Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Aan de Ingezetenen van Middelburg 1 8 0 aet u s if k It ij y ii y IS ii Aan de binnenkort te houden Provin ciale inzameling voor een in Middelburg te stichten Zeeuwsch gedenkteeken, gewijd aan de nagedachtenis van wijlen Hare Majesteit de Koningin-Moeder door zeer vele Middelburgers met bijzondere sympathie tegemoet gezien zal, op Za terdag 16 Maart a.s., de collecte voor het „Nationaal Koningin-Moeder Herden kingsfonds" voorafgaan. Met het in het leven roepen van dit fonds tot steun van on- en minvermogen de tuberculoselijders bedoelt men, in dank bare herinnering aan al hetgeen de Ko ningin-Moeder in haar lang en vrucht baar leven ook op dit terrein heeft willen, heeft mógen doen, haar werk te verbroe den en te verdiepen, o.m. door uitbreiding van de z.g. nazorg. Geen oogenblik zullen we ons hebben te beraden over de vraag of we wel be reid zijn, voor dit Herdenkingsfonds een bijdrage af te zonderen. En niet zoo héél velen zullen er ge lukkig! zijn, die tot de conclusie zou den moeten komen: „Wèl bereid, maar volstrekt niet in staat ook maar iets daartoe bij te dra gen". De oprechte gevoelens van verlies en van verarming, die onze harten vervulden bij het verscheiden van de Koninklijke Vrouwe, wier toegewijd leven ons gansche volk een zoo rijk bezit is geweest, zullen we omzetten in een daad van piëteit. Deernis met de behoeftige lijders aan deze volksziekte bij uitnemendheid, die door het liefdevol medeleven, het invloed rijk initiatief en den milden geldelijken steun van de overleden Vorstin, zoovele malen moeten zijn verkwikt geworden, zal ons in de beurs doen tasten; dieper, naar mate grooter rentmeesterschap ons werd toebetrouwd. Middelburg zal zich ook nu niet onbe tuigd laten! En een groot aantal jonge mannen en vrouwen, ook meisjes en jongens zal naar het Comitéwaarin de op dit gebied werkzame organisaties van alle richtin gen samenwerken vertrouwt, zich gaar ne bij een zijner leden (zie de advertentie in het nummer van deze courant van 9 Maart j.l.) aanmelden om op Zaterdag 16 Maart de behulpzame hand te bieden. Die allen zeg ik, voor hun medewerking bij voorbaat recht hartelijk dank! M'burg, 11 Mrt '35. M. FERNHOUT. (Door een misverstand wordt deze op roep, ons toegezonden voor het nummer van Woensdag, eerst heden geplaatst. Redactie.) schitterend voldaan. De uitvoering der nummers wordt elk jaar beter. Alleen klonk het volle koor hier en daar wat schraal. De solo's werden goed gezon gen. „Muzikale jongens", dat een zeer ge schikt nummertje is, viel bizonder goed in den smaak. De nuanceering moet nog beter verzorgd, terwijl ook de uitspraak niet geheel van Zeeuwsche smetten vrij is. De vereenigingen kunnen op een goed geslaagden avond terugzien. Terneuzen. In de Woensdag gehouden openbare vergadering van den gemeente raad werd allereerst dhr Jac. den 'Hamer (a.T.) toegelaten als lid in tie vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. J. de Jager. Overeenkomstig de bepalingen deT wet, werd besloten om 'gedurende de zomer maanden gebruik te maken van de moge lijkheid, de winkels tot 9 uur open te houden. Aan tien beer J. J. G. van Sprang werd vergunning verleend tot bet hebben van een erker boven gemeentegrond, zulks aan bet nieuw te bouwen winkelpand aan de Noordstraat. De mogelijkheid tot een niet onbeteeke- nende stadsuitbreiding werd opengesteld, doordat de gemeenteraad vergunning gaf aan