Uit de Provincie Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 oent De Pastorie aan Zee Zoeklichtjes. De heer B 1 o m j o u s (R.K.) wijst er cp, dat nagenoeg 20 pet. der Nederland- ■ohe bevolking leeft ten koste der open- jare kassen. haar spr. meent, 'heeft onze economi sche politiek van de laatsté jaren in liè zwakke positie gebracht. Na de af- bui'ting van Engeland had geen week ge- vacht mogen worden met het indienen an een wetsontwerp, waaiibij zeer ïooge invoerrechten werden ge- >raagd. Was men in 1931 daartoe over gegaan, dan had onze landbouw gesaneerd kunnen worden. 'Het schromelijk ingewik kelde systeem van thans had achterwege kunnen 'blijven. In het We rif onds ziet spr. een lap middel. Er is geen ontkoming aan den noodzaak de invoer van talrijke fabrika ten terug te dringen. Maar er moet zeer snel gehandeld worden. De heer Gelderman (Lib.) erkent, dat de contingenteeringsmaat- regelen geen algemeene instemming hebben verworven, een gevolg van het sys teem. Men boude echter in het oog dat onze koopkracht sterk ineengeschrompeld is en er in het buitenland een wedstrijd bestaat in het afsnijden van den invoer. Ten aanzien van de clearing hoopt spr. dat de bonafide uitvoer gevrijwaard zal blijven voor de onaangenaamheden, in den vorigen zomer ondervonden. Wat den landbouwsteun betreft wijst spr. op het afnemen van het bin- nenlandsch verbruik van landbouwpro- lucten. Wil de minister nagaan of het aiot mogelijk is, vereenvoudiging te bren gen in de thans vigeerende maatregelen ten aanzien van de productiebeperking. Het gevaar bestaat, dat men verstrikt raakt in een doolhof van maatregelen, waar men niet meer kan uitkomen. De heer D e Jong (R.K.) bespreekt den macihinalen arbeid dn de sigaren- industrie. Hij kan rich volkomen ver eenigen met den aandrang om alleen het machinale product zwaarder te belasten. Spr. zou een wet wenschen, die de re- geering be oegd'heid geeft den invoer te beperken uit landen, die ook onzen invoer moeilijL'heien in den weg leggen. Hij dringt aan op minder graanin- v o e r en v oorts op steun aan de binnen scheepvaart. De wet op de evenredige vrachtverdeeling heeft niet aan de ver wachtingen beantwoord. Het schappers- element zou spr. gaarne ruimer vertegen woordigd zien in de bevrachtingscommis- sies. Tevens worde een betere controle ingevoerd op de uitvoering der wet. Vandaag voortzetting. Burgemeestersvacature. De burgemeester van Waterland kerkje (549 inwoners), de heer A. M. Hendrikse, sedert 1905 burgemeester dier gemeente, heeft tegen 13 April a.s. eer vol ontslag gevraagd wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd. Scheuring in een landbouwvereeniging. Sedert eenigen tijd heerschte bij een deel van de leden der Landbouwvereeni ging „Landbouw en Veeteelt" te Wol- fa a r t s d ij k ontstemming over den gang van zaken in die vereeniging. Eenige bestuursleden (N.S.B.-ers), gesteund door een aantal leden, namen besluiten en kozen bestuursleden, waarmee een ander deel der leden, die alle politiek uit de vereeniging wilden geweerd zien, zich niet kon vereenigen. Het gevolg was dan ook, dat onlangs een tweede landbouwvereeni ging „Landbouwbelang" genaamd, werd opgericht, welker bestuur uit personen van allerlei richting werd samengesteld. Uit deze vereeniging werden de N.S.B.