DE ZEEÜW KROEPHOEST TWEEDE BLAD Sta ten-Generaal. De Pastorie aan Zee Uit de Provincie FEUILLETON VAN VRIJDAG 8 MAART 1935, Nr 134. TWEEDE KAMER. Begroeting Verkeersfonds. De Tweede Kamer heeft gisteren, nadat Minister Oud namens den waarn. Minister van Waterstaat de door ver schillende Kamerleden gemaakte opmer kingen had beantwoord, de begrooting van het Verkeersfonds z. h. st. a a n g e n o - men. Begrcoting van het Landbouw-crlsisfonds. Vervolgens heeft de Kamer een begin gemaakt met de behandeling van de be grooting Landbouw-crisisfonds. De heer Van der S 1 u i s (S. D.) zegt, dat bij de tot nu toe gevoerde politiek de toestand van landbouw, tuinbouw en veeteelt nog slecht is. Dit is een ontmoe digend resultaat. Wij leggen 200 millioen per jaar aan den landbouw ten koste, maar de hypotheekboeren brachten den steun naar de hypotheekhouders en de pachters naar de pachtheeren. Men kan ramen, dat de helft van de 200 millioen aan het grondkapitaal ten goede is geko men. In de industrie, de scheepvaart, de In dische cultures is ontzaglijk afgeschre ven moeten worden. Als de regeering een anderen tak van bedrijf dan den land bouw helpt, moet eerst worden afgeschre ven. Aan den landbouw echter is geen enkele voorwaarde gesteld voor de 200 millioen, die hij per jaar krijgt. Tegen het bedrag heeft Spr. geen bezwaar, maar verkeerd is, dat een zoo groot deel ervan op een verkeerde plaats komt. 's Ministers argumenten tegen graan rechten vindt spr. zeer sterk. Maar ernstige menschen willen graanrechten. Daarom stelle de minister nog een nader onderzoek in. Een onpartijdige commissie stelle voorts de pachtsom vast. Een gemiddelde prijs van f 70 lijkt naar niets. Ingevoerd worde het continuatie-recht. En dan kome er een hypotheekwet, met een verbod van onredelijke executies en een verlaging van de rente tot een redelijk peil. Wil men geen devaluatie, dan zal men bovendien de hoofdsom moeten ver minderen. Zoo kan er 25 millioen worden vrijgemaakt, waardoor de boeren en ar beiders aan een redelijk bestaan kunnen worden geholpen. Een ernstige grief van spr. is, dat niets is gedaan om de v a s t e lasten naar beneden te 'brengen. De heer W e i t k a m p (C. H.) verde digt den landbouwsteun. De industrie be hoeft niet jaloersch op den landbouw te zijn. In de Oostelijke provinciën en in Zee land zouden geen middenstander en geen industrieel een cent krijgen, als de land bouw geen steun kreeg. En er zijn nog heel wat industrieën, die een dividend uit- keeren. Spr. betoogt voorts, dat de land bouwsteun de kosten van het levensonderhoud niet opjaagt. Verlaagt de minister de prijzen, die de boeren krijgen, dan juichen de distribu- anten en blijven de prijzen voor de ver bruikers even hoog. Spr. citeert uit een geschrift van den heer Renaud over het groote prijsverschil bij brood tusschen België en Nederland. Werkten de Nederland sche bakkerijen even goedkoop als de Belgische, dan zou het brood bier 8 cent per K.G. goedkooper zijn. Volgens den heer^Renaud (in „De Nederlandsche Mer- cuur") wordt het prijsverschil veroorzaakt door de hoogere loonen van de bakkers bierDe broodprijs kan geen argument zijn voor verlaging van den landbouw steun. Spr, keurt het af, dat decoöpera- t i e, het verweermiddel va_n den boer, bem niet gegund wordt en dat men ze wil door GEORGE MAG DONALD. 