de beeren den 'Hamer en Deij' Voor bet leggen van straten enz. op terreinen aan den Koedijk voorbij de 'Moffenschans. Het is te verwachten, dat bier een com plex-vorming 'zal optreden, zulks in tegen stelling met de bebouwing langs de Axel- schestraat, welke al meer in lintbebou wing ontaardt. Met betrekking tot den toestand van den Baandijik wees dhr P. van Cadsand op de noodzakelijkheid van verbetering. De voorzitter zegde medewerking toe door samenspreking met autoriteiten; het is n.l. bekend, dat van Rijkswege tot aanleg van een nieuwe weg is besloten. Groede. Maandagavond 'hield V.V.V. een algemeene vergadering. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat was ontvangen f 390.24, was uitgegeven f 130.63, alzoo een goed slot van f 259.61. Een schrijven was ingekomen van de Provinciale Zeeuwsche V.V.V. te Middel burg, waarin wordt verzocht als lid toe te treden tot deze vereeniging. De jaar- lijksc'be bijdrage bedraagt f 10. Aangezien de vergadering er 'het nut van inziet lid te worden, wordt ook als zoodanig beslo ten. Door den voorzitter wordt nog medege deeld, dat er plannen bestaan de duinen te bebosscben, betgeen bet natuurschoon zeer ten goede zal komen. 'Door de ver gadering wordt dit dan ook ten zeerste op prijs gesteld. Colijnsplaat. De 'heer L. M. Vink, be noemd als Raadslid in de vacature ont staan door het 'overlijden van dhr H. M Haringman, beeft deze benoeming aan genomen. i Het bericht, dat DS W. de Graaf '.e Ommen bet beroep naar de Geref. Kerk te Driebergen zou hebben aangenomen, is naar de Stand, vernam, onjuist. Ds De Graaff heeft nog geen beslissing ge nomen. Ds A. J. A. Vermeert. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. is plotseling te Doorn 'overleden de emeri tus-predikant Ds A. J. A. Vermeer. Ds A. J. A. Vermeer werd 14 Nov. 1860 te Koudekerk e, waar zijn vader pre dikant was, geboren. Na volbrachte stu die diende hij achtereenvolgens de ge meenten Lemele, Meppel en Den Haag. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Drachten, D. Biesma te Dro- geham en P. Dijkstra te Broek onder Ak- kerwoude.' Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het examen koordirigent van den Bond van Ghr. Zang- en Oratoriumivereenigin- gen in Nederland, de beer Jan Rijn te Goes en mej. Beb de Mul te Wemeldinge. Kinderen vergiftigd. iGüteravond zagen twee kinderen, bet zoontje van zes jaar en het dochtertje van acht jaar van den landbouwer v. d. E. uit Pijnacker, kans een flescb met z.g. nicotinezeep (een vloeistof, welke ge bruikt wordt om planten te bespuiten) te bemachtigen. De kinderen dronken eenige teugen van deze vloeistof en werden daarna ern stig ziek. Na eenigen tijd is het jongetje overleden. Het meisje is met hevige pij nen naar het ziekenhuis Bethel te Delft vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. Door een stier gewond. Een chauffeur van een veeauto, die een stier van Voorburg naar Wateringen vervoerd had, werd bij het afladen van het beest door deze op de horens geno men en tegen den grond gesmakt. In zorgwekkenden toestand is de man, wiens identiteit nog niet bekend is, naar het zie kenhuis Antoniushoeve te Voorburg ver voerd. De F 36 weer de lucht in. Gistermorgen is de F 36 wederom de lucht ingegaan voor een verdere proef vlucht. Deze tocht, die ongeveer ander half uur duurde, ging over Amsterdam en langs de Zuiderzee. De machine werd bestuurd door den piloot Scholte, die naar alle