Land- en Tuinbouw. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop Verkoopingen on Aanbestedingen Financiëele Berichten. Advertentiën. aan zwendelpractijken heeft schuldig ge maakt. M. liet zijn cliënten maandelijks een bedrag betalen onder de valsche voor spiegeling, dat zij deelnamen aan de Bel gische Staatsloterij. Hij is in het Huis van Bewaring opgesloten. Hij stelde een aantal agenten aan, die vermoedelijk te goeder trouw over het geheele land cliënten verzamelden. Alle leden kregen een gewichtig uit ziend bewijs van inschrijving, waarop nummers vermeld stonden, die zouden correspondeeren met nummers van obli gaties, waarover M. zeide te beschiken. Bij onderzoek is gebleken, dat hij deze obligaties niet ter beschikking had en eventueele premies bij uitloting niet had kunnen betalen, daar hij volkomen onbe middeld is. De politie waarschuwt nog eens in hel algemeen tegen deze soort ondernemin gen. Ruzie tusschen oude mannen. Zondagavond kregen in een café in Den Haag twee bejaarde heeren, die beiden onder den invloed van sterken drank verkeerden, ruzie. De jongste van het tweetal, 67 jaar oud, bespotte zijn ouderen vriend, die tachtig jaren telt. Deze ontstak in woede, trok zijn mes en bracht zijn. kameraad een steek toe in de kin. De 67-jarige werd ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Hij werd in hét ziekenhuis verbonden. De tachtigjarige werd in het politiebureau opgesloten. Door een auto aangere den en gedood. De ruim 70-jarige W. te Willemsoord reed gisteren per rij wiel in de richting Steenwijk. Hij werd gegrepen door een achteroprijdende auto. Met een ernstige hoofdwonde is hij1 een woning binnengedragen. Eenigen tijd la ter is W. overleden. De heer H. uit St. Maartensvlotbrug, reed gistermorgen uit de richting Den Helder. In een bocht van den Helder- schen weg moest hij1 zijn lichten dimmen voor een tegenligger, waardoor twee fiet sende mannen niet door hem werden opgemerkt. Juist toen de auto's elkaar passeerden, werden beide wielrijders door de auto gegrepen. Een van hen, F. K., uit St. Maarten, kwam met een hevigen slag op de auto terecht en was vrijwel direct dood. De andere liep eenige kneuzin gen op. Kring O.Z.-Beveland der Z.L.M. 'Op de vergadering van den 'kring O. Z.- Beveland der Z. L. M., Zaterdagmiddag te Kruiningen gehouden, werd dhr P. J. J. Dekker bij monde van den voorzitter ge huldigd voor zijn bemoéienissen bij de tentoonstelling van het vorige jaar. Hem werd een schrijfmachine ale herinnering aangeboden. Bij de rondvraag VToeg de 'heer G. van 'Gorsel ernstig studie te maken van het crisis-systeem, dat door den Boerenbond Landbouw en Maatschappij wordt voor gestaan. Hij -gaf in overweging den heer Smid gelegenheid te geven, zijn systeem in de Z. L, M. toe te lichten. Na eeni'ge 'discussie werd besloten, 'het dagelijksch bestuur te vragen om den beer Smid voor de eerstvolgende hoofdbestuursvergade ring uit te noodigen. (M. Crt.) PROVINCIALE BIBLIOTHEEK VAN ZEELAND. IV. Broekema ziet het aantal bezoekers steeds groeien. Om hen te helpen vraagt hij ook aan andere* bibliotheken boeken te leen. Het eerst maakt hij daarvan mel ding in zijn verslag over 1905, en in dat van 1906 vertelt hij van de welwillend heid, waarmede hij geholpen wordt op zijn aanvrage aan de Koninklijke Biblio theek te 's-Gravenhage, de Universiteits bibliotheken te Utrecht en Leiden en zelfs van de Koninklijke Bibliotheek te Brus sel en de Universiteitsbibliotheek te Gent. In 1909 gaat Passenier heen en in zijn plaats kwam J. Hoekstra en als Broekema op 1 April 1911 met pensioen de biblio theek verlaat, benoemen Gedeputeerden tot zijn opvolger