Uit de Provincie De Pastorie aan Zee FEUILLETON. Qfx^uimd JjGXear-CUikei4es TTIoJosa. Schoon Schip de ingezi De heer E b e 1 e (V. D.) vraagt, wat de aanleiding is geweest tot de prijsverlaging voor peulvruchten, welker teelt an veel belang is voor de vruchtwisse- •nj. .In verband met den paardeninvoer wijst opr. op de zeer moeilijke positie van de warmbloedfokker ij. Vele paar- len worden hier ingevoerd, doordat de joiitrole niet voldoende is. L"e varkenshandelaren, die voor de crisisregeling een bestaan vonden in den varkenshandel, krijgen een tege moetkoming. Er zijn twee groepen. De eene werkt voor ei^en rekening, de ande re dient voor exportslagerijen. Er worde verschil gemaakt tusschen deze groepen bij die tegemoetkoming. Minister Steenoerghe antwoordt, dat de varl ensteeltbeperking niet kan ge mist worden. Wat den invoer van paar den aangaat, er moet ook rekening wor den gehouden met de belangen van kleine boeren en handelaren die goedkoope pon- nies noodig hebben voor hun bedrijf en die de duurdere Hollandsche paarden niet kunnen betalen. De nieuwe wet betreffende voorkoming van aardappelziekten zal, nu bereids zoo veel tijd is verloopen, dit jaar niet meer worden toegepast. Spr. zal trachten een behoorlijken prijs voor de aardappelen te behouden. Naar vereenvoudiging van crisisrege lingen wordt gestreefd. Het wetsontwerp inzake nieuwe bepa lingen tot voorkoming en bestrijding van ziekten van aardappelen wordt z. h. st. goedgekeurd. Bij de behandeling van de afd. Melk en Z u i v e 1 zegt Minister Steen- b e r g h e nog, dat de billijkheid wordt betracht bij de differentiatie van den e elksteun. Met den aard der onderschei dene bedragen zal in het bijzonder reke ning worden gehouden. Spr. noemt een gemiddeld beperkingspercentage van 12.5 pet. Er moeten 250.000 bedrijven worden onderzocht. Vastgesteld moet worden wat hun melkproductie is geweest. Dat het nog niet is afgeloopen is geen wonder. De heer Louwes e.a. hebben bezegd, dat men de margarine meer had kun nen inperken, maar zij is sterk beperkt en er mag geen eenzijdige belangen behar tiging plaats vinden. Het is ongelooflijk onjuist om het voor te stellen, alsof de margarine niet beperkt is. De heer W e i t k a m p (G. H.): De margarinefabrikanten verdienen kapita len. De Minister: Er is niets van aan. Zij worden door onze ac countants gecontroleerd. Spr. kan in het openbaar geen kost prijzen noemen, maar dit kan men van hem aannemen. Den heer Weitkamp wil spr. nog wel zeggen, dat een onderzoek wordt ingesteld, of ergens nog grootkapi talisten zijn, maar niet onder de marga rinefabrikanten. Vandaag voortzetting. De nood in de mosselkweekerij. Men schrijft aan dé^„N. R. Ct.": Ultimo Maart vervalt weer de pachl- termijn van de visscherij-perceelen in de Zeeuwsche Stroomen en dit feit wordt door de belanghebbenden angstvallig te gemoet gezien. Want het is absoluut zeker, dat de meeste mosselkweekers niet aan de ver plichting tot pachtbetaling zullen kunnen v ddoen, omdat de meesten slechts een klein kwantum van den voorraad heb ben verkocht en dan nog tegen een zeer lagen prijs, waardoor zelfs de eerste be- drijfsonkosten niet konden worden ge dekt. Het feit, dat de Crisismosselbeschik- king den prgs waarvoor in het buiten land mocht worden geleverd, heeft vast gesteld. terwijl in het binnenland de han del «vrij bloef, heeft de buitenlandsche handel zooals die voorheen werd uitge oefend kapot ge.naakt en naar het bin nenland verplaatst, vanwaar de mosselen nu in vrachtauto's verder worden geëx pedieerd. De prijzen zijn gedaald beneden elk redelijk minimum. door GEORGE MAC DONALD. 