MAANDAG 18 MAART 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. ME Buitenland Duitschland voert den alge meenen dienstplicht in en breekt definitief met Versailles. Binnenland Belangrijkste Nieuws, adaels. iat uit 84 letters. 8. Si. 28. 12 wagen 2. 81 rijn viervoetige de 10, 20. 81. 11. 81. 18. 20. 81 zorgt goed sfl het 6. 10. 4. 0. 14. 24. 28. 18 i. 15. 16 zit hoog. it 82. 26. 9. 34. in het 8. is altijd era van de volgende die ieder 9 letters samen het eerste t dezer dagen druk plaats in Gelderland, in Europa. ^.-Brabant, eierveiling. tad. r.-Holland. ïaven. in Utrecht. eg roet van TANTE DOLLIE. JN VRIEND. VIII. een verandering, want an het opknappen was maanden naar de bos- lemaal aan te sterken; bleef, mocht hij mis- ber weer naar school, i wel even moeilijk ge- voor de cactussen los x) prachtig groeiden, a de jongens afgespro- soolang mee zou ne ig kwam kreeg hij ze lijke vaart. •en, wij leven tjes vrij, 3 daar boven i en voor mij. mi's hooge stem over door het wat donkere die maar geen wijs op 'he voorbankje van m Grietje's vader, over de weilanden, die innesohijn goud zagen nen, daarboven was mei. Heel stil was het den ze het geklots van boot, die zachtjes héén in de verte was het pen. :e nu?" Leni draaide ings de schuur van de er Dries en Ru te voor een. >pen?" en zette haar handen aan haar mond „tjoe- langgerekt. De meisjes .ntwoord kwam en ja, het teruig. Grietje 'herkende dui- ze zullen nu zoo wel e weer op de voorbank iaar arm door die van dat we nu toch mee ulk heerlijk weer. Wil vinden, ik 'heb hem nu ezien, hij is wel in geen uis geweest." ok eenig", zei Grietje, t de boot mee mocht, d weer een pretje vond. er stemmengerucht en Ru met de boerin aoh- foorsohijn. ee, Moe?" riep Grietje zal niet gaan, maar oppassen en stil blijven e geen kuren uithalen, avrouw van de Dominee t." ts geks doen, b°usch u an," beloofde Dues nog boot gesprongen, Dries v losgemaakt en met z'n t van de wal duwend, in. ahterin zitten Ru, dat is l> maar eigenlijk had hij onden, om Dries te bel- ange stok de boot voort- ju hij vragen of hij hef oen. boerin nog het vroolijke en. Leni en Grietje, „de menschenl" denken hoor," lachte de goede redsl" Toen ging ar binnen. Er was nog en een morgen was t nu?" vroeg Dries, i horloge, „Precies half nog 'he, hoe lang doe brug?" kwartier, langer vast iat we er dan half tien roeg genoeg." oog vacantie kreeg, had hij dien dag thuis zou oi weer was ging hij op dan 's morgens al heel ran. t juist zoo prachtig, dat schoolvergadering was ua vrij hadden. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 10, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur; R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs i2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent Ad verten t.iën 30 cent per regel. Dïgpzon den mededeel'ngen 30 cent per regel, Kleine Advert,ent,iën Dinsdags en Vrijde,gp 10,75, bii vooruitbetaling, Onder letter of motto 10 85 Bij contract belangrijke korting. Duitschland wapent zich. Wat voor de toekomst algemeen ver wacht werd, is thans plotseling een feit ■geworden: Duitschland heeft (besloten zich los te maken van de bepalingen van het „Vredes"-verdrag van Versailles en van het afzonderlijk met Amerika gesloten tractaat, inzalke de bewapening zijn volle rechten te hernemen en den algemeenen dienstplicht in te voeren. Met do gesloten verdragen wordt geen rekening meer gehouden. In dit opzicht handhaaft Duitschland zijn traditie. In 1914 werd het verdrag, waarbij de neutraliteit van België was ge waarborgd als „een vodje scheurpapier" behandeld, en zoo gaat het ook nu. Hierbij kan worden opgemerkt, dat de andere mogendheden evenmin vrijuit gaan. Het te Versailles aan Duitschland op gelegde vredesverdrag, waarbij een volk van 60 millioen izielen voor verre toekomst in een verzwakte en vernederende positie werd gebracht, is