Vicks Hoestbonboü TEGEN HOEST Uit de Provincie De Pastorie aan Zee FEUILLETON deldrijvcnden middenstand, is voor het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Mid denstandsbond aanleiding geweest bij den Minister van Economische Zaken aan te dringen op afdoening van dit wetsont werp, waaromtrent het Voorloopig Ver slag der Tweede Kamer is verschenen, doch de Memorie van Antwoord reeds ge- ruimen tijd op zich laat wachten. q u-stie van de Nederlandsche varkens centrale. Do commissie van onderzoek betreffen de crisismaatregelen (commissie-Beu- :nor) heeft dezer dagen aan de Konin- j;.n een eindrapport aangeboden omtrent de vraag, of bij de gestie van de Neder landsche Varkenscentrale iets geschied is, dat, uit een oogpunt van politieke mo raliteit afkeuring verdient. Gemeld wordt, dat de commissie in zake het onderzoek naar de gestie van de Ned. Varkenscentrale, al 'heeft zij op en kele punten bezwaren tegen het oecono- misch beleid der Centrale tot de volgende slotconclusie is gekomen: De commissie moest de verschillende gedragingen, welke onder haar aandacht werden gebracht, toetsen aan den eisch der politieke moraliteit. Het is haar een voldoening, te kunnen verklaren, dat, af gezien van misdragingen van enkele per sonen van lageren rang, itegen wie óf do justitie, óf de leiding van de Ned. Var kenscentrale, óf beide zijn opgetreden, haar ook bij haar voorgezet onderzoek niet is gebleken, dat door of vanwege de Ned. Varkenscentrale handelingen zijn ge pleegd, welke uit een oogpunt van poli tieke moraliteit afkeuring verdienen. Hei bezoek van Prinses Juliana. Zaterdag heeft H. K. H. Prinses Ju liana, die Vrijdag ten huize van den Com missaris der Koningin te Middelburg een intieme bijeenkomst met personen van haar leeftijd heeft gehad, met den heer en me.rouw Quarles van Ufford per auto van den Commissaris 'n tocht rond Wal cheren gemaakt en daarbij o.a. een be- cek gebracht aan Slot Ter Hooge aan den weg Middelburg-Koudekerke van mr Jr R. W. Graaf van Lynden en zijn fa milie. Daarna ging de rit over Koudeker- ;e, Biggekerke, Zoutelande, Westkapelle n Domburg langs den Noordweg terug •raar Middelburg. Na de lunch, die weder in den huize ,/bdij bij* den Commissaris werd gebruikt, vertrok de Prinses per auto naar Den Haag. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de Prinses ook in andere deelen van ons land zulk een intiem be zoek te brengen. Nieuwe weg van Brabant naar Zeeland. De weg van Bergen op Zoom naar Vlissingen slingert zich in ontelbare 'boch ten door het polderland. Het zal vooral den automobilisten genoegen doen te ver nemen, dat er een groote verbetering op komst is. Daar, in het uiterste hoekje van West- Brabant, steken werklieden de spaden in den zwaren kleigrond. Er wordt geklopt en gehamerd, de stoommachine puft en ratelt, de zware heiblokken vallen met dreunende slagen op de betonnen heipa len Over enkele maanden zullen de auto's met grootere veiligheid over den nieuwen betonnen verkeersweg snorren. En het lange wachten voor den overweg nier Woensdredht zal zijn ondervangen door een viaduct. 'Cngeveer vier maanden is men thans bezig met den bouw van dezen weg en het ral nog wel even zoovele maanden duren wanneer hij geheel zal zijn voltooid. De kos.cn van het geheele werk, tunnel plus wegaanleg, benevens aankoop van grond enz. enz., zullen globaal gerekend, de 175.000 gulden wel overschrijden. De oude weg blijft eveneens bestaan, zoodat onder de gemeente Woensdrecht binnenkort van twee wegen gebruik kan warden gemaakt. In verband hiermede rijst de vraag, of het niet mogelijk zou zijn de talrijke bietenkarren van den nieuwen weg te weren. (Tel.) door GEORGE MAC DONALD. 