Uit de Provincie HQNIG's 00UI De Pastorie aan Zee NBLOKJES - 6 voor cent - voor Ragout FEUILLETON meent, dat de pachten tegenwoordig in 't algemeen niet hoog zijn. Men moet ook denken aan het crediet. Intusschen zoekt de regeering naar een oplossing. Be Minister legt vervolgens een verkla ring af over het vraagstuk betreffende de vaste lasten en de niet noodzakelijke exe cuties. Van deze verklaring maken wij 'ders in dit blad melding. Spr. komt, wat het stelsel van „Land- o w en Maatschappij" betreft, tot de to ïclusie, dat dit systeem de volgende -mdej'en heeft: le. Het komt financieel ie. uit; 2e Het geeft de boeren minder; o Het geeft niet minder administratie; O Het verhoogt de kosten van levens onderhoud. Baarbij zouden nog meer te genvallers verwacht kunnen worden. Le minister komt nu op de centralisa tie van den crisisdienst. Hij erkent, dat er ook fouten zij.1 gemaakt. Vr ager waren er 52 erschillende cen trales en organen. Er gebe irden tal van dingen, waarvan de centrale leiding on kundig was. Lr moest dus wel centrali satie komen. Voortaan su'len alle belangrijke plan nen in de maan 'clyksche vergaderingen met de organisaties besproken werden. Ee coöperaties en de vrije handel moe ten ieder op eigen terrein blijven. Van be- voordeelen mag geen sprake zijn. Ben heer Zijlstra antwoordt de minis ter, dat de middenstand steeds zooveel mogelijk wordt ingeschakeld Spr. geeft toe, dat de distributiekosten hier hoog zijn, maar is de consument daarvan niet zelf de schuld? Verlangt men van het distributie-apparaat niet te veel? Be positie der kleine boeren kan nooit zoo worden als die der boeren op de groote bedrijven. Vroeger is die positie ook niet dezelfde geweest. Velen maakten hun arbeidskracht productief buiten het bedrijf. Be vaste lasten spelen hier ook een groote rol. Omtrent het oefenen van arbeidsdwang ai gesteunde bedrijven, ziet spr. geen cc nomische mogelijkheid afdoende maat ree o'en te nemen. Er zijn hier theoreti sche zoowel als practische bezwaren. Spr. is echter bereid deze zaak nog eens te le :en. Het oordeel ever de communistische moties laat spr. gaarne over aan het ver stand van de Kamer. Men scheure het vo'k niet in stukken door het voor te 'ellen, dat de één beter behandeld wordt lan de ander. Bit wekt jalouzie en is een neculeeren op de slechte instincten van len mensch. Brandveiligheid bij filmvoorstellingen. Na de bekende filmbrand te Hilver sum werd de technische commissie van den Zeeuwschen Provincialen Brand- weerbond als het ware overstelpt met vragen omtrent brandveiligheid bij film voorstellingen. Genoemde commissie heeft dan ook gemeend een concept-verorde ning te moeten maken. Baar echter de Minister van Binnenlandsche Zaken een commissie in het leven heeft geroepen om dit vraagstuk te bestudeeren. heeft de technische commissie gemeend het be treffende rapport te moeten afwachten Intusschen zijn aan de gemeentebesturen in Zeeland enkele bepalingen toegezonden waaraan in het algemeen moet worden voldaan met het oog op bedoelde brand veiligheid. Deze bepalingen komen in iroote trekken op het volgende neer: 1. Zoo mogelijk houde men de film- vortooningen gelijkvloers; L'. Het toestel worde liefst geplaatst buiten het lokaal waar zich de menschen bevinden; ii. Diet meer menschen toelaten, dan er zitplaatsen zijn, terwijl behoorlijke gan gen tusschen de stoelen vrij moeten blij ven; 4. Het aantal uitgangen moet zoo groot door GEORGE MAG BONALD. 