W. O. Swaving. Reeds in zijn eerste jaarverslag toonde Swaving, dat hij met de bibliotheek niet tevreden was. Mochten er al voldoende werken zijn voor de geleerden, die van de biblio theek gebruik wenschten te maken, zij was toch niet alleen voor deze lieden. Daarom moest er veel meer aangeschaft worden op het gebied van wijsbegeerte en nieuwe letterkunde, Nederlandsche o.a. ontbreekt geheel de letterkunde na 1880 en vreemde, terwijl voor den burger man, die zich ontwikkelen wilde, popu laire wetenschappelijke en technische werken aangeschaft moesten worden, zonder dat daarbij de inmiddels opge richte Openbare Leeszaal en Bibliotheek concurrentie aangedaan werd. Hij heeft de vervulling van zijn wensch voor een deel gezien in de collectie Henri Tak, waarvan hij den catalogus bewerkte en heeft zich bij zijn aankoopen wel heel bepaald door deze overweging laten lei den. Hij was gesteld op het voorhanden hebben van wat de menschen wilden, zoodat hij veel aanschafte, dat den jeug digen bezoekers, die er in zijn tijd veel kwamen, zinde. In den tijd van den oorlog, toen er veel vluchtelingen uit Bel gië langen tijd hier verblijf hielden, zorg de hij ten hunne gerieve voor een be hoorlijken voorraad Fransche boeken. Daarom was het zeker heelemaal in zijn geest, dat zijn nabestaanden nu zijn bibliotheek aan de Provincie aanboden. Zijn boekenverzameling is van groote waarde en. geeft een goede keus uit de contemporaine letterkunde. Teekenend is, wat Dr P. H. Ritter Jr van hem schrijft: „Onder Swaving is de Provinciale Bibliotheek van Zeeland niet geweest een heilig huisje voor enke len, maar een levende kracht voor allen, die hunkerden naar kennis en inzicht. Daarnaast moet hij onbewust gedreven zijn door de gedachte aan een gemeen schap, een kleinere gemeenschap nu van intellectueelen, die in de huiselijke biblio theek van een - rustige provinciestad eer der tot haar recht komen kan dan in de administratief georganiseerde wetenschap pelijke instellingen onzer groote steden". Door den oorlog werd ook het personeel van de bibliotheek uitgebreid. De ama nuensis moest onder de wapenen. Ter vervanging van hem kreeg Swaving na eenige anderen in 1916 H. Pieters, die eerst tijdelijk werkzaam, op 1 Aug. 1918 aangesteld werd tot assistent-bibliothe caris. Op 20 Mei was Swaving overleden en met ingang van 1 Juni 1918 werd M. v. Empel tot bibliothecaris aangesteld. Als Hoekstra met 1 October 1933 den dienst verlaat, verdwijnt de functie van ama nuensis en volgt P. C. H. Peeters als concierge op. Het eerste werk van den nieuwen biblio thecaris was de bewerking van den cata logus van de collectie-Swaving, welke in 1918 als zevende deel van den catalogus verscheen. Korten tijd is overwogen een vervolg te geven op den catalogus, waar in dan in dezelfde rubrieken verdeeld de boeken, sinds 1910 in de bibliotheek op genomen, beschreven zouden worden. De kosten van het drukken bleken echter zoo hoog, dat het nut van deze uitgave daar mede niet in overeenstemming geacht worden kon. Daarom werd van het druk ken afgezien en het plan opgevat voor het bewerken van een kaartcatalogus, of liever drie catalogi, n.l. een alphabetische schrijverscatalogus, een systematische catalogus en een trefwoordencatalogus. Dit werk werd ondernomen tegelijk met een herplaatsing van de boeken, waar van het getal inmiddels aangegroeid was tot 120.000 in 200.000 banden. Deze ston den tot nu toe in verschillende afdeelin- gen overeenkomstig den catalogus van Broekema. De bezoekers konden dan, als zij dat wilden, zelf gaan zoeken en von den de over een onderwerp aanwezige boeken bij elkaar. Maar dat kostte veel te veel plaats en