43.) „Maar daar was jij het toch niet mee eens, Stokes?" „Niet mee eensl Maar dominee, ik ben toch zelf ook een boerenarbeider geweest. En ik wilde mijn dochter af en toe graag eens zien. Maar ze is net als haar moeder. Wie de schuld is, weet ik niet. Maar tus- schen Carpstone en ons huis worden geen bezoeken gewisseld". Wij waren ondertusschen bij het huis gekomen en traden binnen. „Nu, juffrouw Stokes, hoe gaat het er mee?" vroeg ik om een aanknoopingspunt te hebben. „U ziet er niet slechter uit dan du vorige keek". „0, dominee, het is veel erger. U hebt e? geen begrip van, hoe ik lijd, anders zou u er niet zoo over praten". „Ik weet wel, dat u erg ziek bent, maar misschien is het niet zoo erg, of u kunt me vertellen, waarom u zoo gaarne had, dat ik bij u kwam". Zij antwoordde niet, blijkbaar voerde ze een innerlijken strijd. D'e zweetdroppels parelden op haar voorhoofd en ze werd doodsbleek.. Om haar te helpen vroeg ik: i Persoonlijk Damkampioenschap van Zeeland. M. J. Jer9miasse, GoesW. Boogaard, Middelburg. 02. Voorschot Land arbei ders wet. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan de ge meente Kapelle een voorschot uit 's Rijks kas verleend, tot een maximum van 12755, ter verstrekking aan de vereeniging in die gemeente uitsluitend werkzaam ter 'bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders, ter uit betaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Middelburg. De Oranjevereeniging al hier heeft het plan geopperd 30 April a.s., den jaardag van Prinses Juliana, eenigszins tot een feestdag te maken, voornamelijk voor de kinderen van alle openbare en bijzondere scholen. Het bestuur besloot een kinderfeest te organiseeren op het gemeentelijk sport terrein. Vrijdag sprak voor de afd. Middel burg van den N. C.V. B. de heer A. Oos- terlee te Nijmegen, over de waarde van Künkel's denkbeelden voor de gezins opvoeding. Vóór een halve eeuw was in groote kringen gezinsopvoeding in het geheel geen onderwerp van discussie, maar iets vanzelfsprekends. Vooral het Christelijk gezin was een veilig, gesloten geheel, dat gedragen werd door een aan allen gemeenschappelijke overtuiging. Er zijn ook thans nog zulke gezinnen, doch er zijn er zeker niet minder waar men te kampen heeft met moeilijkheden, die vroe ger onbekend waren. Over sommige van die moeilijkheden kan de psychologie ons iets Ieeren. Naast zuiver-wetenschappelijke werken verschijnen populiare verhandelingen, waaruit we van allerlei kunnen ieeren, dat ons helpen kan om de moeilijkheden waarmee we in de tegenwoordige opvoe ding te kampen hebben, beter te ver staan. Dit geldt in hooge mate voor het werk van den Berlijnschen psychiater Dr Fritz Künkel, ook in ons land geen onbekende. Volgens Künkel wordt de richting, die de karakterontwikkeling van het jonge kind neemt, bepaald door de belevingen van de eerste kinderjaren. Er ontwikke len zich dan dressaten, absoluut binden de voorschriften, waarnaar het kind zich richt, maar van welks geldigheid het zich niet bewust is. Bij een verwend kind kan zulk een algemeene stelregel luiden: De anderen zijn mijn dienaren, daarom hoef ik niets te ontberen. Bij verwaar loosde kinderen ontwikkelt deze stelregel zich anders; in beide gevallen dragen de opvoeders een groot deel der schuld. De opvoeding moet het kind tot een „zake lijke" houding tegenover de wereld, waar in het leeft, brengen; dit is alleen moge lijk, wanneer de opvoeder zelf „zakelijk" is. De opvoeder moet daarom voort durend en allereerst aan eigen opvoeding werken. Veel van wat liefde en bezorgd heid heet, vloeit voort uit de egocentri sche houding van den opvoeder en schaadt dan het kind. Beiden, opvoeder en kind, moeten hun egocentrische houding laten varen, komen tot ware gemeenschap. Dit is echter nimmer mogelijk langs den weg van geleidelijke