35) -o- „Ik moet altijd aan jou denken, Aggie. Je weet wel, dat het niet voor me zelf is. Is het niet zoo?" „Och Joe, ik wil je niet tegenspreken, maar ach, denk toch niet aan doodgaan. Je gezondheid is nu toch niet slechter dan verleden jaar. Is het wel?" Ik begreep, dat ik niet langer een zwij gende getuige mocht zijn van deze intieme samenkomst„Joel" riep ik. „Wie is daar", riep hij terug en ik hoorde hem overeind springen. „Ik ben het slechts, dominee Walton. Waar ben je?" „We zullen niet ver van u vandaan zijn", antwoordde hij op een toon, die niet verheelde, dat 'hij over mijn aanwezigheid weinig gesticht was. Ik stond op en trachtende de duisternis te doorboren, ontdekte ik het paar op den rots, die mij tot beschutting diende. „Je moet niet denken," zeide ik, „dat ik luistervinkje gespeeld heb. Ik dacht bier geheel alleen te zijn, tot dat ik jullie uitsluiten van de uitvoering van regee- ringsmaatregelen. Men zegt dat in Holland geen graan bouw mogelijk is, omdat de gemeen schap daarbij offers moet brengen. Maar moet de boer dan voor niets werken? De heer L o u w e s (Lib.) zegt, dat men bij de Landbouwcrisiswetgeving niet moet denken aan een gave, die geschonken wordt, maar meer aan een recht, dat wordt terugbetaald. Het woord landbouw steun" aanvaarde men met voorbehoud. D'e minister schreef aan de Eerste Ka mer, dat de boeren moeten bedenken, dat ook zij offers moeten brengen. Deze uit drukking wekt wrevel bij den boerenstand en ware beter achterwege gelaten. Het zijn de d i s t r i b u a n t e n, die de prijzen der landbouwproducten hoog maken, niet de boeren. Bij de Iaatsten is waarlijk geen tekort aan aanpassing. Spr. berekent, dat de man, door de re geering bij het werkfonds op plattelands- basis werkzaam gesteld, f 12 per week meer verdient dan een landarbeider. Stelt men het loon van den laatste op f 15, dan is dat van den bakker en broodbezorger in de groote steden tweemaal zoo groot. Tegenover den heer Van der Sluis merkt Spr. op, dat er een onlosmakelijk verband is tusschen den bodemprijs en de inten siviteit van zijn gebruik. Goedkoope grond wordt ook goedkoop bewerkt, tuinbouw- grond intensief. Een individueels steun bij den landbouwsteun is onmogelijk. Toen men de banken steunde, heeft men ook niet gevraagd of een aandeelhouder op een zolderkamertje woonde. En de indu strieel wordt bevoordeeld door de contin- genteering, ongeacht zijn welstand. Prof. Minderhoud heeft uitgerekend, dat een derde onzer bevolking op het platteland zijn bestaan vindt door de bodemcultuur. Men kan er een .zesde deel van de groote steden bijvoegen. Spr. betoogt voorts, dat middenstand en andere bedrijfstakken van de landbouw profiteeren van den aan den landbouw geschonken steun. De minister moet par ticuliere ondernemers en coöperaties vol komen gelijk behandelen. De organisatie der tuinders wor de opgenomen in de uitvoering van de regeerings-maatregelen. Door do goede oogsten is er in de akker- bouwstreken een opleving gekomen, maar de conjunctuur zal omslaan, als bij de nu lagere richtprijzen een kleinere oogst komt. Het landbouwcrisisfonds is eigen lijk een distributie van armoede. Wat betreft de kwestie van Indische rietsuiker en o n ze bietsui ker, rekening moet worden gehouden met elks aard. De belangen kunnen niet zonder meer op hetzelfde peil worden gesteld. Spr. komt op tegen de voorstelling, alsof de Nederlandsche beetwortelverbouwer zoo groote winsten zou maken. De vergadering