Uit de Provincie MISTI HOESTWEER! Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws evenredigheid „noodzakelijk"; mitsdien is die doorkruising oirbaar. Zóó had minis ter Tak mot de behoefte aan algemeen kiesrecht de noodzakelijkheid van door kruising van artikel 80 kunnen bepleiten. Zoover ging men echter in die dagen nog niet. Men trachtte te bewijzen, dat de tekst van artikel 80 het algemeen kiesrecht toe liet maar de voortreffelijkheid van het algemeen kiesrecht vormde in dat bewijs geen schakel. Het is zeer te hopen, dat de regeering zich omtrent de grondwettigheid van het voorstel nader zal willen beraden. Er be hoeft daartegen minder bezwaar te be staan, nu de minister door een wijziging van het slotartikel de inwerkingtreding van het ontwerp (dat nog tal van andere bepalingen bevat) vóór de aanstaande sta ten- en raadsverkiezingen heeft uitgeslo ten. Er is nu voldoende tijd. Mr Lohmari deelde in het boven geci teerde geschrift van 1894 mee, dat hij mi nister Tak dringend verzocht had, vóóraf artikel 80 der grondwet te wijzigen, „op dat althans deze onoverkomelijke hinder paal zou worden uit den weg geruimd". TEGEN VERSCHERPING DER CLASSIFICATIE. Advies aan de regeering. De Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg in Ambtenarenzaken stelde in haar vergadering van Woensdag 13 Fe bruari haar advies vast inzake de her classificatie. Onder vermelding harer bezwaren te gen een verscherping der bestaande clas sificatie, adviseerde de commissie om in het geval de Regeering van oordeel blijft dat een verdere aanpassing der Rijksloonen aan die in de vrije maatschap pij noodzakelijk is de herclassificatie te beperken tot een splitsing voor de maand- en weeklooners der Ille gemeen teklasse in een Ille en IVe klasse, met een plm. 6 pet. lagere loonregeling in de laatstgenoemde klasse. Volgens dit advies blijft dus de bestaan de regeling ongewijzigd voor de ambtena ren op jaarloon, de onderwijzers daaron der begrepen, alsmede voor de maand- en weeklooners in de Ie en lie klasse ge meenten en in de ruim 300 gemeenten, welke in de HIe klasse gerangschikt blij ven. Voorts behandelde de Commissie een voorstel om de Centrale Commissie in te schakelen bij toepassing van artikel 126 der Ambtenarenwet. Algemeen voelden de organisaties het bezwaar, dat bij de hanteering .van art. 126 der Ambtenarenwet 1929, het plaat selijk Georganiseerd Overleg veelal niet ten volle tot zijn recht komt en vaak ge brekkiger functionneert dan in verband met de omstandigheden wel noodig is. De besprekingen hierover leidden niet tot een positief advies. Besloten werd op een en ander de aandacht van de Regee ring te vestigen. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Be- last'imgmerk, J. Jobs©, Noordweg S 242; Kinderhandsc'hcer tje, J. M. v. Eijzeren, Seisweg R 130: Kinderport., W. Beeftinlk, Meidoornlaan S 156; Hondje, v. Zweeden, Café KinderdijkPadvindersport., P. de Paigter, Vecrstlheweg T 230; Belasting- merk, H. C. v. Eenenaam, K. Noordstr. L 73; Huissleutel, Jacdbse, Arn.pad T 172; Zakdoek, E Tilroe, Leliestraat S 150; Damesihandschoen, v. d. Berge, Jodengang R 1'27Handschoen, J. Mesu, Brees-traat O 179; zilv. potlood, P. A. Wondergem, Penningh.sdngel L 72; Kinderb.andsc'hoen, W. den Hollander, Segeersweg W 118; Be- lastingmerk, Huijberge, Veerschesingel T 222; Meisjeshandsohoen, Fiegen, Varkens mark K 