Marktberichten. Financiëele Berichten. Rechtszaken Ingezonden Stukken Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Ds Boieke deelde, na afhandeling van de_ huishoudelijke zaken mede, dat de nationale inzameling tot eind 1934 bijna f27000 heeft opgebracht. Dit had onge twijfeld grooter kunnen zijn, als b.v, de groote steden even actief waren geweest als de dorpen en vele kleine steden. Het is wel niet gelukt om het geheele tekort over de laatste jaren, dat -opgeloopen was tot f 50 a f 60.000 te dekken, maar toch is bereikt, dat aan het werk van het N. B.G. meer bekendheid is gegeven. Er is een appèl op het volk gedaan. Vroeger hield men uitsluitend kerkcollectes. We zijn nu voor het eerst voor het N.B.G. de straat op geweest. De Centrale Commissie Binnenland vraagt het oordeel der afdeelingen om dit jaar deze inzameling te herhalen. Het apparaat is er nu eenmaal en afdeelin gen, die nog niets deden, kunnen worden aangemoedigd. Ondanks den grooten nood van dezen tijd mag toch voor het N. B. G. een gave gevraagd worden. Het gaat hier om een geestelijk belang van eerste orde: de uit gave en verkrijgbaarstelling van den Bijbel. De afdeelingen zullen hierover in April O'f Mei een circulaire ontvangen. De nadere uitvoering wordt aan de afdeelin gen overgelaten. Ds Boeke deelde in antwoord op een vraag mede, dat het N.B.G. bezuinigt waar het mogelijk is, maar er zijn uitga ven, b.v. voor de taalgeleerden in Indië, die voortgang' moeten hebben. Dit hangt ten nauwste met den Zendingsarbeid sa men. In bespreking kwam ook de Bijbelver spreiding door de afdeelingen. Er is niets tegen, wanneer een betrouwbaar persoon te vinden is, dat de afdeelingen laten colporteeren. Noodig is ook een nauwe samenwer king tusschen afdeelingen eenerzijds en kerkeraden, Zondagsscholen, Evangelisa tie- en jeugdvereenigingen enz. ander zijds. Steunen deze colleges of vereen, het N.B.G. dan kunnen zij desgewenscht ook profiteeren van de korting op Bijbels enz. Ds Boeke kan nog meedeelen, dat bin nenkort enkele nieuwe uitgaven van het N.B'.G. verkrijgbaar zullen worden ge steld, zooals een inderdaad goedkoope kwarto-Bijbel, de nieuwe vertaling van het Johannes-Evangelie en de brieven aan de Corinthiërs, een nieuwe Luther- sche Bijbel en een Ziekenbijbel. Verder kwam o.a. in bespreking de arbeid onder de militairen. Hiervoor is een regeling getroffen met de leger- en vlootpredikanten. Maar ook de afdeelin gen in de garnizoensplaatsen kunnen hier wat doen. In de militaire tehuizen kun nen de uitgaven van het N.B.G. verkrijg baar worden gesteld. Hierover zal in overleg worden getreden met den Ned. Militairen Bond. Ds Boeke deelde ook mede, dat contact is verkregen met een twaalftal Theol. candidaten, met wie een tweedaagsche cursus is gehouden over het werk van het N.B.G. Deze candidaten zijn bereid iets te doen voor het N.B.G. Tot afgevaardigde naar de centrale commissie binnenland werd benoemd Ds v. d. Vis (secundus de heer A. de Lange). Hierna werd rapport uitgebracht over het werk der afdeelingen. Daaruit bleek, dat in verschillende plaatsen in Zeeland spreekbeurten en Bij belavonden zijn gehouden. Getracht zal worden toestemming te ver krijgen voor het plaatsen van een kastje mét open Bijbel bij de sluizen te Hans- weert en Wemeldinge. Afd. Beveland-Zuid maakte melding van een uitstekend geslaagde Bijbelten toonstelling in de Groote Kerk te Goes, die een batig saldo had en als gevolg waarvan vele contribuanten werden ge boekt en verschillende bestellingen werden opgenomen. Enkele afdeelingen waren ook voorne mens zulk een tentoonstelling te organi- seeren. Ds Boeke deelde mede, dat op het Bij belhuis 16 verschillende series lichtbeel den ter beschikking van de afdeelingen staan. Ten slotte werd besproken de versprei ding van den