ontwikkeling, alleen door lijden en crisis heen. Ook zij, die Künkels levensbeschou wing niet deelen, kunnen voor de prac- tijk der gezinsopvoeding veel van hem Ieeren. Zaterdag werd het tienjarig bestaan van de Athletiekvereen. E.M.M. in de bovenzaal van de „Vergenoeging", die op passende wijze was versierd, gevierd. Het bestuur had nog voor de receptie als blijk van waardeering van de leden een medaillekast in ontvangst te nemen. Tal van bloemstukken waren toege zonden. Vele telegrammen kwamen binnen. Verschillende deputaties en particuliere personen kwamen hun gelukwenschen mondeling aanbieden. Na de goed geslaagde receptie heeft het bestuur zich met verschillende andere personen aan een gemeenschappelijken maaltijd vereenigd, waarna voor ledenen „Wou u me over uw dochter spreken?" „Neen", mompelde ze. „Er is over mijn dochter niets te zeggen. Ze was mijn kind en ik kon met haar doen wat ik wilde". Bij me zelf dacht ik, dat we het daar bij gelegenheid nog eens over moesten hebben, doch eerst moest ze haar hart ontlasten, van wat haar blijkbaar drukte. „Dan", zeide ik, „wilt u mij iets ver tellen van wat niet van u was?" „Wie heeft ooit beweerd, dat ik iets nam dat niet van mij was?" antwoordde zij heftig. „Durft Stokes te zeggen, dat ik dat gedaan heb?" „Niemand 'heeft dat gezegd, doch ik moet uit uw woorden opmaken, dat iets van dien aard de oorzaak van uw ver driet is". „Bent u een dominee, dat u zooieta te gen me zegt?" „Maar beste vrouw", zei ik, „je hebt naar me gevraagd, omdat je me iets wilt bekennen. Ik tracht u te helpen. Maar ik zie wel, dat u te trotsch bent om dat toe te geven. Het heeft daarom geen zin om nog langer te blijven. Het windt u maar op. Daarom wensch ik u goeden avond. Nog één ding: kunt ge voor mij uw hart niet uitstorten, doe het dan voor God". „God kent mijn hart wel, ook zonder dat". „Ja, maar hoe kan Hij u vergeven, wan neer ge niet toe wilt geven, dat ge gezon digd hebt". „Dat gaat niet zoo makkelijk, als u wel denkt. Hoe zoudt u het vinden, als u zeg Ingezonden Mededeellng. De bejtanddoelen van Vick» VapoRub than» verkrijgbaar in den vorm van donateurs en genoodigden een onderlin ge feestavond plaats had. Opbrengst collecte. De col lecte voor het Koningin-Moeder Herden kingsfonds bracht Zaterdag f 350.68Vs op. Neurologische behande ling derde klasse-patiënten. Volgens de bestaande instructie genie ten de specialist-internist en de chirurg van het gasthuis resp. f1250 en f3250 salaris, voor de behandeling van de derde klasse-patiënten, die verpleegd worden voor rekening van Armbestuur, politie, gemeente, kerkelijke gemeenten en in stellingen van weldadigheid enz. en zij, die behooren tot het personeel of de ver pleegden in de Godshuizen. Gezien het zich in stijgende lijn bewegen van het aantal behandelingen door den zenuw arts, hadden B. en W. met wijlen den neuroloog W. U. Schuurman een voor- loopige overeenkomst van f3250 per jaar bereikt. Het onverwacht overlijden van den neuroloog bracht stagnatie. B. en W. zijn er in geslaagd te komen tot 'nregeling met den opvolger v. wijlen Dr Schuurman, den neuroloog W. W. de Regt, voor het tijdvak 1 September 1934 1 Januari 1936, op een jaarwedde van f 1800. Het benedengedeelte van het gebouw aan den Dam, waar tot nu toe het kan toor van den Reinigings- en Ontsmettings- dienst gevestigd was, zal grootendeels blijven gebezigd voor magazijn van den dienst, terwijl een gedeelte bestemd zal worden als opslagruimte voor groenten ten behoeve van de gesteunden, met de distributie waarvan binnenkort een aan vang zal worden gemaakt. B. en W. von den den baas van den Reinigings- Ont- smettingsdienst, C. P. F. van Oost, bereid de bovenwoning te huren voor f20 per maand. B. en W. stellen voor tot ver huren te