heeft kans gezien in een aan tal jaren voor 1933 een bedrag van niet minder dan f 12.000 aan steekpenningen te toucheeren. Bij inschrijvingen van het gemeentelijk Gasbedrijf voor groote werken was het zijn taak de inschrijvingsbiljetten te ope nen. Hij droeg dus kennis van het laagste bedrag waarvoor was ingeschreven en dit bedrag verzuimde hij nooit door te bellen aan een relatie, die dan iets lager in schreef en meestal met de opdracht ging strijken. S. ontving voor zijn bemoeiingen een bedrag van f 500. Er is een uitgebreid onderzoek inge steld, dat tot gevolg heeft gehad, dat S. zich thans in het Huis van Bewaring be vindt. Beleedigingvan Hitier. Te Terwinselen. gem. Kerkrade, was Zater dagavond door het anti-fascistisch een heidscomité een vergadering belegd. Een der sprekers, zekere B. G. uit Amsterdam, heeft tijdens zijn rede uitdrukkingen ge bruikt die beleedigend waren voor Adolf Hitler. Hij werd na afloop van de ver gadering door de gemeentepolitie van Kerkrade aangehouden. Hij werd in het hoofdbureau van politie in arrest gesteld. Zondagmiddag is hij na een verhoor en nadaJt proces-verbaal wtas opgemaakt, weder vrijgelaten. i Communisten en fascis ten slaags te Lemmer. Zes fascis ten van elders verspreidden Zaterdagmid dag te Lemmer fascistische lectuur. Reeds spoedig werden deze menschen door enkele communisten gevolgd en ten- lotte ontstond een formeele vechtpartij waarbij van het mes gebruik is gemaakt. Hierbij kreeg een der mannen, die een aanvaller wilde tegenhouden, een snee over het gezicht, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie heeft de ruziemakers uiteen geslagen en de orde hersteld. Werkwilligen lastig ge vallen. Door een conflict bij een bouw onderneming te Santpoort is daar een staking ontstaan met het gevolg, dat de ondernemer werkwilligen uit andere dee len der provincie laat komen. D'aarbij zijn ook eenige arbeiders uit Alkmaar, die des morgens per auto gehaald en 's middags per auto teruggebracht wor den. Hét gevolg daarvan is,dat zich des middags sedert eenige dagen vele bouw vakarbeiders en in het bijzonder bestuurs leden van organisaties in den omtrek van de woningen dezer werkwilligen verzame len, hetgeen de politie aanleiding geeft scherp tegen deze menschen op te tre den. Dezer dagen heeft een groep arbeiders den auto ondeT de gemeente Heiloo bij den Kattenberg opgewacht en met stee- nen beschadigd. In verband met deze molestatie der werkwilligen heeft de politie thans twee bestuursleden van bouwvakurbeidersver- eenlgingen gearresteerd, namelijk P, A. Fr,, van een R.K, organisatie, en A, van S, De eerste neemt in Alkmaar een voor aanstaande plaats in en is o.a. bestuurs lid van Maatschappelijk Hulpbetoon en maakt deel uit van het Crisis Comité-B. Hun wordt ten laste gelegd, daJt zij aan den overval op den auto hebben deelgeno men. Beiden zijn overgebracht naar het huis van bewaring te Alkmaar en men verwacht, dat meerdere arrestaties nog zullen volgen. (Tel.) Meisje op slag gedood. Gis terenavond is in de Korte Mamixstraat te Amsterdam een 6-jarig meisje onder een vrachtauto terecht gekomen en op slag gedood. Het kind was spelende het trottoir af- geloopen en liep recht tegen een nade rende vrachtauto in. De chauffeur tracht te door het omwerpen van zijn stuur en kiachtdadig remmen een aanrijding te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Hevige botsing tusschen twee a u t o's. Op den Utrechtschen weg nabij Amersfoort botsten een vrachtauto en een luxe auto tegen elkaar. De schok was zoo hevig, dat de carosserie onder de vrachtauto werd weggeslagen, terwijl de luxe-auto geheel werd vernield. Van de drie inzittenden van de luxe auto werd de bestuurder licht gewond. Een inzitten de dame werd in zeer zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd, terwijl een heer. na uit zijn benarde po sitie te zijn verlost, ook zeer ernstig ge wond naar genoemd ziekenhuis werd overgebracht. Beider toestand is zorg wekkend. De bestuurder vein de vrachtauto liep lichte verwondingen op. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de vrachtauto, die moest uitwijken voor een stilstaande auto, te laat den tegenligger opmerkte. Vijfjarig meisje aangere den. Toen gisterenmiddag de kleuter school te Hintham uitging, stak een 5- jarig meisje plotseling de straat over, terwijl een motorrijder naderde. De kleine werd gegrepen en eenige meters meege sleurd. Het is ernstig aan het hoofd ge wond. Door molenwiek getrof fen. Te Gameren is gisterenmiddag de 16-jarige S. door een molenwiek getrof fen en zeer ernstig aan het hoofd gewond. Het ongeluk geschiedde, toen de jongen zich uit den betreffenden korenmolen naar buiten begaf. De groote Pluimveetentoonstelling te Parijs. Er liggen op het oogenblifc verschillen de onderwerpen te wachten op bespre king, maar alvorens daartoe over te gaan wil ik toch nog even iets over mijn erva ringen op de tentoonstelling te Parijs ver tellen. Van 14 tot 19 Februari had te Pa rijs de jaarlijksehe groote pluimveeten- toonstelling plaats, georganiseerd door de z.g. centrale pluimvee-organisatie van Frankrijk. Dit is een soort federatie van pluimveevereenigiagen die vrijwel alle vereenigingen op dit gebied in Frankrijk omvatten. Het geheel is echter meer ge oriënteerd op de tentoonstellings-richting dan op de nut-richting en trouwens is er in Frankrijk op het gebied van de nut- pluimveehouderij' veel minder actie dan in andere landen. In Frankrijk gaat de pluimveehouderij vooruit, maar langzaam en van een actieve richting ten behoeve van de hedrijfspluimveehouderij (proef stations, legwédstrijden, consulenten, enz.) merkt men niet veel. Toch heerso'ht er een opbloeiend leven onder de kippenhouders, dat merkt men op de tentoonstelling direct aan de inzendingen der industrie. Daar in is de Parijsche tentoonstelling die van Frankfort, Essen en Berlijn, waarover ik onlangs geschreven heb, weer ver voor. De tentoonstelling zelf was beter ver zorgd dan in vorige jaren. De schragen, waarop de kooien staan, waren behoorlijk met linnen afgedekt, zooals dat ook bij ons gewoonte is, en van de stands der industrie was ook hier en daar meer werk gemaakt. Vooral enkele Hollanders, die •hier als pioniers werken, kwamen goed voor den dag, zooals de firma Sluis uit Weesperkarspel en Holkapo (Hollandsch karnemelkpoeder) uit Terwolde. Jammer genoeg eigent de zaal zelf, on danks haar lenorme oppervlakte (onge veer 300 hij 80 M.) zich heelemaal niet voor dit doel. Een kalkachtige en stoffige zandbodem is oorzaak dat alles wat ten toongesteld wordt al heel spoedig met een wit-,grijs stof bedekt is. Wel wordt gepro beerd met sproeien de stoflaag wat te ver minderen, maar veel helpt dat ook niet. Verder is zoo'n enorme zaal bij koud weer niet te verwarmen. Er staan wel reuzen kachels, maar in een glas-ijzerconstructie blijft het tochten. De Hollandsdhe bloementuin aan den ingang was zeer mooi. In de bloemperken zijn allerlei soorten Hollandsohe tulpen en hyacinthen geplant en dat maakt een bij'zonder moeien indruk. Verder volgt daarop eerst een .groote tentoonstelling van bijenproducten, allerlei soorten ho ning, was en een soort wijn, die blijkbaar ook uit honing gemaakt wordt. Dan komen de kippen. In het midden der zaal een breede laan, eveneens langs de zijwanden zulkie breede paden waarlangs de stands der industrie opgesteld staan en tusschen deze lengtepaden de kooien langs smallere dwawpaden, Er la ruimte genoeg, maar er zijn dagen, dat het bezoekoijfer de 50,000 haalt en dan worden zelfs do breedste paden al gauw te nauw, In het centrum van de geheele zaal, dus In de hoofdlaan en van alle kanten zicht baar, staat een soort pyramids van kooien, Hierin 'bevinden zich van elke groep do hoogste prijswinners, de z.g. grand prix d'honneur, waaronder de winnaars van den prijs van den president der Franeche republiek. Dit jaar waren dat prachtige zwarte Orpingtons. Ook de Toulousegan- zen en de witte kalkoenen, die hier ver toond werden, waren eveneens schitteren de dieren. Over het algemeen was de kwa liteit der dieren beter dan in vorige jaren. Frankrijk 'heeft verbazend veel rassen of soorten van pluimvee. Elk dorp heeft haast zijn eigen ras en van oudsher zijn deze dieren meestal zoowel op vleesch als eieren gefokt. De Fransohe keuken is al tijd beroemd geweest en vraagt een slacht- hoen met witte pooten. Vandaar dat bijna alle FransChe rassen witte pooten hebben. Sommige Fransohe rassen zijn ook in an dere landen bekend geworden, o.a. de Faverolles, die in DuitsChland veel ge