mede oorzaak geweest van jarenlange internationale spanning. Vooral ook, doordat de vroegere geallieer den de tegelijkertijd in uitzicht gestelde vermindering van bewapening, nooit in practijk hebben gebracht. Er is wel veel over gepraat, maar tot d a d e n is het nooit gekomen. Dat de bepalingen van bet verdrag geen stand zouden houden, was te voorzien. Maar dat het zóó spoedig terzijde zou worden gezet en op zóó onverwachte wijze, zonder eenige voorafgaande onderhande ling, wekt wel algemeene verbazing. Het blijkt nu wel, dat zij, die de1 verkoud heid van Hitler, waardoor hij verhinderd was den Engelschen minister van Buiten landsche zaken te onvangen, als een diplo matieke verkoudheid meenden te mogen aanduiden, gelijk hebben gehad. Vóór er gelegenheid was tot rustig overleg, heeft de Duitsche regeering de vroegere tegen standers voor een voldongen feit willen plaatsen. In diplomatieke kringen Iheerscht mo menteel groote onrust. Wat niet te verwon deren is, aangezien niemand weet, welke in de toeikomst de gevolgen zullen zijn van bet genomen besluit. Er is b.v. geen enkele reden om te ver onderstellen, dat het hierbij zal blijven en dat ook andere onderdeelen van het ver drag gehandhaafd zullen worden. Hoe, zoo vraagt men zich af, zal straks als de vol ledige bewapening een feit is, de houding van Duitschland zijn ten opzichte van Oostenrijk en Polen en Eupen en Mal- medy? Is wat nu gebeurde de inleiding tot het pogen om ook de getroffen grens wijzigingen ongedaan te maken? Er is zeker reden tot groote ongerust heid. Immers wat Duitschland deed en dat is het groote gevaar 'beteekent niet herstel van de landsverdediging, maar herstel van het militairisme. Een volgende stap zal zijn, dat het mili tairisme de leiding van het Duitsche rijk in handen neemt. Een vredesleger van pl.m. 500.000 man. Groote geestdrift in Duitschland. Ontstemming en verbazing te Londen, Parijs en Washington. Welk een ontzaglijk internationaal ge vaar het Hitler-regime is, is opnieuw gebleken. Zaterdag heeft Hitier onver wacht den ministerraad bijeengeroepen en Duitschland formeel losgemaakt van de ontwapeningsbepalingen in het ver drag van Versailles. De algemeene dienstplicht is ingevoerd en er zal in vredestijd een leger komen van pl.m. 500.000 man. Het tegenwoordige Duitschland heeft dus getoond maling te hebben aan Vol kenbond en verdrag van Versailles en is er dus bijkbaar zeker van, dat de Vol kenbondsstaten onmachtig of onwillig zijn om het tot de orde te roepen. Op nieuw is duidelijk geworden, welk een gevaar Duitschland onder het tegenwoor dige regime voor den internationalen vrede beteekent. Duitschland staat er financieel ontzag lik slecht voor. Maar dit is geen beletsel om een vijf maal grooter legeT dan vol gens Versailles is toegestaan, te gaan in richten. Hoe dit betaald moet worden, is van later zorg. meld' ^er^n wer<* rïan Zaterdag ge- De Duitsche Ministerraad heeft heden besloten tot invoering van den alge meenen militairen dienstplicht. De betreffende wet luidt als volgt: Paragraaf 1. De dienst in de weermacht geschiedt op den grondslag van den algemeenen dienstplicht. Paragraaf 2. Het Duitsche vredesleger, met inbe grip van de daarin opgenomen politie, is verdeeld in 12 legercorpsen en 36 divisies. Paragraaf 3. De aanvullende wetsontwerpen ter re geling van den algemeenen dienstplicht zullen zoo spoedig mogelijk worden inge diend door den Minister van Rijksweer. De Rijksregeering deelde om 17 uur aan de ambassadeurs van Frankrijk. En geland. Italië en de ambassadeurs en ge zanten der Mogendheden, die het Ver drag van Versailles onderteekend heb ben, den inhoud mede van de proclama tie aan het Duitsche volk, evenals van de militaire wet, die afgekondigd is. De strekking dezer besluiten komt er dus op neer, dat Duitschland in de toe komst deel V van het verdrag van Ver sailles hetgeen