41; Meisjesmuts, A. Verbuist, L. Viele K 382; Kinderlhandsehoen, C. de Nood, Jeronimusstraat M 112; Belasting- merk, J. Maartense, Dofcstraat P 184; Bankbiljet, Belastingkantoor Rott. kaai; Rozenkrans in etui, Guiran, Spanjaard straat E 88; 'Heerenrijwiel, 'Reijniers©, Melksalon „Markt"; Bankbiljet, G. Klap, Steenland Stationstraat, tot 8 uur n.m.; Belastingmerk, J. Zuidweg, Bur. v. Po litie; Bril en 'handschoen, J. Boogerd, 'O. Vliss. weg V 9; Ceintuur, Med. Vos, Nieuwstraat H 47; Vulpen, etui met kam, nagelgarnituur, actetasch, parapluie en damcswandelstoik, Openbare Leeszaal „Ons Huis", Molstraat; Dameshand schoen, L. 'G. Hoek, Bagijnhof E 203; Pen houder met pen, Bur. van Politie; Port. met imh., twee 'geldstukken en 'handvat van parapluie, Postkantoor Middelburg; Damesbandsohoen, J. Mondeel, KI. Vlaan deren M 134; Heerenrijwiel, Bur. v. Pol. Arnemuiden. Vrijdagavond werd in de openbare school de jaarlijiksche ouder avond gehouden. De voorzitter, dhr A. Buis opende met een kort welkomstwoord. Ook de beide wethouders en de secretaris waren mede ter vergadering aanwezig. Daarna werd overgegaan tot bezichtiging van het werk der leerlingen. Ter af wisseling werd een kopje thee gepresen teerd en werden enkele films vertoond. Ten slotte sprak dhr van Doeselaar na mens de ou der-commissie en onderwijzend personeel een woord van dank voor de betoond© belangstelling. Oostkapelle. Benoemd tot directeur der pas opgerichte Qhr. Zangvereen. „Sursum Oorda" dhr L. Francke te Domburg. Meliskerke. Donderdagavond hield de Burgerwacht 'haar 2de Jaarvergadering. Na de jaarverslagen reikte de heer L. Krijger de behaalde diploma's voor scherpschutter aah een vijftal personen uit. De aftredende bestuursleden, dhrn W. Matthijsse en A. Francke werden her kozen. Verder werd de avond gevuld door voordrachten en samenspraken. i Onder presidium van den heer A. Flach vergaderde de A.R. Kiesvereen. Wijlen de heer A. W. F. Idenburg werd in gevoelvolle en waardeerende woorden herdacht. Dhr G. Davidse bracht jaarverslag uit, 4 vergaderingen zijn gehouden, die goed bezocht waren. De vereen, telt 40 leden. Als saldo bleef in kas f 15.46. De voorz. werd met alg. st. herkozen. Dhr de Buck bracht rapport uit over de Centrale Vlissingen. „Nederland waakzaam" zal bij de kiezers worden gebracht. De secr. eindigde met dankzeg ging. Bicjgekerke. De ziekenkas „Draagt el kanders Lasten" kwam Zaterdagavond onder leiding van haar voorzitter, dhr P. Janse, in jaarvergadering bijeen. Uit de uitgebrachte verslagen van den secretaris L. Harpe en den penningmeester C. Cla- risse bleek, dat bet verloopen jaar voor de kas gunstig was geweest. Het ledental vermeerderde met 1 en bedraagt thans 34. Vier ziektegevallen kwamen voor met te zamen 30 ziektedagen. Betaald was aan ziekengeld f 56. De totale uitgaven bedroe gen f 81.66. De totale inkomsten waren f 465.54, alzoo een batig saldo van f 383.88 Het totale bezit der kas bedraagt f 1656.23 Aangenomen werd een voorstel om als afgevaardigde naar de vergadering van het Gewest te benoemen een bestuurslid en een gewoon lid. Als afgevaardigde niet- bestuurslid werd gekozen dhr G. Stroo. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Febr. Ingekomen: W. A. Mar- cusse en gezin, landbouwer B 149 uit Mook; A. de Visser, dienstbode, B 93, uit Serooskerke (W.); A. Provoost, dienst bode, A 117 uit Serooskerke (W.); J. Boon, landb.knecht, B 131, uit Middel burg; G. Gillisse, zonder beroep, A 6, uit Amsterdam. Vertrokken: J. Wattel, dienstbode van A 117, naar Serooskerke (W.); C. v. Bel- zen, tuindersknecht, van A 59, naar Kou- dekerke; S. W. Heule, zonder beroep, van B 96 a, naar Meissant; M. F. M. Kroon, van B 44 naar Steenwijk. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand Februari. Ingekomen: Mej. W. Davidse, A no. 12, uit Vlissingen. Vertrokken: Mej. A. J. Grootbod, leerl. verpleegster, A 82' naar Winterswijk, Al gemeen Ziekenhuis; J. Jobse, zonder be roep, Gapinge B 147 naar 's Gravenbage, Jacob van Gampenstraat 23; J. Davidse, landb.kn., Gapinge B 127 naar Arnemui den D 67 (Kleverskerke). Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand Februari. Ingekomen: Geertrui da Huissen. van Ierseke, Molenpolder D 9a, naar Gawege B 109. Vertrokken: Adriaan Pieter Lobbezoo, van Wilhelminastraat A 257, naar Rot terdam, Marinierskazerne O'ostplein 14; Johannes Hendrikus Drioel en gezin, van Julianas! raat A 64, naar Goes, Scheldestraat 37; Gerard Adriaan van Weele, van Dorpsstraat A 146, naar Eindhoven, Amalia van Anhaltstraat 12; Neeltje Klazina Zweedijk, van Noordweg A 31, naar Rilland-Bath, Adriaan Bu- tijnweg 54. Hoedekenskerke. Loop der bevolking over de maand Februari. Vertrokken: Leopoldus Peeters, zonder beroep, naar Oudenbosch; Jacobus Ruis- sen, arbeider, naar Ossendrecht. Ingekomen: Maria Geertrui da Zee vaart, zonder beroep, uit Nisse. Schore. Vrijdagavond gaf de plaatse lijke zangvereen. „Zang veredelt" haar jaarlij,ksche uitvoering onder leiding van den directeur J. Kousemaker. De op komst was zeer goed, terwijl het ten ge- hoore gebrachte (zang, muziek en voor dracht) zeer in den smaak viel. De pia niste, mej. Knolle, uit Hansweert, werden bloemen aangeboden. Ierseke. De oesterverzending in de maand Februari bedroeg over geheel Zee land naar: België 471.486; Engeland 389.750; Duitschland 264.910; Nederland 175.269; Frankrijk 4510; andere landen 20.525. Samen 1.326.450. In Februari 1934 bedroeg dit aantal 1.870.915. De S. D. A. P. heeft tot candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen gesteld de heeren: M. Scheele, aftr.; A. Kooman, aftr.; A. G. Verboom, C. Koo- man, C. Oranje en E. Bazen. i Maandagmorgen te 5 uur had de schipper G. v. d. B. van de YE 69 hel ongeluk met zijn hand beklemd te raken waardoor hij ernstig aan de 'hand werd verwond. Dr Klinkenberg verleende heelkundige hulp. Kruiningen. De stemming voor den Ge meenteraad is door B. en W. vastgesteld op Woensdag 19 Juni. i D'e collecte voor het Koningin Em- mafonds voor T.B.C.-bestrijding heeft op gebracht te Kruiningen f 148,42 en te Hansweert f 72.15. Wolfaartsdijk. Hedenmorgen heeft hier een ernstig ongeluk plaats gehad. Een knecht van den landbouwer van Dijke reed met een voer pakstroo op den dijk naar Goes, toen de paarden op hol sloegen met het gevolg, dat de zwaar beladen wagen van den dijk naar beneden viel. De be stuurder, M. Braamse, geraakte onder den wagen en werd dood opgenomen. Br Snoek die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Het droevig ongeval wekte algemeene Ingezonden Mededeeling. Om hoest te voor- komen en te ver- 4- helpen niets beter BSA Af."