MAANDAG 11 MAART 1935 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 49e JAARGANG - No. h Buitenland. Ruwe Huid lPUROL Ruwe Handen Doos 30 cent. Ruwe Lippen Bi) Apoth. en Drogist Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie VRIEND, t om nu weg te toch niet, dat hij En dat Daan aoo de andere jongene maar omin, want sekon, had Daan tl direct s'n huls- nd hij nog bij s'n toen schoot het dat hij Jan nog lat was waar ook, gebracht hebben, avond maar even was. it meteen maar met Jan, hij keek gelaat straalde", weet Rul" weet ik ook?" Ru hij het toen niet leeft het je toch ik vind het echt geloofde." dsel gelukkig op- blij om, hij ver- [id al." over iets anders, it hij nu wist, dat .n had, maar hij etje en vond het te praten. rgen, de kinderen neer van Leersum licht gestommel, oörschijn gehaald Ie bank gelegd, onbezet, die van oosje naar zitten u, zou Daan ziek kerk had hij hem klonk nu plots ïrwijzer, voor we leb ik jullie nog nderen hem aan, nog met z'n ge- terde maar half. 3l gezien, dat er tn Daan...", mees ank en alle oogen irgen heb ik van igen..." Ru schok- i klonk zoo plech tlaas die met z'n nog iets uit z'n liet hem glippen hij op den grond meester tot alles ging hij verder, cht gekomen, dat verlaten", u en Dries elkaar ch verroeren, uit er op zou houden, ake van geweest, 'erwachts hebben snomen hem naar len, het zal een Daan zijn, maar >r goed zal gaan." til, toen viel een ten in, nee maar Daan naar een ol daar hoorde je a, hij zou het er cich uit te kijken, s weg naar een haast niet ge- kwamen de jon- 'ist jij ervan Ru, niet verteld van- >k niets van ge- >ch wel geheim r het raam op le jol kwam. aan is wegl" riep iep meteen door al weten? Ze^er hem al tegemoet, m ook dat Daan t op school ver- het?" is hier geweest Dest Ru meer van imer binnen, lat Daan. in de kamer; hé seder nu? In de juist zou hij de moeder binnen- Daan vanmorgen eden dag zeggen le groeten doen. Jens he? Ze zou- Igegaan zijn; dan n zelf goedendag zijn ze vanmor- tken". aan dat toch nog het echt jammer ;eweest. bracht een heele t groote vreugde meer met Dries eens een keertje Ui tg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 10, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën 30 cent per regel Ingezonden mededeehngen 00 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0,75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto !0.35„ Bij contract belangrijke korting. WAAROM WERD HET LINTBEBOUWINGSONTWERP VERWORPEN? Het recht onvoldoende gewaarborgd. Minister Colijn heeft de vorige week het ontwerp tegen lintbebouwing in de Eerste Kamer verdedigd o-mdat hij ver werping door den Senaat voorzag en hij den nieuwen Minister van Waterstaat een dergelijke tegenslag aan het begin van zijn loopbaan wilde besparen. Het „H'bld" heeft aan deze kwestie een artikel gewijd, waarvan wij hier een ge deelte laten volgen. Eerst wijst het blad er op, dat onder aangeladen worden verstaan de eigenaren van land aan, d.w.z. vlak bij en langs een openbaren weg gelegen; lint bebouwing de bebouwing met hui zen bij en in de vuile lengte van een open baren weg en uitwegen het langs een zijweg, of het van op zij, uitkomen op een openbaren weg. Het verworpen voorstel nu legde in art. 5 een bouw verbod binnen 5 m uit de grens van een openbaren (Rijks-,) weg, waarvan de Minister van Waterstaat, zoo noodig onder door hem te stellen voor waarden ontheffing kan verleenen, terwijl art. 6 zulk een verbod binnen een afstand van ten hoogste 80 m (.berekend uit de as van het verharde gedeelte) door dienzelf den minister mogelijk maakt op alle door dien bewindsman aan te wijzen hoofdver- keersbanen. Ook hier weer een ontheffings mogelijkheid, maar bovendien kan de eigenaar van den grond ten aanzien waar van dit verbod geldt, in verband met de 'hierdoor geleden schade eventueel een geldelijke tegemoetkoming