Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Financieel Berichten. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen semen werden meegesleurd waarvan 9 gedood, Nog denzelfden avond vertrok een red dingsexpeditie naar de plaats van de ramp. Jaoomina, 1 J., d. v. Pleiter Marinus Dieleman en Johanna Janna Jonkman; 21, Hendrik Jongejan, 78 j.. echtg. vau Elisabeth Mertens, (T. C.) over brand gesproken wordt ia geweest in 1781. Thans, anderhalve eeuw later, ia de viasbrand nog altijd een der meest ge vreesde ziekten van dit gewas. Meestal treedt hij op in de tweede helft van Mei. De jonge plantjes zijn dan nog maar 5 10 c.M. lang. Wanneer de ziekte zich 't eerst vertoont geschiedt dit gewoonlijk op bepaalde plekken; bij geringe aantasting vindt men in een veld maar kleine plek jes (z.g. voetstappen), veelal in den typi- schen vorm van een paardenhoef. Na 't midden van Juni breidt de ziekte zich gewoonlijk niet meer uit; vlas, dat dan niet aangetast is, zal de ziekte niet meer krijgen. Dat witbloei beter tegen brand bestand zou zijn dan blauwbloei, staat, gezien de ervaringen, geenszins vast. 'Op den voor de vlasteelt bijzonder ge- schikten zavelgrond treedt de ziekte meni'gvuldiger op dan op de voor de vlas cultuur minder geschikte zware klei. In 1901 meende de Belg Marchal de verwekker der ziekte gevonden te hebben, n.l. de zwam Asterocystis radicis. De eerste, die deze meening bestreed was Dr Buisman, die in 1927 aantoonde, dat de zwam Pythium megaiacanthum de ziekte veroorzaakt. In 1928 is Dr 'Hermanna 'Diddens zich met het bestudeeren dezer ziekte gaan bezig houden. Een drietal jaren is hier aan door haar gewerkt. Zij vond, dat in zeer jonge polders bij den eersten vlas ver bouw reeds brand kan optreden, terwijl volgens ervaren landbouwers in oude, uit geloogde polders de ziekte veel minder voorkomt. Zoowel volgens prof. Johanna Westerdijk als volgens Marchal kan na bëkalking van het bouwland, de viasbrand in veel sterker mate optreden. Een overmaat van stikstof in den grond is voor 't optreden der ziekte beslist na- deelig. Het 'liefst wordt bij vlasveAouw gebruikt gemaakt van grond, die wat z.g. „oude kracht" bezit, een uitstekend be werkte bodem, waarbij aan de voorvrucht stalmest is gegeven. Voor een stikstof be mesting verdient zwavelz. ammoniak de voorkeur boven ohilisalpeter. Dr Diddens vond, dat een stikstofbe mesting de viasbrand in erger mate doet optreden, 'hetgeen vooral 'het geval is 'bij de aanwending van ohilisalpeter. Het uitvoerige onderzoek over de 'be mesting samenvattend bleek, Jat le. geen van de voedingselementen stikstof, kalium, calcium, fosfor en na trium een positief remmenden invloed op den viasbrand hebben; 2e. dat koolzure kalk en de stikstof- meststoffen, vooral chililsalpeter, de ziekte verergeren en 3e. dat oude koemest remmend op de ziekte werkt. Vervolgens behandelde Ir J. Versteeg te Goes het onderwerp „Grepen uit de gewassebkeuring". Doordat men over zoo weinig bestrij dingsmiddelen tegen de degeneratie-ziek- ten van het aardappelgewas beschikt, 'heeft men zijn toevlucht genomen tot een bestrijding langs indirecten weg. Door toe passing van massa- en stamselectie ge paard gaande met het vroeg rooien en de moderne