om ruimte te winnen is toen een andere plaatsing ingevoerd, n.l. die overeenkomstig het formaat. Daar door staan nu de boeken uit verschillen de rubrieken bij elkaar, zoodat de be zoekers deze niet vinden kunnen. Dit ge mis wordt echter vergoed door den syste- matischen catalogus, dien zij raadplegen kunnen. Nu een vernummering toch moest plaats hebben, kon de omwerking van den catalogus daarmee gepaard gaan. Voor deze catalogi waren 600.000 kaar ten noodig. Voor vijf jaren stelden Gede puteerde Staten een bepaald bedrag be schikbaar, waardoor tijdelijke hulp ge honoreerd kon worden. En in die vijf jaren is dan ook het werk voltooid. De catalogus van de medische werken werd in orde gebracht door arts D. N. van Gelderen, die voor de afdeelingen wis- en natuurkunde door Dr J. A. Vollgraf en Mej. Bleeker, terwijl Mr L. E. de Brakke de handschriften beschreef. Sindsdien is ook de catalogus van pamfletten gereed gekomen. (Slot volgt.) DEN HAA'G. De K. L. M.-vliegtuigen zullen als gewoonlijk via Athene vliegen, doc'h in deze sta'd zal niet worden over nacht. Men heeft de stellige verzekering ontvangen, dat landing geen enkel be zwaar zal opleveren, doch het vervoer naar 'en van de ®tad zou op moeilijkheden kunnen stuiten. (DEN HAAG. De gemeenten 's-Graven hage, 'Haarlem, Enschedé, Tilburg, Arn hem, Leiden, Hilversum, Dordrecht, Delft, Leeuwarden, 's-fflertogenbosch, Zwolle en Amersfoort, 'hebben aangegaan een ge meenschappelijke regeling ter bevorde ring van een doelmatige 'behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden. Tot die regeling kunnen toetreden ge meenten met 40.000 of meer inwoners. Zij is inmiddels bij Kon. besluit van 22 Oct. 1934 in werking getreden en 'beoogt be halve 'documentatie op het gebied van ar- beids en dienstvoorwaarden voor gemeen- tepersoneel het geven van adviezen op dit gebied en het centraal voeren van georga niseerd overleg met personeelsorganisa ties. 'De behartiging van deze taak berust bij h'et centraal orgaan inzake gemeenschap pelijke behandeling van gemeentelijke per soneelsaangelegenheden. Aan het centraal orgaan is verbonden het centraal bureau ■inzake gemeenschappelijke behartiging van gemeentelijke personeelsaangelegen heden. Dit 'bureau is gevestigd Paleis straat 1, 's-Gravenhage. - 'De N'ed. Bond van Auto'busdienst- ondernemers heeft in een uitvoerig adres de Tweede Kamer verzocht 'in het belang van een blijvende vervoervoorziening, ook voor het platteland niet over te gaan tot de tolheffing op de bruggen, subsidiair aan de geregelde autobusdiensten alge- 'heele vrijstelling te - verieenen, om deze diensten in 'het algemeen belang in het leven te 'houden. Defect aan de Moerdijkbrug. ROTTERDAM. Hedenochtend is er stagnatie geweest in den treinenloop tus schen Rotterdam en het Zuiden des lands, tengevolge van een defect aan een der Tails op de spoorbrug van 'den Moerdijk. Het euvel is zoo spoedig mogelijk ver holpen, een trein van Roosendaal naar Rotterdam was verlegd over Breda, Den Bosch Utrecht. Om 10 uur was het defect hersteld en de treinenloop weer normaal Smokkel. MOERDIJK. Op den Rijksstraatweg nabij de Drie Hoefijzers werd gisternacht door de marechaussee van de brigade al hier een wielrijder aangehouden, die ver klaarde de zesdaagsc'he te Antwerpen te bobben bijgewoond en nu op weg te zijn naar zijn woonplaats Amsterdam. In zijn koffer bleken 6000 boekjes sigarettenpa pier aanwezig te zijn, welke 'hij fraudu leus uit België over de grens had ge bracht. De man is in arrest gesteld. Onbewaakte overwegen. AM'ERONGEN. Gisteravond is de 30- jarige landbouwer J. Veenhof uit Leer- sum, die op de fiets over den onbewaak- ten