Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken Laatste Berichten. Telegrammen. aangevoerd por «leeperswagen. Met een ledigen wagen reden enlkele kinderen mede tot dat zij bij bet café De 'Roode Leeuw er af sprongen. Eén der kinderen, een zoontje van J. de N., liep naar de lin kerzijde van den weg,' juist toen een vrachtauto daar passeerde uit de richting Middelburg, zoodat een botsing onver mijdelijk was De jongen geraakte onder de auto en kreeg het achterwiel over zijl' linkerbeen. Nadat :hij in voornoemd café was binnengebracht, werd direct Dr de Weerd gewaarschuwd 'Deze achtte over brenging naar het gasthuis te Middelburg noodzakelijk wegens een beenbreuk. Per particuliere auto is hij daarheen vervoerd. De gemeentepolitie was spoedig ter plaat se en maakte van een en ander proces^ verbaal op. Terneuzen. Uitgaande van de Vereen, voor Ohr. Onderwijs werd de jaarlijksche Ouderavond gehouden. Er was een zeer bevredigende belangstelling, ook voor het werk der leerlingen, dat ter bezichtiging was uitgestald. Door den heer G. v. d. 'Heuvel, onder wijzer aan het Doofstommeninstituut „Effatha" werd op zeer boeiende wijze gesprdken over den arbeid onder deze kinderen. Hierbij: werden lichtbeelden vertoond, die het gesprokene verduide lijkten. Woensdagavond trad alhier op Ds F. W. M. Lindeboom van 'Serooskerke (W.), die een spreekbeurt vervulde voor de Nederl. Ohr. Reisvereeniging, zulks bij een mooie film, die een duidelijk 'beeld gaf van de schoonheid der landen waar heen de 'Reisvereeniging o.m. haar tochten onderneemt. De reis naar de Noorsche Fjorden werd in 't bizonder onder de aan dacht gebracht. Er was een aandachtig gehoor. Kort gene. De P.Z.E.M. hield Woens dagavond in 'het gymnastieklokaal der O.L. school een kookdemonstratie. Ver schillende gerechten werden electrisch ge kookt. Er werd een propaganda-rede ge houden en een film vertoond. De zaal was matig bezet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giethoorn, J. J. Ket, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Oosterlittens, J. Schmidt, cand. te 's Gravenhage. Geref. Kerken. Beroepen te Oldenzaal, Joh. Karaten, cand. te Meppel. Te Veenendaal, D. van Enk te Smilde. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Apeldoorn-D'oesburg, Th Scharten Jr. te Monnikendam, V. W. F. B. Schmidt te Schiedam, en W. Spliethoff te Pekela. Ds H. Kwint, die op 25 April 1897 te N.- en St. Jooslandals pre dikant bevestigd werd, herdacht gisteren, dat hij gedurende een kwart eeuw de ge meente te Utrecht heeft gediend. Schoolmuseum te Middel burg. De aigemeene jaarvergadering van het schoolmuseum Middelburg zal gehou den worden op Woensdag 22 Mei te Mid delburg. In de morgenvergadering zullen de huishoudelijke zaken worden behandeld. In de middagvergadering zal de heer J. G. Moll van Haarlem een vertooning geven van de film „Wonderen der Na tuur" met begeleidende voordracht. Overval. De bejaarde A. v. d. W. te Eindhoven is, terwijl de zoons naar hun werk waren, onverhoeds door twee individuen in zijn woning aangerand. Een greep den ouden man naar de keel, terwijl de andere op zoek naar geld ging. v. d. W. wist rich los te rukken en een stok te grijpen, waarmede hij de beide indringers te lijf ging. Na hun een pak slaag te heb ben toegediend, wisten zij te ontkomen met het geld. Toen een van de zoons thuis kwam trof hij zijn vader in overspannen toestand aan. Hij waarschuwde de politie die een onderzoek instelde, doch de beide roovers nog niet heeft kunnen achterhalen Tragisch ongeluk. Dins dagavond heeft op den Utrechtschen Straatweg onder Jutphaas een zeer tra gisch ongeluk nlaats gehad. Daar reed de 21-jarige Mej. E. uit IJsselstein in de richting Jutphaas met haar rijwiel, waar op zij haar 12-jarig broertje meevoerde Zij werd door een luxe auto, die haar achterop kwam, aangereden. De bestuur der scheen door het licht van een tegen ligger het meisje niet te hebben gezien. Bovendien moet de zware regen