bewaring van pootgoed, is de goed onderiegde aardappelteler in staat, gezond pootgoed aan de markt te brengen. Een en ander werd door den spreker uit voerig toegelicht. In verband met de uitpooting der aard appelen werd gewezen op de infectiekans der verschillende rassen, waardoor som mige aardappelrassen elkaar ongunstig kunnen beïnvloeden, hetgeen aanleiding kan zijn, dat daardoor somtijds een min der gunstige uitkomst in de nateedt kan worden verkregen. Vervolgens besprak de heer Versteeg de aaltjes- en alternaria- ziekte, welke vooral groote schade aan de knollen kunnen teweegbrengen. Aan 'het slot gaf spreker een uiteenzet ting van de werking van de aardappet- ontspruitmachine van E. Kooi te Vrou wenparochie. Met dit werktuig kunnen de spruiten der pootaardappelen machi naal worden verwijderd. Daarna deelde de heer F. deGroene te Wilhelminadorp een en ander mede over: „Het gebruik van nieuwe rasse n". Alle voorkomende rassen zijn opgeno men in de Rassenlijst welke jaarlijks door het Instituut voor Plantenveredeling te Wageningen wordt uitgegeven. Zoowel voor den kweeker als voor de practijk bevat deze Rassenlijst een schat van gegevens. Aan de hand der proefveldverslagen werden vervolgens besproken de meest op den voorgrond tredende tarwerassen t.w. Juliana. Imperial en enkele Fransche soorten. Voor de Zeeuwsche klei worden de haverrassen Adelaar. Zege en Binder zeer geschikt geacht. Voor den verbouw van brouwgerst werd een proefneming aangeraden met Abed Kenia en Saxonia. Als een goede vlas- soort werd Concurrent genoemd. Kühn en Hilleshög werden genoemd als goede suikerbieten- en Eureka als een goede voederbietvariëteit. Met de beste rassen op de rijksland- bouwproefvelden moet elke boer vergelij kende proeven aanleggen om na te gaan, of de verkregen uitkomst voor zijn bedrijf ook geldt. Het kiezen van de juiste rassen ia een belangrijk deel van de bedrijfseco nomie. HET NATIONAAL-SOCIALISME. De Nationaal-Socialistische beweging in Nederland schijnt hooge verwachtingen te koesteren van de aanstaande Staten verkiezingen, schrijft de „Standaard". Zelfs wordt in een op ruime schaal ver spreid blad met mageren, zakelijken in houd de mogelijkheid geeteld, dat men in een of meer provincie# de meerderheid sou kunnen halen. Maar men zou dan, zoo wordt betoogd, toch in een dergelijke provincie niet „fascistisch" kunnen regee- ren. Het Nationaal-Socialisme kan alleen doorgevoerd worden „als de geheele staatsmacht in onze handen zal gekomen zijn". De hier gestelde mogelijkheid zal na tuurlijk geen werkelijkheid worden. De Nationaal-Socialistische leiders over schatten in sterke mate hun invloed en beteekenis. Aan den anderen kant moge men de beweging ook niet onderschatten. Er wer ken hier beginselen, die in sommige, niet- positief Christelijke, kringen ingang vin den. Ook de groote economische moeilijk heden veroorzaken dat velen het wel eens met een nieuwe „beweging" willen pro- beeren. Vooral treft men deze stemming aan bij de politiek niet behoorlijk onder legde volksgroepen. De Antirevolutionairen zullen voor de Nationaal-Socialistische infectie wel niet zeer vatbaar zijn. Ware het anders, dan zou daaruit slechts zijn af te leiden dat aan de principieele vorming