waarschijnlijkheid de bestuur der zal zij'n, die den eersten tocht van de F 36 op de lijn LondenAmsterdam Berlijn zal inwijden. Tot levenslang veroor deelde aan het sterfbed zijner vrouw. Jan Hoek, de Ede- naar, die tot" levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, in verband met den moord op mej. T. in de bosschen te Bennekom, heeft dezer dagen tot tweemaal toe de ge meente waar hij vroeger woonachtig was, bezocht, dank zij' de speciale machtiging van den minister van Justitie. De echtge- moote van Jan Hoek, die sedert de ver oordeeling van haar man bij haar ouders inwoonde, is na ongeveer een jaar bed legerig te zijn geweest, dezer dagen over leden. De vorige week gaf zij: den wensch te kennen nog eens haar man te zien en nadat de ministerieele machtiging, die in dergelijke gevallen voor levenslange ver oordeelingen vereischt wordt, was afge komen, werd Jan Hoek onder geleide van een paar rijksveldwachters in burger in Leeuwarden op transport gesteld. Te Ede wachtte een auto en het werd Hoek toegestaan onder bewaking gedurende een uur aan het ziekbed van zijin vrouw te vertoeven. Na het overlijden is Jan Hoek toegestaan gisteren nog één maal onder dezelfde omstandigheden de reis naar Ede te maken en weer bracht hij' een uur in de woning door, waar zijn vrouw ge storven was. Alfoersch soldaat maakt amok. De Alfoersehe recruut van het eerste depotbataljon, Djoemati, heeft te Tjimabi amok gemaakt. Hij stak de Euro- peesche fuselier van het 9e bataljon L. B. van Stenus ('geboren in Indië) en de kor poraal-ziekenverpleger Atmadja, dood. Voorts braoht hij den Europeeschen ser geant G. G. van 'Dieten, geboren te Wijk bij Duurstede, zrware verwondingen toe, evenals den stukrijder Kariodknedjo. De vermoorde Van Stenus is vandaag, evenals Atmadja, met militaire honneurs ter aarde besteld. Van Dieten kreeg twee steekwonden in den hals en Kariodimodjo een steek in den ruig welke tot in de nieren doordrong, en een steek in de borstkas. Atmadja kreeg een steekwond in den rechterschouder. Wijlen Van Stenus werd in het hart ge troffen. De toestand van de zwaargewonde slachtoffers ds thans redelijk wel. De amtokmaker was eerst opgesloten in de blokzaal (afdeeling voor krankzinnige verpleegden), doch scheen voldoende ge nezen om weer in de gewone ziekenzaal te worden opgenomen. Na zijn aanval werd 'hij overmand en neergeslagen, waarbij 'hij zijn arm brak. De verwondin gen van de slaohoffers zijn met een model kapmes toegebracht. Twee arbeiders gedood. Een zwaar gewond. Gistermiddag is een ernstig ongeluk gebeurd op het terrein van de N.V. Dommelsche Bier brouwerij „d'Oranjeboom" te Dommelen (N.-Br.). Deze brouwerij wordt verbouwd waarbij men o.a. bezig was met het sloe pen van een ketel, die met een balk ver bonden was met een ouden, vrij hoogen muur. Doordat op een gegeven oogen blik deze balk bezweek, is de muur, die toen niet meer gestut werd. omgevallen. Drie werklieden werden door het neer stortende puin bedolven. Twee van ben, de 45-jarige H. B. Wes- seling uit Valkenswaard en de 34-jarice P. Kivits uit Eindhoven waren vrijwel op slag dood. De derde, zekere Zegveld uit Someren, liep een zeer ernstige sche- delbieuk en andere verwondingen op. Zijn toestand was hedenmiddag hoogst zorgwekkend. De beide overleden arbeiders waren ge huwd; W. was vader van elf kinderen en K. van twee kinderen. 