hem het uitzicht hebben bemoeilijkt. Door de aanrijding werd het jongetje langs den weg geslingerd en het meisje kwam in de diepe sloot langs den weg terecht. Het jongetje werd bewusteloos opgenomen en is naar het Ziekenhuis te IJsselstein overgebracht. Daar bleek het een 'beenbreuk, een armbreuk en een lich te hersenschudding te hebben bekomen. Toen de jongen eenigen tijd later in het ziekenhuis bij kennis kwam, vroeg hij uaar zijn zusje. Eerst toen ontdekte men, dat er nog een slachtoffer van de aanrij ding moest zijn. Onmiddellijk ging men naar de plaats van het ongeluk en vond daar in de sloot inderdaad het meisje. Zij bleek reeds te zijn verdronken. Van de gasfabriek. Aan een woning te Utrecht meldde zich een man, die voorgaf, den gasmeter te moeten na zien. De vrouw des huizes vond het niet verdacht en liet den man gewoon binnen. Maar de deur was ternauwernood achter 'hem dicht gevallen, of de onbekende ont popte zich als een indringer, die onder bedreiging van haar leven van de vrouw geld eischte, Uit een lade van de kast nam bij een bankbiljet van 100 gulden, twee van 25 en een van tien gulden mee. Daarop maakte 'hij zich met voorheeldigen haast uit de voeten. Erg gerust schijnt hij niet te zijn ge weest op zijn daad, want bij zijn haastige vluCht 'heeft 'hij 'het duurste papiertje, het bankbiljet van f 100 in de gang verloren. De vrouw deed onmiddellijk aangifte vein het gebeurde bij de politie, die een uitge breid onderzoek heeft ingesteld. Felle brand te Schiedam. Gisteravond is een felle brand uitgebro ken in het magazijn „Het Lichtpunt" aan de Hoogstraat te Schiedam. Eenige per sonen, die naar de uitstalling van lampe- kappen stonden te kijken, bemerkten, dat er in het kantoor aChter den langen win kel brand was. Zij' waarschuwden een surveilleerenden politie-agent, die onmid dellijk 'het hoofdbureau opbelde. Eenigen tijd na de alarmeering kwam men echter tot de ontdekking, dat het alarmsignaal niet gewerkt had, zoodat voor de tweede maal gebeld moest worden. Daarmee was veel tijd verloren gegaan en het geheele huis stond van onder tot boven in lichte laaie alvorens de brandweer arriveerde. Bet vuur dreigde zich aan de naastlig gende panden mede te deelen, zoodat de politie zich genoodzaakt zag bevel te ge ven tot het in veiligheid brengen van de kinderen der buren. In 'korten tijd had het vuur zich ook uitgebreid tot het achterste gedeelte van de belendende panden, waar van in allerijl het huisraad zooveel moge lijk naar buiten was gebracht. Twee mo torspuiten en twee brand'kranen gaven met vijftien stralen water. Na een half uur was het gevaar voor uitbreiding ge weken. Kwajongensstreek. Als ge volg van een kwajongensstreek is gister namiddag vlak !bij: 'd'e 'halte Bergambacht op de lijn Gouda-Schoonhoven een rijtuig van een personentrein ontspoord. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd, ook de materieele schade was gering, doch wel ontstond er belangrijke stagnatie in den treinenloop. De oorzaak van de ontsporing bleek 'bij' onderzoek 'te zijn, dat eenige kin deren, die te voren daar gespeeld hadden, hoopjes zand tusschen de wissels hadden gemaakt, waardoor deze niet goed func- tionn eerden. De machinist was zoo verstandig den trein geleidelijk tot stilstand te brengen, in plaats van snel te remmen, waardoor hij voorkwam, dat 'het rijtuig omkantelde. In den wagen zaten ongeveer 35 pas sagiers, die allen ongedeerd konden uit stappen. Er is bij de politie aangifte gedaan, welke thans 'de kwajongens die 'het zand tusschen den wissel hebben gelegd, tracht op te sporen. (Tel.) Twee N.S. B. - ers mishan deld door communisten. Twee nationaal-socialisten, respectievelijk van 20 en 30 jaar, die werken op een werf te Amsterdam, en gistermiddag per fiets hun werk verlieten werden opgewacht door een groep communisten. Dezen plaatsten hun fietsen dwars over den weg, zoodat de N.S.B.