■LzIOnrf' dan ||rlTll)4eer-^^ ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED ontroering. Het lijk is per ziekenauto naar Goes vervoerd. Vrijdagavond hielden de Geref. J. V. en M. V. alhier in de Christ. school, Papeweg, haar 32ste jaarvergade ring met een groot aantal genoodigden on der leiding van den eere-voorzitter, Ds G van Heiningen. De jaarverslagen getuigden van een bloeiend vereenigingsleven. Beide vereen, hebben ook een groot aantal leden. Het programma was zeer rijk. Een drie tal inleidingen werd geleverd. De M. V. zong mooie liederen. Verschillende voor drachten, samenspraken en muziekstukjes verhoogden de feestvreugde. Bovendien zagen we nog een kampvuur, een schim menspel en hoorden een spreekkoor „Hol land". Het slotstuk was een tableau „De Regenboog". Heel leuk waren ook de „Ne gen paar klompjes". Tal van afgevaardigden brachten hun beste wenschen over. Dhr F. Gaan sprak namens den Kerkeraad, terwijl dhr Van Wijk namens de ouders een woord van dank sprak. Driewegen. De Goöp. Boerenleenbank alhier hield Zaterdag haar Algemeene Vergadering in het Gemeentehuis. Aanwezig waren 57 leden. Na de ope ning deed de kassier verslag over het af- geloopen boekjaar 1934. Inkomsten en uit gaven sloten met f 356.995,48. Het reserve fonds bestaat uit f 13.331,73. De balans gaf een winst van f 1623,38. De bank telt 206 leden; heeft in omloop 457 spaar-, 67 loopende rekening- en 84 voorschotboekjes. Tot bestuurslid is herkozen dhr A. Lous en tot lid van den Raad van Toezicht dhr A. J. Bruggeman, beiden wonende te Oudeiande. Heinkenszand. D'e bloemententoonstel ling, die Donderdagmiddag werd geopend in het vereenigingslokaal, was minder druk dan de voorjaarstentoonstelling van het vorig jaar. Niettemin hadden de schoolkinderen nog heel mooie tulpen in bloei en waren mede prachtige kamer planten aanwezig. Behalve vele leden waren er nog een 50-tal betalende be zoekers belangstellend geweest. De verkiezing voor leden van den ge meenteraad alhier zal plaats hebben op 19 Juni a.s. 's Gravenpolder. Aan den opperbrand- meester is door de assurantie-maatschap pij „De Nederlanden", gevestigd te 's Gra venhage een gratificatie geschonken groot f 40, om te verdeelen onder de spuitgasten, die behulpzaam waren bij den brand bij notaris Oele. De agent S. de Klerk heeft hieraan ook een steentje bij gedragen. Zuidzande. Donderdag vergaderde de afd. Zuidzande van den B. V. L. Door den plaatselijken leider der afd. werd een kort jaarverslag uitgebracht. Hierna sprak dhr P. G. Laernoes een propagandistisch woord. Overste Bierman sprak over „Zee land en Oranje door de eeuwen heen" en „Waarom geen fascist". Nadat nog door den Overste de behaalde brevetten waren uitgereikt, volgde sluiting. Axel. De heeren Jan de Feijter Lzn. en Corn, van Kampen hebben aan het bestuur der A. R. Kiesvereen. bericht, dat ze niet opnieuw in aanmerking willen komen voor een Raadszetel. De heer de Feijter heeft de gemeente 20 jaar als zoodanig gediend; wel een bewijs dat hij het volle vertrouwen der A.B. partij ge noot. De heer de Feijter bekleedt daar nevens nog verschillende andere func ties en is b.v. in de G.B.T.B. een der voortrekkers. De heer Van Kampen diende als afge vaardigde der A.R. partij' de gemeente 4 jaar; velen zullen ook hem noode zien weggaan, daar bij toch in bet byzonder was de man die den principieelen strijd aandurfde en ook aan kan. De beer Van Kampen, die nu ouderling der Geref. Kerk is, meent dat de kerk van hem nu ook alles vragen mag. In 't bijzonder voor de A.R. partij is het