werd verdaagd tot he nennamiddag één uur. De schietpartij bij St Nicolaas. Omtrent de schietpartij aan de Neder landsche grens bij St Nicolaas, tusschen smokkelaars en Belgische douanebeamb ten, waarbij de 32-jarige Nederlander J. Herwigh, uit Stoppeldijk werd gedood, verneemt de Tel. nog het volgende: Gisterennamiddag, omstreeks twee uur, passeerden twee Nederlandsche vracht auto's, beladen met kalveren, de Belgische grens nabij Kieldrecht. Twee Belgische douanen zagen de auto's naderen en gaven een teelten om te stoppen. In volle vaart reden de chauffeurs echter door, waarop een der beambten een derden passeeren- den vrachtwagen aanhield en den chauf feur beval de vluchtelingen te achterhalen. De andere beambte waarschuwde den brigadier en in een personenauto begon nen beiden eveneens een achtervolging. Nabiji Verrebroek hadden zoowel de vrachtauto als de personenwagen de smokkelwagens ingehaald, doch op een der kruispunten sloegen de 'beide auto's verschillende richtingen in. De personen wagen volgde den vrachtauto in de rich ting St Nicolaas en reed het voertuig en kele malen voorbij om den chauffeur tot stilhouden te bewegen, doch telkens werd zoodanig gemanoeuvreerd, met de bedoe ling den auto van de douane omver te stemmen hoorde en behalve je laatste woorden, heb ik niets verstaan." „I'k zag iemand de Castlerots opgaan", zei Joe, „maar ik -dacht, dat hij allang weg was. 't Zal me een leer zijn voor een volgend maal." „Ik hen geen babbelkous," zeide ik, ter wijl ik hijgend den rots opkrabbelde; „en je zult er heusch geen spijt van hebben, dat ik iets van jullie gesprek gehoord heb. Ik 'ben er van overtuigd, Joe, dat je nooit iets zult zeggen, waarover je je hoeft te schamen. Maar wat ik van jullie gesprek heb^ opgevangen, 'heeft me plotseling dui delijk gemaakt, waarover je tobt. Mag ik eens met Joe spreken, Agnes? Ik ben oolk jong geweest en om je de waarheid te zeg gen, vo'e-1 ik me nog lang niet oud." „Ik weet zeker, dominee", antwoordde het meisje, „dat u Joe en mij niet hard zult vallen. Het is toch geen zonde, van elkander te houden, al kan men niet trouwen," eindigde zij met een snik. I'k was thans vlak bij hen en in de duisternis zag ik, dat haar hand de zijne zocht, terwijl ze sprak. ,,'t Is misschien wel erg ongepast van me, om u dit alles te zeggen," ging ze voort, „maar Joe zal het u wel verklaren." „Wel Joe, zoo zi'e je: een vrouw kan soms nog flinker zijn dan een groote, zware smid. Nu Agnes begonnen is, moet jij voortgaan. Vertel me nu eens precies, Ingezonden Medqjeellng. Jecovifo! levertraan weten schappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten 6 f0.7o per flacon. rijden, dat aanhouding niet mogelijk was. Toen de auto's het dorpje Nieuwkerken inreden, waar de weg een bocht maakt, had de smokkelauto zoo'n vaart, dat 'hij op twee wielen door de bocht reed. Op dit oogenblik haalden de douanebeambten het voertuig wederom in en nu loste de briga dier een tiental schoten. Ook dit had ech ter geen resultaat. De achtervolgende auto ging daarna naast den smokkelauto ter hoogte van de cabine rijden. Opnieuw loste de brigadier twee schoten, met het gevolg, dat beide inzittenden aan 't hoofd werden gewond. Hierdoor raakte de be stuurder van streek en met een vaart van 70-80 K.M. reed de auto in een sloot. De beide inzittenden verlieten den wa gen en wilden via een boerenerf het land