-ers genoodzaakt waren om af te stappen. De communisten vielen 'hierop de twee mannen aan en mishandelden hen ernstig. Van een hunner werd zelfs het neusbeen stukgeslagen, terwijl beiden bloedende wonden opliepen. i Rakettenproeven te Kat wijk. Op het gemeentelijk kampeerterrein te Katwijk aan Zee zijn gisteren voor de Ned. Ver. voor Rakettenbouw proeven gehouden van den Duitscher Gerhard Zücker. Eir werd nu niet urenlang getrai neerd met de proefneming. D'e heer Zü cker heeft met zijn metalen raket in het buitenland een afstand van 4 km bereikt. Men had derhalve de duinen over een dergelijken afstand met roode vlaggen afgezet in de richting, waarin het projec tiel zou worden afgeschoten. De vrij tal rijke belangstellenden moesten op enkele meters afstand van het toestel dekking zoeken achter dennen, zulks met het oog' op het gevaar van uit elkaar springen van de raket. De ontlading geschiedde ook thans langs electrischen weg en ging gepaard met een vuurstraal, veel rook en niet zoo erg veel lawaai. Men zag de raket enkele meters in de vooraf bepaalde schietrich- ting afleggen, maar plotseling draaide het projectiel precies in de tegenovergestelde richting, vloog een paar honderd meters de lucht in en viel daarna bijna lood recht neer vlak achter het starttoestel en bijna midden tusschen de rich snel ber gende toeschouwers. Een volledig succes was deze proef dus niet. De raket bleef vrijwel onbeschadigd, ook de post met een gewicht van enkele kilogrammen kwam weer gaaf te voor schijn. De proefnemers waren dan ook aller minst ontmoedigd. i De z. g. wilde busdiensten. De firma N. Sommeling te 's Gravenhage, die met een tiental autobussen een z.g. wilden dienst onderhoudt tusschen Am sterdam en Den Haag, heeft, naar de „Tel." meldt, thans bij God. Staten van Noord- en Zuid-Holland een verzoek om concessie ingediend op dit traject. D'e fima Sommeling baseert haar aan- viaag op de overweging, dat een groote groep der bevolking er zeer mede gebaat is een goedkoop vervoermiddel te hebben tusschen Den Haag en Amsterdam. De autobusoorlog, welke Zaterdag en Zondag hevig woedde in de omstreken van Sassenheim, is de eerste dagen dezer week weer tot rust gekomen, met het ge volg, dat de wilde diensten tusschen de drie groote steden de passagiers ongehin derd met hun autobussen konden vervoe ren, waarvan dan ook een druk gebruik gemaakt werd. De fraude bij het Burger lijk Armbestuur te Naarden. D'e Gemeenteraad van Naarden heeft in besloten vergadering een commissie be noemd, bestaande uit vertegenwoordigers der vijf Raadsfracties, welke een grond- dig onderzoek moet instellen naar de oor zaken, welke hebben geleid tot de fraude bij het burgerlijk armbestuur. Tijdens de carnavalsdruk- t e. Tijdens de afwezigheid van den bewo ner en profiteerende van de carnavals- drukte in de binnenstad, hebben onbeken den zich door middel van braak toegang verschaft tot de woning van V., te Maas tricht. Een bedrag van f 1500 toebehoo- rende aan een bouwvereeniging wordt vermist. Relletjes. Gisteravond omstreeks half twaalf waren N.S.B.-ers in de van Beuningenstraat te Amsterdam bezig met het verspreiden van kranten. Een groote groep communisten zag dit met leede oogen aan en op een gegeven moment wonden zij zich zoo op, dat zij de zwart- hemden te lijf gingen. De politie moest er toen wel toe overgaan, de wapens te trek ken en verscheidene personen liepen rake klappen op. Toen het relletje wat lang aanhield trok de politie de revolvers en schoot. Het was toen snel afgeloopen. Ontrouw penningmeester aangehouden. De politie te Tegel en heeft gistermiddag aangehouden den 30- jarigen G., penningmeester van de plaat selijke afdeeling van den R.