aftreden van deze leden een groot verlies. Tholen. De verkiezing voorjlen Gemeen teraad is voor deze gemeente vastgesteld op Vrijdag 21 Juni. Kortgene. D'e verkiezing van den Ge meenteraad zal plaats hebben op 19 Juni. Een deel der werkloozen dezer ge meente is in de afgeloopen week te werk gesteld om het voetbalveld der voetbal vereen. „O. V. 0." te rioleeren. Evenals dit thans in het z.g. „Poldertje" geschiedt gebeurt ook hier het werk met takkebos- sen, waar oude baalzakken overheen ge legd worden. Dit systeem van rioleering voldoet uitstekend. Loop der bevolking over de maand Februari 1935. Vertrokken: Catharina Jozina Meulen- berg naar Kats; Jacob de Looff n. IJmui- den; Marinus de Jonge en gezin naar Kolijnsplaat; Daniël Strijd en gezin naar Goes. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag had op het Gem. Sportterrein alhier een ontmoeting plaats tusschen Goes BWolfaartsdijk-Ju- nioren voor de Zaterdagcompetitie, Goes B kreeg een nederlaag van niet minder dan 8—0. Zaterdagmiddag speelde op 'het Gem. Sportterrein Goes IV een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Wolfaarts dijk I. Ook in dezen wedstrijd wist Wol faartsdijk te zegevieren met 31. Kapelle. Zaterdag speelden alhiei Ka- pelle-Junioren tegen Goesche Boys-Junio ren. D© Goesenaren konden met een 5>1 overwinning naar huis. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hillegersberg (Vrijz. Herv.), H. A. C. Snethlage te Voorburg. Bedankt voor Ridderkerk, W. Vroegin- dewey te Zegveld. Voor Paramaribo, H. A. G. Snethlage te Voorburg. Geref. Kerken. Beroepen te Rijswijk, H. Pestman te Grijpskerke. Aangenomen naar Hazerswoude, M. Heuzeveldt te Nieuwerkerk (Z.). Naar Geesteren Gelselaar, 0. G. Broek Roelofs, cand. te Nijverdal. Geref. Gemeenten. Beroepen te Giessendam, J. D. Barth te Borsselen. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Haarlem (vac. Drijver), C. H. Brandt te Edam, Mr B. G. Cladder te Maastricht en T. W. van der Ley te Gro ningen. Ds. W. G. van Doorne f. Op 78-jarigen leeftijd is te Veldhoven over leden D's W. G. van D'oorne, Ned. Herv. pied., voorheen te Heinkenszand. B e r o e p i n g s w e rk, De Ker keraad der Geref. Kerk te Zwijndrecht be sloot over te gaan tot het beroepen van een tweeden predikant. i Benoemd tot hoofd der Chr. school te Almkerk dhr A. Mol, thans onderwij zer te Zierikzee. Brutale inbraak. Vrijdag nacht hebben inbrekers zich toegang we ten te verschaffen tot het gebouw van den R. K. Volksbond aan de Derde Hugo de Grootstraat te Amsterdam, doch zij zijn er niet in geslaagd het bedrag aan geld, dat in het gebouw aanwezig was, te vin den. In de kantoren van de diverse vak bonden bevonden zich twee brandkasten, de een bevatte een bedrag van ruim f 3000, de andere enkele guldens wissel geld. Gelukkig hebben de dieven de brandkast uitgezocht, welke bijna geen geld bevatte en deze aan een krachtproef onderworpen. Er werden verschillende gaten in geboord en vervolgens werd een zijde „a la sardine" opengescheurd. De buit, welke de inbrekers vonden, was ge ring en bedroeg slechts f 25. Vervolgens hebben zij nog verschillende lessenaars opengebroken, doch ook hierin vonden de dieven niets van hun gading, ofschoon een der lessenaars een bedrag van ruim f 400 bevatte. Nieuw „geneesmidde 1". Behalve als vervoermiddel wordt de vlieg machine tegenwoordig ook als „genees middel" gebruikt. Twee