krijgen. Of dit zal gebeuren beslist de Minister, welke dan tevens, als hij meent dat bet verbod den eigenaar onredelijk zwaar treft, den omvang der tegemoetkoming bepaalt. Van 's Ministers beslissing kan de eigenaar in beroep gaan bij de Kroon, d.w.z. hij kan dan een door dienzelfden Minister te con- trasigneeren Koninklijk Besluit uitlokken waarover de afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State ad vies uitbrengt. Het wetsvoorstel kende verder nog het zeer algemeene verbod om op~een weg „uit te wegen" en om werken, dienende tot een uitweg, te maken of te hebben. Waarom dit alles? Tegen de lintbebou wing bestaan diverse bezwaren. Zij is reeds uit een oogpunt van natuurschoon uit den booze, maar bovenal is deze me thode bedenkelijk met het oog op het verkeer. Als men langs wegen, waarover zich de auto's voortspoeden, overal huizen heeft, die daarop uitkomen, dan ontstaan er dat kon de Minister terecht aanvoeren en vond trouwens ook geen tegenspraak 1 nog veel meer en veel grooter gevaren dan bij de onbewaakte overwegen. De vei ligheid komt hierdoor in het gedrang. En dus gaven de verschillende sprekers toe, dat de strekking van het voorstel sympathie verdient. Doch de u i t w e r - k i n g, het toegepaste systeem ontmoette ernstige bezwaren. Beperking van den eigendom in het al gemeen belang is, aldus verschillende sprekers, aanvaardbaar, doch daartegen over behoort dan toch een redelijke be scherming van het particulier belang te staan, en die was zoek. Want de groote fout van dit wetsontwerp zat hem hierin dat het aan de uitvoerende macht de be voegdheid gaf, die naar haar aard tot die van de rechterlijke macht behoort, terwijl voorts de in de wet opgenomen vrijwel on beperkte verbodsregeïing t.a.v. „uitwegen" niet minder ondragelijk scheen. Vooral woog bij verschillende leden ook nog bijzonder zwaar, dat de verbodsbepa ling voor alle bestaande „uitwegen" zou gelden, waarvan in zeer belajigrijke mate geenszins villa-bewoners, doch een voudige bezitters van boerenhoven profi teered Nu mocht de minister wel aanvoeren, dat men op een soepele toepassing der wet kon rekenen, maar Mr v. d. Hoeven was op de soepelheid van hem, die rechter in eigen zaak is, verre van gerust, even min als de 'heeren Briët en Michiels van Kessenich, die beide de aandacht hadden gevestigd op het in deze materie al verre van smetteloos verleden der administratie. Volgens den heer Briët had zij zich n.l. in de laatste jaren met een beroep op art. 5 van het Rijkswegen-reglement, door han delingen alsof het ter tafel liggende ont werp reeds wetskracht bezat, aan machts misbruik, volgens Mr Michiels v. Kesse nich zelfs aan rechtsschennis schuldig gemaakt. Als het ergste euvel van het wetsont werp werd gezien het ontbreken van een beroepsrecht op een striktonpar- tijdig beslissende instan- t i e. Dit bovenal leidde tot verwerping van het voorstel. Noch de overweging, door minister Co- lijn op den voorgrond geplaatst, dat men ten minste met betrekking tot een bouw- verbod op een afstand van 30 m kan be reiken, dat de afdeeling voor de Geschil len van Bestuur van den Raad van State ingeval van beroep op de Kroon, advies uitbrengt en dit advies bijkans het karak ter eener bindende beslissing heeft (want vrijwel steeds wordt het opgevolgd), noch de ministerieele verzekering, dat de amb tenaren ten aanzien van het „uitwegen" niet tot een „rücksichtlose" toepassing zullen overgaan (de hun verstrekte „leid raad" klonk met betrekking tot eerbiedi ging van bestaande uitwegen ongetwijfeld geruststellend) konden de oppositie ver murwen. Blijkbaar was zij van meening, dat het niet een juiste methode van wetgeving is, na te laten in de w e t de noodige waar borgen tegen het modern „despotisme" der administratie op te nemen, om de burgerij dan maar te sussen met een zachtzinni ge, echter