39). o— Ik ging de trap op, haast werktuigelijk naar Connie's kamer. Toen ik de deur opende, vergetende mijn nadering aan te kondigen, zag ik Wynnie, die over het ziekbed leunde, terwijl Connie's arm om 'haar middel was. Wynnie rees haastig overeind en Connie gaf een lichte kreet, want de schok had haar bezeerd. Wynny wendde haar hoofd af, maar op Connie's kreet draaide zij zich om en ik zag een traan in haar oog. „Maar kinderen", zei ik, „neem me niet kwalijk, het was dom van me, niet even te kloppen". „Connie keek me met haar groote, rus tige oogen aan en zeide: „Het is niets vader. Wynnie had weer oen sombere bui en ze wilde zich voor u f'ink houden en verbergen, dat ze huilde. Zo deed me haast geen pijn, het is nu al over". Ik ging naar Wynnie toe, sloeg mijn arm om haar heen en kuste haar. Daarna verliet ik de kamer. Toen ik de deur uit ging, zag ik dat Connie me met oogen volgde, doch Wynnie verborg haar ge zicht in een zakdoek. Ik ging terug naar mogelijk worden gemaakt, evenzoo de nooduitgangen; alle uitgangen door dui delijke opschriften en noodlantaarns aan geven; 5. Zoo mogelijk van een cabine gebruik maken en waar deze in de zaal niet vast is aangebracht, er een van plaatijzer te plaatsen; 6. Steeds in de nabijheid een emmer met water, dweil en deken aanwezig om bij een begin van brand te gebruiken; 7. Toezicht door de brandweer laten houden. Opgemerkt wordt nog, dat elke film als brandbaar moet worden beschouwd en dat de zgn. smalfilm 16 m.M. minder gevaarlijk is dan de normale film. (M. Ct.) Het burgemeestersambt in Waterlandkerkje. Vorige week meldden wij, dat de bur gemeester van Waterlandkerkje, de heer A. Hendrikse, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd en het afloopen van de zesjarige ambtsperiode ontslag had gevraagd uit zijn ampt. JNaar het „Dagbl. v. Z." verneemt, zal deze ont slag aanvrage weer worden ingetrokken. De heer Hendrikse is ook burgemeester van IJzendijke. Zijn ambtsperiode loopt daar pas in 1938 af en nu blijkt de mi nister geen bezwaar te hebben dat de heer Hendrikse tot zoolang burgemeester van Waterlandkerkje blijft. Centrale A. R. Kiesvereen. Goes. Gistermiddag hield de Centrale A. R. Kiesvereen. Goes een z.g. praatmiddag, die goed bezocht was. Daar de voorzitter, Ds A. Scheele, verhinderd was, werd de vergadering geleid door den heer D'omini- cus, die in zijn openingswoord herinnerde aan het overlijden van den heer Idenburg, en die daarna den heer Van Dijk, lid van de Tweede Kamer, verwelkomde. Van de dadelijk geboden gelegenheid om vragen te stellen en opmerkingen te maken, werd gebruik gemaakt door de heeren Haverhoek, Tange, Verhulst, Snoo- dijk, v. Putten, Keyzer en Vogelaar. In den breede werden de gestelde vra gen door den heer Van Dijk beantwoord. Spr. begon met enkele woorden te wij den aan wijlen den heer Idenburg, die zijn leven in dienst van land en volk heeft verteerd. In verband hiermee werd geant woord op een vraag betreffende het op treden van Ds van Duyl (N. S. B.), die op den avond van den sterfdag van Iden burg, dezen staatsman bevuilde en be zwadderde. Menschen, die zóó optreden zijn geen fatsoenlijke tegenstanders. Verder behandelde de heer Van Dijk de cumulatie, waaromtrent reeds beper kende bepalingen werden gemaakt en in verband waarmee vaak sterk overdreven wordt. Het is een ondergeschikte kwestie die wordt aangegrepen door hen, die in troebel water pogen te visschen. Erkend werd, dat van den landbouw steun ook alle bedrijfsgenooten zooveel mogelijk behooren te profiteeren. Een ver bod van machines is niet mogelijk, al kan misschien wel tijdelijk het aanwenden van mensc'helijke arbeid worden bevorderd. Be vraag wat gedaan kan worden tot be scherming van de oestercultuur is in on derzoek. Wat de N. S. B. betreft, hieraan ligt ten grondslag een wereldbeschouwing waarbij niet God, maar de mensch in het centrum van het leven wordt gesteld. Ook door Spr. werd betreurd, dat de Overheid door de crisis wel genoodzaakt is in de vrijheid van de verschillende levenskrin gen in te grijpen. Het beste zou zijn, in dien de uitvoering van allerlei maatrege len aan de maatschappelijke organisaties kon worden overgelaten, maar de ervaring leerde, dat dan het