Bijbel in de ziekenhuizen en in de werkloozenkampen. Wat het laatste betreft, hiervoor is een regeling getroffen in denzelfden geest als voor de gevange nissen, d.w.z. dat de Bijbels tegen een sterk gereduceerden prijs beschikbaar ge steld worden. Voor wat de ziekenhuizen betreft dient men zich te verstaan met ziekenhuispredikant of bestuur van het ziekenhuis, zoodat iedere patiënt desge wenscht Gods Woord kan lezen. Voor zieken werd speciaal het boekje „Kracht en Licht" geschikt geacht. Ds Koolstra van Kruiningen sloot deze welgeslaagde vergadering met dankgebed. ROTTERDAM, 4 Maart 1035. Vee markt. Aanvoer: 568 vette runderen, 258 vette kalveren, 011 schapen en lam meren, 572 varkens, 14 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: vette koeien 52-54, 46- 48, 32-38; vette ossen 46-48, 42-44, 40; vette kalveren 75-80, 65-70, 45-55; var kens (lev. gew.) 37, 36, 35; schapen 37, 33, 30; lammeren 39, 34, 30; schapen per stuk 16, 12, 8; lammeren per stuk 11, 9, 7 Aanvoer koeien en ossen: ruimere aan voer, handel slecht, pr. als 1.1. Dinsdag; 'n prima koe tot 4 ct boven noteering, een prima os idem. Vette kalveren: aanvoer iets korter, handel willig, prijzen hooger, een prima kalf tot 10 ct boven noteering Schapen en lammeren: ruimer aanvoer, kalme handel, onveranderde prijzen; een prima lam tot f 14. Varkens: aanvoer kor ter, handel stug, prijzen stijver, enkele partijen schapen werden voor export ver kocht. Graanmarkt. Gerst chevallier 5-6, haver 6-6.50, kl. gr. erwten 9-10.60, schok kers 10-12.30, bruine boonen 11.50-12.60, alles per 100 K.G. La plata f 97 per last. Peulvruchten op nader aan te wijzen losplaats. Zaden: Karwijzaad 1617, lijnzaad blauw bloei zaai 99.50, blauw maan zaad 1313.50 gld. Vlas: 9750 k.g. blauw 5062, 15.600 k.g. Heil. geel 5465, 2800 k.g. dauw root 5355 ct. Zoowel op het land als ter beurze was er weinig kooplust in blauw en dauw root, voor geel waren bovenstaande prij zen gevraagd, echter bleven de aange voerde partijen grootendeels onverkocht. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers 2-2.90, Friesche 2.502.80, Zeeuwsche 1.90—2.30, blauwe 2.102.30, drielingen 1.601.90, driel. bonte en bl 2.102.40, Zeeuwsche bonte en blauwe 33.40, zandaardapp. 67, Bravo's 2.80 —3, Red. Star 2.50—3.90. Aanvoer redelijk, handel kalm. GOES. Veiling van Maandag 4 Maart 1935. Spinazie 2223; Spruiten 614; Witlof 81'2; Uien 0.60—0.70; Sohorse- neeren 12; Wijnpeen 1; Koolrapen 0.60 0.70; Aardappelen Zeeuwsche blauwe 3.103.50; idem gele eigenheimers 0.50, alles per 100 kg.; Roode kool 11.8012.40; Bloemkool 913, beide per 100 stuks Prei 39; Selderij 1.30, beide p. 100 bos. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers beden H. V. A. I681V2 167 Ned. Hand. Mij. 2814 29 Philips! ampen 221V2 219)4 Unilever 84)4 83 A. K. U. 34Vs 33V2 Amsterdam Rubber 95)4 94)4 Kon. Olie 139 137)4 D'eli Mij 134 134V2 Scheepvaart Unie 36 34 4 pet. Nederland 1934 10116/l8 lOlVs 4 pet. Ned.-Indië 1934 1017/I8 1015/l8 U. S. Steel 20 19^/2 Anaconda Copper 6)4 66/ia Beth. Steel 167/s 163/a Shell Union 4Vl6 41/l9 De scherpe daling van het pond zette vandaag door en dit had voor de geheele beurs een dep rime erende invloed, zoodat alle afdeelingen lager waren. Omzetten van beteekenis hadden echter niet plaats. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Maart, 2.30 u. Londen 6.986.9911. Berlijn 59.37—59.41. Parijs 9.72—9.77. Brussel 34.4934.53. New-York 1.454.4611. 3'A pet. leeningen. De 314 pet. tweede leening 1935 Zuid- Holland is nagenoeg volteekend, terwijl het restant inmiddels plaatsing gevon den heeft. De leening bedroeg f 5.000.000. Biji de op 1 dezer gehouden inschrij ving is de 3V2 pet. conversieleening 1935 der provincie Gelderland op een klein gedeelte na geplaatst. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matige veranderlijke wind, later opklarend, waarschijnlijk eenigo reerslag, aanvankelijk zelfde tempera tuur, later mogelijk iets zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. Twee kinderlijkjes opge graven. Te Onstwedde is op een ter rein, waar vroeger de boerderij van den heer G. stond, een lugubere vondst ge daan. De tegenwoordige eigenaar, de heer Wersing, liet door werkloozen den grond los maken. Bij dit werk stuitten zij op de reeds vergane lijkjes van twee nog zeer jonge kinderen. Een en ander verwekte in de gemeente veel opschudding. Faillissementen. Het faillis sement van P. K. H a m e 1 i n k, zaad handelaar, wonende te Terneuzen, curator Mr G. Tichelman te Terneuzen, is geëin digd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met een uitikeering van 10.55 pot. aan de concurrente schuld- eischers. Door de Rechtbank te Middelburg is failliet verklaard P. Timmerman, koop man te Hansweert. Rechtercommissaris Mr A. v. d. Hoop, rechter. Curator Mr. A. L. W. van Heel, advocaat te Goes. De Rechtbank te Middelburg deed' bij vervroeging uitspraak in de strafza ken tegen J. J. v. H., 36 jaar, landbouwer te Biervlieten J. F. D., arbeiders te IJzen- dij'ke, beiden thans in voorarrest, die Vrij dag j.l. hadden terecht gestaan wegenis diefstal van effecten uit een nalatenschap en tegen wie beiden door den Officier van Justitie 1 jaar gevangenisstraf werd ge- eisc'ht. De Rechtbank sprak thans beide ver dachten vrij; met bevel tot hunne onmid dellijke invrijheidstelling. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De tarieven op de Zeeuwsche waterwegen Goes. 4 Maart 1935. Mogen wij door middel van Uw blad, heer Redacteur, uiting geven aan onzen dank jegens de Middelburgsche Kamer van Koophandel, die in haar request aan onze regcering betreffende de tarieven op de Zeeuwsche waterwegen, blijk geeft van haar juist inzicht en activiteit. Dat het streven bekroond worde met het gewenschte resultaat, zoodat de re- geering oog krijgt voor de onbillijke be handeling, die ons, Zeeuwen, steeds te beurt valt. Het is onrechtvaardig, dat wij, die aan alle kanten door waterwegen zijn om ringd en afgesloten, dezelfde wegenbelas^- ting moeten betalen als de inwoners van andere provinciën, die alleen op school van veren en watertollen hebben verno men. Het is wel opmerkelijk, dat men thans in de Betuwe tal van protestvergaderin gen ziet beleggen tegen een onrecht, dat wij 8.1 zoo lang en in zooveel sterkeren vorm geduld hebben, dat velen onzer ver wonderd zouden zijn wanneer men de veergelden over de Zeeuwsche waterwe gen eens niet meer uit de zakken der pas sagiers, maar inderdaad rechtstreeks uit het wegenfonds zou voldoen. De verkeerscommissie van Han delsbelangen en de Hanze. Mijnheer de Redacteur, Mag ik voor onderstaande regelen eeni ge plaatsruimte in uw veel gelezen blad? Met belangstelling las ik in „de Zeeuw" van Zaterdag 2 Maart j.l. wat Opmerker meedeelde in zijn Zoeklichtjes, en wel een stukje uit de „Nederlander" van Woens dag 27 Febr. j.l., ingezonden door den heer J(an) K(ousemaker), onderwijzer te 's Gr(avenhage). Bij het lezen van dat stukje vond ik het al heel jammer voor den heer K., dat hij als onderwijzer het verhaal, voor zoover als ik het zie, verkeerd voorstelt, en ook jammer voor de Chr. Hist. „Nederlan der", dat zij1 dat stukje zoo maar voet stoots heeft opgenomen. K. heeft het dan over een „plattelands gemeente", in dit geval zijn geboorte plaats, over de „verstoorde verlichting", over „Anna", die eigenlijk heelemaal geen Anna heet (zeer waarschijnlijk heeft K. daar een bedoeling mee) en over een Anti-Rev. Raadslid. Volgens K. zou ik „Anna" ter wille zijn geweest wanneer ze mij; gestemd had. Wat is echter het geval. Op ons dorpje is een paar