geen enkele rechtskracht heb bende „leidraad". DE GRIEKSCHE BURGEROORLOG. Het offensief der regeeringstroepen begjnnen. Gistermorgen is het groote offensief van de Grieksche regeeringstroepen tegen de opstandelingen in Macedonië begonnen zoowel van de land- als van de zeezijde. Om 6 uur s' morgens zijn de regeerings troepen onder generaal Kondylis op ver schillende punten de Stroema overgetrok ken, nadat de aanval door een sterk artil lerievuur en bombardementsvliegtuigen was voorbereid. Deze operatie wordt in regeeringskringen een geweldige militaire daad genoemd. Bij het oprukken tegen den oostelijken oever boden de rebellen weinig tegenstand. Volgens mededeelingen van de regeering werden zij door het voor afgaande vuur gedemoraliseerd. Tegelijk begon een beschieting van de haven van Cavalla door de torpedobooten, welke de regeering trouw gebleven zijn. Het vuur werd op de kazerne en op den muitenden kruiser Henni geconcentreerd. Dit bom bardement duurde een uur. Motaxas, de minister van buitenland- sche zaken, zegt een radiogram van Ve- nizelos te hebben onderschept, waaruit blijkt dat deze overtuigd is, dat zijn zaak verloren is. Reuter meldt uit Athene, dat de regee ringstroepen zich op 12 K.M. van Serres, het steunpunt der rebellen bevinden. Eenige kazernes der opstandelingen zijn ernstig beschadigd en een tankschip is in brand geschoten. Uit Athene wordt gemeld, dat generaal Kondylis gisteravond aan de regeering heeft medegedeeld, dat de regeeringstroe pen 150 gevangenen hebben gemaakt en 4 stukken hebben buitgemaakt. Tal van officieren en burgers, die met de rebellen in relatie hebben gestaan, zijn gearres teerd. Een ander bericht meldt echter: Een vloot der opstandelingen bedreigt Saloniki. Het blad Politika verneemt, dat de opstandelingen sedert 2 dagen meester zijn van de golf van Orfano en dat de troepen, welke van Kreta zijn gekomen, op den rechteroever der Stroema geland zijn. Kondylis heeft terstond een detachement regeeringstroepen op hen afgezonden. Generaal Piastiras van wien men ver moedde, dat hij met den opstand te maken had, is in Cannes teruggekeerd, zonder naar hot schijnt met do Grieksche opstan delingen in contact te hebben kunnen ko men. De regeering meldt, dat haar troepen de opstandelingen uit hun stellingen heb ben geworpen. Meer dan 200 gevangenen en 5 stukken geschut zijn in handen der regeeringstroepen gevallen. Deze laatsten konden Serres nog niet binnen rukken, daar zij tegen den avond op tegenstand stieten. Men kondigt echter aan, dat deze stad vanmorgen zal worden bezet. De ver liezen der regeeringstroepen zijn gering, de geest onder de troepen is uitstekend. De oorlog iusschen Bolivia en Paraguay. Het Boliviaansche ministerie van oor log heeft medegedeeld, dat het Para- guaansöhe offensief tegen Villa Montes in den Chaco is mislukt. De Paraguanen zouden 8000 dooden en gewonden hebben. Een nieuwe aanval had evenmin succes. Hierbij bleven 500 man op het slagveld. De Vesuvius onder een wit dek. De nieuwe en voor Italië om dezen tijd van 'het jaar zeer ongewone koudegolf heeft tot ver in Zuid-Italië nog sneeuw gebracht. De Vesuvius en de hoogten om de Golf van Napels zijn bedekt met sneeuw, ter wijl in de laagvlakten de boomen in bloei staan. Des nachts heeft bet zelfs te Na pels een weinig gesneeuwd. Op de berg hellingen van Midden-Italië is eveneens sneeuw gevallen. Uit Zuid-Italië worden ook sneeuw buien gemeld. De dreigende chaos op Cuba. Wederom zijn te Havana verscheidene bommen ontploft. Een stadsgedeelte van Havana is zonder water; de rest van de stad loopt eveneens gevaar, zonder drink water te geraken. Er hebben massa's ar restaties plaats gehad. De diplomatieke en consulaire ambte naren zijn tot staking overgegaan. Zij ver klaren, dat zij onder den tegenwoordigon minister van buitenlandsche zaken niet willen werken. Het