40.) o— In stormachtig weer was ze altijd beter op dreef, dan wanneer de zon scheen. Dat sdhoot me nu te binnen. Waar somber weer een ander teneersloeg, leefde zij juist op. Zij kon glimlachen, als 'het maar niet een antwoord was op een glimlach van de natuur. Vaak had ik 'bij me zelf gedacht: „Als ze trouwt, moet het met een armen man zijn. Ze is een (kind van het Noorden cn niet van bet 'Zuiden. De heete zon van wolvaart zou haar spoedig doen verwel ken. Geef baar een donkeren 'heuvel en slechts een paar zonnestralen tusschen de hagelbuien en ze zal leven en tieren. Geef haar armoede en liefde en ze zal het leven belangwekkend vinden als een roman. Toen ik binnenkwam 'keerde zij' zich om en lowam mij haar gewone morgenbegroe ting een kus brengen. „Wat kijk je vroolijk vandaag, kind." „Ach vader, u zult me wel een akelig schepsel vinden ik weet, dat ik u zorg geef, maar ik ben het meest me zelf tot. last. Ik vrees, dat ik dikwijls ontevreden ben en terneergeslagen zonder reden. Maar ik doe zoo mijn best om mijn leven Intusschen wordt niet stilgezeten om in de getroffen regeling verandering te krijgen en in de afgeloopen week heeft een deputatie namens het gemeentebe stuur van Bruinisse, bestaande uit bur gemeester Hage en den heer de Koning, een onderhoud gehad met de heeren de Hoo en Sierenberg de Boer, secretaris en chef van de afdeeling Levensmidde len van de Nederlandsche Visscherijcen- tiale. Hierbij werd nogmaals gewezen op de tekortkomingen en fouten die de tegenwoordige regeling aankleven en de wenschelijkheid om ook de binnenland- sche prijzen van regeeringswege vast te stellen. Het wordt waarschijnlijk geacht dat in het komende seizoen de thans bestaande regeling door een nieuwe, betere, zal worden vervangen. De sluis bij Terneuzen. Interpellatie-aanvrage in de Belgische Kamer. Bij het begin van de Kamerzitting van gistermiddag heeft de liberale afgevaar digde Mariën gevraagd de regeering to mogen interpelleeren over het feit dat Ne derland weigert de verplichtingen na te komen, die het door de overeenkomst van 1905 betreffende den bouw van een nieuwe sluis te Terneuzen op zich had genomen. Waterschapsbesturen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot dijk graaf van den Stadspolder, C. P. Kelle- waard, te Kortgene; met ingang van 1 Mei 1935, tot dijk graaf van het waterschap Oud- en Nieuw-Noord-Beveland, P. Zuijdweg te Kats en A. G. Hage te Golijnsplaat; tot gezworene van den Kruispolder, P. H. J. Joossen, te Hontenisse. Verplaatst met ingang van 1 April a.s. de Referendaris 2e kl. bij de Poste rijen, Telefonie en Telegrafie R. G. van Hout, van het Post-, Telegraaf- en Te lefoonkantoor te Goes naar het Post- en Telegraafkantoor te Eindhoven. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Port. m. inh., Boogaard, Oude Vliss.weg E 238; kinderhandsch., Koopman, Se- geerstr. H. 101; kinderpart. m. inh., W. Daane, Spanj.str. E 65; kinderspel, F. Koopman, Segeerstr. H 100; dameshand schoen, G. v. d. Woestij'ne, Bogardstr. D 38; kinderwantje, M. Bliek, Jacob Cats- str. S 103; belastingmerk, N. Pieterse, Noordweg P 36; dameshandschoen, H. Gozijn, Vliss. WagenpL, G 118; zilveren potlood, A. de Klerk, Emmastr. W 99, vulpotlood, J. Steketee, Souburg N 100; glacé handschoen, F. Verdaasdonk, Ba- gijnhof E 179; huissleutel, G. Scheffer, Veerschesingel S 141; port. met inh., J. Florusse, Bagijnbofstr. E 194; kinder handschoen, W. v. Boven, Arn. pad, T 146; dameshandschoen, Cor Sturm, Bas tion N 69; paar wollen wantjes, J. Hondsmerk, Teerp. str. P 23; huissleu tel, N. Hanegraaf, Seisstr. M 53; dames horloge (goud), N. Snoep, Verwerijstr. N. 135; boerendas, W. Christiaanse, Brig- damme W 150; onderdeel stofzuiger, Ai ling, Lambrechtstr. L 90; rozenkrans in etui, Guiran, St. Pieterstr., A 6768; naaizakje met inh., M. Pieterse, Noord- weg