Land- en Tuinbouw. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Finantiëele Berichten Daarna hield dhr v. d. Heuvel een be langrijke politieke rede, die met aandacht werd gevolgd. Door enkele aanwezigen werden vra gen gesteld, die door den spreker werden beantwoord. Kloetinge. Donderdagavond 6 uur a.s. vergadert de raad dezer gemeente, waar in de navolgende punten zullen worden behandeld: Verhuring van tuingrond. Voorstel om langs de noordzijde van de Nieuwstraat vanaf de woning van M. J. Noteboom tot den hoek NieuwstraatKerkplein een te- geltrottodr aan te leggen hij wijze van werkverschaffing. Kruiningen. Maandagavond vergader de de Coöp. Boerenleenbank „Kruinin gen" onder voorzitterschap van dhr A. v. Hootegem. Aanwezig waren 167 leden met 81 volmachten, uitbrengende 248 st. Dhrn M. Kole Jacz. en P. Karelse, periodiek aftredend als lid van het be stuur en raad van toezicht, werden her kozen. Uit de rekening van den kassier dhr J. H. J. Poley, bleek, dat het aantal leden op 31 Dec. bedroeg 319. Het aantal spaar boekjes bedroeg 620. De rente van inlagen bedroeg voor leden le halfjaar 3}i pet., 2e halfjaar 3 pet., voor nietleden le half jaar 3 pet., 2e halfjaar 3% pet. De reke ning sloot met een bedrag van 811.679,76 gulden aan inkomsten en uitgaven met een winst van f 1126.15. Maandagavond had alhier een dans wedstrijd plaats tusschen Kruiningen II en Krabbendijke II. J. van de Parel H. Wolfert 11, Ph. MeijaardC. de Hamer afgebroken; M. v. Nieuwenhuize M. v. Hekken 2—0; A. v. d. SandeA. D. de Kok afgebroken; I. PasmanG. P. Vogelaar Jr. afgebroken. D. DuindamJ. Staal 02; M. Houtman H. Haverhoek 20, P. SnoepJ. Geense 11; M. de BackJ. v. Oosten 11; F. v. d. BergeJ. Kok 20. Totaal Kruiningen 9, Krabbendijke 5. Oostkapelle. Maandagavond hield de Chr. Besturenbond „Oostkapelle en om geving" zijn jaarvergadering onder lei ding van dhr P. Cornelisse. De verslagen getuigden van een opgewekt organisatie leven. Ook het aantal leden der aangeslo ten organisaties ging nog vooruit. De aftredende leden van het dagel. be stuur werden herkozen. Besloten werd te trachten zoo spoedig mogelijk te komen tot de oprichting van een comité voor de zorg voor jeugdige werkloozen. Nadat de secretaris dhr J. van Rottum nog gesproken had over „den zegen van den arbeid" en de bibliothecaris dhr S. Roelse een voordracht had ten beste ge geven, volgde sluiting. Biggekerke. Maandagavond hield de op 28 Jan. opgerichte afd. van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond haar eerste leden vergadering. De waarnemend voorzitter dhr M. Houterman, deelde mede dat zich thans 21 personen bij de afdeeling heb ben aangesloten. Vervolgens sprak hij een openingswoord naar aanleiding van 1 Kron. 4 9, 10. De ontwerp-statuten werden voorgele zen, besproken en vastgesteld. Bij de ge houden bestuursverkiezing werden tot be stuursleden gekozen de heeren M. Hou terman, D. Coppoolse, P. Polderman, W. Geschiere en A. W. Karelse. Nadat de vergadering eenigen tijd was geschorst, droeg het bestuur als secreta ris-penningmeester voor dhr G. Polder man, die hierop met bijna algem. stem men als zoodanig werd gekozen. Tot bestuurslid van het Gewest werd gekozen dhr P. Polderman. Medegedeeld werd dat een huishou delijk regelement op een der volgende vergaderingen zal worden vastgesteld. Het bestuur wees uit zijn midden aan tot voorzitter dhr M. Houterman en tot vice-voorzitter dhr P. Polderman. Tot kantoorhoudster P. T. T. is be noemd de wed. Jac. Simpelaar en tot hulpbesteller dhr P. Vader. Arnemuiden. Door de directie der N. S. is aan dhr Cihr. 