de ontwapeningsbepa lingen voor het Duitsche leger en de vloot behelst zal negeeren en zich het recht toekent, geheel eigenmachtig over den omvang en den aard van zijn bewape ning te beslissen. Van heden af duldt Duitschland dus geen buitenlandsche in menging meer, noch in den aard, noch in den omvang, noch in de bewapening van zijn strijdmachten. Volgens de afgelegde verklaring zal het Duitsche landleger op een vredes- sterkte worden gebracht van 12 leger corpsen, elk van drie divisies, hetgeen neerkomt op een numerieke sterkte van omstreeks 500.000 man. Dit getal is dus vijf maal zoo hoog als het bij heit vredesverdrag aan Duitsch land toegestane, hetwelk immers in een staand leger van 100.000 man voorzag. De motiveering. In een proclamatie: „Aan het Duitsche volk" heeft de Duitsche regeering uiteen gezet, hoe zij tot dit opzienbarend besluit is gekomen. Duitschland heeft de opgelegde ontwa peningsverplichtingen volgens de verkla ringen der iötergeallieerde controlecom missie vervuld. Na deze voorbeeldige vervulling van het Verdrag had het Duitsche volk het recht, van de andere zijde te verlangen, dat ook daar de aangegane verplichtingen zouden worden nagekomen. Maar de an deren ontwapenen niet. Db wereld heeft sedert dien weder weerklonken van oorlogsgeschreeuw, als of er nooit een wereldoorlog was geweest en nooit een verdrag van Versailles was gesloten. De Duitsche regeering ziet in de vor ming van een Sowjet-Russisc'h leger van 101 divisies, d.w.z. 960.000 man vredes- sterkte, een element, dat men bij heit slui ten van het Verdrag van Versailles niet heeft kunnen vooruitzien. De Duitsche Regeering wil niet den een of anderen staat een verwijt maken, maar zij moet thans vaststellen, dat door de invoering van den 2-jarigen diensttijd in Frankrijk de idee van de vorming van kort 'dienende legers is opgegeven ten gunste van die van legers met langen diensttijd. De Duitsche regeering acht het onder deze omstandigheden een onmogelijkheid de maatregelen, die noodig zijn voor do veiligheid van het Rijk nog langer uit te stellen of te verbergen voor het oog van de wereld. De Duitsche regeering vertrouwt en hoopt, dat het het Duitsche volk, dat thans zijn eer terugkrijgt, in onafhankelijke rechtsgelijkheid vergund moge zijn, bij te dragen tot de bevestiging van den we reldvrede in vrije en openhartige samen werking met de andere volken en hun re geeringen. Geestdrift. De indruk, die deze proclamatie op de gemoederen der ministers maakte, na dat Hitler haar voorgelezen had, was overweldigend. D'e leden van het Kabinet verhieven zich spontaan van hun zetels en generaal ^on. Blomberg bracht een driewerf „Heill" op den Leider uit, verbonden met een belofte van verdere onverbreekbare trouw. D'e bevolking van Berlijn heeft de me- öedeeling van de wederinvoering van den dienstplicht met buitengewoon enthou siasme ontvangen. In het Sportpalast, waar een herden kingsplechtigheid werd gehouden voor de in den wereldoorlog gesneuvelden, be groetten twaalf duizend menschen de me- dedeeling met dreunend Heil-geroep. De extra-bladen, die het groote nieuws vermeldden, werden door de menigte uii de handen der verkoopers gerukt. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft in een hoofdartikel: „De laatste wil der doode helden is in vervulling ge gaan. Wij hebben onze eer weer terugge wonnen." De Indruk in het buitenland. Men heeft in officiëele kringen in Engeland een ernstigen kijk op het be sluit van Duitschland om den dienstplicht te herstellen, maar volgens Reuter is men geneigd geen commentaar te geven op dit besluit voor de nieuwe toestand onderzocht is door het kabinet. In Londen sloeg het besluit als een bom in. Simon keerde onmiddellijk terug naar de hoofdstad. Men acht te Londen het besluit van de Duitsche regeering ernstig. Sommigen achten het twijfelach tig, of thans Simons