overweg nabij de vroegere halte De Haar reed, door een passeerenden trein gegrepen en onmiddellijk -gedood. Het lijk was gruwelijk verminkt. Staatsraad Idenburg herdacht. DEN HAAG. De vice-president van den Raad van State, J(hr Beelaerts van Blok land, heeft in een plenaire vergadering van den raad hedenmiddag den overleden Staatsraad Idenburg herdacht. Hij zeide, dat 'het heengaan van den heer Idenburg in bet midden van den raad een niet te vervullen ledige plaats doet ontstaan, maar tegelijk wordt dat heengaan in den ruknsten zin doorvoeld als een nationaal verlies. Nooit zocht de 'heer Idenburg zichzelf. Talloos velen is hij' ten 'zegen geweest en het was een voorrecht met hem te mogen verfkeeren. De gedachtenwi'sseling met hem droeg er steeds toe hij eigen inzicht te verdiepen. De opstand in Griekenland. ATHENE. In de omgeving van den Griekschen Minister-President toont men zidh ten opzichte van den toestand zeer optimistisch en verzekert men, dat in den loop van vandaag of hoogstens morgen de orde volkomen zal zijn hersteld. Drie torpedojagers zijn naar Kreta uit- geloopen om met steun van vliegtuigen en regeeringstroepen tegen de muitende oorlogsschepen te opereeren. De door de regeering afgekondigde staat van beleg grijpt diep in bet leven te Athene in. Overdag heerscht in de stra ten een druk verkeer, alle winkels zijn ge opend en bet voetgangersverkeer is op vallend -druk aangezien auto's en taxi's een bijzondere vergunning moeten hebben om zich op straat te mogen vertoonen. ATHENE. Nahij de Struma-herg heb ben de eerste gevechten plaats gehad tus schen de regeeringstroepen, die bij Salo- ni'ki zijn geconcentreerd en de opstande lingen onder bevel van generaal Cam'enos. De opstandelingen zijn teruggetrokken. De minister van oorlog heeft ben 24 uur ge geven om zich over te geven. Maken zij hiervan geen gebruik, dan worden de aan vallen hervat. Geheimzinnige verdwijning van postzakken. PARIJS. Nadat reeds eenige weiken ge leden tusschen Parijs en een der voor steden een postzak met IV2 mdllioen francs aan loongelden was verdwenen, zonder dat men tot nu toe het geld heeft teruggevonden, wordt thans vernomen, dat wederom een postzak met 900 000 fr. is verdwenen. De politie ontkent de juistheid van deze geruchten, maar eenige bladen verklaren dat het bericht volkomen juist is. Hitler is verkouden. BERLIJN. (Hitler heeft 'bij zijn bezoek aan Saarbrüoken een ernstige verkoud heid opgeloopen, die gepaard gaat met een hevige 'heesc-hheid. In verband hier mede zijn voor de e.k. dagen alle con ferenties afgelast. Aan den Engelschen ambassadeur is verzocht 'het reeds vast gestelde bezoek van den Britscben minis ter van Buitenlandsche Zaken, zoo moge lijk te doen uitstellen. Sneeuw en koude in Spanje. MADRID. 'Sneeuwstormen hebben Span je 'de laatste dagen hevig geteisterd en speciaal Murcia, de zuid-vruchten-pro- vincie. In Al'badeite alleen bedraagt de schade reeds ongeveer f 400.000. Duizen den tonnen citroenen zijn bevroren en men vreest ook dat de eerste twee jaar de boomen geen vruchten zullen dragen. Honderden boomen langs den weg Ma dridBurgos zijn door den storm neer geveld. Ook in den dierentuin te Madrid heeft 'de hevige koude schade aangericht. Vele 'dieren zijn overleden. GOES. Geboren: Helena, d. v. Willem Jacobus D'ominicus en Maria Susanna de Graaf f; Johannes, z.v. I eender t de Jonge en Pieternella Cornelia Nieuwersteeg. Overleden: Adriaan de Nooijer, 75 j., weduwnaar van Margaretha Nagelkerke. Van 21—28 Febr. KRUNINGEN. Ondertrouwd: Willem Louisse, 29 j. te Amsterdam en Maatje Hoogstrate, 26 j. Geboren: Clementina Maria, d. v. Jan Constantinus Blok en Johanna Geer- truida D'ek. (I. Ct.) WEMELDINGE. Getrouwd: L. Kosten, 27 j. te Ierseke en A. de Jong, 29 j. Bevallen: T. H. Meijaard, geb, Hooge- steger, d. (I. Ot.) Van 24 Febr.2 Maart. 