-ers streng geweerd. De leden van „Landbouwbelang" blij ven echter lid van „Landbouw en Vee teelt", totdat de bestelde kunstmest zal zijn geleverd en de rekening zal zijn af gesloten. Ook de nieuwe vereeniging heeft zich bij de Z.L.M. aangesloten, zoodat te Wol- faartsdijk voortaan twee afdeelingen van de Z.L.M. zullen bestaan. Tegen Maandagavond was door een deel van het bestuur van „Landbouw en Vee teelt" een buitengewone algemeene leden vergadering opgeroepen. Waarnemend- voorzitter was dhr M. Janse. Opgekomen waren 63 leden. Met 43 stemmen werd echter deze vergadering onwettig ver klaard op grond van artikel 23 van de statuten der vereeniging, dat voorschrijft, dat een buitengewone alg. vergadering slechts kan worden bijeengeroepen door een bepaald aantal leden van het be stuur en (of) van de gewone leden. Hier aan was niet voldaan. De Noord-Bevelandsche brug. Men schrijft aan de „N. R. Crt.": Het comité De Noord-Bevelandsche brug heeft met de leden van Ged. Staten van Zeeland vergaderd. In die vergade ring werd o.m. medegedeeld, dat de bouw kosten der brug met de toegangswegen zijn geraamd op f 1.1 millioen. Berekend tegen 4 pet. met rente en aflossing in 100 jaar, dus plm. f 10.000 per jaar, zouden de exploitatiekosten per jaar f 69.250 be dragen. D'e tegenwoordige opbrengst aan veer gelden is ongeveer f 50.000 per jaar, zoo dat het tekort in de eerste jaren een f 20.000 zal bedragen. De provincie en het rijk zijn in beginsel bereid, in dit tekort bij te passen, op voor waarde, dat ook de Noord-Bevelanders wat zullen bijdragen. Vermoedelijk zal het tekort in de eerste jaren wel minder dan f 20.000 zijn. In de eerste plaats, omdat de aanne mingssom wel lager zal zijn dan de ra ming van f 1.1 millioen. In de meeste ge vallen is de laagste inschrijver onder de raming en soms met een aanzienlijk be drag en dit zal ook hier wel bet geval zijn. In de tweede plaats kan vermoedelijk lager dan tegen 4 pet. worden geleend. Als gemeenteleeningen tegen 3V2 pet. kun nen worden geplaatst, zal ook voor deze brug, daar de opbrengst uit de tolheffing is verzekerd, wel tegen een laag rentetype kunnen worden geleend. Ten derde wordt de leening elk jaar f 10.000 minder en wordt de te betalen rente dus ook minder of er kan meer dan f 10.000 worden afgelost. En ten vierde moet men al een groot pessimist zijn om niet te verwachten, dat bij een brug met hetzelfde tolgeld als nu het veer, de opbrengst belangrijk meer zal worden. Een bedrag van f 10.000 per jaar meer lijkt wel niet aan den te hoogen kant. Hoe is het nu als er b.v. te Middelburg of Goes des avonds een voorstelling of uitvoering of iets dergelijks wordt gege ven? Hoeveel Noord-Bevelanders kunnen daar naar toe? In de meeste gevallen niet een, omdat men na 'afloop niet terug kan. Of men moet blijven slapen of een extra bedrag van f 5 boven het tarief betalen. Na 9 uur 's avonds kan men niet meer op Noord-Beveland komen, dan tegen een extra betaling. Is het dan onjuist te veronderstellen, dat met een vaste verbinding het bezoek aan beide plaatsen, als er des avonds wat te doen is, grooter zal worden? En hoe grooter het verkeer, des te meer ontvangsten bij dezelfde exploitatiekosten. Het tekort van f 20.000 in de eerste jaren is dan ook wel aan den hoogen kant. D'e beslissing zal straks wel zijn aan de leden der Provinciale Staten van Zeeland. D'e verwachting der Noord-Bevelanders is, dat het wachten niet te lang zal duren. Met de uitvoering dezer werken zijn honderd duizenden guldens aan werkloon gemoeid en het is daarom in deze tijden een mooie werkverschaffing. Autobussen. Ged. Staten van Zeeland hebben besloten den autobus dienst (dagelijksche) van de Noord-Bra- bantsch-Zeeuwsche grens over St.-Philips- land naar Het Zijpe (veer), en omgekeerd, over te schrijven van de N.V. Autobedrijf Darvi, voorheen Gebrs de Rooy te Bergen op Zoom op de N.V. Brabantsche Buurt spoorwegen en Autodiensten B.B.A. te 's-Hertogenbosch. Tegen deze overschrijving was bezwaar ingebracht door de N.V. Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij, omdat volgens de R.T.M. de ervaring thans ten duidelijkste heeft uitgewezen, dat er voor twee onder nemingen op dit traject geen plaats is. De R.T.M. had dan ook te kennen gegeven dat zij verwachtte, dat Ged. Staten van de geboden gelegenheid gebruik zouden maken om maatregelen te treffen, waar door de exploitatie van den bedoelden busdienst een einde zal nemen. Ged. Sta ten waren echter van meening, dat het niet aanging om op een verzoek om over schrijving van een loopende vergunning te laten volgen intrekking dier vergun ning. Middelburg. Militaire B o n d. D'e afd. Middelburg van den Ned. Mil. Bond, die zich de instandhouding en exploitatie van het Tehuis voor Militairen in de Nieuwstraat alhier, ten doel stelt, hield Maandagavond haar jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer J. A. Vertregt. De secretaris, Ds Dippel, merkte in zijn jaarverslag op, dat er een zekere tegen stelling is tusschen het buitengewoon op gewekte leven in het Tehuis en den minder opwekkenden toestand van de finantiën. Nu de S.D.O.A. in Middelburg is gevestigd, voorziet het Tehuis in een essentiëele behoefte. Na de mobilisatie jaren is het er nog niet zoo druk ge weest als in dit laatste jaar. Met het aantal bezoekers, dat 7970 bedroeg, werd opnieuw een record gehaald. De sfeer is in het Tehuis, dank zij de arbeid van de vader en moeder, zoodanig, dat jon gens uit een Christelijk millieu zich er on middellijk thuis voelen. Een probleem is, hoe we nog meerderen kunnen trekken. Twee groepen van de S.D.O.A. hebben het Tehuis bezocht. De eerste kwam in Februari, de tweede in Augustus. Bij hun komst en vertrek werden namens het Be stuur begroetings- en afscheidsavonden gegeven. Met grooten dank kan worden vermeld, dat deze samenkomsten werden opgeluisterd door de fraaie uitvoering van muziekstukken door een dames- en hee- ren-orkest, onder leiding van den heer Calatz. Zeer wordt op prijs gesteld de oprechte belangstelling van den Garni zoenscommandant, den heer Berghuis, in den arbeid van de afdeeling. Ook de offi cieren en onderofficieren geven veelszins blijk van hun sympathie voor ons werk. De samenwerking met Burger- en Mili tair Pro Rege liet niets te wenschen over. Met hun gewaardeerde hulp zijn vele ge zellige avonden georgan. Alle groepen maken gewoonlijk gebruik van de gelegen heid een schietver. op te richten, terwijl ook muziekclubjes worden gevormd. Ge memoreerd mag worden, dat de heer Loof een lichtbeeldenavond over het gevan geniswezen gaf, terwijl ook de hulp van den heer Schmelzer uit Vlissingen voor den huisvader en de bezoekers van be- teekenis is. De leestafel en de bibliotheek zijn goed verzorgd en van de gelegenheid om te studeeren, wordt door meerdere militairen dankbaar gebruik gemaakt. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer Graafhuis, blijkt, dat de afd. 244 begunstigers telt. Van de Staten van Zeeland werd ook dit jaar een sub sidie ontvangen. De inkomsten bedroegen over 1934 f 1873.65 en de uitgaven f 1795.86, zoodat de rekening sloot met een voor- deelig saldo van f77.79. Dat dit resultaat werd bereikt is voor een deel te danken aan de krachtige actie, die werd gevoerd, om het aantal begunstigers te vermeerderen en vooral de kerkeraden van Herv. en Geref. Kerken voor ons werk te interesseeren. Voldoende is gebleken, dat hun steun zeer noodig is, terwijl met dankbaarheid kan worden geconstateerd, dat meerdere kerkeraden dit bleken in te zien. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. I. van Doorninck, zoodat het Bestuur thans weder compleet is. Ingezonden Mededeeling. FEUILLETON door GEORGE MAG DONALD. 