groepsbelang en het egoïsme hoogtij viert. Ook aan de midden- standsbelangen moet aandacht worden ge schonken, maar vergeten moet niet, dat de productie de bron van de welvaart is en dat vele menschen uit de productie naar de distributie overloopen. Door een der sprekers was de opmerking gemaakt, zulks in verband met een vraag over de hooge steun die de boeren genieten, dat Ingezonden Mededeeling. de zijkamer en geen twee minuten later kwam Walter om aan te kondigen, dat de maaltijd gereed was. Ook Wynnie kwam binnen, om te zeggen, dat Connie reis vaardig was. Zij hield haar oogen neer geslagen, doch naderde niet om Percivale te groeten, maar ging heen, zoodra ze haar boodschap gedaan had. Ik zag, dat het hem aanvankelijk bedroefde, daarna zag ik hem bedachtzaam kijken. „Kom Percivale", zei ik en hij volgde me naar Connie's kamer. Wynnie was er niet, maar Connie lag, er lief uit ziende, gereed om te gaan. We tilden haar 'het raam uit, den zelfden weg die we vroeger reeds genomen hadden. Voor we het strand bereikten, bemerkte ik dat Wynnie ons volgde. Aan het strand gekomen, zetten we Connie neer en rustten even uit. „Heb je wel opgemerkt, Connie", zeide ik, „hoever het water nu i§ teruggeloo- pen?" „Ja vader, een 'heel eind; ik wou dat ik op kon staan en er naar toe hollen". „Men kan zich nauwelijks voorstellen, dat al dat zand en al die rotsen voor zons ondergang geheel door de zee overdekt zijn". „En toch is het zoo vader". „Herinner je je dien stormachtigen nacht, toen ik nog even bij je ben geweest voor ik die wandeling ging maken?" „Of ik het me herinner, vader? Ik kan het niet vergeten. Telkens als het stormt, wordt ik 'a nachts wakker met de gedaöh- ala men zegt, dat we terug moeten naar het voor-oorlogsche peil, de landbouw daar reeds beneden is. Als we 1913 als basis nemen, dan komt de akkerbouw slechts tot 90 pet. en de landbouw gemid deld tot 80 pet, terwijl de uitgaven staan op 140 pet. Ook de positie van de arbei ders is niet gunstig, maar hun inkomen staat toch op 150 pet. Hiertegenover werd er door den heer Van Dijk op gewezen, dat hier onvergelijkbare grootheden worden gebruikt; in het eene geval de opbrengst van de productie en in het andere geval het geheele levenspeil. Het is voor de re geering niet gemakkelijk in de arbeiders- loonen in te grijpen, maar Spr. meent, dat met wat goeden wil, hieromtrent vaak wel een ruimer standpunt kan worden inge nomen. Door den buitengewoon rijken oogst hebben allen een vrij hooge steun ontvangen. Aan het slot gaf de heer Van Dijk nog enkele financieele beschouwin gen, waaruit blijkt, dat de toestand zeer ernstig is. Toch hebben we nog veel re den tot dankbaarheid, nu we een regee ring hebben, die de ordeningen Gods er kent, het recht van de verschillende le venskringen handhaaft en het nationale leven in stand houdt. Van de vele punten, die ter sprake kwa men hebben we slechts enkele kunnen aan stippen. Het was een leerzame vergade ring. Het dankwoord van den voorzitter werd dan ook met warm applaus onder streept. Prov. Statenverkiezing. Gisteren meldden wij reeds de inge diende candidatenlijsten voor de a.s. Sta tenverkiezingen in de kieskringen Goes, Middelburg en Vlissingen. In de kieskringen Hulst en Sluis is behalve voor de bekende politieke par tijen een vrije R.-K. lijst ingediend, be vattende de namen van: E. Kalle teWest- dorpe, P. Bauwens te Hulst, D. A. Boënne te Graauw en A. Hamerlinck te Koewacht. (Dhr Kalle is thans Statenlid voor de R.-K. partij.) Opmerkelijk is, dat in onze provincie geen candidaten zijn gesteld door de Chr. Dem. Unie en de Communistische partij. Kieskring Tholen. A.-R. Partij: 1. C. J. Sonke, St.-Maar- tensdijk; 2. J. Geuze, Wissekerke; 3. A. Vingerling, Goes; 4. j. J. Versluys, Oud- Vossemeer; 5. B. Boudeling, Anna-Jacoba- polder; 6. J. van Strien, idem; 7. M. J. Contant, Colijnsplaat; 8. J. v. d. Maas, Wissekerke; 9. G. K. Krijger, Poortvliet. Staatk. Geref. Partij: 1. D. Kodde enz. R.