bezoek aan Berlijn zal doorgaan. Doch de meerderheid van het Kabinet schijnt met Simon van oor deel, dat het bezoek moet doorgaan. Het besluit van Duitschland heeft Ge- nève sterk verrast. Men geeft zich reken schap, dat de toestand sterk gespannen is en dat een storm van vijandschap en kritiek zal opsteken, die meer dan ooit het vooruitzicht op een Europeesch ac- coord zal benemen, i De Fransche minister Flandin persoon lijk weigerde eenig commentaar op den Duitschen maatregel te geven. Zijn woord voerder gaf echter de volgende verkla ring af: „In de omgeving van den minister president is men van meening, dat het Duitsche besluit reeds voor de stemming in de Fransche Kamer over de verlenging van den diensttijd genomen is." Ook in de Italiaansche hoofdstad heeft het Duitsche besluit groot opzien ge wekt. Bij geruchte verluidt, dat de Ita liaansche regeering zich in verbinding zal stellen met de regeeringen van Engeland en Frankrijk, om te gelegener tijd het standpunt in deze quaestie te bepalen. Het onverwachte besluit tot invoering van den algemeenen dienstplicht in Duitschland heeft te Praag een diepen indruk gemaakt. In officiëele regeeringskringen verklaart men door dit besluit ten zeerste en bij zonder pijnlijk te zijn verrast. Het krijgt omdat het genomen is vlak voor de komst van Simon, een bijzonder scherpen bij smaak. Een conferentie van de groote en de andere mogendheden, die het verdrag van Versailles hebben onderteekend, acht men hier een absolute en onvermijdelijke noodzakelij kheid. In officiëele Fransche kringen heeft het besluit geen buitengewone verrassing gebaard, omdat men, naar men zegt, er reeds geruimen tijd op was voorbereid. In de jongste kabinetszitting zou Laval zijn collega's reeds belangrijke mededee- lingen er over hebben gedaan. Reeds Zaterdag hebben Laval en Flandin overleg gepleegd en hebben de Fransche ambassa deurs te Londen en Rome op dracht gekregen, zich met de regeeringen aldaar in verbin ding te stellen. In sommige kringen is men van mee ning, dat het besluit althans het voor deel heeft, een kwestie op te helderen, die in de laatste jaren op den Europee- schen toestand heeft gedrukt Herdenking der gesneuvelden te Berlijn. Gisteren zijn te Berlijn op plechtige wijze de gevallenen uit den wereldoorlog herdacht. D'e herdenking droeg een grootscher karakter dan andere jaren en stond merk baar onder den indruk van 't door de Duitsche regeering genomen besluit be treffende den dienstplicht. Om twaalf uur verscheen Hitler per auto, door tienduizenden toegejuicht. In zijn redevoering herdacht generaal Von Blomberg Von Hindenburg en stipte hij de verdiensten aan van generaal Lu- dendorff. Nadat het volkslied en het Horst Wes- sel-lied hadden weerklonken, begaven de autoriteiten zich naar 'het Slot waar Hit ler de vaandels en eere-compagniën in specteerde. Groote overstroomingen in het midden der Ver. Staten. Zaterdag zijn langs de Mississipi en de Ohio meer dan 50.000 acres rijke bouw gronden overstroomd door de geweldige watermassa's, welke de rivieren aanvoer den en die met groot geweld kaden en dijken vernielden. Vijfduizend gezinnen werden uit hun woningen verdreven. Het Roode Kruis heeft een hulpbewe ging op touw gezet, teneinde de gevluch te gezinnen bij te staan, die op het oogen- blik in tenten en bij particulieren in de geteisterde streken zijn ondergebracht, terwijl de nationale garde de dijken bewaakt en alles in het werk stelt om de nog stand houdende waterwerken te versterken. Het gevaar voor een uitbrei ding van de overstroomingen wordt nog verhoogd door de verwachting van regen val. Verlaging Belgische spoorwegtarieven. Geruimen tijd geleden werd door de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen tot een verlaging van ver schillende goederentarieven overgegaan. Thans wordt ook een vermindering van de tarieven voor het personenvervoer in uitzicht gesteld. Deze vermindering zou ongeveer 10 pet. bedragen en nog vóór het intreden van den zomer worden toe gepast. Vertrouwen in de Fransche regeering. Na afloop der discussie over de quaes tie van de verlenging van den diensttijd, nam de Fransche Kamer met 354 tegen 210 stemmen een rad.