Turksch-Bulgaarsche Incident uit de wereld. Na een langdurig onderhoud tusschen Antonaff (Bulgarije) en Kemal Husnu heeft eerstgenoemde een bezoek aan den secretaris-generaal van den Volkenbond gebracht en hem medegedeeld, dat hij zijn verklaring van Donderdag over de Turk- sche militaire versterkingen in Oost-Thra- cië introk. Men verwacht, dat de ministers van buitenlandsche zaken van Turkije en Bulgarije een verklaring zullen afleggen om van hun vriendschappelijke gevoelens jegens elkaar te getuigen en het incident als gesloten te verklaren. De politieke reizen.. De Duitsche minister van buitenland- sohe zaken, von Neurath, heeft den Brit- schen ambassadeur te Berlijn medege deeld, dat Hitier veertien dagen naar Beieren zal gaan, om van zijn verkoud heid te herstellen. Men hoopt echter, dat het bezoek van Simon aan Berlijn nog vóór het einde van deze maand zal plaats hebben. Het is mogelijk, dat het bezoek van Si mon aan Berlijn ongeveer gelijktijdig zal vallen met de visite van Eden aan War schau en Moskou; ook Eden's reis wordt immers tegen het einde van Maart ver wacht. Men wijst er anderzijds op, dat sir John Simon steeds den wensch heeft ge uit, dat het bezoek aan Berlijn de bezoe ken aan Warschau en Moskou zou voor afgaan. Korte Berichten. Ondanks drastische maatregelen der regeering breiden zich de stakingsonlus ten op Cuba steeds meer uit. Officieel wordt gemeld, dat de Prui sische minister-president Goering op 11 April a.s. in het huwelijk zal treden met de Pruisische staatsactrice. Emmi Son- nemann. i De Belgische minister-president, Theunis, zal naar Parijs vertrekken, om met Flandin besprekingen te voeren over de beide landen interesseerende kwesties. Het aantal werkloozen in Duitsch- land bedrog einde Februari nog 2.765.000, hetgeen intusschen 209.000 minder is dau het maximum van dezen winter, dat ein de Januari werd bereikt. In Januari is, tot groote schrik van het heele land, het aantal werkloozen in Engeland belangrijk toegenomen, n.l. met rond 230.000. De Engelsche kranten maken thans met eenige ophef melding van het feit, dat gedurende Februari dit aantal met ruim 100.000 is verminderd. De beide laatste dagen heeft op de Zwarte Zee een hevige storm gewoed. Bij wijze van proef zullen 200 gezin nen en 400 vrijgezellen uit de droge stre ken van Michigan, Wisconsin en Minne sota, worden overgebracht naar Alaska, ter bebouwing van den grond. Officieel wordt medegedeeld, dat de uitvoer van landbouwproducten uit Ame rika in Januari lager is geweest dan in meer dan twintig jaar voor deze maand het geval is geweest. Eerste Kamer. De Eerste Kamer zal op Dinsdag des avonds te half negen bijeenkomen ter be handeling van een zestal wetsontwerpen, waaronder wijziging van de Suikerwet 1924, alsmede wijziging der Drankwet. Na afloop dezer vergadering zullen de afdee- lingen der Kamer bijeenkomen. Voorts zal de Eerste Kamer op Woens dag 13 Maart te elf uur in openbare ver gadering bijeenkomen ter behandeling van de Hoofdstukken IV (Justitie) en VI (Onderwijs) der Rijksbegrooting voor 1935 Het rijbewijs. Het Centraal Bureau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardigheid maakt bekend, dat met ingang van 1 April 1935 de kosten voor het afleggen van een proefrit ter verkrijging van een bewijsstuk van rijvaardigheid zijn verlaagd van f3.50 tot f 3. De B-steun van het Nat. Crisiscomité. De heeT G. W. F. van Hoeven, referen daris aan het departement van sociale zaken, chef der afdeeling steunverleening, deelde in een beschouwing, die hij Zater dag te Zwolle over de steunregeling heeft gehouden voor de vereeniging van direc teuren van maatschappelijk hulpbetoon mede, dat van de in de Tweede Kamer beschikbaar gestelde 2 millioen voor extra hulp aan steuntrekkenden. er f 1.700.000 zal worden bestemd voor de verhooging van den steun B. Indertijd heeft de