33) -o— Ik dacht er aan wat de oude vrouw me had verteld, dat twee van haar zoons op zee verdronken waren; en daarom wist ik wat hij bedoelde. Het zou hem zoo'n rustige gedachte zijn geweest, als ook zijn twee jongens bij de anderen op het vredige kerkhof rustten. Met den rug van zijn hand veegde hij een traan weg en zeide: „Kom, ik ga eens naar mijn tuin kij ken", waarna hij de deur uitstrompelde. De oude man schijnt vandaag een beetje van streek te zijn", zeide ik tot zijn vrouw. „Ach, dominee", antwoordde zij met haar gewone zachtheid, „vandaag is het juist twee jaar geleden, dat we onze Nancy begroeven; en Agnes is vandaag ziek van haar werk gekomen; dat is het, wat hem hindert." „Ik kwam Agnes vanmorgen tegen. Waar is ze nu?" „Ik denk, dat ze bij Joe is, dominee. Ik ben juist naar den dokter geweest om over haar te spreken." „Het is toch niet ernstig?" „Ik hoop het niet, dominee we heb ben er al vier verloren." „Wel, ze is in Gods hand. Juffrouw Coombes, ik zou u wat willen vragen. Ik zou zoo graag willen weten, wat Joe Harper, den smid, scheelt." „Ze zeggen, dat hij de tering heeft, dominee." „Maar wat drukt hem? Ik ben zeker, dat hij niet gelukkig is en hij is er niet de man naar om ongelukkig te zijn, om dat hij ziek is. Hij zal den dood niet vreezen." „Misschien hebt u gelijk, dominee, maar ik zal u eens iets vertellen. Het is maar gissen van me ik geloof, dat Agnes en Joe Harper even veel van elkaar houden als wie ook." „Gaan ze dan trouwen?" „Daar heb je het juist, dominee. Ik geloof niet, dat Joe het haar ooit ge vraagd heeft, dut zou ze voor mij niet stil kunnen houden." „Maar waarom doet hij dat dan niet?" „Daar heb je het weer. Ieder, die hem kent, zegt, dat het komt, omdat hij zoo'n slechte gezondheid heeft en dat hij denkt dat hij niet mag trouwen, terwijl hij met één been in zijn graf staat. Dat vertelde hij niet aan mij, maar ik geloof toch, dat het waar is." „Och, juffrouw Coombes, we staan eigenlijk allen met één been in het graf. Maar vertel eens, hoe denkt uw dochter er over?" „Ik geloof, dat ze dezelfde meening is toegedaan. En zoo leven ze samen voort, met elkaar pratende, rustig, als oude ge trouwde lui, niet als gelieven, dominee. Toch geloof ik, dat Agnes er veel weet van heeft, en dat ze daarom zoo bleek ziet." „En dat zal met Joe ook wel het geval wezen, juffrouw Coombes", zei ik. „Dank u. U hebt me meer verteld dan ik dacht te vernemen. Alles is nu duidelijk. En ik moet met Joe tot een verklaring komen". „O, dominee! laat vooral niet merken, dat ik er met u over gepraat heb, het zou net lijken, of ik hem zoo graag met mijn dochter zou willen laten trouwen I" „Maak u daar niet bezorgd over, ik zal wel oppassen. En denk vooral niet, dat ik zoo graag mijn neus in andermans zaken steek. Maar dit is een zaak, die me na aan het hart ligt. Joe is een flinke kerel." „Ik zette mijn hoed op, nam afscheid en liep recht door naar de kerk. Beide mannen waren in den toren aan den arbeid, en Agnes zat bij hen, evenals haar moeder, met haar breiwerk bij zich. Toen ik binnenkwam, ging Agnes zachtjes heen. Maandag j.l. werd de jaarver gadering van aandeelhouders der N. V. stoomzuivelfabriek „Samenwerking" te Middelburg gehouden. Na ampele bespreking van bet rapport van bet accountantsbureau Van den En- de, werden balans-, verlies- en winstreke ning goedgekeurd en werd het dividend vastgesteld. Tot commissarissen werden benoemd de heeren A. de Plaa en J. Joziasse, die hun benoeming aannamen. Goes. De collecte voor het crisis-comité heeft deze week f 82.65 opgebracht. Wij vestigen de aandacht onzer le zeressen op de in dit nummer voorko mende advertentie betreffende den te hou den Wereldgebedsdag voor vrouwen en meisjes. Gisteravond werd door de Commissie voor werkloozenzorg een ontspannings avond voor de werkloozen gegeven. Een vrij groot aantal werkloozen met genoo- digden en verdere belangstellenden was aanwezig. De voorzitter der Commissie, dhr F. G. C. Rothuizen, deelde in zjjn openings woord mede, wat de commissie tot dusver had gedaan, zooals het geven van vak technische curussen, een