invluchten, doch de Nederlander Herwigh had reeds zooveel bloed verloren, dat hij in de armen van den boer liep en op slag dood was. De andere, een zekere Van Ak keren, van St Gilles, die eveneens aan het hoofd was gewond, kon vluchten. D'e tweede smokkelauto werd door de marechaussees te Beveren tot stilstand gebracht. Beide vrachtauto's en 45 stuks kalveren werden in beslag genomen. De autobusdienst GoesWolphaartsdijk- sche veer. D'e afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State te Den Haag behandelde Woensdag beroepen te gen een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij aan J. G. Krijger te Goes is geweigerd een autobusdienst te exploiteeren op het traject Wolphaarts- dijkscheveerGoes en aan zekeren Egge- been vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst Goes-Oud Sabbinge-Wolphaartsdijksche veer. De 'beer Krijger, appellant, betoogde, dat hij reeds vroeger, vóór de concessie- wet, op het traject GoesWolphaarts- dijksc'heveer heeft gereden. Met het oog op liet toenmaals bestaan van den locaal- spoorweg moest hij; dien dienst staken. Nu die spoorweg is verdwenen meent hij1, dat hij de oudste rechten heeft. De heer Matthijs pleitte namens de vereeniging D'e Noord-Bevelandsche Brug vuor een directe verbinding tusschen dG dorpen op Noord-Beveland en Goes in verband met de plannen ten aanzien van een brug. De heer J. S t t e, burgemeester van Golijnsplaat, pleitte voor een rechtstreek- schen dienst ColijnsplaatGoes, aange vraagd door De Koster. Mr E. L. Visser uit Den Haag, pleitte ook voor dezen dienst, waarvoor het ver zoek tot exploitatie door Ged. Staten is afgewezen. Hij wees er op, dat door de beslissing van Ged. Staten niet bereikt wordt, dat de diensten op Noord- en Zuid-Beveland in één hand komen, het geen pleiter gewenscht achtte met het oog op vervoereconomie en de brugplannen. De heer J. Geuze,, burgemeester van Wissekerke, bestreedt eveneens het be sluit van Ged. Staten. D'e heer Kraak Steemann, secretaris van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, pleitte voor Eggebeen. Hij had niet den indruk, dat de brug, waar over men sprak, er vlug zal komen. Het is in ieder geval voorbarig, zich daarop te beroepen. D'e heer E„ exploiteert reeds sinds 1 Mei 1924 het traject Oud-Sabbin- geGoes. Daarnaast dient men geen an dere verbinding te scheppen, maar het andere object, dat aansluit, n.l. Oud- SabbingeWolphaartsdijksche veer even eens een kans te geven. D'e beer Krijger beroept zich nu wel op de oudste rechten, maar men kan zich nooit beroepen op het rijden vóór 1926. Uit vervoer-economisch oogpunt achtte pleiter het besluit van Ge deputeerde Staten juist. hoe de vork in de steel zit." Joe zweeg. Ik moest hem een beetje op weg helpen. „Kijk eens Joe, ik geloof wel, dat ik jullie moeilijkheden begrijp. Je bent bang, dat je niet lang zult leven en denkt, dat je daarom niet het recht hebt om te trou wen, is het niet zoo? Joe," dwong ik aan, omdat hij bleef zwijgen, „kunnen wij er nu niet eens als twee vrienden over pra ten? Ik weet wel, dat ik geen recht 'heb mijn neus in je zaken te steken, maar juist de vriendschap dwingt mij1 tot spre ken. Wil je er echter niet van hooren, dan zal i'k zwijgen, want het zou even onbe schaamd als nutteloos zijn je mijn raad op te dringen." „Och, dominee, het geeft niets. Lang geleden ben ik al tot een besluit gekomen. En waarom zou ik