-soc. motie van vertrouwen aan, waarin de verklaring der regeering werd goedgekeurd. Antwerpen centrum van wapen smokkelarij. Een speciale correspondent te Antwer pen van de „News Chronicle" meldt aan zijn blad dat Antwerpen een van de grootste centra der wapensmokkelarij is geworden. Gedurende den jongsten Griek- schen opstand werden groote hoeveelhe den wapens en munitie uit de Antwerp- sche havens naar Kreta geconsigneerd. Een hooggeplaaitst ambtenaar van het Belgisch douanebureau vertelde den Eh- gelschman, dat de Volkenbond en deresp. regeeringen openlijk door de wapen smokkelaars worden beetgenomen. „Wij zijn absoluut machteloos om het te ver hinderen", zeide hij. „Om dezen interna tionalen handel te beletten zouden wij 10.000 man in elke haven noodig hebben ten einde de papieren van de duizenden consignaties van goederen, die elke week door de haven gaan, te inspecteeren." Gebleken is, dat de meeste wapensmok kelaars ook handelaren in verdoovende middelen zijn. Wanneer deze laatste han del slap is en er breekt ergens een op stand of kleine oorlog uit, dan werpen zij zich op de wapensmokkelarij. De in ternationale overeenkomsten inzake den uitvoer van wapenen kunnen gemakke lijk worden ontdoken. Nederlandsch bezoek aan Duitschland. Van de 975.000 buitenlanders, die in het zomerkwartaal 1934 Duitschland be zochten, waren er 213.208 Nederlanders Nederland staat daarmee bovenaan de lijst. Op Nederland volgt Engeland, uit welk land 163.282 bezoekers naai Duitschland togen. Het Noorsche kabinet. De koning van Noorwegen heeft het ontslag van de liberale reigeerirug-Moh- winekel aangenomen en den voorzitter van het parlement, den leider van de Ar beiderspartij, Nygaardisvold, met de vor ming van het nieuwe kabinet belast. Nyigaardsvold heeft de opdracht aan vaard. Korte Berichten. De rouwperiode van het Belgische hof, die naar aanleiding van het overlij den van Koning Albert een jaar en zes weken heeft geduurd, is thans geëindigd. Op 9 April a.s. zal het vorstenpaar voor het eerst officieel op een feest ver schijnen, namelijk op een weldadigheids feest ten bate van de groote oorlogsver minkten. De Pruisische regeering heeft een wet uitgevaardigd op het beheer van het vermogen van de Evangelische Kerken. In de verschillende kerkeraden moet een financieele afdeeling worden opgericht, welke het toezicht op het beheer van het vermogen en de kerkelijke belasting zal hehben uit te oefenen. Voor financieele transacties is de toestemming van deze afdeeling noodig. Te Genua is de kruiser Eugenio di Savoia van stapel geloopen. Het schip meet 10.000 'ton, heeft 8 stukken geschut en 6 anti-vliegtuigkanonnen. Naar Reuter uit Kaapstad meldt, woedt de pest, die in October in de Kaap kolonie was opgetreden, nog voort. Reeds zijn 14 blanken en 31 inboorlingen aan de ziekte bezweken. i Bevestigd wordt het bericht, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, van Sovjet-Russische zijde is uitgenoodigd naar Moskou te komen. DE HERCLASSIFICATIE DER GEMEENTEN. Een meer gunstige regeling. Naar het „Volksblad" verneemt 'heeft de regeering zich vereenigd met het nader advies van de 'Centrale 'Commissie voor Georganiseerd Overleg in ambtenaren zaken over de herclassificatie der gemeen ten volgens het bezoldigingsbesluit. Deze commissie had zich principieel tegen de herclassificatie verklaard. Voor het geval echter de regeering van oordeel zou blijven dat een verdere aanpassing der Binnenland. De gestie van de Varkenscentrale. Het bezoek van Prinses Juliana. De herclassifacatie der