cursus in alge meene ontwikkeling onder belanglooze lei ding van gepensioneerde geeraren, een cursus in handenarbeid en de openstelling van het ontspanningslokaal. Hij wekte de gemeentenaren op dezen arbeid financieel te steunen. De verdere leiding van den avond be rustte bij den heer W. Kerkhove, die op trad als conferencier. Belanglooze medewerking verleenden verder de dames Buthfer en D'en Herder met viool- en pianomuziek, de padvinders met mimiek en zang, dhrn Van Gelderen en Ortelee met voordrachten en dhrn Le Conté en Capello met muzieksolo's. In de pauze kregen de werkloozen gra tis consumptie, terwijl een ingezetene voor sigaren had gezorgd. Het was een mooie avond, die geheel aan zijn doel beantwoordde. De burgemeester, die met den gemeente secretaris den geheelen avond aanwezig was, sprak aan het einde van de bijeen komst een moedgevend woord tot de werk loozen en gaf de verzekering, dat ook bij degenen, die nog werken, medelijden ge vonden wordt met hen, die wel willen, maar niet kunnen werken. Kloetinge. Zaterdag hield de Coöpe ratieve Boerenleenbank haar algemeene vergadering. Er waren aanwezig 16 le den, vertegenwoordigende 22 stemmen. Uit het verslag Meek, dat op 31 December j.l. het ledental 93 bedroeg. D'e rekening en balans werden goedgekeurd en vastge steld. De winst ad f 630 zal bij het re servefonds gevoegd worden. D'e heer C. van Liere Wzn., aftredend bestuurslid en de heer J. Oele, aftredend lid van den raad van toezicht werden herkozen. In de vacature L. Beenhakker werd als lid van den raad van toezicht gekozen de heer A. Allemekinders. De rente voor spaargelden en deposito's is van 1 Januari 1935 af vastgesteld op 2% pet. voor voorschotten en credieten op 4 Yi pet. Kapelle. Men meldt ons, dat t'hans nr 2CT0 is ingeschreven bij de vereen, voor IZ'|e'k'enhuisverpleging in Zuid- en N.- Beveland, onderafdeeling Kapelle. 's-Heer Abtskerke. Door B. en W. is be paald, dat de stemming voor den Gemeen teraad zal plaats hébben op Zaterdag 15 Juni a.s. Eliewoutsdijk. Maandagavond hield het Groene Kruis alhier zijn jaarvergade ring. Aanwezig waren 16 van de 144 le den. Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental door vertrek van eenigen naar el ders verminderd was. Tot afgevaardigde naar de Provinciale vergadering werd ge kozen dhr M. Meulenberg Cz. (plaatsver vanger dhr L. van Boven). Door 'het be stuur werd medegedeeld, dat het verple- gingsmateriaal in goeden staat is bevon den. Doordat de ontvanger-griffier van het waterschap Eliewoutsdijk zitting houdt in het kantoortje van 'het Groene Kiuis, zijn de werkzaamheden van den bode toegenomen, zoodat hem een verhoo ging van f 2.50 op zijn salaris is toe gekend. „En wat denk je, mannen, komen jullie nog klaar vanavond?" „Nu, dominee, het begint al aardig donker te worden. De groote lamp gaat uit. En ik geloof, dat Joe knapjes moe is", zei Harry, terwijl hij van zijn werk naar het doodsbleeke gelaat van zijn mak ker keek. Het was, alsof Joe's handen zich nog eens zoo vlug repten bij deze op merking hij zei echter niets. „Zal ik jullie eens wat zeggen!" zei ik Kom Maandag terug, dat is wel zoo verstandig. En als je naar huis gaat, Har ry, loop dan even bij Joe's moeder aan, en zeg haar uit mijn naam, dat Joe tot morgen bij mij blijft. De verandering zal j hem goed doen, wat dunkt je?" I „Dominee, het gaat niet", zei Joe. Ik heb niet eens schoon goed om aan te trekken." „Dan doe je maar goed van mij aan. Maar je zult je Zondagspak noodig heb ben." „Dat reik ik wel even aan", onderbrak Harry, „nog voor Joe wakker is, heeft hij het al. En dan kan hij met Aggy Coom bes naar de kerk gaan." Dat was koren op mijn molen. „Hou je mond, Harry", zei Joe boos. „Je praat over dingen waar je niets van weet." „Eerst zal ik