'Reijnoudt, wegwerker en hulp-brugwachter aan de spoorbrug alhier, tegen 1 April a.s. eervol ontslag verleend, met op wac'ht'geildstelling. Ook de wegwerker J. Jellema, de vroegere be woner van Wadhtpost 59, is met ingang van -genoemden datum eervol ontslagen en op wachtgeld gesteld. Meliskerke. Benoemd tot boekhouder der ddaconiegoederen in plaats van wijlen den heer P. Maljaars, mej. Wed. P. Mal- jaars. St Laurens. Dinsdagavond hield de plaatselijke afdeeling van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm haar jaarlijksche bijeenkomst. Door dhr Laernoes werd een opwekkende rede gehouden, waarin hij het goed recht van den B. V. L. uiteenzette en een ernstige waarschuwing deed hoo- ren tegen de gezangsondermijnende par tijen, die trachten zelf de macht in han den te krijgen. Overste Bierman sprak daarna en reik te het brevet van scherpschutter uit aan A. Midavaine, J. Kasse, S. Hillebrand, M. Boone en J. M. Houterman. Poortvliet. De ouderavond van de Chr. school was bevredigend 1 ezocht. De vice- voorz. G. Mullië (de voorz. G. P. Vogelaar was wegens ziekte verhinderd) wees op de noodzakelijkheid van het Bijbelsch -on derwijs. Dhr P. Heijboer sprak over „Wat zal het zijn?" Groot is de zegen van het Chr. onderwijs, maar wat zal het zijn, als het kind de school verlaat? Slechts dan alleen kan het tot een zegen zijn als de Heere zijn bijzondere genade er aan ver bindt. In de pauze werd het werk der leerlin gen bezichtigd. Na de pauze sprak de onderwijzer Hollebrants over voor- en nadeelen van olassikaal onderwijs. Het hoofd der sohool dhr Looienga sprak een slotwoord. Zierikzee. Gistermorgen is brand uitge broken in een lompenpaikhuis in het Kas teel. In korten tijd is (het perceel afge brand. Alleen de muren bleven staan. Verzekering dekt de schade. Wissenkerke. Maandagavond vergader de de Chr. Werkmansbond in het Gym nastieklokaal. Na een inleidend woord van Ds Louwerse bracht de penningm., dhr W. Priester, zijn jaarverslag uit, dat eindigde met een batig slot van f 151. Over het ondersteuningsfonds bij ziekte bracht de heer Th. de Looff verslag uit, waaruit bleek, dat was uitgegeven f 1140 en ontvangen f 1086, na aanvulling van het nadeelig slot bleef de reserve f 1318. Wegens periodiek aftreden van den voorzitter A. Clement, die niet herkies baar was, werd in diens plaats gekozen de heer G. J. de Smit. De periodiek aftredende bovengenoem de penningmeesters werden bij acclama tie herkozen. Wegens vermindering van het ledental te Geersdijk werd het bodeloon aldaar op- voorstel van het bestuur verminderd van f 10 op f 6 per jaar. Op het verzoek van de Comm. voor jeugdwerkloozenzorg om een bijdrage stelde het bestuur v-oor f 5 te geven te Wissenkerke en f 5 te Kam perland. Dhr G. J. de Smit zegt -dat te Wissen kerke voor dat doel is gecollecteerd met busjes, hetgeen een opbrengst gaf van f 60; te Kamperland is met lijsten ge werkt, hetgeen een opbrengst gaf van f170. Dientengevolge stelt spreker voor aan gezien de onderafdeeling Kamperland zooveel minder leden telt als Wissen kerke de tien gulden te verdeelen als volgt: f 6.50 voor Wissenkerke en f 3.50 voor Kamperland. Aldus besloten. De vergadering werd hierna bezocht door dhr A. te Gussinklo, oud-hoofdon derwijzer, thans te Utrecht. Deze dankte voor de uitnoodiging, waardoor het hem tijdens zijn kort verblijf van eenige dagen alhier mogelijk wordt vele oude vrienden te ontmoeten. Burgemeester Geuze en weth v. d. Maas werden dank gebracht voor hun aanwezigheid, waarna Ds Louwerse deze goed geslaagde vergadering sloot. Tholen. Naar wij -vernemen, zal de om zetting van het postkantoor -in een hulp kantoor alhier, niet doorgaan en zal eerstdaags een nieuwe -directeur in de vacature Van Mechelen worden benoemd. Maandagmiddag kwam de schipper L. tSoh. alhier, bij- het vissc'hen, aan bo-ord zoodanig met zijn knie op een scherp voorwerp erec'ht, -dat hij naar het zieken huis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd, waar e-en gebroken knieschijf werd geconstateerd. Aanrijding. Hedenmorgen is op den Sloedam de leurder M„ die per rijwiel het land inging door een auto aangereden. De man is zwaar gewond per ziekenauto naar het gasthuis te Middelburg overgebracht. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Afdeeling Zuid- en Noord-Beveland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond. (Slot.) Aan de bespreking op de rede van den heer v. d. Heuvel namen verschillende personen -deel. Bij de beantwoording der vragen be treurde de heer Van den Heuvel het, dat de regeering over de verlaging van den tarwesteun niet het advies der landbouw organisaties heeft gevraagd. De reden voor deze verlaging ligt in den goeden oogst, waardoor uit het landbouwcrisis^ fonds een bedrag van f 4 a f 5 miljoen vloeide. Men had het mengpercentage kunnen verhoogen, maar de regeering weigert mede te werken aan verhooging van den broodprijs. Ze verlaagt dien ook niet. Maar uit het landbouwcrisisfonds wil ze niets nemen voor den tarwe-ver- touw. Dan komt er meer vrij voor tuin derij en veehouderij. Spr. kan echter meedeelen, dat er nu besprekingen wor den gevoerd over de mogelijkheid, om de tarwe-centrales financieel los te maken van het landbouwcrisisfonds. Is er een rijke oogst, dan zal de tarweprijs b.v. f 10 zijn, is er een minder goede oogst dan zal die f 10.50 a f 11 kunnen zijn. Wat de aardappelen betreft, kan Spr. meedeelen, dat alle teeltaanvragen voor consumptie-aardappelen zullen worden toegewezen. Voor de uitpootvergunning zal f 30 per H.A. moeten worden betaald. Door den denaturatie-toeslag wordt als het ware een minimumprijs in het leven geroepen. Veel zal natuurlijk afhangen van de grootte van dezen denaturatietoeslag. De vele bepalingen op het vervoer en den handel komen te vervallen, waarover Spr zich verblijdt. Het was hier een noode- loos ingewikkelde regeling. Ook op ander terrein b.v. bij den zuivel is naar sprekers meening een vereenvoudiging mogelijk. Maar het schijnt wel. dat soms ingewikkelde regelingen de voorkeur heb ben. Het is nog niet gelukt, onze verlangens ten opzichte van den uien-export ingewil ligd te krijgen. Het U.G.B. wil niet. Langs legalen weg zal getracht worden op ver andering aan te dringen. Deze zaak heeft voortdurend de aandacht. Spr. kan de omzetbelasting op fruit niet onbillijk vinden, omdat ze ook op buitenlandsch fruit wordt geheven. Krachtens traktaten met enkele landen zou de omzetbelasting op buitenlandsch fruit vervallen, indien ze op binnen- landsch fruit werd opgeheven. Ten elotte wees Spr. er op, dat er aan elke regeling gebreken kleven. Wie daar op alleen wil wijeen, heeft een gemakke lijke taak. Maar wie critiek uitoefent, moet zich afvragen, hoe de toestand zou zijn, als er eens geen regeling was en moet in staat zijn een beteren weg aan te wijzen. Tot zijn verwondering heeft Spr. ge hoord, dat er op Zuid-Beveland enkele boeren N.S.B.'ers geworden zijn. Als één groep ongeschikt is voor het nationaal- socialisme, dan zijn het wel de boeren. Het zijn nuttige menschen, maar ze moe ten mopperen en klagen. En dat mag niet onder nationaal-socialistisch regime. (Gelach.) Na een kort slotwoord van den voorzit ter, waarin deze den heer Van den Heu vel dank zegt voor alles wat hij voor den land- en tuinbouw deed, volgt sluiting de zer goed-bezochte vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dintelo-ord, H. H. van Ameide te Groot-A.mmera. Aangenomen naar Loenen (Gld.), G. J. v. d. Burgt te Sellingen. Naar Oude Pe- kela, P. J. van Leeuwen te Heveskes. Naar Rijnsaterwoude, H. van Dijk, cand. te Rotterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Tweede Exloërmond, H. J. Meijerink, can-d. te Ede, en H. Veltmante Bruchterveld. Beroepen te Tweede Exloërmond, H. Veltman te Bruchterveld. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Papendrecht, P. de Groot te Gorinchem. Te Utrecht slaagde voor leerares- coupeuse aan de Mode-Vaiksc'hool E. N. S. A. I. D., mej. J. Adriaanse te Kats. DrP. A. A. Boese r f. Maandag avond is te Leiden, in -den ouderdom van 76 jaar, plotseling aan hartverlamming overleden dr P. A. A. Boeser, oud-lector in de Egyptologie aan de Leidsche uni versiteit. Brand gesticht door schaapherder. Op de boerderij' „De Bakshoeve", te Swalmen, bewoond door de landbouwersfamilie Pools is gister morgen op den hooizolder boven den schapenstal, opzettelijk brand gesticht door den 45-jarigen schaapherder M. P., die op de hoeve in dienst was. Een der zoons van den landbouwer werd echter spoedig 'door het opstijgen van dikke rookwolken op den brand op merkzaam gemaakt. Deze zag kans met de aanwezige brandbluschapparaten en toegeschoten hulp het vuur te blusschen. De verdenking viel spoedig op den schaapherder, die zich, toen bleek dat men hem verdacht, zoo kwaad maakte, dat hij zijn baas met een schop te lijf ging. De zoons van den boer kwamen tus- schenbeide en takelden den schaapher der, die hun vader bedreigde, zoodanig toe, dat hij reeds verschillende verwon dingen op geloop en had, toen de veld wachter ter plaatse verscheen. P., die eenigszins als een zonderling bekend staat, bekende ten slotte den brand te hebben gesticht. (Tel.) Jeugdige dieven gepakt De politie heeft te Huizen een drietal Hui- zer jongemannen aangehouden, die de daders blijken te zijn van een geheele se rie inbraken en diefstallen, welke in die gemeente en in Blaricum de laatste maanden zijn gepleegd en tot dusverre onopgehelderd waren gebleven. Gearresteerd zijn de 19-jarige Kr., de 19-jarige KI. en de 15-jarige R. Een uitstapje van Maandagavond is 't drietal noodlottig geworden. Te ongeveer 10 uur in den avond bemerkte de eige naar van een broodfabriek, die toevallig op dit uur nog in zijn zaak was, dat er een ruit werd ingedrukt. Toen hij toe snelde, namen de daders de vlucht, doch hij kon de politie toch de aanwijzingen verschaffen, die tot de aannouding van de drie jongens hebben geleid. Schietpartij! te Stiens. Maandagavond heeft de 18-jarige werk- looze landarbeider J. de W. te Stiens, op zijn 42-jarige vader P. de W. geschoten. De man werd door een hagelschot aan de hand en in den rug gewand. Hij is naar het ziekenhuis te Leeuwarden ge bracht. De jonge de W. is aangehouden en heeft bekend. De oorzaak moet worden gezocht in voortdurende huiselijke on- eenigheden. Kinderlijke fantasie? Maandagavond heeft een 13-jarig meisje te Rotterdam, dat eenigen tijd met haar zusje alleen thuis was geweest, haar ouders opgeschrikt met een verhaal over een onbekenden man, die de woning zou zijn binnengedrongen, die haar gevraagd zou hebben met hem mee te gaan, die haar op haar weigering een klap had gegeven en die, toen zij hem een klap terug gaf, waz gevlucht. De ontstelde ouders waarschuwden de politie, die da delijk een onderzoek instelde. Toen bleek al spoedig, dat het meisje zich hier en daar tegensprak. Merkwaardig was ook, dat het zusje niets had gemerkt. Ten slotte bleek ook nog, dat op tafel in de huiskamer een leerboekje voor stijloefe ningen lag en dat in dat hoekje een eenigszins overeenkomend verhaal voor kwam. Men houdt dan ook het heele ver haal voor verzonnen, maar het meisje houdt stijf en strak vol, dat zij de waar heid heeft gesproken. Brutale inbraak. In de woning van de familie A. D. te Laren (N -H.) hebben inbrekers hun slag trach ten te slaan. Zh hebben een raam aan de straatzijde opengeschoven op een tijdstip, dat de bejaarde bewoners naar de kerk waren en klommen hierdoor naar binnen. Het geheele huis werd doorzocht en kasten overhoop gehaald. Met een weinig geld en een gouden dameshorloge moes ten de dieven zich tevreden stellen. Schorpioenenplaag in Kaapprovincie. Te Malmesbury (Kaapprov.) heerscht een schorpioenen- plaag, die reeds verschillende slacht offers heeft geëischt. De schorpioenen schijnen het meest de kinderen aan te vallen. Drie kinderen zijn reeds na door schorpioenen gebeten te zijn, overleden, terwijl een vierde in levensgevaar verkeert. In het huisgezin van een inlandschen boer werden des nachts twee jongens van negen en zes jaar gestoken. De beide kin deren gilden het uit van pijn, doch men ontdekte niet wat de oorzaak