weken geleden een electrische lantaarnpaal omvergereden, waardoor als vanzelf de verlichting verbroken is geworden. Natuurlijk gebeurt zooiets in Den Haag ook wel eens en zal ook daar, evenals hier, even moeten worden ge wacht, totdat weer een nieuwe lantaarn daar ter plaatse aanwezig is, wil men het euvel herstellen. Dat dan ook door het hoofd der gemeente onmiddellijk overgegaan is tot het bestellen van een nieuwe lantaarnpaal betwijfel ik geen oogenblik. Maar dat schijnt bij „Anna" en haar vrienden wat lang te duren. Anna kwam in den winkel met de opdracht dat ik als raadslid er voor zorgen moest dat de ver lichting in orde was of zou komen; daar was ik toch raadslid voor? Nu meenen sommige kiezers en kie zeressen dat zij het zoo maar voor het zeggen hebben, hoe zij1 het willen hebben en dan een raadslid voor spreekbuis te kunnen gebruiken. Daar heb ik nu die vrouw op gewezen; ofschoon ik met ieder, van welke party ook, over wenschen of verlangens wil spreken, meen ik toch als raadslid niet als spreekbuis te moeten fungeeren. Over deze mededeeling was zij eenigs- zins ontstemd, en toen heb ik haar naar een C.H. raadslid verwezen, die van Anna's partij is, en gezegd; „wil die het doen, wat ik betwijfel, mij goed". Anna is niet bij het G.-H. raadslid ge weest, maar is rechtstreeks naar haar vriendin gegaan en daar is de zaak be sproken, op papier gezet, en ter recensie opgezonden naar Den Haag. Zie hier, mijnheer de Redacteur, de zaak zoo zij is. En nu onderschrijf ik ten- volle wat „Opmerker" zegt in zijn slot: in-treurig, dat een hoofdorgaan van een partij zooiets opneemt, en zich niet op de hoogte stelt door een plaatselijke bericht gever, maar wel van iemand die uit de verte een conclusie trekt. Ik geloof dan ook niet, dat de heer K. zijn partij door dit geschrijf een dienst heeft bewezen. Zelf als Anti-Rev. raads lid hoop ik, dat de verhouding tusschen G.-H. en de A.-R. zoo blijft, of nog beter wordt. Vooral in dezen tijd is het zoo noodzakelijk, als partijen de gelederen te sluiten en niet noodeloos de verhouding en te verscherpen. U, mijnheer de Hoofdredacteur, dan kend voor de plaatsing en gastvrijheid, JAC. SNOODIJK, A.R. raadslid. 's H. H.kinderen, 4 Mrt. 1935. BEGRAFENIS STAATSRAAD IDENBURG. Groote belangstelling. Een eenvoudige plechtigheid. DEN HAAG. Onder zeer groote be langstelling heeft hedenochtend op de algemeene begraafplaats de ter aarde- bestelling plaats gehad van den Minister van Staat, Staatsraad A. W. F. Idenburg, oud-Minister van Koloniën en oud-gou verneur-generaal van Ned.-Indië. In de vroege ochtenduren was het stof felijk overschot van het Roode Kruis- ziekenhuis overgebracht naar de woning van wijlen den heer Idenburg aan den Gremerweg. Om 11 uur ving daar een rouwdienst aan, welke geleid werd door Ds Barkey Wolf, Geref. predikant. Bij den rouwdienst waren tal van auto riteiten aanwezig. Om enkele minuten voor 11 uur arri veerden in 2 gala-hofrijtuigen de verte genwoordiger van H. M. de Koningin, de kamerheer-ceremoniemeester R. A. baron van Hardenbroek van Hardenbroek, en de vertegenwoordiger van H. K. H. Prinses Juliana, Mr J. R. baron Baud. Voorts kwamen nog de Minister-Presi dent Dr Colijn, de Minister van Buiten- landsche Zaken Jhr de Graeff, de vice- president van den Raad van State Jhr Mr Beelaerts van Blokland, de oud-Minis ters Donner en Van Dijk, de oud-gouver neur van Suriname Staal, Mr de Vries, w.n. burgemeester van Den Haag, ver schillende bekende figuren uit de A.R. partij en voorts de naaste familieleden. Om half twaalf Was de rouwdienst geëindigd en stelde de stoet zich voor de woning van de familie Idenburg op. De kist werd naar buiten gedragen en in den rouwwagen geplaatst, waarna zich boden van den Raad van State ter weerszijden opstelden en als