besluiten. Hernieuwde vaststelling legesverordening. B. en W. heb ben gemeend, dat tot verhooging der in komsten van de gemeente een herziening plaats moet hebben van de iegesverorde- ning. Enkele tarieven konden worden verhoogd, zulks onder meer in overeen stemming met de tarieven, welke in an dere gemeenten worden geheven, terwijl van deze gelegenheid gebruik werd ge maakt om verschillende nieuwe heffingen op te nemen. De hoogere opbrengst ramen B. en W. op rond f1000 per jaar. B. en W. leggen een vergelijkenden staat over, uit welken h.i. duidelijk blijkt, dat voor verschillende gevallen de Mid- delburgsche leges-heffingen lager zijn dan elders. Het aantal vergunningen. B. en W. wijzen er op, dat zonder verdere wijziging B. en W. geen nieuwe vergun ningen meer mogen verleenen, wat een voortdurende daling van het aantal ver gunningen ten gevolge zou hebben, wat B. en W. met de oog op den marktdag en het vreemdelingenbezoek niet wen- schelijk achten, hetgeen vooral van be lang is met het oog op de inrichtingen, gelegen op de Markt, in de Langedelft, en in de onmiddellijke nabijheid daarvan. B. en W. zijn van oordeel, dat het beste is te komen tot de vaststelling van een vast maximum, dat zij op 50 zouden willen stellen. Zij geven daarom in over weging te besluiten een daartoe strekkend verzoek aan H. M. de Koningin te richten. De rioolaansluitingen. Naar aanleiding van de adressen van de Ver eeniging van Huiseigenaren, de Vereeni ging „Handelsbelang", P. Koole en de af deelingen Middelburg van den Neder- landschen Aannemersbond en den Pa troonsbond in de Bouwbedrijven in Neder land, nopens het besluit van B. en W., waarbij werd bepaald, dat het leggen van rioolaansluitingen in den openbaren gen moest iets weggenomen te hebben, dat niet uw eigendom was." „Wel, ik zou het vreeselijk vinden, maar toch zou ik denken, hoe gauwer ik het bekende, des te eerder was het kwaad hersteld." „Maar dat is juist het ergste. Het kwaad is niet te herstellen." „Maar", zei ik, „mijn hand op de hare leggende, terwijl ik trachtte zoo vriende lijk te spreken, als mij mogelijk was, „u hebt me nu al verteld, dat u iets hebt weggenomen, dat u niet toebehoorde. Waarom nu niet moed gevat en ook de rest verteld. Ik zal het u zoo gemakke lijk maken, als ik kan en als het moge lijk is, het kwaad herstellen; maar dat kan ik natuurlijk niet doen als ge me niet verteld, wat ge hebt, dat niet het uwe is." „Ik heb niets", mompelde zij. „Maar misschien hebt u iets gehad." Ze antwoordde niet. „En wat hebt u er mee gedaan?" „Niets." Ik stond op en nam mijn hoed. Met een kreet stak zij haar hand uit als om me vast te houden. „Blijf, dominee, ik zal u alles vertellen. Ik heb het weer verloren. Dat is het ergste. Ik heb er nooit profijt van gehad." „Wat was het?" „Een goudstuk", zei ze met een snik. „En nu ben ik een dief." „Niet meer dan u vroeger was. Maar weg voortaan uitsluitend door den dienst van Gemeentewerken zal mogen geschie den, merken B. en W. op, dat B. en W. bij het nemen van hun besluit zijn geleid door de overweging, dat het in het be lang van de instandhouding van de wegen moet worden geacht, dat opgravingen en herstellingen daarvan alleen zou behooren te geschieden door personeel der Ge meente. In de practijk was n.l. gebleken, dat het aanstampen van den grond na aanleg van een rioleering door particu lieren niet altijd op de juiste wijze ge schiedde, wat tot gevolg had voortduren de nazakking van de straat, met daar mede gepaard gaande herstelkosten. In verschillende andere gemeenten geschiedt het maken van rioolaansluitingen door den dienst van Gemeentewerken. Staat dus de rechtsgeldigheid van het genomen besluit naar hun meening vast, anderzijds moeten B. en W. toegeven, dat de vraag kan worden