er 'dan andere men schen nog over lastig vallen. Maar toch waardeer ik uw bedoeling, dominee, al schijnt 'het u misschien anders toe. Maar Agnes wil 'graag uw meening hooren, dus ga uw gang." Dat klonk niet zeer bemoedigend. Toch wilde ik nog een poging wagen. „Ik veronderstel, dat je met me eens zult zijn, dat de 'kern van ons geloof in het opvolgen van 'Gods wil bestaat." „Zeker, dominee." „Zou het niet Gods wil zijn, dat, als een man en een vrouw van elkander ihou- Mr J. Pilaar verdedigde het stand punt van Ged. Staten. De heer O. van Bleijswijk Tierens Ver hagen, burgemeester van Wolphaartsdijk, onderstreepte bet betoog van den heer Steemann en legde een adres van 293 ge zinshoofden uit zijn gemeente over. De beslissing der Kroon volgt later. De candidaten van de N. S. B. voor de Statenverkiezingen. Naar de Telegr. meldt zijn thans de candidatenlijsten van de N.S.B. voor de Statenverkiezingen definitief vastgesteld. In het geheel zijn 170 candidaten aange wezen. 'De lijst voor Zeeland 'luidt als volgt 1. J. A. Dekker, Goes; 2. W. F. van Gorsel, Rïlland-Bat'h; 3. L. G. Slings, Poortvliet; 4. Ir. A. J. Heken, Zierikzee; 5. J. K. Mesu, Nieuw en 'St. Joosland; 6. S. J. C. Frelier, Kruiningen; 7. G. Albers, Middelburg; 8. J. G. van Sprundel, Ier- söke; 9. M. L. Amadio, Vlissingen en 10. W. A. de Groote, Middelburg. Hieruit blijkt dat de heer 'Mussert in deze provincie zijn volgelingen in 'hoofd zaak uit liberale kringen heeft gerecru- teerd. Ohr. Besturenbond. Naar wij vernemen worden er op Noord-Beveland wederom pogingen aangewend om te ko men tot de oprichting van een Chr. Be sturenbond. 'De onmogelijkheid om de vergaderingen van den Goesc'hen Ghr. Besturenbond 'bij te wonen is de oorzaak om voor Noord- Beveland een afzonderlijken Besturenbond te vormen. Bij K.B. is aan R. P. Brons op zijn verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend als commissaris van po litie te Middelburg; is met 1 Maart tijdelijk benoemd tot secretaris van den voogdijraad te Middelburg mr P. van Empel, advocaat en procureur aldaar. Besmettelijke ziekten. In de week van 24 Februari tot en met 2 Maart zijn in onze provincie voorgekomen 12 gevallen van roodvonk, n.l. 2 in ieder der gemeenten 's Heer Arendskerke, 'sHeerenboek en Middelburg en 1 in ieder der gemeenten Borsselen, Goes, Koitgene, Oost- en West-Souburg, Se- rooskerke en Westkapelle en 1 geval van fi'bris typhoïdea te Middelburg. De nieuwe burgemeester van Overslag. Bij Kon. besluit is met ingang van 20 Maart benoemd tot burgemeester van Overslag 'G. C. E. M. Dierick. De nieuwe 'burgemeester is in 1907 ge boren en woont te Koewacht. Hij is thans zonder beroep en van r.k. richting. Tot leden van bet dagelij'ksch be stuur van de stichting Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zeeland zijn benoemd de heeren P. J. J. Dekker, te Wemeldinge en G. de Putter te Axel. Middelburg. De politie heeft procesver baal opgemaakt tegen een automobilist uit Goes, die komende van de Stations- brug, met een korten bocht den Blauwen- dijk op reed en dus links hield. Daardoor kwam hij' met een motorrijwiel in botsing, dat gehavend werd. Gelukkig bleven dit maal persoonlijke ongelukken uit. De thermometer bij: de Beurs weg. Gedurende meer dan een halve eeuw heeft Middelburg geprofi teerd van den thermometer, die het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen had doen