-K. Staatspartij: 1. J. H. M. Stieger, Goes enz. S.D.A.P.: 1. L. Onderdijk enz. Vrijz.-Dem. Partij: 1. J. Adriaanse enz. N. S. B.: 1. J. A. Dekker, Goes enz. Chr.-Hist.: 1. A. D. F. v. d. Wart, Goes enz. Herv. Geref. Staatspartij: 1. P. v. Ooyen Middelburg; 2. J. M. Boogerd, St.-Maar- tensdijk. Lib. Staatspartij Vrijheidsbond: 1. W. Moelker, Tholen; 2. M. W. Arenthals, Cats; 3. C. G. Hage, St.-Maartensdijk; 4. L. J. v. Nieuwenhuyzen, St.-Philipsland; 5. J. M. Bom, Wissekerke; 6. J. L. van Gorsel, Oud-Vossemeer. Het aantal werkzoekenden in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het aantal bij de correspondenten der arbeidsbemiddeling ingeschreven werk zoekenden in het district Zeeuwsch- Vlaanderen over de maand Februari be draagt in totaal 4097. Persoonlijk Damkampioenschap van Zeeland: M. J. Jeremiasse, GoesL. Goed- bloed, Vlissingen, afgebroken. B. F. Montenarie, MiddelburgW. Boo gaard, Middelburg 11. Middelburg. Dinsdagmiddag vergaderde het departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het spaarbankgebouw onder voorzitterschap van Mr H. Pleijte. De vergadering 'hechtte haar goedkeu ring aan de rekeningen van de Spaarbank over 1932; van de Nutsbewaarsc'holen over te, dat u buiten zult zijn en dan duurt het een heele poos voor ik het van mij af kan zetten". „Wel Connie, zie je daar die groote kloof met die rotsblokken en het zand op den bodem?" „Ja vader". „Nu, die verhooging redde op dien zelf den nacht mijn leven, toen het gansche ge deelte achter de klippen overdekt was door de kokende zee met golven, welke 'krachtig genoem waren om een heel re giment ruiterij onderste boven te gooien". „Maar vader!" riep Connie, verbleeken- de. Toen vertelde ik haar alles. Ook Wyn nie was komen luisteren. „O vader!" riep Connie uit, „stel u voor dat u verdronken was". „Niemand heeft het recht te wenschen, dat iets anders zou loopen dan geschied is. Voor dat iets plaats vindt, mogen we zeggen: Ik wenschte dat het zoo of zoo gebeurde. Verder mogen we niet gaan. Na tuurlijk spreek ik niet voor 'het geval, dat we onze smaak of wil raadplegen. Dat is ons domein". Toen ging ik voort, speciaal omdat Wynnie toeluisterde: „Wat een tegenstel ling: die donkere nacht met de kokende branding en nu die witte zandvlakte, waar de zon op schijnt, terwijl het water in de verte schijnt te fluisteren. Het gaat als in het leven. Moeite en zorgen komen, het is ons, alsof ze nooit weg zullen gaan; doch de nacht en de storm worden weer steeds 1933 en van de Hulpbank over 1933 en 1934. De vergadering herkoos Mr F. B. Evers als lid van de Commissie voor de Spaarbank; den heer W. C. Noske als lid der commissie voor het Volksbadhuis; Mr J. G. Veltman Fruin als lid der commis sie voor de Hulpbank, den heer P. J. Jan sen als lid der commissie voor de Bewaar scholen en den heer W. L. Heijboer als bestuurslid van het departement. Vlissingen. De olectrische tram. In het „Volk" komt het volgende bericht voor: „De N.V. P.Z.E.M. onderhoudt, zooals bekend,behalve den tramdienst Vlissingen Middelburg ook den dienst stadsta tion hier ter plaatse. Het is deze laatste dienst, die de P.Z.E.M. heel wat hoofd brekens kost, daar hij zich op geen stuk ken na bedruipt. Het geheele trambedrijf levert trouwens verlies op. Wij vernemen thans, dat de P.Z.E.M. besloten heeft aan den minister van wa terstaat te verzoeken den dienst stad station te mogen staken. Zijn we goed in gelicht, dan zou het in het voornemen liggen de Walchersche Tramweg-Mij., die ook al een kwijnend bestaan lijdt, te ver zoeken den dienst, nog eenigermate te onderhouden door middel van een auto bus." De „Vliss. Crt." heeft omtrent de juist heid van bovenstaand bericht een onder zoek ingesteld bij de meest bevoegde bron. Medegedeeld werd dat de mededeeling dat aan den minister van waterstaat op heffing van de lijn stadstation is aan gevraagd, geheel uit de lucht is gegrepen. 