meisjes uit Sydney maakten een vliegtocht je als geneesmiddel tegen kink hoest en de medicus verklaarde het resul taat zeer bevredigend. Verder werd een zesjarige jongen, die aan hooikoorts leed, hiervan geheel gene zen, door een vliegtochtje op een hoogte van 3000 Meter. In het algemeen schijnt vliegen op groote hoogte een heilzame werking te hebben op keel- en luchtpijp-aandoenin gen, terwijl „loopings" en plotselinge hoogteverschillen genezende werking zouden hebben op lever-ziekten. Behalve door deze directe resultaten is het vliegtuig van groot nut voor de volks gezondheid in verband met het groote gebruik, dat medici ervan maken om zich snel naar afgelegen plaatsen te be geven. In het algemeen is Australië het land, dat van het vliegtuig het meest gebruik maakt in het belang van de bevolking. Het grootste gedeelte van net transport geschiedt door de lucht. i Kind gedood. Te Dedemsvaart is 'bet tienjarig dochtertje van den mole naar S. door een paard en wagen over reden en gedood. Een onbewoonde villa als roovershol. Een bende jeugdige boefjes van 12 tot 15 jaar oud had in de buitenwijken van Frankfort op een on bewoonde villa beslag gelegd en deze ge heel ingericht als roovershol. Het heeft een maand geduurd voordat zij door de politie gesnapt werden. D'e grootste ka mer van het huis werd door hen als voet balveld gebruikt, de trap als sledebaan terwijl verder iedere kamer een aparte bestemming kreeg. D'e meeste jongens wisten door middel van valsche briefjes van school weg te blijven. Tenslotte ontdekte een voorbij ganger wat er met de villa aan de hand was en hij stelde de politie ervan in ken nis. De jongens werden gearresteerd en moesten in de eerste plaats zoo goed mo gelijk de villa weer opknappen. Hun ouders moesten echter de aangerichte schade betalen. Man in een boom gestor ven. Vorige week heeft te Dinteloord een bijzonder tragisch sterfgeval plaats gehad. De 65-jarige W. den B., opzichter van het Kroondomein, was in een voor zijn woning staanden boom geklommen, ten einde hieruit eenige takken te verwijde ren. Een voorbijganger riep den heer B. een goeden morgen toe en noemde hem bij zijn voornaam, doch tot zijn verwon dering kreeg hij geen antwoord. Op een herhaling reageerde den B. al evenmin. Door deze houding ongerust geworden, klom de voorbijganger in den boom om een nader onderzoek in te stellen. Tot zijn grooten schrik bemerkte hij toen. dat den B. geen teekenen van leven meer gaf en met zijn arm om een tak geslagen dood in den boom zat. Het medisch onderzoek heeft uitgewe zen, dat den B. aan een hartverlamming is overleden. Weer „wilde" bussen aan gehouden. Zaterdagmiddag werden, evenals de vorige week, door ambtenaren van het Rijkstoezicht z.g. „wilde autobus sen" aangehouden. Drie wagens werden in beslag genomen, n.l. één van den onder nemer Steen uit Den Helder, één van den Haagschen ondernemer Sommeling en één van de No var, eveneens uit Den Haag. De passagiers werden met taxi's, die spoedig ter plaatse waren, verder vervoerd Verschillende bussen wisten langs andere wegen hun bestemming te bereiken. Te acht uur Zaterdagavond werden de bussen wederom vrij gelaten. Politie met steenen beko geld. Dte gewone Zaterdagavond-colpor- tage-relletjes in de Kinkerbuurt te Am sterdam kregen Zaterdagavond omstreeks half elf een ernstig karakter. In de Bor- gerstraat, waar de verlichting werd