van de op groeiende jeugd in de latere jaren te wei nig aandacht werd besteed. Maar onzi, jeugdorganisaties hebben toch voortreffelijk weik verricht. Alleen liet hier rn daar de belangstelling en de medewerking van de ouderen en van de gezinnen te wenschen over. Intusschen zij men overal in het land op zijn hoede. Nederland is Duitsohland wel niet. maar men vergete toch geen oogenblik, dat aanvankelijk ook bij onze Oosterbu ren de beteekenis van het Nationaal-So cialisme werd onderschat. Er was te wei nig tegenweer. In Nederland, waar een groot deel vau het volk een principieel Christelijk-poli- tieke opvoeding ontving, zij er van meet af een krachtig verzet tegen een bewe ging, die onze volksvrijheden bedreigt en het groote werk, dat Kuyper e.a. op veler lei gebied hebben tot stand gebracht, wil vernietigen. Provinciale Statenverkiezing. Kieskring Middelburg. Bij de heden plaats gehad hebbende candidaatstelling voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten van Zee land zijn in den kieskring Middelburg do volgende lijsten bij den voorzitter van het hoofdstembureau ingeleverd. Van de Liberale Staatspartij, den Vrij heidsbond: 1. Mr lb. Portheine, 2. L. A. Stofkoper, 3. A. Jeronimus, 4. Mr J. Moo- lenburgh, 5. Mr J. G. Veltman Fruin, 6. Dr H. Reilingh, allen te Middelburg. Voor den Vrijiz.-Democratischen Bond: 1. Mr J. Adriaanse, Oostkapelle, 2. A. Staverman, Vlissingen, 3. E. J. v. d. BroeckeDe Man, Aardenburg; 4. R. Gerritsen, Zierikzee; 5. W. de Graaf, Middelburg; 6. Mr A. J. van der Weel, Middelburg; 7. Dr G. Orbaan, Middel burg, 8. W. Karelse, Schore; 9. J. J. van Be veren, Veere. Van de Staatkundige Geref. Partij: 1. D. Kodde, Zoutelande; 2. G. Boender, Tholen; 3. J. J. van Klinken, Nieuwer- kerk, 4. A. S. Wisse, Waarde, 5. J. A. Meertens, Hoek; 6. A. C. Heijboer, Oud.- Vossemeer, 7. H. Cysouw, Westkapelle; 8. A. v. d. Wekken, Noordgouwe; 9. G. v. d. Beijl, Tholen, 10, P. Gysouw, Wemel- dinge, 11. K. Geluk, Bruinisse, 12. M. G. van Ast, Poortvliet; 13. G. van Velzen, Krabbendijke; 14. A. M. Koomans, Haamstede. Herv. Geref. Saatsparttf: 1. P. v. Ooy- en, Middelburg, 2. J. M. Bogert, St. Maartensdijk. Van de Chr. Hist. Unie: 1. A. D. F. van der Wart, Goes; 2. W. de Ridder, Vlissingen; 3. Mr W. F. E. baron van der Feltz, Middelburg; 4. A. de Feijter, Zaamslag; 5. M. M. Schippers, Wissen- kerke; 6. G. van Duin, Zierikzee; 7. G. I hilipse, 's H. Arendskerke; 8. M. de Looze, Kapelle; 9. P. Janse Az., Bigge- kerke; 10. S. A. N. van Oeveren, Wol- phaartsdijk; 11. M. Krijger, Bruinisse; 12. H. G. J. Gunning, Ierseke, 13. M. v. Strien, N. en St. Joosland; 14. M. den Boer, Haamstede; 15. G. A. Kaan, Ter- neuzen; 16 J. F. Vermeulen, Middelburg; 17. L. Kristelijn, Zierikzee; 18. F. J. Castel, Veere; 19. C, Kamermans, Vlis singen; 20. G. Kousemaker, Kloetinge. Van de S. D. A. P.: 1. L. Onderdijk, Middelburg; 2. A. C. de Baare, Vlissin; gen; 3. A. G. de Pauw, Terneuzen; 4. J. Catshoek, Zierikzee; 5. G. Hamelink, Axel; 6. A. Rorije, Vlissingen; 7. J. de Priester, Oost- en West-Souburg; 8. J. S. Visscher, Goes; 9. J. Mondeel, Middel burg; 10. J. G. de Bruine, Haamstede, 11. F. J. C. van Spanning, Vlissingen; 12. J. N. 