gemeenten. Installatie der hypotheekcommissie. Buitenland. De algemeene dienstplicht in Duitsch land. Overstroomingen in Amerika. rijkskronen aan de loonen in het particu liere bedrijf noodzakelijk is (en de regee ring bleef dit inderdaad noodzakelijk achten) adviseerde de 'Centrale Commis sie de herclassificatie te beperken tot een splitsing voor de maand- en weeklooners der derde geineente-klasse, in een derde en een vierde klasse. Voor de laatste groep zal dan een loonregeling gelden, die on geveer 6 pet. lager is dan de voor de derde klasse bestaande regeling. Bij het aanvankelijk door de regeering voorgestelde, werden ongeveer 700 ge meenten in de vierde klasse gerangschikt. Volgens het nu door de regeering aan vaarde advies der Centrale Commissie, zal dat aantal, en dat alleen te rekenen voor maand- en weeklooners, ruim 600 be dragen. Tevens staat nu vast, dat, in afwijking van 'het oorspronkelijk voorgestelde, deze herclassificatie niet zal gelden voor de ambtenaren op jaarloon, de onderwijzers en evenmin voor de maand- en weekloo ners in de eerste en tweede klasse-gemeen ten en in de ruim 300 gemeenten, die ten opzichte van laatstgenoemde categorie in de derde-klasse-gemeenten blijven gerang schikt. 'Ook de eertijds voorgenomen verschui ving van eerste-klasse-gemeenten naar de tweede klasse en van tweede-fclasse-ge- meenten naar de derde klasse, gaat door het aanvaarden van het advies van de centrale commissie niet door. De nieuwe regeling voor de maand- en weeklooners zal 1 Juli 1935 ingaan. H. M. de Koningin. H. M. de Koningin heeft Zaterdagmid dag op een terrein aan de Jan Wapstraat bij de Gouverneurlaan te 'sGravenhago den eersten steen gelegd voor de daar te bouwen Oranjekerk. Verschillende kerkei- lijke en burgerlijke autoriteiten woonden deze plechtigheid onder auspiciën van de Vereeniging „Oranjekerk" bij. De predikant, dr De Wilde, hield daar op een toespraak. Hij noemde het een zeldzaam voorrecht, dat Hare Majesteit den eersten steen boven een ingemetsel de oorkonde wil plaatsen. Het Oranjekoor zong vervolgens Psalm 127, waarna dr De Wilde den tekst van de oorkonde voorlas en de Koningin ver zocht deze oorkonde van Haar handtee- kening te voorzien en daarna den steen in te metselen. H. M. de Koningin, daaraan gevolg gevend, bezigde daarbij een zilveren trof fel, Haar door het bestuur aangeboden. Na de steenlegging zong het Orapjekoor een lied. Dr De Wilde sprak een slot woord. Bedrijfsraden in den landbouw. De op grond van artikel 8 van de be- drijfsradenwet ingestelde kerncommissie- landbouw heeft besloten zich allereerst door deskundigen uit werkgevers- en werknemersorganisaties te laten voor lichten over de mogelijkheid en wensche- lijkheid van instelling van bedrijfsraden in den landbouw, zoowel in het algemeen als voor bepaalde onderdeelen. Parlement en Jaarbeurs. Zaterdagmorgen heeft een kleine groep leden der Eerste Kamer een collectief be zoek gebracht aan de tPtreehtsehe voor- jaarsheurs. In het administratiegebouw werden zij door den heer Fentener van Vlissingen begroet met een korte rede, waarin hij de beteekenis van het Jaar- beursintermediair uiteenzette en wees op de moeilijkheden, waarmede ook een Jaarbeursbestuur in dezen tijd te kampen heeft. In twee groepen maakten daarop de gasten een rondwandeling op de beurs. Omstreeks 11 uur arriveerde de minis ter van Sociale Zaken, Z.Exc. dr J. R. Slotemaker de Bruine. D'eze werd ont vangen door den heer Graadt van Rog gen, die met den minister een wandeling maakte langs de voornaamste stands. Wetsontwerp op de verkoop-automaten. De nog steeds bestaande, onbeperkte vrijheid op heit gebied van den verkoop door middel van automaten en de voort durende dreiging van een teugellooze uit breiding van deze verkoop wijze met de ernstige gevolgen daarvan voor den ban-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1