B 15; lederen ceintuur, S. Wolf, Ro- zemarijnstr., E 154; Etui met huissleutel, Wed. Nijssen, Bellinkstr. G 173; Fransch leerboek, W. Gernman, K. Giststr. A 127; stelt, E. Tilroe, Leliestr. S 150; belasting- merk, J. de Troye, Kapoenstr. A 19; portemonnaie, Bouman, N. Vliss.weg E 161, tabakzak, Kerkvoort, N. Haven I 128; boodschaptasch, B. v. P.; p. wollen wantjes, P. Minderhout, Julianastr. W 22; schooltasch, J. Broekert, St. Jorisstr. L 122; p. Nappa-handschoenen, F. Zand- stra, Kinderdijk P 85; kinderhandschoen tje, Paardenkooper, Oude Mannenhuis; steigertouw, Polderman, L. Singelstr., N 186; foxhondje, Asyl, Seisweg; school tasch, M. v. Meijnge, Spanj.str. P 116. i Nieuwe winkel. Hedenmid dag verplaatste dhr G. Verihage, Brak straat. alhier, zijn slagerij naar een ge heel verbouwde en keurig naar de laat ste eischen des tijds en hygiëne inge richte winkel aan den Dam No. 2. Deze nieuwe winkel, waarin ook een automatische electrische koelcel, merk te 'beteren". „Kom toind, wees niet zoo zwaartillend, geef me mijn 'boterham maar." Terwijl ze me thee in schonk, zeide ze: „Vader, vindt u het vandaag geen fijn weer?" „Ja, kind, ik heb altijd van dit weer gehouden en ik denk, dat je 'hierin naar mij aardt, zooals je in zooveel opzichten doet. Daarom begrijp ik je dikwijls beter dan de anderen." „Zou dat werkelijk waar zijn, vader en bent u er zeker van dat u me zoo goed begrijpt?" zei ze, terwijl haar oogen lichtten. „Ik geloof van wel." „Beter dan ik zelf?" vroeg ze weer met een söhalksohen glimlach. „Nu, dat zou best kunnen," antwoord de ik. ,,'Hoe prettig, te denken, dat men be grepen wordt terwijl men zichzelf niet begrijpt I" „Och kind, al zou ik het mis 'hebben, toch is er Eén, Die je altijd verstaat. Het is een zegen in ons leven, dat we niets voor 'God kunnen verbergen. Maar als we beide zoo van dit weer houden, wat zou je er dan van zeggen, om met me uit te gaan. Ik moet nog een zieke vrouw be zoeken." „Bedoelt u juffrouw Coombes, vader?" „Wel neen 'kind, ik heb er niets van gehoord, dat ze ziek ia." „0, maar het ia ook niet ernstig. Maar Landaal Schelde, maakt een prettigen en frisschen indruk en zal niet nalaten de aandacht van het publiek te trekken. Oostkapelle. Dinsdagavond bad alhier de eindles plaats van den cursus in paar den kennis, uitgaande van de Gewestelijke afdeeling van den G. B. T. B. Het 'hoofd van den cursus, dhr L. J. J. Geldof, Rijksveearts alhier, gaf dezen avond nog een les over „koopvernietigende gebre ken". Dpor een der cursisten werd dhr Geldof dank gebracht voor zijn lessen, en hem een souvenir aangeboden. Ook namens den G. B. T. B. werd dhr Geldof dank gebracht door dhr Louws, secretaris der Gewestelijke Afdeeling. Kloetinge. Dinsdagavond had de open bare les van den Tuinbouwcursus alhier plaats in tegenwoordigheid van den bur gemeester, de commissie van toezicht en enkele belangstellenden. De cursus 'begon met 13 deelnemers, waarvan 11 bevorderd werden tot het tweede leerjaar. De lessen werden gegeven door de hee ren 'Blok en Polderman. Woensdagavond gaf de Chr. Mond- ongelclu'b „Inter Nos" alhier een uitvoe ring in 'het vereenigingsgebouw. De voor zitter, Da Raams, sprak een openings woord en ging daarna over tot de ont hulling van het nieuwe clubvaandel. De teekening hiervoor was gemaakt door één der leden, H. Oele, terwijl de schilder K. L. Kramer het vaandel in mooie kleuren schilderde op paars flu weel. Het geheel maakte een mooien in druk. Het afwisselend programma werd op keurige wijize afgewerkt, terwijl door ver schillende leden voordrachten werden ge daan. Uit alles bleek, dat de club goed had gestudeerd onder de uitnemende lei ding van dhr van Sprang. Icrseke. Naar wij vernemen stelt de 