't Gilde, Terneuzen, 13. F. Bax, Goes, 14. C. Bank, Middelburg; 15. J. Overbeeke, Tholen, 16. J. W. Gulden, Hulst. Van de R.K.: 1. W. Edelman, Vlissin gen; 2. R. den Boer, Zierikzee, 3. L. J. Mes, Middelburg. Van de Anti-Rev. Partij: 1. J. W. van 't Hoff, St. Laurens; 2. J. Bosselaar, Aag- tekerke; 3. W. A. den Hollander, Middel burg; 4. C. Louwerse, Grijpskerke; 5. A Geschiere, Grijpskerke; 6. A. Rothuijzen, Middelburg; 7. J. W. Kögeler, Middel burg; 8. S. Simonse, St. Laurens; 9. P. Meliefste, Middelburg; 10. S. Caljouw, Middelburg. Van de N. S. B.: 1. J. A. Dekker, Goes; 2. W. F. van Gorsel, Rilland-Bath; 3. L. C. Slings, Poortvliet; 4. Ir A. J. Ilcken, Zierikzee; 5. J. K. Mesu, N. en St. Joos land; 8. S. J. C. Frelier, Kruiningen; 7. G. Alberts, Middelburg; 8. J. C. Tan Sprun- del, Ierseke; 9. M. L. Am&dio, Vlissingen en 10. W. A. de Groote, Middelburg. Kieskring Vlisaingen. In den Kring Vlissingen zijn ingele verd: Van de Staatk, Geref, Partij, van de Chr, Hist. Unie, van de R.-K,, en van de N. S, B. gelijkluidende lijsten als in den kring Middelburg en van de S. D. A. P. een gelijkluidende lijst met dien verstan de, dat hier de heer A. C, de Baare lijst aanvoerder is, Verder zijn ingeleverd: Van de Anti-Rev. Partij: 1. P. G. Laer- noes, Vlissingen, 2. H. van Mazijk, Sluis, 3. H. G. V Sorel, Vlissingen; 4. A. J. Huijsman, Meliskerke; 5. C. Polderman, Biggekerke; 6. J. Koppejan, Zoutelande; 7. L. Simonse, Biggekerke; 8. F. de Rijke, Koudekerke; 9. J. Marijs, Vlissingen; 10. Ph. J. Woltering, Vlissingen. Van de Liberale Staatspartij, den Vrij heidsbond: 1. J. C. Paap, 2. H. B. J. Knoop, 3. mevr. G. Laernoes-Zoutman, 4. Mr P. M. W. J. van der Slikke, 5. D. L. H. van Raalte, 6. A. E Dudok van Heel, allen te Vlissingen Van den Vrijz. Dem. Bond: 1. A. Sta verman, Vlissingen; 2. mr. J. Adriaanse, Oostkapelle; 3. mevr. E. J. van den Broecke-de Man, Aardenburg; 4. W. de Graaf, Middelburg; 5. C„ Ouwehand, Vlis singen; 6. M. J. Harts, Vlissingen; 7. R. Gerritsen, Zierikzee; 8. I. H. Vasseur, Breskens. 9. W. Kaxelse. Schore. Kieskring Goes. Vrijheidsbond J. M. van Bommel van Vloten, Goes; D. W. Lindenbergh, 's-Heer Arendskerke; A. van der Have, Kapelle; Ph. R. Hugenholtz, Goes; M. Klooster man C'Z., Wolphaartsdijk; J. J. van Gor sel W'Z., Rilland-jBath; A. G. der Kinde ren, Goes. Anti-Rev. G. P. Vogelaar, Krabben dijke; J. A. Dominicus, Wemeldinge; A. de Lange, Goes; J. Hommes, Nieuwdorp; G. Haverboek, Krabbendijke; Ds A. M. Franssen, Biezelinge; Mr J. W. Goed- bloed, Goes; R. Zuidema, Goes; A. Vin gerling, Goes; P. J. Keijzer, Wemeldinge. Chr. Hist. (Zie bij Middelburg). N. S. B. (Zie bij Middelburg). Staatk. Geref. Staatspartij' (Zie bij Middelburg). R. K. Staatspartij!: J. H. M. Stieger, Goes; A. J. J. M. Mes, Heinkenszand; J. F. Brooijmans, St. Annaland; A. van Hootegem, Kruiningen; A. v. d. Dries, Heinkenszand; P. Raas, 's Heerenhoek. Vrijz. Dem. Bond: Mr. J. Adriaanse, Oostkapelle'; A. fStavermaij, Vlissingen; E. J. van den Broecke geb. de Man, Aar denburg; W. Karelse, Schore; J. Oele, Kloetinge; A. G. M. Markusse, Wissen- kerke; C. Ouwehand, Vlissingen; W. de Graaf, Middelburg; R. Gerritsen, Zierik zee. S. D. A. P.: L. Onderdijk, Middelburg; A. G. de Baare, Vlissingen; A. G. de Pauw, Terneuzen; J. Catshoek, Zierikzee; C. Hamelink, Axel; A. Rorije, Vlissingen; J. de Priester, O. en W. Souburg; J. S. Visscher, Goes; J. Mondeel, Middelburg; J. G. de Bruine, Haamstede; F. J. G. van Spanning, Vlissingen; J. N. 