gesteld of het in dezen tijd, nu allerwege in de parti culiere nijverheid wordt geklaagd over ge brek aan werk, wel gewenscht moet wor den geacht een maatregel als bovenbe doeld door te voeren, zonder dat nog een ernstige poging is gedaan de tegenwoor dige praktijk in betere banen te leiden. Na ampele overweging, mee- nen B. en W., dat er op dezen grond redenen zijn om den ge nomen maatregel voorloopig ongedaan te maken, en intusschen te trachten, door overleg van den dienst van Gemeentewerken met de particuliere aannemers, tot een werkwijze te komen, die aan de gerezen bezwaren zooveel mogelijk tegemoet zal komen. Het Burg. Armbestuur heeft zich met een definitieve weddeverlaging van 5 voor het personeel, dat onder de pen sioenwet valt, vereenigd. Het bestuur der Godshuizen kan zich vereenigen met een definitieve wedde verlaging van 5 voor den secretaris- penningmeester en zal voor het overig pensioengerechtigd personeel eenzelfden maatregel toepassen, terwijl voor het per soneel op arbeidsovereenkomst werkzaam de tijdelijke korting van 13% zal wor den vervangen voor een definitieve loons verlaging. Uit een drietal bij den Raad inge komen stukken blijkt, dat B. en W. thans een ontwerp gereed hebben voor wijziging van de rooilijn in de Bleek, waar door met name de toegang tot de Bleek aan de zijde van de Haringplaats zeer zou worden verbreed. In verband met deze plannen is een adres ingekomen van Mr P. Dieleman en J. P. Andriesse als liquidateuren van de N.V. Fabriek van meubileering v.h. onder de Firma Belderok Van Roo. Zij ontwikkelen enkele wettelijke be zwaren. Het perceel van de Firma Belde rok Van Roo bestaat uit een linker vleugel van ongeveer 8 M. diep en een rechtervleugel met een gemiddelde diep te van bijna 14 M. Het eerste deel is te ondiep om voor bouwterrein te kunnen dienen. Het rechtergedeelte met zijn meer dere diepte en een breedte van ongeveer 6 M. 'heeft bouwgrondwaarde, welke door de nieuwe rooilijn nooit zou kunnen wor den gerealiseerd. Een tweede adres is van Mr E. Fokker, oud-griffier der Staten van Zeeland, wo nende te Den Haag, die zich als hypo theekhouder aansluit bij het schrijven van liquidateuren. Tenslotte is. er een adres van J. Huijs- man alhier, eigenaar van vier der be trokken woningen in de Bleek, die ver zoekt om vergoeding van de waardever mindering dier panden bij uitvoering van het plan. Begrooting 1935. Ged. Staten hebben de beslissing over de gemeente- begrooting 1935 uitgesteld met machtiging om te beschikken over de helft van de op die begrooting voor gewone uitgaven gebrachte sommen en te innen de op die begrooting geraamde inkomsten, voor zoover de uitgaven en inkomsten ook op de begrooting van het vorige jaar voor komen. Een 14-tal bewoners van den Seis- weg wijzen op de gebrekkige verlichting aldaar tusschen de perceelen R 118d en R 121d, waar op 190 M. reeds 14 wonin gen staan en nog 3 in aanbouw zijn. Zij dacht ge, dat het beter was als u het niet verloren had en er iets goeds voor gekocht had!" Weer gaf ze geen antword. „Als dat gebeurd was, zou het veel erger geweest zijn. Dan was u een slecht mensch." „Ik ben geen slecht mensch." „Stelen is toch slecht, is het niet." „Ik heb niet gestolen, ik heb het ge vonden." „Hebt u dan niet uw best gedaan, den eigenaar uit te vinden." „Neen. Dien kende ik." „Dan was het toch heel slecht om het niet terug te geven." „Maar als ik het geld niet verloren was, had ik dat misschien wel gedaan. En dan zou ik niet mijn fatsoen verloren hebben vandaag." „Maar zoud u het geld terug gegeven hebben?" „Ja", zeide zij, terwijl ze me recht in het gelaat keek, zoodat ik zeker wist, dat ze het meende, „later wel." „Hoe dan?" „Ik zou er een pakje van gemaakt heb ben en het geld zoo verstuurd