-K. transport arbeidersbond St. Bonifacius. G. heeft tal van valsohe handteekeningen geplaatst van leden der afdeeling, die hij als werk loos aan bet hoofdbestuur van den bond opgaf, terwijl deze leden niet werkloos waren. Voor deze werkloozen ontving do penningmeester uit de werkloozenkas van de organisatie de noodige steunbedragen. Dit geld eigende G. zich dan toe door voor de gefingeerde werkloozen voor ont vangst te teekenen. Het verduisterde be drag bedraagt ongeveer f 800. Op een school gestort. In een drukke straat in Madrid is een zeer laag vliegend sportvliegtuig neergestort. Het toestel had met een vleugel een trans- formatorpaal geraakt en kwam op een school terecht. Het dak van het gebouw werd vernield, waarbij de piloot op slag werd gedood en zijn metgezel zwaar ge wond. Van de schoolkinderen ligt een op sterven, terwijl de onderwijzeres en twaalf kinderen ernstig zijn gewond. Een geheime radio-zen der. Te Bergen op Zoom bevindt zich vermoedelijk een geheime radio-zender, welke op de korte golf, gewoonlijk Zater dags en Zondags, berichten de wereld in zendt. Aanvankelijk deed de omroeper zulks in de Engelsche, soms ook in de Fransche taal, maar den laatsten tijd roept hij in de Duitsche taal berichten door den aether om. Zijn eventueele luis teraars verzocht hij' ook berichten van ontvangst in het Duitsch toe te zenden. MINISTER STEENBERGHE HEEFT EEN GOEDE PERS. Minister Steenberghe, die gisteren zijn begrooting in de Eerste Kamer verdedig de, heeft een goede pers. Het „Handelsblad" spreekt van een in drukwekkend betoog en zegt o.m.: „Minister Steenberghe boekte een wel verdiend succes. Applaus en handendruk- ken door senatoren van uiteenloopende politieke richting bewezen, dat de verde diging van zijn beleid indruk had ge maakt. Uit heel zijn, door 'krachtige over tuiging gedragen, hier en 'daar zelfs met veel vuur en groote levendigheid uitge sproken rede, sprak een bewindsman, die zijn zware taak vervult met frisschen moed en degelijke kennis van zaken, ter wijl hij een open oog voor de eischen der practijk bezit." Het „Vaderland" schrijft „Met de keuze van minister Steen berghe 'blijkt de leider van het Kabinet meer en meer een goeden greep te hebben gedaan. Men moge 'het niet in alle opzich ten met het economisch beleid der Regee ring eens zijn, wie gistermiddag de rede hoonde, waarmee deze 35-jardge bewinds man na een bewindvoering van slechts 8 maanden de vele sprekers over zijn be groeting beantwoordde, 'kwam onder den indruk dat Mr Steenberghe de groote vraagstukken volkomen beheersc'ht en in het debat zijn man staat. Het applaus aan het slot van het ministerieel 'betoog was ten volle verdiend en spontaan kwamen verschillende leden hem gelukwenschen na de aanneming zijner begroeting, waarbij niemand in de contramine was." De „Maasbode" laat zich als volgt uit: „Mr Steenberghe heeft getoond, dat het hem ook toevertrouwd is een rede in gToo- ten stijl te houden. Bijna twee uur lang heeft de Minister van Economische Zaken getracht inricht te geven in de groote vraagstukken van economisch beleid en de Kamer, die met gespannen aandacht bleef luisteren tot het einde, gaf van haar instemming blijk door goedkeurende bra- vo's en applaus." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De tarieven op de Zeeuweche wateren Geachte Redacteur, Lk verzoek U onderstaand te willen plaatsen, ten einde de aandacht te vesti gen op de m. i. onbillijke behandeling ten opzichte der schipperij in onderscheidene Zeeuwsche havens. Bij voorbaat mijn dank. Ondergeteekende heeft te Goes gelost en op de vraag van den bakker: Blijft u hier lang liggen, wat mijn antwoord: „Nou als het niet beter is dan elders, denk ik een week of zes. Ik heb in Amsterdam ook zeven weken leeg gelegen met de schuit. Mooi, dacht de bakker, melkbezor ger, kruidenier enz. Mijn buurman zegt: Ja maar, dat zal je geld kosten, daar je hier maar 14 da gen liggen mag en anders betaal je l/i cent per ton per dag. Nu heb ik een sleepschip, dus kan te gen dat mijn 14 dagen om zijn en waar voor ik f 31.90 havengeld betaal, 'n sleep boot bestellen en naar Wemeldinge varen, waar ik gratis lig. Daar liggen zoo gere geld een 3040 schepen weken lang leeg. De gemeente beeft daar nog een extra voordeeltje aan, d. w. z. de handeldrijven de middenstand, die