slippendragers fungeer den. Er waren slechts twee bloemstukken, een groote krans van H. M. de Koningin en een van Prinses Juliana. Deze beide kransen werden aan den rouwwagen ge hangen. Dadelijk achter den rouwwagen volg den de vertegenwoordigers van H. M. de Koningin en de Prinses in twee gala- hofrijtuigen. De eerste rijtuigen waren bestemd voor de naaste familieleden. In het derde namen plaats de Minister-Pre sident Dr H. Colijn, de vice-president van den Raad van State, Staatsraad Hassel- man en de Minister van Buitenlandsche Zaken. In een der volgende rijtuigen namen plaats de oud-Minister van Koloniën, S. de Graaff, de oud-gouverneur van Suri name de heer Staal en prof. Mr V. H. Rutgers, hoogleeraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Onder bijzonder groote belangstelling zette de stoet zich in beweging en trok langs den Gremerweg, Verheulweg en Sparreweg dwars door de Schevening- sche Boschjes naar de Kerkhoflaan, waar de rouwstoet tegen 12 uur aan kwam. Hier wachtten een groote massa be langstellenden en tal van autoriteiten en vooraanstaande personen den stoet op om den ontslapen Staatsraad de laatste eer te bewijzen. Behalve degenen die den rouwdienst hadden bijgewoond waren op de begraaf plaats nog aanwezig de Ministers de Wil de, Slotemaker de Bruine, Deckers, van Schaik, Oud, vele Staatsraden, de oud- gouverneurgeneraal van Nederl.-Indië Mr D. Fock, Dr W. de Vlugt, burgemees ter van Amsterdam, Prof. Dr H. H. Kuy- per, vertegenwoordiger van de Vrije Universiteit, oud-Ministers, Kamerleden, hoioge ambtenaren enz. De voorzitter van de Eerste Kamer, Mr baron de Vos van Steenwijk, was door een lichte ongesteldheid verhinderd de plechtigheid bij te wonen. De omgeving van de groeve was met touwen afgezet. Ook buiten de afzetting verdrongen zich vele honderden die van de plechtigheid getuige wilden zij"n. Nadat de familie en de voornaamste autoriteiten zich rond de groeve hadden geschaard, werd de kist neergelaten. Ds Barkey Wolf betrad het spreekge stoelte en zeide dat het de wensch van den overledene was geweest, dat bij zijn graf geen ander 'woord dan het Woord van God zou worden gehoord. Hij heeft uitdrukkelijk gewenscht, dat 1 bij zijn begrafenis de grootst mogelijke soberheid en eenvoud zouden worden be tracht; wel heeft hij te kennen gegeven welke woorden hier voorgelezen moesten worden. Het was Psalm 130. Ds "Barkey Wolf las vervolgens dezen psalm voor, waarna hij de apostolische geloofsbelijdenis uitsprak. Ten slotte ging hij voor in gebed. Daarna sprak'de zoon van den ontslapene, Mr P. J. A. Iden burg, woorden van dank. De plechtigheid was daarmee teneinde. Diep ouder den indruk verlieten de aanwezigen de begraafplaats. DE NEDERL. HERVORMDE KERK TE LEERBROEK VERNIELD. LEERBROEK. Hedennacht is door tot nogtoe onbekende oorzaak het uit om streeks 1025 dateerende kerkgebouw al hier door brand verwoest. Slechts de mu ren van de kerk staan nog overeind. Nader wordt geseind: In den afgeloopen nacht is de Nederl. Herv. kerk in dit dorp, op één na de oud ste kerk van Nederland, geheel door brand verwoest. Alleen een gedeelte van de muren staat nog overeind. Van den kerktoren is de spits met het uurwerk naar beneden gekomen, terwijl het dak van de kerk voor het grootste gedeelte is vernield. Het inwendige van het gebouw is ge heel uitgebrand. Een melkrijder die na half twee door het dorp reed ontdekte een vuurgloed door de ramen van de kerk. Hij heeft onmid dellijk de dorpsbewoners gewekt en dus slaagde men er nog juist bijtijds in de handbrandspuit, die onder den toren was opgeborgen te redden, waarmee men zoo goed en zoo kwaad als het ging het vuur begon te bestrijden. De brandweer van Leerdam heeft met vier stralen de vuurzee aangetast. Aan blusschen viel niet te denken. De vlammen