'heer Ph. Bom (a.r.) lid van den raad, zich voor de eerstvolgende verkiezingen niet meer beschikbaar. De A.R. partij verliest in den heer Bom een deskundige dn de oestercultuur, die moeilijk zal zijn te ver vangen. De ongerustheid onder de oester- en mosselkweekers omtrent de te volgen gedragslijn inzake het uitgeven van de perceelen neemt meer en meer toe. Gelijk voldoende bekend is zijn vooral de oester- perceelen sedert jaren te 'hoog in prijs, maar door bijzondere omstandigheden als goede verkoopjarOn en reductie door den staat verleend, 'kon het zoo wegsöhippe- ren. Nu evenwel zijn de perceelen zoo in waarde gedaald, 'dat een igroote oester- maatschappij eenige perceelen grond in de 'Oosterschel'de (die 45 jaar geleden zeker een premie van 5 a 10 duizend gulden per stuk opbrachten) niet van de hand kon doen, ja deze niet weg kon ge ven. Nu is 1 April a.s. de datum der ge wone 3-jaaxlijlksche termijn, dat tussöhen- tijids perceelen uitgegeven 'kunnen wor den. Wat mtoet nu gebeuren? Zal alles uit gegeven 'kunnen worden moeten wor den beter gezegd Maar wat dan De ohaos, die op 't oogenbldk heerse'ht, moeit ontward en niet verergerd worden. Als op 't moment alles losgelaten wordt, dan zal dezen zomer een verpachting plaats 'hebben onder omstandigheden zóó slecht voor de oeetercultuur, dat de perceelen heelemaal geen prijs rallen en kunnen op brengen. Dit is in strijd met de belangen van den verpachter (de Staat) en den pachter (de oesterkiweeker), maar niet uit geven beteekent een bestendiging van te hooge pacht en is een gevaar voor de pachters. (Het is zeker niet gemakkelijk een weg te vinden, die voor beiden ge~ wenscht en billijk 'is. Naar wij vernemen bestaat in regeeringskringen de meening, dat door betaling van een 'klein pet. der bestaande pacht de band tusschen pach ter en staat blijve bestendigd, maar wat moet dan een volgend seizoen gebeuren? Er zal dan zoo'n klein quantum oesters kunnen worden aangeboden, dat de vis- scberij in geen geval meer loonend is. 't Is de ■groote vraag of dat kleine quan tum oesters verkoopbaar zal zijn, maar wat moet men dan met de perceelen doen? Het zal een moeilijk vraagstuk zijn om op te lossen. De betrokken autoriteiten hebben geen gemakkelijk taak. Suzanna vertelde gisteren, dat ze met kou te bed lag of iets van dien aard." „Als we er langs gaan, kunnen we wel even aanwippen, tenminste als je met me mee wilt." „Hoe kunt u dat vragen, vader!" „Ik heb zoo juist een boodschap van die woning, die aan den overkant van de klippen aan den rand van 'het goed van Barton ligt, dat de vrouw ziek is en me graag bij zich zou zien; dus hoe eerder we gaan, 'hoe beter." „Binnen vijf minuten ben ik 'klaar met eten. 0, daar ds moeder. Moeder, ik ga met vader in den regen wandelen. Het hindert toc'h niet, is 't wel." „Het zal je 'geen kwaad doen, kind. En alleen luie menschen zijn 'blij, als ze thuis kunnen blijven, omdat 'het regent." „En het waait zoo heerlijk," riep Wyn- nie, terwijl ze de kamer verliet om haar hoed en mantel te halen. Bij de kosterswoning troffen we Agnes en ik vroeg haar aan haar moeder te zeg gen, dat ik 'a avonds zou komen. „We gaan nu naar juffrouw Stokes," zeide ik. „De stakker moet het 'heel arm hebben, hoor ik." Toen we langs het kerkhof kwamen, zagen we den ouden man 'bij een graf steen bezig. Het was een heel oude, met een doodshoofd en gekruiste 'beenderen er in gebeiteld. Met zijn zakmes haalde de oude 'het mos uit de groeven. We gingen stil voorbij, zonder 'hem te storen. Ai pra- De Schoolvereendging (Geref.) Ka- keldans vergaderde Woensdagavond on der leiding van dhr Vaudeville. 