aanbrengen aan de Graan- beurs. Ook de barometer werd dagelijks dikwijls geraadpleegd. Sedert een paar weken is de thermome ter met kast en al verdwenen. Telkens moest het genootschap kosten maken voor het herstellen van schade, die de baldadige jeugd aan de kast had toege bracht en tot schande van die jeugd is nu alles opgeborgen. De politie heeft een drietal bengels aangehouden die het goed vonden op een dak te klimmen en van daar steentjes op ruiten in de omgeving te werpen. Vlissingen. Voor de afdeeling Vlissin gen van den Ned. Chr. Vrouwenbond trad -gisteravond op de heer A. Janse van Big- gekerke, met het onderwerp „De brieven van Galvijn". Tot op dit oogenblik zijn 4104 brieven van Galvijn bekend, en wie zal zeggen, hoeveel er nog verloren zijn gegaan. den, zij samen trouwen." „Zeker, als er geen beletselen zijn." „Natuurlijk. Maar zijn er beletselen?" „Ik ziet niet in, dat een man het recht heeft een vrouw terwille van zichzelf in moeilijkheden te brengen, voor de enkele jaren, die hij nog te leven heeft." Agnes snikte zacht in haar zakdoek. I'k wist, dat ze maar al te gaarne met Joe wilde trouwen, al was 'het slechts om hem gedurende zijn ziekte te verplegen. „Behalve wanneer zij zelf haar geluk er in vindt, Joe, maar 'luister verder. Om te beginnen weet je niet, en het is ons menschen ook niet vergund om het te weten, wanneer je zult sterven. En je hebt er ook niets mee te maken. Menig menschenleven is bedorven door de voort durende gedachte aan den dood. Aan het leven moeten wij denken, niet aan ons sterven. Onze beste voorbereiding voor den nacht is om te werken, zoolang de dag duurt. De beste voorbereiding voor ■den dood is het leven. Het 'huwelijk is Gods wil en het is niet aan ons deze beide als een antigonisme tegenover elkander te stellen. Bovendien geloof ik, dat de inner lijke strijd tusschen je liefde en datgene, wat je als plicht beschouwt, je gezond heid ernstig benadeelt. Een mensch zege viert dikwijls, wanneer hij gelukkig is, terwijl bij onder zou gaan, wanneer bij ongelukkig was." Ingezonden Mededeellng. De kramp wordt vaak opgelucht door één be- Tw handeling met WERKT OP 2 MANIEREN TEOEUjR In 't kort schetste spreker den levens loop van Jean Galvijn. Van Maart 1531 is zijn eerste brief bekend, geschreven ter verdediging van een professor, die evenals Calvijn, de humanistisch-christelijke rich ting was toegedaan. In Juli van dit jaar volgde de tweede, uit welken brief wij be merken, dat Galvijn een zwakke gezond heid had. Verschillende brieven, door Galvijn aan vrienden geschreven, door spreker geci teerd, getuigden van de groote hoffelijk heid en 'teederheid van gemoed van dezen 24-jarigen student. Van Angoulême zwierf 'hij van plaats tot plaats, tot 'hij kwam in 'Bazel, waar hij op' zijn 27-jarigen leeftijd zijn beroemd werk „De Institutie" schreef. Vervolgens stond spreker stil bij het verblijf van Gal vijn te 'Genève en zijn voortduren den strijd met den predikant Caroli, die onrust in de kerk bracht. Uit deze periode werden door spreker verschillende brieven geciteerd. Het zou teveel tijd vergen, de voorname personen 'te bespreken met wien Galvijn briefwisseling 'heeft gehouden, doe'h spre ker wilde nog wijzen op een Zeeuwsehen edelman, Jacob van Bourgondië, beer van „Bredamme" onder Serooskerke, met wien hij, een drukke briefwisseling onderhield. In al de honderden brieven van Galvijn zal