1 VROUWENPOLDFR. Bevallen: J. S. de Bruijn geb. Besuijen, z. (M. C.) Over de maand Februari. KRABBENDIJKE. Geboren: 23, Jo hannes Jan, z. v. Daniël van Luyk en Cornelia de Koning. Overleden: 7, Jacoba van de Peerle, 72 j., weduwe van Pieter Leus; 22, Ja- comina van Hekken, 79 j., ongeh. NISSE. Geboren: 7, Pieternella Katha- rina, d. v. Cornells van Weele en Jozina de Jonge; 25, Laurentius Sebastiaan, z.v Johannes Kopmels en Maria Gel jon. KAPELLE. Geboren: Cornelis, z. v. C. van der Vliet en J. van de Kreeke; Ja coba Katharina, d. v. E. Sinke en M. E. de Nooijer; Willem Jacob, z. v. C. Paau- we en D. P. Huige; Jacobus Piet, z. v. W. Korstanje en C. Kraak; Maria Lijdia, d.v. G. Hundersmarck en A. Bierens. Overleden: Johannes van Koeveringe, echtgenoot van W. M. Glas. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 13, Aga tha Maria Wilhelmina, d. v. Pieter Alexander Marinus Overbeeke en Maatje Wilhelmina van Doorn. WAARD'E. Geboren: 8, Antonina Pau lina, d. v. Leendert Francois de Graaf en Klazina Koeman. 10, Margaretha, d. v. Jasper Bom en Magdalena Verhrugge. OVEZAND. Gehuwd: 1, Jacobus Braam, 24 j. jm. te 's Gravenpolder en Paulina Maatje Hollestelle, 19 j. jd. Geboren: 1, Cornelia Johanna, d. v. Marinus Janse van 't Westeinde en Kla zina de Baar; 7, Apolonia, d. v. Johannes Goense en Tannetje Simonse; 12, Maria Barbera, d. v. Willem Huizen en Maria van Gessel; 13, Adriaan Cornelis, z. v. Jan van 't Leven en Elizabeth van Sluijs. Overleden: 1, Pieternella van de Reepe, 89 j., wed. van Jan Hoogenboom; 14, Apolonia Raas, 71 j., wed. van Janis Ver- meule. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 28, Adriaan Jacobus Goedbloed, 25 j. jm. en Cornelia Minnaard, 2'8 j. jd. Geboren: 3, Neeltje, d. v. Adriaan E'g- gebeen en Francina Laurina Geleedst; 27, Pieter David, z. v. Johannes Pieter Plat- teeuw en Jacomina van Damme; 28, Eli zabeth Jakoba, d. v. Pieter Adriaan v. d. Kreeke en Cornelia Mieras. Overleden: 22, Willem Dane, 80 j., wedn. van Margaretha de Winter. ST. LAURENS. Getrouwd: H. A. Wis se Nijssen, 25 j. jm. en S. W. Heule, 24 j jd. Overleden: P. Boogaard, 76 j., echt genoot van J. J. Leynse; A. G. van Es sen. 67 j., echtgenoote van J. Antheu- nisse. (M. Ct.) AAGTEKERKE, Bevallen: D. Boo gaard geb. Wouters, d.; P. Vos geb. Schout, d.; T. Gideonse geb. v. Kuijk, z. Overleden: L. Bakker, 68 j., echtgenoot van Joh. de Voogd. (M. Ct.) KOUDFKERKE. Ondertrouwd: A. Suurmond, 36 j. en M. G. Sesee, 35 j. Getrouwd: P. Bosschaart, 24 j. en A. W. Tevel, 23 j. Overleden: L. Reijnierse, 28 j., man v. H. Reijnierse. DOMBURG. Ondertrouwd: A. Bimmel en R. Malec. Geboren: Dina Trieller. (M. C.) THOLEN. Ondertrouwd: 8, Chr. Aert- sen, 31 j. en P. G. v. d. Vugt, 29 j. te Oude Tonge; C. Tollenaar, 22 j. en P. C. Verkerke, 26 j.; J. Deurloo, 21 j. en A. J. Lindhout, 21 j. te St. Maartensdijk. Getrouwd: 7, C. J. Sandijk, 26 j. en J. A. Perestam, 21 j.; J. D. v. d. Velde, 26 j en M. Korstman, 22 j.; 21, J. Priem, 41 j. te St. Maartensdijk en M. v. Zetten, 35 j. Geboren: 23, Johan, z. v. A. Bogert en C. Quist. Overleden: 13, J. W. Quist, 73 j., wedn van T. Baay. COLIJNSPLAAT. Geboren: 25, Sophia Maria. d. v. Daniël Adrianus van den Berg en Cornelia Moerland. Overleden: 23, Huibert Martin Haring man, 60 j., echtgen. van Cornelia Joppa Israel. (N.