'Secretaris en penningmeester brachten hun jaarver slag uit. Het was een gezellige avond. De heer Verheule refereerde over Bijbelsche geschiedenis, behandeld op school en de heer Jonkheer over het Volkspetitionne- ment. Een meisjeskoor, onder leiding van dhr Jonkheer, bracht eenige liederen ten gehoore. Heinkenszand. Woensdagavond werd in de Chr. School alhier een ouderavond gehouden, waarvoor een zeer 'groote be langstelling bestond. Bij ontstentenis van den voorzitter werd deze avond geleid door den heer v. d. Berge. Door het hoofd der school, den 'heer Westveer, werd een lezing gehouden over: „'Gezag en vrijheid in de opvoeding". Nadat het werk der leerlingen was 'bezichtigd, werd 'door de onderwijzeressen een korte causerie ge houden over „De versterking van de wil" en over „Niemands kinderen". De zeer gezellige en leerrijke avond werd 'gesloten door Ds Booij met dankzegging. Dinsdag 'hield de Vereenigdng „Ei'gen Erf" alhier haar jaarvergade ring onder leiding van den heer A. Simonse, die de vergadering opende met een welkom aan allen, in het bijzonder aan den heer burgemeester Mes. Uit het verslag van den penningmeester bleek over 1934 ontvangen f 13 en uitge geven f 15.39, alzoo een nadeelig saldo van f 2.39, waardoor het te goed van vo rige jaren daalt tot f 45.05. De Hoofdbestuursvergadering werd in 1934 te Goes bijgewoond door 3 leden. Dit zal in 1935 wederom gebeuren. Mocht de heer Stevens dit jaar voor de laatste maal de 'hoofdbestuursvergadering presideeren, dan zal den heer burgemeester zoo moge lijk de afdeeling Heinkenszand vertegen woordigen. De periodiek aftredende be stuursleden de 'heer Simonse en Kuzee, werden met algemeene stemmen 'herkozen. Waar de afdeeling al meerdere malen 'bij het hoofdbestuur op verlaging van rente en landpacht heeft aangedrongen, zonder succes; zal thans beproefd worden via het gemeentebestuur verlaging te verkrijgen. Oudelande. Gisteravond hield de A.R.- Kiesvereeniging alhier, gecombineerd met die te Baarland en Driewegen, een ver gadering, waarin als spr. optrad dhr J. A. Dominicus van Wemeldinge. De spr. werd ingeleid door den voorzitter der plaatselijke vereeniging, dhr A. W. Bu- teijn. Spr. zeide niet een politieke rede te zullen houden, doch hij wensch'te meer algemeene beschouwingen te geven, waar in hij stilstond bij 'het communistisch ge vaar, bij wat in Duitsehland gebeurt en waarin hij ook wees op verschijnselen in ons land waar te nemen. Vele vragen werden gedaan en op duidelijke wijze 'be antwoord, waarna de spr. voorging in dankgebed. Wolfaartsdijk. Dinsdag hield de vereen. „Het Groene Kruis" alhier haar alge meene vergadering. Tegenwoordig 35 le den. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 577 leden telt en 11 dona teurs. De commissie voor ziekenvoeding verstrekte aan daarvoor in aanmerking komenden 476 liter melk en 133 eieren tot een gezamenlijk bedrag van f 46.36. Door ■de wijkverpleegster huisbezoekster werden 3051 bezoeken afgelegd. Van het verplegingsmateriaal werd 346 keer gebruik gemaakt; het consulta tie-bureau mocht zich in toenemende be langstelling verheugen Als 'bestuursleden werden herkozen de heeren J. Snoodij'k en A. den Herder en gekozen in plaats van den heer Nieuwen- huize, die we'gens vertrek bedankte, de heer C. Meeuwse. De rekening 1934 sloot in ontvangst en uitgaaf op f 916.81, met een saldo van f205.98; die van de wijk verpleging in ontvangst en uitgaaf op f2220.31, batig saldo f 154.29; T.B.C.- bestrijding op f 860.35, batig slot f 35.89; het uitzendfonds op f 898.33, batig saldo f 778.27. De begrooting 1935 van het Groene Kruis werd vastgesteld op f 902.48, wijkverpleging f2108.15, T.B.C.