men vergeefs zoeken naar het „be vindelijk" element, maar ze zijn zakelijk en vervuld met een vurige liefde voor de 'kerk. Na breedvoerige citaten uit brieven door Calvijn geschreven over het sterven van zijn vrouw, eindigde spreker met bet voorlezen van den Iaatsten brief, door Cal vijn op zijn sterfbed op 15 Mei 1564 ge dicteerd aan Varel, zijn 80-jarigen vriend. Het was een leerzame avond. Goes. Gisteravond hield de studieclub van den Chr. Besturenbond in de Prins van Oranje baar derden cursusavond in dezen winter. Wegens ongesteldheid van den inleider, den heer J. Dekker, te Nieuwdorp', leidde de heer Chr. Maas te O'ostdijk in: „Christelijke vakbeweging en coöperatie". Op de inleiding volgde een geanimeerde bespreking. lerseke. Naar wij vernemen zijn de vier controleurs der visscherij-politie voortaan belast met de controle op de naleving der crisissteunwet voor oesters. Elk vaatje oesters voor het buitenland wordt in den vervolge door een der controleurs gewo gen en gecontroleerd. Wolfaartsdijk. Donderdagavond hield de A.'R.-kiesvereeniging alhier onder lei ding van den heer Van Wijk, haar zeer druk 'bezochte jaarvergadering, In zijn openingswoord 'herdacht de voorzitter het overlijden van Z. Ex. Idenburg en ook het op zoo'n tragische wijze overlijden van een der leden. Onder 'de ingekomen stuk ken was een breedvoerig verslag van de Arja-club. De kiesvereeniging telt thans 58 leden. De secretaris en de penning meester brachten hun jaarverslagen uit en de heer Heijnsdijk deelde een en ander mede over Centrale en Provinciale ver gadering. De aftredende bestuursleden, benevens verschillende afgevaardigden, werden herkozen. Na de pauze leverde de beer D. P, Goetheer een inleiding over „De. taak van de burgerlijke Overheid". Ook werden eenige voorloopige besprekin gen gehouden over de a.s. gemeenteraads verkiezing. Maandagavond hield Ds J. A. Raams van Kloetinge, voor een goed bezette leer kamer, een lezing over „Het zoeken van God". 'Spreker merkte op, dat hij eerst wilde behandelen het zoeken van den mensch naar 'God, om vervolgens na te gaan, dat dit zoeken mogelijk wordt ge maakt en in vinden kan eindigen, door dat God den mensch zoekt. Spreker schetste het menschelijk zoeken naar 'God door alle eeuwen 'heen, hoe dit zoeken tot uiting kwam in d'e godsdienst „Maar ik moet toch ook aan Aggie den ken, dat vergeet u." „Dat vergeet ik niet. Waarom zouden jullie niet trouwen, al zou jij spoedig ster- Yen, waar ik in 't geheel niet zeker van ben. Waarom zouden jullie niet gelukkig zijn, zoolang je nog samen 'bent. En als je na twintig jaar nog leeft, dan zou je spijt hebben, mijn raad niet te hébben op gevolgd." „En als ik na zes maanden op mijn sterfbed lig, wat dan!" „Dan zullen jullie beiden 'God dank zeg gen voor zes maanden van geluk. Ver trouw op 'God, daar komt alles op neer. Men moet niet altijd willen handelen als of God het slecht met ons voorheeft. Zijn wil doen, dat is het beste, zonder te trach ten ons lot vooruit te loopen." „Maar u ziet het anders dan ik", hield de smid vol. „Dat is zoo, maar ik geloof, dat ik goed zie." Joe zweeg enkele ©ogenblikken. Plot seling stortte' het schuim van een golf over hem. heen. Joe sprong op. „Wat een golf," riep 'hij. „'De droppels kwamen van over den rots. We zullen hard moeten loopen om ons in veiligheid te stellen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 5