aan de schippers al tijd goede klanten heeft. Te Middelburg b.v. mogen we een maand blijven liggen, evenals te Rotterdam, Amsterdam en an dere plaatsen. In plaatsen als Kortgene en Golijns- plaat moeten we iedere week havengeld betalen, waarom die havens dan ook nooit worden bezocht om te wachten op vracht. Met deze onevenredige vrachtverdeeling liggen we weken en maanden leeg en het is voor ons, nu de tijd toch al zoo moeilijk is, bezwaarlijk als we verplicht zijn weer sleepkosten te maken om weg te gaan. Vlissingen, Breskens, Terneuzen enz, ha vens die vrij of 1 cent per ton vorderen, profiteeren daar weer van. Ik hoop, dat als gevolg van dit schrij ven de Middelburgsche Kamer van Koop handel aan onderscheidene gemeenten zal verzoeken om in ons aller middenstands- belang, het daarheen te sturen, dat wij wat meer gelijk behandeld worden. P. v. d. BROEKE, schip Risico, gedom.: Middelburg. Goes, 7 Maart 1935. Om te eeren de nagedachtenis van H, M. de Koningin-Moeder. Indien iemand don verdient zieker de Koningin-Moeder, dat haar nagedachte nis bij ons volk in eere gehouden wordt. Zij heeft veel voor Nederland en de Ne derlanders gedaan. Niet 'beter dan 'door haar werk voort te zetten wordt zij! ge- eerd. Algemeen 'bekend is, dat Koningin- Emma niet alleen groote belangstelling had voor 'het werk. der Tuberculose-be^- strij'ding, maar dat zij' dit werk op aller lei wijze steunde en gaarne als haar per soonlijk aangedaan beschouwde, wat voor lijders aan deze ziekte gedaan werd, om indien het nog mogelijk was hun herstel te geven of anders hun lijden te verzach ten. Vooral voelde zij veel en deed zij wat zij' kon oin l(je ry.eie on_ minver mogende patien'ten te helpen. Om dit deel van haar werk voort te zetten is een „Nationaal Koningin-Moeder H erd en- 'kingsfonds" gesticht. Natuurlijk -zal men ook in Middelburg gaarne medewerken aan 'het tot stand komen van dit fonds en bijdragen om het werk van wijlen Konin gin Emma in stand te houden. De gelegenheid 'daartoe wordt U gebo den op Zaterdag 16 Maart a.s. als er voor 'dit fonds een collecte in Middelburg gehouden zal worden. Deze collecte slaagt natuurlijk en omdat zij: ten goede komt aan menschen, tegenover wier lijden we met deernis vervuld zijn en omdat we gaarne de gedachtenis aan Koningin Emma op deze wijze eeren willen. M. FERNHOÜT, Burgemeester van Middelburg. •Dr A. J. HOORWEG, Arts. Dr G. 0RBAAN, Secretaris van de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose. Het bestuur van 'Groene Kruis-Vereeniging. Afd. Middelburg van 'het Nederlandsehe Roode Kruis. Herwonnen Levenskracht. Emmabloem-Gomité. Draagt Elkanders Lasten. Marktkoopl.bon'd E.M.M. Zonnestraal-Comité. Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose. EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een vrachtauto omgeslagen. De tram rijdt op de auto. VLISSINGEN. Hedenmorgen te onge veer kwart voor negen reed de sleeper A. Minderhout met zijn knecht na het los sen van een voer zand bij het in aanbouw zijnde huis te West-Souburg naar hier terug met zijn vrachtauto. Juist ter hoogte van den ingang van het vliegveld, is de auto vermoedelijk geslipt, althans M. verloor de macht over zijn stuur en reed over de tramrails tegen den dijk op en sloeg om. Juist op hetzelfde oogenblik kwam de tram die te half negen van Middelburg was vertrokken, vanaf de hoogte van Souburg rijden. De wagenbe stuurder kon niet meer stoppen. De tram reed op de omgeslagen auto in en sleepte die nog mede, waarbij een paal van de eleotrische beleiding beschadigd werd, De tram zelf derailleerde en reed in den greppel, De beide in de cabine zittende personen lagen onder het wrak en zijn door toege schoten personen, o.w. een der pas ge slaagde assistent-verpleegsters van het roode kruis te Middelburg en een zuster uit het Gasthuis aldaar, naar het restau rant van het vliegveld overgebracht. De bestuurder M. had o.a. eed bloedende wonde aan een zijner beenen onder de