-B.) WISSENKERKE. Getrouwd: Jan Hen drik de Regt 28 j. jm. en Hendrika Ca- tharina Verbuist 21 j. jd. (N. B.) KATS. Ondertrouwd: 14, Gerard Ei kenhout 25 j. jm. en Maria Maatje Deur loo 20 j. jd. Getrouwd: 21, Cornelis de Regt 24 j. jm. te Golijnsplaat en Jannetje Jacoba v. d. Maas 23 j. jd.; 28, Gerard Eikenhout 25 j. jm. en Maria Maatje Deurloo 20 j. jd. (N. B.) GOES, 5 Maart 1935. Haver 6.25; Kook- erwten 910; Kroonerwten 910; Bruine Boonen 12; Schokkers 1012. Aanvoer matig. Eieren per 100 stuks f 2; per 25 stuks f 0.50; particulieren f 3; eendeieren f 2; poelje-eieren f 1.50. Boter f 1.45 p'er kilo; middenprijs f 0.72V2; particulieren f 0.82 fabrdeks- boter f0.85; afwijkende boter f 0.60. V. P. Z. Aanvoer 17066 eieren. Prijs 12.20 per 100 stuks. Noteering handelaren: Boter le soort f 0.65 p. p. met inbegrip omzetbelasting. Handel zeer slecht. Eieren f 2 per 100, poelje-eieren f 1.50 per 100. GOES. Veiling van Dinsdag 5 Maart 1935. Peren Comtesse de Paris 10; Jo sephine de Malier 12; Brederode 1314; St. Reiny 18; Kleiperen 613; Diversen: Kas-veldsla 20; Spinazie 2223; Witlof 912; idem 2e en 3e soort 38; Worte len 0; Wijnpeen 0.600.80; Kroten 0.90; Spruiten 712; Sjalotten 4; Sohorsenee- ren 2; Uien 0.60—0.80; Koolrapen 1.50; witte zaaiboontjes 6; aardappelen Beve landers 1.40; idem bonte Drielingen 1.30, alles per 100 kg.; Rabarber 79; Prei 38; Selderij 0.401; Raapstelen 0.20, alles per 100 'boe; Bloemkool 1214; Roode kool 2.10; Andijvie 2.10; Ganeeieren 5.407.90; Kipeieren 1.802.10; Kippen 31, alles per 100 stuks. Azalia'e 14; Pri mula's 7, beide per 100 pot. Uitslag aanbesteding van de mon- teurswoning te Lewedorp: A. Otte, Nieuwdorp f4456, P. v. Lao, Driewegen f 4630, Post Berting, Vlis- singen f 4650, D'. v. d. Poel, Oudelande f4670, P. Engels, Heinkenszand f4710, C. Minderhoud, Nieuwdorp f 4792, H. Modderkreeke, Nieuwdorp f4822, Gebr. Drijigers, 's H. Abtskerke f 4890, H. Steenblok, Nieuwdorp f4892, G. Brand, 's Heerenhoek f 5190, J. L. Barendse, Oostburg f5216; K. van Rooyen, West- kapelle f 5427. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 167 167 Ned. Hand. Mij. 29 281/* P'hilipslampen 219^ 219 Unilever 83 85 A. K. U. 33% 33 K Amsterdam Rubber 94 94*4 Kon. Olie 137 136 D'eli Mij. 134Vs 133 Scheepvaart Unie 34 33% 4 pet. Nederland 1934 lOlVe lOlVs 4 pet. Ned.-Indië 1934 i016/i« lOD/s U. S. Steel 19VÏ 19% Anaconda Copper 66/i» 6 Vu Beth. Steel 163/a 16% Shell Union 4l/ie 4 Men tast over de oorzaken van de scherpe daling van het Pond nog steeds in het duister. Velen zijn van meening, dat dit bet voorspel is van de stabilisatie van het pond en den dollar. Hoe het ook zij, vandaag herstelde het pond zich iets en in verband daarmede zag onze markt er wat aangenamer uit. De beleggings- markt blijft goed prijshoudend, maar voor het 3V2 pot. rentetype raakt het opne mingsvermogen eenigszins verstopt. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Maart, 2.30 u. Londen 6.96V26.98. Berlijn 59.3759.41. Parijs 9.72%0.77. Brussel 34.4634.51. New-York 1.45 1.465/s. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Mrt.: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts; over dag weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Maandagmiddag 3 uur: 762. Licht op voor fietsen: Woensdag 6 u. 7 min. In plaats van kaarten. Geboren: WIM BÉIxART, zoon van M. J. KRIJGER en C. A. KRIJGER—HARINCK. Wolphaartsdijk, Maart 1935. Geboren: MARGARETHA CHRISTINA, dochter van Ds en Mevrouw TASSERONDE VRIES. Eethen (N.-Br.), Pastorie „Hoff- rust", 2 Maart 1935. Heden overleed nog plotse ling onze geliefde Oom HENDRIK BRASSER Hzn, in den ouderdom van ruim 71 jaar, wonende Veerscheweg S 8, Middelburg. Namens de Familie: A. BRASSER. Biggekerke, 4 Maart 1935.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3