'Oplichters onschadelijk gemaakt. Op last van de justitie te Roermond zijn Woensdag door de politie te Utrecht gearresteerd en gevankelijk naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht twee oplichters, die in de laatste maanden talrijke goedgeloovige lieden, vooral in Noord-Brabant en Lim burg, voor aanzienlijke bedragen hebben opgelicht. Zij noemden zich resp. direc teur en inspecteur van de te Utrecht ge vestigde Nationale Algemeene Handels bank. In talrijke bladen en boeren- en tuiniers tijdschriften, welke vooral in het Zuiden des lands hun verspreidingsgebied hebben, lieten zij advertenties plaatsen, waarin zij tegen zeer matige interest hypotheken aanboden. De gegadigden ontvingen dan bezoek van den inspecteur der instelling, die de hypotheekakte kwam opmaken en bet bedrag van de onkosten reeds in ont vangst nam. Naar gelang van de grootte van het hypothecaire bedrag liepen deze kosten tusschen f 50 en f 100. Nadien hoorden de hypotheekhouders niets meer van de zaak. Ook de administratie der hank is in beslag genomen. Uitvinder van de Kunze- Knor-rem overleden. Te Mause rode bij Nordhausen is op 80-jarigen leef tijd overleden Dr Ir Bruno Kunze, wiens levenswerk de verbetering en wijziging is geweest van de luchtdrukrem, waardoor de 'veiligheid van het spoorwegverkeer aanzienlijk verhoogd is. Omstreeks 1918 werd de moderne lucht drukrem voor goederentreinen van Kunze algemeen bij de spoorwegen ingevoerd. De verschillende door hem uitgevonden verbeteringen combineerde hij in de be kende Kunze-Knorr-rem. Boschbrand. In de nabij Venlo gelegen Duitsche grensstreek is gisteren een groote boschbrand uitgebroken. Meei dan 400 personen hebben aan het blus- schingswerk deelgenomen. Ruim 100 H. A bosch en heide zijn vernield. D'e schade is zeer aanzienlijk. Centrale Landbouworganisaties. De drie centrale landbouworganisaties hebben besloten te voldoen aan het ver zoek van den Middenstandsraad, om door aanwijzing van enkele afgevaardigden mede te werken aan het tot stand brengen van eenig georganiseerd overleg tusschen landbouw en middenstand. Mededeeling werd gedaan, dat op het door de C. L. O. aan den minister van Economische Zaken gericht verzoek de gewichtsgrens van de aan de boeren toe gewezen mestvarkens te verhoogen tot 25 K.G., de minister heeft geantwoord, dat het in zijn voornemen ligt de be doelde gewichtsgrens te brengen op 25 Kg Besloten werd over te gaan tot het instellen van een uit drie leden bestaande commissie, welke tot taak zal hebben een onderzoek in te stellen en na te gaan wat tot opheffing der moeilijkheden kan worden gedaan wat betreft den export van land - en tuinbouwzaden. Besloten werd omstreeks 1 Juli a.s. aan de regeering te verzoeken den dena- turatietoeslag zoo tijdig mogelijk bekend te maken. Door de C.L.O. is aan den minister van Sociale Zaken gericht een verzoek te wil len bevorderen, dat bij de bepaling van het verschil in belooning bij de werkver schaffing tusschen andere arbeiders en land- en tuinbouw-arbeiders niet meer het verschil in loonen, in het vrije bedrijf geldende, als maatstaf zal dienen, doch uitsluitend het verschil in huishuur. Mede deeling werd gedaan, dat de minister daarop heeft geantwoord, dat waar de loonen en levensvoorwaarden in verschil lende streken van ons land zeer uiteen loopen, het niet te ontgaan is, dat ook bij de werkverschaffing, zoo goed als bij de steunverleening, dit verschil tot uiting komt. Wanneer evenwel een bepaalde ge meente bekend is, waar de loonnorm bij de