knie en verder inwendige kneuzingen. De knecht had ook verwondingen bekomen en was inwendig getroffen. Hij had ge- ruimen tijd bekneld gezeten. Op advies van dr Huisman uit Souburg zijn beide personen per ziekenauto naar Bethesda te Vlissingen vervoerd. Spoedig waren personeel van de tram, de deskundige op het gebied van auto's, de rijks en gemeentepolitie uit Souburg en Vlissingen ter plaatse om een onder zoek in te stellen en het verkeer te rege len. De tramdienst werd met eenige vertra ging onderhouden door het doien over stappen van de reizigers op de plaats van het ongeluk. MIDDELBURG. Op Dinsdag 9 April a.s. hoopt voor de Centrale A.R. Kies- vereen. op te treden Prof. Dr K. Schü- der te Kampen, met het onderwerp: Niet N.S.B. maar nog A.R. Tweede Kamer. DEN HAA'G. Aan de orde is de be grooting van het verkeersfonds voor 1935. De 'heer El els betoogt dat de aange legde of verbeterde wegen in 'het Westen of midden des lands liggend bij andere streken des lands worden achter gesteld. De 'heer Bongaerts acht een debat over deze begrooting van weinig waarde, zoolang er nog geen maatregelen tot coördinatie van het verkeer voor ons liggen. De 'heer K r ij g e t is teleurgesteld om dat nog niets gebleken is omtrent de 'plan nen tot coördinatie van het verkeer. De heer van Braambeek zegt, dat ons een inzicht moet worden gegeven om trent de commercieele waarde van elk der verkeersmiddelen, daaraan voldoet deze begrooting niet. De heer Duymaer van Twist wenscht in de begrooting ook opgenomen te zien de vele millioenen die de binnen scheepvaart opbrengt. De heer van Kempen critiseert eveneens de wijze van samenstelling de zer begrooting. Smokkeldrama. KLOOSTERZANDE. In den afgeloopen nacht is het over de Nederlandsehe grens tot een treffen gekomen tusschen smok kelaars en Belgische douane-beambten. De 32-jarige Nederlander J. Herwigh uit Stoppeldijk, die als chauffeur van een vrachtauto, welke toebehoorde aan een koopman te Bosch'kapelle, frauduleus vee over de grens had gebracht, is ernstig ge wond en later overleden. Een persoon, die ook in de vrachtauto zat, werd gewond. De heer Herwigh was gehuwd en vader van 1 kind. DEN HAAG. De commissienoteering voor Nederlandsehe boter is heden vast gesteld op f 0.42 per Kg. De Nederlandsch-Belgische handelsover eenkomst geteekend. DEN HAAG. Naar ons ter oore komt is de Nederlandsch-Belgische handels overeenkomst hedenochtend te Brussel door den heer Lamping, directeur der handelsaccoorden, en door den vertegen woordiger der Belgische regeering onder teekend. Postvlucht. AMSTERDAM. Hedenmorgen om 6.29 uur is het K. L. M. postvliegtuig Havik met 2 passagiers aan boord van Schiphol naar Indië vertrokken. Het toestel zal in verband met den op stand in Griekenland als eerste de gewij zigde route volgen. GELEEN. Gisteravond is brand uitge broken in een verfwarenmagazijn. De aan wezige voorraden verf deden de vlammen hoog uitslaan boven de omringende wo ningen. Het magazijn brandde totaal uit. De omringende huizen bleven allen ge spaard. Brandstichting SQHIHDAM. In verband met de brand in de Hoogstraat is hedenmorgen de win kelier 'B., onder verdenking van brand stichting door de politie aangehouden. Op het hoofdbureau werd de 'heer B. een verhoor afgenomen; omtrent het re sultaat wenschte de politie geen inlich tingen te verstrekken. De bewoners van de aangrenzende hui zen, die schade tengevolge van den brand hebben geleden waren niet verzekerd. Boot omgeslagen. MOEKDEN. Tengevolge van de ijsgang op de rivier de Yaloe werd een boot, waarmee 15 scholieren de rivier wilden oversteken, door de ijsmassa geramd; de boot werd ernstig beschadigd en zonk. Slechts zes scholieren konden gered wor den; de overigen verdronken. Spoorwegongeluk. PARIJS. Gisteravond omstreeks 10 u. is op de lijn BordeauxLibourde een D- trein ontspoord. Een derdeklaswagen viel om en de volgende wagen schoof in elkaar. Vijf

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3