geweest zou kunnen zijn. Anderhalf uur later gaven de beide kin deren reeds den geest. Des morgens ont dekte men de oorzaak: een enorme schor pioen zoo groot als een mannenhand, werd gevonden. Men neemt aan, dat de op het oogen- blik heerschende hittegolf oorzaak is van de schorpioenenplaag. De actie tegen wilde autobusdiensten. Het rijkstoezicht op de Spoorwegen heeft gisteren na twee dagen rust den strijd tegen de wilde bus diensten tusschen Amsterdam-Den Haag- Rotterdam hervat. Er was gisteren een controle-ring om Den Haag getrokken, zoodat men op alle toegangswegen het verkeer kom controleeren. Het resultaat was, dat dan ook geen bus Den Haag in of uit kon, en de bussen, die het toch pro beerden, werden aangehouden. In den loop van den ochtend werd een viertal bussen aangehouden. Toen de autobusondernemers merkten, dat er weer controle was, werden er weer allerlei trucjes toegepast. Eerst probeerde men langs omwegen de Residentie te be reiken, doch toen men bemerkte dat er een cordon getrokken was, hielp dit mid del ook niet meer. Anderen heten de pas sagiers een eindweegs buiten den Haag uitstappen, om ze van daar met taxi's te vervoeren. De Residentie-Expresse had er te Am sterdam weer iets anders op gevonden. D'aar liet men de passagiers zich een dag van tevoren aanmelden, waarop dezen dan den volgenden morgen een gedrukt formulier ontvingen van den volgenden inhoud: M„ In verband met Uwe deelneming aan de excursie van hier naar den Haag en terug, op Dinsdag 26 Febr. 1935, deelen wij u mede, dat het vertrek is bepaald op des voormiddags 8 uur. Afrit van Rokin 8 u. en terugtocht uit Den Haag des namiddags te 18 u. U gelieve deze kaart als bewijs van deelneming mede te brengen Omstreeks 10 uur gistermorgen arri veerde een bus met 4 passagiers, in het bezit van een dergelijk formulier, bij het viaduct op den Leidschen Straatweg. Ook deze bus werd aangehouden, en toen bleek, dat de passagiers niets met elkan der uitstaande hadden, werd tegen den funderneiner proces-verbaal opgemaakt Bovendien bleek even later, dat deze bus ook nog andere passagiers, niet in het bezit van een dergelijk formulier, ver voerd had, die men echter even te voren genoodzaakt had uit te stappen. Hoe sterk overigens 't busverkeer zich heeft ontwikkeld, moge blijken uit het feit, dat bijvoorbeeld de firma Somme- ling, vóór dat de controle door het rijks toezicht werd verscherpt, gemiddeld 3000 passagiers per week vervoerde tusschen Amsterdam en Den Haag. Naar de heer Sommeling verzekerde, waren dit voor het grootste deel passa giers, die een reis per trein niet kunnen betalen, zoodat hier wel degelijk sprake is van extra vervoer,- dat anders toch ook niet aan de Spoorwegen ten goede zou komen. Een locomotief gesto len! Gisterochtend heeft men bij het sta tion van Aulnoye op merkwaardige wijze een locomotief ontvreemd. Op een goed oogenblik kreeg de stati onschef van alle kanten berichten, dat e^ een locomotief was gesignaleerd, die uit het depot was weggehaald en met een flink vaartje op het verkeerde spoor reed. Nadat de locomotief vier kilometer had afgelegd, naderde zij het station, waar de sous-chef, een acht en dertig jarige man, die gelegenheid te baat nam om er op te springen. Een zonderling individu, dat hij niet kende, stond op de machine. „Wat doe je hier", vroeg de sous-chef. „Ik rijd naar Parijs om werk te zoe ken", luidde het antwoord. De sous-chef duwde den man terug en bracht de locomotief zoo spoedig moge lijk tot stilstand. Het was hoog tüd, want eenige minuten later naderde een goede rentrein, die onmiddellijk stopte, De „locomotievendief" bleek een jonge man van 27 jaar te zijn, een werklooze. Men vermoedt, dat het een ongelukkige is, die aan zwakzinnigheid lijdt. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: Joannes Menheere, koopman en caféhou der te Lewedorp H 128, gemeente 's Heer Arendskerke. Rechtercommissaris Mr G. E. Muller, rechter. Curator Mr G. M. Kegge, advocaat te Goes. Roekeloos automobilist zwaar gestraft. De Amsterdamsche rechtbank heeft een commissionair in ef fecten wegens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot 6 maanden hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Het O. M. had 4 maanden hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende 1 jaar geëischt Op den avond van 2 Juli 1934 heeft de commissionair, op den rijksweg Am sterdam— Bussum aan den linkerkant van den weg zeer snel met zijn auto achter uit gereden, met het gevolg, dat hij in botsing kwam met een moterrijtuig, wiens duopassagier zoo ernstig gewond werd, dat hij korten tijd later is overleden. De motorrijder zelf werd vrij zwaar gekwetst. De automobilist verkeerde op den nood- lottigen avond onder den invloed van sterken drank. Overtreding Tarwewet. De kantonrechter te Tiel veroordeelde een inwoner van Veghel wegens het voor handen hebben van tarwemeel, waarvan de samenstelling niet voldoet aan de eischen door den minister gesteld tot twee geldboeten elk van vijf duizend gulden, subs, hechtenis van dertig dagen en ver beurdverklaring van het in beslag geno men tarwemeel. Beleediging van Hitier. De rechtbank te Maastricht heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen W. de R., verdacht van beleediging van Hitier. Ver dachte werd veroordeeld tot veertien da gen gevangenisstraf. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 168 169 Ned. Hand. Mij. 28 Vs 28 Philipslampen 224 222 Unilever 86 8572 A.K.Ü. 34 33% 1 Amsterdam Rubber 96 y> 95 Kon. Olie 13872 137 Deli Mij. 131X 132 i Scheepvaart Unie 35 3572 4 pet. Nederland 1934 101 101"/» 4 pet. Ned.-Indië 1934 101% 101%. U. S. Steel 20 19% Anaconda Copper 6%. 5"/i. Beth. Steel 17l/i. 16H Shell Union 4 Yi 4%» Ofschoon New-York flauwe slotkoersen zond en er voor deze afdeeling niet de minste belangstelling bestond, viel de lo kale afdeeling erg mee. Behalve Amster dam Rubber, die een paar procent lager waren, konden de koersen zich goed handhaven. De goede stemming voor In dische stoomvaartlijnen keerde vandaag terug en deze aandeelen waren op het in middels wat verlaagde koerspeil goed ge vraagd. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Febr., 2.30 u. Londen 7.14 7.1572. Berlijn 59.38—59.42. Parijs 9.74—9.78X. Brussel 34.5834.62. New-York 1.461/*1.47 M. Bankiersfirma L. van Waesberghe. In de liquidatie van de firma L. van WaesbergheJanssens te Hulst, voor heen bankiers te Hulst, Axel, Sas van Gen't, Terneuzen en Oostburg, werd tot op heden 35 pet. uitgekeerd. Thans wordt de laatste uitkeering in vooruitzicht gesteld en wel van 27 pet., waardoor in totaal dus 6272 pet. wordt uitgekeerd. Door de liquidateurs werd een schrij ven aan de schuldeisc'hers gericht waar aan „de Tel." het volgende ontleent: De liquidateuren kunnen mededeelen, dat van bevriende zijde een syndicaat is gevormd, hetwelk bereid is tegen volledige kwijting en décharge aan de firma, fir manten en liquidateuren 15 Maart a.s. nog uit te betalen 27Vs pet. der vorderin gen. Alle vorderingen en zaken der firma, die nog niet geliquideerd zijn, worden dan door dit syndicaat overgenomen. Liquidateuren adviseeren uit den aard der zaak hieromtrent zeer gunstig. Im mers er zijn tal van processen aanhangig, waarin de firma is betrokken, die nog ja ren kunnen duren en waarvan de uitslag twijfelachtig is. Er zijn vele vorderingen geheel onverhaalbaar of slechts voor een zeer klein deel verhaalbaar gebleken, van andere moet de inning en ook dan nog slechts de bij accoord vastgestelde en ver minderde som over langen tijd gebeuren. Dit alles is voor de firmanten noodlot tig, maar nog veel meer voor de credi teuren. Het aanbod heeft de groote aantrekke lijkheid van een zekere en dadelijke be taling, terwijl voortgezette liquidatie een onzeker bedrag op langen zeer onzekt-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1935 | | pagina 3