kweekt worden onder de naam Lachs- hühner, naar de kleur der veeren, die zalmkleurig is. Maar ook de Houdans, La Bresses, Gatinaises, zijn rassen, die elders gewaardeerd worden. Bijzonder interessant waren de inzen dingen van witte, zwarte en Colorado- k al koenen. De laatste schijnt een nieuwe variëteit te zijn, die driekleurig is. Als attractie voor de stedelingen vooral was er een zeer groote inzending kamervogels. Om -die allemaal te bekijken zou men al leen al een dag noodig hebben. De meest zeldzame soorten uit allerlei landen der wereld waren aanwezig en de inzender, die mij een paar uren vol trots aller lei interessante dingen over deze vogel tjes vertelde, bleek een geweldige vakken nis op 'dit gebied te hebben. Wat de industrie betreft kunnen we wel zeggen, dat de kleine broedmachine en de kuiken-opfokbatterij hoogtij vieren. Het aantal stands met hroedmaChientjes is enorm en men vindt ze in allerlei soor ten van 25 tot 500 toe. De z.g. brood kasten, de moderne Amerikaansohe ma chines, met capaciteiten tot 50.000 eieren toe, ziet men er zeer weinig. Ze worden voor Frankrijk te duur bij import en de Fransohe fabrkanten schijnen geen paten ten te hebben om ze na te mogen maken. Vandaar dat men zich behelpt met de ouderwetsöhe vlakbroeders in verschillen de verdiepingen opgesteld. D'e voederhandel verkeert ook nog in een overgangsstadium. Enorm veel bedrog, veel slechte kwaliteiten en maar weinig flinke firma's, die werkelijk goede waar voor het geld leveren. Een kenni's van mij, die een pluimveebedrijf in de buurt van Parijs begonnen is, kocht tot driemaal toe een vat levertraan, steeds z.g. beste lever traan, voor hij1 werkelijk een goede traan kreeg. Het eerste vat bevatte 25 pet. minerale olie en het tweede vat bevatte heelemaal geen levertraan, doch waarde- looze vischtraan. Langzaam maar zeker gaat de pluim veehouderij in Frankrijk vooruit. Voor eerst zijn er nog eieren te kort en kosten de goede eieren in Parijs 7l/210 cent per stuk. Dr B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. AANKONDIGING VAN VERGADERINGEN ENZ. TE GOES. Maart. 19 Filmavond, Handelsbelangen. 21 Jaarverg Chr. Besturenbond. April. 1 Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. 13 Alg. verg. Vereen, voor Ziekenhuis- verpleging Z.- en N.-Beveland. 22' Prov. Bondsdagen Jongel. vereeni gingen. Mei. 3 Zeventigjarig bestaan A.R. Kies- vereen. 8 Geref. Ouderlingen-conferentie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Maart: Zwakke tot matige Z. tot Z.O. wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, iets zachter overdag. Stand van hedenmiddag 3 u. Uitg.: N.V. Emergo" ter Bureau Postchi Bijkantoor J. J. FAN Directeur Onbri Bij de Stal uitsluite s t e plaat: De Staten en het besti provincie, de gemeente en te behart Zoo eischt In dit vei wat de leide in „Volk en Zooals beh besloten, dat tenverkiezinf Maar met „Niet is 01 aantal zetels gende licham list kan het zijn van SU in het diepst met zich dr be\tfust van armzalig N.S ons behoort. Met vreugt sert dan ook, dering, geer ook slechts gedaan om h deel: met tit uitverkorenei zoo laag mof geplaatst. „Het spr hij hieraan één bel a n.I. het belan Met hoevet Staten binnt alleen, om ren, hoever voorlichting niettegenstaai en terreur." Dat is tenn Uit deze vei zich wat dit Verder, dat eerste plaats lang, maar ui van de bet Waaruit vol behoorlijke b< ciale belangei stem aan d geven. Personen, zij slechts eigen eng ongeschikt on zitting te nen HET BE Als een don heeft de B Theunis in d< woorden het gekondigd: „De regeeri: werk van eco baar voor de waaraan de hadden gewijc De huidige eerste contact dikwijls daar land op den vestigd. Zij heeft me haar in de bij digheden, welt lijk zou zijn, tot werken en ste gesteld de: der natie tot m Zij heeft wezen van de heid en vertroi De regeering werking, welke ondervonden. oi Stand van gistermiddag 3 u.: 767. Licht op voor fietsen: Woensdag 6 u. 32 min. waarop zij mo onvolledig verl De oppositie een onrechtvaa pagne gevoerd legenheid en soonlijkheid zi maakte en zooc tot het nationa ondermijnde. Daardoor het regeering ondi strijd, volgehoi vier maanden schappelijk pog kunnen verhin tegen den frai laatste weken In die omstr

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 6