regee ring voor verstrekking van kleeding, schoeisel, dekens en dergelijke aan steun trekkers (den z.g. steun B) een bedrag van 7)4 ton ter beschikking gesteld van het nationale crisiscomitó, onder voorbe houd, dat de gemeenten een gelijk bedrag zouden fourneeren. Op de begrooting 1935 was dit bedrag reeds verhoogd tot 854 ton als extra win terhulp en de gebruikelijke Kerstgave, be dragende 25 pet. van het in die week uit gekeerde steunbedrag, was verhoogd met 10 pet. en bedroeg dus 35 pet. van het in die week uitgekeerde. Voor zoover deze verhoogde uitgaaf niet uit den begroo- tingspost kon worden voldaan werd zij betaald uit genoemde 2 millioen. Zoo bleef f 1.7 millioen over voor verleening van den steun B. De bijdrage van de gemeen ten blijft 7 34 ton, ook voor 1935, zoodat in totaal in dit jaar voor den steun B f 3.250.000 beschikbaar is. De Spoorwegen en de zomertijd in het buitenland. Naar men verneemt, wordt de zomer tijd in België en Frankrijk ingevoerd op Zondag 31 Maart en in Engeland op Zon dag 14 April. De Ned. Spoorwegen deelen in verband hiermee het volgende mede: De treinen, waarbij in het dienstregeling biljet en in de reisgidsen is vermeld „Al léén tot datum invoering van zomertijd in België", zullen derhalve t/m Zaterdag 30 Maart volgens de daarbij aangegeven dienstregeling loopen en de treinen, waar bij vermeld is: „Alleen van datum invoe ring Zomertijd in België af" zullen in gaande Zondag' 31 Maart volgens de daarbij aangegeven dienstregeling loopen. Geref. Kolonisatievereeniging in Friesland. De Gereformeerde Emigratie-Vereeni- ging, afdeeling Friesland, heeft in haar Vrijdag gehouden vergadering, overwe gende, dat de aansluiting bij de landelijke „Gereformeerde Emigratie-Vereeniging", welke nog niet de 'helft der leden van de „Friesche afdeeling" telt belemmerend werkt op de activiteit der Friesche Ver eeniging daar de geheele organisatie fei telijk nog „in staat van worden" verkeert; en, dat eventüeele kolonisatie eischt: gees telijk homogene kolonies uit een zelfde milieu en dat deze dus geëigend is voor gewestelijke leiding, besloten als zelfstandige Friesche Gerefor meerde Kolonisatie-Vereeniging op te tre den; met bereidverklaring tot federatieve samenwerking. De aldus zelfstandig geworden Friesche Vereeniging verkoos tot bestuursleden do heeren D. v. d. Meulen, voorzitter; J. Inia, secr.-penningm.; P, D. van Dijk, Theol cand. te Kampen; Mr J. v. d. Schaaf, Beetgumermolen; D. Boersma, Rinsumd.- geest; B. S. Holtrop, Joure en F. Postma, Tzum. Vervolgens werd de te voeren actie be sproken. Er zal worden voortgegaan propaganda te voeren 'voor de idee der kolonisatie, als zijnde een moreele en economische nood zakelijkheid en niet minder een algemeen belang voor 'het Nederlandsche volk. Er zal contact gezocht worden met de Rijksregeering en met de Provinciale Re geering; evenzoo met de vele andere Ver- eenigingen, welke zich voor het vraagstuk der kolonisatie in toenemende mate inte resseeren. De voormalige Gezondheidscommissiën. Blijkens het afdeelingsonderzoek der Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot regeling van de aanspraken op wachtgeld van de gewezen secretarissen van en de gewezen ambtenaren bij de voormalige Gezondheidscommissiën verklaarden ver scheidene leden, dat zij met be vreemding kennis hadden genomen van het voorstel een speciale wachtgeldrege ling voor de gewezen secretarissen der commissie in te voeren. De noodzaak van bezuiniging op 's lands uitgaven noopt allerwegen, zoo betoogden deze le den, tot het nemen van pijnlijke maat regelen, met name ten aanzien van de ambtenaren. Mede met het oog hierop betwijfelden deze leden, of recht en bil lijkheid vorderden, dat den bedoelden secretarissen, die vrijwel allen hun be trekking als een nevenberoep plachten waar te nemen, nog gedurende eenigen, zij het korten