stuk gesmeten en de straat op twee plaatsen was opgebroken, werd met steenen naar de politie gegooid. Deze voerde eenige charges uit en schoot herhaalde malen in de lucht. Omstreeks twaalf uur keerde de rust weer. Felle brand te Rotterdam. Zaterdagavond acht uur, toen het in de Rotterdamsche Passage zooals gewoonlijk zeer druk was, ging het gerucht, dat de Passage in brand stond. Er werd rook waargenomen en honderden snelden naar de omgeving van de Passage. Bij nader onderzoek bleek, dat de zol der van, de gramofoonzaak van de Firma W. de Jong in brand was geraakt. Met eenige stralen op de waterleiding was deze brand vrij spoedig gebluscht. Slechts enkele minuten na het uitbre ken van den brand in de Passage, brak brand uit in de Aert van Nesstraat op de vierde étage van het pension Engels. Het vuur deelde zich mee aan den zolder en de vierde étage van pension Ruitman. De étages en zolders der beide pensions zijn grootendeels uitgebrand. Een meubel en een sigarenwinkel kregen vrij veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Verduistering van 2000? De burgemeester der gemeente Huizen heeft den penningmeester van de visch- en kaasventersvereeniging „Eigen Hulp" gearresteerd en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. De gearres teerde wordt er van verdacht fraude in de boeken te hebben gepleegd. Toen eenige belanghebbenden om ziekengelduitkeering kwamen, bleek er geen geld in kas te zijn en toen kwam de fraude aan het licht. Boeken en bescheiden zijn in beslag genomen. Het tekort zal vermoedelijk ƒ2000 be dragen. 'Rijwieldieven per aut o. De politie te Bussum deed een goede vangst. Zij arresteerde n.l. een tweetal inwoners van Hilversum, C. en S. genaamd, die er met een luxe-auto op uittrokken om fietsen te stelen. Zij stopten de gestolen karretjes achter in den wagen of bonden ze op de treeplank en verdwenen dan naar Hilversum. Hier werd de buit opgeborgen bij C., waar S. in den kost was. Later werden de fietsen dan verkocht in Utrecht. Het is reeds vastgesteld, dat in Bussum min stens zes fietsen zijn gestolen, terwijl men vermoedt, dat de mannen er in Hilver sum een vijftal hebben gekaapt. E©n nach't vol angst en kou. Zaterdagavond hebben zich op de Noorderpier te Hoek van Holland twee meisjes en een jongeman uit Den Haag begeven, waar zij het spel der golven ga desloegen. Zij schonken geen aandacht aan den opkomenden vloed en moesten op een gegeven moment tot hun groote schrik constateeren, dat het stijgende water hun den terugtocht naar het land had afge sneden. Niemand had het gebeurde opge merkt,zoodat zij den geheelen nacht nood gedwongen op den pier tusschen de gol ven moesten doorbrengen. Gistermorgen heeft schipper Van Dam hen met de reddingsboot uit hun benarde positie bevrijd. Zij waren zeer ontdaan door de uitgestane emoties en de geleden koude, maar schenen geen nadeelige ge volgen te hebben ondervonden van hun nachtelijk avontuur. Verkeersongeval te Was senaar. Op den straatweg bij Wasse naar is Zondagmiddag de motorrijder P. uit Rotterdam, door een botsing met een voor hem rijdende auto ernstig gewond. P. reed met meerdere motorrijders langs den weg, toen de auto plotseling stopte. P. kon niet tijdig remmen, waardoor hij tegen den auto opreed en over den weg vloog, Met een zware hersenschudding en kneuzingen is hij naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 2