werkverschaffing niet in alle opzich ten bevredigend zou zijn, dan zou de mi nister gaarne op de hoogte worden gesteld, teneinde een en ander na te gaan. Pachiverlaging te Kampen. Aan een groep pachters van de erven op bet Kaïapereiland is door de Crisis- pachtkamer over den pachttermijn van 1 October 1934 een reductie verleend van f 30.302 en over den pachttermijn van 31 December 1934 een reductie van f 30.655. B. en W. stellen nu den Raad voor, ten einde kosten en moeite te besparen, even eens een reductie te verleenen van f 30655 over den pachttermijn, die op 1 Mei a.s. vervalt, onder voorwaarde, dat de pach ters schriftelijk verklaren vóór 15 April dat zij zich niet tot de Crisispachtkamer zullen wenden. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een motorrijtuig-rijwiel rijden en niet tijdig doen blijken dat men van rich ting wil veranderen J. v. S. te Bergen op Zoom, 2 maal f 3 b. of 3 d. h. voor iedere boete; W. C. K. te Oost- en West- Souburg, f 2 b. of 2 d. h.; J. G. S. te Vlis- singen, f 2 b. of 2 d. b.P. de B. te Vlis- sin'gen, 2 maal f 2 b. of 2 d. h. voor iedere boete. Buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden; J. D. te Vlissingen, f 1 b. of 1 d. 'h. Een (motorrijtuig op meer dan twee wielen in stilstand hebben op een weg, anders dan tot 'het onmiddellijk uit- of in laten van personen en voorts het niet voorzien zijn van voor en achterlicht: J. V. te Goes, 2 maal f 3 b. of 3 d. 'h. voor iedere boete. Niet 'behoorlijke verlichting van een motorrijtuig: M. de D. te Goes, f 5 b. of 5 d. h.; H. W. M. M. te Veghel, f4 b. of 4 d. h. Een motorrijtuig niet stilhouden telkens wanneer de veiligheid van het verkeer 'dit vordertG. 'M. J. M. te Middelburg, f 5 b. of 5 d. 'h. Met een motorrijtuig over een inge deel den weg rijden met grooter snelheid dan het inschrijvin'gsbewijs aangeeftP. J. de B. te Krabbendijke, f 3 'b. of 3 d. 'h. Met een motorrijtuig over een weg rij den, terwijl rijtuig en lading hooger dan 3.50 'M. boven den weg reiktJ. M. G. te Hanisweert, f 3 b. of 3 d. 'h. Met een rijwiel tusschen V2 uur na zonsondergang en V2 uur vóór zonsop gang over een weg rijden, zonder voorge schreven verlichting: W. v. 0. te Middel burg, last tot teruggave aan zijne ouders; J. H. de W. te Kruiningen, f 3 b. of 3 d. 'h. Met een motorrijtuig over een weg rij- d'en zonder een geldig rijbewijs is afge geven: B. v. d. L. te Vlissingen, f 0.50 b. of 1 d. h. Een onder zijn 'hoede staand dier, wan neer 'het een mensoh aanvalt, niet terug houden: J. v. L. te Kloetinge, f 1 b. of 1 d. 'h. Dronkenschap op den openbaren weg P. J. A. V. te Middelburg, f 10 b. of 10 d. h.; J. 'N. te Middelburg, f2.50 b. of 2 d. 'h. :Een aan keuring onderworpen slacht dier zonder vergunning slachten: J. M. te Middelburg, f 100 b. of 40 d. h. Terwijl men jaagt op .grond, waar een ander tot 'het genot van de jacht gerech tigd is, niet voorzien 'zijn van een schrif telijk bewijs van den tot dat genot gerech tigde: I. de W. en H. G. H., beiden te 's-Gravenpolder, ieder f 15 b. of 5 d. 'h., met verbeurdverklaring van ieders geweer; schatting van de waarde van 'het geweer van I. de W. op f 10 en van H. C. H. op f 15; bij niet-uitlevering van de geweren en niet-betaling der geschatte waarde voor ieder te vervangen door f 10. Zonder voorzien te zijn van een jac'ht- acte zich met een schietgeweer buiten openbare wegen of voetpaden in het veld bevinden: W. de J. te Rilland-Bath f2 b. of 2 d. 