't Gilde, Ter neuzen; F. Bax, Goes; G. Bank, Middel burg: J. Overbeeke, Tholen; J. W. Gul den, Hulst. Tweede Kamer. DEN HAAG. Op voorstel van den voor zitter wordt besloten morgen te beslissen over het interpellatie-verzoek van den heer Wijnkoop inzake den noodtoestand in het mijngebied. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het landbouw-crisis- fonds 1935. De heer D r o e s e n wil meer contact met de partij. Spr. komt in het bijzonder op voor de belangen van kleine tuinders en boeren, o.m. moest dezen het fokken en houden van varkens en kippen gemak kelijker worden gemaakt. De heer D u ij s bestrijdt de communis tische moties bij deze begrooting inge diend. Spr. critiseert, dat de regeering zoo wei nig heeft gedaan inzake executierecht en pacht. De heer Amelink komt op voor de belangen der landarbeiders en wenscht loonvoorwaarden verbonden te zien aan den landbouwsteun. AMSTERDAM. De raad voor de scheep vaart zal op Vrijdag 15 Maart a.s. een onderzoek instellen naar de oorzaak van het vergaan van het s.s. „Orania" van de Kon. Holl. Lloyd. DEN HAAG. De Zweedsche aartsbis schop Dr Eidem, zal hedenavond uit Zwe den te Rotterdam aankomen om een be zoek te brengen aan de Zweedsche kerke lijke gemeente aldaar. Morgen zal bij zich naar Den Haag begeven en in 't Zweedsch gezantschap aanzitten aan een maaitijd, hem door den gezant aangeboden. Koninklijk bezoek aan Luxemburg? MAASTRICHT. Naar de „Limburger Koerier" verneemt, zal H. M, de Konin gin vergezeld van de Koningin en den Koning van België in den a.s. zomer een bezoek brengen aan het Groot-Hertogdom Luxembuig. Ernstig lawine-ongeluk. WEENEN. Gistermiddag tegen 5 uur is in den Schlagmingertauern een ernstig ongeluk gebeurd. Ongeveer 25 deelnemers aan een ski cursus waren gistermiddag aan bet, oefe nen, toen zich 'boven ben in het sneeuw- oppervlak een lawine losnmkt*. .1.8 Sneeuw In Zuid-Frankrijk. PARIJS. In Frankrijk duurt de sneeuw val nog steeds voort. In sommige plaatsen is het verkeer gestremd. De sneltrein Parijs-Nimes is in de Ce- vennen in het departement Lorère, waar de sneeuw 1 M. hoog lig-t, blijven steken. De opstand In Griekenland. ATHENE. De verliezen in de gevechten van gisteren bedragen 11 dooden en 28 gewonden. Volgens te Athene ontvangen berichten is Venizelos met zijn gezin per vliegtuig van Kreta gevlucht; waarheen is onbe kend. Het bezoek van Simon aan Berlijn. LONDEN. Het schijnt thans zeker te zijn, dat het bezoek van Simon aan Ber lijn zal plaats vinden op 25 en 26 Maart. GOES. Geboren: Janna Johanna Hen- drika, d. v. Karei Gerrit van Maasdam en Catharina Cornelia Smits. Overleden: Johanna Suzanna van de Velde, 28 j., echtgen. van Jan Johannes Eversdijk te Kapelle. 