tijd, wachtgeld wordt toe gekend. Binnenland. Waarom het lintbebouwingsontwerp werd verworpen. Buitenland. Het offensief der Grieksche regeerings troepen begonnen. Aanslag op den Paus? Chaos op Cuba. Turksch-Bulgaarsch incident opgelost. Autobusconcessie. Gedep. Staten van Zeeland, beschikken de op het verzoek van L. K. Kramer te Ierseae van 31) November 1934 om vergun ning tot het in werking brengen van een autoousdienst, uitsluitend op Woensda gen, van Ierseke over Kruiningen en Krabbendijke naar Waarde, en omge keerd; overwegende, dat met het traject van den dienst, waarvoor thans vergunning wordt gevraagd, het traject van den dage- lijkschen dienst Ierseke-statipn Kruiuin- gen/Ierseke, waarvoor door Gedep. Staten bij besluit van 18 Jan. 1935 vergunning werd verleend aan M. op 't lloff te Oude lande, nagenoeg over zijn geheele leugo samenvalt; dat het punt, waar de Stationsweg af buigt van den Zanddijk, welke laatste weg deel uitmaakt van het traject van de beide gemelde diensten, is gelegen in de onmid dellijke nabijheid van het station Krui- ningen/Ierseke. dat mitsdien tusschen Ierseke en het station men betrekkelijk evengoed zou ge bruik kunnen maken van den dienst van den aanvrager als van dien van den on dernemer M. op 't Hoff voornoemd; dat door een dergelijke dubbele vervoer- gelegenheid aan de speciale busverbinding Ierseke-station Kruiningen/Ierseke af breuk zou kuanen worden gedaan en mits dien de mogelijkheid daartoe behoort af gesneden te worden; dat hetzelfde geldt ten aanzien van den dienst Kruiningen naar het station Krui ningen/Ierseke van den ondernemer J. Bauer te Kruiningen; dat derhalve den aanvrager dient ver boden te worden de bediening van het reizigersverkeer tusschen Ierseke, Krui ningen en tusschengelegen punten eener- zijds en het spoorwegstation Kruiningen- Ierseke anderzijds; dat, 'behoudens een ten aanzien van de bedoelde verkeersbediening te stellen ver bodsbepaling het verzoek van den adres sant hun College overigens voor inwilli ging vatbaar voorkomt; besluiten: aan Kramer de gevraagde vergunning onder bepaalde voorwaarden te verleenen. De Zeeuwsche Brandweerbcnd. Dezen winter zijn vanwege den Provin cialen Zeeuwschen Brandweerbond voo' Westelijk Zeouwsch-Vlaanderen en voor Tholen brandweercursussen gehouden. Vooral die op Tholen mag een groot suc ces genoemd worden, begonnen met 25 deelnemende brandmeesters en andere belangstellenden, ia dit aantal tot het einde toe gestand gebleven en op Zater dag 2 Maart 'had te Scherpenisse, zooals wij reeds meldden, een slotdemonstratie plaats, waaraan niet alleen de brandwe ren der gemeenten op Tholen, doch ook die van Bergen op Zoom deelnamen. Bij deze oefening was een groote brand in het midden van Scherpenisse gedacht. Zondagavond daaraanvolgende brak zoo waar midden in het dorp werkelijk een brand uit, die zich zeer ernstig liet aanzien, maar het is de brandweer mogen gelukken het vuur, dat in een groote schuur woedde tot staan te brengen alvo rens de door het gemeentebestuur ter hulp geroepen brandweer van elders aanwezig was. Centr. A.-R. Kiesvereen. Goes.. Blijkens een advertentie in dit num mer zal vanwege de Centrale A. R. Kiesvereen. morgenmiddag te half twee in „De Irins van Oranje" een z.g. praat middag gehouden worden. Als spreker zal optreden de heer J. J. G. van Dijk, lid van de Tweede Kamer. Uit den aard. der zaak zal er volop gelegenheid zijn vragen te stellen. Middelburg. Zaterdagmiddag k uur ver gaderde alhier in het gebouw der Chr. Kweekschool aan de Heerengracht de Ver. tot stichting en instandhouding dier school onder leiding van den voorzitter Mr P. Dieleman. De secretaris wijdde in zijn uitvoerig jaarverslag allereerst enkele woorden van nagedachtenis aan wijlen den heer H. R. Struve, die sedert 1911 lid van 'het be- Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 1