'Een gezellige avond voor de militairen. Ter gelegenheid van de opkomst der her halingsoefeningen van de militairen der kustartillerie, werd gisteravond aan deze manschappen door het bestuur van het Militair Tehuis van het Bellamypark een gezelligen avond aangeboden. Van deze gelegenheid werd door de jongens een zeer druk gebruik gemaakt, zoodat de beide bovenzalen van het Tehuis geheel gevuld waren. Ook waren verschil lende matrozen van de marine-opleiding aanwezig. De vlootpredikant, Ds J. van der Gies- sen, opende de bijeenkomst na psalmge zang met gebed, waarna hij de aanwezigen in het kort bepaalde bij het merkwaardige vooral in dezen tijd, dat zoovelen Jezus volgen. Hierna verwelkomde de vlootpredikant verschillende aanwezigen: de vertegen woordiger van den garnizoenscomman dant en voornamelijk de lichting '29, waar het eigenlijk om gaat dezen avond. Het strijkje speelde vervolgens „Deh, non voler constigere" van Donizetti, waar na dhr Schout met zijn hoorders een reis maakte van de Straat van Gibraltar door Spanje, Frankrijk, België, en van Antwer pen over de Schelde naar Vlissingen, op geluisterd door mooie lichtbeelden en op boeiende wijze toegelicht. Tijdens de pauze werden ververschin- gen en sigaren en sigaretten rondgediend. De avond werd verder afgewisseld met voordracht en muziek. D'hr P. G. Laernoes, voorzitter van het Tehuis, sprak zijn blijdschap uit over het organiseeren van dezen avond. Ds A. T. W. de Kluis sprak het slot woord. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 60.80 op. Dinsdagavond j.l. hield de Herv. Meisjesvereeniging „Maranatha", alhier haar 62ste jaarvergadering. Het verslag getuigde van een opgewekt vereenigings- leven. De afgewerkte kleedingstukken zijnde 135, werden uitgedeeld aan behoef- tigen in eigen gemeente. Verder zijn ze bestemd voor Kinderzorg, Drenthe en Armenië. Tegen gisteravond had de A. R. Kiesvereen. in de Prins van Oranje een prsatavond belegd, waarvoor was overge komen de heer J. J. C. van D ij k, lid der Tweede Kamer. De voorzitter, de heer R. Z u i d e m a, opende op gebruikelijke wijze de goed bezochte vergadering en herdacht in zijn openingswoord wijlen den heer Idenburg, wiens heengaan voor land en volk en ook voor de A. R. Partij een groot verlies beteekent. opgevolgd door den dag of door den mor gen en de windstilte. De natuur is als het menschenhart, beiden komen steeds weer tot rust, want God is vrede". Daarna beurden wij den draagstoel weer op en binnen enkele minuten zaten we rond een tafellaken, dat op den grond was uitgespreid. Ik zal nooit den vrede en het licht vergeten, die zoowel in mij als om mij waren en ik hoop, dat het de anderen ook zoo ging. Het tij was ge kenterd en de zee kwam langzamerhand liooger; maar voor ze onze plek zou be reikt hebben, zou het reeds lang tijd zijn om huiswaarts te gaan. De zon stond aan den Westelijken hemel en er woei een zacht briesje. Connie kon dit nu 'beter verdragen, dan in het begin en als ik zag, hoe ze zich op haar stoel kon bewegen en bedacht, hoezeer ze vooruitgegaan was, sinds ze er voor het eerst op rustte, dan kwam er hoop in mijn hart. Soms ver beeldde ik mij, dat ze 'haar beenen be woog, zeker was ik er niet van; in ieder geval deed ze het onbewust, want ze wist er niets van. Charles en 'Harry 'lieten ieder oogenblik den maaltijd in den steek en holden elkander na om met verhoogde eetlust terug te keeren. We zagen voor dezen keer maar wq.t door de vingers bij hun vergrijp van de tafelwetten. Wynnie was 'zwijgzaam, doch zag er opgewekter uit. Connie scheen vol rustig geluk. Onze oude kindermeid wandelde op en neer met Baby. En zoo verging de middag met praten, De heer Van D ij k sprak daarna een kort woord ter inleiding op de bespre king. Ook hij teekende den overleden staatsman Idenburg als een Evangelie- belijder boven alles. Wij missen in onzen tijd, vol van chaotische verwarring groote mannen als Idenburg zoozeer. ioch mogen wij de oogen niet sluiten voor de vele voorrechten, die we bezitten. We hebben een kabinet, dat wenscht te regeerea naar de Chr. volksaspiraties, dat het gezag en 't reebt (niet naar nat.