17 Maart. KRUININGEN. Geboren: Catharina Stoffelina d.v. Jan Blok en Ida Adriana Jeronimus; Marinus z.v. Hendrik Hart- hoorn en Helena Cornelia van Stee. Overleden: Jan Gijssen, echtg. van He lena de Regt, 61 j. Gehuwd: Cornells Jacobus Theodorus Giling 30 j. te Middelburg en Cornelia Hamelink, 22 j. (I. C.) WISSENKERKE. Geboren: 2 Maart. Adrianus z.v. Frans van der Moere en Anna Lena de Looze; 3, Cornelia Lena d.v. Jacobus van der Moere en Maria van der Weele. Ondertrouwd: 28 Febr., Jacobus Hen drik Filius 29 j. jm. te Kortgene en Cor nelia Maria Flikweert, 31 j. jd. (N. B.) THOLEN. Overleden: Johanna Marga- relha Baaij, 68 j., echtgen. van J. Baaij. Over de maand Februari. N.- EN ST. JOOSLAND. Geboren: 11, Jannetje, d. v. J. Knuijt en S. de Keu- ning; 14, Maatje, d. v. P. Filius en L. Kwekkeboom; 16, Anna Johanna, d. v. A. de Kraker Jz. en M. G. Meulenberg 17, Abraham Cornelis, z. v. II. A. de Kam en A. A. de Hulster; 22, Elizabeth Mar tina, d. v. P. Elenbaas en B. Mol. Overleden: 23, C. Baas Sr., 82 j., man van J. Reijnoudt. ARNEMUIDEN. Gehuwd: A. Poortvliet 20 j. jm. en N. Theune 20 j. jd.; G. Mar- teijn 20 j. jm. en T. van de Gruiter, 18 j. jd.; P. de Meulmeester 21 j. jm. en M. Ma rijs 19 j. jd.; L. van Houten, 29 j. jm. en N. van de Ketterij, 30 j. jd. Bevallen: M. Meulmeester, geb. Vente- vogel, z.; N. de Ridder geb. Hoogerland, d.; A. Reijnhoudt geb. Schipper z. (M. G.) SEROOSKERKE (W.). Gehuwd: G. In- gelse, 25 j. jm. en C. Markusse, 23 j. jd. Bevallen: M. Jobse geb. de Voogd, z.; M. Boogaard, geb. de Visser, d.; C. Adri aanse, geb. De Voogd z. (M. G.) BRESKENS. Getrouwd: J. Datthijn, 39 j. en M. B. Fieijte, 40 j.; F. Verheijke, 26 j. en C. S. van Houte, 22 j.; L. Ver- slraaten. 19 j en S. S. du Bois, 17 j. Bevallen: G M. Basting, geb. Luteijn, d. Overleden: L. J. Baas, 56 j., echtg. vaD A de Munck; J. P. de Vuijst. 55 j., echtg van M. Monje; A. J. Meijer. 77 j., wed van G. Leenhouts; J. Haartsen, 71 j., wed. van J. J. de Lange. (B. Gt. HOEK. Huw.-aangiften: 21, Aarnout Jan Tholens, 25 j. jm. en Catharina Maas, 27 j. jd.; 28. Jan Jansen, 29 j. jm. te Ter neuzen, en Geertruij Hebrina Leijs, 24 j.jd. Huwelijks-voltrekkingen: 14. Levinus Marinus Scheele, 28 j. jm. te Terneuzen en Catharina Cornelia de Jonge, 26 j. jd.; Cornelis Blok, 28 j. jm. en Maria dc Groote, 26 j. jd. Geboren: 6, Johanna, d. v. Benjamin Dieleman en Geertruij Janna Wolfert; 8, Willemina Janna, d. v. Jan Jacobus Leu- nis en Janna Cornelia Verstraaten; 9. Cornelis, z. v. Jacobus Pieter de Witte en Janna Dieleman; 10, Johanna Janna, d.v Christiaan Dirk van der Gouwe en Jan netje Pladdet. Overleden: 9, Jan van Wijck. 75 j., ongeh.; 14, Pieter de Fouw, 86 j.. wednr. van Maria Vereist. (T. Ct.) AXEL. Huwelijks-voltrekkingen: 7, Adrianus Karei Marinus Meertens, 57 j., weduwn. en Krina Verhelst, 48 j. jd.; 28, Cornelis Wieland, 27 j. jm. en Jozina Janna Smies, 27 j. jd.; Jan Joseph Dooms, 20 j. jm. te Terneuzen en Elisa beth Ortelee, 21 j. jd. Geboren: 2, Cornelis Daniël, z. v. Jan Jacobus Dieleman en Janna Maria Scheele; 3, Martinus Petrus, z. v. Petrus Martiuns Dieleman en Eva Wolfert; 4, Ja- coba Cornelia, d. v. Cornelis Faas en Adriana Meohelina Oostdijk; 9, Maatje, d. v. Pieter Jan Dieleman en Cornelia Elisabeth D'ieleman; Pieter, z. v. Leen- dert Hamelink en Maria Adriana Dek ker; 11, Neeltje, d. v. Jozias Bolleman en Adriana Geertruida Suzanna van Kerkvoort; 18, Daniël Cornelis Pieter, z.v. Cornelis Schieman en Catharina de Feij ter; 25, Magdalena, d. v. Cornelis Reinier Boeije en Aaltje Scheele. Overleden: 2, Hendrik Overdulve, 31 j., eeb'tg. van Suzanna den Engeleman; 8, Goes, 21 Maart 1935. Schokkers 1012, goudgerst 55.25, haver 0, kookerwten 8.5010,10, kroon- erwten 910, bruine boonen 10—12 gld. Aanvoer afnemende. Eieren p. 100 f 1.70, middenpr. p, 25 42,5 ct., winkelprijs f 2.70 p. 100; boter p. kilo f 1.45, middenpr. 