je zeggen, wat ik op het hart heb, eerder zwijg ik niet. En dat is Mijn „zoeklichtje" van j.l. Zaterdag 'heeft enkele pennen in beweging gebracht. De heer Snoodijk heeft in een „inge zonden" het schrijven in de „Nederlan der" belicht en daaruit blijkt, dat er niets anders is voorgevallen, dan dat een oud- inwoner van een „niet-onaanzienlijke dorpsgemeente in Zeeland" een zeer on gelukkig oo'genblik heeft gehad, toen hij een verkeerd weergegeven gesprek in een dorpswinikel gebruikte om een stukje te schrijven, dat er bedoeld of niet op gericht was de onderlinge verhoudingen noodeloos te vertroebelen. Een verkeerd specimen van politieke jongeren-actie dus. De zaaik is nu recht gezet. Maar nu héb ik ook nog wat recht te zetten. Ten onrechte heb ik gewaagd van een van de voormannen van de C.H.-partij, terwijl ik, naar mij via de redactie wordt opgemerkt, niet voldoende had laten uit komen, dat 'hier niet van een redactio neel artikel in de „Nederlander" sprake was, maar van een ingezonden stuk, voor den inhoud waarvoor de redactie niet aansprakelijk is. OPMERKER. Ook vergaderde de onderafdeeling Elie woutsdijk van de ziekenhuisverpleging. De vergadering werd door 16 van de 366 ingeschreven leden bijgewoond. Met het oog op het voorstel van 'het be stuur dezer onderafdeeling tot verminde ring van contributie van f 2.08 tot f 2 (deze vermindering is mogelijk doordat een bijdrage uit de kas gegeven zal wor den) wordt besloten zooveel mogelijk stemgerechtigde leden naar de jaarverga dering van de afdeeling Noord- en Zuid- Beveland van de ziekenhuisverpleging te zenden om dit voorstel te ondersteunen. lerseke. Gisteren heeft de motorboot YE 123 een Chineesche krab oftewel Wol- handkrab gevangen. Dit is de eerste maal dat op de Ierseksche bank, in volop zout water, een dusdanige krab is gevangen. De krab is aan de autoriteiten opge zonden. Dinsdagmorgen sprong het 8-jarig zoontje van den heer C. v. L. van een rijdende vrachtauto van den heer A. Boon en kwam dusdanig te vallen, dat het be wusteloos bleef liggen en ernstige won den aan het hoofd bekwam. Dr Klinken berg verleende heelkundige hulp. Kruiningen. Dinsdagmorgen bracht een paartje, dat in den echt werd ver bonden, heel wat belangstellenden op de been. Het bruidspaar reed per motor met zijspan naar het Raadhuis, gevolg door een 18-tal motoren met duo- of zijspan- rijders. Alle heeren waren met hoogen dop getooid. Na de trouwplechtigheid, toen allen weer gezeten waren, werd een foto genomen, waarna de vreemde stoet zich naar Hansweert begaf voor de kerke lijke bevestiging. Een en ander bracht, Ingezonden Mededeeling. dit. Er is niemand met twee, of zelfs een oog in zijn hoofd, die niet ziet, dat jij en Aggy een oogje op elkaar hebben en waarom jaag je den kogel dan niet door de kerk zoover als ik het kan zien vind ik het niet mooi tegenover het meisje." „Zul je nu zwijgen, Harry!" „Ziezoo, dat is eruit", zei de laatste voldaan, terwijl hij, zonder schijnbaar Joe's boosheid te bemerken, zijn gereed schap in een hoek bij elkaar legde. „Het ligt hier toch niet in den weg, dominee", zei hij op vragenden toon en na hem het tegendeel te hebben verzekerd, verliet hij met een korten groet het toren kamertje. Een oogenblik later hoorden we hem fluitend het kerkplein oversteken. Ook Joe en ik gingen samen naar huis. Nadat we thee gedronken hadden en Joe een beetje op zijn verhaal gekomen was, stelde ik hem voor nog wat te wandelen. De zon wierp haar laatste stralen over de duintoppen en de zee. Ik was Joe een halve pas voor, toen ik, mijn gezicht naar hem toewendende, plotseling het volle licht op zijn gelaat zag vallen, terwijl zijn lichaam zich verder vereen zelvigde met de schaduwen van den nacht. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2