- soc. meibode, maar naar Ghr. opvatting) handhaaft en bet economisch leven wenscht te beschermen. In onze critiek op de regeering past zeer zeker matiging. En vooral moet ze opbouwend zijn. (Jok wees Spr. op het belang der a.s. Statenverkiezingen, waarbij bet ook gaat om de beginselen en niet om allerlei be langen. Dat we ons daarvoor met enthou siasme voorbereiden! Hierna was er gelegenheid om vragen te stellen, waarvan zóó druk gebruik werd gemaakt, dat de beer Van Dijk 1V* uur noodig bad om de vragers van ant woord te dienen. Het is niet mogelijk om alle vragen en de daarop gegeven antwoorden te ver melden. We zullen er daarom slechts en kele releveeren. Zoo waarschuwde de heer Van Dijk ernstig tegen het misbruik, dat de N. S. B. maakt van de leuze „Souvereiniteit Gods", waaronder ze heel iets anders ver staat dan de a. R. partij. Beslissend is hier de vraag: Staat God <o>£ de mensch in het centrum? En hier loopen de wegen tusschen ons en de N. S. B. uiteen. De nation aal-socialistische levens- en we reldbeschouwing is geënt op het Heiden dom. Umtrent 't revolutionaire karakter van de N. S. B. bestaat geen twijfel. Gevraagd wordt van de leden en van die der weer- afdeelingen trouw en gehoorzaamheid aan de leiding en den leider. W ij ken nen alleen maar trouw en gehoorzaam heid aan het wettig gezag. En nog dui delijker zal het illegale optreden der N. S. B. worden als ze de kans daartoe schoon ziet. Baarom riep Spr. de aan wezigen op tot den strijd vóór behoud van onze rechten en volksvrijheden. Opgemerkt was door enkele vragers, dat sommige A.R. Raadsleden enz. zich in de practijk niet altijd houden aan de A.R. partijprograms, speciaal aan de sociale paragrafen. Hiertegenover merkte de heer Van Dijk op, dat de kiezers hier een taak hebben en zullen moeten optreden. Gok in Zeeland werkt de liberaal-indivi dualistische zuurdeesem nog na. We zul len sommigen moeten overtuigen, dal onze beginselen voor het geheele le ven gelden. Verder waarschuwde Spr., tegen deva luatie, die het maatschappelijk leven in het ongereede brengt, den schuldenaar bevoordeelt, en den schuldeischer bena- Ingezonden Mededeeling. lachen en 'zingen. Doch eindelijk werden de schaduwen langer. De zeewind werd kouder en krachtiger en 'het werd 'kil. Toen ik rondkeek, zag ik, dat de zee hoo- ger en 'hooger was gekomen en dat het water nu snel wies. Een lichte mist was in 'het Westen op komen zetten en onder schepte het licht van de zon, zoodat we onze hoop op een mooien zonsondergang wel konden laten varen. Het werd tijd om Connie naar huis te brengen. Het was de laatste maal geweest, dat we buiten hadden gegeten. HOOFDSTUK XXIII. Den volgenden morgen was 'het regen achtig, mistig weer en de zeewind deed de vochtige zeelucht zout smaken. Tel kens kletterde een regenvlaag tegen het raam van mijn studeerkamer, als om me uit te dagen naar buiten te komen. De aarde zag er troosteloos uit. Toen de ont- bijt'bel klonk, ging ik naar 'beneden, in de verwachting Wynnie, die altijd bet eerst beneden was om thee te zetten, aan het raam te vinden met een 'bedrukt gezicht, in overeenstemming met het sombere weer. Ze stond aan het raam, haar blik op de golven gericht, die onafgebroken kwamen aanrollen. Doch ze zag er niet bedrukt uit, integendeel. Haar oogen schitterden. (Wcrdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2