'h., verbeurdverklaring van het niet inbeslag genomen geweer; schatting van de waarde daarvan op f 5, bij niet uit levering van 'het geweer en niet betaling der 'geschatte waarde te vervangen door 5 'd. h. Als hoofd en bestuurder van een onder neming niet zorgen, dat in zijne onder neming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet: K. F. te West- kapelle, f 3 b. of 3 d. 'h.; M. B. S. te Mid delburg, 4 maal f 150 'b. of 1 d. h. voor iedere boete; L. G. te Vlissingen, f 5 b. of 5 d. 'h. Bij het gebruiken van een Rijkskanaal niet op een der vaste deelen aap de bui tenzijde van het vaartuig den naam van den schipper aangegeven hebben: K. E., gedomicilieerd te Neuburg (D.), f 5 b. s. 5 d. h.; M. v. d O., gedomicilieerd te Oude Tonge f 5 b. s. 5 d h Met een rijwiel rijden over de bij de sluizen beboerende bruggen, terwijl deze niet voor het verkeer met rij- of voertui gen zijn bestemd: E de V. te 's Graven polder f 1 b. s. ld. h. Zonder vergunning over de kanaal- gronden welke geen openbare wegen zijn met voertuigen rijden: A. J. T. te O. en W. Souburg f 5 b. s. 5 d. h.. toewijzing der civiele vordering van C. L. v. d. D. 'e Middelburg tot een bedrag van f 30.95, alsmede van de kosten eventueel ten be hoeve van de tenuitvoerlegging te maken. In de provincie Zeeland als eigenaar van eenig onroerend goed daarop hebben een bord bestemd en gebezigd tot recla me: G. B. te Ierseke f0.50 b. s. 1 d. n. In de gemeente Middelburg wateren buiten de bakken daartoe bestemd: P. A. te Middelburg f 2 b. s. 2 d. h. In de gemeente Middelburg waren ver- koopen (aanwezig hebben in een winkel) die in ondeugdelijken toestand verkce- ren: A H. v. V. te Koudekerke f 1000 bs. twee maanden 'hechtenis. In de gemeente Vlissingen zonder ver gunning van B. en W. voorwerpen an dere dan gedrukte stukken, langs de hui zen te koop aanbieden: H. J. J. D., zon der vaste woon- of verblijfplaats, f 3 b.s. 3 d. h.; S. V. te Amsterdam f 3 b. s. 3 d. h. In de gemeente Domburg handelen in strijd met de bepalingen der Bouwver ordening: S. L. te Domburg, ontslag van rechtsvervolging. In de gemeente Kruiningen als niet- ingezetenen voorwerpen, niet zijnde ge drukte stukken aan de huizen venten: A H. v. A. te Roosendaal f 3 b. s. 3 d. h. In de gemeente Ierseke bandelen in strijd met de bepalingen der Bouwver ordening der gemeente Ierseke: G. M. te Hillegersberg f 1 b. s. 1 d.h. In de gemeente Baarland, terwijl men geen in de gemeente gevestigde zaak heeft, waren niet zijnde gedrukte stuk ken, groenten, vruchten of visch, op den openbaren weg te koop aanbieden zonder vergunning van B. en W.: F. de B. te Goes f 2 b. s. 2 d.h. 'Dudtscihe communisten. De Amsterdamsohe kantonrechter, Mr Hartzfeld, iheeft acht Duitsche commu nisten, die onlanigs te Amsterdam zijn ge arresteerd omdat zij weigerden aan de politie inlichtingen te verschaffen om trent 'hun woon- en verblijfplaats in ons 'land, ieder veroordeeld tot vier weiken gevangenisstraf. Eerste Kamer. De begrooting van Onderwijs. DEN HAAG. De heer Mr K a 1 f f be noemd in de vacature van den heer J. J. W. baron de Vos van Steenwijk legt de voorgeschreven eeden af en neemt zitting. Aan de orde is de begrooting van het departement van O., K. en Wetenschap pen voor 1935. D'hr Van Citters hoopt, dat de Regeering zal terugkomen op het beleid in het spellingsvraagstuk. Het gaat hier niet alleen om het onder wijs, doch om een geestelijk goed van heel het