hadden in het inwendige van het gebouw vrij spel. Met groote moeite is men er in geslaagd de boeken en archieven uit de consistorie in veiligheid te brengen. De zeer fraaie kansel, alsmede de kerk- en wetsborden gingen verloren. De naast de kerk staande boerderij van den landbou wer Verrips, die met riet bedekt was kon worden behouden. De schade wordt door verzekering ge dekt. D'e toren was voor f 40.000, het kerk gebouw voor f 60.000 verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Het is mogelijk, dat deze is veroorzaakt door kortsluiting, doch het is niet uitgesloten dat het vuur is ontstaan door vonken die uit den kerk toren zijn gevallen. Ook is het mogelijk, dat de ouderwetsche kachel in de consisto riekamer het vuur heeft veroorzaakt. Giften van Koningin en Prinses. AMSTERDAM. Het bestuur van den centralen bond voor inwendige zending en christelijk p'hilanthropische inrichtin gen heeft voor zijn arbeid belangrijke giften ontvangen van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. Het Belgische Koningspaar in Engeland. LONDEN. D'e Koning en de Koningin van België, die Vrijdagavond incognito in Engeland waren aangekomen, hebben zich naar Folkestone begeven; daar heeft ko ning Leopold zich Zaterdag in een kliniek aan een lichte operatie onderworpen. Naar verluidt aan een van zijn oogen. Met ze kerheid is hieromtrent niets bekend. In officieele kringen was men van te voren niet op de hoogte van het bezoek. Vliegtuig neergestort. LOS ANGELES. Een vliegtuig dat re clamebiljetten uitwierp boven de stad La- mar is in de hoofdstraat der stad neer gestort. Het publiek wist tijdig te vluch ten, doch de beide passagiers werden ge dood en de piloot ernstig gewond. Overstrooming. PARIJS. Hevige stormen hebben groo te schade aangericht in de bosschen in de omgeving van Bordeaux en Toulouse. Bo vendien is het overstroomingsgevaar in deze streken toegenomen. Vele huizen moesten ontruimd toen een dijk van de Garonne doorbrak en het water op ver scheidene plaatsen buiten zijn oevers trad. Kabinetscrisis in Hongarije. BOEDAPEST. De Hongaarsche regee ring heeft hedenmorgen na een korte be spreking besloten af te treden. Minister-president Goemboes is tegen 11 uur door den Rijksregent admiraal Horthy in audiëntie ontvangen. De Rijksreigent Horthy heeft het 'ont slag van het Hongaarsche kabinet aan vaard en den aftredenden Minister-Presi dent 'Goemboes met de vorming van een nieuw kabinet 'belast. 'Goemboes is onmiddellijk met de be sprekingen begonnen. De regeering is voornemers nog in den loop van 'dien dag in ©en nieuwe kabinets zitting bijeen te komen teneinde de nood zakelijke problemen in verband met de reorganisatie te bespreken. Men verwacht dat de nieuwe Regeering nog vandaag 2jal worden gevormd. Nederl. Bijbelgenootschap. Heden vergaderde te Goes, onder voor zitterschap van ds v. d. Most van Spijk uit Kortgene de Prov. Commissie van het Ned. Bijbelgenootschap, met afgevaardig den der afdeelingen. Alle afdeelingen, met /Uitzondering van West-Zeeuwsch- VTaanderen en Zierikzee, waren vertegen woordigd. Mede was aanwezig Ds Booke, secr. binnenland van bet N.B.G. MIDDELBURG. Bevallen: G. J. La- bruijereVerhage, d.; P. M. de Munck Joosse, d. Overleden: M. E. A. Meeuse, 62 j., geh. met W. van Boven; M. Pleijte, 66 j., ongeh vr.; G. Baljeu, 78 j., ongeh. vr., J. N. Janse, 82 j., wed. van B. W. Dek ker, voordien wed. van J. G. Suvaal. GOES. Huwelijks-aangifte: Hendrik van de Schelde, 29 j. jm. en Adriana Cor nelia van Noorden, 27 j. jd. te Middel burg. Overleden: Jan Jacobus van Over- beeke, 44 j., echtgenoot van Janna Eliza beth Hanson, te Kapelle; Pieter Evers- dijk, 69 j., weduwnaar van Maria Marits, te Kapelle. Licht op voor fietsen: Dinsdag 6 u. 6 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3