hebben." „Zonder er iets bij te vernielden?" „Waar zou dat goed voor zijn. De man heeft toch zijn eigendom terug." „Toch is het niet in orde. De man heeft er recht op te weten, dat gij het zijt, die hem had willen benadeelen." „O, wat maakt ge het een stervende Ingezonden Mededeellng. IBIS SHAG ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG vragen op dit deel van den weg eenige lantaarns te plaatsen. Het Nationaal Comité tegen het al coholisme (N.C.A.) verzoekt om de kroon voor te stellen het maximum der ver loven A zoo ver te verlagen als waartoe de bepalingen der Drankwet recht geven. Het plaatselijk Drankweercomité heeft adhaesie aan gemeld verzoek verleend. De paaltjes met reflectors, aange bracht op den vluchtheuvel op den Blau- wendijk, blijken in de praktijk niet te voldoen. Er is des avonds reeds een der paaltjes stuk gereden en bij de wegen commissie van de K.N.W.B. en de KNAC komen herhaaldelijk klachten in. Daarom stellen B. en W. voor ter plaat se twee ijzeren verkeerspalen met ver lichting, zooals die ook staan bij de tram halte te Souburg, te doen plaatsen. Vlissingen. Onze Vlissingsche haven. Gisteravond ongeveer 7 uur, is alhier in de Buitenhaven aangekomen het stoomschip „Ubeno" van de Woerman- line, komende van Zuid-Oost-Afrika. Het stoomschip meerde vlot aan de kade vóór de kantoren der N.V. Haven van Vlissingen, ter ontscheping van een 25-tal passagiers, terwijl tevens 30 ton lading werd gelost. Te 10 uur vertrok de „Ubeno" met be stemming naar Hamburg. Goes. Zaterdagmiddag hield de afd. van Chr. onderwijzers „Noord- en Zuid- Beveland" in de Melksalon „Bustraau." te Goes haar jaarvergadering onder lei ding van den heer Van Wijk. Tol afge vaardigde naar de voorvergadering, te houden te Utrecht, werd aangewezen de heer A. Nederhand, tot secundus de neer Meindersma. De heer de Borst zag zich door onge steldheid genoodzaakt het secretariaat neer te leggen. Dhr Oudkerk te Goes zal nu als secretaris fungeeren. De heer Jonkheer van Ierseke leverde een inleiding over de „Concentratie van scholen", waarop een uitgebreide bespre king volgde. De voorz. werd met alg. st. herkozen. Na de pauze brachten de seer, en de penningmeesteres hun jaarversla gen uit. De heer De Bruin van Kapelle leidde het onderwerp „Zenuwachtig heid" in. Borssele. Zaterdagmiddag hield de Coöperatieve Boerenleenbank haar alg. vergadering. Aanwezig waren 'oden. Tot secretaris werd benoemd dhr J. Zweemer Pz. De balans sloot met een eindbedrag van f 76108.79, waaronder is begrepen een winst van f 390.77. Beslaten werd deze winst te storten in het reservefonds. moeilijk", zei ze weenend. „Als ik het hem nu zeg, moet ik het nog terug be talen ook. En ik heb geen goudstuk." „Kunt ge uw man er niet om vragen?" „Daar heb je het nu. Ik dacht het wel, dat u de zaak nog erger zoudt maken. Ik wou, dat ik dat vervloekte geld nooit gezien had. Ik kan er mijn man niet over spreken en ik zou me schamen het geld uit te geven, waarvoor de arme stakker hard heeft moeten werken", en zij ver borg het gelaat in het laken. „Nu, ik zal er over spreken met hem, we zullen het wel klaar spelen", zei ik, terwijl ik naar den hoek van de kamer ging, waar Stokes zat. „Lieve help", zei deze, toen ik hem het geval uitlegde, op een toon, alsof zijn vrouw een ziek kind was; en, naar zijn vrouw gaande trachtte hij haar het laken van het gezicht te trekken, blijkbaar met de bedoeling om haar te kussen, maar het lukte hem niet, want ze hield het stevig vast. „Is dat alles", ging hij voort. „Dat zul len we gauw in orde maken. Wanneer was het?" „Toen we zoo graag een eigen varken wilden hebben, en ik dacht, dat we het gauw genoeg konden terug geven", snik te ze door het laken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2