-bestrij ding f 836.89, uitzendfonds f 843.27. De voorzitter bracht eenige woorden van dank aan den heer Nieuwenhuize en deelde ver der mede, dat zich het bestuur 'heeft belast tend bereikten wij den heuveltop, waar wij1 de speelbal waren van den wind en waar de regen ons in 't geizicht sloeg. Wynnie trök haar mantel vaster om zich heen. Met gebogen hoofd vocht ze dapper aan mijn zijde. Toen we bij de steengroeve kwamen daalden wij er in af, om eens even huiten schot te komen. Aan den anderen kant van den heuvel zagen we het huisje, waar we heen moesten, tegen de lucht afsteken. „Nu ik er over denk, weet ik eigenlijk niet, of ik er wel goed aan gedaan heb je mee te nemen, Wynnie ja, niet voor jou, maar mogelijk is je tegenwoordigheid daar niet gewensCht, de zieke zal me mis schien liever alleen spreken." „Dan zal ik omkeeren, vader, dat hin dert immers niets." „Neen, kind, samen uit, samen thuis. En misschien ben ik wel gauw terug en kunnen we een beschut plekje voor je vin- dten om te schuilen. Ben je erg nat?" „Aleen mijn mantel maar, verder ben ik kurkdroog". „Vooruit dan maar weer, we zijn er zoo". Toen we binnentraden, bleek 'het, dat Wynnie niet in den weg zou zijn. Ze kon lekker bij het keukenvuur zitten, terwijl ik in de ziekenkamer was. Vrouw Stokes was iemand met een hard gezicht. Ze had één oog, dat geen oogenblik in rust was. Toen ik binnen tra'd, lag ze op baar rug, doch ze keerde haar gezicht naar Altijd welge-V I J moed en vol ener gie I Op hem heeft ae slechte lijd du» blijkbaar géén invloed I Hoe dat komt? Hij maakt „Schoon Schip" De meeste menschen lijden onder de ge volgen van „verstopping" of hardlijvigheid en soms weten zij dat zelf niet. Wellicht zijt Gij zelf een slachtoffer daarvan I Ge voelt U lusteloos en teneergeslagen, lijdt aan hoofdpijn of opgeblazenheid. Uw maag is in de war, Uw eetlust is gering. Ophooping van etens-resten in de darmen, waardoor gistings-bacillen Uw gestel aan tasten, is daarvan de oorzaak. Maak dan „Schoon Schip" met de nieuwe vinding van Apotheker Dumonti „Laxeer-Akkertjes" Ze werken zacht, regelen Uw stoelgang en brengen Uw ingewanden weer in staat hun taak op normale wijze te hervatten. Ze verbeteren Uw geheele gestel door hun bijzondere samenstelling. Ge zult Uw eer gezond, opgeruimd en vol energie gevoelen. Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. met het inzamelen van gelden voor het Koningin Emma-fon'ds. Kruiningen. Woensdagavond vierde de C. J. V. „Ora et Labora" alhier haar 16e jaarfeest onder leiding van Ds Mortier. Het verslag van den secr. sprak, hoe wel het ledental met twee verminderd is, van een bloeiend en werkzaam vereeni- gingsleven; de bibliotheek bevat 235 boe ken en een portefeuille vindt steeds meer belangstelling. Door leden en oud-leden werd de avond gezellig gevuld met: ,,'t Huis met de com mensaals" en „Novemberstormen", elk in 4 bedrijven, en een voordracht „Die Stem". Met groote aandacht werd een en ander dat keurig werd weergegeven, gevolgd, alsook het „Reisverslag" der vereen, door een der leden. Gezamenlijk gezang en een moudharmonica-orkest wisselden elkaar af, terwijl in de pauze een viertal prijzen werden verloot. Het was reeds laat toen Ds Mortier dezen avond, die een volle zaal had, met dankzegging eindigde. De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben in het vereenigingsge bouw op Donderdag 21 en Vrijdag 22 Maart, voor de letters AO op Donder dag en voor PZ op Vrijdag, van 9 12 en van 14 uur. Nieuwdorp. Gisteravond gaf de Chr. zangvereen. alhier haar 13e uitvoering. Voor de pauze werden een 9-tal liede ren gezongen, waarvan vooral „Psalm 8", „Stil volgen" en „Toewijding" goed wer den uitgevoerd. De beide mannenkoren werden tamelijk „getrokken" igezongen. Ps. 146 was nog wel het beste nummer. Zeer gevoelvol en gedragen was het „Mijn vader laat toe"; alleen mocht aan het slot iets meer