72,5, winkelprijs 82,5 ct. Eendeieren f 1.70, poelje-eieren f 1.50, fabrieksboter 85 ct., afwijkende boter 00 ct., ganseieren 7 ct. p. stuk. Noteering van handelaren: boter le soort 65 ct. p. pond. Handel zeer slecht. Eieren p. 100 f 1.70, pcelje-eieren f 1, groote ganseieren 5 ct. p. st. V. P. Z. Aanvoer 18.082 eieren. Prijs f 1.90 p. 100 stuks. GOES, 12 Maart 1935. Appels: Goudrei- netten 33, Zoete Ermgaarde 25, Idem Bellefleur 20, gulden, alles per 100 K.G. Peren: Gieser Wildeman 18, Brederode 13—15, St.-Remey 13, Kleiperen 1014 gul den, alles per 100 K.G. Diversen: Spinazie 1420, Spruiten 14, Witlof 5-14, Snijsla 11—13, Kas-Veldsla 20, Witte Zaaiboontjes 6, Schorseneeren 6, Wortelen6.907.60, Sjalotten 4, Wijn- peën 0.60-0.90, Uien 0.60-1, Selderijknollen 1, Bonte aardappelen Drielingen 1.20 gul den, alles per 100 K.G. Rabarber 9, Sel derij 1.702.50 gulden, beiden per 100 bos. Boerekool 1.80—2.10, Ganseieren 4.50 —5.90, Kipeieren 1.70—2.10 gulden, alles per 100 stuks. Azalia's 920 gulden per 100 pot. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsclie Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 16572 165 Ned. Handel Mij. 27 X 26 Philipslampen 218 217 Unilever 83 8372 A. K. U. 31X 31 Amsterd. Rubber 91 9072 Kon. Olie 134 133X Deli Mij 134' X 135 Scheepvaart Unie 3372 32 4 pet. Nederland 1934 lOlVs 101X 4 pet. Ned.-Indië 1934 101X 1016/i» U.S. Steel 18X 181/" Anaconda Copper 5 X 56/s Beth. Steel I5s/s 157S Shell Union 4 318/u Behalve voor de Amerikaansche afdee- ling. waar een onbehaaglijke tendenz haerschte en waar de koersen zich allen lager stelden, toonde de markt weinig verandering. Het Pond kon zich op de koers van gisteren goed handhaven. De beleggingsmarkt was goed gevraagd. Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Maart, 2.30 u. Londen 6.95)46.97. Berlijn 59.37—59.41. Parijs 9.72—9.76X. Brussel 34.45—34.50. New-York 1.46-1.47Vb. N.V. Gronlngsche Hypotheekbank voor Nederland. Medegedeeld wordt, dat in de Vergade ring van Commissarissen der Naamlooze Vennootschap N. V. Groningsche Hypo theekbank voor Nederland, gevestigd te Groningen, besloten is, na ruime reservee ring, aan Aandeelhouders voor te stellen het dividend over 1934 te bepalen op 11 pet, (v. j. 13 pet.). Tholen. Vrijdag j.l. werd door het wa terschap „De vrije polders" onder Tholen aanbesteed het vervoer van 540 ton steen slag. Het werd gegund aan den laagsten inschrijver G. L. v. d. Klooster te Poort vliet voor f 0.27 per ton. De 'hoogste in schrijver was M. v. Luyk te Oud-Vosse- meer voor f 0.4472 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Maart: Meest matige O. tot N.O. wind. helder tot licht bewolkt, droog weer, tempera tuur om het vriespunt 's nachts, overdag iets zachter. Stand van hedenmiddag 9 u. Stand van Maandagmiddag 3 u.: 771. Licht op voor fietsen: Woensdag 6 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3