volk. Spr. vraagt, waarom deze zaak buiten de Staten-generaal om is behandeld en of dit de ware democratie is. Spr. betoogt, dat de taalstrijd nog geens zins uit is. De heer Polak betoogt, dat de Minis ter de taal en haar wezen zelf heeft aan getast. Om den chaos der spelling te voorko men hadden de achtereenvolgende minis ters strenger moeten optreden tegen de vereenvoudigers, die onze taal saboteer den, n.l. een aantal onderwijzers, leeraren en zelfs hoogleeraren. De samenstelling der commissie van advies van den minister was ondeugdelijk n.l. uitsluitend philologen, terwijl ze bo vendien in meerderheid uit voorstanders van vereenvoudiging bestond en geen re kening werd gehouden met de behoeften van leterkundigen en dergelijken. Moet het gemak van onderwijzers en leerlingen het richtsnoer zijn, dan zouden we nog pas aan het begin staan van een nog veel ra dicaler spellingshervorming. Men spreke wat men wil, er zij één taal voor een volk volgens vaste regelen. De heer Ossendorp bepleit ver vroegde pensioneering van onderwijzers. Spr. begrijpt den tegenzin om kinderen op school het Wilhelmus te laten zingen. Tweede Kamer. DEN HAAG. Bij de voortgezette behan deling van de begrooting van het Land bouwcrisisfonds betoogt de heer D u y s, dat de steun aan den tuinbouw met 89 millioen ten eenenmale onvoldoende is. Voorts vraagt spr. of de minister bij de regeling met D'uitschland het bloembollen- bedrijf beeft vergeten. D'e heer E b e 1 s wijst eveneens op den nood in den tuinbouw. De heer v. d. Heuvel sluit zich daarbij aan en vraagt uitstel van beta lingsverplichting voor het bloembollenbe- drijf. De heer Groen bepleit eveneens een meer tegemoetkomende houding voor den tuinbouw, bijv. door verhooging van mini mumprijzen op de veiling'en. De heer L o v i n c k acht den steun aan het tuinbouwbedrijf buitengewoon gering. De Koninklijke Familie naar Het Loo. DEN HAAG. Het ligt in Ihet voornemen van H. M. de Koningin en Prinses Juliana om Maandag a.s. voor enkele dagen naar Het Loo te vertrekken. Oneerlijke dienstbode. DELFT. Een winkelier deed bij de poli tie aangifte, dat hij een bedrag van f 40 vermiste. Bij onderzoek bleek, dat de 21-jarige dienstbode het bedrag had verduisterd. Sinds Augustus 1934 had zij ongeveer f 500 ten nadeele van haar patroon ver duisterd. Het geld had zij onder de bed stede verstopt, waar het weer werd ge vonden. Het meisje is in bewaring gesteld. Ernstige aanrijding. GRONINGEN. Gisteravond is het 6-ja rig dochtertje van den heer Hoogstrate te Niezijl, dat op den Rijksstraatweg speelde, door een auto aangereden. De chauffeur, die aanvankelijk had gestopt, reed, nadat hij had gezien, dat de toestand van het meisje ernstig was, door. Het kind, dat ernstig aan het hoofd was gewond en een arm had gebroken is naar het Academisch ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. Het nummer van de auto is bekend. Minister van Waterstaat. DEN HAAG. De nieuwbenoemde Mi nister van Waterstaat Jhr Ir O. G. A. Lith de Jeude is hedenochtend door H. M. de Koningin ten paleize Huis ten Bosch beëedigd. Kindje verbrand. HEERENVEEN. Het 2-jarig dochtertje van de familie de Vries te Wijnjeterp heeft terwijl de ouders in de keuken ver toefden een doosje lucifers bemachtigd. Bij het spelen hiermee geraakten de kleertjes in brand waarbij het kind ern stige brandwonden bekwam, waaraan het eenigen tijd later ia overleden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3