warmte worden verwacht. De cantate „Jong leven", die na de pauze werd gezongen, was over 't geheel zeer goed. Alleen de chromatiek dient beter verzorgd. De herhaling van ,,'t Is Mei" b.v. was beslist onvoldoende en klonk zeer schel, 't Slotkoor gaf ook moeilijkheden. Enkele partijen raakten er uit, de onder linge samenhang werd verbroken, doch gelukkig bleef men op de been en be reikte, dank zij de juiste begeleiding, nog bijtijds en in goede harmonie het einde. De begeleiding van den heer Melse was als altijd „af". De uitspraak kan nog beter, vooral de g en h moesten het ontgelden, terwijl sommige klinkers eveneens werden mis maakt. Over 't geheel genomen was de vereeniging er goed „in" en werden de nummers zeer goed uitgevoerd. Het kinderkoor, dat eveneens verschil lende nummers ten gehoore bracht, heeft den muur. Ik stapte op de bedstede toe en nam er voor plaats. Terwijl ik mijn hand op de hare legde, vroeg ik „Voelt u zic'h erg ziek, juffrouw Stokes." „Ja," steunde ze, ,,'het zal gauw met me gedaan zijn en dan is alles uit." „Maar juffrouw Stokes, zoo moet u niet spreken, zoolang er nog een Vader in den hemel is, zal het met geen van ons uit zijn." „O, maar met mij kan Hij geen reke ning houden." „Toch wel, juffrouw Stokes, al denkt u van niet. Iedere gedachte, iedere daad, iedere zonde, die wij begaan, is Hem be kend." Zij steunde. „Onze Vader in den hemel is niet als menige vader op aarde, die, als zijn kin deren hem geen last bezorgen, zich niets van hen aantrekt." „Toch zal Hij aan mij niet denken," mompelde ze met een zucht, zoodat ik haar nauwelijks kon verstaan. „Juist, omdat Hij aan u denkt, voelt ge u niet op uw gemak. Hij wil, dat gij uw zonden belijden zult en als ik u daar bij helpen kan, zal ik dat graag doen. Gij weet, dat Christus op aarde kwam om ons te verlossen; daarom noemen wij' Hem onzen Heiland. Maar Hij kan ons niet van onze zonden verlossen, als wij ze niet willen bekennen." (Wordt vervolgd.) de Mi tej ie oo zij li Aan de bii ciale inzamel te stichten Ze aan de nage Majesteit zeer vele sympathie terdag 16 Ma „Nationaal kingsfonds" Met het fonds tot stei de tuberculost bare herinne ningin-Moede baar leven heeft mógen den en te veri van de z.g. Geen oogei te beraden oi r e i d zijn, een bijdrage En niet zo< lukkig! den moeten „Wél berei staat ook ma gen". De oprecht van verarmin bij het verse Vrouwe, wier volk een zoo we omzetten Deernis mi deze volkszie door het liefd rijk initiatief steun van d« malen moeten ons in de 'beu mate grooter toebetrouwd. Middelburg tuigd laten! En een gre vrouwen, ook het Comité- werkzame or gen samenwei ne bij een zij) in het numir Maart j.l.) aa Maart de bel Die allen z< bij voorbaat r M'burg, 11 M (D'oor een roep, ons toe van Woensd Redactie.) schitterend nummers woi klonk het vo schraal. De gen. „Muzikal schikt numm in den smaal beter verzorg niet geheel va De vereenij geslaagden ai Terneuzen. openbare ver; raad werd all (a.r.) toegela ontstaan dooi J. J. de Jagc Overeenkom werd beslotei maanden geb lij'k'heid, de houden. Aan 'den he vergunning een erker bov het nieuw te Noordstraat. De mogelijü wende stadsu doordat de g< aan 'de 'heere 'het leggen va aan den Koed Het i® te ver plex-vomiinjg stelling met stfhestraat, i wing ontaard Met 'betrek: den Baandij'k op de noodza De voorzitter samensprekin n.l. 'bekend, van een nieu' Groede. Ma algemeene ve: Uit de bleek, dat uitgegeven f van f 259.61 Een schrij Provinciale burg, waarin te treden tot lij'ksche bijdrf de vergaderii te worden, w ten. Door den deeld, dat er te bebosschei zeer ten goec gadering wo: op Prijs gest re w - Colijnsplaa noemd als R staan door h Haringman, genomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2